Resultater for Vest Junior/Senior Kortbane 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Frisvømning Damer - Indledende heat |
|
|
DR |
23.49 |
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
|
Indianapolis (USA) |
12-12-2015 |
|
|
|
|
DJR |
24.76 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Windsor (CAN) |
11-12-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Snæfridur Sol |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
|
26.12 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.63 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
|
26.20 |
+0.08 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.79 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.72 |
|
26.62 |
+0.50 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.67 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Pedersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
|
26.65 |
+0.53 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.58 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Louise D. Liboriussen |
2002 |
Viborg Svømme Klub |
+0.75 |
|
26.93 |
+0.81 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.09 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.56 |
|
27.02 |
+0.90 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.41 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.68 |
|
27.03 |
+0.91 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.25 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.64 |
|
27.16 |
+1.04 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.83 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathilde Søe |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.68 |
|
27.17 |
+1.05 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.99 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
+0.63 |
|
27.28 |
+1.16 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.40 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
Horsens Svømmeklub |
+0.76 |
|
27.34 |
+1.22 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.13 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.51 |
|
27.42 |
+1.30 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.18 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mathilde Thy Asmussen |
2004 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
27.54 |
+1.42 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.30 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
|
|
27.62 |
+1.50 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.30 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ida Jacobsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.66 |
|
27.65 |
+1.53 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 26.52 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Christine Mols |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
+0.66 |
|
27.76 |
+1.64 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.95 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sofie Le Fevre |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
27.83 |
+1.71 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.62 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
|
27.84 |
+1.72 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 27.59 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
Swim Team Odense |
+0.75 |
|
27.90 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.68 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sofie Kruse Rasmussen |
2005 |
Swim Team Neptun |
+0.70 |
|
27.97 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.00 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Caroline Petersen |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.43 |
|
27.99 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.41 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Martha Bjerg |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.74 |
|
28.01 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.37 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anna Dora Bernsdorf |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
+0.68 |
|
28.03 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.97 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.71 |
|
28.06 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.61 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=25 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
|
28.11 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.92 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=25 |
|
Eva Hjort |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.74 |
|
28.11 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.02 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sofie Schmidt-Petersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.66 |
|
28.20 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.71 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=28 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.76 |
|
28.23 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.52 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=28 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.74 |
|
28.23 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.12 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Johanne Schleimann |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.64 |
|
28.27 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.92 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sofie Sjøgren |
2002 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.76 |
|
28.30 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.61 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Therese Baird |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
28.36 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.31 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Anna Powers |
2007 |
Berns Swim Team |
|
|
28.37 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.24 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=34 |
|
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
|
28.52 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.00 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=34 |
|
Millie Møller |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.66 |
|
28.52 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.05 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Sophie E. Modeweg-Hansen |
1997 |
Swim Team Odense |
+0.70 |
|
28.72 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.69 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=37 |
|
Laura Vedel Larsen |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
28.73 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.86 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=37 |
|
Laura Norup |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
|
28.73 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.62 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Mille Dahl Lindholm |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.75 |
|
28.84 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.46 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=40 |
|
Julie Olsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.78 |
|
28.86 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.29 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=40 |
|
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.71 |
|
28.86 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.07 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Anna Mai Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
28.87 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.50 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.74 |
|
28.90 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.43 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=44 |
|
Clara Bendtsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.73 |
|
28.97 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.42 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=44 |
|
Sava Mathilde Simonsen |
2008 |
Frem Odense |
+0.72 |
|
28.97 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.24 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.75 |
|
28.98 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.00 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Smilla Bruun Christensen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.71 |
|
29.00 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.65 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Andrea Wagner |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.80 |
|
29.01 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.26 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.78 |
|
29.03 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.97 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Victoria Andersen Krabbe |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
29.06 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.95 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Jasmin Haaning |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.71 |
|
29.08 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.20 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Anna Fiona Nybøll |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
29.14 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.02 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Freja Zaugg Rasmussen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.82 |
|
29.28 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.17 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.78 |
|
29.48 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.57 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.69 |
|
29.49 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.05 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Freja Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.77 |
|
29.52 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.82 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
29.61 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.11 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Ingrid Kirk Elkjær |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.65 |
|
29.74 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.94 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.54 |
|
29.82 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.61 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=60 |
|
Marie Pilegaard Køfer |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.73 |
|
29.86 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.00 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=60 |
|
Lærke Svenstrup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
29.86 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.49 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Lærke Rosen Lundsfryd |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
+0.79 |
|
29.99 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.25 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding SK |
+0.60 |
|
30.20 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.21 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.61 |
|
30.26 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.08 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Camilla Bitz Witt |
2003 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.53 |
|
33.07 |
+6.95 |
|
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 32.21 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anja Kisielewicz |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.70 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Luna Kristensen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.49 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 07-10-2022 16:44:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-10-2022 15:03.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Frisvømning Damer - A Finale |
|
|
DR |
23.49 |
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
|
Indianapolis (USA) |
12-12-2015 |
|
|
|
|
DJR |
24.76 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Windsor (CAN) |
11-12-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Snæfridur Sol |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
|
25.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.12 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.72 |
|
26.31 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.62 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
|
26.56 |
+0.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.20 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Pedersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.61 |
|
26.81 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.65 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.66 |
|
27.06 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.16 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
|
27.10 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.02 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Louise D. Liboriussen |
2002 |
Viborg Svømme Klub |
+0.70 |
|
27.30 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.93 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.54 |
|
27.42 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.03 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 16:34:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Frisvømning Damer - B Finale |
|
|
DR |
23.49 |
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
|
Indianapolis (USA) |
12-12-2015 |
|
|
|
|
DJR |
24.76 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Windsor (CAN) |
11-12-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
Horsens Svømmeklub |
+0.75 |
|
26.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.34 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
+0.76 |
|
27.13 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.28 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.57 |
|
27.35 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.42 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Søe |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.60 |
|
27.88 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.17 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
+0.74 |
|
27.92 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.62 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathilde Thy Asmussen |
2004 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.73 |
|
28.08 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.54 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christine Mols |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
+0.50 |
|
28.11 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.76 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Le Fevre |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
+0.58 |
|
28.53 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.83 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 16:34:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-10-2022 16:37.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer - Indledende heat |
|
|
DR |
21.26 |
|
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Istanbul (TUR) |
13-12-2009 |
|
|
|
|
DJR |
22.13 |
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Helsingør (DEN) |
20-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.67 |
|
23.41 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 22.76 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin H. Abel |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.63 |
|
23.49 |
+0.08 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 22.35 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.64 |
|
23.72 |
+0.31 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 23.44 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.64 |
|
23.77 |
+0.36 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 22.29 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.60 |
|
23.84 |
+0.43 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 23.18 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.72 |
|
23.91 |
+0.50 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 23.61 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Petersen |
2002 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.67 |
|
24.16 |
+0.75 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 23.31 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.61 |
|
24.28 |
+0.87 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 23.43 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jakob Mose |
2000 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.68 |
|
24.30 |
+0.89 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 24.02 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mikkel Holme Madsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.70 |
|
24.32 |
+0.91 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 23.57 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Thor Brunsgaard |
2003 |
Swim Team Neptun |
+0.54 |
|
24.39 |
+0.98 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 23.77 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jeppe Søgaard Rasmussen |
2002 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.68 |
|
24.40 |
+0.99 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 24.91 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.63 |
|
24.56 |
+1.15 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 23.35 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tobias Boström |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.52 |
|
24.58 |
+1.17 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 24.63 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Toni Radak |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
+0.73 |
|
24.60 |
+1.19 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 23.39 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lars Riisgaard-Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.59 |
|
24.64 |
+1.23 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 23.83 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Daniel Busk |
2005 |
Kolding SK |
+0.73 |
|
24.69 |
+1.28 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 24.43 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.62 |
|
24.72 |
+1.31 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 23.97 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.65 |
|
24.73 |
+1.32 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 24.02 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jonas Mathiasen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.66 |
|
24.88 |
+1.47 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 24.66 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Tais Andkjær Kristensen |
1999 |
Horsens Svømmeklub |
+0.48 |
|
24.89 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.09 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
|
24.94 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.30 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Luca Hertzog |
2005 |
Swim Team Odense |
+0.65 |
|
24.96 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.65 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Johan Siksne Kaalund |
2002 |
Swim Team Odense |
+0.53 |
|
24.98 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.07 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.53 |
|
25.01 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.15 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
|
25.11 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.06 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Lawrence Langley |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
|
25.18 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.45 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=28 |
|
Matti Andersen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
+0.59 |
|
25.22 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.00 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=28 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.69 |
|
25.22 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.31 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
|
25.29 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.51 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Kristoffer Desmareth |
2000 |
Ringe Svømme Klub |
+0.68 |
|
25.34 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.03 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.71 |
|
25.35 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.72 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Julian Vitus Pedersen |
2007 |
Frem Odense |
+0.65 |
|
25.41 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.34 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Simon Juul Henriksen |
2001 |
Swim Team Odense |
+0.67 |
|
25.52 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.38 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Frederik Rantzau Vejvad |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.75 |
|
25.55 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.25 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Frederik Gadegaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
|
25.56 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.61 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.76 |
|
25.57 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.16 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Asger Hvilsom |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.45 |
|
25.58 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.12 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Anders Hansen |
2006 |
Swim Team Odense |
+0.75 |
|
25.64 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.71 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Lasse Thulstrup |
2004 |
Kolding SK |
+0.66 |
|
25.66 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.03 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Oskar Foss |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.67 |
|
26.01 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.82 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=42 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.72 |
|
26.02 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.97 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=42 |
|
Mikkel Podiss Petersen |
2002 |
Swim Team Odense |
+0.70 |
|
26.02 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.09 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=42 |
|
Jacob Timmermand |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.66 |
|
26.02 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.23 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.51 |
|
26.04 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.70 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=46 |
|
Christian N. Christensen |
2006 |
Kolding SK |
|
|
26.07 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.94 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=46 |
|
Nikolai Uekermann Olsen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.68 |
|
26.07 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.47 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Jonas Therkildsen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.55 |
|
26.08 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.31 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Silas Åkerlind |
2005 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.81 |
|
26.12 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.52 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Sissu Petersen |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.66 |
|
26.15 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.43 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Kasper Christiansen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.45 |
|
26.22 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.47 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Rasmus Thulstrup Lemming |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.76 |
|
26.23 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.90 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Kristian Ølgaard |
2005 |
Aars Svømmeklub |
+0.72 |
|
26.24 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.47 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Teodor Thuelund |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.60 |
|
26.28 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.36 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Anders Mosbæk Toft Johannes |
2005 |
Swim Team Odense |
+0.74 |
|
26.30 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.44 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Valdemar Vind Sejr |
2003 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.67 |
|
26.37 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.38 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Villads Isko Pimenta |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.80 |
|
26.49 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.66 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=58 |
|
Magne Andersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.64 |
|
26.56 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.54 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=58 |
|
Harald Heyde Engvad |
2007 |
Frem Odense |
+0.69 |
|
26.56 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.44 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=58 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
+0.70 |
|
26.56 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.71 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=61 |
|
Sebastian Rasmussen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.65 |
|
26.63 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.06 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=61 |
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.70 |
|
26.63 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.16 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Rasmus Norup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
|
26.91 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.54 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Marius Toustrup Elkjær |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.48 |
|
27.01 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.61 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
William Bundgaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.54 |
|
27.05 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.82 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
+0.65 |
|
27.12 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.32 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Lasse Knudsgaard |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.76 |
|
27.33 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.74 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Jakob Heeb |
2001 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.81 |
|
31.31 |
+7.90 |
|
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 29.47 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.68 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
Swim Team Odense |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 07-10-2022 16:56:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-10-2022 15:33.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer - A Finale |
|
|
DR |
21.26 |
|
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Istanbul (TUR) |
13-12-2009 |
|
|
|
|
DJR |
22.13 |
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Helsingør (DEN) |
20-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.66 |
|
23.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.41 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.67 |
|
23.68 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.77 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
|
23.94 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.28 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.75 |
|
23.95 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.91 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.70 |
|
24.10 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.72 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Martin H. Abel |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.63 |
|
24.11 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.49 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.62 |
|
24.14 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 23.84 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Rasmus Petersen |
2002 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.69 |
|
24.14 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.16 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 16:38:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer - B Finale |
|
|
DR |
21.26 |
|
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Istanbul (TUR) |
13-12-2009 |
|
|
|
|
DJR |
22.13 |
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Helsingør (DEN) |
20-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.63 |
|
24.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.56 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thor Brunsgaard |
2003 |
Swim Team Neptun |
+0.65 |
|
24.32 |
+0.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.39 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Holme Madsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.68 |
|
24.33 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.32 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas Mathiasen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.69 |
|
24.52 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.88 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Toni Radak |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
+0.74 |
|
24.57 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.60 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Daniel Busk |
2005 |
Kolding SK |
+0.70 |
|
24.58 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.69 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tobias Boström |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.66 |
|
24.94 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.58 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
|
25.00 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.72 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 16:38:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-10-2022 16:39.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer - Indledende heat |
|
|
DR |
29.87 |
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Herning (DEN) |
12-12-2013 |
|
|
|
|
DJR |
30.86 |
|
|
Schastine Tabor |
2005 |
|
Taastrup (DEN) |
21-04-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.68 |
|
32.20 |
|
|
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 31.44 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.65 |
|
32.31 |
+0.11 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 31.06 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Laura Fogh |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.74 |
|
32.84 |
+0.64 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 31.64 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.63 |
|
32.84 |
+0.64 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 32.43 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.76 |
|
33.22 |
+1.02 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 32.78 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathilde Thy Asmussen |
2004 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.77 |
|
33.56 |
+1.36 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 33.35 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.73 |
|
33.62 |
+1.42 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 32.78 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Hemmeløff |
2006 |
Swim Team Odense |
+0.59 |
|
33.79 |
+1.59 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 32.93 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Nygaard |
2005 |
Swim Team Odense |
+0.77 |
|
34.15 |
+1.95 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 33.69 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
|
34.41 |
+2.21 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 33.52 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.80 |
|
34.58 |
+2.38 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 33.47 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
34.63 |
+2.43 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 34.43 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.79 |
|
34.64 |
+2.44 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 33.84 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marie Bertram |
2006 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
34.76 |
+2.56 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 34.41 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
34.92 |
+2.72 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 34.45 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Millie Møller |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.66 |
|
34.95 |
+2.75 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 33.58 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.65 |
|
34.96 |
+2.76 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 34.76 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
+0.71 |
|
35.05 |
+2.85 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 34.93 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.55 |
|
35.13 |
+2.93 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 33.25 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anja Kisielewicz |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.71 |
|
35.22 |
+3.02 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 36.14 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Maiken Hougaard |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.66 |
|
35.43 |
+3.23 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 33.42 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.68 |
|
35.46 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.83 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=23 |
|
Silje Drechsler |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.76 |
|
35.50 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.59 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=23 |
|
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.75 |
|
35.50 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.34 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
35.54 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.99 |
(+2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Marie Hartmann Johansen |
2007 |
Frem Odense |
+0.69 |
|
35.80 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.65 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Eva Hjort |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.69 |
|
35.83 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.68 |
(+2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Frederikke Wiese Jacobsen |
2007 |
Swim Team Neptun |
+0.69 |
|
35.91 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.07 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.80 |
|
35.96 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.15 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Christine Mols |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
+0.65 |
|
36.01 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.90 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
+0.65 |
|
36.03 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.17 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.70 |
|
36.16 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.39 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Smilla Bruun Christensen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
|
36.21 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.39 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Lærke Kristensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
36.22 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.47 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.74 |
|
36.58 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.25 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
36.62 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.68 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.62 |
|
37.01 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.38 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Victoria Andersen Krabbe |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.72 |
|
37.03 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.24 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Julie Olsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
37.12 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.26 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Nicoline Aarup Høeg |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.80 |
|
37.13 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.34 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
37.26 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.92 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.72 |
|
37.36 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.59 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Andrea Skjelmose |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.74 |
|
37.57 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.60 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
+0.71 |
|
37.65 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.42 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Sofie Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
+0.83 |
|
37.76 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.72 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Filippa Juul Jensen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.59 |
|
38.30 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.58 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.74 |
|
38.44 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.97 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Sofie Bak |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
38.54 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.25 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Marie Pilegaard Køfer |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.73 |
|
38.92 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.71 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.81 |
|
39.00 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.02 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Sidsel Tang Christensen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
40.15 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.56 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 07-10-2022 17:02:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2022 15:35.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer - A Finale |
|
|
DR |
29.87 |
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Herning (DEN) |
12-12-2013 |
|
|
|
|
DJR |
30.86 |
|
|
Schastine Tabor |
2005 |
|
Taastrup (DEN) |
21-04-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.64 |
|
32.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.31 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Fogh |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
|
32.41 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.84 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.65 |
|
32.79 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.84 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.75 |
|
33.37 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.22 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.67 |
|
33.41 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.62 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Nygaard |
2005 |
Swim Team Odense |
+0.75 |
|
33.47 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.15 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.78 |
|
34.58 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.63 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
34.79 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.41 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 16:46:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer - B Finale |
|
|
DR |
29.87 |
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Herning (DEN) |
12-12-2013 |
|
|
|
|
DJR |
30.86 |
|
|
Schastine Tabor |
2005 |
|
Taastrup (DEN) |
21-04-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
|
34.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.92 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Millie Møller |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.66 |
|
34.44 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.95 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.75 |
|
34.64 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.64 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.52 |
|
34.70 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.13 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.68 |
|
34.78 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.96 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marie Bertram |
2006 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.72 |
|
34.99 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.76 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
+0.73 |
|
35.23 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.05 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maiken Hougaard |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.68 |
|
35.33 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.43 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 16:46:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2022 16:46.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer - Indledende heat |
|
|
DR |
26.14 |
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Glasgow (GBR) |
04-12-2019 |
|
|
|
|
DJR |
27.09 |
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Farum (DEN) |
20-12-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.65 |
|
27.38 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.23 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.64 |
|
28.84 |
+1.46 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.66 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
Swim Team Odense |
+0.64 |
|
29.19 |
+1.81 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 28.05 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Hougaard |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
|
29.55 |
+2.17 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.33 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.71 |
|
29.73 |
+2.35 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.97 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Phil Langsted |
1999 |
Swim Team Odense |
+0.67 |
|
29.78 |
+2.40 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 28.91 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Oliver Christensen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.72 |
|
29.92 |
+2.54 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.69 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
+0.70 |
|
29.92 |
+2.54 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.46 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.61 |
|
30.05 |
+2.67 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.32 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frans Johannessen |
1992 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.71 |
|
30.15 |
+2.77 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 30.02 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lawrence Langley |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
|
30.29 |
+2.91 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.44 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.52 |
|
30.32 |
+2.94 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.34 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.73 |
|
30.33 |
+2.95 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.51 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jonas Krammer Knudsen |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.64 |
|
30.36 |
+2.98 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.59 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.70 |
|
30.69 |
+3.31 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 29.96 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.60 |
|
30.93 |
+3.55 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.94 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.77 |
|
31.00 |
+3.62 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.12 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.70 |
|
31.04 |
+3.66 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.09 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anders Mose |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
31.12 |
+3.74 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 30.99 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Simon Gaarde |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.58 |
|
31.46 |
+4.08 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.37 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Inas Ilic |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
|
31.50 |
+4.12 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.71 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
Swim Team Odense |
+0.61 |
|
31.57 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.84 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Kresten Skau Hansen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.73 |
|
31.67 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.16 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.63 |
|
31.72 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.55 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.77 |
|
31.76 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.36 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Carl Clausen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.76 |
|
31.77 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.01 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Julius Schier |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
+0.62 |
|
31.81 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.09 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.68 |
|
31.87 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.62 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Tobias Jakobsen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.57 |
|
32.15 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.57 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=30 |
|
Andreas Bahnsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.68 |
|
32.40 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.40 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=30 |
|
Valdemar Vind Sejr |
2003 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.51 |
|
32.40 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.80 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sebastian Rasmussen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.68 |
|
32.44 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.79 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Christian Stoltenborg |
2005 |
Swim Team Neptun |
+0.63 |
|
32.53 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.39 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.56 |
|
32.87 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.24 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Emil Askov Møller Petersen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.69 |
|
32.90 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.70 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
32.92 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.05 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
33.00 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.06 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Tobias Staghøj Andersen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.73 |
|
33.13 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.07 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Peter Rom Poulsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.74 |
|
33.23 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.34 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.67 |
|
33.24 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.81 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Kasper Petersen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.71 |
|
33.33 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.31 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.67 |
|
33.50 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.39 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=43 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
|
33.57 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.16 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=43 |
|
Marcus Munk |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.61 |
|
33.57 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.70 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.65 |
|
33.61 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.52 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.69 |
|
33.79 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.52 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
David Hansen Hobolth |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.69 |
|
33.80 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.09 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
33.88 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.65 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Storm Jensen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
|
34.03 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.71 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Andreas Skovgaard Hald |
2006 |
HOG-Hinnerup |
+0.72 |
|
