Resultater for Bakken Kids Cup 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 400m Frisvømning Damer Gruppe 2 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
5:28.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
5:35.38 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
5:46.26 |
+18.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
5:46.35 |
+18.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
5:49.34 |
+21.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
6:01.82 |
+33.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
6:12.73 |
+44.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Povlsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
6:14.16 |
+46.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
6:31.20 |
+1:03.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
6:38.96 |
+1:10.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2022 16:56:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 400m Frisvømning Damer Gruppe 1 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
4:49.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
4:51.46 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6 JGI-Swim |
|
|
5:12.61 |
+22.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Itenov |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
5:25.66 |
+35.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Ross |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
5:37.95 |
+48.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2022 16:56:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-06-2022 19:09.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer Gruppe 2 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
4:53.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Hald |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
4:55.55 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
5:04.37 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
5:11.01 |
+17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
5:25.40 |
+31.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silas Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
5:27.00 |
+33.49 |
|
MD1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
5:27.00 |
+33.49 |
|
MD2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
5:40.62 |
+47.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
5:44.79 |
+51.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2022 17:06:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer Gruppe 1 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Harald Rasmus Svendsen |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
4:32.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Kepp Jensen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
|
|
4:36.90 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
4:58.08 |
+26.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2022 17:06:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-06-2022 19:09.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Butterfly Damer Gruppe 2 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:21.26 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:21.93 |
+0.67 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:28.77 |
+7.51 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:30.33 |
+9.07 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte K. Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:30.60 |
+9.34 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2022 17:23:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Butterfly Damer Gruppe 1 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Scheibye |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:11.54 |
|
|
DI |
|
|
|
|
|
2 |
|
Signe Grynnerup |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:19.87 |
+8.33 |
|
DI |
|
|
|
|
|
3 |
|
Liv Frost Juhler |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:21.94 |
+10.40 |
|
Q |
|
|
|
|
|
- |
|
Melissa Walther Capito |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2022 17:23:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-06-2022 19:13.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Butterfly Damer Gruppe 2 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:18.82 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:19.65 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:25.89 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alberte K. Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:28.56 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 16:29:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Butterfly Damer Gruppe 1 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liv Frost Juhler |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:21.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 16:29:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-06-2022 16:54.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Butterfly Damer Gruppe 2 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:18.82 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:19.65 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:25.89 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alberte K. Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:28.56 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 16:29:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 100m Butterfly Damer Gruppe 1 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liv Frost Juhler |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:21.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 16:29:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-06-2022 16:54.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Butterfly Herrer Gruppe 3 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:27.93 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2022 17:23:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Butterfly Herrer Gruppe 2 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matti Lundin Brockdorff |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:12.66 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:17.37 |
+4.71 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:18.24 |
+5.58 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:26.79 |
+14.13 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:27.87 |
+15.21 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2022 17:23:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Butterfly Herrer Gruppe 1 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:03.60 |
|
|
DI |
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:10.00 |
+6.40 |
|
DI |
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:14.54 |
+10.94 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:18.63 |
+15.03 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Jens Nielsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:23.25 |
+19.65 |
|
Q |
|
|
|
|
|
- |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2022 17:23:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-06-2022 19:13.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Butterfly Herrer Gruppe 3 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:29.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 16:59:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Butterfly Herrer Gruppe 2 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matti Lundin Brockdorff |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:12.91 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:17.58 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:22.09 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:28.81 |
+15.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 16:59:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Butterfly Herrer Gruppe 1 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:13.73 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:20.69 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jens Nielsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:23.45 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 16:59:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-06-2022 17:05.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer Gruppe 3 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Celine Hide |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:36.39 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrea Møller-Sørensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:44.82 |
+8.43 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Amalie Morthorst |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:45.98 |
+9.59 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Karla Laursen |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:46.83 |
+10.44 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Cecilie Szameitat |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:47.42 |
+11.03 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Marie Dalsberg-Jensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:47.60 |
+11.21 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Gry Mattrup Lund-Hansen |
2012 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
1:50.75 |
+14.36 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Silja Zøllner |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:53.55 |
+17.16 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Vera Mollerup |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:57.05 |
+20.66 |
|
Q |
|
|
|
|
|
10 |
|
Smilla Lemb Sørensen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:57.31 |
+20.92 |
|
Q |
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Wahl |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:59.89 |
+23.50 |
|
Q |
|
|
|
|
|
12 |
|
Annika Bendixen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:00.66 |
+24.27 |
|
Q |
|
|
|
|
|
13 |
|
Andrea Lebahn |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:01.19 |
+24.80 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Martha Hyldgaard Bigum |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:01.56 |
+25.17 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofie Christiansen |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:03.87 |
+27.48 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Clara Langsager |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:05.18 |
+28.79 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Selma El-Khattam |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:07.44 |
+31.05 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Tilde Elisabeth Hansen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:12.24 |
+35.85 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Laura Reuter |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:14.54 |
+38.15 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Johanna Dahl- Petersen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:16.40 |
+40.01 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ida Hansen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:19.38 |
+42.99 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Frederikke Feldt-Sørensen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:20.45 |
+44.06 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Magda Emilie Holte Hansen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:27.09 |
+50.70 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sosu L. Zhang |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:38.25 |
+1:01.86 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Andersen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liva Larsen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marie Larsen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julie La Cour Marker Rasmuss |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Cecilie Kruse Sidenius |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sara Nissen Suhr |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Wenxi Zhang |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2022 17:52:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer Gruppe 2 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:17.73 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:18.56 |
+0.83 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:20.54 |
+2.81 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:20.96 |
+3.23 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:21.57 |
+3.84 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:24.98 |
+7.25 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:26.69 |
+8.96 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Mai Ellen Frederiksen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:27.10 |
+9.37 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:31.08 |
+13.35 |
|
Q |
|
|
|
|
|
10 |
|
Dagmar Mulipola |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:31.10 |
+13.37 |
|
Q |
|
|
|
|
|
11 |
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:32.03 |
+14.30 |
|
Q |
|
|
|
|
|
12 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:33.16 |
+15.43 |
|
Q |
|
|
|
|
|
13 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:34.00 |
+16.27 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:34.43 |
+16.70 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maria Hou |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:34.59 |
+16.86 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Augusta Leonhardt Marstrand |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
1:35.53 |
+17.80 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Helena Hjartar |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:40.75 |
+23.02 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:41.94 |
+24.21 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Merle Unterberg |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
1:44.68 |
+26.95 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alma Maaslet |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:44.71 |
+26.98 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Weng Lind-Christensen |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Paloma Alvarez Sigurd |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2022 17:52:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer Gruppe 1 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Ross |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:21.28 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Liva Dugbæk |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:37.36 |
+16.08 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2022 17:52:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer Gruppe 4 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederikke Malmkjær |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:33.34 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
- |
|
Freja Andersen |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2022 17:52:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-06-2022 19:13.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer Gruppe 3 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Celine Hide |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:36.53 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrea Møller-Sørensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:41.25 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Cecilie Szameitat |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:45.36 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Amalie Morthorst |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:45.55 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Marie Dalsberg-Jensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:48.65 |
+12.12 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karla Laursen |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:52.75 |
+16.22 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silja Zøllner |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:55.15 |
+18.62 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vera Mollerup |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:55.48 |
+18.95 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Annika Bendixen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:58.24 |
+21.71 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Smilla Lemb Sørensen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:00.31 |
+23.78 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Wahl |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:10.29 |
+33.76 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gry Mattrup Lund-Hansen |
2012 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 17:08:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer Gruppe 2 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:17.01 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:18.79 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:20.28 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:20.45 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:22.44 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:23.73 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:24.91 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mai Ellen Frederiksen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:26.95 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:29.06 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:30.53 |
+13.52 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:32.68 |
+15.67 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Dagmar Mulipola |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:33.45 |
+16.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 17:08:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer Gruppe 1 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Ross |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:20.27 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liva Dugbæk |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:37.27 |
+17.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 17:08:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer Gruppe 4 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederikke Malmkjær |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Rører ikke bassinvæggen ved vending eller afslutning |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 17:08:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-06-2022 17:08.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer Gruppe 3 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asbjørn Christiansen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:24.68 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:36.70 |
+12.02 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Christensen |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:38.57 |
+13.89 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Hald |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:44.72 |
+20.04 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonas Xiaoyan Liu |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:46.16 |
+21.48 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Hjalte Håkansson |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:47.34 |
+22.66 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:47.65 |
+22.97 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Hannibal Sejr Jensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:47.74 |
+23.06 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Nikolas Valdemar Rasmussen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:48.73 |
+24.05 |
|
Q |
|
|
|
|
|
10 |
|
Simon Hammershaimb |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:49.21 |
+24.53 |
|
Q |
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexander Duckert |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:58.59 |
+33.91 |
|
Q |
|
|
|
|
|
12 |
|
Ivan Buhl Lund |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:04.47 |
+39.79 |
|
Q |
|
|
|
|
|
13 |
|
Alexander Ross |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:05.39 |
+40.71 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Daniel Nissen |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:17.44 |
+52.76 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sylvester Haugsted |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Nikolaj Bryde Frisk |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johan Høj |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2022 18:13:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer Gruppe 2 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:14.93 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:15.55 |
+0.62 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:16.02 |
+1.09 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:17.16 |
+2.23 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:18.57 |
+3.64 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:20.23 |
+5.30 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Silas Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:22.59 |
+7.66 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Malias Thirup-Bielefeldt |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
1:24.35 |
+9.42 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:30.06 |
+15.13 |
|
Q |
|
|
|
|
|
10 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:31.95 |
+17.02 |
|
Q |
|
|
|
|
|
11 |
|
Mads Klinkby |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:32.48 |
+17.55 |
|
Q |
|
|
|
|
|
12 |
|
Frederik Lollike |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:33.51 |
