Resultat för Medley Cup 2022
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 2, Medley Cup 2022 ( Insim 14:30 - 15:20 med start 15:30 )
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Söra Simhall |
Arrangör: |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 3 apr 2022 till den 3 apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Frisim Herrar A - E 10 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thorin Kaur |
2012 |
Norrtälje Simklubb |
|
78 |
47.27 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pheemchana Kaewthep |
2013 |
Åkersberga Simsällskap |
|
69 |
49.26 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Hansen |
2012 |
Ålands Simförening |
|
68 |
49.43 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-03 16:00:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Frisim Herrar A - E 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theo Frostner |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
|
204 |
34.38 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Thulin |
2011 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
157 |
37.52 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Henry Svenarud |
2010 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
135 |
39.49 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Casper Nylund |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
|
122 |
40.81 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eli Rosén |
2010 |
Ålands Simförening |
|
108 |
42.50 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anton Boman |
2011 |
Ålands Simförening |
|
107 |
42.58 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carl Björkholm |
2011 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
101 |
43.38 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Arnel Kaur |
2011 |
Norrtälje Simklubb |
|
100 |
43.57 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ian Svenarud |
2011 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
88 |
45.45 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
William Dahlin |
2011 |
Åkersberga Simsällskap |
|
86 |
45.87 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Benjamin von Weymarn |
2011 |
Ålands Simförening |
|
82 |
46.50 |
+12.12 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Melker Kjellgren |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
|
79 |
47.06 |
+12.68 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oskar Eriksson |
2011 |
Åkersberga Simsällskap |
|
74 |
48.24 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adrian Steepler |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-03 16:00:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Frisim Herrar A - E 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Blomberg |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
392 |
27.68 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Melvin Brink |
2008 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
389 |
27.74 |
+0.06 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Albin Holmgren |
2009 |
Täby Sim |
|
303 |
30.14 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Bronsdon |
2008 |
Täby Sim |
|
280 |
30.96 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonatan Lönngren |
2009 |
Ålands Simförening |
|
273 |
31.21 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Clason |
2008 |
Täby Sim |
|
260 |
31.74 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Erik Sundby |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
244 |
32.39 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vasilis Maximilian Rosenqvist |
2009 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
243 |
32.46 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eric Björkholm |
2009 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
238 |
32.69 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gideon Larsson |
2008 |
Täby Sim |
|
236 |
32.75 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Philip Norling |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
225 |
33.29 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Erik Helgstrand |
2008 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
222 |
33.41 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Christoffer Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
|
210 |
34.06 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oscar Sagelius |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
199 |
34.65 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Loke Beronius |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
183 |
35.68 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Erik Gröhn Singstedt |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
177 |
36.04 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Philip Linde |
2008 |
Ålands Simförening |
|
176 |
36.13 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Edward Steepler |
2009 |
Åkersberga Simsällskap |
|
140 |
39.01 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Julius Granith |
2009 |
Ålands Simförening |
|
138 |
39.18 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Younis Mohamed El-Ridi |
2009 |
Åkersberga Simsällskap |
|
115 |
41.56 |
+13.88 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alexander von Weymarn |
2009 |
Ålands Simförening |
|
111 |
42.09 |
+14.41 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nemo Westerlund |
2009 |
Ålands Simförening |
|
105 |
42.85 |
+15.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-03 16:00:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Frisim Herrar A - E 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Trindade |
2006 |
Lidingö Simklubb |
|
477 |
25.92 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Fällgren |
2006 |
Lidingö Simklubb |
|
430 |
26.84 |
+0.92 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Henrik Viberg |
2006 |
Lidingö Simklubb |
|
411 |
27.24 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hugo Zuhr |
2007 |
Täby Sim |
|
405 |
27.37 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Kamakin |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
353 |
28.64 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oscar Andersson |
2007 |
Lidingö Simklubb |
|
353 |
28.65 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
MÅNS MANELIUS |
2006 |
Ålands Simförening |
|
334 |
29.18 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caesar Sparacio |
2007 |
Täby Sim |
|
328 |
29.37 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olle Hägerman |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
327 |
29.39 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elias Steinle |
2007 |
Täby Sim |
|
264 |
31.57 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Måns Berggren Kvarvåg |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
254 |
31.97 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Milo Bergman |
2006 |
Ålands Simförening |
|
222 |
33.43 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-03 16:00:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Frisim Herrar A - E 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Tikkanen |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
517 |
25.23 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maxim Jelagin |
2005 |
Lidingö Simklubb |
|
495 |
25.61 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martin Gertz |
2005 |
Lidingö Simklubb |
|
452 |
26.39 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Johansson |
2005 |
Lidingö Simklubb |
|
417 |
27.11 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ludvig Aronsson |
2005 |
Lidingö Simklubb |
|
413 |
27.20 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Axel Wikner |
2005 |
Åkersberga Simsällskap |
|
322 |
29.54 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Theo Tollbring |
2005 |
Lidingö Simklubb |
|
301 |
30.21 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
David Kjellberg |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-03 16:00:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-04-03 16:01:34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|