Tulokset Vårsimiaden 2022, Motala
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Motala Simhall |
Arrangör: |
Motala SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 maj 2022 till den 7 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 4X100m Frisim Mixed 11-12 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
LASS Lag Blåklocka |
12 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
5:34.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Kalms |
2010 |
AF9310 |
|
40.60 |
1:24.60 |
|
|
|
1:24.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Vilma Björnholm |
2010 |
AH3410 |
-.-- |
40.46 |
1:23.33 |
|
|
|
2:47.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Emil Högfors |
2010 |
AL0910 |
-.-- |
40.82 |
1:26.28 |
|
|
|
4:14.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Mattiasdotter |
2011 |
AD4011 |
-.-- |
37.78 |
1:19.89 |
|
|
|
5:34.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
LASS Lag Krokus |
12 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
6:02.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Alva Narby |
2010 |
AO4410 |
|
38.51 |
1:23.75 |
|
|
|
1:23.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Moestedt |
2011 |
AL7311 |
-.-- |
43.90 |
1:34.06 |
|
|
|
2:57.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Narby |
2010 |
AR0410 |
-.-- |
43.77 |
1:33.94 |
|
|
|
4:31.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Borg |
2012 |
AC4312 |
-.-- |
40.99 |
1:31.24 |
|
|
|
6:02.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
LASS Lag Snödroppe |
12 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
5:28.16 |
|
|
|
|
|
|
|
Harald Eng |
2010 |
AL0510 |
|
41.23 |
1:27.73 |
|
|
|
1:27.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Saga-Linnéa Sjöberg |
2010 |
AO3010 |
-.-- |
40.92 |
1:29.18 |
|
|
|
2:56.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Majken Nygren |
2010 |
AC8610 |
-.-- |
35.26 |
1:14.14 |
|
|
|
4:11.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alvin Stjernqvist |
2010 |
AJ3710 |
-.-- |
37.29 |
1:17.11 |
|
|
|
5:28.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
LASS Lag Tussilago |
12 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
5:15.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Sara Karlsson |
2010 |
AH3210 |
|
35.31 |
1:16.45 |
|
|
|
1:16.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Rosén |
2010 |
AC5310 |
-.-- |
37.35 |
1:20.60 |
|
|
|
2:37.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niklas Bergqvist |
2010 |
AL0310 |
-.-- |
37.04 |
1:22.72 |
|
|
|
3:59.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Axelsson |
2010 |
AH3610 |
-.-- |
35.68 |
1:15.25 |
|
|
|
5:15.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Norrköpings Kappsimningsklu |
12 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
4:59.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Emmie Jakobsson |
2010 |
AA2810 |
|
32.96 |
1:10.48 |
|
|
|
1:10.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Maja Göthe |
2010 |
AH4010 |
-.-- |
36.58 |
1:15.63 |
|
|
|
2:26.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isak Strandberg |
2010 |
AD6510 |
-.-- |
37.63 |
1:21.02 |
|
|
|
3:47.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oleksii Chuhui |
2010 |
AR4110 |
-.-- |
35.05 |
1:12.64 |
|
|
|
4:59.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 10:08:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-07 10:08:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Motala Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Motala Simhall |
Arrangör: |
Motala SS |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 maj 2022 till den 7 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Medley Fl 12 - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Julia Axelsson |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
263 |
1:28.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Baca |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
189 |
1:38.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilma Björnholm |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
205 |
1:35.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Elmberg |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
370 |
1:18.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ester Ericsson |
2010 |
Finspångs Simklubb |
|
296 |
1:24.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Molly Granlund |
2010 |
Motala Simsällskap |
|
69 |
2:17.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Göthe |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
299 |
1:24.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Hovberg |
2010 |
Finspångs Simklubb |
|
245 |
1:30.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Högberg |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
186 |
1:38.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emmie Jakobsson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
333 |
1:21.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Karlsson |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
255 |
1:29.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Narby |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
184 |
1:39.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Narby |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
183 |
1:39.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Majken Nygren |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
316 |
1:22.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga-Linnéa Sjöberg |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
193 |
1:37.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Molly Valund |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
127 |
1:52.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-07 10:15:14 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Motala Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Motala Simhall |
Arrangör: |
Motala SS |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 maj 2022 till den 7 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Medley Po 12 - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Victor Alacam |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
148 |
1:33.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niklas Bergqvist |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
149 |
1:32.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Harald Eng |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
134 |
1:36.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrew Gushchin |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Emil Högfors |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
121 |
1:39.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Kalms |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
115 |
1:41.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Rosén |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
151 |
1:32.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Samuel Sponn |