+18.58 |
|
Q |
|
|
|
|
|
13 |
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:35.13 |
+20.20 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nicklas Kofoed |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:37.72 |
+22.79 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Marcus Sonne |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:03.51 |
+48.58 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Rønnoe |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2022 18:13:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer Gruppe 1 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:19.74 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2022 18:13:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer Gruppe 4 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Dall Kristensen |
2013 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:46.37 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Karl Griff Olsen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:51.04 |
+4.67 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Skovsgaard Salling |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:52.51 |
+6.14 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Munch Lange |
2013 |
A6 JGI-Swim |
|
|
2:02.38 |
+16.01 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Christoffer Kofoed |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:22.21 |
+35.84 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikkel Christensen |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:22.85 |
+36.48 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Kilian Krog Slot |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:27.92 |
+41.55 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Magnus Peick-Kristensen |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:45.48 |
+59.11 |
|
Q |
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Palsgaard |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2022 18:13:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-06-2022 19:13.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer Gruppe 3 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asbjørn Christiansen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:24.82 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:34.62 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Christensen |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:39.58 |
+14.76 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas Xiaoyan Liu |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:45.31 |
+20.49 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:45.38 |
+20.56 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hannibal Sejr Jensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:48.96 |
+24.14 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikolas Valdemar Rasmussen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:49.47 |
+24.65 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hjalte Håkansson |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:50.84 |
+26.02 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Hald |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:52.99 |
+28.17 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Simon Hammershaimb |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:53.52 |
+28.70 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ivan Buhl Lund |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:57.39 |
+32.57 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alexander Duckert |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:00.59 |
+35.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 17:26:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer Gruppe 2 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:12.47 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:14.31 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:15.96 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:18.32 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:19.13 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silas Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:20.69 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:22.44 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malias Thirup-Bielefeldt |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
1:22.96 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:28.64 |
+16.17 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:30.06 |
+17.59 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frederik Lollike |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:34.44 |
+21.97 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Klinkby |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 17:26:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer Gruppe 1 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 17:26:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer Gruppe 4 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Dall Kristensen |
2013 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:47.20 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Skovsgaard Salling |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:48.20 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Munch Lange |
2013 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:52.12 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christoffer Kofoed |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:21.22 |
+34.02 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Christensen |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:25.98 |
+38.78 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Peick-Kristensen |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Kilian Krog Slot |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 17:26:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-06-2022 17:34.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer Gruppe 3 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Celine Hide |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:09.32 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Molly Hansen |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:09.95 |
+0.63 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Selma Prause-Knudsen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:23.16 |
+13.84 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Klara Devalt |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
3:09.08 |
+59.76 |
|
Q |
|
|
|
|
|
- |
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2022 18:24:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer Gruppe 2 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:30.82 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:31.25 |
+0.43 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:32.19 |
+1.37 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Alberte K. Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:35.08 |
+4.26 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:38.12 |
+7.30 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:38.36 |
+7.54 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Povlsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:39.67 |
+8.85 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Janniche |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:40.25 |
+9.43 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Augusta Leonhardt Marstrand |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
1:47.36 |
+16.54 |
|
Q |
|
|
|
|
|
10 |
|
Maria Hou |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:49.40 |
+18.58 |
|
Q |
|
|
|
|
|
11 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:02.63 |
+31.81 |
|
Q |
|
|
|
|
|
- |
|
Marie Guldberg-Magnusdottir |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2022 18:24:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer Gruppe 1 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:17.26 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Ross |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:31.22 |
+13.96 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Itenov |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:37.32 |
+20.06 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Sophia Møller |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:06.95 |
+49.69 |
|
Q |
|
|
|
|
|
- |
|
Melissa Walther Capito |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2022 18:24:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer Gruppe 4 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ellen Marie Gammelgaard San |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:47.86 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2022 18:24:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-06-2022 19:13.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer Gruppe 3 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Celine Hide |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:03.74 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Molly Hansen |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:06.41 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Selma Prause-Knudsen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:17.95 |
+14.21 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Klara Devalt |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
3:04.75 |
+1:01.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 18:10:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer Gruppe 2 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:30.77 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:32.38 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:33.59 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:38.19 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Janniche |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:38.35 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Povlsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:38.95 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:39.07 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alberte K. Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:40.08 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maria Hou |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:50.83 |
+20.06 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:05.70 |
+34.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 18:10:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer Gruppe 1 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Ross |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:31.31 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Itenov |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:35.20 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sophia Møller |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:10.18 |
+38.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 18:10:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer Gruppe 4 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ellen Marie Gammelgaard San |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:51.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 18:10:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-06-2022 18:10.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer Gruppe 3 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:41.83 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:50.98 |
+9.15 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofus Prause-Knudsen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:54.71 |
+12.88 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:05.53 |
+23.70 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Hammershaimb |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:17.25 |
+35.42 |
|
Q |
|
|
|
|
|
- |
|
Max Guldberg-Magnusson |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2022 18:37:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer Gruppe 2 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:26.95 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:27.42 |
+0.47 |
|
Q |
MD1 |
|
|
|
|
3 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:27.43 |
+0.48 |
|
Q |
MD2 |
|
|
|
|
4 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:30.79 |
+3.84 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:33.00 |
+6.05 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:33.58 |
+6.63 |
|
DI |
|
|
|
|
|
7 |
|
Silas Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:38.00 |
+11.05 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:38.34 |
+11.39 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:45.03 |
+18.08 |
|
Q |
|
|
|
|
|
10 |
|
Nicklas Kofoed |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:55.66 |
+28.71 |
|
Q |
|
|
|
|
|
11 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:59.05 |
+32.10 |
|
Q |
|
|
|
|
|
12 |
|
Rune Skovgaard Christiansen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:09.18 |
+42.23 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2022 18:37:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer Gruppe 1 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jens Nielsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:30.06 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:36.22 |
+6.16 |
|
Q |
|
|
|
|
|
- |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2022 18:37:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer Gruppe 4 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Radko |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:57.28 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilfred Skov Sejersten |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:49.35 |
+52.07 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Aksel Håkansson |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:06.15 |
+1:08.87 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2022 18:37:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-06-2022 19:16.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer Gruppe 3 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:41.47 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:49.17 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofus Prause-Knudsen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:54.36 |
+12.89 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:58.39 |
+16.92 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Hammershaimb |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:28.93 |
+47.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 18:15:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer Gruppe 2 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:25.82 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:27.67 |
+1.85 |
|
MD1 |
|
|
|
|
3 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:27.67 |
+1.85 |
|
MD2 |
|
|
|
|
4 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:30.71 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silas Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:35.14 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:35.30 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:41.21 |
+15.39 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:48.39 |
+22.57 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nicklas Kofoed |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:53.09 |
+27.27 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:57.58 |
+31.76 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rune Skovgaard Christiansen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:15.54 |
+49.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 18:15:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer Gruppe 1 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jens Nielsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:29.60 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:34.22 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 18:15:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer Gruppe 4 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilfred Skov Sejersten |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:39.50 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aksel Håkansson |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Alexander Radko |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben v 25 meter |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 18:15:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-06-2022 18:30.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Frisvømning Damer Gruppe 3 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andrea Møller-Sørensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:36.44 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Gry Mattrup Lund-Hansen |
2012 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
1:41.15 |
+4.71 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Marie Dalsberg-Jensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:43.27 |
+6.83 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Smilla Lemb Sørensen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:48.19 |
+11.75 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Selma Prause-Knudsen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:53.26 |
+16.82 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Martha Hyldgaard Bigum |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:55.41 |
+18.97 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Annika Bendixen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:56.19 |
+19.75 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Wahl |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:00.00 |
+23.56 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Reuter |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:00.40 |
+23.96 |
|
Q |
|
|
|
|
|
10 |
|
Tilde Elisabeth Hansen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:01.30 |
+24.86 |
|
Q |
|
|
|
|
|
11 |
|
Andrea Lebahn |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:02.56 |
+26.12 |
|
Q |
|
|
|
|
|
12 |
|
Vera Mollerup |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:04.77 |
+28.33 |
|
Q |
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Hansen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:08.26 |
+31.82 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alberte Hedegaard |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:10.35 |
+33.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2022 18:57:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Frisvømning Damer Gruppe 2 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:05.93 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:08.24 |
+2.31 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:10.13 |
+4.20 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:11.48 |
+5.55 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:11.49 |
+5.56 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:14.00 |
+8.07 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:15.57 |
+9.64 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:15.77 |
+9.84 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:16.84 |
+10.91 |
|
Q |
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:17.62 |
+11.69 |
|
Q |
|
|
|
|
|
11 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:18.43 |
+12.50 |
|
Q |
|
|
|
|
|
12 |
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:19.63 |
+13.70 |
|
Q |
|
|
|
|
|
13 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:20.87 |
+14.94 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mai Ellen Frederiksen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:21.29 |
+15.36 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:23.31 |
+17.38 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ella Janniche |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:23.38 |
+17.45 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Dagmar Mulipola |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:25.37 |
+19.44 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alma Maaslet |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:25.73 |
+19.80 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emily Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:26.12 |
+20.19 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Merle Unterberg |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
1:26.97 |
+21.04 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Helena Hjartar |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:27.81 |
+21.88 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:28.23 |
+22.30 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:28.48 |
+22.55 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Marie Guldberg-Magnusdottir |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Weng Lind-Christensen |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2022 18:57:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Frisvømning Damer Gruppe 1 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Itenov |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:09.30 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:09.31 |
+0.01 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Liv Frost Juhler |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:10.24 |
+0.94 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Dugbæk |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:34.79 |
