Resultat för Bakken Kids Cup 2022
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer Gruppe 4 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Radko |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50.40 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Skovsgaard Salling |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
51.81 |
+1.41 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Palsgaard |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:00.48 |
+10.08 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas Kjettrup Bjerrum |
2013 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:01.89 |
+11.49 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Tristan Holmskov |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:02.66 |
+12.26 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Vilfred Skov Sejersten |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:06.91 |
+16.51 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Aksel Håkansson |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:07.42 |
+17.02 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Albert Manegold Svendsen |
2015 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:07.87 |
+17.47 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Magnus Peick-Kristensen |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:13.50 |
+23.10 |
|
Q |
|
|
|
|
|
10 |
|
Elias Dietrichsen |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:36.49 |
+46.09 |
|
Q |
|
|
|
|
|
- |
|
Marco Munk |
2015 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 10:16:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer Gruppe 3 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
44.46 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Kiilerich-Pedersen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
45.31 |
+0.85 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Hannibal Sejr Jensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
47.50 |
+3.04 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Hald |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
49.56 |
+5.10 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Højgaard Andersen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
|
50.16 |
+5.70 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikolas Valdemar Rasmussen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50.58 |
+6.12 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Hammershaimb |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50.66 |
+6.20 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Ross |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
58.12 |
+13.66 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Nikolaj Bryde Frisk |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
58.80 |
+14.34 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 10:16:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer Gruppe 2 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
34.47 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
36.95 |
+2.48 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
36.97 |
+2.50 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Silas Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
37.79 |
+3.32 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Rønnoe |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
38.76 |
+4.29 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
39.89 |
+5.42 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Friis Andersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
40.82 |
+6.35 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
42.48 |
+8.01 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Lollike |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
44.71 |
+10.24 |
|
Q |
|
|
|
|
|
10 |
|
Johannes Hovmand |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
47.55 |
+13.08 |
|
Q |
|
|
|
|
|
11 |
|
Marcus Sonne |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
55.75 |
+21.28 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 10:16:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer Gruppe 1 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
37.66 |
|
|
DI |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 10:16:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-06-2022 10:43.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|