Results for Bakken Kids Cup 2022
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lørdag Morgen
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer Gruppe 4 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederikke Malmkjær |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:06.40 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Marie Gammelgaard San |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:10.56 |
+4.16 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 09:58:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer Gruppe 3 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silja Zøllner |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
51.53 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Smilla Lemb Sørensen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
52.45 |
+0.92 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Vera Mollerup |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
54.18 |
+2.65 |
|
Q |
|
|
|
|
|
=4 |
|
Tilde Elisabeth Hansen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
57.42 |
+5.89 |
|
Q |
|
|
|
|
|
=4 |
|
Ida Wahl |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
57.42 |
+5.89 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Reuter |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
57.73 |
+6.20 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederikke Feldt-Sørensen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
57.94 |
+6.41 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Josefine Kiilerich-Pedersen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
58.55 |
+7.02 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Selma Prause-Knudsen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:00.43 |
+8.90 |
|
Q |
|
|
|
|
|
10 |
|
Klara Devalt |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:00.67 |
+9.14 |
|
Q |
|
|
|
|
|
11 |
|
Selma El-Khattam |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:00.89 |
+9.36 |
|
Q |
|
|
|
|
|
12 |
|
Alberte Hedegaard |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:01.81 |
+10.28 |
|
Q |
|
|
|
|
|
13 |
|
Molly Hansen |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:02.27 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johanna Dahl- Petersen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:02.64 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Magda Emilie Holte Hansen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:05.32 |
+13.79 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ida Hansen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:05.46 |
+13.93 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sosu L. Zhang |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:09.56 |
+18.03 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liva Larsen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julie La Cour Marker Rasmuss |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Cecilie Kruse Sidenius |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Wenxi Zhang |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 09:58:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer Gruppe 2 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
36.11 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
36.89 |
+0.78 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
36.99 |
+0.88 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
37.27 |
+1.16 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
37.98 |
+1.87 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
39.66 |
+3.55 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Mai Ellen Frederiksen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
40.29 |
+4.18 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
40.45 |
+4.34 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Dagmar Mulipola |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
42.59 |
+6.48 |
|
Q |
|
|
|
|
|
10 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
43.83 |
+7.72 |
|
Q |
|
|
|
|
|
=11 |
|
Maria Hou |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
44.43 |
+8.32 |
|
Q |
|
|
|
|
|
=11 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
|
44.43 |
+8.32 |
|
Q |
|
|
|
|
|
13 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
46.41 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofie Corell Salomon |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
47.05 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emily Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
47.46 |
+11.35 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alma Maaslet |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
47.96 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nurhayal Özcan |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
48.54 |
+12.43 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ida-Sofie Rich |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
48.93 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 09:58:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer Gruppe 1 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Ross |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
36.76 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Liv Frost Juhler |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
39.55 |
+2.79 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
41.72 |
+4.96 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Sophia Møller |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
53.69 |
+16.93 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 09:58:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-06-2022 09:58.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|