34.06 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.73 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Felix Piontkowitz |
2007 |
Struer Svømmeklub |
+0.59 |
|
34.40 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.90 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Sebastian Stilling |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.69 |
|
34.42 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.99 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Ulrik Stark |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.66 |
|
34.64 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.91 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Ludvig Møller |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
|
34.67 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.74 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Mads Jeppesen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
+0.62 |
|
34.87 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.64 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Jonas Cheuk Lam Tse |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.57 |
|
35.03 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.76 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Christian Balslev |
2006 |
Hobro Svømmeklub |
+0.72 |
|
35.19 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.48 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 07-10-2022 17:10:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2022 12:21.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer - A Finale |
|
|
DR |
26.14 |
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Glasgow (GBR) |
04-12-2019 |
|
|
|
|
DJR |
27.09 |
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Farum (DEN) |
20-12-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.65 |
|
27.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.38 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.68 |
|
29.10 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.84 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andreas Hougaard |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
|
29.44 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.55 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
+0.70 |
|
29.78 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.92 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.72 |
|
30.21 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.73 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Christensen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.70 |
|
30.23 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.92 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.54 |
|
30.39 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.05 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lawrence Langley |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
|
30.44 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.29 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 16:51:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer - B Finale |
|
|
DR |
26.14 |
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Glasgow (GBR) |
04-12-2019 |
|
|
|
|
DJR |
27.09 |
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Farum (DEN) |
20-12-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.63 |
|
30.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.32 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.74 |
|
30.77 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.00 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.76 |
|
31.15 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.93 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas Krammer Knudsen |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.67 |
|
31.20 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.36 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.72 |
|
31.46 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.04 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Inas Ilic |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
|
31.57 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.50 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Gaarde |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.55 |
|
32.13 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.46 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.73 |
|
32.68 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.33 |
(+2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 16:51:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2022 16:51.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 400m Frisvømning Damer 15-17 år - Finale |
|
|
DR |
3:58.02 |
|
|
|
Lotte Friis |
1988 |
|
Szczecin (POL) |
10-12-2011 |
|
|
|
|
DJR |
4:06.51 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Berlin (GER) |
23-10-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
|
4:29.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:28.01 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.74 |
|
4:34.38 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:36.22 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Lærkegaard Hyltoft |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.80 |
|
4:35.19 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:36.12 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabella Nørgaard |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.70 |
|
4:35.51 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:37.08 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anne Katrine Dige |
2006 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.77 |
|
4:35.71 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:34.62 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
|
4:42.96 |
+13.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:43.52 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Freja Zaugg Rasmussen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.79 |
|
4:43.75 |
+14.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:41.62 |
(+2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.77 |
|
4:44.25 |
+14.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:44.20 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
4:47.16 |
+17.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:42.68 |
(+4.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.71 |
|
4:49.79 |
+20.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:53.64 |
(-3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jasmin Haaning |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.73 |
|
4:49.98 |
+20.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:50.01 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.80 |
|
4:50.15 |
+20.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:49.51 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lea Timmermand |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.62 |
|
4:51.80 |
+22.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding SK |
+0.74 |
|
4:58.27 |
+28.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:46.82 |
(+11.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
|
|
5:05.28 |
+35.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:16.00 |
(-10.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 07-10-2022 17:31:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 400m Frisvømning Damer 18 og ældre - Finale |
|
|
DR |
3:58.02 |
|
|
|
Lotte Friis |
1988 |
|
Szczecin (POL) |
10-12-2011 |
|
|
|
|
DJR |
4:06.51 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Berlin (GER) |
23-10-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
|
4:10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:04.11 |
(+5.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
4:18.43 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:18.70 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
|
4:21.68 |
+11.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:17.11 |
(+4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Swim Team Odense |
+0.67 |
|
4:23.67 |
+13.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:22.67 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
|
4:24.18 |
+14.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:21.36 |
(+2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.71 |
|
4:28.01 |
+17.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:24.72 |
(+3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
|
4:33.44 |
+23.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:23.43 |
(+10.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Marie Dige |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.78 |
|
4:34.63 |
+24.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:27.23 |
(+7.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Karoline L. Kristensen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
|
4:34.81 |
+24.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:29.06 |
(+5.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Matilde Bager |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
|
4:38.96 |
+28.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:34.85 |
(+4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maja Stamholt |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
4:40.97 |
+30.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:33.89 |
(+7.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
Kolding SK |
+0.62 |
|
4:44.18 |
+34.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:35.25 |
(+8.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kristine Kipper Pedersen |
2004 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.78 |
|
4:57.86 |
+47.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:02.31 |
(-4.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 07-10-2022 17:31:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-10-2022 17:42.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer 16-18 år - Finale |
|
|
DR |
3:36.82 |
|
|
|
Mads Glæsner |
1988 |
|
Istanbul (TUR) |
10-12-2009 |
|
|
|
|
DJR |
3:45.45 |
|
|
|
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
|
Istanbul (TUR) |
10-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
|
4:02.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:59.65 |
(+2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.68 |
|
4:05.16 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:01.26 |
(+3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
|
4:12.81 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.70 |
(+12.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.52 |
|
4:13.38 |
+10.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:16.95 |
(-3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.57 |
|
4:15.61 |
+13.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:13.58 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anders Mosbæk Toft Johannes |
2005 |
Swim Team Odense |
+0.72 |
|
4:15.80 |
+13.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:11.40 |
(+4.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anders Hansen |
2006 |
Swim Team Odense |
+0.78 |
|
4:16.47 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:11.89 |
(+4.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
+0.71 |
|
4:16.90 |
+14.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:21.13 |
(-4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Drachmann |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.70 |
|
4:17.86 |
+15.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:15.73 |
(+2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Inas Ilic |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
|
4:17.95 |
+15.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:07.02 |
(+10.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.49 |
|
4:18.64 |
+16.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:20.05 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.77 |
|
4:19.28 |
+16.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:24.93 |
(-5.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.63 |
|
4:21.40 |
+18.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:10.14 |
(+11.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
|
4:25.35 |
+22.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:32.89 |
(-7.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Zilas Vilsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.67 |
|
4:27.29 |
+24.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:33.68 |
(-6.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
+0.68 |
|
4:29.55 |
+27.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:26.08 |
(+3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Peter Suder Lassen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.67 |
|
4:29.98 |
+27.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:25.88 |
(+4.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jacob Varming |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
|
4:30.84 |
+28.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:41.70 |
(-10.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sissu Petersen |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.69 |
|
4:34.38 |
+31.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:25.29 |
(+9.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Otto Milther |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.75 |
|
4:35.00 |
+32.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:39.36 |
(-4.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lasse Knudsgaard |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.62 |
|
4:39.62 |
+37.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:36.37 |
(+3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 07-10-2022 17:53:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer 19 og ældre - Finale |
|
|
DR |
3:36.82 |
|
|
|
Mads Glæsner |
1988 |
|
Istanbul (TUR) |
10-12-2009 |
|
|
|
|
DJR |
3:45.45 |
|
|
|
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
|
Istanbul (TUR) |
10-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.68 |
|
3:57.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:52.28 |
(+5.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.67 |
|
3:57.53 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:53.60 |
(+3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frans Johannessen |
1992 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.73 |
|
3:58.02 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:56.46 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
|
4:00.30 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:58.45 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Rasmussen |
2000 |
Swim Team Odense |
+0.72 |
|
4:11.51 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:06.59 |
(+4.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simon Juul Henriksen |
2001 |
Swim Team Odense |
+0.72 |
|
4:13.39 |
+15.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:03.40 |
(+9.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christian Landtved |
2004 |
Swim Team Odense |
+0.74 |
|
4:18.90 |
+21.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:10.33 |
(+8.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.76 |
|
4:22.68 |
+25.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:17.82 |
(+4.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 07-10-2022 17:53:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-10-2022 17:54.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer - Indledende heat |
|
|
DR |
26.08 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Helsingør (DEN) |
14-12-2020 |
|
|
|
|
DJR |
26.98 |
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Esbjerg (DEN) |
31-03-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
Horsens Svømmeklub |
+0.67 |
|
29.23 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.22 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.68 |
|
29.38 |
+0.15 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.88 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.61 |
|
29.48 |
+0.25 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.20 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.56 |
|
29.52 |
+0.29 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.68 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Jacobsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.63 |
|
29.55 |
+0.32 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.27 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.65 |
|
29.76 |
+0.53 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 30.08 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
|
30.11 |
+0.88 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 29.44 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
|
30.52 |
+1.29 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.21 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.70 |
|
30.82 |
+1.59 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 30.19 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.64 |
|
30.82 |
+1.59 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.45 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilie Pedersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
|
31.06 |
+1.83 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.43 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
|
31.12 |
+1.89 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 29.88 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofie Le Fevre |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
+0.57 |
|
31.13 |
+1.90 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.30 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
|
31.21 |
+1.98 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 30.21 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
|
31.23 |
+2.00 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 29.97 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Martha Bjerg |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.62 |
|
31.30 |
+2.07 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.76 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mathilde Søe |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.63 |
|
31.33 |
+2.10 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.29 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.73 |
|
31.44 |
+2.21 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.42 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nikoline Sejr |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.73 |
|
31.48 |
+2.25 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.58 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
+0.66 |
|
31.69 |
+2.46 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.05 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.82 |
|
31.82 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.00 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sofia Ingeberg |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.62 |
|
31.84 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.87 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Freja Obert |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.66 |
|
31.85 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.16 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.72 |
|
31.87 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.57 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.85 |
|
31.94 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.21 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Marie Christensen |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.75 |
|
32.16 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Cecilie Batz |
2003 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.70 |
|
32.23 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.82 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
|
32.30 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.55 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
+0.64 |
|
32.66 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.48 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Sofie Karlov Nielsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.64 |
|
32.94 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.64 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.81 |
|
33.16 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.32 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=32 |
|
Natasha Do Jespersen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.66 |
|
33.26 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.31 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=32 |
|
Sigrid Sand Jürgensen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.72 |
|
33.26 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.51 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Sofie Schmidt-Petersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.55 |
|
33.29 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.39 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.65 |
|
33.43 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.68 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Lærke Rosen Lundsfryd |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
+0.74 |
|
33.47 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.09 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Julie Guldmann Møller |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.62 |
|
33.54 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.02 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Freja Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.63 |
|
33.56 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.04 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Alberte Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.73 |
|
33.64 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.11 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Sava Mathilde Simonsen |
2008 |
Frem Odense |
+0.71 |
|
33.71 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.08 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding SK |
+0.69 |
|
34.00 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.12 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.58 |
|
34.04 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.12 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.66 |
|
34.42 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.72 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Karen Klarskov Henriksen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.78 |
|
34.52 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.52 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Lærke Svenstrup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.67 |
|
34.79 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.18 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.71 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 07-10-2022 18:02:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2022 12:28.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer - Omsvømning |
|
|
DR |
26.08 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Helsingør (DEN) |
14-12-2020 |
|
|
|
|
DJR |
26.98 |
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Esbjerg (DEN) |
31-03-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.65 |
|
30.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.82 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.63 |
|
30.40 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.82 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 12:28:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2022 12:28.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer - A Finale |
|
|
DR |
26.08 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Helsingør (DEN) |
14-12-2020 |
|
|
|
|
DJR |
26.98 |
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Esbjerg (DEN) |
31-03-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
Horsens Svømmeklub |
+0.63 |
|
28.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.23 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Jacobsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.59 |
|
29.14 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.55 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.63 |
|
29.26 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.48 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.56 |
|
29.43 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.52 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.72 |
|
29.60 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.38 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
|
29.82 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.52 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.67 |
|
29.95 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.76 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.67 |
|
30.17 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.82 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 16:34:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer - B Finale |
|
|
DR |
26.08 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Helsingør (DEN) |
14-12-2020 |
|
|
|
|
DJR |
26.98 |
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Esbjerg (DEN) |
31-03-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Pedersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
|
30.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.06 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.62 |
|
30.83 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.82 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martha Bjerg |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.61 |
|
30.88 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.30 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
+0.64 |
|
30.92 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.69 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Le Fevre |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
+0.54 |
|
31.22 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.13 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.72 |
|
31.32 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.44 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikoline Sejr |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.66 |
|
31.46 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.48 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilde Søe |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.69 |
|
31.79 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.33 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 16:34:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2022 16:35.31 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer - Indledende heat |
|
|
DR |
23.84 |
|
|
Magnus Jakupsson |
1994 |
|
Netanya (ISR) |
06-12-2015 |
|
|
|
|
DJR |
24.59 |
|
|
Kasper Johnsen |
2003 |
|
Aarhus (DEN) |
29-06-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.57 |
|
25.67 |
|
|
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 23.89 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.60 |
|
25.96 |
+0.29 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.80 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.61 |
|
26.03 |
+0.36 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.87 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.58 |
|
26.18 |
+0.51 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 24.94 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.62 |
|
26.29 |
+0.62 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.15 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.57 |
|
26.69 |
+1.02 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.45 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.62 |
|
26.70 |
+1.03 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.22 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Thor Brunsgaard |
2003 |
Swim Team Neptun |
+0.63 |
|
27.06 |
+1.39 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.40 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
+0.59 |
|
27.26 |
+1.59 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.45 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Carl Clausen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.69 |
|
27.49 |
+1.82 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.93 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.63 |
|
27.67 |
+2.00 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.07 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Villads Seneca |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.66 |
|
27.75 |
+2.08 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 25.99 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.58 |
|
27.83 |
+2.16 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.49 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Simon Gaarde |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.68 |
|
28.45 |
+2.78 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.96 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Luca Hertzog |
2005 |
Swim Team Odense |
+0.65 |
|
28.53 |
+2.86 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.98 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.65 |
|
28.53 |
+2.86 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.72 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kristoffer Desmareth |
2000 |
Ringe Svømme Klub |
+0.62 |
|
28.60 |
+2.93 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 26.94 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.65 |
|
28.68 |
+3.01 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 28.51 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Oskar Foss |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.62 |
|
29.02 |
+3.35 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.16 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.56 |
|
29.06 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.86 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.63 |
|
29.23 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.53 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Tobias Jakobsen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.69 |
|
29.31 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.02 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.66 |
|
29.48 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.80 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=24 |
|
Lucas Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
+0.67 |
|
29.52 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.67 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=24 |
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.72 |
|
29.52 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.29 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Tobias Damsgaard |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
+0.66 |
|
29.58 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.80 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
+0.58 |
|
29.65 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.75 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.71 |
|
29.72 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.23 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Karl B. Jørgensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.57 |
|
29.74 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.57 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
|
29.75 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.81 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Frederik Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.69 |
|
29.96 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.92 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Jacob Timmermand |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.56 |
|
30.00 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.60 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Magne Andersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.75 |
|
30.40 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.76 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
+0.68 |
|
30.53 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.68 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
+0.69 |
|
30.59 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.05 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Marius Toustrup Elkjær |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.57 |
|
30.66 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.28 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.83 |
|
30.72 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.37 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.64 |
|
30.85 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.00 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.63 |
|
31.13 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.31 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Mathias Løth Andersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.63 |
|
31.34 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.03 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Lukas Bøgh Worup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
|
31.37 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.88 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Marius Danielsen |
2005 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.68 |
|
31.74 |
+6.07 |
|
|
DR S19 |
|
|
|
Entry time: 31.80 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Podiss Petersen |
2002 |
Swim Team Odense |
+0.60 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Bryder først efter 15 m |
|
|
|
|
- |
|
Julian Vitus Pedersen |
2007 |
Frem Odense |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 07-10-2022 18:17:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2022 12:37.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer - A Finale |
|
|
DR |
23.84 |
|
|
Magnus Jakupsson |
1994 |
|
Netanya (ISR) |
06-12-2015 |
|
|
|
|
DJR |
24.59 |
|
|
Kasper Johnsen |
2003 |
|
Aarhus (DEN) |
29-06-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.57 |
|
25.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.96 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.60 |
|
25.92 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.18 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.56 |
|
26.07 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.03 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.56 |
|
26.21 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.69 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.63 |
|
26.24 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.29 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thor Brunsgaard |
2003 |
Swim Team Neptun |
+0.63 |
|
26.95 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.06 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
+0.61 |
|
27.23 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.26 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.70 |
|
29.09 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.70 |
(+2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 16:38:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer - B Finale |
|
|
DR |
23.84 |
|
|
Magnus Jakupsson |
1994 |
|
Netanya (ISR) |
06-12-2015 |
|
|
|
|
DJR |
24.59 |
|
|
Kasper Johnsen |
2003 |
|
Aarhus (DEN) |
29-06-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Villads Seneca |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.61 |
|
27.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.75 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Clausen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.64 |
|
27.46 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.49 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.59 |
|
27.57 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.83 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Luca Hertzog |
2005 |
Swim Team Odense |
+0.60 |
|
27.82 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.53 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.64 |
|
27.91 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.67 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simon Gaarde |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.66 |
|
28.28 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.45 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.59 |
|
28.66 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.53 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oskar Foss |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.61 |
|
29.26 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.02 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 16:38:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2022 16:39.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Butterfly Damer - Indledende heat |
|
|
DR |
24.71 |
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
|
Doha (QAT) |
05-12-2014 |
|
|
|
|
DJR |
26.34 |
|
|
Karoline Barrett |
2002 |
|
Aarhus (DEN) |
04-11-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.79 |
|
27.52 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.06 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.58 |
|
28.13 |
+0.61 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.73 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.64 |
|
28.67 |
+1.15 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.29 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.68 |
|
28.70 |
+1.18 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.40 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Sjøgren |
2002 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.79 |
|
28.86 |
+1.34 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.46 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
|
28.87 |
+1.35 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.79 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.58 |
|
28.91 |
+1.39 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.08 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Dora Bernsdorf |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
+0.71 |
|
28.94 |
+1.42 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.77 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
|
28.97 |
+1.45 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.82 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Swim Team Odense |
+0.70 |
|
29.00 |
+1.48 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.30 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
|
29.03 |
+1.51 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.83 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofie Le Fevre |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
+0.69 |
|
29.10 |
+1.58 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.91 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Louise D. Liboriussen |
2002 |
Viborg Svømme Klub |
+0.73 |
|
29.11 |
+1.59 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.84 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
+0.61 |
|
29.17 |
+1.65 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.05 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
Horsens Svømmeklub |
+0.57 |
|
29.32 |
+1.80 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.07 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Marie Bertram |
2006 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.73 |
|
29.37 |
+1.85 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.13 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Karoline L. Kristensen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
|
29.47 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.00 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
Swim Team Odense |
+0.77 |
|
29.54 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.68 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Karoline Prang Andersen |
2005 |
Hobro Svømmeklub |
+0.64 |
|
29.90 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.50 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.71 |
|
30.03 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.27 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Freja Obert |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.60 |
|
30.26 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.80 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sophie Møller Madsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.70 |
|
30.27 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.45 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Johanne Schleimann |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.65 |
|
30.32 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.59 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sofie Kruse Rasmussen |
2005 |
Swim Team Neptun |
+0.70 |
|
30.47 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.06 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.75 |
|
30.55 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.81 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Olivia Hemmeløff |
2006 |
Swim Team Odense |
+0.70 |
|
30.66 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.93 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sophie E. Modeweg-Hansen |
1997 |
Swim Team Odense |
+0.73 |
|
30.67 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.29 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Katrine Kjær Laugesen |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
+0.76 |
|
30.70 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.08 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Rikke Ydemann Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
+0.68 |
|
30.71 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.72 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.60 |
|
30.75 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.75 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Caroline Lærkegaard Hyltoft |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.79 |
|
30.77 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.41 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Matilde Bager |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
|
30.84 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.59 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.80 |
|
30.85 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.64 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Julie Olsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.79 |
|
30.89 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.21 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=35 |
|
Therese Baird |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.77 |
|
31.00 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.87 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=35 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.69 |
|
31.00 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.65 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=37 |
|
Natasha Do Jespersen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.71 |
|
31.14 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.78 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=37 |
|
Nikoline Sejr |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.74 |
|
31.14 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.01 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Nicoline Aarup Høeg |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
|
31.23 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.53 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
31.24 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.81 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.76 |
|
31.27 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.23 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=42 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.69 |
|
31.35 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.47 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=42 |
|
Sofie Bak |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.67 |
|
31.35 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.49 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.74 |
|
31.36 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.39 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.86 |
|
31.37 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.64 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.71 |
|
31.41 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.50 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Millie Møller |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.55 |
|
31.44 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.02 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.67 |
|
31.49 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.11 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Anna Fiona Nybøll |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.61 |
|
31.55 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.35 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Mathilde Kongsgaard Jakobse |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.73 |
|
31.78 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.06 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
31.87 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.25 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=52 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
+0.71 |
|
32.50 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.55 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=52 |
|
Johanne Falkenby Skytte |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
32.50 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.02 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Kirstine Sabroe Sørensen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.82 |
|
32.51 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.42 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding SK |
+0.68 |
|
32.84 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.61 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.76 |
|
32.89 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.08 |
(+3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Anne Stæhr |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.61 |
|
33.33 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.16 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 07-10-2022 18:20:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-10-2022 18:21.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Butterfly Damer - A Finale |
|
|
DR |
24.71 |
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
|
Doha (QAT) |
05-12-2014 |
|
|
|
|
DJR |
26.34 |
|
|
Karoline Barrett |
2002 |
|
Aarhus (DEN) |
04-11-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
|
27.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.52 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
|
28.18 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.13 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.70 |
|
28.48 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.70 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.66 |
|
28.70 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.67 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
|
28.85 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.87 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Sjøgren |
2002 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.77 |
|
29.10 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.86 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.62 |
|
29.32 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.91 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Dora Bernsdorf |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
+0.67 |
|
29.35 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.94 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 16:47:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Butterfly Damer - B Finale |
|
|
DR |
24.71 |
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
|
Doha (QAT) |
05-12-2014 |
|
|
|
|
DJR |
26.34 |
|
|
Karoline Barrett |
2002 |
|
Aarhus (DEN) |
04-11-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Swim Team Odense |
+0.67 |
|
28.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.00 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
+0.73 |
|
29.11 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.17 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.56 |
|
29.27 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.97 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
|
29.31 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.03 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
Horsens Svømmeklub |
+0.77 |
|
29.38 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.32 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Louise D. Liboriussen |
2002 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
|
29.42 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.11 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofie Le Fevre |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
+0.56 |
|
29.50 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.10 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marie Bertram |
2006 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.69 |
|
29.53 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.37 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 16:47:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-10-2022 16:47.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Herrer - Indledende heat |
|
|
DR |
22.79 |
|
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Istanbul (TUR) |
13-12-2009 |
|
|
|
|
DJR |
22.79 |
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Aarhus (DEN) |
06-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
|
24.92 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 24.40 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Holme Madsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.73 |
|
25.05 |
+0.13 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 24.77 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
Swim Team Odense |
+0.56 |
|
25.12 |
