Resultater for Bakken Kids Cup 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag Morgen
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer Gruppe 4 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Radko |
2014 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
43.51 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Munch Lange |
2013 |
A6 JGI-Swim |
|
|
46.30 |
+2.79 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Skovsgaard Salling |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
48.78 |
+5.27 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas Kjettrup Bjerrum |
2013 |
A6 JGI-Swim |
|
|
50.75 |
+7.24 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Christoffer Kofoed |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
50.78 |
+7.27 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Magnus Palsgaard |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
53.33 |
+9.82 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Tristan Holmskov |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
57.00 |
+13.49 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Vilfred Skov Sejersten |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
57.67 |
+14.16 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Kilian Krog Slot |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:06.68 |
+23.17 |
|
Q |
|
|
|
|
|
10 |
|
Mikkel Christensen |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:14.91 |
+31.40 |
|
Q |
|
|
|
|
|
11 |
|
Elias Dietrichsen |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:33.98 |
+50.47 |
|
Q |
|
|
|
|
|
- |
|
Marco Munk |
2015 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 11:31:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer Gruppe 3 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asbjørn Christiansen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
33.36 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Hoe Bertelsen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
35.13 |
+1.77 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Louie L. Theuma |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
36.27 |
+2.91 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucas Christensen |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
38.51 |
+5.15 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofus Prause-Knudsen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
39.09 |
+5.73 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Cameron Hansen |
2012 |
A6 JGI-Swim |
|
|
40.08 |
+6.72 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Hjalte Håkansson |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
40.23 |
+6.87 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Nikolas Valdemar Rasmussen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
41.54 |
+8.18 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Emil Højgaard Andersen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
|
43.16 |
+9.80 |
|
Q |
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonas Xiaoyan Liu |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
43.31 |
+9.95 |
|
Q |
|
|
|
|
|
11 |
|
Christian Kiilerich-Pedersen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
43.49 |
+10.13 |
|
Q |
|
|
|
|
|
12 |
|
Simon Hammershaimb |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
43.66 |
+10.30 |
|
Q |
|
|
|
|
|
13 |
|
Hannibal Sejr Jensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
43.75 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frederik Holm Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
43.80 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alexander Duckert |
2011 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
46.23 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ivan Buhl Lund |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
47.71 |
+14.35 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Frederik Hald |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
48.57 |
+15.21 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Daniel Nissen |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
50.21 |
+16.85 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alexander Ross |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
53.99 |
+20.63 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Andreas Sønderup |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
|
54.34 |
+20.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 11:31:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer Gruppe 2 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
29.36 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
29.38 |
+0.02 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Matti Lundin Brockdorff |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
30.13 |
+0.77 |
|
Q |
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
30.16 |
+0.80 |
|
Q |
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Hald |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
30.22 |
+0.86 |
|
Q |
|
|
|
|
|
6 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
31.11 |
+1.75 |
|
Q |
|
|
|
|
|
7 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
32.11 |
+2.75 |
|
Q |
|
|
|
|
|
8 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
32.37 |
+3.01 |
|
Q |
|
|
|
|
|
9 |
|
Silas Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
32.43 |
+3.07 |
|
Q |
|
|
|
|
|
10 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
32.87 |
+3.51 |
|
Q |
|
|
|
|
|
11 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
33.14 |
+3.78 |
|
Q |
|
|
|
|
|
12 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
34.14 |
+4.78 |
|
Q |
|
|
|
|
|
13 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
34.40 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sebastian Rønnoe |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
34.53 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frederik Lollike |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
34.61 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Otto Weber Folmann |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
35.14 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
35.29 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
37.01 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
38.25 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mads Friis Andersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
38.75 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Aske Ravnø |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
40.18 |
+10.82 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Johannes Hovmand |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
42.38 |
+13.02 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Rune Skovgaard Christiansen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
48.27 |
+18.91 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Klinkby |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 11:31:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer Gruppe 1 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
29.81 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
30.42 |
+0.61 |
|
Q |
|
|
|
|
|
3 |
|
Jens Nielsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
33.40 |
+3.59 |
|
Q |
|
|
|
|
|
- |
|
Parham Ahmadi Moghaddam |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 11:31:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-06-2022 11:33.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|