+25.49 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2022 18:57:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Frisvømning Damer Gruppe 4 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Flora Bogø |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2022 18:57:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-06-2022 19:09.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Frisvømning Damer Gruppe 3 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andrea Møller-Sørensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:33.39 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Smilla Lemb Sørensen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:38.39 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Marie Dalsberg-Jensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:48.18 |
+14.79 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Annika Bendixen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:49.37 |
+15.98 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Selma Prause-Knudsen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:50.46 |
+17.07 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Martha Hyldgaard Bigum |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:50.72 |
+17.33 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andrea Lebahn |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:52.92 |
+19.53 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vera Mollerup |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:58.41 |
+25.02 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Wahl |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:02.72 |
+29.33 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tilde Elisabeth Hansen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:03.72 |
+30.33 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laura Reuter |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:08.50 |
+35.11 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gry Mattrup Lund-Hansen |
2012 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 18:35:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Frisvømning Damer Gruppe 2 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:06.37 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:08.07 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:09.71 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:10.06 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:10.06 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:13.84 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:14.00 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:15.89 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:16.31 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:17.64 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:18.65 |
+12.28 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:20.43 |
+14.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 18:35:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Frisvømning Damer Gruppe 1 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liv Frost Juhler |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:07.22 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Itenov |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:07.70 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liva Dugbæk |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:37.29 |
+30.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 18:35:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-06-2022 18:36.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer Gruppe 3 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Hoe Bertelsen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:18.83 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:20.55 |
+1.72 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Christensen |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:32.13 |
+13.30 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Hjalte Håkansson |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:32.47 |
+13.64 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Sylvester Haugsted |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
1:32.58 |
+13.75 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikolas Valdemar Rasmussen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:34.39 |
+15.56 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Hannibal Sejr Jensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:40.02 |
+21.19 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonas Xiaoyan Liu |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:43.31 |
+24.48 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Duckert |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:44.93 |
+26.10 |
|
Q |
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederik Hald |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:53.65 |
+34.82 |
|
Q |
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexander Ross |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:59.76 |
+40.93 |
|
Q |
|
|
|
|
|
12 |
|
Nikolaj Bryde Frisk |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:00.70 |
+41.87 |
|
Q |
|
|
|
|
|
- |
|
Max Guldberg-Magnusson |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2022 19:11:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer Gruppe 2 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:03.63 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:05.05 |
+1.42 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Hald |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:06.37 |
+2.74 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:06.75 |
+3.12 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Matti Lundin Brockdorff |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:06.77 |
+3.14 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:07.21 |
+3.58 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:07.89 |
+4.26 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:10.54 |
+6.91 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:11.63 |
+8.00 |
|
Q |
|
|
|
|
|
10 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:12.79 |
+9.16 |
|
Q |
|
|
|
|
|
11 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:17.84 |
+14.21 |
|
Q |
|
|
|
|
|
12 |
|
Mads Klinkby |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:18.13 |
+14.50 |
|
Q |
|
|
|
|
|
13 |
|
Malias Thirup-Bielefeldt |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
1:19.89 |
+16.26 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:20.12 |
+16.49 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frederik Lollike |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:20.26 |
+16.63 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Marcus Sonne |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:53.78 |
+50.15 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Rønnoe |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2022 19:11:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer Gruppe 1 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:04.07 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Parham Ahmadi Moghaddam |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:05.08 |
+1.01 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:08.74 |
+4.67 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2022 19:11:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer Gruppe 4 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Dall Kristensen |
2013 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:36.89 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Radko |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:37.53 |
+0.64 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Karl Griff Olsen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:40.74 |
+3.85 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Skovsgaard Salling |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:51.60 |
+14.71 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Palsgaard |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:02.89 |
+26.00 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2022 19:11:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-06-2022 19:29.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer Gruppe 3 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Hoe Bertelsen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:19.35 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:19.99 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Christensen |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:29.03 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sylvester Haugsted |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
1:31.14 |
+11.79 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hjalte Håkansson |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:31.58 |
+12.23 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikolas Valdemar Rasmussen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:35.61 |
+16.26 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Xiaoyan Liu |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:36.84 |
+17.49 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hannibal Sejr Jensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:37.51 |
+18.16 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Duckert |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:47.07 |
+27.72 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederik Hald |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:52.48 |
+33.13 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nikolaj Bryde Frisk |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:55.20 |
+35.85 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alexander Ross |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:05.29 |
+45.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 18:54:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer Gruppe 2 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:03.90 |
|
|
MD1 |
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:03.90 |
= |
|
MD2 |
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Hald |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:05.42 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:06.20 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matti Lundin Brockdorff |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:06.68 |
+2.78 |
|
MD1 |
|
|
|
|
6 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:06.68 |
+2.78 |
|
MD2 |
|
|
|
|
7 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:07.15 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:10.43 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:10.53 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:13.96 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:18.15 |
+14.25 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Malias Thirup-Bielefeldt |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
1:19.11 |
+15.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 18:54:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer Gruppe 1 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:05.08 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Parham Ahmadi Moghaddam |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:08.84 |
+3.76 |
|
MD1 |
|
|
|
|
3 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:08.84 |
+3.76 |
|
MD2 |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 18:54:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer Gruppe 4 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Dall Kristensen |
2013 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:33.10 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Radko |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:33.41 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Skovsgaard Salling |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:50.83 |
+17.73 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Palsgaard |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:05.75 |
+32.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 18:54:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-06-2022 19:01.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Medley Damer Gruppe 3 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Amalie Morthorst |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
3:45.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karla Laursen |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
4:00.89 |
+15.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrea Møller-Sørensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
4:01.16 |
+16.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Cecilie Szameitat |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
4:09.41 |
+24.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silja Zøllner |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2022 19:38:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Medley Damer Gruppe 2 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:50.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:58.83 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:11.19 |
+20.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Povlsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:14.57 |
+24.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emily Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2022 19:38:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Medley Damer Gruppe 1 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:38.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Scheibye |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
2:41.38 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Signe Grynnerup |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:45.79 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sophia Møller |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
4:13.47 |
+1:35.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2022 19:38:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-06-2022 19:39.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Medley Herrer 10-11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asbjørn Christiansen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
3:09.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Hoe Bertelsen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:24.73 |
+14.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofus Prause-Knudsen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2022 19:40:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Medley Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:40.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:59.95 |
+19.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
3:02.86 |
+22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:06.20 |
+25.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:08.97 |
+28.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:09.13 |
+28.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
3:14.58 |
+33.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
3:15.88 |
+35.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:17.50 |
+36.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rune Skovgaard Christiansen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
4:33.55 |
+1:52.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2022 19:40:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Medley Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Harald Rasmus Svendsen |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:22.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
|
|
2:27.47 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
2:31.47 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Kepp Jensen |
2007 |
A6 JGI-Swim |
|
|
2:32.62 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
2:48.80 |
+26.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Parham Ahmadi Moghaddam |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:50.22 |
+27.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2022 19:40:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-06-2022 19:58.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 4x100m Frisvømning Damer Gruppe B - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sigma Fast Girlz 3 |
11 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
5:08.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
1128AA |
|
1:14.47 |
|
|
|
|
1:14.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Vastrup |
2011 |
1180AC |
|
1:14.84 |
|
|
|
|
2:29.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Møllebro |
2011 |
1130AC |
|
1:16.63 |
|
|
|
|
3:45.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaya Wismar |
2011 |
1112AC |
|
1:22.31 |
|
|
|
|
5:08.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
A6 Piger 2 |
11 |
A6 |
|
|
|
|
|
5:43.84 |
+35.59 |
|
|
|
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
1168AA |
|
1:16.72 |
|
|
|
|
1:16.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Celine Hide |
2012 |
1268AD |
|
1:33.46 |
|
|
|
|
2:50.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Merle Unterberg |
2011 |
1116AF |
|
1:26.42 |
|
|
|
|
4:16.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Augusta Leonhardt Marstrand |
2011 |
1138AI |
|
1:27.24 |
|
|
|
|
5:43.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
LSK PIger 3 |
11 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
6:00.04 |
+51.79 |
|
|
|
|
Ea Balder |
2011 |
1178AE |
|
1:27.48 |
|
|
|
|
1:27.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Anna Cecilie Szameitat |
2012 |
1208AG |
|
1:35.29 |
|
|
|
|
3:02.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elvera Teilmann |
2011 |
1148AA |
|
1:25.96 |
|
|
|
|
4:28.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
1146AJ |
|
1:31.31 |
|
|
|
|
6:00.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lsk Piger 4 |
11 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
6:48.19 |
+1:39.9 |
|
|
|
|
Helena Hjartar |
2011 |
1156AJ |
|
1:30.41 |
|
|
|
|
1:30.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Møller-Sørensen |
2012 |
1254AC |
|
1:39.57 |
|
|
|
|
3:09.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silja Zøllner |
2012 |
1256AC |
|
1:38.84 |
|
|
|
|
4:48.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Annika Bendixen |
2013 |
1364AB |
|
1:59.37 |
|
|
|
|
6:48.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sigma Fast Girlz 4 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
5:46.29 |
+38.04 |
|
|
|
|
Annika Højfeldt |
2010 |
1082AB |
|
1:30.91 |
|
|
|
|
1:30.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Maria Hou |
2010 |
1048AD |
|
1:25.40 |
|
|
|
|
2:56.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dagmar Mulipola |
2011 |
1154AB |
|
1:23.73 |
|
|
|
|
4:20.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Maaslet |
2010 |
1090AM |
|
1:26.25 |
|
|
|
|
5:46.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2022 20:21:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 4x100m Frisvømning Damer Gruppe A - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
A6 Piger 1 |
14 |
A6 |
|
|
|
|
|
4:28.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Silje Rasmussen |
2008 |
0894AF |
|
1:04.14 |
|
|
|
|
1:04.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Olsen |
2008 |
0816AF |
|
1:04.37 |
|
|
|
|
2:08.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Frost Juhler |
2008 |
0874AJ |
|
2:19.58 |
|
|
|
|
4:28.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Scheibye |
2008 |
0866AJ |
|
4:28.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sigma Fast Girlz 1 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
4:43.65 |
+15.56 |
|
|
|
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
1008AA |
|
1:05.54 |
|
|
|
|
1:05.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Langseth |
2010 |
1072AB |
|
1:08.48 |
|
|
|
|
2:14.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silke Holtz |
2010 |
1062AC |
|
1:14.23 |
|
|
|
|
3:28.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madicken Markussen |
2010 |
1062AB |
|
1:15.40 |
|
|
|
|
4:43.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
LSK PIGER 1 |
12 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:44.76 |
+16.67 |
|
|
|
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
1032AC |
|
1:11.98 |
|
|
|
|
1:11.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
1006AE |
|
1:09.49 |
|
|
|
|
2:21.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
1026AG |
|
1:12.98 |
|
|
|
|
3:34.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
1042AC |
|
1:10.31 |
|
|
|
|
4:44.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sigma Fast Girlz 2 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
5:10.21 |
+42.12 |
|
|
|
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
1038AD |
|
1:15.12 |
|
|
|
|
1:15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
Selma Langkjær |
2010 |
1074AG |
|
1:16.92 |
|
|
|
|
2:32.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte K. Jacobsen |
2010 |
1058AD |
|
1:21.74 |
|
|
|
|
3:53.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
1078AD |
|
1:16.43 |
|
|
|
|
5:10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sigma Fast Girlz 4 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
5:46.29 |
+1:18.2 |
|
|
|
|
Annika Højfeldt |
2010 |
1082AB |
|
1:30.91 |
|
|
|
|
1:30.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Hou |
2010 |
1048AD |
|
1:25.40 |
|
|
|
|
2:56.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dagmar Mulipola |
2011 |
1154AB |
|
1:23.73 |
|
|
|
|
4:20.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Maaslet |