2010 |
Finspångs Simklubb |
|
231 |
1:20.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alvin Stjernqvist |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
177 |
1:27.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isak Strandberg |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
140 |
1:34.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-07 10:20:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Motala Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Motala Simhall |
Arrangör: |
Motala SS |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 maj 2022 till den 7 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Bröstsim Fl 10oy - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Zelda Karlsson |
2012 |
Motala Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Johanna Rylander |
2012 |
Finspångs Simklubb |
|
153 |
53.38 |
|
|
|
|
|
|
Sandra Sponn |
2012 |
Finspångs Simklubb |
|
98 |
1:01.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-07 10:21:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Motala Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Motala Simhall |
Arrangör: |
Motala SS |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 maj 2022 till den 7 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Bröstsim Po 10oy - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Victor Borg |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
109 |
52.80 |
|
|
|
|
|
|
Carl Ericsson |
2012 |
Finspångs Simklubb |
|
106 |
53.22 |
|
|
|
|
|
|
Ebbe Lindkvist |
2012 |
Motala Simsällskap |
|
110 |
52.61 |
|
|
|
|
|
|
Elliot Tegander |
2012 |
Finspångs Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-07 10:27:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Motala Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Motala Simhall |
Arrangör: |
Motala SS |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 maj 2022 till den 7 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Bröstsim Fl 11 - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Lia Bönnemark |
2011 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
186 |
49.96 |
|
|
|
|
|
|
Alexandra Flores Murillo |
2011 |
Motala Simsällskap |
|
133 |
55.92 |
|
|
|
|
|
|
Vera Hagström |
2011 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
260 |
44.72 |
|
|
|
|
|
|
Saga Lektér |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Isabelle Mattiasdotter |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
184 |
50.14 |
|
|
|
|
|
|
Matilda Miller |
2011 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
158 |
52.81 |
|
|
|
|
|
|
Iris Sjögren |
2011 |
Motala Simsällskap |
|
135 |
55.67 |
|
|
|
|
|
|
Esther Swärm |
2011 |
Motala Simsällskap |
|
180 |
50.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-07 10:25:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Motala Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Motala Simhall |
Arrangör: |
Motala SS |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 maj 2022 till den 7 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Bröstsim Po 11 - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Carl Moestedt |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
129 |
49.88 |
|
|
|
|
|
|
Sixten Tyrström |
2011 |
Motala Simsällskap |
|
79 |
58.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-07 10:27:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Motala Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Motala Simhall |
Arrangör: |
Motala SS |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 maj 2022 till den 7 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Frisim Fl 12 - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
|
Julia Axelsson |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
267 |
2:51.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Baca |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
176 |
3:16.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilma Björnholm |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
226 |
3:01.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theoline Carrum |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
176 |
3:17.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Elmberg |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
400 |
2:29.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ester Ericsson |
2010 |
Finspångs Simklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Maja Göthe |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
280 |
2:48.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Karlsson |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
231 |
2:59.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Majken Nygren |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
263 |
2:52.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga-Linnéa Sjöberg |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
193 |
3:11.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-07 10:35:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Motala Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Motala Simhall |
Arrangör: |
Motala SS |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 maj 2022 till den 7 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 200m Frisim Po 12 - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
|
Niklas Bergqvist |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
175 |
2:57.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oleksii Chuhui |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
217 |
2:45.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Harald Eng |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
129 |
3:16.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Morgan Nyman |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
167 |
3:00.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Rosén |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
177 |
2:56.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Samuel Sponn |
2010 |
Finspångs Simklubb |
|
228 |
2:42.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alvin Stjernqvist |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
202 |
2:49.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-07 10:42:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Motala Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Motala Simhall |
Arrangör: |
Motala SS |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 maj 2022 till den 7 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Medley Fl 10oy - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Zelda Karlsson |
2012 |
Motala Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-07 10:56:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Motala Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Motala Simhall |
Arrangör: |
Motala SS |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 maj 2022 till den 7 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Medley Po 10oy - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Victor Borg |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
