Below are all results from the competition shown by session.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Vesiveijari |
Järjestäjä: |
KUS-GSS / JS-PU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
26 03 2022 - 26 03 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Selkäuinti Miehet 12 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Girod |
2010 |
Kokkolan Uimaseura |
|
194 |
1:23.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.86 |
(+2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Paavo Elliot Eronen |
2011 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
146 |
1:31.69 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.71 |
(+2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Keiski |
2010 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
139 |
1:33.18 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.88 |
(-3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kasper Lehto |
2010 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
119 |
1:38.01 |
+14.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.26 |
(+2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hugo Ketola |
2010 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
109 |
1:40.87 |
+17.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.72 |
(-4.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Onni Purhonen |
2010 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
105 |
1:42.27 |
+18.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.26 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Melker Backlund |
2010 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
102 |
1:43.34 |
+19.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.64 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Wilmer Otto Oskari Sjöstrand |
2010 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
101 |
1:43.59 |
+20.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.49 |
(-9.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alfons Luomala |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
|
77 |
1:53.47 |
+30.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lukas Tihinen |
2010 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
68 |
1:57.84 |
+34.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lukas Peltoniemi |
2012 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
68 |
1:57.88 |
+34.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kasper Saarikoski |
2010 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
65 |
1:59.82 |
+36.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.41 |
(-3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.3.2022 15.33.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Selkäuinti Miehet 13-14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karl Wik |
2008 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
271 |
1:14.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.12 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olli Korvakangas |
2008 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
150 |
1:30.91 |
+16.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.32 |
(-15.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sylvester Pihlaja |
2009 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
146 |
1:31.70 |
+17.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.68 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Denis Ivachev |
2009 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
132 |
1:34.91 |
+20.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.26 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Patu Kärki |
2009 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
113 |
1:39.70 |
+25.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.34 |
(+5.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elias Kärkkäinen |
2009 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
40 |
2:20.51 |
+1:05.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.52 |
(+11.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.3.2022 15.33.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 100m Selkäuinti Miehet 15-16 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ivar Eklund |
2006 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
321 |
1:10.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.69 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kie Roukus |
2007 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
277 |
1:14.06 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.73 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.3.2022 15.33.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-03-2022 15.47.49 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kokkolan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|