Tulokset Parasport FM 2022
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark & FREM Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. jun 2022 to 4. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 14 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asta Sejr Hansen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
413 |
2:47.86 |
|
|
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 2:46.76 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saga Høgh |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
215 |
3:28.47 |
+40.61 |
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 4:00.00 |
(-31.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 14:52:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 15-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Camilla Bitz Witt |
2003 |
Fredericia Svømmeklub |
|
728 |
2:32.31 |
|
|
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 2:36.58 |
(-4.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 14:52:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 25 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nadja Joy Tønnesen |
1987 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
314 |
3:01.82 |
|
|
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 2:47.22 |
(+14.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Camilla Hansen |
1997 |
Korsør Handicap Idræt |
|
312 |
3:02.33 |
+0.51 |
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 3:01.34 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie Husfeldt Hendriksen |
1995 |
Sigma Swim Allerød |
|
246 |
3:17.21 |
+15.39 |
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 3:15.36 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 14:52:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-06-2022 15:26.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark & FREM Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. jun 2022 to 4. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 16-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Schmidt Johansen |
2002 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
458 |
2:26.93 |
|
|
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 2:24.75 |
(+2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Valentin Knudsen |
1998 |
Sigma Swim Allerød |
|
343 |
3:32.09 |
+1:05.16 |
|
S18 |
|
|
|
Entry time: 3:39.41 |
(-7.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Borch |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
332 |
2:23.37 |
-3.56 |
|
S19 |
|
|
|
Entry time: 2:22.92 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Rathmann Hansen |
2003 |
Korsør Handicap Idræt |
|
236 |
2:40.63 |
+13.70 |
|
S19 |
|
|
|
Entry time: 2:43.35 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 14:54:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 25 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niklas Jacobsen |
1995 |
Maribo og Omegns Handicap Idr |
|
413 |
2:32.03 |
|
|
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 2:30.55 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carsten Jørgensen |
1985 |
Helsingør Handicap Svøm |
|
246 |
3:04.90 |
+32.87 |
|
S13 |
|
|
|
Entry time: 3:01.33 |
(+3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 14:54:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-06-2022 15:26.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark & FREM Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. jun 2022 to 4. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 15-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Beer |
1998 |
Sigma Swim Allerød |
|
736 |
50.40 |
|
|
SB18 |
|
|
|
Entry time: 49.39 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josefine Andersen |
2000 |
IFAH Hørsholm |
|
53 |
1:15.58 |
+25.18 |
|
SB17 |
|
|
|
Entry time: 57.22 |
(+18.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Bidstrup |
1999 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DSQ |
|
|
SB18 IPC 11.4.4 Flyben |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 14:58:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 25 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Camilla Hansen |
1997 |
Korsør Handicap Idræt |
|
468 |
46.65 |
|
|
SB14 |
|
|
|
Entry time: 46.13 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Michele Nybo Larsen |
1995 |
Korsør Handicap Idræt |
|
202 |
48.62 |
+1.97 |
|
SB19 |
|
|
|
Entry time: 48.70 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 14:58:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-06-2022 15:26.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark & FREM Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. jun 2022 to 4. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 15 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adam Escaja |
2009 |
Korsør Handicap Idræt |
|
215 |
42.14 |
|
|
SB19 |
|
|
|
Entry time: 46.00 |
(-3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Toke Stagaard Witt Jørgensen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
188 |
54.75 |
+12.61 |
|
SB8 |
|
|
|
Entry time: 56.80 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anders Bjørn Rasmussen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
90 |
56.24 |
+14.10 |
|
SB19 |
|
|
|
Entry time: 54.48 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 15:06:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 16-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Hillhouse |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
655 |
34.22 |
|
|
SB14 |
|
|
|
Entry time: 38.51 |
(-4.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oscar Bjerg |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
51 |
1:07.86 |
+33.64 |
|
SB19 |
|
|
|
Entry time: 1:05.71 |
