Results for Bakken Kids Cup 2022
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Fredag Eftermiddag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Frisvømning Damer Gruppe 3 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andrea Møller-Sørensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:36.44 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Gry Mattrup Lund-Hansen |
2012 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
1:41.15 |
+4.71 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Marie Dalsberg-Jensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:43.27 |
+6.83 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Smilla Lemb Sørensen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:48.19 |
+11.75 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Selma Prause-Knudsen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:53.26 |
+16.82 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Martha Hyldgaard Bigum |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:55.41 |
+18.97 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Annika Bendixen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:56.19 |
+19.75 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Wahl |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:00.00 |
+23.56 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Reuter |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:00.40 |
+23.96 |
|
Q |
|
|
|
|
|
10 |
|
Tilde Elisabeth Hansen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:01.30 |
+24.86 |
|
Q |
|
|
|
|
|
11 |
|
Andrea Lebahn |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:02.56 |
+26.12 |
|
Q |
|
|
|
|
|
12 |
|
Vera Mollerup |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:04.77 |
+28.33 |
|
Q |
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Hansen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:08.26 |
+31.82 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alberte Hedegaard |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:10.35 |
+33.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2022 18:57:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Frisvømning Damer Gruppe 2 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:05.93 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:08.24 |
+2.31 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:10.13 |
+4.20 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:11.48 |
+5.55 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:11.49 |
+5.56 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:14.00 |
+8.07 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:15.57 |
+9.64 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:15.77 |
+9.84 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:16.84 |
+10.91 |
|
Q |
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:17.62 |
+11.69 |
|
Q |
|
|
|
|
|
11 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:18.43 |
+12.50 |
|
Q |
|
|
|
|
|
12 |
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:19.63 |
+13.70 |
|
Q |
|
|
|
|
|
13 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:20.87 |
+14.94 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mai Ellen Frederiksen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:21.29 |
+15.36 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:23.31 |
+17.38 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ella Janniche |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:23.38 |
+17.45 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Dagmar Mulipola |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:25.37 |
+19.44 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alma Maaslet |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:25.73 |
+19.80 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emily Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:26.12 |
+20.19 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Merle Unterberg |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
1:26.97 |
+21.04 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Helena Hjartar |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:27.81 |
+21.88 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:28.23 |
+22.30 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:28.48 |
+22.55 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Marie Guldberg-Magnusdottir |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Weng Lind-Christensen |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2022 18:57:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Frisvømning Damer Gruppe 1 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Itenov |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:09.30 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:09.31 |
+0.01 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Liv Frost Juhler |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:10.24 |
+0.94 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Dugbæk |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:34.79 |
+25.49 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2022 18:57:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Frisvømning Damer Gruppe 4 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Flora Bogø |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2022 18:57:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-06-2022 19:09.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|