+0.20 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 24.84 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Martin H. Abel |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.67 |
|
25.37 |
+0.45 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 24.52 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.68 |
|
25.37 |
+0.45 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 24.90 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
+0.58 |
|
25.64 |
+0.72 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 24.43 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lars Riisgaard-Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
|
25.66 |
+0.74 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 23.63 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.68 |
|
25.84 |
+0.92 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 25.12 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
|
25.89 |
+0.97 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 24.49 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Thor Brunsgaard |
2003 |
Swim Team Neptun |
+0.63 |
|
25.98 |
+1.06 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 25.61 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.75 |
|
26.02 |
+1.10 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 25.12 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.69 |
|
26.04 |
+1.12 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 25.55 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=13 |
|
Jakob Mose |
2000 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.67 |
|
26.06 |
+1.14 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 26.28 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=13 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.64 |
|
26.06 |
+1.14 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 25.08 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jonas Krammer Knudsen |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.68 |
|
26.23 |
+1.31 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 25.33 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
|
26.25 |
+1.33 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 25.47 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.67 |
|
26.26 |
+1.34 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 25.65 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
|
26.28 |
+1.36 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 25.82 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Rasmus Petersen |
2002 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.67 |
|
26.41 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.38 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Daniel Busk |
2005 |
Kolding SK |
+0.76 |
|
26.47 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.22 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Asger Hvilsom |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.58 |
|
26.56 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.99 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=22 |
|
Jeppe Søgaard Rasmussen |
2002 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.72 |
|
26.62 |
+1.70 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 26.89 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=22 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.73 |
|
26.62 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.73 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Frederik Rantzau Vejvad |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.53 |
|
26.73 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.53 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Tobias Boström |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.67 |
|
26.82 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.27 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Matti Andersen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
+0.60 |
|
26.83 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.04 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Toni Radak |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
+0.73 |
|
26.87 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.91 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Daniel Jensen |
2001 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.63 |
|
26.92 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.62 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Christian Landtved |
2004 |
Swim Team Odense |
+0.68 |
|
27.05 |
+2.13 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 25.30 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Johan Siksne Kaalund |
2002 |
Swim Team Odense |
+0.69 |
|
27.14 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.75 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=31 |
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.65 |
|
27.17 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.96 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=31 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
|
27.17 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.78 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Villads Seneca |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.70 |
|
27.27 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.71 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Kresten Skau Hansen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.70 |
|
27.30 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.80 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.70 |
|
27.36 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.88 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.70 |
|
27.39 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.33 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.72 |
|
27.41 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.06 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.74 |
|
27.53 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.54 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.70 |
|
27.56 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.73 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Julius Schier |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
+0.67 |
|
27.57 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.84 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Frederik Gadegaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.70 |
|
27.58 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.96 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
|
27.59 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.35 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=43 |
|
Kasper Christiansen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.64 |
|
27.61 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.98 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=43 |
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.67 |
|
27.61 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.05 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Sebastian Emil F. Klicman |
2005 |
Frem Odense |
+0.61 |
|
27.62 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.12 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.81 |
|
27.63 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.40 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.66 |
|
27.65 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.86 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Oskar Foss |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.68 |
|
27.78 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.56 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Sissu Petersen |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.66 |
|
27.81 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.69 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Jonas Therkildsen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.58 |
|
27.94 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.32 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Teodor Thuelund |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.72 |
|
27.95 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.44 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=52 |
|
Kristoffer Desmareth |
2000 |
Ringe Svømme Klub |
+0.73 |
|
27.99 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.86 |
(+2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=52 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.67 |
|
27.99 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.34 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.63 |
|
28.05 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.00 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Peter Suder Lassen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.72 |
|
28.10 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.20 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Jacob Timmermand |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.67 |
|
28.12 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.52 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.65 |
|
28.19 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.33 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Tobias Damsgaard |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
+0.69 |
|
28.27 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.85 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Peter Rom Poulsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.76 |
|
28.38 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.43 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Jonas Mathiasen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.73 |
|
28.40 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.36 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
William Bundgaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.54 |
|
28.42 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.56 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Jonatan Schubart Nielsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
|
28.43 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.38 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Rasmus Gandrup Nejmann |
2007 |
Swim Team Neptun |
+0.68 |
|
28.64 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.29 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Sebastian Rasmussen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.70 |
|
29.04 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.96 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Storm Jensen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
|
29.10 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.01 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Nikolai Uekermann Olsen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.53 |
|
29.16 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.05 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Jonas S. H. Frederiksen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.70 |
|
29.18 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.66 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Lucas Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
+0.77 |
|
29.26 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.21 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=69 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.79 |
|
29.28 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.48 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=69 |
|
Christian N. Christensen |
2006 |
Kolding SK |
+0.71 |
|
29.28 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.18 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Villads Isko Pimenta |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.80 |
|
29.39 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.16 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
|
Anders Bank Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.64 |
|
29.43 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.69 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
|
Ejnar Truelsen |
2002 |
Herning Svømmeklub |
+0.73 |
|
29.45 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.02 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
|
Mads Poulsen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.75 |
|
29.59 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.86 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
|
Marius Lund Bendixen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.65 |
|
29.87 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.84 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
|
Marcus Munk |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.62 |
|
29.97 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.91 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.67 |
|
30.21 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.30 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
|
Lasse Knudsgaard |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.83 |
|
30.47 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.41 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
|
Frederik Klinkby |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.70 |
|
30.49 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.54 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
|
Terkel Klinkowsky |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.48 |
|
31.49 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.51 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
|
Jakob Heeb |
2001 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.89 |
|
34.57 |
+9.65 |
|
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 33.24 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julian Vitus Pedersen |
2007 |
Frem Odense |
+0.69 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 07-10-2022 18:38:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-10-2022 11:06.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Herrer - A Finale |
|
|
DR |
22.79 |
|
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Istanbul (TUR) |
13-12-2009 |
|
|
|
|
DJR |
22.79 |
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Aarhus (DEN) |
06-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
|
25.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.92 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Holme Madsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.73 |
|
25.33 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.05 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
Swim Team Odense |
+0.71 |
|
25.45 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.12 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
|
25.48 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.37 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lars Riisgaard-Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
|
25.55 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.66 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.75 |
|
25.69 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.84 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Martin H. Abel |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.76 |
|
25.86 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.37 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 16:52:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Herrer - B Finale |
|
|
DR |
22.79 |
|
|
Jakob S. Andkjær |
1985 |
|
Istanbul (TUR) |
13-12-2009 |
|
|
|
|
DJR |
22.79 |
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Aarhus (DEN) |
06-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
|
24.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.89 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.67 |
|
26.02 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.04 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thor Brunsgaard |
2003 |
Swim Team Neptun |
+0.64 |
|
26.08 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.98 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.72 |
|
26.19 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.02 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.66 |
|
26.25 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.06 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
|
26.30 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.28 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.60 |
|
26.60 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.25 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonas Krammer Knudsen |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.71 |
|
26.62 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.23 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 16:52:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-10-2022 16:52.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 4X200m Frisvømning Damer - Finale |
|
DR |
7:55.14 |
|
|
Sigma NS |
|
|
Gladsaxe (DEN) |
16-11-2013 |
|
|
|
|
|
DJR |
8:10.39 |
|
|
KVIK Piger |
|
|
Odense (DEN) |
24-10-2009 |
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
1 |
|
Aalborg Damer 1 |
23 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
8:23.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Snæfridur Sol |
2000 |
0082AL |
+0.73 |
28.33 |
58.64 |
1:29.21 |
1:59.89 |
1:59.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline L. Kristensen |
2003 |
0326AQ |
+0.32 |
29.18 |
1:01.81 |
1:35.44 |
2:08.31 |
4:08.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helena V. Elling |
2000 |
0078AC |
+0.16 |
28.88 |
1:01.20 |
1:35.30 |
2:09.97 |
6:18.17 |
|
|
|
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
0634AK |
+0.09 |
29.05 |
1:00.50 |
1:32.77 |
2:05.47 |
8:23.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aalborg Damer 2 |
23 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
8:27.63 |
+3.99 |
|
|
|
|
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
0458AO |
+0.64 |
29.36 |
1:01.23 |
1:34.02 |
2:06.86 |
2:06.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Lærkegaard Hyltoft |
2006 |
0678AO |
+0.24 |
29.70 |
1:02.43 |
1:36.96 |
2:11.64 |
4:18.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
0074AM |
+0.21 |
27.31 |
57.32 |
1:28.06 |
1:58.36 |
6:16.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
0598AM |
+0.24 |
29.83 |
1:02.70 |
6:16.86 |
2:10.77 |
8:27.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aalborg Damer 3 |
21 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
8:31.96 |
+8.32 |
|
|
|
|
Fenja Romanski |
2005 |
0598AH |
+0.67 |
28.69 |
1:00.20 |
1:33.06 |
2:06.36 |
2:06.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thea Søe Bach |
2002 |
0222AD |
+0.14 |
28.74 |
1:01.03 |
1:33.43 |
2:05.71 |
4:12.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilde Bager |
2005 |
0524AN |
+0.54 |
30.84 |
1:04.03 |
1:37.77 |
2:11.71 |
6:23.78 |
|
|
|
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
0784AI |
+0.32 |
30.16 |
1:03.47 |
1:36.15 |
2:08.18 |
8:31.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
AGF Damer 1 |
21 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
8:34.13 |
+10.49 |
|
|
|
|
Isabella Nørgaard |
2007 |
0702AK |
+0.76 |
29.98 |
1:02.90 |
1:36.69 |
2:10.38 |
2:10.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
0368AT |
-0.01 |
28.25 |
59.37 |
1:30.76 |
2:02.17 |
4:12.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Christensen |
2002 |
0272AI |
+0.20 |
29.93 |
1:02.81 |
1:36.41 |
2:10.31 |
6:22.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Vedel Larsen |
2005 |
0554AK |
+0.16 |
30.24 |
1:03.06 |
1:37.05 |
2:11.27 |
8:34.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aarhus swim damer 1 |
20 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
|
8:39.45 |
+15.81 |
|
|
|
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
0634AR |
+0.72 |
29.81 |
1:02.73 |
1:36.34 |
2:09.43 |
2:09.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Katrine Dige |
2006 |
0654AF |
+0.07 |
29.14 |
1:02.51 |
1:36.77 |
2:11.08 |
4:20.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Marie Dige |
2004 |
0404AE |
+0.10 |
29.73 |
1:02.61 |
1:36.44 |
2:10.88 |
6:31.39 |
|
|
|
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
0362AL |
+0.11 |
6:31.39 |
1:01.53 |
1:34.69 |
2:08.06 |
8:39.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viborg |
21 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
8:53.94 |
+30.30 |
|
|
|
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
0346AT |
+0.78 |
30.69 |
1:03.87 |
1:37.59 |
2:11.21 |
2:11.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
0466AM |
+0.15 |
29.39 |
1:03.25 |
1:37.87 |
2:11.65 |
4:22.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Sloth |
2008 |
0854AN |
+0.22 |
32.35 |
1:07.86 |
1:44.63 |
2:20.71 |
6:43.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise D. Liboriussen |
2002 |
0242AV |
+0.11 |
29.57 |
1:02.37 |
1:36.32 |
2:10.37 |
8:53.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Thisted Damer 1 |
21 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
9:01.36 |
+37.72 |
|
|
|
|
Karoline Sørensen |
2002 |
0236AI |
+0.74 |
29.20 |
1:01.39 |
1:35.22 |
2:09.11 |
2:09.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Therese Baird |
2007 |
0728AU |
+0.32 |
29.92 |
1:03.92 |
1:38.93 |
2:14.23 |
4:23.34 |
|
|
|
|
Freja Jørgensen |
2008 |
0858AA |
+0.08 |
31.88 |
1:07.97 |
1:44.67 |
2:20.35 |
6:43.69 |
|
|
|
|
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
0718AU |
+0.03 |
31.45 |
1:06.99 |
1:42.94 |
2:17.67 |
9:01.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
RSK damer |
19 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
9:03.92 |
+40.28 |
|
|
|
|
Christine Mols |
2006 |
0692AO |
+0.68 |
31.02 |
1:04.62 |
1:39.05 |
2:13.92 |
2:13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Bak |
2008 |
0856AG |
+0.30 |
31.58 |
1:06.61 |
1:42.87 |
2:18.01 |
4:31.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
0424AN |
+0.27 |
30.48 |
1:05.04 |
1:41.41 |
2:17.91 |
6:49.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Zaugg Rasmussen |
2008 |
0834AO |
+0.10 |
29.53 |
1:03.27 |
1:38.93 |
2:14.08 |
9:03.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aarhus Swim damer 2 |
19 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
|
9:04.47 |
+40.83 |
|
|
|
|
Martha Bjerg |
2004 |
0454AK |
+0.66 |
30.93 |
1:04.50 |
1:38.87 |
2:12.56 |
2:12.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
0706AN |
+0.22 |
31.01 |
1:04.97 |
1:39.85 |
2:15.44 |
4:28.00 |
|
|
|
|
Marie Bertram |
2006 |
0672AQ |
+0.37 |
32.69 |
1:09.45 |
1:46.36 |
2:21.22 |
6:49.22 |
|
|
|
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
0744AM |
+0.27 |
32.17 |
1:06.70 |
1:41.41 |
2:15.25 |
9:04.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
SwimHorsens Piger 1 |
24 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
9:07.84 |
+44.20 |
|
|
|
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
0672AM |
+0.74 |
30.09 |
1:02.84 |
1:35.61 |
2:08.96 |
2:08.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
0406AS |
+0.23 |
29.22 |
1:04.90 |
1:42.30 |
2:19.14 |
4:28.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
9942AG |
+0.06 |
32.59 |
1:09.57 |
1:46.01 |
2:21.25 |
6:49.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Le Fevre |
2004 |
0448AX |
+0.22 |
31.13 |
1:06.83 |
1:43.26 |
2:18.49 |
9:07.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
AGF Damer 2 |
22 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
9:08.07 |
+44.43 |
|
|
|
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
0764AH |
+0.77 |
31.40 |
1:06.19 |
1:42.60 |
2:18.68 |
2:18.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
0158AE |
+0.20 |
30.96 |
1:04.93 |
1:39.19 |
2:12.99 |
4:31.67 |
|
|
|
|
Nikoline Sejr |
2006 |
0604AJ |
+0.01 |
31.16 |
1:06.45 |
1:42.51 |
2:17.54 |
6:49.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanne Schleimann |
2007 |
0766AP |
+0.30 |
32.72 |
1:07.94 |
1:43.42 |
2:18.86 |
9:08.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Thisted Damer 2 |
17 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
9:15.65 |
+52.01 |
|
|
|
|
Nadia Bager |
2008 |
0858AJ |
+0.69 |
32.81 |
1:08.75 |
1:45.95 |
2:22.96 |
2:22.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
0848AJ |
|
31.61 |
1:06.78 |
1:42.33 |
2:18.65 |
4:41.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
0652AK |
+0.25 |
31.22 |
1:06.35 |
1:42.00 |
2:18.39 |
7:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Dora Bernsdorf |
2006 |
0636AW |
+0.53 |
31.16 |
1:05.17 |
1:40.82 |
2:15.65 |
9:15.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
SwimHorsens piger 2 |
16 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
9:34.06 |
+1:10.4 |
|
|
|
|
Kirstine Sabroe Sørensen |
2008 |
0884AD |
+0.83 |
34.19 |
1:11.73 |
1:50.00 |
2:26.99 |
2:26.99 |
|
|
|
|
Sofie Schmidt-Petersen |
2007 |
0762AV |
+0.22 |
31.98 |
|
|
|
|
|
|
2:19.19 |
4:46.18 |
|
|
|
|
1:08.39 |
1:44.79 |
|
|
|
|
Julie Olsen |
2008 |
0848AN |
+0.28 |
32.26 |
1:09.15 |
1:46.93 |
2:23.30 |
7:09.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karen Klarskov Henriksen |
2008 |
0894AM |
+0.28 |
34.68 |
1:10.39 |
1:47.61 |
2:24.58 |
9:34.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aarhus Swim damer 3 |
18 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Startende svømmermister kontak med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen |
|
|
|
Sophie Hvergel |
2008 |
0858AU |
+0.86 |
34.19 |
1:11.68 |
1:50.46 |
2:27.13 |
2:27.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Gad |
2007 |
0748AE |
-0.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
0816AL |
+0.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
0506AP |
+0.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 07-10-2022 19:12:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-10-2022 19:12.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 4X200m Frisvømning Herrer - Finale |
|
DR |
7:09.61 |
|
|
Sigma NS |
|
|
Esbjerg (DEN) |
09-11-2019 |
|
|
|
|
|
DJR |
7:17.23 |
|
|
Hovedstaden |
|
|
Holbæk (DEN) |
01-05-2021 |
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
1 |
|
Esbjerg 1 herrer |
31 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
7:31.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Mose |
2000 |
0029AF |
+0.68 |
26.51 |
55.53 |
1:24.81 |
1:53.22 |
1:53.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frans Johannessen |
1992 |
9277AB |
+0.31 |
24.96 |
53.06 |
1:21.67 |
1:50.19 |
3:43.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Kjær |
2003 |
0341AA |
+0.34 |
25.41 |
53.81 |
1:23.05 |
1:52.68 |
5:36.09 |
|
|
|
|
Tobias Boström |
2002 |
0295AG |
+0.25 |
25.95 |
55.30 |
1:25.39 |
1:55.54 |
7:31.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aalborg Herrer 1 |
22 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
7:41.28 |
+9.65 |
|
|
|
|
Inas Ilic |
2005 |
0591AE |
+0.59 |
26.46 |
55.94 |
1:26.25 |
1:56.50 |
1:56.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Thorhauge |
2005 |
0545AM |
+0.26 |
26.17 |
55.04 |
1:24.03 |
1:52.75 |
3:49.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
0545AH |
+0.51 |
26.98 |
56.43 |
1:27.23 |
1:57.47 |
5:46.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
0175AH |
+0.17 |
26.11 |
54.58 |
1:23.95 |
1:54.56 |
7:41.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aarhus Swim Herre 1 |
19 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
|
7:45.98 |
+14.35 |
|
|
|
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
0491AC |
+0.64 |
27.01 |
56.85 |
1:27.73 |
1:58.67 |
1:58.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Lindholm |
2004 |
0451AC |
+0.03 |
25.55 |
54.21 |
1:23.27 |
1:51.82 |
3:50.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
0571AC |
+0.38 |
25.47 |
54.82 |
1:26.00 |
1:56.22 |
5:46.71 |
|
|
|
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
0477AE |
+0.10 |
27.33 |
57.59 |
1:28.36 |
1:59.27 |
7:45.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
STO Herrer 1 |
19 |
Swim Team Odense |
|
|
|
|
|
|
7:54.39 |
+22.76 |
|
|
|
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
0547AE |
+0.58 |
27.06 |
57.04 |
1:27.02 |
1:56.50 |
1:56.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luca Hertzog |
2005 |
0569AB |
+0.31 |
27.31 |
57.25 |
1:28.34 |
1:59.59 |
3:56.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Hansen |
2006 |
0697AP |
+0.14 |
27.15 |
57.84 |
1:29.64 |
2:01.19 |
5:57.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Landtved |
2004 |
0431AB |
+0.15 |
27.20 |
56.73 |
1:26.75 |
1:57.11 |
7:54.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thisted Herre 1 |
19 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
7:58.82 |
+27.19 |
|
|
|
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
0565AD |
+0.67 |
26.75 |
55.85 |
1:25.97 |
1:56.26 |
1:56.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristian Kjær |
2005 |
0595AD |
+0.28 |
27.63 |
58.26 |
1:29.28 |
2:00.58 |
3:56.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Mathiasen |
2004 |
0427AI |
+0.30 |
27.74 |
57.86 |
1:29.83 |
2:02.56 |
5:59.40 |
|
|
|
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
0457AL |
+0.11 |
26.52 |
57.20 |
1:28.03 |
1:59.42 |
7:58.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
SSK Herrer 1 |
20 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
8:01.10 |
+29.47 |
|
|
|
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
0333AQ |
+0.77 |
27.40 |
57.66 |
1:28.67 |
1:59.36 |
1:59.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Gaarde |
2007 |
0729AK |
+0.26 |
27.77 |
58.49 |
1:30.17 |
2:00.89 |
4:00.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Togsverd |
2005 |
0577AE |
+0.35 |
27.53 |
59.16 |
1:31.74 |
2:03.66 |
6:03.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
0339AD |
-0.00 |
26.67 |
56.81 |
1:27.08 |
1:57.19 |
8:01.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Esbjerg 2 herrer |
18 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
8:16.18 |
+44.55 |
|
|
|
|
Alexander Drachmann |
2005 |
0567AF |
+0.72 |
27.57 |
57.77 |
1:28.91 |
2:00.12 |
2:00.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Timmermand |
2006 |
0617AL |
+0.11 |
28.19 |
59.09 |
1:32.03 |
2:03.37 |
4:03.49 |
|
|
|
|
Jonas Mathiasen |
2006 |
0609AM |
+0.30 |
27.09 |
57.91 |
1:30.51 |
2:03.99 |
6:07.48 |
|
|
|
|
Christian Pedersen |
2007 |
0723AM |
+0.51 |
27.79 |
1:00.08 |
1:34.19 |
2:08.70 |
8:16.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
SwimHorsens drenge 1 |
21 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
8:16.18 |
+44.55 |
|
|
|
|
Toni Radak |
2002 |
0209AV |
+0.74 |
27.72 |
58.30 |
1:31.35 |
2:04.45 |
2:04.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
0311AS |
+0.38 |
27.82 |
58.86 |
1:30.48 |
2:01.77 |
4:06.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matti Andersen |
2005 |
0583AL |
+0.32 |
27.71 |
59.32 |
1:31.94 |
2:04.10 |
6:10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
0679AO |
+0.35 |
28.65 |
1:01.01 |
1:33.59 |
2:05.86 |
8:16.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nyborg |
18 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
8:24.12 |
+52.49 |
|
|
|
|
Frederik Nielsen |
2006 |
0659AD |
+0.71 |
28.68 |
59.82 |
1:32.04 |
2:03.71 |
2:03.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teodor Thuelund |
2005 |
0577AH |
+0.40 |
29.96 |
1:03.35 |
1:37.79 |
2:11.41 |
4:15.12 |
|
|
|
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
0797AA |
+0.44 |
28.95 |
1:01.34 |
1:33.67 |
2:04.74 |
6:19.86 |
|
|
|
|
Toke Hjalmar Nielsen |
2006 |
0635AM |
+0.30 |
27.16 |
57.97 |
1:30.91 |
2:04.26 |
8:24.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aarhus Swim herre 2 |
20 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
|
8:24.17 |
+52.54 |
|
|
|
|
Valdemar Vind Sejr |
2003 |
0329AG |
+0.68 |
28.92 |
1:00.69 |
1:33.56 |
2:07.42 |
2:07.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
0761AO |
+0.33 |
29.01 |
1:01.21 |
1:33.96 |
2:04.72 |
4:12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
0567AM |
+0.30 |
27.73 |
58.18 |
1:29.86 |
2:00.77 |
6:12.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
0515AP |
+0.23 |
29.81 |
1:04.03 |
1:38.65 |
2:11.26 |
8:24.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
AGF Herrer 3 |
18 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
8:32.52 |
+1:00.8 |
|
|
|
|
Peter Suder Lassen |
2007 |
0777AM |
+0.68 |
28.26 |
1:00.48 |
1:34.35 |
2:08.00 |
2:08.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Thulstrup Lemming |
2005 |
0517AJ |
+0.28 |
29.04 |
1:01.64 |
1:35.10 |
2:06.83 |
4:14.83 |
|
|
|
|
Sebastian Rasmussen |
2007 |
0791AJ |
+0.23 |
28.69 |
1:01.34 |
1:34.08 |
2:06.71 |
6:21.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas S. H. Frederiksen |
2006 |
0629AG |
-0.00 |
29.26 |
1:03.06 |
1:37.19 |
2:10.98 |
8:32.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
HSK 1H |
17 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
8:55.00 |
+1:23.3 |
|
|
|
|
Otto Milther |
2007 |
0771AN |
+0.80 |
31.43 |
1:05.37 |
1:38.80 |
2:11.34 |
2:11.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Hansen Hobolth |
2006 |
0691AM |
+0.41 |
28.19 |
1:00.76 |
1:35.01 |
2:09.41 |
4:20.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ulrik Stark |
2007 |
0749AQ |
+0.18 |
30.30 |
1:05.74 |
1:42.75 |
2:18.25 |
6:39.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper O. Jensen |
2007 |
0765AO |
+0.31 |
29.95 |
1:04.46 |
1:40.39 |
2:16.00 |
8:55.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
AGF Herrer 1 |
23 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Startende svømmermister kontak med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen |
|
|
|
Jonas Gaur |
2005 |
0581AK |
+0.63 |
26.71 |
55.85 |
1:25.45 |
1:55.10 |
1:55.10 |
|
|
|
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
0103AL |
-0.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
0007AN |
+0.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Johnsen |
2003 |
0357AC |
+0.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
AGF Herrer 2 |
18 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Startende svømmermister kontak med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen |
|
|
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
0665AH |
+0.71 |
29.09 |
1:01.59 |
1:34.30 |
2:07.79 |
2:07.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Villads Seneca |
2006 |
0637AH |
-0.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Gadegaard |
2005 |
0591AK |
+0.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Petersen |
2006 |
0625AC |
+0.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 07-10-2022 19:16:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-10-2022 19:16.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 400m Medley Damer - Finale |
|
|
DR |
4:32.39 |
|
|
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
|
Kastrup (DEN) |
18-04-2009 |
|
|
|
|
DJR |
4:38.71 |
|
|
|
Mia West |
2006 |
|
Winnipeg (CAN) |
17-12-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
|
4:44.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:38.20 |
(+6.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.65 |
|
4:51.55 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:46.35 |
(+5.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.58 |
|
4:56.02 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:52.13 |
(+3.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
|
5:00.99 |
+16.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:51.88 |
(+9.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.75 |
|
5:06.46 |
+21.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:55.35 |
(+11.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.51 |
|
5:08.50 |
+23.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:09.20 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Lærkegaard Hyltoft |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.87 |
|
5:08.73 |
+23.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:07.78 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.67 |
|
5:12.26 |
+27.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:24.84 |
(-12.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.68 |
|
5:21.38 |
+36.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:17.12 |
(+4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.61 |
|
5:24.74 |
+39.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:33.59 |
(-8.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maja Stamholt |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.83 |
|
5:25.12 |
+40.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:18.70 |
(+6.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
5:26.05 |
+41.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:23.81 |
(+2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.81 |
|
5:27.89 |
+43.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:32.72 |
(-4.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
Kolding SK |
+0.73 |
|
5:28.39 |
+43.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:15.68 |
(+12.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Laura Norup |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
5:32.99 |
+48.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:41.73 |
(-8.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
|
5:41.50 |
+56.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:35.03 |
(+6.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.84 |
|
5:41.82 |
+57.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:38.09 |
(+3.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anna Fiona Nybøll |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.78 |
|
5:41.85 |
+57.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:37.49 |
(+4.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+0.68 |
|
5:43.00 |
+58.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:45.82 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding SK |
+0.62 |
|
5:43.16 |
+58.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:26.68 |
(+16.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=21 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.85 |
|
5:48.30 |
+1:03.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:45.01 |
(+3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=21 |
|
Lærke Svenstrup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
|
5:48.30 |
+1:03.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:46.96 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 17:06:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-10-2022 17:06.08 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 400m Medley Damer - Finale |
|
|
DR |
4:32.39 |
|
|
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
|
Kastrup (DEN) |
18-04-2009 |
|
|
|
|
DJR |
4:38.71 |
|
|
|
Mia West |
2006 |
|
Winnipeg (CAN) |
17-12-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
|
4:44.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:38.20 |
(+6.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.65 |
|
4:51.55 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:46.35 |
(+5.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.58 |
|
4:56.02 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:52.13 |
(+3.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
|
5:00.99 |
+16.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:51.88 |
(+9.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.75 |
|
5:06.46 |
+21.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:55.35 |
(+11.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.51 |
|
5:08.50 |
+23.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:09.20 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Lærkegaard Hyltoft |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.87 |
|
5:08.73 |
+23.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:07.78 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.67 |
|
5:12.26 |
+27.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:24.84 |
(-12.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.68 |
|
5:21.38 |
+36.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:17.12 |
(+4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.61 |
|
5:24.74 |
+39.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:33.59 |
(-8.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maja Stamholt |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.83 |
|
5:25.12 |
+40.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:18.70 |
(+6.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
5:26.05 |
+41.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:23.81 |
(+2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.81 |
|
5:27.89 |
+43.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:32.72 |
(-4.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
Kolding SK |
+0.73 |
|
5:28.39 |
+43.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:15.68 |
(+12.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Laura Norup |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
5:32.99 |
+48.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:41.73 |
(-8.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
|
5:41.50 |
+56.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:35.03 |
(+6.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.84 |
|
5:41.82 |
+57.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:38.09 |
(+3.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anna Fiona Nybøll |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.78 |
|
5:41.85 |
+57.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:37.49 |
(+4.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+0.68 |
|
5:43.00 |
+58.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:45.82 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding SK |
+0.62 |
|
5:43.16 |
+58.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:26.68 |
(+16.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=21 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.85 |
|
5:48.30 |
+1:03.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:45.01 |
(+3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=21 |
|
Lærke Svenstrup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
|
5:48.30 |
+1:03.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:46.96 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 17:06:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-10-2022 17:06.08 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer - Indledende heat |
|
|
DR |
1:43.69 |
|
|
|
Anders Lie Nielsen |
1991 |
|
Windsor (CAN) |
07-12-2016 |
|
|
|
|
DJR |
1:45.25 |
|
|
|
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
|
Istanbul (TUR) |
13-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.66 |
|
1:53.22 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:46.76 |
(+6.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.51 |
|
1:53.23 |
+0.01 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:54.01 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frans Johannessen |
1992 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:53.30 |
+0.08 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:50.06 |
(+3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.70 |
|
1:54.21 |
+0.99 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:49.00 |
(+5.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.69 |
|
1:54.95 |
+1.73 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:50.86 |
(+4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.52 |
|
1:55.52 |
+2.30 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:53.46 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:55.70 |
+2.48 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:55.26 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.64 |
|
1:56.22 |
+3.00 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:56.61 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
Swim Team Odense |
+0.61 |
|
1:56.78 |
+3.56 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:55.94 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.66 |
|
1:57.42 |
+4.20 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:53.22 |
(+4.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Martin H. Abel |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.64 |
|
1:57.59 |
+4.37 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:57.24 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:58.46 |
+5.24 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:54.33 |
(+4.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Christian Landtved |
2004 |
Swim Team Odense |
+0.75 |
|
1:58.47 |
+5.25 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:53.38 |
(+5.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alexander Drachmann |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:58.95 |
+5.73 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:58.81 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.71 |
|
1:59.00 |
+5.78 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:57.69 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.66 |
|
2:00.19 |
+6.97 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:04.40 |
(-4.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Inas Ilic |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
|
2:00.47 |
+7.25 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:54.36 |
(+6.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Frederik Gadegaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
|
2:01.12 |
+7.90 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:00.01 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
|
2:01.37 |
+8.15 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:54.54 |
(+6.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
|
2:01.40 |
+8.18 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:58.11 |
(+3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
|
2:01.71 |
+8.49 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:06.52 |
(-4.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Anders Hansen |
2006 |
Swim Team Odense |
+0.77 |
|
2:01.76 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.84 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anders Mosbæk Toft Johannes |
2005 |
Swim Team Odense |
+0.74 |
|
2:02.27 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.97 |
(+3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.71 |
|
2:02.78 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.54 |
(+2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.75 |
|
2:03.46 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.87 |
(+5.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Toke Hjalmar Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.64 |
|
2:03.89 |
+10.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.01 |
(-3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Silas Åkerlind |
2005 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.64 |
|
2:03.97 |
+10.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.55 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.54 |
|
2:04.64 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.98 |
(-4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Oliver Phil Langsted |
1999 |
Swim Team Odense |
+0.70 |
|
2:04.90 |
+11.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.76 |
(+8.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.80 |
|
2:04.94 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.68 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sissu Petersen |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.68 |
|
2:05.13 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.65 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Lasse Thulstrup |
2004 |
Kolding SK |
+0.71 |
|
2:05.19 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.73 |
(+2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.74 |
|
2:05.27 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.04 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Simon Juul Henriksen |
2001 |
Swim Team Odense |
+0.57 |
|
2:05.88 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.88 |
(+12.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Kasper Petersen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.70 |
|
2:06.00 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.22 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=36 |
|
Villads Isko Pimenta |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.82 |
|
2:06.03 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.40 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=36 |
|
Jacob Varming |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.73 |
|
2:06.03 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.05 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
+0.63 |
|
2:06.25 |
+13.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.72 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Jacob Timmermand |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.68 |
|
2:06.86 |
+13.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.50 |
(+4.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Rasmus Thulstrup Lemming |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.70 |
|
2:07.09 |
+13.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.17 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.68 |
|
2:07.85 |
+14.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.37 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Magne Andersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.70 |
|
2:07.93 |
+14.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.40 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Rasmus Norup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
|
2:10.15 |
+16.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.81 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
|
2:10.31 |
+17.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.64 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Harald Heyde Engvad |
2007 |
Frem Odense |
+0.67 |
|
2:10.69 |
+17.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.23 |
(-11.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Nikolai Uekermann Olsen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.73 |
|
2:10.83 |
+17.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.58 |
(+4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Asger Hvilsom |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.71 |
|
2:12.41 |
+19.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.65 |