2010 |
1090AM |
|
1:26.25 |
|
|
|
|
5:46.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
LSK PIGER 2 |
12 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:46.46 |
+1:18.3 |
|
|
|
|
Clara Povlsen |
2010 |
1018AQ |
|
1:22.85 |
|
|
|
|
1:22.85 |
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
1094AE |
|
1:20.70 |
|
|
|
|
2:43.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
1074AE |
|
1:21.69 |
|
|
|
|
4:05.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Marie Dalsberg-Jensen |
2012 |
1258AC |
|
1:41.22 |
|
|
|
|
5:46.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2022 20:21:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-06-2022 20:26.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 4x100m Frisvømning Herrer Gruppe B - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
LSK Drenge 2 |
12 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
1021AC |
|
1:20.10 |
|
|
|
|
1:20.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Louie L. Theuma |
2011 |
1169AA |
|
1:21.55 |
|
|
|
|
2:41.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Elias Hoe Bertelsen |
2011 |
1165AD |
|
1:22.04 |
|
|
|
|
4:03.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rares Enache |
2010 |
1031AC |
|
1:11.43 |
|
|
|
|
5:15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
A6 Drenge 2 |
12 |
A6 |
|
|
|
|
|
5:21.16 |
+6.04 |
|
|
|
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
1091AC |
|
1:19.38 |
|
|
|
|
1:19.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asbjørn Christiansen |
2011 |
1189AA |
|
1:16.85 |
|
|
|
|
2:36.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Jensen |
2011 |
1101AB |
|
1:23.11 |
|
|
|
|
3:59.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicklas Kofoed |
2010 |
1039AB |
|
1:21.82 |
|
|
|
|
5:21.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
LSK Drenge 1 |
12 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:21.83 |
+6.71 |
|
|
|
|
Hannibal Sejr Jensen |
2012 |
1283AJ |
|
1:40.30 |
|
|
|
|
1:40.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
1061AC |
|
1:13.08 |
|
|
|
|
2:53.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
1077AH |
|
1:16.12 |
|
|
|
|
4:09.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bastian Johnsen |
2010 |
1071AC |
|
1:12.33 |
|
|
|
|
5:21.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
LSK Drenge 4 |
11 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
6:26.29 |
+1:11.1 |
|
|
|
|
Hjalte Håkansson |
2011 |
1167AH |
|
1:31.65 |
|
|
|
|
1:31.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolas Valdemar Rasmussen |
2011 |
1165AH |
|
1:35.19 |
|
|
|
|
3:06.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Hammershaimb |
2011 |
1193AG |
|
1:45.43 |
|
|
|
|
4:52.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofus Prause-Knudsen |
2011 |
1163AD |
|
1:34.02 |
|
|
|
|
6:26.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lsk Drenge 5 |
10 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
7:25.00 |
+2:09.8 |
|
|
|
|
Alexander Ross |
2012 |
1233AC |
|
2:05.21 |
|
|
|
|
2:05.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Hald |
2012 |
1263AE |
|
1:53.91 |
|
|
|
|
3:59.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Xiaoyan Liu |
2012 |
1235AC |
|
1:38.00 |
|
|
|
|
5:37.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Skovsgaard Salling |
2013 |
1301AB |
|
1:47.88 |
|
|
|
|
7:25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sigma Strong Boyz 3 |
13 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
5:13.62 |
-1.50 |
|
|
|
|
Aksel Danielsen |
2009 |
0969AB |
|
1:11.33 |
|
|
|
|
1:11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Lollike |
2010 |
1089AD |
|
1:23.19 |
|
|
|
|
2:34.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Federspiel |
2010 |
1027AB |
|
1:20.57 |
|
|
|
|
3:55.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
1069AI |
|
1:18.53 |
|
|
|
|
5:13.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sigma Strong Boyz 2 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
1079AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Klitvang |
2010 |
1047AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
1089AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elliot Leifelt |
2010 |
1051AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2022 20:23:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 4x100m Frisvømning Herrer Gruppe A - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
A6 Drenge 1 |
15 |
A6 |
|
|
|
|
|
3:59.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Kepp Jensen |
2007 |
0781AA |
|
59.14 |
|
|
|
|
59.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Harald Rasmus Svendsen |
2007 |
0781AG |
|
58.31 |
|
|
|
|
1:57.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Uldall-Jessen |
2007 |
0757AE |
|
1:00.07 |
|
|
|
|
2:57.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
0853AA |
|
1:01.81 |
|
|
|
|
3:59.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sigma Strong Boyz 1 |
14 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
4:33.59 |
+34.26 |
|
|
|
|
Julius Drachmann |
2008 |
0853AJ |
|
1:05.67 |
|
|
|
|
1:05.67 |
|
|
|
|
|
|
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
0989AB |
|
1:08.15 |
|
|
|
|
2:13.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
0805AD |
|
1:10.00 |
|
|
|
|
3:23.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
0911AF |
|
1:09.77 |
|
|
|
|
4:33.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sigma Strong Boyz 3 |
13 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
5:13.62 |
+1:14.2 |
|
|
|
|
Aksel Danielsen |
2009 |
0969AB |
|
1:11.33 |
|
|
|
|
1:11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Lollike |
2010 |
1089AD |
|
1:23.19 |
|
|
|
|
2:34.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Federspiel |
2010 |
1027AB |
|
1:20.57 |
|
|
|
|
3:55.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
1069AI |
|
1:18.53 |
|
|
|
|
5:13.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2022 20:23:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-06-2022 20:27.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Butterfly Damer Gruppe 3 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Celine Hide |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
45.87 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Cecilie Szameitat |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
52.44 |
+6.57 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Karla Laursen |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
53.32 |
+7.45 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrea Møller-Sørensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
55.56 |
+9.69 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Sophia Alexandra Banc |
2012 |
Swim Team Taastrup |
|
|
58.70 |
+12.83 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Annika Bendixen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:06.67 |
+20.80 |
|
Q |
|
|
|
|
|
- |
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 09:35:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Butterfly Damer Gruppe 2 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
32.74 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
33.14 |
+0.40 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
36.10 |
+3.36 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
36.36 |
+3.62 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte K. Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
36.85 |
+4.11 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
37.50 |
+4.76 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Julia Stanczyk |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
38.31 |
+5.57 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
38.62 |
+5.88 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
38.68 |
+5.94 |
|
Q |
|
|
|
|
|
10 |
|
Clara Povlsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
40.51 |
+7.77 |
|
Q |
|
|
|
|
|
11 |
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
41.34 |
+8.60 |
|
Q |
|
|
|
|
|
12 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
41.69 |
+8.95 |
|
Q |
|
|
|
|
|
13 |
|
Emily Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
42.26 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
42.34 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
|
43.37 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
44.86 |
+12.12 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Helena Hjartar |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
45.36 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Merle Unterberg |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
47.19 |
+14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ida-Sofie Rich |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
47.76 |
+15.02 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
48.20 |
+15.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 09:35:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Butterfly Damer Gruppe 1 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Itenov |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
39.13 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Dyveke Larsen |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
42.33 |
+3.20 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 09:35:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-06-2022 09:55.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Butterfly Damer Gruppe 3 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Celine Hide |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
45.46 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Cecilie Szameitat |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
49.75 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrea Møller-Sørensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
51.16 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karla Laursen |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
54.61 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Annika Bendixen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:00.64 |
+15.18 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sophia Alexandra Banc |
2012 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Ej synkrone arme |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-06-2022 09:45:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Butterfly Damer Gruppe 2 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
31.85 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
32.61 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
34.83 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
35.38 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
36.67 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte K. Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
37.46 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
37.87 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julia Stanczyk |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
39.12 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
40.27 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
41.16 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
42.25 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Povlsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-06-2022 09:45:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Butterfly Damer Gruppe 1 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Itenov |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
37.93 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dyveke Larsen |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
41.03 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-06-2022 09:45:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-06-2022 09:56.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Butterfly Herrer Gruppe 4 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Dall Kristensen |
2013 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:06.88 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 09:55:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Butterfly Herrer Gruppe 3 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
37.76 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Asbjørn Christiansen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
39.61 |
+1.85 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Hoe Bertelsen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
40.56 |
+2.80 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Hjalte Håkansson |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
45.65 |
+7.89 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Lucas Christensen |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
46.55 |
+8.79 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
48.51 |
+10.75 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofus Prause-Knudsen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50.94 |
+13.18 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Duckert |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
52.80 |
+15.04 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Cameron Hansen |
2012 |
A6 JGI-Swim |
|
|
54.08 |
+16.32 |
|
Q |
|
|
|
|
|
10 |
|
Sylvester Haugsted |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
1:07.22 |
+29.46 |
|
Q |
|
|
|
|
|
11 |
|
Andreas Sønderup |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:18.36 |
+40.60 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 09:55:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Butterfly Herrer Gruppe 2 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
31.56 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
32.56 |
+1.00 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Matti Lundin Brockdorff |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
32.69 |
+1.13 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
33.44 |
+1.88 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
33.65 |
+2.09 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
34.69 |
+3.13 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
34.98 |
+3.42 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
35.29 |
+3.73 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
36.17 |
+4.61 |
|
Q |
|
|
|
|
|
10 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
37.56 |
+6.00 |
|
Q |
|
|
|
|
|
11 |
|
Sebastian Rønnoe |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
38.38 |
+6.82 |
|
Q |
|
|
|
|
|
12 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
38.56 |
+7.00 |
|
Q |
|
|
|
|
|
13 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
39.23 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
39.35 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Nicklas Kofoed |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
42.21 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Malias Thirup-Bielefeldt |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
42.21 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
44.55 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
44.81 |
+13.25 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aske Ravnø |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
48.72 |
+17.16 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
51.02 |
+19.46 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathias Hald |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 09:55:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Butterfly Herrer Gruppe 1 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Parham Ahmadi Moghaddam |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
33.32 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
34.21 |
+0.89 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 09:55:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-06-2022 09:56.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Butterfly Herrer Gruppe 4 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Dall Kristensen |
2013 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:03.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-06-2022 09:58:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Butterfly Herrer Gruppe 3 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
36.99 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asbjørn Christiansen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
38.82 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Christensen |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
44.76 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hjalte Håkansson |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
46.57 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
49.56 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofus Prause-Knudsen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
51.44 |
+14.45 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sylvester Haugsted |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
58.86 |
+21.87 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Andreas Sønderup |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:23.84 |
+46.85 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elias Hoe Bertelsen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
starter med et crawl arm |
|
|
|
|
- |
|
Cameron Hansen |
2012 |
A6 JGI-Swim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
- |
|
Alexander Duckert |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-06-2022 09:58:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Butterfly Herrer Gruppe 2 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
31.74 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matti Lundin Brockdorff |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
32.14 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
32.44 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
33.33 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
33.72 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
34.13 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
34.76 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
35.09 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
35.53 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
38.28 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
40.00 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Rønnoe |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-06-2022 09:58:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Butterfly Herrer Gruppe 1 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Parham Ahmadi Moghaddam |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
33.14 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
33.42 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-06-2022 09:58:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-06-2022 09:58.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer Gruppe 4 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederikke Malmkjær |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:06.40 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Marie Gammelgaard San |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:10.56 |
+4.16 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 09:58:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer Gruppe 3 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silja Zøllner |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
51.53 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Smilla Lemb Sørensen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
52.45 |
+0.92 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Vera Mollerup |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
54.18 |
+2.65 |
|
Q |
|
|
|
|
|
=4 |
|
Tilde Elisabeth Hansen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
57.42 |
+5.89 |
|
Q |
|
|
|
|
|
=4 |
|
Ida Wahl |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
57.42 |
+5.89 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Reuter |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
57.73 |
+6.20 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederikke Feldt-Sørensen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
57.94 |
+6.41 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Josefine Kiilerich-Pedersen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
58.55 |
+7.02 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Selma Prause-Knudsen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:00.43 |
+8.90 |
|
Q |
|
|
|
|
|
10 |
|
Klara Devalt |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:00.67 |
+9.14 |
|
Q |
|
|
|
|
|
11 |
|
Selma El-Khattam |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:00.89 |
+9.36 |
|
Q |
|
|
|
|
|
12 |
|
Alberte Hedegaard |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:01.81 |
+10.28 |
|
Q |
|
|
|
|
|
13 |
|
Molly Hansen |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:02.27 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johanna Dahl- Petersen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:02.64 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Magda Emilie Holte Hansen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:05.32 |
+13.79 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ida Hansen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:05.46 |
+13.93 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sosu L. Zhang |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:09.56 |
