Results for Bakken Kids Cup 2022
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 4x100m Frisvømning Mix Gruppe B - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Lyngby Ninja Turtles |
11 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:47.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Louie L. Theuma |
2011 |
1169AA |
|
1:20.84 |
|
|
|
|
1:20.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Helena Hjartar |
2011 |
1156AJ |
|
1:30.92 |
|
|
|
|
2:51.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Anna Cecilie Szameitat |
2012 |
1208AG |
|
1:36.08 |
|
|
|
|
4:27.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Hoe Bertelsen |
2011 |
1165AD |
|
1:19.26 |
|
|
|
|
5:47.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lyngby Lions |
11 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
6:47.60 |
+1:00.5 |
|
|
|
|
Jonas Xiaoyan Liu |
2012 |
1235AC |
|
1:39.57 |
|
|
|
|
1:39.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
1150AJ |
|
1:26.68 |
|
|
|
|
3:06.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vera Mollerup |
2012 |
1262AC |
|
1:52.61 |
|
|
|
|
4:58.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Hammershaimb |
2011 |
1193AG |
|
1:48.74 |
|
|
|
|
6:47.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lyngby Spidermen |
12 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
6:14.68 |
+27.58 |
|
|
|
|
Clara Povlsen |
2010 |
1018AQ |
|
1:20.59 |
|
|
|
|
1:20.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Hannibal Sejr Jensen |
2012 |
1283AJ |
|
1:39.49 |
|
|
|
|
3:00.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silja Zøllner |
2012 |
1256AC |
|
1:35.43 |
|
|
|
|
4:35.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolas Valdemar Rasmussen |
2011 |
1165AH |
|
1:39.17 |
|
|
|
|
6:14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sigma Fast & Strong 1 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
4:39.61 |
-1:07.4 |
|
|
|
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
1079AB |
|
1:04.79 |
|
|
|
|
1:04.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Klitvang |
2010 |
1047AB |
|
1:08.18 |
|
|
|
|
2:12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
1128AA |
|
1:13.88 |
|
|
|
|
3:26.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Vastrup |
2011 |
1180AC |
|
1:12.76 |
|
|
|
|
4:39.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 13:29:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 4x100m Frisvømning Mix Gruppe A - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sigma Fast & Strong 2 |
14 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
4:27.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Langseth |
2010 |
1072AB |
|
1:07.23 |
|
|
|
|
1:07.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
1008AA |
|
1:05.55 |
|
|
|
|
2:12.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Julius Drachmann |
2008 |
0853AJ |
|
1:06.54 |
|
|
|
|
3:19.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
0989AB |
|
1:07.96 |
|
|
|
|
4:27.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lyngby Power Rangers |
13 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:33.13 |
+5.85 |
|
|
|
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
1032AC |
|
1:10.52 |
|
|
|
|
1:10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matti Lundin Brockdorff |
2010 |
1011AB |
|
1:06.65 |
|
|
|
|
2:17.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
1042AC |
|
1:10.67 |
|
|
|
|
3:27.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Salling |
2009 |
0987AC |
|
1:05.29 |
|
|
|
|
4:33.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lyngby Aquamen |
13 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:37.74 |
+10.46 |
|
|
|
|
Mathias Hald |
2009 |
0977AC |
|
1:06.98 |
|
|
|
|
1:06.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
1026AG |
|
1:13.78 |
|
|
|
|
2:20.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
1006AE |
|
1:10.37 |
|
|
|
|
3:31.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Conrad Buhl |
2009 |
0947AF |
|
1:06.61 |
|
|
|
|
4:37.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sigma Fast & Strong 1 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
4:39.61 |
+12.33 |
|
|
|
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
1079AB |
|
1:04.79 |
|
|
|
|
1:04.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Klitvang |
2010 |
1047AB |
|
1:08.18 |
|
|
|
|
2:12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
1128AA |
|
1:13.88 |
|
|
|
|
3:26.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Vastrup |
2011 |
1180AC |
|
1:12.76 |
|
|
|
|
4:39.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
A6 Mix 1 |
14 |
A6 |
|
|
|
|
|
4:45.42 |
+18.14 |
|
|
|
|
Liv Frost Juhler |
2008 |
0874AJ |
|
1:10.64 |
|
|
|
|
1:10.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Jens Nielsen |
2008 |
0877AF |
|
1:12.30 |
|
|
|
|
2:22.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
0881AO |
|
1:07.93 |
|
|
|
|
3:30.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
1168AA |
|
1:14.55 |
|
|
|
|
4:45.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lyngby Paw Patrol |
12 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:15.76 |
+48.48 |
|
|
|
|
Bastian Johnsen |
2010 |
1071AC |
|
1:13.14 |
|
|
|
|
1:13.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
1094AE |
|
1:21.93 |
|
|
|
|
2:35.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
1084AE |
|
1:24.77 |
|
|
|
|
3:59.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rares Enache |
2010 |
1031AC |
|
1:15.92 |
|
|
|
|
5:15.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
STT Max svøm Max |
13 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
5:18.57 |
+51.29 |
|
|
|
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
1087AB |
|
1:17.15 |
|
|
|
|
1:17.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Schultz |
2010 |
1074AC |
|
1:27.20 |
|
|
|
|
2:44.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Otto Weber Folmann |
2009 |
0947BD |
|
1:20.88 |
|
|
|
|
4:05.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Stanczyk |
2010 |
1040AQ |
|
1:13.34 |
|
|
|
|
5:18.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
A6 Mix 2 |
13 |
A6 |
|
|
|
|
|
5:25.39 |
+58.11 |
|
|
|
|
Merle Unterberg |
2011 |
1116AF |
|
1:28.01 |
|
|
|
|
1:28.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asbjørn Christiansen |
2011 |
1189AA |
|
1:17.20 |
|
|
|
|
2:45.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Celine Hide |
2012 |
1268AD |
|
1:28.90 |
|
|
|
|
4:14.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silas Hammer Toftkær |
2009 |
0979AC |
|
1:11.28 |
|
|
|
|
5:25.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lyngby Teletubbies |
12 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:25.53 |
+58.25 |
|
|
|
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
1021AC |
|
1:18.51 |
|
|
|
|
1:18.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ea Balder |
2011 |
1178AE |
|
1:27.18 |
|
|
|
|
2:45.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elvera Teilmann |
2011 |
1148AA |
|
1:23.70 |
|
|
|
|
4:09.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
1077AH |
|
1:16.14 |
|
|
|
|
5:25.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
STT The Nut Patrol |
13 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
5:47.42 |
+1:20.1 |
|
|
|
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
0952BD |
|
1:23.62 |
|
|
|
|
1:23.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
1071AG |
|
1:26.82 |
|
|
|
|
2:50.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
1058AK |
|
1:30.85 |
|
|
|
|
4:21.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Mads Friis Andersen |
2009 |
0945BD |
|
1:26.13 |
|
|
|
|
5:47.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lyngby Spidermen |
12 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
6:14.68 |
+1:47.4 |
|
|
|
|
Clara Povlsen |
2010 |
1018AQ |
|
1:20.59 |
|
|
|
|
1:20.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hannibal Sejr Jensen |
2012 |
1283AJ |
|
1:39.49 |
|
|
|
|
3:00.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silja Zøllner |
2012 |
1256AC |
|
1:35.43 |
|
|
|
|
4:35.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolas Valdemar Rasmussen |
2011 |
1165AH |
|
1:39.17 |
|
|
|
|
6:14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 13:29:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-06-2022 13:32.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|