(+2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 15:06:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 25 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Bundgaard |
1971 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
752 |
38.09 |
|
|
SB11 |
|
|
|
Entry time: 38.03 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Frederiksen |
1989 |
Lavia, Odder |
|
109 |
1:02.17 |
+24.08 |
|
SB14 |
|
|
|
Entry time: 1:04.30 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bo Bertelsen |
1983 |
Ringsted Handicap IF |
|
|
DSQ |
|
|
SB14 IPC 11.4.4 Flyben |
|
|
|
|
- |
|
Michael F. Mortensen |
1994 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
SB14 IPC 11.4.4 Crawlbe |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 15:06:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-06-2022 15:26.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark & FREM Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. jun 2022 to 4. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer 15-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eva Rosted |
1999 |
Sigma Swim Allerød |
|
538 |
1:51.46 |
|
|
S18 |
|
|
|
Entry time: 1:51.52 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Celia El Maghili Fisker |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
|
220 |
2:04.08 |
+12.62 |
|
S7 |
|
|
|
Entry time: 2:18.61 |
(-14.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 15:06:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer 25 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louise Pedersen |
1979 |
Københavns IF Udviklingshandic |
|
224 |
1:48.13 |
|
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 1:39.45 |
(+8.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lene Olsen |
1979 |
Københavns IF Udviklingshandic |
|
95 |
2:23.86 |
+35.73 |
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 2:19.43 |
(+4.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 15:06:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-06-2022 15:26.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark & FREM Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. jun 2022 to 4. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer 15 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Høgh |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
148 |
1:49.34 |
|
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 1:44.84 |
(+4.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Conrad Johansen |
2008 |
Frem Odense |
|
|
1:12.42 |
-36.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.20 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 15:12:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer 16-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marius Danielsen |
2005 |
Holbæk Svømme Klub |
|
324 |
1:10.30 |
|
|
S19 |
|
|
|
Entry time: 1:11.06 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Rose |
2004 |
Tommerup Svømme Klub |
|
248 |
1:33.23 |
+22.93 |
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 1:31.26 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Kahr |
2006 |
Ringsted Handicap IF |
|
189 |
1:41.95 |
+31.65 |
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 1:39.54 |
(+2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Valentin Knudsen |
1998 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DSQ |
|
|
S18 IPC 11.3 4 Ej fortsat |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 15:12:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer 25 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jan Johansen |
1995 |
Parasport Aalborg |
|
100 |
2:04.08 |
|
|
S13 |
|
|
|
Entry time: 2:02.37 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nis Heide Pinnerup |
1991 |
Viborg Handicap Idrætsforening |
|
|
DSQ |
|
|
S18 IPC 11.3.4 Ej forts. b |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 15:12:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-06-2022 15:37.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark & FREM Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. jun 2022 to 4. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 200m Medley Damer 25 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marie Husfeldt Hendriksen |
1995 |
Sigma Swim Allerød |
|
277 |
3:39.29 |
|
|
|
SM14 |
|
|
|
Entry time: 3:45.41 |
(-6.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nadja Joy Tønnesen |
1987 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SM14 IPC 11.5.4 Ej forts. |
|
|
|
|
- |
|
Signe Klauber Vestergaard |
1996 |
Maribo og Omegns Handicap Idr |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SM14 IPC 11.3.5 Afslut e |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 15:33:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-06-2022 15:39.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark & FREM Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. jun 2022 to 4. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Medley Herrer 16-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Heeb |
2001 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
338 |
3:06.03 |
|
|
|
SM9 |
|
|
|
Entry time: 3:10.44 |
(-4.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 15:39:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Medley Herrer 25 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martin Frederiksen |
1989 |
Lavia, Odder |
|
93 |
4:45.35 |
|
|
|
SM14 |
|
|
|
Entry time: 4:50.64 |
(-5.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 15:39:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-06-2022 15:39.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark & FREM Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. jun 2022 to 4. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Butterfly Damer 15-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Beer |