+18.03 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liva Larsen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julie La Cour Marker Rasmuss |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Cecilie Kruse Sidenius |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Wenxi Zhang |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 09:58:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer Gruppe 2 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
36.11 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
36.89 |
+0.78 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
36.99 |
+0.88 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
37.27 |
+1.16 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
37.98 |
+1.87 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
39.66 |
+3.55 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Mai Ellen Frederiksen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
40.29 |
+4.18 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
40.45 |
+4.34 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Dagmar Mulipola |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
42.59 |
+6.48 |
|
Q |
|
|
|
|
|
10 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
43.83 |
+7.72 |
|
Q |
|
|
|
|
|
=11 |
|
Maria Hou |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
44.43 |
+8.32 |
|
Q |
|
|
|
|
|
=11 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
|
44.43 |
+8.32 |
|
Q |
|
|
|
|
|
13 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
46.41 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofie Corell Salomon |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
47.05 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emily Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
47.46 |
+11.35 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alma Maaslet |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
47.96 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nurhayal Özcan |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
48.54 |
+12.43 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ida-Sofie Rich |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
48.93 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 09:58:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer Gruppe 1 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Ross |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
36.76 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Liv Frost Juhler |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
39.55 |
+2.79 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
41.72 |
+4.96 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Sophia Møller |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
53.69 |
+16.93 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 09:58:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-06-2022 09:58.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer Gruppe 4 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederikke Malmkjær |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
59.31 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Marie Gammelgaard San |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:08.50 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-06-2022 10:09:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer Gruppe 3 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vera Mollerup |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
49.36 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silja Zøllner |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
51.07 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Selma Prause-Knudsen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
52.31 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Smilla Lemb Sørensen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
53.59 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Reuter |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
54.43 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tilde Elisabeth Hansen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
54.50 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Wahl |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
54.55 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Josefine Kiilerich-Pedersen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
55.45 |
+6.09 |
|
OD1 |
|
|
|
|
9 |
|
Frederikke Feldt-Sørensen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
55.45 |
+6.09 |
|
OD2 |
|
|
|
|
10 |
|
Alberte Hedegaard |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:01.52 |
+12.16 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Klara Devalt |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:02.49 |
+13.13 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Selma El-Khattam |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:02.58 |
+13.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-06-2022 10:09:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer Gruppe 2 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
35.74 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
36.64 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
37.02 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
37.45 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
37.72 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
39.83 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mai Ellen Frederiksen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
39.89 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
39.95 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Dagmar Mulipola |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
41.50 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
42.34 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
|
43.26 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maria Hou |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
43.76 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-06-2022 10:09:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer Gruppe 1 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Ross |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
36.96 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liv Frost Juhler |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
39.58 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
41.04 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sophia Møller |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
54.12 |
+17.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-06-2022 10:09:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-06-2022 10:19.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer Gruppe 4 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Radko |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50.40 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Skovsgaard Salling |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
51.81 |
+1.41 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Palsgaard |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:00.48 |
+10.08 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas Kjettrup Bjerrum |
2013 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:01.89 |
+11.49 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Tristan Holmskov |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:02.66 |
+12.26 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Vilfred Skov Sejersten |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:06.91 |
+16.51 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Aksel Håkansson |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:07.42 |
+17.02 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Albert Manegold Svendsen |
2015 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:07.87 |
+17.47 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Magnus Peick-Kristensen |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:13.50 |
+23.10 |
|
Q |
|
|
|
|
|
10 |
|
Elias Dietrichsen |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:36.49 |
+46.09 |
|
Q |
|
|
|
|
|
- |
|
Marco Munk |
2015 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 10:16:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer Gruppe 3 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
44.46 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Kiilerich-Pedersen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
45.31 |
+0.85 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Hannibal Sejr Jensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
47.50 |
+3.04 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Hald |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
49.56 |
+5.10 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Højgaard Andersen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
|
50.16 |
+5.70 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikolas Valdemar Rasmussen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50.58 |
+6.12 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Hammershaimb |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50.66 |
+6.20 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Ross |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
58.12 |
+13.66 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Nikolaj Bryde Frisk |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
58.80 |
+14.34 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 10:16:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer Gruppe 2 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
34.47 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
36.95 |
+2.48 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
36.97 |
+2.50 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Silas Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
37.79 |
+3.32 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Rønnoe |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
38.76 |
+4.29 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
39.89 |
+5.42 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Friis Andersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
40.82 |
+6.35 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
42.48 |
+8.01 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Lollike |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
44.71 |
+10.24 |
|
Q |
|
|
|
|
|
10 |
|
Johannes Hovmand |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
47.55 |
+13.08 |
|
Q |
|
|
|
|
|
11 |
|
Marcus Sonne |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
55.75 |
+21.28 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 10:16:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer Gruppe 1 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
37.66 |
|
|
DI |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 10:16:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-06-2022 10:43.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer Gruppe 4 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Radko |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
49.05 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Skovsgaard Salling |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
51.55 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tristan Holmskov |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:00.87 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Palsgaard |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:02.19 |
+13.14 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aksel Håkansson |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:03.17 |
+14.12 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonas Kjettrup Bjerrum |
2013 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:03.90 |
+14.85 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vilfred Skov Sejersten |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:10.69 |
+21.64 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Magnus Peick-Kristensen |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:14.32 |
+25.27 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Albert Manegold Svendsen |
2015 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Forlod rygliggende stilling andet end for at udføre en vending |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-06-2022 10:11:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer Gruppe 3 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
43.02 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Kiilerich-Pedersen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
45.78 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Hald |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
48.40 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikolas Valdemar Rasmussen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
48.64 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Højgaard Andersen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
|
49.73 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hannibal Sejr Jensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
49.89 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Hammershaimb |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
51.02 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Ross |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
58.23 |
+15.21 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nikolaj Bryde Frisk |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:03.65 |
+20.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-06-2022 10:11:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer Gruppe 2 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
34.05 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
35.75 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silas Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
37.61 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
38.01 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
39.87 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Rønnoe |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
40.30 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Friis Andersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
40.82 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
42.31 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Lollike |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
44.67 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johannes Hovmand |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
46.63 |
+12.58 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marcus Sonne |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
55.32 |
+21.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-06-2022 10:11:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-06-2022 10:19.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer Gruppe 4 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ellen Marie Gammelgaard San |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:17.73 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederikke Malmkjær |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:33.53 |
+15.80 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 10:48:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer Gruppe 3 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tilde Elisabeth Hansen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50.13 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Amalie Morthorst |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
57.39 |
+7.26 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Karla Laursen |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
59.78 |
+9.65 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Cecilie Szameitat |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:00.08 |
+9.95 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Andrea Møller-Sørensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:00.25 |
+10.12 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Marie Dalsberg-Jensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:01.72 |
+11.59 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Smilla Lemb Sørensen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:04.16 |
+14.03 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Christiansen |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:05.97 |
+15.84 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Selma Prause-Knudsen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:06.78 |
+16.65 |
|
Q |
|
|
|
|
|
10 |
|
Magda Emilie Holte Hansen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:06.85 |
+16.72 |
|
Q |
|
|
|
|
|
11 |
|
Laura Reuter |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:06.99 |
+16.86 |
|
Q |
|
|
|
|
|
12 |
|
Andrea Lebahn |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:08.45 |
+18.32 |
|
Q |
|
|
|
|
|
13 |
|
Frederikke Feldt-Sørensen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:10.48 |
+20.35 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Clara Langsager |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:10.72 |
+20.59 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alberte Hedegaard |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:11.41 |
+21.28 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Martha Hyldgaard Bigum |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:14.75 |
+24.62 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Annika Bendixen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:17.92 |
+27.79 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Selma El-Khattam |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:20.65 |
+30.52 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sosu L. Zhang |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:21.58 |
+31.45 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Johanna Dahl- Petersen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:46.21 |
+56.08 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josefine Kiilerich-Pedersen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
- |
|
Ida Wahl |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
- |
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liva Larsen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julie La Cour Marker Rasmuss |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Cecilie Kruse Sidenius |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Wenxi Zhang |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 10:48:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer Gruppe 2 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
41.72 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
43.16 |
+1.44 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
44.16 |
+2.44 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Alberte K. Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
44.60 |
+2.88 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
45.00 |
+3.28 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
45.10 |
+3.38 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Janniche |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
45.29 |
+3.57 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
45.42 |
+3.70 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
45.63 |
+3.91 |
|
Q |
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
46.27 |
+4.55 |
|
Q |
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
47.18 |
+5.46 |
|
Q |
|
|
|
|
|
12 |
|
Ingrid Schultz |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
47.52 |
+5.80 |
|
Q |
|
|
|
|
|
13 |
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50.47 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
51.73 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofie Corell Salomon |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
54.04 |
+12.32 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Merle Unterberg |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
55.47 |
+13.75 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
56.90 |
+15.18 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Helena Hjartar |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:02.14 |
+20.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 10:48:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer Gruppe 1 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dyveke Larsen |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
43.72 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Itenov |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
44.60 |
+0.88 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Liva Dugbæk |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
52.74 |
+9.02 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 10:48:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-06-2022 10:49.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer Gruppe 4 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ellen Marie Gammelgaard San |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:16.48 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederikke Malmkjær |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Hænderne ført bag hoften |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-06-2022 11:09:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer Gruppe 3 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tilde Elisabeth Hansen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
47.76 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Amalie Morthorst |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
54.62 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karla Laursen |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
