Tulokset Bakken Kids Cup 2022
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer Gruppe 3 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Celine Hide |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:36.53 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrea Møller-Sørensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:41.25 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Cecilie Szameitat |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:45.36 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Amalie Morthorst |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:45.55 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Marie Dalsberg-Jensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:48.65 |
+12.12 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karla Laursen |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:52.75 |
+16.22 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silja Zøllner |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:55.15 |
+18.62 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vera Mollerup |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:55.48 |
+18.95 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Annika Bendixen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:58.24 |
+21.71 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Smilla Lemb Sørensen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:00.31 |
+23.78 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Wahl |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:10.29 |
+33.76 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gry Mattrup Lund-Hansen |
2012 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 17:08:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer Gruppe 2 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:17.01 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:18.79 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:20.28 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:20.45 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:22.44 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:23.73 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:24.91 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mai Ellen Frederiksen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:26.95 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:29.06 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:30.53 |
+13.52 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:32.68 |
+15.67 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Dagmar Mulipola |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:33.45 |
+16.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 17:08:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer Gruppe 1 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Ross |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:20.27 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liva Dugbæk |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:37.27 |
+17.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 17:08:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer Gruppe 4 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederikke Malmkjær |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Rører ikke bassinvæggen ved vending eller afslutning |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 17:08:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-06-2022 17:08.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|