Resultater for Bakken Kids Cup 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag Eftermiddag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Lyngby Svømmehal |
Arrangør |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
24. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Frisvømning Damer Gruppe 3 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andrea Møller-Sørensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:33.39 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Smilla Lemb Sørensen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:38.39 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Marie Dalsberg-Jensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:48.18 |
+14.79 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Annika Bendixen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:49.37 |
+15.98 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Selma Prause-Knudsen |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:50.46 |
+17.07 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Martha Hyldgaard Bigum |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:50.72 |
+17.33 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andrea Lebahn |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:52.92 |
+19.53 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vera Mollerup |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:58.41 |
+25.02 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Wahl |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:02.72 |
+29.33 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tilde Elisabeth Hansen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:03.72 |
+30.33 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laura Reuter |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
2:08.50 |
+35.11 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gry Mattrup Lund-Hansen |
2012 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 18:35:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Frisvømning Damer Gruppe 2 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:06.37 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:08.07 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:09.71 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:10.06 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:10.06 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
|
1:13.84 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:14.00 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:15.89 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:16.31 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
1:17.64 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:18.65 |
+12.28 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Teresa Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:20.43 |
+14.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 18:35:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Frisvømning Damer Gruppe 1 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liv Frost Juhler |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
|
1:07.22 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Itenov |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
1:07.70 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liva Dugbæk |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
1:37.29 |
+30.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 18:35:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-06-2022 18:36.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|