58.29 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Marie Dalsberg-Jensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
58.79 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Cecilie Szameitat |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
59.07 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Magda Emilie Holte Hansen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:01.21 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofie Christiansen |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:01.77 |
+14.01 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Selma Prause-Knudsen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:04.45 |
+16.69 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Andrea Lebahn |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:05.21 |
+17.45 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andrea Møller-Sørensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Fødderne er ikke drejet udad i sparket |
|
|
|
|
- |
|
Laura Reuter |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
- |
|
Smilla Lemb Sørensen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Fødderne er ikke drejet udad i sparket |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-06-2022 11:09:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer Gruppe 2 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
41.39 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
42.04 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
42.25 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
44.66 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
45.08 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte K. Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
45.42 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
44.54 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Janniche |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
44.80 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
45.57 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
46.11 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
46.33 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ingrid Schultz |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
47.34 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-06-2022 11:09:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer Gruppe 1 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Itenov |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
42.32 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dyveke Larsen |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
42.42 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liva Dugbæk |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
51.30 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-06-2022 11:09:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-06-2022 11:12.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer Gruppe 4 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Radko |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
53.35 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Dall Kristensen |
2013 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:06.30 |
+12.95 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Skovsgaard Salling |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:07.69 |
+14.34 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Christoffer Kofoed |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:11.90 |
+18.55 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Palsgaard |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:12.09 |
+18.74 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikkel Christensen |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:19.61 |
+26.26 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian Munch Lange |
2013 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:20.03 |
+26.68 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Magnus Peick-Kristensen |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:20.36 |
+27.01 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Aksel Håkansson |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:31.12 |
+37.77 |
|
Q |
|
|
|
|
|
- |
|
Kilian Krog Slot |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 11:14:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer Gruppe 3 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
46.95 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Asbjørn Christiansen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
51.09 |
+4.14 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
51.53 |
+4.58 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Hoe Bertelsen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
54.61 |
+7.66 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonas Xiaoyan Liu |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
54.72 |
+7.77 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Hjalte Håkansson |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
55.58 |
+8.63 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Lucas Christensen |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
58.00 |
+11.05 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Sylvester Haugsted |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
59.99 |
+13.04 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Nikolaj Bryde Frisk |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:05.09 |
+18.14 |
|
Q |
|
|
|
|
|
10 |
|
Nikolas Valdemar Rasmussen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:06.44 |
+19.49 |
|
Q |
|
|
|
|
|
11 |
|
Frederik Hald |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:10.78 |
+23.83 |
|
Q |
|
|
|
|
|
12 |
|
Hannibal Sejr Jensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:12.34 |
+25.39 |
|
Q |
|
|
|
|
|
13 |
|
Alexander Ross |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:13.56 |
+26.61 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Daniel Nissen |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:17.27 |
+30.32 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ivan Buhl Lund |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:19.85 |
+32.90 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Andreas Sønderup |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:21.61 |
+34.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 11:14:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer Gruppe 2 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
39.39 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
40.38 |
+0.99 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
40.64 |
+1.25 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
40.95 |
+1.56 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Otto Weber Folmann |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
42.63 |
+3.24 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
43.45 |
+4.06 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
44.41 |
+5.02 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
46.00 |
+6.61 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
48.90 |
+9.51 |
|
Q |
|
|
|
|
|
10 |
|
Malias Thirup-Bielefeldt |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
51.60 |
+12.21 |
|
Q |
|
|
|
|
|
11 |
|
Frederik Lollike |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
53.16 |
+13.77 |
|
Q |
|
|
|
|
|
12 |
|
Nicklas Kofoed |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
53.97 |
+14.58 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 11:14:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer Gruppe 1 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Parham Ahmadi Moghaddam |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
39.51 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Jens Nielsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
41.34 |
+1.83 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 11:14:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-06-2022 11:15.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer Gruppe 4 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Radko |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
54.70 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Dall Kristensen |
2013 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:03.38 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Skovsgaard Salling |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:07.15 |
+12.45 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christoffer Kofoed |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:07.22 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Palsgaard |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:09.15 |
+14.45 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aksel Håkansson |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:18.49 |
+23.79 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magnus Peick-Kristensen |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:19.45 |
+24.75 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sebastian Munch Lange |
2013 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:25.58 |
+30.88 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Christensen |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 venstre fod vender ikke udad |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-06-2022 11:10:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer Gruppe 3 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
46.70 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asbjørn Christiansen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
46.88 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
48.67 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas Xiaoyan Liu |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
52.61 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Hoe Bertelsen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
54.18 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hjalte Håkansson |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
54.98 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sylvester Haugsted |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
57.36 |
+10.66 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lucas Christensen |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
57.83 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nikolaj Bryde Frisk |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:01.19 |
+14.49 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nikolas Valdemar Rasmussen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:10.88 |
+24.18 |
|
(SW 7.5) |
|
|
|
|
- |
|
Frederik Hald |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
SW 7.5 Crawlben 15m |
|
|
|
|
- |
|
Hannibal Sejr Jensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Flybenspark hele vejen |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-06-2022 11:10:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer Gruppe 2 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
39.26 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
39.98 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
41.02 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
43.01 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Otto Weber Folmann |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
43.53 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
43.07 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silas Argueta Andersen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
44.38 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
45.22 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Malias Thirup-Bielefeldt |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
51.01 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederik Lollike |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
51.67 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nicklas Kofoed |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
55.50 |
+16.24 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-06-2022 11:10:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer Gruppe 1 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Parham Ahmadi Moghaddam |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
38.78 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jens Nielsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
42.10 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-06-2022 11:10:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-06-2022 11:24.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Frisvømning Damer Gruppe 4 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Flora Bogø |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
55.73 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 11:35:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Frisvømning Damer Gruppe 3 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Celine Hide |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
40.91 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Silja Zøllner |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
42.11 |
+1.20 |
|
Q |
MD1 |
|
|
|
|
3 |
|
Anna Cecilie Szameitat |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
42.75 |
+1.84 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Marie Dalsberg-Jensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
45.44 |
+4.53 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Sophia Alexandra Banc |
2012 |
Swim Team Taastrup |
|
|
46.35 |
+5.44 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Andrea Lebahn |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
47.34 |
+6.43 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Vera Mollerup |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
47.86 |
+6.95 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Molly Hansen |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
48.18 |
+7.27 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Clara Langsager |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
48.55 |
+7.64 |
|
Q |
|
|
|
|
|
10 |
|
Martha Hyldgaard Bigum |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
49.07 |
+8.16 |
|
Q |
|
|
|
|
|
11 |
|
Annika Bendixen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
50.14 |
+9.23 |
|
Q |
|
|
|
|
|
12 |
|
Klara Devalt |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
53.93 |
+13.02 |
|
Q |
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofie Christiansen |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
54.10 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laura Reuter |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:01.97 |
+21.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 11:35:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Frisvømning Damer Gruppe 2 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
29.82 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
30.68 |
+0.86 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
30.80 |
+0.98 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
31.39 |
+1.57 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
31.71 |
+1.89 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Stanczyk |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
31.91 |
+2.09 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
33.21 |
+3.39 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
33.58 |
+3.76 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
33.61 |
+3.79 |
|
Q |
|
|
|
|
|
10 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
33.85 |
+4.03 |
|
Q |
|
|
|
|
|
11 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
34.65 |
+4.83 |
|
Q |
|
|
|
|
|
12 |
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
35.77 |
+5.95 |
|
Q |
|
|
|
|
|
13 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
36.29 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ella Janniche |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
36.39 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
36.70 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mai Ellen Frederiksen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
36.76 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Dagmar Mulipola |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
37.02 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ingrid Schultz |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
37.22 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Maria Hou |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
37.23 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
37.89 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Clara Povlsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
38.07 |
+8.25 |
|
|
MD1 |
|
|
|
|
22 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
38.07 |
+8.25 |
|
|
MD2 |
|
|
|
|
23 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
38.32 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emily Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
38.36 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
39.21 |
+9.39 |
|
DI |
|
|
|
|
|
=26 |
|
Helena Hjartar |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
40.37 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
=26 |
|
Alma Maaslet |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
40.37 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ida-Sofie Rich |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
41.94 |
+12.12 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sofie Corell Salomon |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
42.11 |
+12.29 |
|
|
MD2 |
|
|
|
|
30 |
|
Nurhayal Özcan |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
47.96 |
+18.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 11:35:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Frisvømning Damer Gruppe 1 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liv Frost Juhler |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
31.70 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Itenov |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
32.00 |
+0.30 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Ross |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
33.52 |
+1.82 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
36.64 |
+4.94 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Liva Dugbæk |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
42.17 |
+10.47 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 11:35:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-06-2022 11:36.08 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Frisvømning Damer Gruppe 4 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Flora Bogø |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
51.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-06-2022 11:41:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Frisvømning Damer Gruppe 3 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Celine Hide |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
39.38 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Cecilie Szameitat |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
40.94 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silja Zøllner |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
41.17 |
+1.79 |
|
OD1 |
|
|
|
|
4 |
|
Sophia Alexandra Banc |
2012 |
Swim Team Taastrup |
|
|
41.17 |
+1.79 |
|
OD2 |
|
|
|
|
5 |
|
Laura Marie Dalsberg-Jensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
46.99 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andrea Lebahn |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
48.62 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Annika Bendixen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
43.35 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Molly Hansen |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
47.65 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Martha Hyldgaard Bigum |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
48.45 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Clara Langsager |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
48.60 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Klara Devalt |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
52.03 |
+12.65 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vera Mollerup |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
52.25 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-06-2022 11:41:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Frisvømning Damer Gruppe 2 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
29.61 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
30.55 |
+0.94 |
|
OD1 |
|
|
|
|
3 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
30.55 |
+0.94 |
|
OD2 |
|
|
|
|
4 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
31.37 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
31.43 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Stanczyk |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
32.25 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
32.39 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
33.03 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
33.64 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
33.88 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
34.50 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
35.53 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-06-2022 11:41:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Frisvømning Damer Gruppe 1 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Itenov |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