1998 |
Sigma Swim Allerød |
|
475 |
49.91 |
|
|
S18 |
|
|
|
Entry time: 46.85 |
(+3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Madeline Skovhus |
2007 |
Bogense Svømmeklub |
|
271 |
37.65 |
-12.26 |
|
S19 |
|
|
|
Entry time: 38.55 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Bidstrup |
1999 |
Sigma Swim Allerød |
|
158 |
1:11.94 |
+22.03 |
|
S18 |
|
|
|
Entry time: 1:15.58 |
(-3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Celia El Maghili Fisker |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
|
137 |
1:08.15 |
+18.24 |
|
S7 |
|
|
|
Entry time: 1:11.36 |
(-3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 15:42:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Butterfly Damer 25 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Michele Nybo Larsen |
1995 |
Korsør Handicap Idræt |
|
139 |
46.98 |
|
|
S19 |
|
|
|
Entry time: 46.90 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 15:42:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-06-2022 15:42.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark & FREM Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. jun 2022 to 4. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Herrer 15 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adam Escaja |
2009 |
Korsør Handicap Idræt |
|
235 |
35.24 |
|
|
S19 |
|
|
|
Entry time: 37.59 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Toke Stagaard Witt Jørgensen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
169 |
49.68 |
+14.44 |
|
S8 |
|
|
|
Entry time: 47.37 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Conrad Johansen |
2008 |
Frem Odense |
|
|
32.28 |
-2.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.66 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 15:44:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Herrer 16-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Rose |
2004 |
Tommerup Svømme Klub |
|
477 |
34.77 |
|
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 35.47 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marius Andersen |
2004 |
Holbæk Svømme Klub |
|
419 |
36.32 |
+1.55 |
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 37.06 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakob Heeb |
2001 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
376 |
36.84 |
+2.07 |
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 33.71 |
(+3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 15:44:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Herrer 25 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Michael F. Mortensen |
1994 |
Herning Svømmeklub |
|
477 |
34.77 |
|
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 33.17 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Frederiksen |
1989 |
Lavia, Odder |
|
76 |
1:03.97 |
+29.20 |
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 1:00.54 |
(+3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 15:44:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-06-2022 15:44.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark & FREM Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. jun 2022 to 4. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Frisvømning Damer 14 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asta Sejr Hansen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
447 |
1:17.77 |
|
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 1:19.13 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saga Høgh |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
229 |
1:37.22 |
+19.45 |
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 1:38.71 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 15:52:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Frisvømning Damer 15-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Camilla Bitz Witt |
2003 |
Fredericia Svømmeklub |
|
669 |
1:10.82 |
|
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 1:10.71 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Kvist |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
|
496 |
1:15.13 |
+4.31 |
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 1:15.23 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eva Rosted |
1999 |
Sigma Swim Allerød |
|
472 |
1:39.82 |
+29.00 |
|
S18 |
|
|
|
Entry time: 1:38.66 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Kjer Rasmussen |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
362 |
1:10.49 |
-0.33 |
|
S19 |
|
|
|
Entry time: 1:08.44 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Madeline Skovhus |
2007 |
Bogense Svømmeklub |
|
342 |
1:11.83 |
+1.01 |
|
S19 |
|
|
|
Entry time: 1:11.73 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Celia El Maghili Fisker |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
|
175 |
2:02.47 |
+51.65 |
|
S7 |
|
|
|
Entry time: 2:04.39 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 15:52:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Frisvømning Damer 25 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Camilla Hansen |
1997 |
Korsør Handicap Idræt |
|
338 |
1:23.00 |
|
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 1:24.01 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nadja Joy Tønnesen |
1987 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
311 |
1:25.31 |
+2.31 |
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 1:19.02 |
(+6.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Signe Klauber Vestergaard |
1996 |
Maribo og Omegns Handicap Idr |
|
295 |
1:26.88 |
+3.88 |
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 1:28.34 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marie Husfeldt Hendriksen |
