Resultat för Arena & Poseidon Team Cup [PTC]
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lördag 3 september
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Högevallsbadet |
Arrangör: |
SK Poseidon |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 2 sep 2022 till den 4 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 46, 100m Butterfly Woma 13-14 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andrea Lage |
13 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
495 |
1:09.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.31 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christiane Dreyer Riis |
13 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
448 |
1:11.32 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.02 |
(-5.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thilde Gammelvind |
14 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
448 |
1:11.34 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.48 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabella Nilsson |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.74 |
446 |
1:11.46 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.55 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vigga Varvara Aagaard Jørgen |
14 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.80 |
361 |
1:16.69 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.77 |
(+5.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karin Lepschi |
14 |
Strängnäs Simklubb |
+0.68 |
350 |
1:17.46 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.75 |
(-4.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karla Rosvall |
14 |
Simklubben Ran |
+0.76 |
319 |
1:19.91 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.97 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Gutenwik |
14 |
Simklubben Hajen |
+0.73 |
305 |
1:21.11 |
+12.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.41 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonna Scholz |
13 |
Strängnäs Simklubb |
+0.76 |
300 |
1:21.49 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.15 |
(-2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Luna Blanka A. Bløcher |
13 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.84 |
271 |
1:24.37 |
+15.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.56 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ylva Linder |
13 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.59 |
260 |
1:25.53 |
+16.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.55 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alice Zsigri Dyndgaard |
13 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.91 |
229 |
1:29.26 |
+20.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.89 |
(+4.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilia Gustafsson |
13 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.78 |
224 |
1:29.91 |
+20.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.84 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Liv Ahlqvist Lundberg |
14 |
Strängnäs Simklubb |
+0.74 |
195 |
1:34.13 |
+25.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.59 |
(+5.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-09-03 18:03:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-03 18:03:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
|