(+3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Frederik Rantzau Vejvad |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.58 |
|
2:15.96 |
+22.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.28 |
(+9.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Frederik Klinkby |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.64 |
|
2:19.79 |
+26.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.83 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Jakob Heeb |
2001 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.68 |
|
2:45.18 |
+51.96 |
|
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 2:41.94 |
(+3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lasse Knudsgaard |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 10:07:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-10-2022 12:22.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer - A Finale |
|
|
DR |
1:43.69 |
|
|
|
Anders Lie Nielsen |
1991 |
|
Windsor (CAN) |
07-12-2016 |
|
|
|
|
DJR |
1:45.25 |
|
|
|
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
|
Istanbul (TUR) |
13-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.66 |
|
1:51.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.22 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.69 |
|
1:52.00 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.21 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frans Johannessen |
1992 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:52.59 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.30 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.62 |
|
1:54.86 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.95 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:55.43 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.52 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:56.94 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.70 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.66 |
|
1:59.22 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.42 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
Swim Team Odense |
+0.59 |
|
1:59.43 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.78 |
(+2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 17:11:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer - B Finale |
|
|
DR |
1:43.69 |
|
|
|
Anders Lie Nielsen |
1991 |
|
Windsor (CAN) |
07-12-2016 |
|
|
|
|
DJR |
1:45.25 |
|
|
|
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
|
Istanbul (TUR) |
13-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Inas Ilic |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:56.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.47 |
(-4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.75 |
|
1:56.71 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.00 |
(-2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Drachmann |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:57.88 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.95 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
|
2:01.63 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.40 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Gadegaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
|
2:02.39 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.12 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
|
2:02.65 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.71 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
|
2:03.19 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.46 |
(+4.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.59 |
|
2:11.38 |
+14.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.19 |
(+11.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 17:11:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2022 08:53.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Frisvømning Damer - Indledende heat |
|
|
DR |
1:55.04 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Herning (DEN) |
15-12-2013 |
|
|
|
|
DJR |
1:56.43 |
|
|
|
Mia West |
1996 |
|
Toronto (CAN) |
12-12-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Snæfridur Sol |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
|
2:00.28 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:58.17 |
(+2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Swim Team Odense |
+0.58 |
|
2:03.75 |
+3.47 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:02.96 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
|
2:05.60 |
+5.32 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:05.08 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
2:07.33 |
+7.05 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:07.90 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
|
2:08.49 |
+8.21 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:06.22 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.60 |
|
2:08.63 |
+8.35 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:09.04 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:09.63 |
+9.35 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:08.75 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilie Pedersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.62 |
|
2:09.78 |
+9.50 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:11.64 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.66 |
|
2:10.18 |
+9.90 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:07.88 |
(+2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Marie Dige |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
2:11.47 |
+11.19 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:08.82 |
(+2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.72 |
|
2:11.85 |
+11.57 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:06.99 |
(+4.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
|
2:12.20 |
+11.92 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:10.92 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Isabella Nørgaard |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.72 |
|
2:13.10 |
+12.82 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:10.03 |
(+3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laura Vedel Larsen |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.67 |
|
2:13.22 |
+12.94 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:10.02 |
(+3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anne Katrine Dige |
2006 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.79 |
|
2:13.36 |
+13.08 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:10.96 |
(+2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Therese Baird |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.62 |
|
2:14.77 |
+14.49 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:14.87 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mathilde Søe |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.70 |
|
2:14.83 |
+14.55 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:13.94 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.78 |
|
2:15.18 |
+14.90 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:13.33 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
Swim Team Odense |
+0.75 |
|
2:15.97 |
+15.69 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:14.05 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sofie Schmidt-Petersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.67 |
|
2:16.97 |
+16.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.85 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sophie Møller Madsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.72 |
|
2:17.12 |
+16.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.79 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.69 |
|
2:17.74 |
+17.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.98 |
(+3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Millie Møller |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.56 |
|
2:19.68 |
+19.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.32 |
(+2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.75 |
|
2:20.12 |
+19.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.60 |
(+3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Julie Olsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.79 |
|
2:20.60 |
+20.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.39 |
(+4.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Andrea Wagner |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.63 |
|
2:21.72 |
+21.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.22 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ingrid Kirk Elkjær |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.66 |
|
2:21.80 |
+21.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.40 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Anna Mai Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.76 |
|
2:23.92 |
+23.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.12 |
(+5.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
2:26.24 |
+25.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.61 |
(+2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Luna Kristensen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.75 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 10:19:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-10-2022 15:03.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Frisvømning Damer - A Finale |
|
|
DR |
1:55.04 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Herning (DEN) |
15-12-2013 |
|
|
|
|
DJR |
1:56.43 |
|
|
|
Mia West |
1996 |
|
Toronto (CAN) |
12-12-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Snæfridur Sol |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:58.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.28 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Swim Team Odense |
+0.66 |
|
2:02.50 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.75 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
|
2:06.42 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.60 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.74 |
|
2:07.66 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.63 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
|
2:07.99 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.49 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.56 |
|
2:08.11 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.33 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
|
2:10.96 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.63 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilie Pedersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
|
2:12.56 |
+13.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.78 |
(+2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 17:19:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Frisvømning Damer - B Finale |
|
|
DR |
1:55.04 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Herning (DEN) |
15-12-2013 |
|
|
|
|
DJR |
1:56.43 |
|
|
|
Mia West |
1996 |
|
Toronto (CAN) |
12-12-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.72 |
|
2:10.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.85 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabella Nørgaard |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.75 |
|
2:10.83 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.10 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Marie Dige |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.62 |
|
2:11.59 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.47 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anne Katrine Dige |
2006 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.80 |
|
2:13.03 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.36 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
Swim Team Odense |
+0.78 |
|
2:13.22 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.97 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Vedel Larsen |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.64 |
|
2:13.38 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.22 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.66 |
|
2:14.90 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.18 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilde Søe |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.72 |
|
2:17.49 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.83 |
(+2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 17:19:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-10-2022 17:19.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Rygsvømning Herrer - Indledende heat |
|
|
DR |
51.54 |
|
|
|
Anders Jensen |
1987 |
|
København (DEN) |
19-12-2009 |
|
|
|
|
DJR |
53.51 |
|
|
|
Morten Bak Hansen |
1995 |
|
Bellahøj (DEN) |
29-11-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.57 |
|
55.78 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 57.10 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.60 |
|
56.36 |
+0.58 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 56.51 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.60 |
|
56.68 |
+0.90 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 54.32 |
(+2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.61 |
|
56.85 |
+1.07 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 55.19 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.60 |
|
57.62 |
+1.84 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 58.54 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.58 |
|
58.40 |
+2.62 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 52.30 |
(+6.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mikkel Podiss Petersen |
2002 |
Swim Team Odense |
+0.64 |
|
58.61 |
+2.83 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 56.35 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.62 |
|
58.82 |
+3.04 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 56.00 |
(+2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.60 |
|
59.85 |
+4.07 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 59.00 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Luca Hertzog |
2005 |
Swim Team Odense |
+0.60 |
|
59.94 |
+4.16 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 58.59 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Carl Clausen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:00.66 |
+4.88 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 59.81 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:00.80 |
+5.02 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.57 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.58 |
|
1:01.27 |
+5.49 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.86 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Villads Seneca |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.63 |
|
1:01.34 |
+5.56 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 58.27 |
(+3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Simon Gaarde |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:01.37 |
+5.59 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.43 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Simon Kruse Holm |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
+0.62 |
|
1:01.45 |
+5.67 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.80 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.63 |
|
1:02.00 |
+6.22 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.61 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jonas Therkildsen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.65 |
|
1:02.24 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.50 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Frederik Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:02.62 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.03 |
(+2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Tobias Jakobsen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
|
1:02.82 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.44 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.64 |
|
1:02.99 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.70 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Oskar Foss |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:03.12 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.07 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ejnar Truelsen |
2002 |
Herning Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:03.80 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.29 |
(+2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.64 |
|
1:03.90 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.39 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Tobias Damsgaard |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
+0.63 |
|
1:04.49 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.62 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:04.76 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.87 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Frederik Gadegaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
|
1:04.78 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.06 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Lucas Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
+0.73 |
|
1:04.93 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.91 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Marius Toustrup Elkjær |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.63 |
|
1:05.16 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.40 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
+0.65 |
|
1:05.48 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.36 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Karl B. Jørgensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.62 |
|
1:06.00 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.66 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:07.09 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.85 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Patrick Gadeberg |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:07.13 |
+11.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.00 |
(-3.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Magne Andersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:07.63 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.36 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.60 |
|
1:07.67 |
+11.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.03 |
(+3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Kasper O. Jensen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.59 |
|
1:07.83 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.45 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Lukas Bøgh Worup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:08.83 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.74 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Mathias Løth Andersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:09.10 |
+13.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.54 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Marius Danielsen |
2005 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.70 |
|
1:10.95 |
+15.17 |
|
|
S19 |
|
|
|
Entry time: 1:09.16 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 10:28:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-10-2022 12:22.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Rygsvømning Herrer - A Finale |
|
|
DR |
51.54 |
|
|
|
Anders Jensen |
1987 |
|
København (DEN) |
19-12-2009 |
|
|
|
|
DJR |
53.51 |
|
|
|
Morten Bak Hansen |
1995 |
|
Bellahøj (DEN) |
29-11-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.61 |
|
55.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.40 |
(-3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.62 |
|
56.10 |
+0.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.78 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.61 |
|
56.53 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.68 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.59 |
|
56.67 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.36 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.63 |
|
57.02 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.82 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.64 |
|
57.49 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.85 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.62 |
|
57.55 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.62 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel Podiss Petersen |
2002 |
Swim Team Odense |
+0.60 |
|
59.47 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.61 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 17:30:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Rygsvømning Herrer - B Finale |
|
|
DR |
51.54 |
|
|
|
Anders Jensen |
1987 |
|
København (DEN) |
19-12-2009 |
|
|
|
|
DJR |
53.51 |
|
|
|
Morten Bak Hansen |
1995 |
|
Bellahøj (DEN) |
29-11-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.60 |
|
59.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.85 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Luca Hertzog |
2005 |
Swim Team Odense |
+0.63 |
|
1:00.16 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.94 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Clausen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:00.24 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.66 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:00.98 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.80 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Gaarde |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:01.08 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.37 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Villads Seneca |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.65 |
|
1:01.81 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.34 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.63 |
|
1:01.81 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.00 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Simon Kruse Holm |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:02.22 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.45 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 17:30:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-10-2022 17:36.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer - Indledende heat |
|
|
DR |
55.99 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Herning (DEN) |
13-12-2013 |
|
|
|
|
DJR |
57.57 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Szczecin (POL) |
09-12-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.64 |
|
1:03.05 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.59 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.61 |
|
1:03.21 |
+0.16 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 59.61 |
(+3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Snæfridur Sol |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:03.61 |
+0.56 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.53 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.73 |
|
1:03.71 |
+0.66 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.81 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.67 |
|
1:04.75 |
+1.70 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.87 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:05.00 |
+1.95 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.19 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
Horsens Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:05.02 |
+1.97 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.87 |
(+3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.65 |
|
1:06.22 |
+3.17 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.08 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:06.65 |
+3.60 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.92 |
(+3.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marie Christensen |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.66 |
|
1:06.78 |
+3.73 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.54 |
(-2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.58 |
|
1:06.98 |
+3.93 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.97 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:07.00 |
+3.95 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.40 |
(+3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
|
1:07.17 |
+4.12 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.42 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Martha Bjerg |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.68 |
|
1:07.32 |
+4.27 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.98 |
(+2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emilie Pedersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:07.36 |
+4.31 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.54 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.73 |
|
1:08.14 |
+5.09 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.98 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.70 |
|
1:08.14 |
+5.09 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.63 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
+0.68 |
|
1:08.36 |
+5.31 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.83 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Caroline Lærkegaard Hyltoft |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:08.62 |
+5.57 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.63 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nicoline Aarup Høeg |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:09.07 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.30 |
(-4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.79 |
|
1:09.39 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.69 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nikoline Sejr |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.70 |
|
1:09.54 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.63 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Olivia Hemmeløff |
2006 |
Swim Team Odense |
+0.80 |
|
1:09.56 |
+6.51 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.28 |
(+3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:10.42 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.79 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sofia Ingeberg |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.66 |
|
1:10.53 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.45 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sava Mathilde Simonsen |
2008 |
Frem Odense |
+0.74 |
|
1:10.77 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.23 |
(-3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:10.79 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.50 |
(+3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:10.93 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.05 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.62 |
|
1:11.22 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.32 |
(-3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Sofie Bak |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.67 |
|
1:11.34 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.67 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Mille Dahl Lindholm |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:11.62 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.58 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:11.84 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.21 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Lærke Rosen Lundsfryd |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
+0.71 |
|
1:12.29 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.46 |
(+2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.65 |
|
1:12.85 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.57 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Sofie Karlov Nielsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:12.86 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.17 |
(+4.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Natasha Do Jespersen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.66 |
|
1:12.97 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.51 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Nanna Vestergård Johansen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:13.52 |
+10.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.91 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Alberte Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:13.53 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.05 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Karen Klarskov Henriksen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:14.22 |
+11.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.44 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Julie Guldmann Møller |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:14.57 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.02 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Sidsel Tang Christensen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.84 |
|
1:16.07 |
+13.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.97 |
(+5.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Jacobsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 10:38:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-10-2022 12:22.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uofficielt resultat |
|
|
Efter 1 af 1 heat |
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer - Omsvømning |
|
|
DR |
55.99 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Herning (DEN) |
13-12-2013 |
|
|
|
|
DJR |
57.57 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Szczecin (POL) |
09-12-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.79 |
|
1:07.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.14 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.69 |
|
1:07.47 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.14 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-10-2022 12:10.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer - A Finale |
|
|
DR |
55.99 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Herning (DEN) |
13-12-2013 |
|
|
|
|
DJR |
57.57 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Szczecin (POL) |
09-12-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.56 |
|
1:02.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.21 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.64 |
|
1:02.89 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.05 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.71 |
|
1:03.64 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.71 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Snæfridur Sol |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:03.65 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.61 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
Horsens Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:03.77 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.02 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.67 |
|
1:04.85 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.75 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:05.42 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.00 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.65 |
|
1:06.34 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.22 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 17:36:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer - B Finale |
|
|
DR |
55.99 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Herning (DEN) |
13-12-2013 |
|
|
|
|
DJR |
57.57 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Szczecin (POL) |
09-12-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:04.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.65 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.62 |
|
1:06.86 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.17 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.73 |
|
1:07.13 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.14 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
+0.65 |
|
1:07.17 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.36 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marie Christensen |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.66 |
|
1:07.20 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.78 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Martha Bjerg |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.66 |
|
1:07.37 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.32 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.71 |
|
1:08.94 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.14 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Lærkegaard Hyltoft |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:09.66 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.62 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 17:36:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2022 08:33.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Butterfly Herrer - Indledende heat |
|
|
DR |
1:51.62 |
|
|
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
|
Netanya (ISR) |
06-12-2015 |
|
|
|
|
DJR |
1:58.37 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Bellahøj (DEN) |
04-12-2010 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
+0.61 |
|
2:06.40 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:01.58 |
(+4.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Boström |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.70 |
|
2:07.81 |
+1.41 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:01.76 |
(+6.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.74 |
|
2:08.53 |
+2.13 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:05.98 |
(+2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.70 |
|
2:09.18 |
+2.78 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:04.87 |
(+4.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Rasmussen |
2000 |
Swim Team Odense |
+0.73 |
|
2:09.83 |
+3.43 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:05.12 |
(+4.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.68 |
|
2:12.12 |
+5.72 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:07.82 |
(+4.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.56 |
|
2:12.86 |
+6.46 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:11.57 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Daniel Jensen |
2001 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.49 |
|
2:14.73 |
+8.33 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:12.48 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tobias Staghøj Andersen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.71 |
|
2:17.81 |
+11.41 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:18.65 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mikkel Holme Madsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.72 |
|
2:18.49 |
+12.09 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:23.65 |
(-5.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.76 |
|
2:18.59 |
+12.19 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:19.53 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jonatan Schubart Nielsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
|
2:18.77 |
+12.37 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:20.61 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.63 |
|
2:18.81 |
+12.41 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:16.92 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Matti Andersen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
+0.61 |
|
2:19.11 |
+12.71 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:16.31 |
(+2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.67 |
|
2:19.19 |
+12.79 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:18.66 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.64 |
|
2:19.79 |
+13.39 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:12.37 |
(+7.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
+0.73 |
|
2:20.61 |
+14.21 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:23.03 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Peter Suder Lassen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.73 |
|
2:21.55 |
+15.15 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:23.15 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anders Bank Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.65 |
|
2:23.52 |
+17.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.62 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Frederik Rantzau Vejvad |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.71 |
|
2:24.65 |
+18.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.89 |
(-4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Rasmus Gandrup Nejmann |
2007 |
Swim Team Neptun |
+0.53 |
|
2:27.67 |
+21.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.30 |
(-7.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Anders Mosbæk Toft Johannes |
2005 |
Swim Team Odense |
+0.75 |
|
2:27.80 |
+21.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.27 |
(+5.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.71 |
|
2:28.36 |
+21.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.33 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
William Bundgaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.56 |
|
2:30.66 |
+24.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.24 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Toke Hjalmar Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.70 |
|
2:33.20 |
+26.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.26 |
(+5.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Marius Lund Bendixen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.66 |
|
2:33.68 |
+27.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.96 |
(+4.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Terkel Klinkowsky |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.46 |
|
2:38.55 |
+32.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.71 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lasse Knudsgaard |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 10:53:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-10-2022 12:22.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Butterfly Herrer - A Finale |
|
|
DR |
1:51.62 |
|
|
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
|
Netanya (ISR) |
06-12-2015 |
|
|
|
|
DJR |
1:58.37 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Bellahøj (DEN) |
04-12-2010 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tobias Boström |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.68 |
|
2:05.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.81 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
+0.64 |
|
2:06.11 |
+0.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.40 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.69 |
|
2:07.46 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.18 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.71 |
|
2:08.29 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.53 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Rasmussen |
2000 |
Swim Team Odense |
+0.72 |
|
2:10.62 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.83 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Daniel Jensen |
2001 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.63 |
|
2:11.78 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.73 |
(-2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.71 |
|
2:12.15 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.12 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.54 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 17:52:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Butterfly Herrer - B Finale |
|
|
DR |
1:51.62 |
|
|
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
|
Netanya (ISR) |
06-12-2015 |
|
|
|
|
DJR |
1:58.37 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Bellahøj (DEN) |
04-12-2010 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matti Andersen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
+0.60 |
|
2:14.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.11 |
(-4.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.74 |
|
2:16.21 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.59 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonatan Schubart Nielsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
|
2:16.52 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.77 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Staghøj Andersen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.72 |
|
2:17.06 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.81 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.67 |
|
2:17.40 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.19 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.66 |
|
2:17.51 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.81 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Peter Suder Lassen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.71 |
|
2:20.93 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.55 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.75 |
|
2:28.06 |
+13.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.79 |
(+8.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 17:52:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-10-2022 17:58.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Butterfly Damer - Indledende heat |
|
|
DR |
2:04.98 |
|
|
|
Micha Østergaard |
1987 |
|
Berlin (GER) |
15-11-2009 |
|
|
|
|
DJR |
2:09.12 |
|
|
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
Bellahøj (DEN) |
11-11-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.79 |
|
2:08.34 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:04.90 |
(+3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.64 |
|
2:14.64 |
+6.30 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:11.64 |
(+3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karoline L. Kristensen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
|
2:19.19 |
+10.85 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:19.00 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
|
2:21.84 |
+13.50 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:17.08 |
(+4.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
|
2:24.52 |
+16.18 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:18.92 |
(+5.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
|
2:25.77 |
+17.43 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:30.01 |
(-4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
+0.77 |
|
2:26.72 |
+18.38 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:22.21 |
(+4.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marie Bertram |
2006 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
2:29.38 |
+21.04 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:22.92 |
(+6.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Le Fevre |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
2:30.89 |
+22.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.99 |
(+6.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.78 |
|
2:31.60 |
+23.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.09 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding SK |
+0.73 |
|
2:33.67 |
+25.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.41 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lotta Træger |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.73 |
|
2:33.71 |
+25.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.84 |
(-3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
2:35.11 |
+26.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.51 |
(+3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nicoline Aarup Høeg |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
|
2:36.37 |
+28.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.32 |
(-2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lærke Kristensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.70 |
|
2:40.50 |
+32.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.63 |
(-4.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lea Timmermand |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.66 |
|
2:45.30 |
+36.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.15 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding SK |
+0.62 |
|
2:48.15 |
+39.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.97 |
(+14.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anne Stæhr |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.89 |
|
2:51.21 |
+42.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.61 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kirstine Sabroe Sørensen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.90 |
|
2:52.17 |
+43.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.63 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mathilde Kongsgaard Jakobse |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.69 |
|
2:52.44 |
+44.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Johanne Falkenby Skytte |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.60 |
|
2:57.06 |
+48.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.39 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 11:21:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-10-2022 12:23.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Butterfly Damer - Finale |
|
|
DR |
2:04.98 |
|
|
|
Micha Østergaard |
1987 |
|
Berlin (GER) |
15-11-2009 |
|
|
|
|
DJR |
2:09.12 |
|
|
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
Bellahøj (DEN) |
11-11-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
|
2:09.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.34 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.64 |
|
2:15.69 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.64 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karoline L. Kristensen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
|
2:19.59 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.19 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
|
2:22.41 |
+12.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.84 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
+0.65 |
|
2:23.78 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.72 |
(-2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
|
2:25.09 |
+15.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.52 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
|
2:29.09 |
+19.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.77 |
(+3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marie Bertram |
2006 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.77 |
|
2:29.81 |
+20.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.38 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 17:55:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-10-2022 17:58.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer - Indledende heat |
|
|
DR |
56.98 |
|
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Glasgow (GBR) |
07-12-2019 |
|
|
|
|
DJR |
59.23 |
|
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Farum (DEN) |
20-12-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.65 |
|
1:01.15 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.33 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
Swim Team Odense |
+0.65 |
|
1:03.97 |
+2.82 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.23 |
(+2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.67 |
|
1:04.51 |
+3.36 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.21 |
(+3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
+0.72 |
|
1:05.20 |
+4.05 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.14 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Phil Langsted |
1999 |
Swim Team Odense |
+0.55 |
|
1:05.49 |
+4.34 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.22 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.68 |
|
1:05.87 |
+4.72 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.31 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:06.25 |
+5.10 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.72 |
(+2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.67 |
|
1:06.51 |
+5.36 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.99 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Christensen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:06.63 |
+5.48 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.34 |
(+3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.69 |
|
1:06.64 |
+5.49 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.53 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lawrence Langley |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:06.68 |
+5.53 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.97 |
(+2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:06.88 |
+5.73 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.75 |
(+2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Simon Kruse Holm |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
+0.62 |
|
1:06.93 |
+5.78 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.20 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jonas Krammer Knudsen |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:07.12 |
+5.97 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.53 |
(+2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anders Mose |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:07.63 |
+6.48 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.56 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kresten Skau Hansen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:08.07 |
+6.92 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.19 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:08.14 |
+6.99 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.67 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.72 |
|
1:08.37 |
+7.22 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.08 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.61 |
|
1:08.65 |
+7.50 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.29 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Valdemar Vind Sejr |