97 |
1:47.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebbe Lindkvist |
2012 |
Motala Simsällskap |
|
99 |
1:46.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-07 11:00:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Motala Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Motala Simhall |
Arrangör: |
Motala SS |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 maj 2022 till den 7 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Medley Fl 11 - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Lia Bönnemark |
2011 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
159 |
1:44.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vera Hagström |
2011 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
251 |
1:29.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Lektér |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Isabelle Mattiasdotter |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
247 |
1:30.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Miller |
2011 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
171 |
1:41.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iris Sjögren |
2011 |
Motala Simsällskap |
|
160 |
1:44.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Esther Swärm |
2011 |
Motala Simsällskap |
|
145 |
1:47.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-07 11:04:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Motala Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Motala Simhall |
Arrangör: |
Motala SS |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 maj 2022 till den 7 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Medley Po 11 - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Carl Moestedt |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
107 |
1:43.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-07 11:07:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Motala Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Motala Simhall |
Arrangör: |
Motala SS |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 maj 2022 till den 7 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Ryggsim Fl 12 - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Julia Axelsson |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
220 |
1:30.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilma Björnholm |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
186 |
1:36.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theoline Carrum |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
150 |
1:43.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Elmberg |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
352 |
1:17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ester Ericsson |
2010 |
Finspångs Simklubb |
|
270 |
1:24.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Molly Granlund |
2010 |
Motala Simsällskap |
|
45 |
2:33.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Hovberg |
2010 |
Finspångs Simklubb |
|
224 |
1:30.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Högberg |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
141 |
1:45.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emmie Jakobsson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
333 |
1:19.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Karlsson |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
193 |
1:34.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Lukas |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
176 |
1:37.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Narby |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
159 |
1:41.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Narby |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
150 |
1:43.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Majken Nygren |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
199 |
1:33.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga-Linnéa Sjöberg |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
163 |
1:40.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Molly Valund |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
110 |
1:54.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mirja Åqvist |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
177 |
1:37.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-07 11:15:24 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Motala Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Motala Simhall |
Arrangör: |
Motala SS |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 maj 2022 till den 7 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Ryggsim Po 12 - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Victor Alacam |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
125 |
1:36.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niklas Bergqvist |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
150 |
1:30.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oleksii Chuhui |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
154 |
1:30.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Harald Eng |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
117 |
1:38.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrew Gushchin |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Emil Högfors |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
105 |
1:42.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Kalms |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
103 |
1:42.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Morgan Nyman |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
137 |
1:33.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Rosén |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
99 |
1:44.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Rylander |
2010 |
Finspångs Simklubb |
|
63 |
2:01.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Samuel Sponn |
2010 |
Finspångs Simklubb |
|
170 |
1:27.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alvin Stjernqvist |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
149 |
1:31.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isak Strandberg |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
118 |
1:38.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-07 11:22:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Motala Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Motala Simhall |
Arrangör: |
Motala SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 maj 2022 till den 7 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 4X50m Medley Fl 11-12 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
Finspångs Simklubb |
12 |
Finspångs Simklubb |
|
|
169 |
|
|
3:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Hovberg |
2010 |
AD8210 |
|
42.56 |
|
|
|
|