1995 |
Sigma Swim Allerød |
|
259 |
1:30.77 |
+7.77 |
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 1:28.05 |
(+2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mollie Berling |
1996 |
IFAH Hørsholm |
|
141 |
1:51.08 |
+28.08 |
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 1:52.83 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 15:52:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-06-2022 15:52.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark & FREM Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. jun 2022 to 4. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer 15 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anders Bjørn Rasmussen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
150 |
1:24.35 |
|
|
S19 |
|
|
|
Entry time: 1:30.81 |
(-6.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Høgh |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
117 |
1:47.67 |
+23.32 |
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 1:43.50 |
(+4.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noah Helle |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
86 |
1:41.45 |
+17.10 |
|
S19 |
|
|
|
Entry time: 1:51.41 |
(-9.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adam Escaja |
2009 |
Korsør Handicap Idræt |
|
|
DSQ |
|
|
S19 IPC 11.2.1 Ej berø 75 |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 16:18:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer 16-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Hillhouse |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
821 |
55.61 |
|
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 53.76 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Schmidt Johansen |
2002 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
467 |
1:07.12 |
+11.51 |
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 1:06.06 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marius Andersen |
2004 |
Holbæk Svømme Klub |
|
363 |
1:12.95 |
+17.34 |
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 1:13.70 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marius Danielsen |
2005 |
Holbæk Svømme Klub |
|
349 |
1:03.64 |
+8.03 |
|
S19 |
|
|
|
Entry time: 1:01.99 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Borch |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
311 |
1:06.13 |
+10.52 |
|
S19 |
|
|
|
Entry time: 1:02.96 |
(+3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonas Rose |
2004 |
Tommerup Svømme Klub |
|
300 |
1:17.74 |
+22.13 |
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 1:12.11 |
(+5.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Valentin Knudsen |
1998 |
Sigma Swim Allerød |
|
270 |
1:44.05 |
+48.44 |
|
S18 |
|
|
|
Entry time: 1:28.01 |
(+16.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
David Rathmann Hansen |
2003 |
Korsør Handicap Idræt |
|
227 |
1:13.42 |
+17.81 |
|
S19 |
|
|
|
Entry time: 1:16.93 |
(-3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Kahr |
2006 |
Ringsted Handicap IF |
|
209 |
1:27.72 |
+32.11 |
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 1:28.48 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 16:18:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer 25 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nis Heide Pinnerup |
1991 |
Viborg Handicap Idrætsforening |
|
809 |
1:12.17 |
|
|
S18 |
|
|
|
Entry time: 1:16.34 |
(-4.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niklas Jacobsen |
1995 |
Maribo og Omegns Handicap Idr |
|
460 |
1:07.42 |
-4.75 |
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 1:03.69 |
(+3.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Michael F. Mortensen |
1994 |
Herning Svømmeklub |
|
307 |
1:17.17 |
+5.00 |
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 1:11.46 |
(+5.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carsten Jørgensen |
1985 |
Helsingør Handicap Svøm |
|
234 |
1:24.70 |
+12.53 |
|
S13 |
|
|
|
Entry time: 1:24.02 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bo Bertelsen |
1983 |
Ringsted Handicap IF |
|
147 |
1:38.50 |
+26.33 |
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 1:39.96 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Martin Frederiksen |
1989 |
Lavia, Odder |
|
78 |
2:01.48 |
+49.31 |
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 2:01.77 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jan Johansen |
1995 |
Parasport Aalborg |
|
66 |
2:08.76 |
+56.59 |
|
S13 |
|
|
|
Entry time: 2:12.18 |
(-3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 16:18:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-06-2022 16:18.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark & FREM Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. jun 2022 to 4. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 400m Frisvømning Damer 25 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nadja Joy Tønnesen |
1987 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
364 |
6:25.60 |
|
|
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 5:46.72 |
(+38.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie Husfeldt Hendriksen |
1995 |
Sigma Swim Allerød |
|
263 |
7:09.82 |
+44.22 |
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 7:18.33 |
(-8.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 16:47:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-06-2022 16:48.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark & FREM Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. jun 2022 to 4. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 400m Frisvømning Herrer 16-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Schmidt Johansen |