2003 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.69 |
|
1:09.46 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.99 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Inas Ilic |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:10.14 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.06 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Julius Schier |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
+0.64 |
|
1:10.27 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.81 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anders Hansen |
2006 |
Swim Team Odense |
+0.75 |
|
1:10.45 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.24 |
(-2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Toni Radak |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:10.48 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.69 |
(+3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Simon Gaarde |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:10.87 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.58 |
(+2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.66 |
|
1:10.88 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.05 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Teodor Thuelund |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:10.91 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.73 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sebastian Rasmussen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.72 |
|
1:11.30 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.12 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Frederik Vernersen |
2005 |
Hobro Svømmeklub |
+0.56 |
|
1:11.61 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.06 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Kasper Petersen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.68 |
|
1:11.77 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.78 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:12.35 |
+11.20 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.92 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Andreas Bahnsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.72 |
|
1:12.39 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.53 |
(+4.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Emil Askov Møller Petersen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:12.79 |
+11.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.56 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
David Hansen Hobolth |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.71 |
|
1:13.03 |
+11.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.33 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Storm Jensen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:13.17 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.63 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.71 |
|
1:13.73 |
+12.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.76 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Christian Stoltenborg |
2005 |
Swim Team Neptun |
+0.66 |
|
1:14.07 |
+12.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.96 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:14.30 |
+13.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.78 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Peter Rom Poulsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:14.41 |
+13.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.65 |
(+4.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Silas Åkerlind |
2005 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.80 |
|
1:14.90 |
+13.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.80 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Andreas Skovgaard Hald |
2006 |
HOG-Hinnerup |
+0.71 |
|
1:15.36 |
+14.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.95 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Ludvig Møller |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.51 |
|
1:15.37 |
+14.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.77 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Jonas Cheuk Lam Tse |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.57 |
|
1:15.44 |
+14.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.57 |
(-3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Marcus Munk |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.59 |
|
1:15.63 |
+14.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.84 |
(+2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Mads Jeppesen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:15.69 |
+14.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.72 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Sebastian Stilling |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.73 |
|
1:16.89 |
+15.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.83 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:17.14 |
+15.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.42 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Felix Piontkowitz |
2007 |
Struer Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:17.19 |
+16.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.52 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Christian Balslev |
2006 |
Hobro Svømmeklub |
+0.55 |
|
1:18.52 |
+17.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.22 |
(+5.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ulrik Stark |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.46 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 11:13:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-10-2022 12:23.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer - A Finale |
|
|
DR |
56.98 |
|
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Glasgow (GBR) |
07-12-2019 |
|
|
|
|
DJR |
59.23 |
|
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Farum (DEN) |
20-12-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.66 |
|
1:00.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.15 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
Swim Team Odense |
+0.63 |
|
1:03.59 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.97 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.65 |
|
1:04.43 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.51 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
+0.67 |
|
1:04.96 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.20 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.71 |
|
1:06.11 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.87 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.59 |
|
1:06.51 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.51 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Phil Langsted |
1999 |
Swim Team Odense |
+0.69 |
|
1:06.54 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.49 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Christensen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:07.20 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.63 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 18:06:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer - B Finale |
|
|
DR |
56.98 |
|
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Glasgow (GBR) |
07-12-2019 |
|
|
|
|
DJR |
59.23 |
|
|
|
Tobias B. Bjerg |
1998 |
|
Farum (DEN) |
20-12-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lawrence Langley |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:06.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.68 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anders Mose |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:07.18 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.63 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Kruse Holm |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:07.32 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.93 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas Krammer Knudsen |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:07.50 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.12 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:08.36 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.14 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.63 |
|
1:08.56 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.65 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.63 |
|
1:08.79 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.37 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kresten Skau Hansen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:08.82 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.07 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 18:06:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-10-2022 18:06.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer - Indledende heat |
|
|
DR |
1:03.74 |
|
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Berlin (GER) |
10-08-2013 |
|
|
|
|
DJR |
1:06.73 |
|
|
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
|
Vejle (DEN) |
31-10-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:10.24 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.31 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Hemmeløff |
2006 |
Swim Team Odense |
+0.74 |
|
1:11.71 |
+1.47 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.16 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.69 |
|
1:11.99 |
+1.75 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.84 |
(+3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Fogh |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.71 |
|
1:12.40 |
+2.16 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.77 |
(+2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.64 |
|
1:12.59 |
+2.35 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.71 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathilde Thy Asmussen |
2004 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:13.58 |
+3.34 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.95 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.69 |
|
1:13.89 |
+3.65 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.48 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Nygaard |
2005 |
Swim Team Odense |
+0.73 |
|
1:13.95 |
+3.71 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.15 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:14.90 |
+4.66 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.05 |
(+3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eva Hjort |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.58 |
|
1:15.43 |
+5.19 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.86 |
(+3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.74 |
|
1:15.55 |
+5.31 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.31 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Cecilie Batz |
2003 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:15.82 |
+5.58 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.87 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.51 |
|
1:15.91 |
+5.67 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.82 |
(+3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.72 |
|
1:16.29 |
+6.05 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.93 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.75 |
|
1:16.45 |
+6.21 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.15 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Silje Drechsler |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.63 |
|
1:17.31 |
+7.07 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:19.03 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maiken Hougaard |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.64 |
|
1:17.52 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.55 |
(+3.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sofie Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
+0.78 |
|
1:18.52 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.40 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:18.83 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.13 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
+0.56 |
|
1:18.84 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.04 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
1:18.94 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.75 |
(-2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.74 |
|
1:19.85 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.58 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Freja Zaugg Rasmussen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.78 |
|
1:19.86 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.53 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
Swim Team Odense |
+0.82 |
|
1:19.88 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.83 |
(+3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.70 |
|
1:19.97 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.58 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.78 |
|
1:20.03 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.91 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.58 |
|
1:20.19 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.91 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Frederikke Wiese Jacobsen |
2007 |
Swim Team Neptun |
+0.67 |
|
1:20.38 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.17 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Lærke Kristensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.56 |
|
1:21.02 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.19 |
(+2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Andrea Skjelmose |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:21.09 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.08 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sofie Hjorth Jakobsen |
2005 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.82 |
|
1:21.13 |
+10.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.13 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Julie Olsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:21.33 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.84 |
(+2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:22.15 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.28 |
(+4.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.52 |
|
1:22.54 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.10 |
(+3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Kristine Kipper Pedersen |
2004 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:22.74 |
+12.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.81 |
(+4.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Marie Hartmann Johansen |
2007 |
Frem Odense |
+0.73 |
|
1:23.04 |
+12.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.41 |
(-3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Filippa Juul Jensen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:23.90 |
+13.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.66 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.55 |
|
1:24.10 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.58 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 11:22:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-10-2022 12:23.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer - A Finale |
|
|
DR |
1:03.74 |
|
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Berlin (GER) |
10-08-2013 |
|
|
|
|
DJR |
1:06.73 |
|
|
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
|
Vejle (DEN) |
31-10-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:10.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.24 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.72 |
|
1:10.69 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.99 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Hemmeløff |
2006 |
Swim Team Odense |
+0.75 |
|
1:10.71 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.71 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.64 |
|
1:12.21 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.59 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Fogh |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.71 |
|
1:12.38 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.40 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.68 |
|
1:13.33 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.89 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathilde Thy Asmussen |
2004 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:13.74 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.58 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Nygaard |
2005 |
Swim Team Odense |
+0.73 |
|
1:13.93 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.95 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 18:11:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer - B Finale |
|
|
DR |
1:03.74 |
|
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Berlin (GER) |
10-08-2013 |
|
|
|
|
DJR |
1:06.73 |
|
|
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
|
Vejle (DEN) |
31-10-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.91 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eva Hjort |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.70 |
|
1:14.77 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.43 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.78 |
|
1:14.89 |
+0.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.55 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.59 |
|
1:15.34 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.90 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cecilie Batz |
2003 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.61 |
|
1:16.07 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.82 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.62 |
|
1:16.22 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.45 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.70 |
|
1:17.30 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.29 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Silje Drechsler |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.57 |
|
1:18.82 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.31 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 18:11:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-10-2022 18:11.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer - Indledende heat |
|
|
DR |
1:54.86 |
|
|
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
|
Gladsaxe (DEN) |
14-11-2013 |
|
|
|
|
DJR |
1:58.14 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Aalborg (DEN) |
09-04-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.61 |
|
2:04.92 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:04.22 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.65 |
|
2:07.05 |
+2.13 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:00.62 |
(+6.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.68 |
|
2:07.56 |
+2.64 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:03.18 |
(+4.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.66 |
|
2:09.87 |
+4.95 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:08.09 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.77 |
|
2:09.98 |
+5.06 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:04.05 |
(+5.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frans Johannessen |
1992 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.73 |
|
2:11.28 |
+6.36 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:04.78 |
(+6.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.67 |
|
2:11.41 |
+6.49 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:08.94 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.66 |
|
2:12.63 |
+7.71 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:07.95 |
(+4.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.69 |
|
2:13.01 |
+8.09 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:08.35 |
(+4.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
Swim Team Odense |
+0.63 |
|
2:13.09 |
+8.17 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:11.56 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Daniel Busk |
2005 |
Kolding SK |
+0.70 |
|
2:13.10 |
+8.18 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:14.07 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
|
2:13.49 |
+8.57 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:10.74 |
(+2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.71 |
|
2:13.58 |
+8.66 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:12.86 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.68 |
|
2:14.78 |
+9.86 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:08.23 |
(+6.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.58 |
|
2:14.95 |
+10.03 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:19.98 |
(-5.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kresten Skau Hansen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.56 |
|
2:15.14 |
+10.22 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:17.11 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lars Riisgaard-Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
|
2:16.14 |
+11.22 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:18.24 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.64 |
|
2:16.64 |
+11.72 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:15.61 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.74 |
|
2:16.66 |
+11.74 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:11.20 |
(+5.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.70 |
|
2:16.79 |
+11.87 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:17.08 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.77 |
|
2:17.98 |
+13.06 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:12.87 |
(+5.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Tobias Boström |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.66 |
|
2:18.08 |
+13.16 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:12.35 |
(+5.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sissu Petersen |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.66 |
|
2:18.21 |
+13.29 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:17.59 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Christian Landtved |
2004 |
Swim Team Odense |
+0.74 |
|
2:18.74 |
+13.82 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:11.85 |
(+6.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Mikkel Podiss Petersen |
2002 |
Swim Team Odense |
+0.74 |
|
2:18.94 |
+14.02 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:16.28 |
(+2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Asger Mathiasen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.72 |
|
2:19.29 |
+14.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.18 |
(+6.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Andreas Rasmussen |
2000 |
Swim Team Odense |
+0.71 |
|
2:19.58 |
+14.66 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:18.39 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Alexander Drachmann |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.53 |
|
2:19.64 |
+14.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.23 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
|
2:20.24 |
+15.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.49 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.75 |
|
2:21.03 |
+16.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.21 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Storm Jensen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:21.10 |
+16.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.83 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Luca Hertzog |
2005 |
Swim Team Odense |
+0.70 |
|
2:21.43 |
+16.51 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:12.45 |
(+8.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.68 |
|
2:21.86 |
+16.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.10 |
(+2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Jonas Krammer Knudsen |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.70 |
|
2:21.92 |
+17.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.04 |
(+7.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.53 |
|
2:22.72 |
+17.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.71 |
(+6.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.75 |
|
2:23.41 |
+18.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.64 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Oskar Foss |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.71 |
|
2:23.54 |
+18.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.96 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Asger Hvilsom |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.53 |
|
2:24.17 |
+19.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.46 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Jonas Mathiasen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.70 |
|
2:24.68 |
+19.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.42 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Simon Juul Henriksen |
2001 |
Swim Team Odense |
+0.68 |
|
2:24.73 |
+19.81 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:17.89 |
(+6.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Tobias Staghøj Andersen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.71 |
|
2:24.78 |
+19.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.10 |
(+2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Valdemar Vind Sejr |
2003 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.70 |
|
2:25.36 |
+20.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.19 |
(+9.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Jacob Timmermand |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.66 |
|
2:25.41 |
+20.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.47 |
(+1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Sebastian Emil F. Klicman |
2005 |
Frem Odense |
+0.66 |
|
2:25.47 |
+20.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.93 |
(+2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Lucas Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
+0.65 |
|
2:25.93 |
+21.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.30 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Jonas S. H. Frederiksen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.68 |
|
2:26.19 |
+21.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.35 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Zilas Vilsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.67 |
|
2:26.57 |
+21.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.02 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Rasmus Norup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.53 |
|
2:28.11 |
+23.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.51 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Mads Poulsen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.61 |
|
2:37.04 |
+32.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.58 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 11:43:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-10-2022 12:23.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer - A Finale |
|
|
DR |
1:54.86 |
|
|
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
|
Gladsaxe (DEN) |
14-11-2013 |
|
|
|
|
DJR |
1:58.14 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Aalborg (DEN) |
09-04-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
|
2:03.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.05 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.62 |
|
2:04.79 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.92 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.78 |
|
2:05.49 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.56 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frans Johannessen |
1992 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.73 |
|
2:09.66 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.28 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.77 |
|
2:10.19 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.98 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.68 |
|
2:13.24 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.63 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.70 |
|
2:13.76 |
+10.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.01 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.73 |
|
2:14.60 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.78 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 18:22:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Herrer - B Finale |
|
|
DR |
1:54.86 |
|
|
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
|
Gladsaxe (DEN) |
14-11-2013 |
|
|
|
|
DJR |
1:58.14 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Aalborg (DEN) |
09-04-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kresten Skau Hansen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.69 |
|
2:13.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.14 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.47 |
|
2:13.69 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.95 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.77 |
|
2:15.39 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.66 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.64 |
|
2:16.85 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.64 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sissu Petersen |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.61 |
|
2:17.97 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.21 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.69 |
|
2:18.74 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.79 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tobias Boström |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.68 |
|
2:21.74 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.08 |
(+3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.80 |
|
2:22.03 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.98 |
(+4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 18:22:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-10-2022 18:22.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Medley Damer - Indledende heat |
|
|
DR |
59.34 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Moskva (RUS) |
05-10-2014 |
|
|
|
|
DJR |
59.97 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Thisted (DEN) |
24-11-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:03.59 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.20 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Swim Team Odense |
+0.54 |
|
1:03.84 |
+0.25 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.41 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:05.09 |
+1.50 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.92 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.57 |
|
1:05.52 |
+1.93 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.30 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:06.51 |
+2.92 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.59 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:06.68 |
+3.09 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.66 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
|
1:06.78 |
+3.19 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.21 |
(+3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.74 |
|
1:06.86 |
+3.27 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.28 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eva Hjort |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.73 |
|
1:07.54 |
+3.95 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.66 |
(+2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.70 |
|
1:07.56 |
+3.97 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.67 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.55 |
|
1:08.00 |
+4.41 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.70 |
(+2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.57 |
|
1:08.67 |
+5.08 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.30 |
(+2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=13 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:08.94 |
+5.35 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.78 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=13 |
|
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.78 |
|
1:08.94 |
+5.35 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.86 |
(+3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:08.99 |
+5.40 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.78 |
(+2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:09.01 |
+5.42 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.67 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:09.04 |
+5.45 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.02 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:09.13 |
+5.54 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.33 |
(+4.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
+0.77 |
|
1:09.15 |
+5.56 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.15 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.81 |
|
1:09.25 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.24 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:09.43 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.86 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Laura Fogh |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
|
1:09.63 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.97 |
(+2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Millie Møller |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:09.70 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.41 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sofie Le Fevre |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:09.81 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.44 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Karoline L. Kristensen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:09.91 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.80 |
(+2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Anja Kisielewicz |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.72 |
|
1:10.61 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.56 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Johanne Schleimann |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.62 |
|
1:10.66 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.23 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Mathilde Thy Asmussen |
2004 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:10.81 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.61 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sofie Bak |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.52 |
|
1:10.92 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.58 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:10.96 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.27 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Emma Nygaard |
2005 |
Swim Team Odense |
+0.74 |
|
1:11.11 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.49 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.55 |
|
1:11.48 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.17 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sophie E. Modeweg-Hansen |
1997 |
Swim Team Odense |
+0.60 |
|
1:11.64 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.67 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Christine Mols |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
+0.68 |
|
1:11.83 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.07 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Anne Katrine Dige |
2006 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.75 |
|
1:11.94 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.83 |
(+2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Mathilde Søe |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:11.98 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.74 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Victoria Andersen Krabbe |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
1:12.02 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.19 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Freja Zaugg Rasmussen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.64 |
|
1:12.03 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.30 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.71 |
|
1:12.24 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.79 |
(+2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
+0.67 |
|
1:12.56 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.25 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:12.57 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.61 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Katrine Kjær Laugesen |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:12.63 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.85 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
1:12.85 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.29 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Sigrid Sand Jürgensen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.70 |
|
1:13.10 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.29 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Julie Olsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:13.13 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.56 |
(+2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Lotta Træger |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.74 |
|
1:13.40 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.56 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Sofie Schmidt-Petersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:13.46 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.74 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Sofie Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
+0.64 |
|
1:13.55 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.49 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=49 |
|
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:13.66 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.41 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=49 |
|
Lærke Svenstrup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.60 |
|
1:13.66 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.00 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.79 |
|
1:14.07 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.19 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Anna Fiona Nybøll |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:14.11 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.51 |
(+3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.69 |
|
1:14.30 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.02 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=54 |
|
Sofie Hjorth Jakobsen |
2005 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:15.41 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.82 |
(+2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=54 |
|
Marie Pilegaard Køfer |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.61 |
|
1:15.41 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.20 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Julie Guldmann Møller |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:15.73 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.02 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:16.52 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.67 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Sofie Karlov Nielsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:18.93 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.89 |
(+6.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.69 |
|
1:20.37 |
+16.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.16 |
(+8.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Camilla Bitz Witt |
2003 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:28.63 |
+25.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.93 |
(+4.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Louise D. Liboriussen |
2002 |
Viborg Svømme Klub |
+0.71 |
|
DSQ |
|
|
|
|
ved 52 m |
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
- |
|
Caroline Petersen |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 12:12:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-10-2022 12:29.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Medley Damer - A Finale |
|
|
DR |
59.34 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Moskva (RUS) |
05-10-2014 |
|
|
|
|
DJR |
59.97 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Thisted (DEN) |
24-11-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:03.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.59 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Swim Team Odense |
+0.67 |
|
1:04.03 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.84 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:04.47 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.09 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:05.50 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.78 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.70 |
|
1:06.63 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.86 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:07.01 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.68 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.73 |
|
1:07.16 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.52 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.56 |
|
1:08.15 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.51 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 18:28:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Medley Damer - B Finale |
|
|
DR |
59.34 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Moskva (RUS) |
05-10-2014 |
|
|
|
|
DJR |
59.97 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Thisted (DEN) |
24-11-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eva Hjort |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.56 |
|
1:07.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.54 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.61 |
|
1:08.02 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.56 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.58 |
|
1:08.24 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.04 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:08.33 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.00 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:08.62 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.01 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.78 |
|
1:08.71 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.94 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
+0.74 |
|
1:09.57 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.15 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.54 |
|
1:09.86 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.67 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 18:28:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-10-2022 18:29.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 1500m Frisvømning Herrer - Finale |
|
|
DR |
14:26.74 |
|
|
|
Mads Glæsner |
1988 |
|
Istanbul (TUR) |
12-12-2009 |
|
|
|
|
DJR |
14:50.72 |
|
|
|
Mads Glæsner |
1988 |
|
Aarhus (DEN) |
28-10-2006 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.67 |
|
15:42.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 15:22.05 |
(+20.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
|
16:16.20 |
+33.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 15:47.63 |
(+28.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
+0.75 |
|
16:54.10 |
+1:11.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17:35.12 |
(-41.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.73 |
|
16:54.35 |
+1:11.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 16:49.62 |
(+4.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
+0.66 |
|
17:19.61 |
+1:36.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17:32.27 |
(-12.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.73 |
|
17:21.78 |
+1:39.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17:02.57 |
(+19.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.59 |
|
17:42.71 |
+1:59.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17:43.19 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Otto Milther |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.73 |
|
18:09.60 |
+2:26.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 18:21.85 |
(-12.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 18:52:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-10-2022 18:59.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 1500m Frisvømning Herrer - Finale |
|
|
DR |
14:26.74 |
|
|
|
Mads Glæsner |
1988 |
|
Istanbul (TUR) |
12-12-2009 |
|
|
|
|
DJR |
14:50.72 |
|
|
|
Mads Glæsner |
1988 |
|
Aarhus (DEN) |
28-10-2006 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.67 |
|
15:42.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 15:22.05 |
(+20.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
|
16:16.20 |
+33.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 15:47.63 |
(+28.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
+0.75 |
|
16:54.10 |
+1:11.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17:35.12 |
(-41.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.73 |
|
16:54.35 |
+1:11.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 16:49.62 |
(+4.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
+0.66 |
|
17:19.61 |
+1:36.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17:32.27 |
(-12.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.73 |
|
17:21.78 |
+1:39.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17:02.57 |
(+19.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.59 |
|
17:42.71 |
+1:59.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17:43.19 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Otto Milther |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.73 |
|
18:09.60 |
+2:26.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 18:21.85 |
(-12.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 18:52:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-10-2022 18:59.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 800m Frisvømning Damer - Finale |
|
|
DR |
8:04.61 |
|
|
|
Lotte Friis |
1988 |
|
Berlin (GER) |
14-11-2009 |
|
|
|
|
DJR |
8:22.38 |
|
|
|
Lotte Friis |
1988 |
|
Wien (AUT) |
10-12-2004 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.61 |
|
8:54.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 8:47.42 |
(+6.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.60 |
|
9:02.21 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:16.53 |
(-14.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
|
9:06.64 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:57.08 |
(+9.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.72 |
|
9:13.47 |
+19.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:06.52 |
(+6.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Marie Dige |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.78 |
|
9:25.28 |
+30.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:17.93 |
(+7.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.80 |
|
9:28.37 |
+34.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:41.73 |
(-13.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Lærkegaard Hyltoft |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.80 |
|
9:28.56 |
+34.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:31.20 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isabella Nørgaard |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
9:31.21 |
+36.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:29.83 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
Kolding SK |
+0.72 |
|
9:46.75 |
+52.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:30.85 |
(+15.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
9:49.40 |
+55.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:47.00 |
(+2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.74 |
|
9:51.83 |
+57.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:57.18 |
(-5.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maja Stamholt |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.89 |
|
9:52.54 |
+58.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:26.65 |
(+25.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 19:04:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-10-2022 19:05.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 800m Frisvømning Damer - Finale |
|
|
DR |
8:04.61 |
|
|
|
Lotte Friis |
1988 |
|
Berlin (GER) |
14-11-2009 |
|
|
|
|
DJR |
8:22.38 |
|
|
|
Lotte Friis |
1988 |
|
Wien (AUT) |
10-12-2004 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.61 |
|
8:54.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 8:47.42 |
(+6.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.60 |
|
9:02.21 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:16.53 |
(-14.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
|
9:06.64 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:57.08 |
(+9.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.72 |
|
9:13.47 |
+19.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:06.52 |
(+6.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Marie Dige |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.78 |
|
9:25.28 |
+30.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:17.93 |
(+7.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.80 |
|
9:28.37 |
+34.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:41.73 |
(-13.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Lærkegaard Hyltoft |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.80 |
|
9:28.56 |
+34.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:31.20 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isabella Nørgaard |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
9:31.21 |
+36.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:29.83 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