42.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Sandra Sponn |
2012 |
AC1612 |
-.-- |
59.87 |
|
|
|
|
1:42.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Ester Ericsson |
2010 |
AC5610 |
-.-- |
36.67 |
|
|
|
|
2:19.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felicia Engdahl |
2011 |
AH5811 |
-.-- |
45.90 |
|
|
|
|
3:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
LASS Lag Blåklint |
12 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
170 |
|
|
3:04.61 |
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Högberg |
2010 |
AU9410 |
|
47.98 |
|
|
|
|
47.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mirja Åqvist |
2010 |
AO3810 |
-.-- |
54.00 |
|
|
|
|
1:41.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilma Björnholm |
2010 |
AH3410 |
-.-- |
42.62 |
|
|
|
|
2:24.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Lukas |
2010 |
AT9010 |
-.-- |
40.01 |
|
|
|
|
3:04.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
LASS Lag Solros |
12 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
279 |
|
|
2:36.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Mattiasdotter |
2011 |
AD4011 |
|
42.76 |
|
|
|
|
42.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Alva Narby |
2010 |
AO4410 |
-.-- |
43.48 |
|
|
|
|
1:26.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Elmberg |
2010 |
AL6210 |
-.-- |
34.78 |
|
|
|
|
2:01.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Axelsson |
2010 |
AH3610 |
-.-- |
35.66 |
|
|
|
|
2:36.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
LASS Lag Tulpan |
12 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
231 |
|
|
2:46.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Sara Karlsson |
2010 |
AH3210 |
|
41.63 |
|
|
|
|
41.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Narby |
2010 |
AR0410 |
-.-- |
45.18 |
|
|
|
|
1:26.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Majken Nygren |
2010 |
AC8610 |
-.-- |
40.49 |
|
|
|
|
2:07.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga-Linnéa Sjöberg |
2010 |
AO3010 |
-.-- |
39.46 |
|
|
|
|
2:46.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Norrköpings Kappsimningsklu |
12 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
256 |
|
|
2:41.04 |
|
|
|
|
|
|
|
Emmie Jakobsson |
2010 |
AA2810 |
|
38.79 |
|
|
|
|
38.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Vera Hagström |
2011 |
AB4811 |
-.-- |
46.63 |
|
|
|
|
1:25.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Göthe |
2010 |
AH4010 |
-.-- |
36.65 |
|
|
|
|
2:02.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Miller |
2011 |
AF7211 |
-.-- |
38.97 |
|
|
|
|
2:41.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Norrköpings Kappsimningsklu |
12 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
144 |
|
|
3:14.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Theoline Carrum |
2010 |
AE9610 |
|
48.02 |
|
|
|
|
48.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lia Bönnemark |
2011 |
AF7611 |
-.-- |
51.96 |
|
|
|
|
1:39.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Baca |
2010 |
AF0210 |
-.-- |
51.30 |
|
|
|
|
2:31.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Molly Valund |
2010 |
AZ2410 |
-.-- |
43.64 |
|
|
|
|
3:14.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 11:27:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-07 11:27:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Motala Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Motala Simhall |
Arrangör: |
Motala SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 maj 2022 till den 7 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 4X50m Medley Po 11-12 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
LASS Lag Ros |
12 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
129 |
|
|
2:58.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Kalms |
2010 |
AF9310 |
|
46.20 |
|
|
|
|
46.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Rosén |
2010 |
AC5310 |
-.-- |
47.87 |
|
|
|
|
1:34.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Niklas Bergqvist |
2010 |
AL0310 |
-.-- |
46.40 |
|
|
|
|
2:20.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Harald Eng |
2010 |
AL0510 |
-.-- |
38.22 |
|
|
|
|
2:58.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
LASS Lag Tusensköna |
12 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
128 |
|
|
2:59.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Emil Högfors |
2010 |
AL0910 |
|
46.89 |
|
|
|
|
46.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Borg |
2012 |
AC4312 |
-.-- |
52.10 |
|
|
|
|
1:38.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alvin Stjernqvist |
2010 |
AJ3710 |
-.-- |
41.79 |
|
|
|
|
2:20.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Moestedt |
2011 |
AL7311 |
-.-- |
38.27 |
|
|
|
|
2:59.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Norrköpings Kappsimningsklu |
12 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
160 |
|
|
2:46.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Morgan Nyman |
2010 |
AC5510 |
|
44.22 |
|
|
|
|
44.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Victor Alacam |
2010 |
AC5710 |
-.-- |
49.15 |
|
|
|
|
1:33.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oleksii Chuhui |
2010 |
AR4110 |
-.-- |
38.44 |
|
|
|
|
2:11.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isak Strandberg |
2010 |
AD6510 |
-.-- |
34.59 |
|
|
|
|
2:46.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 11:31:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-07 11:44:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Motala Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Motala Simhall |
Arrangör: |
Motala SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 maj 2022 till den 7 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 4X100m Medley Mixed 11-12 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
LASS Lag Dahlia |
12 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
6:08.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Vilma Björnholm |
2010 |
AH3410 |
|
46.38 |
1:34.32 |
|
|
|
1:34.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Emil Högfors |
2010 |
AL0910 |
-.-- |
51.42 |
1:50.24 |
|
|
|
3:24.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Elmberg |
2010 |
AL6210 |
-.-- |
35.77 |
1:20.33 |
|
|
|
4:44.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Rosén |
2010 |
AC5310 |
-.-- |
38.65 |
1:23.36 |
|
|
|
6:08.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
LASS Lag Liljekonvalj |
12 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
6:34.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Alvin Stjernqvist |
2010 |
AJ3710 |
|
41.91 |
1:32.09 |
|
|
|
1:32.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Högberg |
2010 |
AU9410 |
-.-- |
51.51 |
1:52.89 |
|
|
|
3:24.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Mattiasdotter |
2011 |
AD4011 |
-.-- |
45.03 |
1:37.86 |
|
|
|
5:02.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Harald Eng |
2010 |