2002 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
480 |
5:09.59 |
|
|
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 5:06.84 |
(+2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 16:54:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 400m Frisvømning Herrer 25 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
John J Morgan |
1962 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
598 |
5:37.53 |
|
|
|
S11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niklas Jacobsen |
1995 |
Maribo og Omegns Handicap Idr |
|
372 |
5:36.95 |
-0.58 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 16:54:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-06-2022 16:54.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark & FREM Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. jun 2022 to 4. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer 14 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asta Sejr Hansen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
351 |
43.21 |
|
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 41.62 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 16:58:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer 15-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eva Rosted |
1999 |
Sigma Swim Allerød |
|
564 |
52.10 |
|
|
S18 |
|
|
|
Entry time: 55.92 |
(-3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Camilla Bitz Witt |
2003 |
Fredericia Svømmeklub |
|
502 |
40.67 |
-11.43 |
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 45.53 |
(-4.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Kvist |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
|
462 |
39.42 |
-12.68 |
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 38.37 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Celia El Maghili Fisker |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
|
238 |
58.14 |
+6.04 |
|
S7 |
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 16:58:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer 25 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louise Pedersen |
1979 |
Københavns IF Udviklingshandic |
|
278 |
48.02 |
|
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 42.50 |
(+5.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lene Olsen |
1979 |
Københavns IF Udviklingshandic |
|
131 |
1:01.63 |
+13.61 |
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 1:02.28 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mollie Berling |
1996 |
IFAH Hørsholm |
|
114 |
1:04.61 |
+16.59 |
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 1:02.80 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 16:58:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-06-2022 16:59.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark & FREM Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. jun 2022 to 4. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer 15 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adam Escaja |
2009 |
Korsør Handicap Idræt |
|
229 |
36.31 |
|
|
S19 |
|
|
|
Entry time: 39.46 |
(-3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Høgh |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
140 |
53.22 |
+16.91 |
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 50.39 |
(+2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anders Bjørn Rasmussen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
137 |
43.10 |
+6.79 |
|
S19 |
|
|
|
Entry time: 44.91 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noah Helle |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
90 |
49.50 |
+13.19 |
|
S19 |
|
|
|
Entry time: 53.94 |
(-4.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 17:04:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer 16-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Hillhouse |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1136 |
27.51 |
|
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 27.99 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Valentin Knudsen |
1998 |
Sigma Swim Allerød |
|
462 |
46.51 |
+19.00 |
|
S18 |
|
|
|
Entry time: 47.30 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakob Heeb |
2001 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
360 |
38.85 |
+11.34 |
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 39.10 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas Rose |
2004 |
Tommerup Svømme Klub |
|
348 |
40.79 |
+13.28 |
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 39.63 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marius Danielsen |
2005 |
Holbæk Svømme Klub |
|
329 |
32.18 |
+4.67 |
|
S19 |
|
|
|
Entry time: 32.14 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Kahr |
2006 |
Ringsted Handicap IF |
|
232 |
46.66 |
+19.15 |
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 46.14 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
David Rathmann Hansen |
2003 |
Korsør Handicap Idræt |
|
162 |
40.73 |
+13.22 |
|
S19 |
|
|
|
Entry time: 44.16 |
(-3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oscar Bjerg |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
26 |
1:14.77 |
+47.26 |
|
S19 |
|
|
|
Entry time: 1:12.18 |
(+2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 17:04:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer 25 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nis Heide Pinnerup |
1991 |
Viborg Handicap Idrætsforening |
|
687 |
40.75 |
|
|
S18 |
|
|
|
Entry time: 38.16 |
(+2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carsten Jørgensen |
1985 |
Helsingør Handicap Svøm |
|
139 |
52.46 |
+11.71 |
|
S13 |
|
|
|
Entry time: 51.14 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jan Johansen |
