Results for Aarhus Open 2022
Below are all results from the competition shown by session.
Fredag kl.17.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
AGF svømning |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
20. maj 2022 to 22. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer Gruppe 5 - Indledende |
|
|
Sponsor |
Holst Advokater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Zimu Wang |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
52.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.60 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma Madrid Poulsen |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
53.26 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.72 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Bertelsen |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
54.72 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.75 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Selma Husted Hubeishy |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
57.76 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.61 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Ravn Olsen |
2011 |
GTI - Greve |
|
|
59.43 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.33 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucca Halleskov Storgaard |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:01.24 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Norah Wikman |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:01.54 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.06 |
(-11.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Agnes Mark-Nexø |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:01.93 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maria Kjær Jakobsen |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:03.46 |
+11.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.50 |
(-20.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lea Marie Weiss |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
1:03.59 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.32 |
(-6.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Clara Funch Danielsen |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
1:04.23 |
+11.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.05 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Victoria Iskov-Eskebæk |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
1:04.62 |
+12.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.73 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Izabella Schultz |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:06.21 |
+13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Schmidt Mapashi |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:06.33 |
+14.04 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Eva Krøyer |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:06.82 |
+14.53 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Emilie Aakjær Ørberg A |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:12.00 |
+19.71 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Julia Elvira Lund |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:12.97 |
+20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lærke Have Lundtoft |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Bentag ikke synkrone eller i samme plan v.10 m |
|
|
|
|
- |
|
Laura Wolters Sørensen |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Bentag ikke synkrone eller i samme plan v. 5-10 m. |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-05-2022 18:22:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer Gruppe 4 - Indledende |
|
|
Sponsor |
Holst Advokater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
36.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.36 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Bækskov Tomzak |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
38.65 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.04 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
39.78 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.17 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
40.28 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.03 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
40.40 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.09 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Juul Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
40.56 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.07 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sarah Budolph Olsen |
2009 |
GTI - Greve |
|
|
41.15 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.58 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maja Bager |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
41.33 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.09 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathilde Dithmar |
2009 |
GTI - Greve |
|
|
41.53 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.38 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
42.05 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.00 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Cecilie Anna Nyborg |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
43.16 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.35 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
43.28 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.69 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ea T Jensen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
43.32 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.41 |
(-3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Silja Bregenov |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
43.86 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.34 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Friis Stenholt |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
44.04 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.58 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
44.66 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.22 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Liv Lade Keller |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
45.99 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.51 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Johanne Øland Frøkjær |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
46.20 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(+6.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
47.05 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.54 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Christine Gam-Jørgensen |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
47.65 |
+11.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.19 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
47.91 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.20 |
(+2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Hilde Jørgensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
48.14 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.95 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
48.23 |
+11.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.05 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Noa Skousgaard Linding |
2010 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
48.29 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.65 |
(-4.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Josefine Nyamadi |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
49.00 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.03 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Josefine Lykkegaard Rasmu |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
49.86 |
+13.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.90 |
(-6.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Emilie Randrup |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
51.25 |
+14.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.18 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Agnes Seneca |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
51.65 |
+15.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.97 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Mie Neergaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
51.76 |
+15.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.08 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Kaja Dam Skive |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
|
53.09 |
+16.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.41 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Lærke Kidmose Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
53.42 |
+16.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.76 |
(-3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
53.87 |
+17.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.31 |
(-10.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Vilma Rosendahl Veggerby |
2010 |
GTI - Greve |
|
|
55.44 |
+18.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.19 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Isidora Kasapinova |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
|
56.63 |
+20.04 |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Mina Rasmussen |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
|
1:00.24 |
+23.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.86 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eva Hansen |
2010 |
GTI - Ishøj |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Nedadgående bentag i forbindelse med bensparket |
|
|
|
|
- |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-05-2022 18:22:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer Gruppe 3 - Indledende |
|
|
Sponsor |
Holst Advokater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Annika Frederiksen |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
35.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.19 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
35.57 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.55 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
36.14 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.45 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
36.67 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.36 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
37.39 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.64 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
37.85 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.20 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lærke Kristensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
38.21 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.90 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marie Loft Andersen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
38.31 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.05 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nicoline Aarup Høeg |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
38.34 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.22 |
(-4.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
38.46 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.75 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
38.50 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.95 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilie Pedersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
38.88 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.77 |
(-2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
39.13 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.24 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
39.14 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.56 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Fiona Nybøll |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
39.66 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.31 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mai Murata-Broberg |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
|
|
40.51 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.23 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ane Walmar |
2007 |
Swim Team Neptun |
|
|
41.68 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.37 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Amalie Kirkegaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
41.69 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.73 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Julie Guldmann Møller |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
41.72 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.16 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Karla Nøhr Rixen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
41.99 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.83 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Amalie Lykke Madsen |
2008 |
GTI - Greve |
|
|
42.64 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.39 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Augusta Dalsgaard |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
42.78 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.73 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Olivia Akselsen |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
|
|
43.75 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.23 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Caroline Rebo Mejlstrup |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
43.78 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.45 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Anna Bang Jensen |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
44.14 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.26 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ida Siegumfeldt |
2007 |
Swim Team Neptun |
|
|
44.67 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.93 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Mie Kibsgaard |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
45.08 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.00 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Maria Dyrbye |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
49.78 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.66 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Helene Munk Barfod |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
51.89 |
+16.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.28 |
(-4.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-05-2022 18:22:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer Gruppe 2 - Indledende |
|
|
Sponsor |
Holst Advokater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
34.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.99 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
35.01 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.85 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Stine Mejdahl |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
35.93 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.49 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
36.36 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.83 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Kapke |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
36.68 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.24 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilde Bager |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
37.02 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.83 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofie Dyg Holme |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
37.43 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.41 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elisabeth Augusta Englev |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
38.22 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.43 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lærke Marie Clausen |
2005 |
GTI - Greve |
|
|
38.36 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.77 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Hovmark |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
38.43 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.34 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Emilie Hindberg |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
39.90 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.12 |
(+2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Søndergaard Geiger |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
|
40.35 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.94 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-05-2022 18:22:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer Gruppe 1 - Indledende |
|
|
Sponsor |
Holst Advokater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amalie Nielsen |
2003 |
GTI - Ishøj |
|
|
34.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.76 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maiken Hougaard |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
35.42 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.80 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eva Hjort |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
35.91 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.68 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Martha Bjerg |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
36.79 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.77 |
(-2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 20-05-2022 18:22:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-05-2022 18:31.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|