AL0510 |
-.-- |
43.25 |
1:31.99 |
|
|
|
6:34.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
LASS Lag Nejlika |
12 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
6:08.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Niklas Bergqvist |
2010 |
AL0310 |
|
44.29 |
1:31.59 |
|
|
|
1:31.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Alva Narby |
2010 |
AO4410 |
|
45.26 |
1:35.86 |
|
|
|
3:07.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Majken Nygren |
2010 |
AC8610 |
-.-- |
42.74 |
1:34.77 |
|
|
|
4:42.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Kalms |
2010 |
AF9310 |
-.-- |
41.49 |
1:26.41 |
|
|
|
6:08.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
LASS Lag Prästkrage |
12 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
|
|
6:52.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Victor Borg |
2012 |
AC4312 |
|
49.89 |
1:53.86 |
|
|
|
1:53.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Axelsson |
2010 |
AH3610 |
|
48.02 |
1:44.43 |
|
|
|
3:38.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Karlsson |
2010 |
AH3210 |
-.-- |
39.08 |
1:36.84 |
|
|
|
5:15.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Moestedt |
2011 |
AL7311 |
-.-- |
45.13 |
1:37.41 |
|
|
|
6:52.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Norrköpings Kappsimningsklu |
12 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
5:48.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Emmie Jakobsson |
2010 |
AA2810 |
|
39.38 |
1:20.62 |
|
|
|
1:20.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Isak Strandberg |
2010 |
AD6510 |
-.-- |
52.10 |
1:49.80 |
|
|
|
3:10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Göthe |
2010 |
AH4010 |
-.-- |
37.67 |
1:25.56 |
|
|
|
4:35.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oleksii Chuhui |
2010 |
AR4110 |
-.-- |
34.83 |
1:12.45 |
|
|
|
5:48.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 14:07:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-07 14:07:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Motala Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Motala Simhall |
Arrangör: |
Motala SS |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 maj 2022 till den 7 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 50m Frisim Fl 10oy - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Johanna Rylander |
2012 |
Finspångs Simklubb |
|
75 |
54.28 |
|
|
|
|
|
|
Sandra Sponn |
2012 |
Finspångs Simklubb |
|
108 |
48.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-07 14:08:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Motala Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Motala Simhall |
Arrangör: |
Motala SS |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 maj 2022 till den 7 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 50m Frisim Po 10oy - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Victor Borg |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
122 |
40.58 |
|
|
|
|
|
|
Carl Ericsson |
2012 |
Finspångs Simklubb |
|
99 |
43.44 |
|
|
|
|
|
|
Ebbe Lindkvist |
2012 |
Motala Simsällskap |
|
114 |
41.46 |
|
|
|
|
|
|
Elliot Tegander |
2012 |
Finspångs Simklubb |
|
38 |
59.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-07 14:10:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Motala Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Motala Simhall |
Arrangör: |
Motala SS |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 maj 2022 till den 7 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 50m Frisim Fl 11 - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Lia Bönnemark |
2011 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
200 |
39.18 |
|
|
|
|
|
|
Felicia Engdahl |
2011 |
Finspångs Simklubb |
|
115 |
47.13 |
|
|
|
|
|
|
Alexandra Flores Murillo |
2011 |
Motala Simsällskap |
|
112 |
47.48 |
|
|
|
|
|
|
Vera Hagström |
2011 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
227 |
37.58 |
|
|
|
|
|
|
Isabelle Mattiasdotter |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
234 |
37.17 |
|
|
|
|
|
|
Matilda Miller |
2011 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
184 |
40.31 |
|
|
|
|
|
|
Iris Sjögren |
2011 |
Motala Simsällskap |
|
184 |
40.28 |
|
|
|
|
|
|
Esther Swärm |
2011 |
Motala Simsällskap |
|
173 |
41.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-07 14:12:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Motala Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Motala Simhall |
Arrangör: |
Motala SS |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 maj 2022 till den 7 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Frisim Po 11 - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Carl Moestedt |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
108 |
42.31 |
|
|
|
|
|
|
Sixten Tyrström |
2011 |
Motala Simsällskap |
|
65 |
50.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-07 14:14:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Motala Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Motala Simhall |
Arrangör: |
Motala SS |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 maj 2022 till den 7 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Frisim Fl 12 - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Julia Axelsson |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
278 |
1:16.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Baca |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
155 |
1:33.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilma Björnholm |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
215 |
1:23.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Esmeralda Carlberg |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
230 |
1:22.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theoline Carrum |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
148 |
1:34.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Elmberg |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
443 |
1:05.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ester Ericsson |
2010 |
Finspångs Simklubb |
|
308 |
1:14.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Eriksson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
161 |
1:32.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Molly Granlund |
2010 |
Motala Simsällskap |
|
54 |
2:12.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Göthe |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
283 |
1:16.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Hovberg |
2010 |
Finspångs Simklubb |
|
260 |
1:18.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Högberg |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
156 |
1:33.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emmie Jakobsson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
333 |
1:12.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Karlsson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
191 |