1995 |
Parasport Aalborg |
|
114 |
56.08 |
+15.33 |
|
S13 |
|
|
|
Entry time: 48.01 |
(+8.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 17:04:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-06-2022 17:04.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark & FREM Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. jun 2022 to 4. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer 15-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Beer |
1998 |
Sigma Swim Allerød |
|
811 |
1:50.07 |
|
|
SB18 |
|
|
|
Entry time: 1:47.94 |
(+2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josefine Andersen |
2000 |
IFAH Hørsholm |
|
69 |
2:31.59 |
+41.52 |
|
SB17 |
|
|
|
Entry time: 2:11.37 |
(+20.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 17:07:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer 25 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Camilla Hansen |
1997 |
Korsør Handicap Idræt |
|
402 |
1:41.20 |
|
|
SB14 |
|
|
|
Entry time: 1:42.41 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Signe Klauber Vestergaard |
1996 |
Maribo og Omegns Handicap Idr |
|
253 |
1:58.08 |
+16.88 |
|
SB14 |
|
|
|
Entry time: 1:55.04 |
(+3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Michele Nybo Larsen |
1995 |
Korsør Handicap Idræt |
|
208 |
1:45.18 |
+3.98 |
|
SB19 |
|
|
|
Entry time: 1:44.39 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 17:07:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-06-2022 17:08.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark & FREM Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. jun 2022 to 4. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer 15 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Toke Stagaard Witt Jørgensen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
160 |
2:05.17 |
|
|
SB8 |
|
|
|
Entry time: 1:58.55 |
(+6.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 17:11:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Brystsvømning Herrer 25 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Michael F. Mortensen |
1994 |
Herning Svømmeklub |
|
244 |
1:42.27 |
|
|
SB14 |
|
|
|
Entry time: 1:31.06 |
(+11.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bo Bertelsen |
1983 |
Ringsted Handicap IF |
|
183 |
1:52.66 |
+10.39 |
|
SB14 |
|
|
|
Entry time: 1:44.66 |
(+8.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 17:11:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-06-2022 17:11.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark & FREM Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. jun 2022 to 4. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Medley Damer 15-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Beer |
1998 |
Sigma Swim Allerød |
|
654 |
1:48.94 |
|
|
SM18 |
|
|
|
Entry time: 1:46.88 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Madeline Skovhus |
2007 |
Bogense Svømmeklub |
|
266 |
1:27.86 |
-21.08 |
|
SM19 |
|
|
|
Entry time: 1:28.34 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 17:15:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Medley Damer 25 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mollie Berling |
1996 |
IFAH Hørsholm |
|
|
DSQ |
|
|
SM14 IPC 11.5.2 Arme ej |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 17:15:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-06-2022 17:15.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark & FREM Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. jun 2022 to 4. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Medley Herrer 15 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adam Escaja |
2009 |
Korsør Handicap Idræt |
|
168 |
1:29.19 |
|
|
SM19 |
|
|
|
Entry time: 1:31.96 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 17:19:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Medley Herrer 16-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Schmidt Johansen |
2002 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
519 |
1:18.61 |
|
|
SM14 |
|
|
|
Entry time: 1:18.49 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 17:19:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Medley Herrer 25 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nis Heide Pinnerup |
1991 |
Viborg Handicap Idrætsforening |
|
787 |
1:25.47 |
|
|
SM18 |
|
|
|
Entry time: 1:26.56 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 17:19:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-06-2022 17:19.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark & FREM Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. jun 2022 to 4. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Frisvømning Damer 14 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asta Sejr Hansen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
433 |
35.97 |
|
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 34.86 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saga Høgh |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
251 |
43.12 |
+7.15 |
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 48.84 |
(-5.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elvira Køstner Kristensen |
2008 |
Frem Odense |
|
|
31.35 |
-4.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.97 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 18:03:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Frisvømning Damer 15-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Camilla Bitz Witt |
2003 |
Fredericia Svømmeklub |
|
671 |
32.20 |
|
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 32.13 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Kvist |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
|
527 |
33.68 |