Kolding SK |
+0.72 |
|
9:46.75 |
+52.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:30.85 |
(+15.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
9:49.40 |
+55.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:47.00 |
(+2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.74 |
|
9:51.83 |
+57.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:57.18 |
(-5.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maja Stamholt |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.89 |
|
9:52.54 |
+58.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:26.65 |
(+25.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 19:04:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-10-2022 19:05.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 4X100m Frisvømning Herrer - Finale |
|
DR |
3:12.64 |
|
|
Farum Guns |
|
|
Bellahøj (DEN) |
18-12-2016 |
|
|
|
|
DJR |
3:19.82 |
|
|
Herlev Drenge |
|
|
Vejle (DEN) |
03-11-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
AGF Herrer 1 |
22 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
3:21.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
0103AL |
+0.65 |
24.32 |
50.42 |
|
|
|
50.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martin H. Abel |
2001 |
0197AF |
+0.22 |
23.69 |
50.59 |
|
|
|
1:41.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
0227AM |
+0.08 |
24.10 |
50.81 |
|
|
|
2:31.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Johnsen |
2003 |
0357AC |
+0.18 |
23.80 |
50.07 |
|
|
|
3:21.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aalborg Herrer 1 |
30 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
3:26.65 |
+4.76 |
|
|
|
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
0043AP |
+0.65 |
25.01 |
52.26 |
|
|
|
52.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Thorhauge |
2005 |
0545AM |
+0.34 |
24.96 |
51.36 |
|
|
|
1:43.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
0175AH |
+0.27 |
24.92 |
52.28 |
|
|
|
2:35.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
9337AB |
+0.38 |
23.96 |
50.75 |
|
|
|
3:26.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Esbjerg 1 herrer |
31 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
3:28.94 |
+7.05 |
|
|
|
|
Jonas Mathiasen |
2006 |
0609AM |
+0.69 |
25.75 |
54.07 |
|
|
|
54.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frans Johannessen |
1992 |
9277AB |
+0.26 |
24.16 |
50.35 |
|
|
|
1:44.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Kjær |
2003 |
0341AA |
+0.30 |
24.69 |
51.93 |
|
|
|
2:36.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Boström |
2002 |
0295AG |
+0.28 |
25.09 |
52.59 |
|
|
|
3:28.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
AGF Herrer 2 |
23 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
3:33.40 |
+11.51 |
|
|
|
|
Jonas Gaur |
2005 |
0581AK |
+0.67 |
25.00 |
51.97 |
|
|
|
51.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
0007AN |
+0.20 |
24.59 |
51.79 |
|
|
|
1:43.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Villads Seneca |
2006 |
0637AH |
+0.23 |
26.38 |
54.91 |
|
|
|
2:38.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Gadegaard |
2005 |
0591AK |
+0.23 |
26.39 |
54.73 |
|
|
|
3:33.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
STO Herrer 1 |
22 |
Swim Team Odense |
|
|
|
|
|
|
3:34.32 |
+12.43 |
|
|
|
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
0547AE |
+0.61 |
25.61 |
53.32 |
|
|
|
53.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Siksne Kaalund |
2002 |
0235AI |
+0.19 |
24.97 |
52.83 |
|
|
|
1:46.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Juul Henriksen |
2001 |
0161AG |
+0.30 |
26.06 |
54.72 |
|
|
|
2:40.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Luca Hertzog |
2005 |
0569AB |
+0.26 |
25.20 |
53.45 |
|
|
|
3:34.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thisted Herre 1 |
19 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
3:35.21 |
+13.32 |
|
|
|
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
0565AD |
+0.67 |
25.30 |
53.14 |
|
|
|
53.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristian Kjær |
2005 |
0595AD |
+0.31 |
25.65 |
53.51 |
|
|
|
1:46.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Hvilsom |
2007 |
0799AA |
+0.26 |
25.95 |
55.40 |
|
|
|
2:42.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
0457AL |
+0.36 |
24.97 |
53.16 |
|
|
|
3:35.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
S68 drenge |
21 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
3:36.10 |
+14.21 |
|
|
|
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
0349AG |
+0.73 |
25.10 |
51.98 |
|
|
|
51.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
0265AI |
+0.31 |
25.15 |
52.68 |
|
|
|
1:44.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Karl Anton Kristensen |
2005 |
0563AF |
+0.37 |
25.99 |
54.62 |
|
|
|
2:39.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
0709AD |
+0.39 |
27.14 |
56.82 |
|
|
|
3:36.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Fredericia herrer |
22 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
3:38.48 |
+16.59 |
|
|
|
|
Mikkel Holme Madsen |
2005 |
0539AK |
+0.73 |
25.53 |
54.61 |
|
|
|
54.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
0503AG |
+0.40 |
24.73 |
52.67 |
|
|
|
1:47.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Jensen |
2001 |
0119AH |
+0.47 |
26.04 |
55.39 |
|
|
|
2:42.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kresten Skau Hansen |
2005 |
0595AF |
+0.35 |
26.35 |
55.81 |
|
|
|
3:38.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aalborg Herrer 2 |
19 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
3:39.46 |
+17.57 |
|
|
|
|
Inas Ilic |
2005 |
0591AE |
+0.64 |
26.08 |
55.70 |
|
|
|
55.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lars Riisgaard-Jensen |
2004 |
0411AC |
+0.29 |
26.18 |
55.18 |
|
|
|
1:50.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
0587AG |
+0.23 |
25.74 |
54.07 |
|
|
|
2:44.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
0603AI |
+0.42 |
25.84 |
54.51 |
|
|
|
3:39.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Viborg |
20 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
3:39.93 |
+18.04 |
|
|
|
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
0797AG |
+0.70 |
26.00 |
54.76 |
|
|
|
54.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Elsborg |
2003 |
0361AQ |
+0.23 |
25.39 |
52.84 |
|
|
|
1:47.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Jakobsen |
2005 |
0573AM |
+0.32 |
27.05 |
56.73 |
|
|
|
2:44.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Therkildsen |
2007 |
0783AI |
+0.30 |
26.36 |
55.60 |
|
|
|
3:39.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
SwimHorsens drenge 1 |
21 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
3:40.01 |
+18.12 |
|
|
|
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
0311AS |
+0.62 |
25.95 |
53.89 |
|
|
|
53.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Toni Radak |
2002 |
0209AV |
+0.16 |
25.56 |
54.78 |
|
|
|
1:48.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Kruse Holm |
2004 |
0413AL |
+0.18 |
26.33 |
55.63 |
|
|
|
2:44.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matti Andersen |
2005 |
0583AL |
+0.08 |
26.29 |
55.71 |
|
|
|
3:40.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Esbjerg 2 herrer |
20 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
3:40.33 |
+18.44 |
|
|
|
|
Jonas Krammer Knudsen |
2003 |
0345AF |
+0.70 |
26.75 |
55.55 |
|
|
|
55.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Mose |
2004 |
0411AD |
+0.26 |
26.41 |
55.62 |
|
|
|
1:51.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Drachmann |
2005 |
0567AF |
+0.15 |
25.70 |
54.24 |
|
|
|
2:45.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Timmermand |
2006 |
0617AL |
+0.15 |
26.06 |
54.92 |
|
|
|
3:40.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
SSK Herrer 1 |
20 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
3:40.55 |
+18.66 |
|
|
|
|
Frederik Rantzau Vejvad |
2007 |
0729AG |
+0.71 |
26.50 |
56.58 |
|
|
|
56.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
0333AQ |
+0.28 |
26.47 |
|
|
|
|
|
1:52.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Togsverd |
2005 |
0577AE |
+0.10 |
25.54 |
54.81 |
|
|
|
2:47.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
0339AD |
+0.12 |
25.38 |
53.03 |
|
|
|
3:40.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
STO Herrer 2 |
23 |
Swim Team Odense |
|
|
|
|
|
|
3:43.48 |
+21.59 |
|
|
|
|
Anders Hansen |
2006 |
0697AP |
+0.75 |
26.39 |
55.25 |
|
|
|
55.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Rasmussen |
2000 |
0045AQ |
+0.09 |
26.69 |
56.35 |
|
|
|
1:51.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Podiss Petersen |
2002 |
0265AE |
+0.18 |
26.64 |
55.80 |
|
|
|
2:47.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Mosbæk Toft Johannessen |
2005 |
0529AG |
+0.36 |
26.61 |
56.08 |
|
|
|
3:43.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
SwimHorsens drenge 2 |
24 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
3:46.65 |
+24.76 |
|
|
|
|
Magne Andersen |
2007 |
0787AD |
+0.66 |
27.56 |
58.60 |
|
|
|
58.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
0679AO |
+0.33 |
26.34 |
56.32 |
|
|
|
1:54.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tais Andkjær Kristensen |
1999 |
9987AB |
+0.26 |
25.41 |
53.74 |
|
|
|
2:48.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Løth Andersen |
2007 |
0709AC |
+0.19 |
27.49 |
57.99 |
|
|
|
3:46.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aalborg Herrer 3 |
17 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
3:47.73 |
+25.84 |
|
|
|
|
Rasmus Norup |
2007 |
0781AI |
+0.62 |
27.60 |
57.67 |
|
|
|
57.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
0725AI |
+0.30 |
26.06 |
54.50 |
|
|
|
1:52.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonatan Schubart Nielsen |
2006 |
0655AP |
+0.30 |
27.93 |
58.34 |
|
|
|
2:50.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Jensen |
2007 |
0773AE |
+0.32 |
27.20 |
57.22 |
|
|
|
3:47.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nyborg |
18 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
3:47.77 |
+25.88 |
|
|
|
|
Toke Hjalmar Nielsen |
2006 |
0635AM |
+0.67 |
27.50 |
57.05 |
|
|
|
57.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Nielsen |
2006 |
0659AD |
+0.30 |
57.05 |
58.02 |
|
|
|
1:55.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teodor Thuelund |
2005 |
0577AH |
+0.31 |
26.42 |
57.61 |
|
|
|
2:52.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
0797AA |
|
2:52.68 |
55.09 |
|
|
|
3:47.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Vejle drenge 1 |
17 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
3:49.33 |
+27.44 |
|
|
|
|
Nikolai Uekermann Olsen |
2006 |
0655AF |
+0.66 |
27.02 |
56.87 |
|
|
|
56.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
0631AB |
+0.02 |
26.23 |
56.05 |
|
|
|
1:52.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
0731AL |
+0.32 |
27.00 |
57.17 |
|
|
|
2:50.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Bank Hansen |
2006 |
0657AG |
+0.13 |
28.38 |
59.24 |
|
|
|
3:49.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Esbjerg 3 herrer |
18 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
3:49.37 |
+27.48 |
|
|
|
|
Jonas Cheuk Lam Tse |
2007 |
0717AH |
+0.57 |
28.92 |
1:01.42 |
|
|
|
1:01.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Villads Isko Pimenta |
2007 |
0751AD |
+0.05 |
26.93 |
56.87 |
|
|
|
1:58.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicolas Duvander |
2005 |
0563AE |
+0.36 |
26.10 |
55.55 |
|
|
|
2:53.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Foss |
2006 |
0677AC |
+0.21 |
26.13 |
55.53 |
|
|
|
3:49.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Holstebros Power Puff Piger |
18 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
3:49.52 |
+27.63 |
|
|
|
|
Søren Winther Hald |
2005 |
0551AK |
+0.56 |
26.14 |
55.89 |
|
|
|
55.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Stilling |
2007 |
0775AP |
+0.32 |
29.83 |
1:03.34 |
|
|
|
1:59.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Drechsler |
2005 |
0561AH |
+0.21 |
26.49 |
56.72 |
|
|
|
2:55.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophus Henningsen |
2007 |
0789AA |
+0.51 |
25.68 |
53.57 |
|
|
|
3:49.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
AGF Herrer 3 |
18 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
3:49.78 |
+27.89 |
|
|
|
|
Sebastian Rasmussen |
2007 |
0791AJ |
+0.66 |
27.80 |
57.23 |
|
|
|
57.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
0665AH |
+0.16 |
27.90 |
58.17 |
|
|
|
1:55.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Thulstrup Lemming |
2005 |
0517AJ |
+0.47 |
27.19 |
57.00 |
|
|
|
2:52.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Petersen |
2006 |
0625AC |
+0.45 |
27.15 |
57.38 |
|
|
|
3:49.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
AGF Herrer 4 |
17 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
3:56.42 |
+34.53 |
|
|
|
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
0627AB |
+0.70 |
28.12 |
58.81 |
|
|
|
58.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karl B. Jørgensen |
2006 |
0653AI |
+0.26 |
27.81 |
1:00.08 |
|
|
|
1:58.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Suder Lassen |
2007 |
0777AM |
+0.58 |
27.57 |
58.18 |
|
|
|
2:57.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas S. H. Frederiksen |
2006 |
0629AG |
+0.30 |
28.23 |
59.35 |
|
|
|
3:56.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Esbjerg herre 4 |
22 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
4:04.65 |
+42.76 |
|
|
|
|
Christian Pedersen |
2007 |
0723AM |
+0.75 |
27.25 |
58.15 |
|
|
|
58.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
0779AC |
+0.65 |
27.48 |
57.67 |
|
|
|
1:55.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Staghøj Andersen |
2006 |
0621AC |
+0.22 |
27.18 |
57.31 |
|
|
|
2:53.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Heeb |
2001 |
0141AR |
+0.29 |
33.01 |
1:11.52 |
|
|
|
4:04.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aarhus Swim Herre 1 |
19 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Startende svømmermister kontak med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen |
|
|
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
0571AC |
+0.68 |
25.09 |
52.11 |
|
|
|
52.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
0491AC |
+0.37 |
25.00 |
53.30 |
|
|
|
1:45.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Lindholm |
2004 |
0451AC |
-0.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
0477AE |
+0.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aarhus Swim herre 2 |
20 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Startende svømmermister kontak med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen |
|
|
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
0761AO |
+0.56 |
27.38 |
56.54 |
|
|
|
56.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Vind Sejr |
2003 |
0329AG |
+0.28 |
26.97 |
56.79 |
|
|
|
1:53.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
0567AM |
+0.12 |
26.41 |
55.86 |
|
|
|
2:49.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
0515AP |
-0.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 19:34:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-10-2022 19:44.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 4X100m Frisvømning Damer - Finale |
|
DR |
3:38.94 |
|
|
Lyngby |
|
|
Aalborg (DEN) |
06-04-2014 |
|
|
|
|
DJR |
3:46.63 |
|
|
KVIK Piger |
|
|
Kastrup (DEN) |
09-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Aalborg Damer 1 |
23 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
3:49.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Snæfridur Sol |
2000 |
0082AL |
+0.66 |
26.67 |
54.63 |
|
|
|
54.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
0634AK |
+0.36 |
28.04 |
57.83 |
|
|
|
1:52.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
0784AI |
+0.40 |
28.66 |
59.31 |
|
|
|
2:51.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Helena V. Elling |
2000 |
0078AC |
+0.35 |
27.62 |
57.72 |
|
|
|
3:49.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aalborg Damer 2 |
23 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
3:51.85 |
+2.36 |
|
|
|
|
Fenja Romanski |
2005 |
0598AH |
+0.66 |
27.68 |
58.16 |
|
|
|
58.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline L. Kristensen |
2003 |
0326AQ |
+0.27 |
28.58 |
1:00.27 |
|
|
|
1:58.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
0074AM |
+0.26 |
26.78 |
55.40 |
|
|
|
2:53.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Pedersen |
2007 |
0778AF |
+0.43 |
27.93 |
58.02 |
|
|
|
3:51.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
SwimHorsens Piger 1 |
24 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
3:56.89 |
+7.40 |
|
|
|
|
Sofie Le Fevre |
2004 |
0448AX |
+0.70 |
28.92 |
1:01.10 |
|
|
|
1:01.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
9942AG |
|
27.93 |
58.38 |
|
|
|
1:59.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
0672AM |
+0.25 |
27.89 |
58.77 |
|
|
|
2:58.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
0406AS |
+0.28 |
27.66 |
58.64 |
|
|
|
3:56.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
AGF Damer 1 |
22 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
3:58.50 |
+9.01 |
|
|
|
|
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
0158AE |
+0.66 |
29.31 |
1:01.11 |
|
|
|
1:01.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
0368AT |
+0.07 |
27.73 |
57.13 |
|
|
|
1:58.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Nørgaard |
2007 |
0702AK |
+0.27 |
28.04 |
58.92 |
|
|
|
2:57.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Vedel Larsen |
2005 |
0554AK |
+0.26 |
29.17 |
1:01.34 |
|
|
|
3:58.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aalborg Damer 3 |
21 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
4:01.58 |
+12.09 |
|
|
|
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
0578AC |
+0.59 |
28.70 |
1:00.46 |
|
|
|
1:00.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
0598AM |
+0.28 |
29.14 |
1:01.42 |
|
|
|
2:01.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thea Søe Bach |
2002 |
0222AD |
+0.38 |
28.43 |
59.62 |
|
|
|
3:01.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
0458AO |
+0.41 |
29.04 |
1:00.08 |
|
|
|
4:01.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
AGF Damer 2 |
21 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
4:04.07 |
+14.58 |
|
|
|
|
Johanne Schleimann |
2007 |
0766AP |
+0.64 |
29.32 |
1:00.63 |
|
|
|
1:00.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Christensen |
2002 |
0272AI |
+0.24 |
29.44 |
1:01.16 |
|
|
|
2:01.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Fogh |
2003 |
0352AI |
+0.17 |
29.25 |
1:00.66 |
|
|
|
3:02.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
0742AI |
+0.24 |
29.68 |
1:01.62 |
|
|
|
4:04.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viborg |
21 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
4:04.28 |
+14.79 |
|
|
|
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
0466AM |
+0.65 |
29.38 |
1:00.90 |
|
|
|
1:00.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
0346AT |
+0.20 |
28.94 |
1:00.45 |
|
|
|
2:01.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Sloth |
2008 |
0854AN |
+0.35 |
30.67 |
1:04.57 |
|
|
|
3:05.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise D. Liboriussen |
2002 |
0242AV |
+0.18 |
27.76 |
58.36 |
|
|
|
4:04.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aalborg Damer 4 |
18 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
4:05.29 |
+15.80 |
|
|
|
|
Caroline Lærkegaard Hyltoft |
2006 |
0678AO |
+0.75 |
29.34 |
1:01.61 |
|
|
|
1:01.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
0736AI |
+0.18 |
28.82 |
1:00.88 |
|
|
|
2:02.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luanna Russo |
2006 |
0604AM |
+0.31 |
28.92 |
1:01.69 |
|
|
|
3:04.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
0588AM |
+0.27 |
28.97 |
1:01.11 |
|
|
|
4:05.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Thisted Damer 1 |
21 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
4:05.34 |
+15.85 |
|
|
|
|
Karoline Sørensen |
2002 |
0236AI |
+0.61 |
27.85 |
59.08 |
|
|
|
59.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Dora Bernsdorf |
2006 |
0636AW |
+0.15 |
29.27 |
1:02.34 |
|
|
|
2:01.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Nadia Bager |
2008 |
0858AJ |
|
29.28 |
1:02.53 |
|
|
|
3:03.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Jørgensen |
2008 |
0858AA |
+0.30 |
29.90 |
1:01.39 |
|
|
|
4:05.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aarhus Swim damer 2 |
19 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
|
4:06.34 |
+16.85 |
|
|
|
|
Eva Hjort |
2004 |
0452AE |
+0.72 |
29.32 |
1:01.04 |
|
|
|
1:01.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
0706AN |
+0.15 |
29.19 |
1:01.57 |
|
|
|
2:02.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
0744AM |
+0.30 |
29.91 |
1:01.96 |
|
|
|
3:04.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Katrine Dige |
2006 |
0654AF |
+0.20 |
29.17 |
1:01.77 |
|
|
|
4:06.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Esbjerg 1 Damer |
21 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
4:06.42 |
+16.93 |
|
|
|
|
Astrid Nielsen |
2002 |
0276AO |
+0.70 |
28.54 |
59.87 |
|
|
|
59.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Millie Møller |
2007 |
0768AD |
+0.14 |
28.90 |
1:01.72 |
|
|
|
2:01.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
0466AK |
+0.26 |
28.42 |
1:00.52 |
|
|
|
3:02.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
0856AE |
+0.49 |
29.42 |
1:04.31 |
|
|
|
4:06.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aarhus swim damer 1 |
20 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
|
4:06.64 |
+17.15 |
|
|
|
|
Martha Bjerg |
2004 |
0454AK |
+0.67 |
29.80 |
1:02.40 |
|
|
|
1:02.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Marie Dige |
2004 |
0404AE |
+0.03 |
29.72 |
1:02.51 |
|
|
|
2:04.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
0362AL |
|
29.49 |
1:02.51 |
|
|
|
3:07.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
0634AR |
+0.16 |
28.22 |
59.22 |
|
|
|
4:06.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
RSK damer |
19 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
4:06.95 |
+17.46 |
|
|
|
|
Christine Mols |
2006 |
0692AO |
+0.67 |
29.00 |
1:00.96 |
|
|
|
1:00.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Bak |
2008 |
0856AG |
+0.32 |
29.88 |
|
|
|
|
|
2:03.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1:02.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
0424AN |
+0.32 |
29.79 |
1:03.03 |
|
|
|
3:06.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Zaugg Rasmussen |
2008 |
0834AO |
+0.40 |
28.68 |
1:00.78 |
|
|
|
4:06.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Fredericia damer |
19 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
4:08.13 |
+18.64 |
|
|
|
|
Mathilde Thy Asmussen |
2004 |
0426AT |
+0.79 |
29.89 |
1:03.36 |
|
|
|
1:03.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Søe |
2008 |
0864AL |
+0.31 |
28.11 |
59.22 |
|
|
|
2:02.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophie Møller Madsen |
2005 |
0536BA |
+0.30 |
29.70 |
1:02.88 |
|
|
|
3:05.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Bendtsen |
2008 |
0876AL |
+0.50 |
29.48 |
1:02.67 |
|
|
|
4:08.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
S68 piger |
19 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
4:08.91 |
+19.42 |
|
|
|
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
0422AR |
+0.62 |
29.78 |
1:02.92 |
|
|
|
1:02.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
0736AT |
+0.35 |
28.97 |
1:01.98 |
|
|
|
2:04.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilde Thirup |
2005 |
0536AL |
+0.24 |
30.00 |
1:04.11 |
|
|
|
3:09.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
0538AI |
+0.21 |
28.45 |
59.90 |
|
|
|
4:08.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
AGF Damer 3 |
22 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
4:13.00 |
+23.51 |
|
|
|
|
Nikoline Sejr |
2006 |
0604AJ |
+0.72 |
30.30 |
1:03.55 |
|
|
|
1:03.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Smilla Bruun Christensen |
2001 |
0154BC |
+0.42 |
30.03 |
1:03.34 |
|
|
|
2:06.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
0764AH |
+0.27 |
29.81 |
1:02.70 |
|
|
|
3:09.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Ingeberg |
2002 |
0252AV |
+0.34 |
29.38 |
1:03.41 |
|
|
|
4:13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
SwimHorsens piger 2 |
17 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
4:13.45 |
+23.96 |
|
|
|
|
Freja Obert |
2006 |
0622AT |
+0.57 |
30.14 |
1:05.21 |
|
|
|
1:05.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Skjelmose |
2007 |
0728AJ |
+0.29 |
30.87 |
1:05.78 |
|
|
|
2:10.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Olsen |
2008 |
0848AN |
+0.16 |
29.38 |
1:02.04 |
|
|
|
3:13.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Schmidt-Petersen |
2007 |
0762AV |
+0.19 |
28.42 |
1:00.42 |
|
|
|
4:13.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
HSK 1D |
18 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
4:15.07 |
+25.58 |
|
|
|
|
Maja Stamholt |
2005 |
0528AH |
+0.79 |
29.85 |
1:02.71 |
|
|
|
1:02.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anja Kisielewicz |
2007 |
0714AX |
+0.26 |
29.93 |
1:03.31 |
|
|
|
2:06.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
0738AV |
+0.66 |
30.58 |
1:04.43 |
|
|
|
3:10.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigrid Sand Jürgensen |
2007 |
0756AQ |
+0.42 |
31.06 |
1:04.62 |
|
|
|
4:15.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aarhus Swim damer 3 |
18 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
|
4:20.06 |
+30.57 |
|
|
|
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
0506AP |
+0.64 |
31.72 |
1:06.28 |
|
|
|
1:06.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Gad |
2007 |
0748AE |
+0.14 |
30.57 |
1:04.82 |
|
|
|
2:11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Bertram |
2006 |
0672AQ |
+0.38 |
30.91 |
1:04.49 |
|
|
|
3:15.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophie Hvergel |
2008 |
0858AU |
+0.03 |
31.07 |
1:04.47 |
|
|
|
4:20.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Vejle piger 1 |
17 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
4:21.65 |
+32.16 |
|
|
|
|
Anna Fiona Nybøll |
2007 |
0736AF |
+0.73 |
30.86 |
1:05.16 |
|
|
|
1:05.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
0634AD |
+0.36 |
30.56 |
1:04.12 |
|
|
|
2:09.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Guldmann Møller |
2007 |
0782AI |
+0.34 |
30.51 |
1:05.88 |
|
|
|
3:15.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Karlov Nielsen |
2007 |
0704AN |
+0.32 |
31.60 |
1:06.49 |
|
|
|
4:21.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
SwimHorsens piger 3 |
16 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
4:22.89 |
+33.40 |
|
|
|
|
Kirstine Sabroe Sørensen |
2008 |
0884AD |
+0.83 |
32.65 |
1:05.96 |
|
|
|
1:05.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sille Augustesen |
2008 |
0824AB |
+0.20 |
31.00 |
1:06.66 |
|
|
|
2:12.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Juul Jensen |
2007 |
0718AJ |
+0.21 |
31.52 |
1:05.24 |
|
|
|
3:17.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karen Klarskov Henriksen |
2008 |
0894AM |
+0.27 |
31.65 |
1:05.03 |
|
|
|
4:22.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Holstebro Magic Girls |
16 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
4:34.18 |
+44.69 |
|
|
|
|
Silje Drechsler |
2007 |
0746AL |
|
34.42 |
1:13.37 |
|
|
|
1:13.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sidsel Tang Christensen |
2007 |
0756AL |
+0.39 |
33.65 |
1:07.62 |
|
|
|
2:20.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Andersen Krabbe |
2008 |
0852AE |
+0.59 |
30.52 |
1:07.64 |
|
|
|
3:28.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Kongsgaard Jakobsen |
2007 |
0784AY |
+0.13 |
31.67 |
1:05.55 |
|
|
|
4:34.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
STO Damer 1 |
26 |
Swim Team Odense |
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Startende svømmermister kontak med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen |
|
|
|
Anna Rønn |
2005 |
0552AD |
+0.66 |
27.25 |
56.85 |
|
|
|
56.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
0646AV |
+0.41 |
27.92 |
59.43 |
|
|
|
1:56.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophie E. Modeweg-Hansen |
1997 |
9722AO |
+0.39 |
28.91 |
1:00.90 |
|
|
|
2:57.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Hemmeløff |
2006 |
0648AK |
-0.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 19:46:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-10-2022 20:06.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 400m Medley Herrer - Finale |
|
|
DR |
4:05.98 |
|
|
|
Chris Christensen |
1988 |
|
Istanbul (TUR) |
11-12-2009 |
|
|
|
|
DJR |
4:16.13 |
|
|
|
Mikkel Gadgaard |
1999 |
|
Bellahøj (DEN) |
11-11-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.77 |
|
4:29.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:24.24 |
(+5.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.62 |
|
4:29.98 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:26.98 |
(+3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.68 |
|
4:31.29 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:37.16 |
(-5.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.69 |
|
4:34.23 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:42.11 |
(-7.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.72 |
|
4:36.22 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:26.95 |
(+9.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.67 |
|
4:38.46 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:36.68 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.49 |
|
4:46.59 |
+17.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:47.90 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asger Mathiasen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.80 |
|
4:46.87 |
+17.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:48.08 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
+0.71 |
|
4:50.58 |
+21.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:54.95 |
(-4.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.73 |
|
4:51.77 |
+22.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:53.25 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.63 |
|
4:52.45 |
+22.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:49.16 |
(+3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.60 |
|
4:54.92 |
+25.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:57.16 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.61 |
|
4:59.69 |
+30.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:07.83 |
(-8.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.52 |
|
5:00.46 |
+30.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:58.94 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
+0.50 |
|
5:02.75 |
+33.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:57.05 |
(+5.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Storm Jensen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
|
5:03.69 |
+34.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:58.25 |
(+5.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Zilas Vilsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.53 |
|
5:09.90 |
+40.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:04.59 |
(+5.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kasper O. Jensen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.80 |
|
5:15.68 |
+46.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:15.47 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 17:03:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2022 17:03.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 400m Medley Herrer - Finale |
|
|
DR |
4:05.98 |
|
|
|
Chris Christensen |
1988 |
|
Istanbul (TUR) |
11-12-2009 |
|
|
|
|
DJR |
4:16.13 |
|
|
|
Mikkel Gadgaard |
1999 |
|
Bellahøj (DEN) |
11-11-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.77 |
|
4:29.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:24.24 |
(+5.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.62 |
|
4:29.98 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:26.98 |
(+3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.68 |
|
4:31.29 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:37.16 |
(-5.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.69 |
|
4:34.23 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:42.11 |
(-7.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.72 |
|
4:36.22 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:26.95 |
(+9.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.67 |
|
4:38.46 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:36.68 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.49 |
|
4:46.59 |
+17.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:47.90 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asger Mathiasen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.80 |
|
4:46.87 |
+17.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:48.08 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
+0.71 |
|
4:50.58 |
+21.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:54.95 |
(-4.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.73 |
|
4:51.77 |
+22.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:53.25 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.63 |
|
4:52.45 |
+22.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:49.16 |
(+3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.60 |
|
4:54.92 |
+25.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:57.16 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.61 |
|
4:59.69 |
+30.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:07.83 |
(-8.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.52 |
|
5:00.46 |
+30.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:58.94 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
+0.50 |
|
5:02.75 |
+33.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:57.05 |
(+5.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Storm Jensen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
|
5:03.69 |
+34.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:58.25 |
(+5.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Zilas Vilsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.53 |
|
5:09.90 |
+40.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:04.59 |
(+5.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kasper O. Jensen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.80 |
|
5:15.68 |
+46.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:15.47 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 17:03:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2022 17:03.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Frisvømning Damer - Indledende heat |
|
|
DR |
51.58 |
|
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
|
Doha (QAT) |
09-10-2016 |
|
|
|
|
DJR |
53.55 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Thisted (DEN) |
26-11-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Snæfridur Sol |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
|
56.00 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 54.68 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Pedersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.61 |
|
57.96 |
+1.96 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 58.77 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Louise D. Liboriussen |
2002 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
|
58.33 |
+2.33 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 57.51 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.61 |
|
58.79 |
+2.79 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 55.56 |
(+3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.58 |
|
58.86 |
+2.86 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 57.08 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.67 |
|
59.78 |
+3.78 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 57.11 |
(+2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
|
59.79 |
+3.79 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 58.26 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
Horsens Svømmeklub |
+0.74 |
|
59.85 |
+3.85 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 58.56 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.63 |
|
59.99 |
+3.99 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.20 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
Swim Team Odense |
+0.76 |
|
1:00.02 |
+4.02 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 58.68 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
+0.74 |
|
1:00.38 |
+4.38 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 59.05 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:00.51 |
+4.51 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.77 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:00.52 |
+4.52 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 58.16 |
(+2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Christine Mols |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
+0.66 |
|
1:00.66 |
+4.66 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 58.43 |
(+2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.54 |
|
1:00.84 |
+4.84 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 57.55 |
(+3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.60 |
|
1:01.02 |
+5.02 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 59.09 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Karoline L. Kristensen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:01.15 |
+5.15 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 58.75 |
(+2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:01.18 |
+5.18 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 59.95 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sofie Kruse Rasmussen |
2005 |
Swim Team Neptun |
+0.52 |
|
1:01.21 |
+5.21 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.10 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sofie Schmidt-Petersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.63 |
|
1:01.27 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.79 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Freja Zaugg Rasmussen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:01.37 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.08 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sava Mathilde Simonsen |
2008 |
Frem Odense |
+0.70 |
|
1:01.43 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.96 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Laura Fogh |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
|
1:01.45 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.28 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.82 |
|
1:02.13 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.19 |
(+2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Anna Powers |
2007 |
Berns Swim Team |
+0.74 |
|
1:02.38 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.68 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.78 |
|
1:02.59 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.99 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Caroline Petersen |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.45 |
|
1:02.68 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.95 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Anne Katrine Dige |
2006 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.80 |
|
1:02.80 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.09 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:03.00 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.79 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Sofie Bak |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.62 |
|
1:03.02 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.71 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.76 |
|
1:03.04 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.52 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Laura Norup |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:03.06 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.84 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Katrine Kjær Laugesen |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
1:03.07 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.75 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Mille Dahl Lindholm |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:03.12 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.91 |
(+2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Maja Stamholt |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.68 |
|
1:03.13 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.59 |
(+2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Clara Bendtsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:03.16 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.45 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Maria Møberg Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.79 |
|
1:03.29 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.26 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Millie Møller |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.54 |
|
1:03.31 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.26 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Julie Olsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:03.36 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.73 |
(+2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Sophie E. Modeweg-Hansen |
1997 |
Swim Team Odense |
+0.60 |
|
1:03.56 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.66 |
(+2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Martha Bjerg |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.79 |
|
1:03.57 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.59 |
(+2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Sigrid Sand Jürgensen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.51 |
|
1:03.75 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.18 |
(-4.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
1:03.99 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.78 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Ingrid Kirk Elkjær |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:04.20 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.63 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.61 |
|
1:04.33 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.04 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Andrea Wagner |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.82 |
|
1:04.55 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.96 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Smilla Bruun Christensen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.56 |
|
1:04.58 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.65 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Anna Mai Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.73 |
|
1:04.79 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.78 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.58 |
|
1:04.90 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.81 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
1:05.02 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.53 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Sofia Ingeberg |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.75 |
|
1:05.14 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.90 |
(+2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Lærke Rosen Lundsfryd |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
+0.75 |
|
1:05.18 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.84 |
(+3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=53 |
|
Marie Pilegaard Køfer |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.64 |
|
1:05.22 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.39 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=53 |
|
Lærke Svenstrup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.61 |
|
1:05.22 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.50 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:05.41 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.40 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Freja Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
|
1:05.61 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.28 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Karen Klarskov Henriksen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:06.04 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.19 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.82 |
|
1:06.11 |
+10.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.64 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Sidsel Tang Christensen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.68 |
|
1:06.71 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.66 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:06.96 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.48 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Luna Kristensen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.51 |
|
1:07.76 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.07 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Maiken Hougaard |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.70 |
|
1:07.85 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.13 |
(+5.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.69 |
|
1:10.95 |
+14.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.87 |
(+11.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Camilla Bitz Witt |
2003 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:13.29 |
+17.29 |
|
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 1:11.04 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Søe |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 10:00:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2022 12:23.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Frisvømning Damer - A Finale |
|
|
DR |
51.58 |
|
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
|
Doha (QAT) |
09-10-2016 |
|
|
|
|
DJR |
53.55 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Thisted (DEN) |
26-11-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Snæfridur Sol |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.80 |
|
55.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.00 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
|
57.49 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.79 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Louise D. Liboriussen |
2002 |
Viborg Svømme Klub |
+0.69 |
|
57.51 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.33 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Pedersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
|
57.81 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.96 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
|
58.69 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.86 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
58.86 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.79 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.67 |
|
59.83 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.78 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
Horsens Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:02.81 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.85 |
(+2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 17:06:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Frisvømning Damer - B Finale |
|
|
DR |
51.58 |
|
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
|
Doha (QAT) |
09-10-2016 |
|
|
|
|
DJR |
53.55 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Thisted (DEN) |
26-11-2011 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.81 |
|
59.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.99 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.53 |
|
59.72 |
+0.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.84 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
Swim Team Odense |
+0.75 |
|
59.73 |
+0.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.02 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:00.32 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.52 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christine Mols |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
+0.68 |
|
1:00.36 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.66 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
+0.75 |
|
1:00.94 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.38 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofie Kruse Rasmussen |
2005 |
Swim Team Neptun |
+0.74 |
|
1:01.06 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.21 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:01.41 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.51 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 17:06:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2022 17:07.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer - Indledende heat |
|
|
DR |
47.37 |
|
|
|
Mathias Z. Rysgaard |
1998 |
|
Glasgow (GBR) |
07-12-2019 |
|
|
|
|
DJR |
48.02 |
|
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Aarhus (DEN) |
05-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.61 |
|
51.42 |
|
|
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 51.83 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.64 |
|
51.72 |
+0.30 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 48.73 |
(+2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.72 |
|
52.09 |
+0.67 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 52.57 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frans Johannessen |
1992 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.72 |
|
52.29 |
+0.87 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 50.48 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Martin H. Abel |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.66 |