31.16 |
|
|
OD1 |
|
|
|
|
2 |
|
Liv Frost Juhler |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
31.16 |
= |
|
OD2 |
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Ross |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
33.70 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
36.02 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liva Dugbæk |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
42.24 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-06-2022 11:41:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-06-2022 11:42.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer Gruppe 4 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Radko |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
43.51 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Munch Lange |
2013 |
A6 JGI-Swim |
|
|
46.30 |
+2.79 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Skovsgaard Salling |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
48.78 |
+5.27 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas Kjettrup Bjerrum |
2013 |
A6 JGI-Swim |
|
|
50.75 |
+7.24 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Christoffer Kofoed |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
50.78 |
+7.27 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Magnus Palsgaard |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
53.33 |
+9.82 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Tristan Holmskov |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
57.00 |
+13.49 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Vilfred Skov Sejersten |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
57.67 |
+14.16 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Kilian Krog Slot |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:06.68 |
+23.17 |
|
Q |
|
|
|
|
|
10 |
|
Mikkel Christensen |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:14.91 |
+31.40 |
|
Q |
|
|
|
|
|
11 |
|
Elias Dietrichsen |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:33.98 |
+50.47 |
|
Q |
|
|
|
|
|
- |
|
Marco Munk |
2015 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 11:31:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer Gruppe 3 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asbjørn Christiansen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
33.36 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Hoe Bertelsen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
35.13 |
+1.77 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
36.27 |
+2.91 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucas Christensen |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
38.51 |
+5.15 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofus Prause-Knudsen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
39.09 |
+5.73 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Cameron Hansen |
2012 |
A6 JGI-Swim |
|
|
40.08 |
+6.72 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Hjalte Håkansson |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
40.23 |
+6.87 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Nikolas Valdemar Rasmussen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
41.54 |
+8.18 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Emil Højgaard Andersen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
|
43.16 |
+9.80 |
|
Q |
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonas Xiaoyan Liu |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
43.31 |
+9.95 |
|
Q |
|
|
|
|
|
11 |
|
Christian Kiilerich-Pedersen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
43.49 |
+10.13 |
|
Q |
|
|
|
|
|
12 |
|
Simon Hammershaimb |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
43.66 |
+10.30 |
|
Q |
|
|
|
|
|
13 |
|
Hannibal Sejr Jensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
43.75 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
43.80 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alexander Duckert |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
46.23 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ivan Buhl Lund |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
47.71 |
+14.35 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Frederik Hald |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
48.57 |
+15.21 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Daniel Nissen |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
50.21 |
+16.85 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alexander Ross |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
53.99 |
+20.63 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Andreas Sønderup |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
|
54.34 |
+20.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 11:31:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer Gruppe 2 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
29.36 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
29.38 |
+0.02 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Matti Lundin Brockdorff |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
30.13 |
+0.77 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
30.16 |
+0.80 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Hald |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
30.22 |
+0.86 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
31.11 |
+1.75 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
32.11 |
+2.75 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
32.37 |
+3.01 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Silas Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
32.43 |
+3.07 |
|
Q |
|
|
|
|
|
10 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
32.87 |
+3.51 |
|
Q |
|
|
|
|
|
11 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
33.14 |
+3.78 |
|
Q |
|
|
|
|
|
12 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
34.14 |
+4.78 |
|
Q |
|
|
|
|
|
13 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
34.40 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sebastian Rønnoe |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
34.53 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frederik Lollike |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
34.61 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Otto Weber Folmann |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
35.14 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
35.29 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
37.01 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
38.25 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mads Friis Andersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
38.75 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Aske Ravnø |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
40.18 |
+10.82 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Johannes Hovmand |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
42.38 |
+13.02 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Rune Skovgaard Christiansen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
48.27 |
+18.91 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Klinkby |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 11:31:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer Gruppe 1 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
29.81 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
30.42 |
+0.61 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Jens Nielsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
33.40 |
+3.59 |
|
Q |
|
|
|
|
|
- |
|
Parham Ahmadi Moghaddam |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 11:31:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-06-2022 11:33.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer Gruppe 4 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Radko |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
43.74 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Munch Lange |
2013 |
A6 JGI-Swim |
|
|
46.10 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Skovsgaard Salling |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
48.24 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christoffer Kofoed |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
48.77 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Palsgaard |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
55.70 |
+11.96 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonas Kjettrup Bjerrum |
2013 |
A6 JGI-Swim |
|
|
54.32 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vilfred Skov Sejersten |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
53.16 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tristan Holmskov |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:01.32 |
+17.58 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mikkel Christensen |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:09.46 |
+25.72 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kilian Krog Slot |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:27.69 |
+43.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-06-2022 14:26:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer Gruppe 3 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asbjørn Christiansen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
32.92 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
35.59 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofus Prause-Knudsen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
39.25 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucas Christensen |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
40.27 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cameron Hansen |
2012 |
A6 JGI-Swim |
0.54 |
|
42.95 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikolas Valdemar Rasmussen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
41.23 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hjalte Håkansson |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
40.04 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emil Højgaard Andersen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
|
42.27 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonas Xiaoyan Liu |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
42.54 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Christian Kiilerich-Pedersen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
42.97 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Simon Hammershaimb |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
43.18 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elias Hoe Bertelsen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-06-2022 14:26:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer Gruppe 2 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
28.85 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
29.38 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matti Lundin Brockdorff |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
30.02 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Hald |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
30.27 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
30.70 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
31.23 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
31.72 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
31.86 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
32.07 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Silas Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
32.61 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
33.75 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
34.39 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-06-2022 14:26:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer Gruppe 1 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
29.59 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
30.04 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jens Nielsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
32.73 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-06-2022 14:26:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-06-2022 14:26.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Butterfly Damer Gruppe 2 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
3:37.05 |
+21.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 11:36:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-06-2022 11:36.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Butterfly Herrer Gruppe 2 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Hald |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:45.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:29.78 |
+44.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 11:32:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Butterfly Herrer Gruppe 1 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:54.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 11:32:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-06-2022 11:33.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Rygsvømning Damer Gruppe 3 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andrea Møller-Sørensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:32.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Amalie Morthorst |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
3:50.74 |
+17.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 11:42:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Rygsvømning Damer Gruppe 2 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:48.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:54.04 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:55.95 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:02.04 |
+13.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:06.26 |
+17.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mai Ellen Frederiksen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:09.65 |
+21.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
3:10.59 |
+22.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Janniche |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
3:13.28 |
+24.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Dagmar Mulipola |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
3:13.58 |
+25.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:14.67 |
+26.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
3:16.39 |
+27.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:19.99 |
+31.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nurhayal Özcan |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
3:49.52 |
+1:00.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 11:42:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Rygsvømning Damer Gruppe 1 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liva Dugbæk |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:28.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 11:42:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-06-2022 11:42.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Rygsvømning Herrer Gruppe 2 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:36.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:41.71 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:44.60 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:50.90 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malias Thirup-Bielefeldt |
2009 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
2:56.19 |
+19.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:04.64 |
+28.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 11:43:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Rygsvømning Herrer Gruppe 1 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:47.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
3:01.43 |
+13.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 11:43:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-06-2022 11:43.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer Gruppe 3 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla Laursen |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
4:26.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 12:00:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer Gruppe 2 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte K. Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:20.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:21.20 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:36.71 |
+16.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ingrid Schultz |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
3:55.73 |
+35.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
4:19.66 |
+59.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 12:00:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer Gruppe 1 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Ross |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:09.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dyveke Larsen |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
3:18.15 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 12:00:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-06-2022 12:01.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Brystsvømning Herrer Gruppe 3 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:40.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofus Prause-Knudsen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
4:05.39 |
+24.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 12:18:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Brystsvømning Herrer Gruppe 2 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
3:04.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:12.11 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:26.15 |
+21.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:27.88 |
+23.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
3:35.96 |
+31.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Otto Weber Folmann |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
3:39.55 |
+34.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rune Skovgaard Christiansen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
4:55.88 |
+1:51.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 12:18:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-06-2022 12:19.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Frisvømning Damer Gruppe 3 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Celine Hide |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
3:14.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silja Zøllner |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:26.59 |
+11.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Cecilie Szameitat |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:30.84 |
+15.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Marie Dalsberg-Jensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:38.50 |
+23.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sophia Alexandra Banc |
2012 |
Swim Team Taastrup |
|
|
3:49.97 |
+35.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Smilla Lemb Sørensen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:55.55 |
+40.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Martha Hyldgaard Bigum |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:57.15 |
+42.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Selma Prause-Knudsen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:57.35 |
+42.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vera Mollerup |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
4:03.06 |
+48.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Annika Bendixen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
4:05.62 |
+50.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andrea Lebahn |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 12:39:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Frisvømning Damer Gruppe 2 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:33.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:35.37 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:35.45 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:36.55 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:39.83 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:40.95 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:43.30 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:48.58 |
+15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julia Stanczyk |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:57.39 |
+24.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:58.83 |
+25.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Clara Povlsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:00.70 |
+27.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maria Hou |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:01.68 |
+28.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Merle Unterberg |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
3:01.77 |
+28.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:04.62 |
+31.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alma Maaslet |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
3:07.59 |
+34.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ida-Sofie Rich |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:20.05 |
