Tulokset HCA Cup 2022
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Afsnit 7 - søndag aften - Eventyrfinaler
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Universitetssvømmehallen |
Arrangør |
Swim Team Odense |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
6. maj 2022 to 8. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 55, 200m Medley Herrer (js) - A Finale |
|
|
HCA reko |
2:05.84 |
|
|
|
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kas |
Odense (DEN) |
08-05-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.67 |
743 |
2:05.84 |
|
|
|
|
HCA rekord |
|
|
|
|
Entry time: 2:11.46 |
(-5.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Christensen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
731 |
2:06.54 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.88 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rajmund Koska |
2003 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.74 |
569 |
2:17.56 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.15 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kasper Christiansen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.62 |
462 |
2:27.40 |
+21.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.31 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Bahnsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.71 |
426 |
2:31.46 |
+25.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.57 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
David Hansen Hobolth |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.77 |
410 |
2:33.37 |
+27.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.45 |
(-3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magnus Tranekjer |
2005 |
Swim Team Odense |
+0.76 |
366 |
2:39.23 |
+33.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.81 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Zsolt Bokor |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.74 |
355 |
2:40.89 |
+35.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.04 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-05-2022 17:31:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 55, 200m Medley Herrer (js) - B Finale |
|
|
HCA reko |
2:05.84 |
|
|
|
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kas |
Odense (DEN) |
08-05-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andrew Wilstrup |
2006 |
Svendborg Svømme Klub |
+0.63 |
328 |
2:45.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.09 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Phillip Gram |
2006 |
Swim Team Odense |
+0.82 |
312 |
2:48.04 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.33 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolaj Kiel Johansen |
2003 |
Ringe Svømme Klub |
+0.69 |
301 |
2:50.01 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.15 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christoffer Andersen |
2006 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
+0.64 |
260 |
2:58.60 |
+13.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.38 |
(-5.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thomas Saugmann Sørensen |
2003 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
+0.73 |
169 |
3:26.18 |
+41.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.18 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-05-2022 17:31:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-05-2022 17:31.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|