|
52.47 |
+1.05 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 48.86 |
(+3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.64 |
|
52.56 |
+1.14 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 51.32 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
|
52.67 |
+1.25 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 49.88 |
(+2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.67 |
|
52.71 |
+1.29 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 51.85 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.80 |
|
53.24 |
+1.82 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 48.94 |
(+4.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.66 |
|
53.39 |
+1.97 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 51.49 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
|
53.43 |
+2.01 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 51.48 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.66 |
|
53.43 |
+2.01 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 51.55 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
Swim Team Odense |
+0.63 |
|
53.62 |
+2.20 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 53.09 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
|
53.76 |
+2.34 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 52.50 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Johan Siksne Kaalund |
2002 |
Swim Team Odense |
+0.67 |
|
54.33 |
+2.91 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 52.30 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.50 |
|
54.40 |
+2.98 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 52.89 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
|
54.56 |
+3.14 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 54.35 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Villads Seneca |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
|
54.95 |
+3.53 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 54.39 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Inas Ilic |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
|
55.07 |
+3.65 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 54.89 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jakob Mose |
2000 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.67 |
|
55.08 |
+3.66 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 52.11 |
(+2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.63 |
|
55.13 |
+3.71 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 52.72 |
(+2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mikkel Holme Madsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.70 |
|
55.15 |
+3.73 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 54.53 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.75 |
|
55.22 |
+3.80 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 53.56 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Frederik Gadegaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.64 |
|
55.29 |
+3.87 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 54.12 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lawrence Langley |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
|
55.52 |
+4.10 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 52.84 |
(+2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Toni Radak |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
+0.73 |
|
55.70 |
+4.28 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 52.41 |
(+3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=27 |
|
Anders Hansen |
2006 |
Swim Team Odense |
+0.65 |
|
55.71 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.94 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=27 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
|
55.71 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.96 |
(+3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Alexander Drachmann |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.71 |
|
55.80 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.60 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Jonas Therkildsen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.70 |
|
55.92 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.03 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.78 |
|
56.05 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.35 |
(+2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Jacob Timmermand |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.64 |
|
56.16 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.56 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Jonas Mathiasen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.69 |
|
56.20 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.29 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.74 |
|
56.37 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.99 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Sissu Petersen |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.69 |
|
56.48 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.83 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Simon Juul Henriksen |
2001 |
Swim Team Odense |
+0.72 |
|
56.54 |
+5.12 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 52.45 |
(+4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Frederik Rantzau Vejvad |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.69 |
|
56.55 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.11 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
|
56.58 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.07 |
(+3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.68 |
|
56.64 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.78 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Villads Isko Pimenta |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.78 |
|
57.09 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.67 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Silas Åkerlind |
2005 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.64 |
|
57.16 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.86 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Anders Mosbæk Toft Johannes |
2005 |
Swim Team Odense |
+0.71 |
|
57.34 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.59 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Toke Hjalmar Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.53 |
|
57.36 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.23 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Nikolai Uekermann Olsen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.69 |
|
57.44 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.96 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Kristian Ølgaard |
2005 |
Aars Svømmeklub |
+0.70 |
|
57.52 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.23 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Christian N. Christensen |
2006 |
Kolding SK |
+0.71 |
|
57.58 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.19 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Harald Heyde Engvad |
2007 |
Frem Odense |
+0.69 |
|
57.76 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.45 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
+0.68 |
|
57.79 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.12 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Tobias Boström |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.67 |
|
58.69 |
+7.27 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 53.90 |
(+4.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Rasmus Norup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
|
59.20 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.44 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Marcus Munk |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.60 |
|
59.31 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.27 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Marius Lund Bendixen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.63 |
|
1:00.63 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.30 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Jakob Heeb |
2001 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:14.38 |
+22.96 |
|
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 1:08.56 |
(+5.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 10:14:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2022 12:23.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer - A Finale |
|
|
DR |
47.37 |
|
|
|
Mathias Z. Rysgaard |
1998 |
|
Glasgow (GBR) |
07-12-2019 |
|
|
|
|
DJR |
48.02 |
|
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Aarhus (DEN) |
05-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.67 |
|
50.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.72 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frans Johannessen |
1992 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.72 |
|
51.28 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.29 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martin H. Abel |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.65 |
|
51.35 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.47 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.73 |
|
52.52 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.09 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.65 |
|
52.79 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.39 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.69 |
|
52.93 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.43 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
|
53.13 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.67 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
|
53.53 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.43 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 17:11:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer - B Finale |
|
|
DR |
47.37 |
|
|
|
Mathias Z. Rysgaard |
1998 |
|
Glasgow (GBR) |
07-12-2019 |
|
|
|
|
DJR |
48.02 |
|
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Aarhus (DEN) |
05-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.68 |
|
53.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.13 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Siksne Kaalund |
2002 |
Swim Team Odense |
+0.68 |
|
53.88 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.33 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
|
53.94 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.56 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.69 |
|
54.34 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.40 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Villads Seneca |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.66 |
|
55.16 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.95 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Toni Radak |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
+0.73 |
|
55.25 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.70 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.71 |
|
55.34 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.22 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederik Gadegaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.55 |
|
55.38 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.29 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 17:11:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2022 17:11.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer - Indledende heat |
|
|
DR |
2:03.50 |
|
|
|
Pernille Larsen |
1992 |
|
Istanbul (TUR) |
13-12-2009 |
|
|
|
|
DJR |
2:06.27 |
|
|
|
Pernille Larsen |
1992 |
|
Rijeka (CRO) |
14-12-2008 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.65 |
|
2:16.48 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:15.50 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.55 |
|
2:19.16 |
+2.68 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:07.70 |
(+11.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
|
2:19.42 |
+2.94 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:13.40 |
(+6.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
|
2:20.44 |
+3.96 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:19.86 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.74 |
|
2:20.48 |
+4.00 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:24.96 |
(-4.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.63 |
|
2:22.01 |
+5.53 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:25.58 |
(-3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
|
2:23.42 |
+6.94 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:22.11 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
|
2:24.14 |
+7.66 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:21.30 |
(+2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marie Christensen |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.64 |
|
2:25.67 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.19 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
+0.67 |
|
2:27.60 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.05 |
(+4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.79 |
|
2:28.88 |
+12.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.97 |
(-3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.69 |
|
2:29.33 |
+12.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.67 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.68 |
|
2:29.60 |
+13.12 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:30.27 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.69 |
|
2:33.15 |
+16.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.57 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Fiona Nybøll |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.73 |
|
2:33.21 |
+16.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.83 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nikoline Sejr |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.65 |
|
2:33.94 |
+17.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.92 |
(+5.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.69 |
|
2:34.94 |
+18.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.67 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sofie Karlov Nielsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.68 |
|
2:38.03 |
+21.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.97 |
(+7.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alberte Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.75 |
|
2:39.42 |
+22.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.55 |
(+2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 10:25:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2022 12:23.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer - Finale |
|
|
DR |
2:03.50 |
|
|
|
Pernille Larsen |
1992 |
|
Istanbul (TUR) |
13-12-2009 |
|
|
|
|
DJR |
2:06.27 |
|
|
|
Pernille Larsen |
1992 |
|
Rijeka (CRO) |
14-12-2008 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.67 |
|
2:14.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.48 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.56 |
|
2:15.71 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.16 |
(-3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
|
2:17.92 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.44 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.72 |
|
2:18.24 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.48 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
|
2:18.92 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.42 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.62 |
|
2:21.93 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.42 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.64 |
|
2:22.78 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.01 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
|
2:23.73 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.14 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 17:21:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2022 17:21.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer - Indledende heat |
|
|
DR |
1:52.33 |
|
|
|
Anders Jensen |
1987 |
|
København (DEN) |
19-12-2009 |
|
|
|
|
DJR |
1:55.80 |
|
|
|
Marcus Bak |
1991 |
|
Kastrup (DEN) |
19-04-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.63 |
|
2:06.30 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:59.53 |
(+6.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.53 |
|
2:08.32 |
+2.02 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:08.63 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.62 |
|
2:10.82 |
+4.52 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:07.90 |
(+2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Gaarde |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.70 |
|
2:10.85 |
+4.55 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:14.70 |
(-3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Podiss Petersen |
2002 |
Swim Team Odense |
+0.58 |
|
2:11.09 |
+4.79 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:05.93 |
(+5.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.62 |
|
2:12.03 |
+5.73 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:05.45 |
(+6.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asger Mathiasen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.61 |
|
2:13.32 |
+7.02 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:10.97 |
(+2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederik Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.64 |
|
2:14.63 |
+8.33 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:09.85 |
(+4.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Luca Hertzog |
2005 |
Swim Team Odense |
+0.64 |
|
2:16.38 |
+10.08 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:08.62 |
(+7.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.62 |
|
2:17.79 |
+11.49 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:18.83 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.62 |
|
2:17.90 |
+11.60 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:17.20 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oskar Foss |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.64 |
|
2:18.94 |
+12.64 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:21.96 |
(-3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jonas S. H. Frederiksen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.71 |
|
2:20.07 |
+13.77 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:21.32 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.66 |
|
2:20.14 |
+13.84 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:19.20 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ejnar Truelsen |
2002 |
Herning Svømmeklub |
+0.67 |
|
2:20.69 |
+14.39 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:11.97 |
(+8.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.75 |
|
2:20.99 |
+14.69 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:22.16 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lasse Thulstrup |
2004 |
Kolding SK |
+0.67 |
|
2:21.53 |
+15.23 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:29.98 |
(-8.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Marius Toustrup Elkjær |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.55 |
|
2:23.94 |
+17.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.05 |
(+4.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kasper O. Jensen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.65 |
|
2:24.69 |
+18.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.23 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.65 |
|
2:25.43 |
+19.13 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:25.29 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Marius Danielsen |
2005 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.67 |
|
2:27.95 |
+21.65 |
|
|
S 19 |
|
|
|
Entry time: 2:27.73 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 10:37:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2022 12:23.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer - A Finale |
|
|
DR |
1:52.33 |
|
|
|
Anders Jensen |
1987 |
|
København (DEN) |
19-12-2009 |
|
|
|
|
DJR |
1:55.80 |
|
|
|
Marcus Bak |
1991 |
|
Kastrup (DEN) |
19-04-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.64 |
|
2:04.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.30 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.62 |
|
2:06.61 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.03 |
(-5.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.60 |
|
2:07.92 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.82 |
(-2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.57 |
|
2:08.21 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.32 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Gaarde |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.69 |
|
2:09.89 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.85 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.65 |
|
2:10.75 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.63 |
(-3.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asger Mathiasen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.66 |
|
2:14.02 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.32 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Luca Hertzog |
2005 |
Swim Team Odense |
+0.62 |
|
2:15.07 |
+10.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.38 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 17:29:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer - B Finale |
|
|
DR |
1:52.33 |
|
|
|
Anders Jensen |
1987 |
|
København (DEN) |
19-12-2009 |
|
|
|
|
DJR |
1:55.80 |
|
|
|
Marcus Bak |
1991 |
|
Kastrup (DEN) |
19-04-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.65 |
|
2:15.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.90 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskar Foss |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.65 |
|
2:18.43 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.94 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonas S. H. Frederiksen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.73 |
|
2:18.59 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.07 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.67 |
|
2:20.08 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.99 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.68 |
|
2:20.46 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.14 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.64 |
|
2:20.48 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.79 |
(+2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ejnar Truelsen |
2002 |
Herning Svømmeklub |
+0.68 |
|
2:22.33 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.69 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lasse Thulstrup |
2004 |
Kolding SK |
+0.69 |
|
2:22.54 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.53 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 17:29:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2022 17:29.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Butterfly Damer - Indledende heat |
|
|
DR |
55.10 |
|
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
|
Indianapolis (USA) |
11-12-2015 |
|
|
|
|
DJR |
59.18 |
|
|
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
Bellahøj (DEN) |
10-11-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.62 |
|
1:02.54 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.37 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.59 |
|
1:03.84 |
+1.30 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.96 |
(+2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.55 |
|
1:03.89 |
+1.35 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.18 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karoline L. Kristensen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:04.09 |
+1.55 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.58 |
(+2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:05.53 |
+2.99 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.17 |
(+3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marie Bertram |
2006 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.72 |
|
1:05.95 |
+3.41 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.01 |
(+2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.67 |
|
1:06.30 |
+3.76 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.42 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matilde Bager |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:06.59 |
+4.05 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.28 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:06.94 |
+4.40 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.00 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofie Le Fevre |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
+0.56 |
|
1:07.02 |
+4.48 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.11 |
(+2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
+0.74 |
|
1:07.32 |
+4.78 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.40 |
(+3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:07.43 |
+4.89 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.16 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Laura Vedel Larsen |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.70 |
|
1:07.50 |
+4.96 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.06 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anna Dora Bernsdorf |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
+0.56 |
|
1:07.79 |
+5.25 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.37 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Karoline Prang Andersen |
2005 |
Hobro Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:07.86 |
+5.32 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.64 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:07.99 |
+5.45 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.30 |
(+4.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
Swim Team Odense |
+0.74 |
|
1:08.22 |
+5.68 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.08 |
(+4.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Rikke Ydemann Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
+0.65 |
|
1:08.66 |
+6.12 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.60 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.75 |
|
1:08.77 |
+6.23 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.04 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lotta Træger |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.74 |
|
1:09.07 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.38 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:09.43 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.27 |
(+2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:09.86 |
+7.32 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.21 |
(+3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Nikoline Sejr |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.60 |
|
1:09.93 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.50 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Caroline Lærkegaard Hyltoft |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.60 |
|
1:10.07 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.71 |
(+2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding SK |
+0.77 |
|
1:10.08 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.53 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Natasha Do Jespersen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.64 |
|
1:10.41 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.59 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
1:10.43 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.83 |
(+2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Lærke Kristensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.56 |
|
1:10.68 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.97 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sophie Møller Madsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.54 |
|
1:11.30 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.10 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Kirstine Sabroe Sørensen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.87 |
|
1:11.76 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.36 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Johanne Schleimann |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.61 |
|
1:11.99 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.07 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Mathilde Kongsgaard Jakobse |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.71 |
|
1:12.24 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.67 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Anna Powers |
2007 |
Berns Swim Team |
+0.64 |
|
1:12.25 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.34 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.66 |
|
1:12.42 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.29 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
+0.62 |
|
1:12.46 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:12.65 |
+10.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.53 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Julie Olsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:12.97 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.84 |
(+3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Malou Callisen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
+0.72 |
|
1:13.23 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.19 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding SK |
+0.80 |
|
1:13.47 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.20 |
(+3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Johanne Falkenby Skytte |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.61 |
|
1:13.53 |
+10.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.12 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Freja Obert |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:13.72 |
+11.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.77 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Anne Stæhr |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:14.79 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.23 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 10:48:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2022 12:24.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Butterfly Damer - A Finale |
|
|
DR |
55.10 |
|
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
|
Indianapolis (USA) |
11-12-2015 |
|
|
|
|
DJR |
59.18 |
|
|
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
Bellahøj (DEN) |
10-11-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.72 |
|
1:02.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.54 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:03.44 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.84 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.68 |
|
1:03.81 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.89 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karoline L. Kristensen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:04.23 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.09 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:05.12 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.53 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marie Bertram |
2006 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.73 |
|
1:05.44 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.95 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.59 |
|
1:06.84 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.30 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:06.91 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.94 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 17:38:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Butterfly Damer - B Finale |
|
|
DR |
55.10 |
|
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
|
Indianapolis (USA) |
11-12-2015 |
|
|
|
|
DJR |
59.18 |
|
|
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
Bellahøj (DEN) |
10-11-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
+0.71 |
|
1:05.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.32 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Le Fevre |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:06.53 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.02 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Dora Bernsdorf |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:07.29 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.79 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:07.59 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.43 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.76 |
|
1:07.85 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.77 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karoline Prang Andersen |
2005 |
Hobro Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:08.03 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.86 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Vedel Larsen |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.67 |
|
1:08.43 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.50 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rikke Ydemann Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
+0.56 |
|
1:08.81 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.66 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 17:38:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2022 17:38.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Butterfly Herrer - Indledende heat |
|
|
DR |
50.83 |
|
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Helsingør (DEN) |
21-12-2020 |
|
|
|
|
DJR |
50.83 |
|
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Helsingør (DEN) |
21-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
|
54.50 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 52.65 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
+0.52 |
|
56.49 |
+1.99 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 53.66 |
(+2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.70 |
|
56.51 |
+2.01 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 54.95 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
Swim Team Odense |
+0.60 |
|
56.72 |
+2.22 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 55.29 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Martin H. Abel |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.65 |
|
57.07 |
+2.57 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 54.77 |
(+2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
|
57.29 |
+2.79 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 56.08 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
|
57.97 |
+3.47 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 55.43 |
(+2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lars Riisgaard-Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
|
58.06 |
+3.56 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 54.38 |
(+3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rasmus Petersen |
2002 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.71 |
|
58.14 |
+3.64 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 56.78 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mikkel Holme Madsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.68 |
|
58.22 |
+3.72 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 57.02 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.65 |
|
59.00 |
+4.50 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 56.57 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Daniel Jensen |
2001 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.50 |
|
59.02 |
+4.52 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 58.98 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.72 |
|
59.13 |
+4.63 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 58.07 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.57 |
|
59.25 |
+4.75 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 58.08 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Matti Andersen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
+0.63 |
|
59.75 |
+5.25 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 58.38 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jonas Krammer Knudsen |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.67 |
|
59.93 |
+5.43 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 56.45 |
(+3.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jakob Mose |
2000 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:00.28 |
+5.78 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 55.75 |
(+4.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Asger Hvilsom |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:00.37 |
+5.87 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 59.91 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Frederik Rantzau Vejvad |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:00.66 |
+6.16 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.08 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:00.79 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.47 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:01.13 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.84 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Andreas Rasmussen |
2000 |
Swim Team Odense |
+0.60 |
|
1:01.24 |
+6.74 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 59.53 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.50 |
|
1:01.47 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.15 |
(+2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Peter Suder Lassen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.55 |
|
1:01.61 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.41 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Teodor Thuelund |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:01.65 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.82 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Jonatan Schubart Nielsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:01.88 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.38 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:02.02 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.11 |
(-3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:02.36 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.86 |
(+2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.48 |
|
1:02.40 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.73 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.60 |
|
1:02.58 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.20 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:02.79 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.10 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Jonas Therkildsen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.70 |
|
1:02.84 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.98 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Julius Schier |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
+0.64 |
|
1:03.13 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.62 |
(+2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Tobias Staghøj Andersen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:03.53 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.67 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Rasmus Thulstrup Lemming |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.76 |
|
1:03.73 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.55 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Tobias Damsgaard |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
+0.71 |
|
1:03.75 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.37 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.74 |
|
1:03.94 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.15 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Sebastian Rasmussen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.68 |
|
1:03.95 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.25 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Rasmus Gandrup Nejmann |
2007 |
Swim Team Neptun |
+0.68 |
|
1:04.48 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.56 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
William Bundgaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:04.59 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.81 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Anders Bank Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:05.07 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.56 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Jonas Mathiasen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:06.11 |
+11.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.77 |
(+3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Lucas Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
+0.63 |
|
1:06.44 |
+11.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.31 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Mads Poulsen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.58 |
|
1:06.47 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.45 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Toke Hjalmar Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.54 |
|
1:06.74 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.81 |
(+2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Terkel Klinkowsky |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.49 |
|
1:09.59 |
+15.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.29 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tobias Boström |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 11:00:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2022 12:24.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Butterfly Herrer - A Finale |
|
|
DR |
50.83 |
|
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Helsingør (DEN) |
21-12-2020 |
|
|
|
|
DJR |
50.83 |
|
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Helsingør (DEN) |
21-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
|
54.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.50 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
+0.62 |
|
55.51 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.49 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.70 |
|
56.26 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.51 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
Swim Team Odense |
+0.59 |
|
56.41 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.72 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
|
57.54 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.97 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lars Riisgaard-Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
|
57.66 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.06 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Martin H. Abel |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.66 |
|
57.71 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.07 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rasmus Petersen |
2002 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.73 |
|
57.85 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.14 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 17:43:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Butterfly Herrer - B Finale |
|
|
DR |
50.83 |
|
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Helsingør (DEN) |
21-12-2020 |
|
|
|
|
DJR |
50.83 |
|
|
|
Rasmus Nickelsen |
2003 |
|
Helsingør (DEN) |
21-12-2020 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Holme Madsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.68 |
|
57.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.22 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Jensen |
2001 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.61 |
|
57.69 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.02 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.68 |
|
58.62 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.00 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.72 |
|
59.13 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.13 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.59 |
|
59.18 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.25 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matti Andersen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
+0.63 |
|
59.64 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.75 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asger Hvilsom |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:00.10 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.37 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederik Rantzau Vejvad |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:00.55 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.66 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 17:43:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2022 17:43.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer - Indledende heat |
|
|
DR |
2:15.21 |
|
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Herning (DEN) |
13-12-2013 |
|
|
|
|
DJR |
2:22.73 |
|
|
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
Vejle (DEN) |
03-11-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Hemmeløff |
2006 |
Swim Team Odense |
+0.64 |
|
2:36.34 |
|
|
|
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:32.20 |
(+4.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.60 |
|
2:37.16 |
+0.82 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:32.12 |
(+5.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.51 |
|
2:39.25 |
+2.91 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:35.46 |
(+3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.59 |
|
2:41.21 |
+4.87 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:33.81 |
(+7.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eva Hjort |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.73 |
|
2:41.40 |
+5.06 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:35.88 |
(+5.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathilde Thy Asmussen |
2004 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.76 |
|
2:43.07 |
+6.73 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:48.41 |
(-5.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.70 |
|
2:44.29 |
+7.95 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:44.69 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Nygaard |
2005 |
Swim Team Odense |
+0.76 |
|
2:44.32 |
+7.98 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:42.09 |
(+2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Cecilie Batz |
2003 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.60 |
|
2:45.40 |
+9.06 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:45.50 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.77 |
|
2:46.10 |
+9.76 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:43.23 |
(+2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofie Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
+0.74 |
|
2:47.96 |
+11.62 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:46.80 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
2:48.19 |
+11.85 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:50.96 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.68 |
|
2:48.82 |
+12.48 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:41.89 |
(+6.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.71 |
|
2:49.99 |
+13.65 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:41.21 |
(+8.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.65 |
|
2:50.94 |
+14.60 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:52.70 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Freja Zaugg Rasmussen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.63 |
|
2:52.36 |
+16.02 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:57.73 |
(-5.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sofie Hjorth Jakobsen |
2005 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.75 |
|
2:53.38 |
+17.04 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:48.50 |
(+4.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
2:54.44 |
+18.10 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:56.98 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.55 |
|
2:55.70 |
+19.36 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:51.53 |
(+4.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
2:55.88 |
+19.54 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:52.34 |
(+3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Frederikke Wiese Jacobsen |
2007 |
Swim Team Neptun |
+0.69 |
|
2:56.18 |
+19.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.99 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Silje Drechsler |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.59 |
|
2:57.08 |
+20.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.12 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Millie Møller |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.69 |
|
2:57.10 |
+20.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.37 |
(+6.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Kristine Kipper Pedersen |
2004 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.74 |
|
2:57.79 |
+21.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.16 |
(+11.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Filippa Juul Jensen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.65 |
|
2:57.98 |
+21.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.48 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Andrea Skjelmose |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.72 |
|
2:58.00 |
+21.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.40 |
(+7.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Iben Thomasen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+0.73 |
|
2:59.46 |
+23.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.17 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sofie Bak |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.68 |