+46.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Helena Hjartar |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:21.94 |
+48.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sofie Corell Salomon |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:25.10 |
+51.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 12:39:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Frisvømning Damer Gruppe 1 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Itenov |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:31.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liv Frost Juhler |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
2:33.61 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:59.98 |
+28.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sophia Møller |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
3:34.97 |
+1:03.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 12:39:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-06-2022 12:40.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer Gruppe 3 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:51.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Hoe Bertelsen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:02.19 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofus Prause-Knudsen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:20.87 |
+28.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hjalte Håkansson |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:23.81 |
+31.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikolas Valdemar Rasmussen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:24.44 |
+32.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cameron Hansen |
2012 |
A6 JGI-Swim |
|
|
3:31.57 |
+39.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christian Kiilerich-Pedersen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:31.82 |
+39.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emil Højgaard Andersen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
|
3:32.09 |
+40.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonas Xiaoyan Liu |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:33.14 |
+41.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Simon Hammershaimb |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
3:44.93 |
+52.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 13:01:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer Gruppe 2 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:19.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:21.91 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:26.45 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matti Lundin Brockdorff |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:28.57 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
2:32.08 |
+12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:41.36 |
+21.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:41.38 |
+21.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:43.59 |
+23.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nicklas Kofoed |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
2:54.32 |
+34.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederik Lollike |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:55.30 |
+35.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
2:59.00 |
+39.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
3:03.42 |
+43.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rasmus Kohave Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
3:10.68 |
+50.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aske Ravnø |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
3:23.46 |
+1:03.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Johannes Hovmand |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
3:31.23 |
+1:11.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Marcus Sonne |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
4:10.54 |
+1:50.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 13:01:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer Gruppe 1 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:20.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
2:26.95 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jens Nielsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
2:34.61 |
+13.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 13:01:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-06-2022 16:25.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 4x100m Frisvømning Mix Gruppe B - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Lyngby Ninja Turtles |
11 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:47.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Louie L. Theuma |
2011 |
1169AA |
|
1:20.84 |
|
|
|
|
1:20.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Helena Hjartar |
2011 |
1156AJ |
|
1:30.92 |
|
|
|
|
2:51.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Anna Cecilie Szameitat |
2012 |
1208AG |
|
1:36.08 |
|
|
|
|
4:27.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Hoe Bertelsen |
2011 |
1165AD |
|
1:19.26 |
|
|
|
|
5:47.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lyngby Lions |
11 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
6:47.60 |
+1:00.5 |
|
|
|
|
Jonas Xiaoyan Liu |
2012 |
1235AC |
|
1:39.57 |
|
|
|
|
1:39.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
1150AJ |
|
1:26.68 |
|
|
|
|
3:06.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vera Mollerup |
2012 |
1262AC |
|
1:52.61 |
|
|
|
|
4:58.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Hammershaimb |
2011 |
1193AG |
|
1:48.74 |
|
|
|
|
6:47.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lyngby Spidermen |
12 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
6:14.68 |
+27.58 |
|
|
|
|
Clara Povlsen |
2010 |
1018AQ |
|
1:20.59 |
|
|
|
|
1:20.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Hannibal Sejr Jensen |
2012 |
1283AJ |
|
1:39.49 |
|
|
|
|
3:00.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silja Zøllner |
2012 |
1256AC |
|
1:35.43 |
|
|
|
|
4:35.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolas Valdemar Rasmussen |
2011 |
1165AH |
|
1:39.17 |
|
|
|
|
6:14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sigma Fast & Strong 1 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
4:39.61 |
-1:07.4 |
|
|
|
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
1079AB |
|
1:04.79 |
|
|
|
|
1:04.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Klitvang |
2010 |
1047AB |
|
1:08.18 |
|
|
|
|
2:12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
1128AA |
|
1:13.88 |
|
|
|
|
3:26.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Vastrup |
2011 |
1180AC |
|
1:12.76 |
|
|
|
|
4:39.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 13:29:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 4x100m Frisvømning Mix Gruppe A - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sigma Fast & Strong 2 |
14 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
4:27.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Langseth |
2010 |
1072AB |
|
1:07.23 |
|
|
|
|
1:07.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
1008AA |
|
1:05.55 |
|
|
|
|
2:12.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Julius Drachmann |
2008 |
0853AJ |
|
1:06.54 |
|
|
|
|
3:19.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
0989AB |
|
1:07.96 |
|
|
|
|
4:27.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lyngby Power Rangers |
13 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:33.13 |
+5.85 |
|
|
|
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
1032AC |
|
1:10.52 |
|
|
|
|
1:10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matti Lundin Brockdorff |
2010 |
1011AB |
|
1:06.65 |
|
|
|
|
2:17.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
1042AC |
|
1:10.67 |
|
|
|
|
3:27.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Salling |
2009 |
0987AC |
|
1:05.29 |
|
|
|
|
4:33.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lyngby Aquamen |
13 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:37.74 |
+10.46 |
|
|
|
|
Mathias Hald |
2009 |
0977AC |
|
1:06.98 |
|
|
|
|
1:06.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
1026AG |
|
1:13.78 |
|
|
|
|
2:20.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
1006AE |
|
1:10.37 |
|
|
|
|
3:31.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Conrad Buhl |
2009 |
0947AF |
|
1:06.61 |
|
|
|
|
4:37.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sigma Fast & Strong 1 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
4:39.61 |
+12.33 |
|
|
|
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
1079AB |
|
1:04.79 |
|
|
|
|
1:04.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Klitvang |
2010 |
1047AB |
|
1:08.18 |
|
|
|
|
2:12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
1128AA |
|
1:13.88 |
|
|
|
|
3:26.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Vastrup |
2011 |
1180AC |
|
1:12.76 |
|
|
|
|
4:39.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
A6 Mix 1 |
14 |
A6 |
|
|
|
|
|
4:45.42 |
+18.14 |
|
|
|
|
Liv Frost Juhler |
2008 |
0874AJ |
|
1:10.64 |
|
|
|
|
1:10.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Jens Nielsen |
2008 |
0877AF |
|
1:12.30 |
|
|
|
|
2:22.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
0881AO |
|
1:07.93 |
|
|
|
|
3:30.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
1168AA |
|
1:14.55 |
|
|
|
|
4:45.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lyngby Paw Patrol |
12 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:15.76 |
+48.48 |
|
|
|
|
Bastian Johnsen |
2010 |
1071AC |
|
1:13.14 |
|
|
|
|
1:13.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
1094AE |
|
1:21.93 |
|
|
|
|
2:35.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
1084AE |
|
1:24.77 |
|
|
|
|
3:59.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rares Enache |
2010 |
1031AC |
|
1:15.92 |
|
|
|
|
5:15.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
STT Max svøm Max |
13 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
5:18.57 |
+51.29 |
|
|
|
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
1087AB |
|
1:17.15 |
|
|
|
|
1:17.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Schultz |
2010 |
1074AC |
|
1:27.20 |
|
|
|
|
2:44.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Otto Weber Folmann |
2009 |
0947BD |
|
1:20.88 |
|
|
|
|
4:05.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Stanczyk |
2010 |
1040AQ |
|
1:13.34 |
|
|
|
|
5:18.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
A6 Mix 2 |
13 |
A6 |
|
|
|
|
|
5:25.39 |
+58.11 |
|
|
|
|
Merle Unterberg |
2011 |
1116AF |
|
1:28.01 |
|
|
|
|
1:28.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asbjørn Christiansen |
2011 |
1189AA |
|
1:17.20 |
|
|
|
|
2:45.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Celine Hide |
2012 |
1268AD |
|
1:28.90 |
|
|
|
|
4:14.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silas Hammer Toftkær |
2009 |
0979AC |
|
1:11.28 |
|
|
|
|
5:25.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lyngby Teletubbies |
12 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:25.53 |
+58.25 |
|
|
|
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
1021AC |
|
1:18.51 |
|
|
|
|
1:18.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ea Balder |
2011 |
1178AE |
|
1:27.18 |
|
|
|
|
2:45.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elvera Teilmann |
2011 |
1148AA |
|
1:23.70 |
|
|
|
|
4:09.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
1077AH |
|
1:16.14 |
|
|
|
|
5:25.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
STT The Nut Patrol |
13 |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
5:47.42 |
+1:20.1 |
|
|
|
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
0952BD |
|
1:23.62 |
|
|
|
|
1:23.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
1071AG |
|
1:26.82 |
|
|
|
|
2:50.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
1058AK |
|
1:30.85 |
|
|
|
|
4:21.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Mads Friis Andersen |
2009 |
0945BD |
|
1:26.13 |
|
|
|
|
5:47.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lyngby Spidermen |
12 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
6:14.68 |
+1:47.4 |
|
|
|
|
Clara Povlsen |
2010 |
1018AQ |
|
1:20.59 |
|
|
|
|
1:20.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hannibal Sejr Jensen |
2012 |
1283AJ |
|
1:39.49 |
|
|
|
|
3:00.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silja Zøllner |
2012 |
1256AC |
|
1:35.43 |
|
|
|
|
4:35.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolas Valdemar Rasmussen |
2011 |
1165AH |
|
1:39.17 |
|
|
|
|
6:14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 13:29:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-06-2022 13:32.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 4x100m Medley Damer Gruppe B - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sigma Fast Girlz 3 |
11 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
5:59.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Møllebro |
2011 |
1130AC |
|
1:23.01 |
|
|
|
|
1:23.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Kaya Wismar |
2011 |
1112AC |
|
1:48.40 |
|
|
|
|
3:11.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Vastrup |
2011 |
1180AC |
|
1:32.69 |
|
|
|
|
4:44.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
1128AA |
|
1:15.07 |
|
|
|
|
5:59.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sigma Fast Girlz 4 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
6:29.19 |
+30.02 |
|
|
|
|
Dagmar Mulipola |
2011 |
1154AB |
|
1:33.03 |
|
|
|
|
1:33.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Hou |
2010 |
1048AD |
|
1:50.91 |
|
|
|
|
3:23.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mai Ellen Frederiksen |
2010 |
1006AH |
|
1:46.53 |
|
|
|
|
5:10.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
1170AF |
|
1:18.72 |
|
|
|
|
6:29.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
A6 Piger 2 |
11 |
A6 |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Molly Hansen |
2013 |
1360AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Merle Unterberg |
2011 |
1116AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Celine Hide |
2012 |
1268AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Christiansen |
2013 |
1362AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
LSK PIger 3 |
11 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
1146AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
1150AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elvera Teilmann |
2011 |
1148AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ea Balder |
2011 |
1178AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 19:22:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 4x100m Medley Damer Gruppe A - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sigma Fast Girlz 1 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
5:24.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Selma Langkjær |
2010 |
1074AG |
|
1:21.82 |
|
|
|
|
1:21.82 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Langseth |
2010 |
1072AB |
|
1:32.40 |
|
|
|
|
2:54.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Madicken Markussen |
2010 |
1062AB |
|
1:25.26 |
|
|
|
|
4:19.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
1008AA |
|
1:04.78 |
|
|
|
|
5:24.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
LSK PIGER 1 |
12 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:26.71 |
+2.45 |
|
|
|
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
1032AC |
|
1:21.73 |
|
|
|
|
1:21.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
1094AE |
|
1:33.46 |
|
|
|
|
2:55.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
1006AE |
|
1:20.78 |
|
|
|
|
4:15.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
1042AC |
|
1:10.74 |
|
|
|
|
5:26.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sigma Fast Girlz 2 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
5:48.14 |
+23.88 |
|
|
|
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
1038AD |
|
1:21.90 |
|
|
|
|
1:21.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Alberte K. Jacobsen |
2010 |
1058AD |
|
1:40.42 |
|
|
|
|
3:02.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
1078AD |
|
1:33.42 |
|
|
|
|
4:35.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silke Holtz |
2010 |
1062AC |
|
1:12.40 |
|
|
|
|
5:48.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
LSK PIGER 2 |
12 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
6:06.67 |
+42.41 |
|
|
|
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
1026AG |
|
1:29.62 |
|
|
|
|
1:29.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Povlsen |
2010 |
1018AQ |
|
1:38.80 |
|
|
|
|
3:08.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
1084AE |
|
1:33.74 |
|
|
|
|
4:42.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elvera Teilmann |
2011 |
1148AA |
|
1:24.51 |
|
|
|
|
6:06.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
A6 Piger 1 |
14 |
A6 |
|
|
|
|
|
6:07.73 |
+43.47 |
|
|
|
|
Celine Hide |
2012 |
1268AD |
|
1:39.68 |
|
|
|
|
1:39.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
1168AA |
|
1:39.73 |
|
|
|
|
3:19.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Frost Juhler |
2008 |
0874AJ |
|
1:25.52 |
|
|
|
|
4:44.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Merle Unterberg |
2011 |
1116AF |
|
1:22.80 |
|
|
|
|
6:07.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sigma Fast Girlz 4 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
6:29.19 |
+1:04.9 |
|
|
|
|
Dagmar Mulipola |
2011 |
1154AB |
|
1:33.03 |
|
|
|
|
1:33.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Hou |
2010 |
1048AD |
|
1:50.91 |
|
|
|
|
3:23.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mai Ellen Frederiksen |
2010 |
1006AH |
|
1:46.53 |
|
|
|
|
5:10.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
1170AF |
|
1:18.72 |
|
|
|
|
6:29.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 19:22:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-06-2022 19:22.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 4x100m Medley Herrer Gruppe B - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sigma Strong Boyz 2 |
12 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
5:17.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Peter Klitvang |
2010 |
1047AB |
|
1:23.30 |
|
|
|
|
1:23.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Storm Federspiel |
2010 |
1027AB |
|
1:30.82 |
|
|
|
|
2:54.12 |
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
1079AB |
|
1:15.78 |
|
|
|
|
4:09.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
1089AA |
|
1:07.27 |
|
|
|
|
5:17.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
LSK Drenge 1 |
12 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:23.15 |
+5.98 |
|
|
|
|
Rares Enache |
2010 |
1031AC |
|
1:25.93 |
|
|
|
|
1:25.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bastian Johnsen |
2010 |
1071AC |
|
1:28.22 |
|
|
|
|
2:54.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matti Lundin Brockdorff |
2010 |
1011AB |
|
1:13.67 |
|
|
|
|
4:07.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
1077AH |
|
1:15.33 |
|
|
|
|
5:23.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
A6 Drenge 2 |
12 |
A6 |
|
|
|
|
|
6:27.36 |
+1:10.1 |
|
|
|
|
Asbjørn Christiansen |
2011 |
1189AA |
|
1:26.24 |
|
|
|
|
1:26.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Nicklas Kofoed |
2010 |
1039AB |
|
1:59.04 |
|
|
|
|
3:25.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
1091AC |
|
1:41.91 |
|
|
|
|
5:07.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Jensen |
2011 |
1101AB |
|
1:20.17 |
|
|
|
|
6:27.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
LSK Drenge 2 |
12 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
6:27.71 |
+1:10.5 |
|
|
|
|
Alexander Radko |
2014 |
1431AA |
|
1:46.46 |
|
|
|
|
1:46.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louie L. Theuma |
2011 |
1169AA |
|
1:44.45 |
|
|
|
|
3:30.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
1021AC |
|
1:37.75 |
|
|
|
|
5:08.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Hoe Bertelsen |
2011 |
1165AD |
|
1:19.05 |
|
|
|
|
6:27.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 19:28:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 4x100m Medley Herrer Gruppe A - Direkte finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Sigma Strong Boyz 1 |
14 |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
5:10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
0911AF |
|
1:17.83 |
|
|
|
|
1:17.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Aksel Danielsen |
2009 |
0969AB |
|
1:26.71 |
|
|
|
|
2:44.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
0805AD |
|
1:19.41 |
|
|
|
|
4:03.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julius Drachmann |
2008 |
0853AJ |
|
1:06.29 |
|
|
|
|
5:10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
A6 Drenge 1 |
14 |
A6 |
|
|
|
|
|
5:18.19 |
+7.95 |
|
|
|
|
Malias Thirup-Bielefeldt |
2009 |
0923BA |
|
1:23.98 |
|
|
|
|
1:23.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jens Nielsen |
2008 |
0877AF |
|
1:29.12 |
|
|
|
|
2:53.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
0881AO |
|
1:14.61 |
|
|
|
|
4:07.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silas Hammer Toftkær |
2009 |
0979AC |
|
1:10.48 |
|
|
|
|
5:18.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 19:28:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-06-2022 19:28.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|