+1.48 |
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 32.33 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eva Rosted |
1999 |
Sigma Swim Allerød |
|
501 |
42.61 |
+10.41 |
|
S18 |
|
|
|
Entry time: 41.79 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Kjer Rasmussen |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
355 |
32.37 |
+0.17 |
|
S19 |
|
|
|
Entry time: 31.62 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Madeline Skovhus |
2007 |
Bogense Svømmeklub |
|
340 |
32.85 |
+0.65 |
|
S19 |
|
|
|
Entry time: 32.12 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Celia El Maghili Fisker |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
|
207 |
54.38 |
+22.18 |
|
S7 |
|
|
|
Entry time: 54.06 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Bidstrup |
1999 |
Sigma Swim Allerød |
|
195 |
58.38 |
+26.18 |
|
S18 |
|
|
|
Entry time: 57.56 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josefine Andersen |
2000 |
IFAH Hørsholm |
|
33 |
1:10.92 |
+38.72 |
|
S17 |
|
|
|
Entry time: 1:02.09 |
(+8.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 18:03:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Frisvømning Damer 25 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Camilla Hansen |
1997 |
Korsør Handicap Idræt |
|
400 |
37.36 |
|
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 36.59 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie Husfeldt Hendriksen |
1995 |
Sigma Swim Allerød |
|
327 |
39.97 |
+2.61 |
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 38.77 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Signe Klauber Vestergaard |
1996 |
Maribo og Omegns Handicap Idr |
|
266 |
42.79 |
+5.43 |
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 41.34 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mollie Berling |
1996 |
IFAH Hørsholm |
|
145 |
52.40 |
+15.04 |
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 50.72 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 18:03:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-06-2022 18:03.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark & FREM Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. jun 2022 to 4. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer 15 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anders Bjørn Rasmussen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
174 |
36.05 |
|
|
S19 |
|
|
|
Entry time: 35.41 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Helle |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
107 |
42.46 |
+6.41 |
|
S19 |
|
|
|
Entry time: 46.79 |
(-4.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Høgh |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
105 |
51.57 |
+15.52 |
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 50.53 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 18:05:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer 16-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Hillhouse |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
961 |
24.91 |
|
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 24.77 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marius Andersen |
2004 |
Holbæk Svømme Klub |
|
431 |
32.54 |
+7.63 |
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Valentin Knudsen |
1998 |
Sigma Swim Allerød |
|
410 |
40.54 |
+15.63 |
|
S18 |
|
|
|
Entry time: 37.08 |
(+3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas Rose |
2004 |
Tommerup Svømme Klub |
|
375 |
34.09 |
+9.18 |
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 31.34 |
(+2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Borch |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
348 |
28.64 |
+3.73 |
|
S19 |
|
|
|
Entry time: 28.60 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marius Danielsen |
2005 |
Holbæk Svømme Klub |
|
343 |
28.78 |
+3.87 |
|
S19 |
|
|
|
Entry time: 28.17 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Kahr |
2006 |
Ringsted Handicap IF |
|
239 |
39.58 |
+14.67 |
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 38.41 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
David Rathmann Hansen |
2003 |
Korsør Handicap Idræt |
|
211 |
33.84 |
+8.93 |
|
S19 |
|
|
|
Entry time: 35.02 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oscar Bjerg |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
28 |
1:05.69 |
+40.78 |
|
S19 |
|
|
|
Entry time: 1:03.34 |
(+2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 18:05:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer 25 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nis Heide Pinnerup |
1991 |
Viborg Handicap Idrætsforening |
|
707 |
33.83 |
|
|
S18 |
|
|
|
Entry time: 33.71 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niklas Jacobsen |
1995 |
Maribo og Omegns Handicap Idr |
|
545 |
30.10 |
-3.73 |
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 29.36 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Michael F. Mortensen |
1994 |
Herning Svømmeklub |
|
387 |
33.74 |
-0.09 |
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 31.73 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carsten Jørgensen |
1985 |
Helsingør Handicap Svøm |
|
291 |
35.98 |
+2.15 |
|
S13 |
|
|
|
Entry time: 35.83 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bo Bertelsen |
1983 |
Ringsted Handicap IF |
|
173 |
44.12 |
+10.29 |
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 44.46 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Martin Frederiksen |
1989 |
Lavia, Odder |
|
118 |
50.01 |
+16.18 |
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 46.63 |
(+3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jan Johansen |
1995 |
Parasport Aalborg |