1:27.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Karlsson |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
242 |
1:20.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Lukas |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
195 |
1:26.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Narby |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
168 |
1:31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Narby |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
149 |
1:34.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Majken Nygren |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
251 |
1:19.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga-Linnéa Sjöberg |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
194 |
1:26.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Molly Valund |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
122 |
1:41.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mirja Åqvist |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
200 |
1:25.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-07 14:24:04 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Motala Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Motala Simhall |
Arrangör: |
Motala SS |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 maj 2022 till den 7 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Frisim Po 12 - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Victor Alacam |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
143 |
1:25.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niklas Bergqvist |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
163 |
1:22.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oleksii Chuhui |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
240 |
1:12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Harald Eng |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
108 |
1:34.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Högfors |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
117 |
1:31.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Kalms |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
116 |
1:31.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Morgan Nyman |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
150 |
1:24.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Rosén |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
155 |
1:23.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Rylander |
2010 |
Finspångs Simklubb |
|
77 |
1:45.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Samuel Sponn |
2010 |
Finspångs Simklubb |
|
227 |
1:13.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alvin Stjernqvist |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
179 |
1:19.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isak Strandberg |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
145 |
1:25.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-07 14:29:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Motala Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Motala Simhall |
Arrangör: |
Motala SS |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 maj 2022 till den 7 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 25m Fjärilsim Fl 10oy - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Johanna Rylander |
2012 |
Finspångs Simklubb |
|
|
27.09 |
|
|
|
|
|
|
Sandra Sponn |
2012 |
Finspångs Simklubb |
|
|
26.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-07 14:47:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Motala Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Motala Simhall |
Arrangör: |
Motala SS |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 maj 2022 till den 7 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 25m Fjärilsim Po 10oy - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Victor Borg |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
22.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-07 14:50:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Motala Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Motala Simhall |
Arrangör: |
Motala SS |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 maj 2022 till den 7 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 50m Fjärilsim Fl 11 - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Vera Hagström |
2011 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
183 |
42.93 |
|
|
|
|
|
|
Isabelle Mattiasdotter |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
186 |
42.64 |
|
|
|
|
|
|
Iris Sjögren |
2011 |
Motala Simsällskap |
|
101 |
52.19 |
|
|
|
|
|
|
Esther Swärm |
2011 |
Motala Simsällskap |
|
102 |
52.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-07 14:51:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Motala Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Motala Simhall |
Arrangör: |
Motala SS |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 maj 2022 till den 7 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 100m Bröstsim Fl 12 - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Julia Axelsson |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
192 |
1:48.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilma Björnholm |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
165 |
1:53.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Esmeralda Carlberg |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
208 |
1:45.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Eriksson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
186 |
1:49.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Molly Granlund |
2010 |
Motala Simsällskap |
|
106 |
2:11.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Hovberg |
2010 |
Finspångs Simklubb |
|
239 |
1:40.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Högberg |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
146 |
1:58.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Karlsson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
183 |
1:49.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Karlsson |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
215 |
1:44.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Lukas |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
189 |
1:48.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Narby |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
248 |
1:39.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Narby |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
231 |
1:41.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Majken Nygren |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
241 |
1:40.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga-Linnéa Sjöberg |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
179 |
1:50.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mirja Åqvist |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
138 |
