Resultater for Bakken Kids Cup 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag Morgen
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Butterfly Damer Gruppe 3 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Celine Hide |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
45.87 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Cecilie Szameitat |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
52.44 |
+6.57 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Karla Laursen |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
53.32 |
+7.45 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrea Møller-Sørensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
55.56 |
+9.69 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Sophia Alexandra Banc |
2012 |
Swim Team Taastrup |
|
|
58.70 |
+12.83 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Annika Bendixen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:06.67 |
+20.80 |
|
Q |
|
|
|
|
|
- |
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 09:35:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Butterfly Damer Gruppe 2 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
32.74 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
33.14 |
+0.40 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
36.10 |
+3.36 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
36.36 |
+3.62 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte K. Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
36.85 |
+4.11 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
37.50 |
+4.76 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Julia Stanczyk |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
38.31 |
+5.57 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
38.62 |
+5.88 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
38.68 |
+5.94 |
|
Q |
|
|
|
|
|
10 |
|
Clara Povlsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
40.51 |
+7.77 |
|
Q |
|
|
|
|
|
11 |
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
41.34 |
+8.60 |
|
Q |
|
|
|
|
|
12 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
41.69 |
+8.95 |
|
Q |
|
|
|
|
|
13 |
|
Emily Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
42.26 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
42.34 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
|
43.37 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
44.86 |
+12.12 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Helena Hjartar |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
45.36 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Merle Unterberg |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
47.19 |
+14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ida-Sofie Rich |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
47.76 |
+15.02 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
48.20 |
+15.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 09:35:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Butterfly Damer Gruppe 1 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Itenov |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
39.13 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Dyveke Larsen |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
42.33 |
+3.20 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 09:35:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-06-2022 09:55.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|