|
68 |
58.37 |
+24.54 |
|
S13 |
|
|
|
Entry time: 56.54 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 18:05:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-06-2022 18:05.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark & FREM Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. jun 2022 to 4. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Butterfly Damer 14 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elvira Køstner Kristensen |
2008 |
Frem Odense |
|
|
1:23.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.46 |
(-23.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 17:59:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Butterfly Damer 15-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Kjer Rasmussen |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
343 |
1:17.95 |
|
|
S19 |
|
|
|
Entry time: 1:20.40 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 17:59:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Butterfly Damer 25 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nadja Joy Tønnesen |
1987 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
199 |
1:52.58 |
|
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 1:43.22 |
(+9.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Michele Nybo Larsen |
1995 |
Korsør Handicap Idræt |
|
124 |
1:49.32 |
-3.26 |
|
S19 |
|
|
|
Entry time: 1:56.00 |
(-6.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 17:59:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-06-2022 17:59.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark & FREM Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. jun 2022 to 4. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Butterfly Herrer 15 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Toke Stagaard Witt Jørgensen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
106 |
2:06.22 |
|
|
S8 |
|
|
|
Entry time: 1:50.28 |
(+15.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 18:01:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Butterfly Herrer 16-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Schmidt Johansen |
2002 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
466 |
1:14.02 |
|
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 1:11.53 |
(+2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jakob Heeb |
2001 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
320 |
1:25.20 |
+11.18 |
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 1:24.17 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 18:01:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 100m Butterfly Herrer 25 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
John J Morgan |
1962 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
578 |
1:20.43 |
|
|
S11 |
|
|
|
Entry time: 1:27.80 |
(-7.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 18:01:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-06-2022 18:01.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark & FREM Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. jun 2022 to 4. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 100, 4x50m Frisvømning Mix - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Mix Holdkap |
18 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:47.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Maria Kjer Rasmussen |
2007 |
0728AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Madeline Skovhus |
2007 |
0722AV |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marius Danielsen |
2005 |
0569AP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Hillhouse |
2004 |
0461AL |
|
1:47.97 |
|
|
|
|
1:47.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Korsør Sharks |
27 |
Korsør Handicap Idræt |
|
|
|
|
|
2:06.90 |
+18.93 |
|
|
|
|
David Rathmann Hansen |
2003 |
0343AU |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Hansen |
1997 |
9784BC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Michele Nybo Larsen |
1995 |
9506BA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Escaja |
2009 |
0923BI |
|
2:06.90 |
|
|
|
|
2:06.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sigma mix 2 |
24 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
3:05.51 |
+1:17.5 |
|
|
|
|
Caroline Bidstrup |
1999 |
9950BF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Bjørn Rasmussen |
2008 |
0801AS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eva Rosted |
1999 |
9984BD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Valentin Knudsen |
1998 |
9895AV |
|
3:05.51 |
|
|
|
|
3:05.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sigma mix 1 |
27 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
3:33.22 |
+1:45.2 |
|
|
|
|
Oscar Bjerg |
2006 |
0623AT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Helle |
2010 |
1087AO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Beer |
1998 |
9852BE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Husfeldt Hendriksen |
1995 |
9576AZ |
|
3:33.22 |
|
|
|
|
3:33.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 18:10:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-06-2022 18:29.08 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Svømmehal |
Arrangør |
Parasport Danmark & FREM Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
4. jun 2022 to 4. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 210, 400m Medley Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
John J Morgan |
1962 |
KU Svømning og Vandpolo |
|
363 |
7:06.21 |
|
|
|
SM11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 14:52:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-06-2022 15:26.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Parasport Danmark |
|
|
|
|
|
|