2:00.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-07 15:00:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Motala Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Motala Simhall |
Arrangör: |
Motala SS |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 maj 2022 till den 7 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 100m Bröstsim Po 12 - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Niklas Bergqvist |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
135 |
1:47.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Harald Eng |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
84 |
2:05.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Högfors |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
119 |
1:52.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Kalms |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
95 |
2:00.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Rosén |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
147 |
1:44.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Samuel Sponn |
2010 |
Finspångs Simklubb |
|
236 |
1:29.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alvin Stjernqvist |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
155 |
1:43.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-07 15:05:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Motala Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Motala Simhall |
Arrangör: |
Motala SS |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 maj 2022 till den 7 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 50m Ryggsim Fl 10oy - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Johanna Rylander |
2012 |
Finspångs Simklubb |
|
99 |
55.30 |
|
|
|
|
|
|
Sandra Sponn |
2012 |
Finspångs Simklubb |
|
86 |
57.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-07 15:07:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Motala Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Motala Simhall |
Arrangör: |
Motala SS |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 maj 2022 till den 7 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 50m Ryggsim Po 10oy - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Victor Borg |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
84 |
50.54 |
|
|
|
|
|
|
Carl Ericsson |
2012 |
Finspångs Simklubb |
|
61 |
56.27 |
|
|
|
|
|
|
Ebbe Lindkvist |
2012 |
Motala Simsällskap |
|
98 |
48.17 |
|
|
|
|
|
|
Elliot Tegander |
2012 |
Finspångs Simklubb |
|
45 |
1:02.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-07 15:08:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Motala Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Motala Simhall |
Arrangör: |
Motala SS |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 maj 2022 till den 7 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 50m Ryggsim Fl 11 - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Lia Bönnemark |
2011 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
153 |
47.81 |
|
|
|
|
|
|
Felicia Engdahl |
2011 |
Finspångs Simklubb |
|
118 |
52.17 |
|
|
|
|
|
|
Alexandra Flores Murillo |
2011 |
Motala Simsällskap |
|
96 |
55.80 |
|
|
|
|
|
|
Isabelle Mattiasdotter |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
225 |
42.03 |
|
|
|
|
|
|
Matilda Miller |
2011 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
191 |
44.42 |
|
|
|
|
|
|
Iris Sjögren |
2011 |
Motala Simsällskap |
|
138 |
49.53 |
|
|
|
|
|
|
Esther Swärm |
2011 |
Motala Simsällskap |
|
122 |
51.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-07 15:11:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Motala Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Motala Simhall |
Arrangör: |
Motala SS |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 maj 2022 till den 7 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 50m Ryggsim Po 11 - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Carl Moestedt |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Sixten Tyrström |
2011 |
Motala Simsällskap |
|
45 |
1:02.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-07 15:19:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Motala Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Motala Simhall |
Arrangör: |
Motala SS |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 maj 2022 till den 7 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 50m Fjärilsim Fl 12 - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Julia Axelsson |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
191 |
42.32 |
|
|
|
|
|
|
Filippa Baca |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
104 |
51.72 |
|
|
|
|
|
|
Vilma Björnholm |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
157 |
45.18 |
|
|
|
|
|
|
Theoline Carrum |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
103 |
51.85 |
|
|
|
|
|
|
Matilda Elmberg |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
338 |
34.97 |
|
|
|
|
|
|
Ester Ericsson |
2010 |
Finspångs Simklubb |
|
268 |
37.80 |
|
|
|
|
|
|
Maja Göthe |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
284 |
37.06 |
|
|
|
|
|
|
Matilda Hovberg |
2010 |
Finspångs Simklubb |
|
164 |
44.50 |
|
|
|
|
|
|
Astrid Högberg |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
71 |
58.73 |
|
|
|
|
|
|
Emmie Jakobsson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
307 |
36.11 |
|
|
|
|
|
|
Sara Karlsson |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
200 |
41.64 |
|
|
|
|
|
|
Elsa Lukas |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
98 |
52.72 |
|
|
|
|
|
|
Alva Narby |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
93 |
53.76 |
|
|
|
|
|
|
Nora Narby |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
99 |
52.60 |
|
|
|
|
|
|
Majken Nygren |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
153 |
45.55 |
|
|
|
|
|
|
Saga-Linnéa Sjöberg |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
161 |
44.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-07 15:18:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Motala Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Motala Simhall |
Arrangör: |
Motala SS |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 maj 2022 till den 7 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 50m Fjärilsim Po 12 - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Victor Alacam |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
85 |
49.43 |
|
|
|
|
|
|
Niklas Bergqvist |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
123 |
43.68 |
|
|
|
|
|
|
Oleksii Chuhui |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
169 |
39.27 |
|
|
|
|
|
|
Emil Högfors |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
84 |
49.53 |
|
|
|
|
|
|
Alfred Kalms |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
62 |
54.76 |
|
|
|
|
|
|
Morgan Nyman |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
71 |
52.44 |
|
|
|
|
|
|
Gustav Rosén |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
120 |
43.98 |
|
|
|
|
|
|
Samuel Sponn |
2010 |
Finspångs Simklubb |
