Results for Aarhus Open 2022
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
AGF svømning |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. maj 2022 to 22. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Medley Herrer 16 og yngre - Finale |
|
|
Sponsor |
Yak Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
494 |
2:24.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.19 |
(-3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
482 |
2:25.35 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.41 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marius Hedvang Segato |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
|
455 |
2:28.18 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.29 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas S. H. Frederiksen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
446 |
2:29.11 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.46 |
(-3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik William Holm |
2007 |
GTI - Ishøj |
|
418 |
2:32.44 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.05 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
395 |
2:35.27 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.52 |
(+2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
358 |
2:40.48 |
+16.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.76 |
(+6.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Peter Suder Lassen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-05-2022 17:46:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Medley Herrer 17 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
Yak Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Heorhij Lukashev |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
711 |
2:07.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.60 |
(-5.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
659 |
2:10.96 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.37 |
(-3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
627 |
2:13.16 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.44 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Møller |
2002 |
GTI - Tune I.F. |
|
622 |
2:13.51 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.83 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
|
610 |
2:14.39 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.80 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Fenger |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
556 |
2:18.56 |
+10.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.53 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Sander Andersen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
|
555 |
2:18.70 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.17 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
544 |
2:19.58 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.67 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 22-05-2022 17:46:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22-05-2022 17:46.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|