Resultater for DM Årgang Langbane 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Indledende - Tirsdag kl. 09.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Helsingør Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømme |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. jun 2022 to 1. jul 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 200m Brystsvømning Damer - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
651 |
2:40.43 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:42.43 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
598 |
2:45.05 |
+4.62 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:41.74 |
(+3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wilma Adelhardt Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
546 |
2:50.19 |
+9.76 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:45.29 |
(+4.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Leidecker |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
541 |
2:50.64 |
+10.21 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:46.01 |
(+4.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anja Englert |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
539 |
2:50.87 |
+10.44 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:47.87 |
(+3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
531 |
2:51.78 |
+11.35 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:55.03 |
(-3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simone Stenberg |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
508 |
2:54.33 |
+13.90 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:56.85 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
491 |
2:56.30 |
+15.87 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:56.50 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
480 |
2:57.59 |
+17.16 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:52.41 |
(+5.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
477 |
2:57.93 |
+17.50 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:56.14 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
474 |
2:58.41 |
+17.98 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:55.13 |
(+3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ella Stensgaard |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
457 |
3:00.59 |
+20.16 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:50.77 |
(+9.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sally Anna Usinger |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
452 |
3:01.23 |
+20.80 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:58.35 |
(+2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
449 |
3:01.65 |
+21.22 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:56.31 |
(+5.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Freja Zaugg Rasmussen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
447 |
3:01.81 |
+21.38 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 3:01.33 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
443 |
3:02.37 |
+21.94 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 3:04.28 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Asta Hänel Christensen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
438 |
3:03.09 |
+22.66 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 3:02.95 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Vigga Skou |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
437 |
3:03.26 |
+22.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.99 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
411 |
3:07.10 |
+26.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.65 |
(+4.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Victoria Andersen Krabbe |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
|
403 |
3:08.29 |
+27.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.56 |
(+12.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
397 |
3:09.23 |
+28.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.68 |
(+5.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emilie Lyngfeldt Boholm |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
392 |
3:09.94 |
+29.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.54 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
392 |
3:10.07 |
+29.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.11 |
(+7.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Anne Stæhr |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
381 |
3:11.83 |
+31.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.08 |
(+7.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Josefine Nyegaard |
2008 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
381 |
3:11.86 |
+31.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.31 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Rosa Crone |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
379 |
3:12.09 |
+31.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.11 |
(+9.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
379 |
3:12.22 |
+31.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.77 |
(+10.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
337 |
3:19.86 |
+39.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.18 |
(+18.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liva Friche Christensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-06-2022 11:43:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-06-2022 13:20.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|