|
174 |
38.92 |
|
|
|
|
|
|
Alvin Stjernqvist |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
130 |
42.92 |
|
|
|
|
|
|
Isak Strandberg |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
72 |
52.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-07 15:21:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Motala Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Motala Simhall |
Arrangör: |
Motala SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 maj 2022 till den 7 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 4x50m Frisim Fl 11-12 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
Finspångs Simklubb |
12 |
Finspångs Simklubb |
|
|
147 |
|
|
2:55.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Ester Ericsson |
2010 |
AC5610 |
|
33.98 |
|
|
|
|
33.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Felicia Engdahl |
2011 |
AH5811 |
-.-- |
50.07 |
|
|
|
|
1:24.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Johanna Rylander |
2012 |
AH4012 |
-.-- |
55.91 |
|
|
|
|
2:19.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Hovberg |
2010 |
AD8210 |
-.-- |
35.25 |
|
|
|
|
2:55.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
LASS Lag Blåsippa |
12 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
187 |
|
|
2:41.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Högberg |
2010 |
AU9410 |
|
43.56 |
|
|
|
|
43.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mirja Åqvist |
2010 |
AO3810 |
-.-- |
38.50 |
|
|
|
|
1:22.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Narby |
2010 |
AR0410 |
-.-- |
41.44 |
|
|
|
|
2:03.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Narby |
2010 |
AO4410 |
-.-- |
38.00 |
|
|
|
|
2:41.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
LASS Lag Gullviva |
12 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
270 |
|
|
2:23.03 |
|
|
|
|
|
|
|
Vilma Björnholm |
2010 |
AH3410 |
|
38.48 |
|
|
|
|
38.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Mattiasdotter |
2011 |
AD4011 |
-.-- |
38.32 |
|
|
|
|
1:16.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Axelsson |
2010 |
AH3610 |
-.-- |
36.62 |
|
|
|
|
1:53.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Elmberg |
2010 |
AL6210 |
-.-- |
29.61 |
|
|
|
|
2:23.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
LASS Lag Lilja |
12 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
214 |
|
|
2:34.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Sara Karlsson |
2010 |
AH3210 |
|
36.72 |
|
|
|
|
36.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga-Linnéa Sjöberg |
2010 |
AO3010 |
-.-- |
40.41 |
|
|
|
|
1:17.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Lukas |
2010 |
AT9010 |
-.-- |
40.36 |
|
|
|
|
1:57.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Majken Nygren |
2010 |
AC8610 |
-.-- |
37.06 |
|
|
|
|
2:34.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Norrköpings Kappsimningsklu |
12 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
279 |
|
|
2:21.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Emmie Jakobsson |
2010 |
AA2810 |
|
33.00 |
|
|
|
|
33.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Maja Göthe |
2010 |
AH4010 |
-.-- |
34.26 |
|
|
|
|
1:07.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vera Hagström |
2011 |
AB4811 |
-.-- |
37.86 |
|
|
|
|
1:45.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Esmeralda Carlberg |
2010 |
AL4010 |
-.-- |
36.43 |
|
|
|
|
2:21.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Norrköpings Kappsimningsklu |
12 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
169 |
|
|
2:47.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Theoline Carrum |
2010 |
AE9610 |
|
43.42 |
|
|
|
|
43.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lia Bönnemark |
2011 |
AF7611 |
-.-- |
40.75 |
|
|
|
|
1:24.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Miller |
2011 |
AF7211 |
-.-- |
41.02 |
|
|
|
|
2:05.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Baca |
2010 |
AF0210 |
-.-- |
41.88 |
|
|
|
|
2:47.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 15:26:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-07 15:26:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Motala Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Motala Simhall |
Arrangör: |
Motala SS |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 maj 2022 till den 7 maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 44, 4x50m Frisim Po 11-12 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
Finspångs Simklubb |
12 |
Finspångs Simklubb |
|
|
94 |
|
|
2:59.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Samuel Sponn |
2010 |
AF8910 |
|
33.73 |
|
|
|
|
33.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Elliot Tegander |
2012 |
AC3512 |
-.-- |
58.58 |
|
|
|
|
1:32.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Carl Ericsson |
2012 |
AD2112 |
-.-- |
43.56 |
|
|
|
|
2:15.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Rylander |
2010 |
AO8310 |
-.-- |
44.00 |
|
|
|
|
2:59.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
LASS Lag Hibiskus |
12 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
121 |
|
|
2:45.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Harald Eng |
2010 |
AL0510 |
|
41.17 |
|
|
|
|
41.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Kalms |
2010 |
AF9310 |
-.-- |
39.59 |
|
|
|
|
1:20.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Borg |
2012 |
AC4312 |
-.-- |
43.37 |
|
|
|
|
2:04.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Moestedt |
2011 |
AL7311 |
-.-- |
41.11 |
|
|
|
|
2:45.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
LASS Lag Hortensia |
12 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
171 |
|
|
2:27.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Emil Högfors |
2010 |
AL0910 |
|
39.97 |
|
|
|
|
39.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Niklas Bergqvist |
2010 |
AL0310 |
-.-- |
35.46 |
|
|
|
|
1:15.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alvin Stjernqvist |
2010 |
AJ3710 |
-.-- |
34.64 |
|
|
|
|
1:50.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Rosén |
2010 |
AC5310 |
-.-- |
37.17 |
|
|
|
|
2:27.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Norrköpings Kappsimningsklu |
12 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
187 |
|
|
2:22.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Oleksii Chuhui |
2010 |
AR4110 |
|
33.01 |
|
|
|
|
33.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Morgan Nyman |
2010 |
AC5510 |
-.-- |
36.66 |
|
|
|
|
1:09.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isak Strandberg |
2010 |
AD6510 |
-.-- |
36.63 |
|
|
|
|
1:46.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Alacam |
2010 |
AC5710 |
-.-- |
36.57 |
|
|
|
|
2:22.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-05-07 15:30:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-05-07 15:30:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Motala Simsällskap |
|
|
|
|