|
3:00.21 |
+23.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.52 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Marie Hartmann Johansen |
2007 |
Frem Odense |
+0.59 |
|
3:00.69 |
+24.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.38 |
(-4.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.57 |
|
3:01.37 |
+25.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.76 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
3:05.84 |
+29.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.08 |
(+5.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.81 |
|
3:10.80 |
+34.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.58 |
(+13.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.58 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 11:09:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2022 15:32.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer - A Finale |
|
|
DR |
2:15.21 |
|
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Herning (DEN) |
13-12-2013 |
|
|
|
|
DJR |
2:22.73 |
|
|
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
Vejle (DEN) |
03-11-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
|
2:33.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.16 |
(-4.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.65 |
|
2:36.08 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.25 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.65 |
|
2:37.97 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.21 |
(-3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eva Hjort |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.74 |
|
2:39.80 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.40 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Nygaard |
2005 |
Swim Team Odense |
+0.76 |
|
2:40.05 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.32 |
(-4.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.81 |
|
2:45.60 |
+12.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.29 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
2:46.83 |
+13.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.10 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
+0.78 |
|
2:49.09 |
+15.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.96 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 17:56:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer - B Finale |
|
|
DR |
2:15.21 |
|
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Herning (DEN) |
13-12-2013 |
|
|
|
|
DJR |
2:22.73 |
|
|
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
Vejle (DEN) |
03-11-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.73 |
|
2:44.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.99 |
(-5.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.76 |
|
2:46.38 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.19 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
|
2:47.05 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.94 |
(-3.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.66 |
|
2:48.12 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.82 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freja Zaugg Rasmussen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.78 |
|
2:50.00 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.36 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Hjorth Jakobsen |
2005 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.89 |
|
2:52.74 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.38 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.83 |
|
2:55.40 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.88 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
2:57.09 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.44 |
(+2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 17:56:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2022 18:05.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Brystsvømning Herrer - Indledende heat |
|
|
DR |
2:05.38 |
|
|
|
Chris Christensen |
1988 |
|
Istanbul (TUR) |
13-12-2009 |
|
|
|
|
DJR |
2:10.02 |
|
|
|
Morten Klarskov |
1992 |
|
Istanbul (TUR) |
13-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.64 |
|
2:18.32 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:19.72 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
Swim Team Odense |
+0.64 |
|
2:18.53 |
+0.21 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:13.10 |
(+5.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.76 |
|
2:22.04 |
+3.72 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:22.62 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
+0.67 |
|
2:22.30 |
+3.98 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:21.99 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.62 |
|
2:22.79 |
+4.47 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:17.07 |
(+5.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.78 |
|
2:23.49 |
+5.17 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:18.54 |
(+4.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.64 |
|
2:28.31 |
+9.99 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:22.21 |
(+6.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anders Mose |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.68 |
|
2:28.83 |
+10.51 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:24.73 |
(+4.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kresten Skau Hansen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.69 |
|
2:29.13 |
+10.81 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:31.49 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Simon Kruse Holm |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
+0.62 |
|
2:29.65 |
+11.33 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:31.46 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.71 |
|
2:29.93 |
+11.61 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:31.34 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.75 |
|
2:29.98 |
+11.66 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:28.88 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.62 |
|
2:30.36 |
+12.04 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:29.42 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
2:32.46 |
+14.14 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:33.66 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Valdemar Vind Sejr |
2003 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.69 |
|
2:32.54 |
+14.22 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:25.48 |
(+7.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Simon Gaarde |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.58 |
|
2:33.56 |
+15.24 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:32.12 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sissu Petersen |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.57 |
|
2:33.59 |
+15.27 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:40.84 |
(-7.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.79 |
|
2:35.92 |
+17.60 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:28.56 |
(+7.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Inas Ilic |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
|
2:36.71 |
+18.39 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:27.02 |
(+9.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Frederik Vernersen |
2005 |
Hobro Svømmeklub |
+0.60 |
|
2:38.23 |
+19.91 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:32.64 |
(+5.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emil Askov Møller Petersen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.45 |
|
2:38.58 |
+20.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.84 |
(-3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
|
2:39.02 |
+20.70 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:43.05 |
(-4.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mads Jeppesen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
+0.71 |
|
2:45.91 |
+27.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.32 |
(+8.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Peter Rom Poulsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.80 |
|
2:47.50 |
+29.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.83 |
(+11.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ulrik Stark |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.67 |
|
2:49.72 |
+31.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.99 |
(-7.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Christian Balslev |
2006 |
Hobro Svømmeklub |
+0.73 |
|
2:55.41 |
+37.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.38 |
(+17.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sebastian Stilling |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.78 |
|
2:55.71 |
+37.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.68 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
- |
|
Oliver Phil Langsted |
1999 |
Swim Team Odense |
+0.66 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
DI |
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 11:23:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2022 12:25.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Brystsvømning Herrer - A Finale |
|
|
DR |
2:05.38 |
|
|
|
Chris Christensen |
1988 |
|
Istanbul (TUR) |
13-12-2009 |
|
|
|
|
DJR |
2:10.02 |
|
|
|
Morten Klarskov |
1992 |
|
Istanbul (TUR) |
13-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.65 |
|
2:18.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.32 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.79 |
|
2:21.27 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.04 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.76 |
|
2:21.66 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.49 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
+0.67 |
|
2:21.67 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.30 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.67 |
|
2:25.69 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.31 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kresten Skau Hansen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.69 |
|
2:26.66 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.13 |
(-2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Kruse Holm |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
+0.54 |
|
2:28.87 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.65 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.72 |
|
2:31.25 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.93 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 18:04:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Brystsvømning Herrer - B Finale |
|
|
DR |
2:05.38 |
|
|
|
Chris Christensen |
1988 |
|
Istanbul (TUR) |
13-12-2009 |
|
|
|
|
DJR |
2:10.02 |
|
|
|
Morten Klarskov |
1992 |
|
Istanbul (TUR) |
13-12-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Inas Ilic |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.60 |
|
2:26.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.71 |
(-9.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.65 |
|
2:28.03 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.36 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valdemar Vind Sejr |
2003 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.67 |
|
2:30.69 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.54 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.78 |
|
2:31.11 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.98 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.64 |
|
2:32.00 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.46 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sissu Petersen |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.75 |
|
2:33.20 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.59 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mikkel Mølgaard |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.80 |
|
2:33.51 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.92 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederik Vernersen |
2005 |
Hobro Svømmeklub |
+0.72 |
|
2:37.93 |
+10.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.23 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 18:04:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2022 18:04.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 200m Medley Damer - Indledende heat |
|
|
DR |
2:07.08 |
|
|
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
|
Kastrup (DEN) |
18-04-2009 |
|
|
|
|
DJR |
2:10.24 |
|
|
|
Mia West |
2006 |
|
Toronto (CAN) |
12-12-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Snæfridur Sol |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
|
2:19.05 |
|
|
|
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:16.58 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Swim Team Odense |
+0.55 |
|
2:19.23 |
+0.18 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:17.21 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
2:19.69 |
+0.64 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:15.39 |
(+4.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.62 |
|
2:22.65 |
+3.60 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:16.15 |
(+6.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
|
2:23.27 |
+4.22 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:16.73 |
(+6.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.73 |
|
2:24.48 |
+5.43 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:25.07 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matilde Bager |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.80 |
|
2:26.41 |
+7.36 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:23.55 |
(+2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
|
2:27.70 |
+8.65 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:25.66 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.63 |
|
2:28.89 |
+9.84 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:22.04 |
(+6.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.57 |
|
2:29.38 |
+10.33 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:21.16 |
(+8.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caroline Lærkegaard Hyltoft |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.78 |
|
2:29.41 |
+10.36 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:26.19 |
(+3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilie Pedersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.61 |
|
2:29.79 |
+10.74 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:32.85 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:30.11 |
+11.06 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:29.45 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Karoline L. Kristensen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
|
2:31.83 |
+12.78 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:26.57 |
(+5.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.53 |
|
2:31.97 |
+12.92 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:23.83 |
(+8.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.57 |
|
2:32.32 |
+13.27 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:22.35 |
(+9.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
|
2:32.63 |
+13.58 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:28.91 |
(+3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
Kolding SK |
+0.71 |
|
2:32.84 |
+13.79 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:28.60 |
(+4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anne Katrine Dige |
2006 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.81 |
|
2:33.24 |
+14.19 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:27.14 |
(+6.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:34.03 |
+14.98 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:31.78 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
|
2:34.21 |
+15.16 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:34.30 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.58 |
|
2:35.07 |
+16.02 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:24.55 |
(+10.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
+0.67 |
|
2:35.31 |
+16.26 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:30.64 |
(+4.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.71 |
|
2:35.82 |
+16.77 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:32.08 |
(+3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=25 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.76 |
|
2:35.88 |
+16.83 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:35.84 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=25 |
|
Sofie Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
+0.76 |
|
2:35.88 |
+16.83 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:32.61 |
(+3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Lea Timmermand |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.66 |
|
2:37.32 |
+18.27 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:40.98 |
(-3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
2:37.91 |
+18.86 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:36.36 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Lotta Træger |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.72 |
|
2:38.75 |
+19.70 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:32.68 |
(+6.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.58 |
|
2:38.84 |
+19.79 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:37.97 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Lærke Kristensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.56 |
|
2:39.29 |
+20.24 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:32.87 |
(+6.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.65 |
|
2:40.28 |
+21.23 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:35.11 |
(+5.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Lærke Svenstrup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.79 |
|
2:41.01 |
+21.96 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:39.01 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Clara Bendtsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.65 |
|
2:42.14 |
+23.09 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:38.80 |
(+3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.66 |
|
2:42.25 |
+23.20 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:40.15 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding SK |
+0.71 |
|
2:42.34 |
+23.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.77 |
(+4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Anna Fiona Nybøll |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.67 |
|
2:42.44 |
+23.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.73 |
(+7.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 11:38:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2022 12:25.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 200m Medley Damer - A Finale |
|
|
DR |
2:07.08 |
|
|
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
|
Kastrup (DEN) |
18-04-2009 |
|
|
|
|
DJR |
2:10.24 |
|
|
|
Mia West |
2006 |
|
Toronto (CAN) |
12-12-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
|
2:15.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.65 |
(-7.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.73 |
|
2:20.02 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.69 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.75 |
|
2:24.32 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.48 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.67 |
|
2:28.40 |
+13.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.70 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anne Katrine Dige |
2006 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.78 |
|
2:31.66 |
+16.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.24 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
2:35.15 |
+19.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.88 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liv Hjorth Jørgensen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.70 |
|
2:36.46 |
+21.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.82 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lea Timmermand |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.63 |
|
2:39.73 |
+24.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.32 |
(+2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 18:17:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 200m Medley Damer - B Finale |
|
|
DR |
2:07.08 |
|
|
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
|
Kastrup (DEN) |
18-04-2009 |
|
|
|
|
DJR |
2:10.24 |
|
|
|
Mia West |
2006 |
|
Toronto (CAN) |
12-12-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.78 |
|
2:31.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.91 |
(-6.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lotta Træger |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.73 |
|
2:34.24 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.75 |
(-4.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicoline Lee T. Sørensen |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.75 |
|
2:36.54 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.84 |
(-2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lærke Kristensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.55 |
|
2:38.35 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.29 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.66 |
|
2:38.63 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.28 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lærke Svenstrup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.76 |
|
2:39.40 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.01 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.79 |
|
2:39.85 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.25 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Bendtsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
2:40.90 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.14 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 18:17:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2022 18:17.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 100m Medley Herrer - Indledende heat |
|
|
DR |
53.17 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Greve (DEN) |
09-11-2017 |
|
|
|
|
DJR |
54.39 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Bellahøj (DEN) |
02-12-2010 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.60 |
|
56.89 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 57.32 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
|
57.46 |
+0.57 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 55.36 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
|
58.66 |
+1.77 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 56.84 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.65 |
|
59.04 |
+2.15 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 56.52 |
(+2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frans Johannessen |
1992 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.73 |
|
59.06 |
+2.17 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 55.99 |
(+3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.63 |
|
59.10 |
+2.21 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 57.34 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Daniel Busk |
2005 |
Kolding SK |
+0.71 |
|
59.84 |
+2.95 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.51 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.77 |
|
59.88 |
+2.99 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 58.84 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.69 |
|
1:00.32 |
+3.43 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 56.92 |
(+3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:00.87 |
+3.98 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 59.64 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Daniel Jensen |
2001 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.61 |
|
1:01.27 |
+4.38 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.37 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Villads Seneca |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.67 |
|
1:01.38 |
+4.49 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 59.77 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.55 |
|
1:01.66 |
+4.77 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.96 |
(-2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.66 |
|
1:01.87 |
+4.98 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.31 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:01.95 |
+5.06 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.33 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.72 |
|
1:02.12 |
+5.23 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.19 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Simon Kruse Holm |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:02.42 |
+5.53 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.14 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jonas Krammer Knudsen |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:02.56 |
+5.67 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 58.58 |
(+3.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:02.67 |
+5.78 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 59.52 |
(+3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Johan Siksne Kaalund |
2002 |
Swim Team Odense |
+0.64 |
|
1:02.75 |
+5.86 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.36 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Toni Radak |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:03.10 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.83 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Julius Schier |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
+0.58 |
|
1:03.18 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.93 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Nicolas Duvander |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.48 |
|
1:03.23 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.01 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lawrence Langley |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:03.27 |
+6.38 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 59.06 |
(+4.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Oliver Christensen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:03.48 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.93 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Asger Hvilsom |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:03.63 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.79 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Tobias Jakobsen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.69 |
|
1:03.68 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.59 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.56 |
|
1:03.73 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.71 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Lars Riisgaard-Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:03.81 |
+6.92 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.12 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.70 |
|
1:03.86 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.05 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Frederik Gadegaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.66 |
|
1:04.10 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.28 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Jacob Timmermand |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.62 |
|
1:04.29 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.94 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=33 |
|
Luca Hertzog |
2005 |
Swim Team Odense |
+0.68 |
|
1:04.33 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.89 |
(+4.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=33 |
|
Storm Jensen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:04.33 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.95 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Kasper Petersen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.67 |
|
1:04.38 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.34 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Kasper Christiansen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.63 |
|
1:04.55 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.03 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Sebastian Saugbjerg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:04.58 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.93 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Oskar Foss |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.59 |
|
1:04.70 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.50 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Sebastian Emil F. Klicman |
2005 |
Frem Odense |
+0.65 |
|
1:04.96 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.01 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Alexander Drachmann |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.54 |
|
1:05.24 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.88 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Jonas Mathiasen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:05.35 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.50 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.64 |
|
1:05.41 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.24 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Tobias Staghøj Andersen |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:05.42 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.05 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.52 |
|
1:05.75 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.61 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Anders Hansen |
2006 |
Swim Team Odense |
+0.70 |
|
1:06.12 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.38 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Karl B. Jørgensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.48 |
|
1:06.22 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.18 |
(-2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.68 |
|
1:06.33 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.05 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Tobias Damsgaard |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
+0.71 |
|
1:06.68 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.31 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=49 |
|
Peter Rom Poulsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:06.70 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.17 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=49 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:06.70 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.98 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Rasmus Norup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.62 |
|
1:06.76 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.83 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Marius Toustrup Elkjær |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:06.94 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.42 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Anders Mose |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.54 |
|
1:06.99 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.14 |
(+5.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Andreas Bahnsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.64 |
|
1:07.32 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.49 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Magne Andersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:07.45 |
+10.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.32 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:07.66 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.91 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Lucas Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
+0.63 |
|
1:07.70 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.20 |
(+2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Peter Suder Lassen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.57 |
|
1:08.14 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.96 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=59 |
|
Ludvig Møller |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.57 |
|
1:08.43 |
+11.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.81 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=59 |
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.75 |
|
1:08.43 |
+11.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.56 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
William Bundgaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.55 |
|
1:08.54 |
+11.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.87 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Lukas Bøgh Worup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:08.65 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.03 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Mathias Løth Andersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.48 |
|
1:08.67 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.59 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Marcus Munk |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.63 |
|
1:09.05 |
+12.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.78 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Kristian Ølgaard |
2005 |
Aars Svømmeklub |
+0.60 |
|
1:09.54 |
+12.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.71 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Felix Piontkowitz |
2007 |
Struer Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:10.01 |
+13.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.18 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Jonas Cheuk Lam Tse |
2007 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.44 |
|
1:12.57 |
+15.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.57 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Matti Andersen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
+0.62 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 12:15:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2022 12:25.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 100m Medley Herrer - A Finale |
|
|
DR |
53.17 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Greve (DEN) |
09-11-2017 |
|
|
|
|
DJR |
54.39 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Bellahøj (DEN) |
02-12-2010 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
|
56.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.89 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
|
56.97 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.46 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.66 |
|
58.06 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.04 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.67 |
|
59.42 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.10 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.74 |
|
59.46 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.88 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.74 |
|
59.81 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.32 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:00.03 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.66 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Daniel Busk |
2005 |
Kolding SK |
+0.68 |
|
1:00.14 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.84 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 18:22:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 100m Medley Herrer - B Finale |
|
|
DR |
53.17 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Greve (DEN) |
09-11-2017 |
|
|
|
|
DJR |
54.39 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Bellahøj (DEN) |
02-12-2010 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:00.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.95 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.65 |
|
1:00.96 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.87 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Villads Seneca |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
|
1:01.06 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.38 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.73 |
|
1:01.65 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.12 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johan Siksne Kaalund |
2002 |
Swim Team Odense |
+0.68 |
|
1:02.47 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.75 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simon Kruse Holm |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
+0.54 |
|
1:02.74 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.42 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Daniel Jensen |
2001 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:02.97 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.27 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
+0.63 |
|
1:04.36 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.87 |
(+3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 18:22:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2022 18:23.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 1500m Frisvømning Damer - Finale |
|
|
DR |
15:28.65 |
|
|
|
Lotte Friis |
1988 |
|
Birkerød (DEN) |
28-11-2009 |
|
|
|
|
DJR |
16:22.82 |
|
|
|
Lotte Friis |
1988 |
|
Århus (DEN) |
26-03-2004 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.89 |
|
16:15.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 16:51.86 |
(-36.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
|
16:59.55 |
+44.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 16:52.53 |
(+7.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.80 |
|
17:14.03 |
+58.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17:12.10 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabella Nørgaard |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.77 |
|
18:09.90 |
+1:54.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 18:45.23 |
(-35.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
Kolding SK |
+0.71 |
|
18:58.54 |
+2:43.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17:59.01 |
(+59.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding SK |
+0.81 |
|
19:19.33 |
+3:03.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 18:38.23 |
(+41.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rikke Ydemann Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
+0.57 |
|
21:26.55 |
+5:11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 18:50:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2022 18:50.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 1500m Frisvømning Damer - Finale |
|
|
DR |
15:28.65 |
|
|
|
Lotte Friis |
1988 |
|
Birkerød (DEN) |
28-11-2009 |
|
|
|
|
DJR |
16:22.82 |
|
|
|
Lotte Friis |
1988 |
|
Århus (DEN) |
26-03-2004 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.89 |
|
16:15.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 16:51.86 |
(-36.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
|
16:59.55 |
+44.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 16:52.53 |
(+7.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.80 |
|
17:14.03 |
+58.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17:12.10 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabella Nørgaard |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.77 |
|
18:09.90 |
+1:54.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 18:45.23 |
(-35.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederikke Skau Hansen |
2002 |
Kolding SK |
+0.71 |
|
18:58.54 |
+2:43.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17:59.01 |
(+59.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ane Christensen |
2006 |
Kolding SK |
+0.81 |
|
19:19.33 |
+3:03.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 18:38.23 |
(+41.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rikke Ydemann Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
+0.57 |
|
21:26.55 |
+5:11.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 18:50:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2022 18:50.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 800m Frisvømning Herrer - Finale |
|
|
DR |
7:32.77 |
|
|
|
Alexander Aslak Nørgaa |
2000 |
|
Helsingør (DEN) |
18-12-2020 |
|
|
|
|
DJR |
7:49.67 |
|
|
|
Mads Glæsner |
1988 |
|
Aarhus (DEN) |
26-10-2006 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.76 |
|
8:15.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 8:05.69 |
(+10.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frans Johannessen |
1992 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.70 |
|
8:19.92 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:24.26 |
(-4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.71 |
|
8:20.07 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:11.70 |
(+8.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.68 |
|
8:28.26 |
+12.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:24.07 |
(+4.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
|
8:37.29 |
+21.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:14.82 |
(+22.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andreas Rasmussen |
2000 |
Swim Team Odense |
+0.77 |
|
8:39.73 |
+23.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:26.14 |
(+13.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Inas Ilic |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.59 |
|
8:48.44 |
+32.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:35.55 |
(+12.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
+0.70 |
|
8:50.23 |
+34.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:20.45 |
(-30.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anders Mosbæk Toft Johannes |
2005 |
Swim Team Odense |
+0.76 |
|
8:51.50 |
+35.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:54.77 |
(-3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.52 |
|
8:55.92 |
+39.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:55.64 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.71 |
|
8:56.52 |
+40.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:05.50 |
(-8.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
+0.53 |
|
9:12.24 |
+56.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:14.93 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jacob Varming |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.75 |
|
9:12.33 |
+56.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:16.21 |
(-1:03.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Silas Åkerlind |
2005 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.80 |
|
9:13.88 |
+57.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:11.87 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.60 |
|
9:20.72 |
+1:04.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:36.05 |
(-15.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.80 |
|
9:21.74 |
+1:05.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:22.28 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Otto Milther |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.65 |
|
9:22.77 |
+1:06.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:34.61 |
(-11.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
David Hansen Hobolth |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.60 |
|
9:23.70 |
+1:07.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:34.39 |
(-10.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.58 |
|
9:28.11 |
+1:12.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:23.57 |
(+4.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
William Bundgaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.57 |
|
9:36.16 |
+1:20.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:28.35 |
(+7.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 19:01:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2022 19:01.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 800m Frisvømning Herrer - Finale |
|
|
DR |
7:32.77 |
|
|
|
Alexander Aslak Nørgaa |
2000 |
|
Helsingør (DEN) |
18-12-2020 |
|
|
|
|
DJR |
7:49.67 |
|
|
|
Mads Glæsner |
1988 |
|
Aarhus (DEN) |
26-10-2006 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.76 |
|
8:15.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 8:05.69 |
(+10.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frans Johannessen |
1992 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.70 |
|
8:19.92 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:24.26 |
(-4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.71 |
|
8:20.07 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:11.70 |
(+8.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.68 |
|
8:28.26 |
+12.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:24.07 |
(+4.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
|
8:37.29 |
+21.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:14.82 |
(+22.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andreas Rasmussen |
2000 |
Swim Team Odense |
+0.77 |
|
8:39.73 |
+23.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:26.14 |
(+13.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Inas Ilic |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.59 |
|
8:48.44 |
+32.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:35.55 |
(+12.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Struer Svømmeklub |
+0.70 |
|
8:50.23 |
+34.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:20.45 |
(-30.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anders Mosbæk Toft Johannes |
2005 |
Swim Team Odense |
+0.76 |
|
8:51.50 |
+35.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:54.77 |
(-3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.52 |
|
8:55.92 |
+39.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:55.64 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.71 |
|
8:56.52 |
+40.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:05.50 |
(-8.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
+0.53 |
|
9:12.24 |
+56.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:14.93 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jacob Varming |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.75 |
|
9:12.33 |
+56.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:16.21 |
(-1:03.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Silas Åkerlind |
2005 |
Svømmeklubben Sønderborg |
+0.80 |
|
9:13.88 |
+57.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:11.87 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.60 |
|
9:20.72 |
+1:04.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:36.05 |
(-15.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.80 |
|
9:21.74 |
+1:05.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:22.28 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Otto Milther |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.65 |
|
9:22.77 |
+1:06.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:34.61 |
(-11.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
David Hansen Hobolth |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.60 |
|
9:23.70 |
+1:07.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:34.39 |
(-10.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.58 |
|
9:28.11 |
+1:12.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:23.57 |
(+4.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
William Bundgaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.57 |
|
9:36.16 |
+1:20.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:28.35 |
(+7.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 19:01:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2022 19:01.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 41, 4X100m Medley Damer - Finale |
|
DR |
3:59.47 |
|
|
Aalborg |
|
|
Aalborg (DEN) |
05-04-2014 |
|
|
|
|
DJR |
4:07.78 |
|
|
Gentofte Piger |
|
|
Esbjerg (DEN) |
10-11-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Aalborg Damer 1 |
23 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
4:09.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Fenja Romanski |
2005 |
0598AH |
+0.66 |
31.55 |
1:04.59 |
|
|
|
1:04.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
0634AK |
+0.45 |
34.05 |
1:10.86 |
|
|
|
2:15.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
0074AM |
+0.55 |
28.72 |
59.54 |
|
|
|
3:14.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Snæfridur Sol |
2000 |
0082AL |
+0.34 |
26.30 |
54.58 |
|
|
|
4:09.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
AGF Damer 1 |
20 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
4:14.95 |
+5.38 |
|
|
|
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
0742AI |
+0.69 |
30.88 |
1:03.84 |
|
|
|
1:03.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Fogh |
2003 |
0352AI |
+0.29 |
32.54 |
1:10.90 |
|
|
|
2:14.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
0368AT |
+0.07 |
28.50 |
1:01.55 |
|
|
|
3:16.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Nørgaard |
2007 |
0702AK |
+0.13 |
27.62 |
58.66 |
|
|
|
4:14.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viborg |
21 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
4:23.66 |
+14.09 |
|
|
|
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
0346AT |
+0.66 |
31.63 |
1:05.45 |
|
|
|
1:05.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
0466AM |
+0.11 |
33.91 |
1:12.32 |
|
|
|
2:17.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Natasha Do Jespersen |
2007 |
0796AS |
+0.54 |
31.35 |
1:08.76 |
|
|
|
3:26.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise D. Liboriussen |
2002 |
0242AV |
+0.08 |
27.00 |
57.13 |
|
|
|
4:23.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aalborg Damer 2 |
18 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
4:23.84 |
+14.27 |
|
|
|
|
Luanna Russo |
2006 |
0604AM |
+0.68 |
31.43 |
1:04.96 |
|
|
|
1:04.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
0736AI |
+0.21 |
34.91 |
1:16.13 |
|
|
|
2:21.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
0598AM |
+0.36 |
29.73 |
1:04.36 |
|
|
|
3:25.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Pedersen |
2007 |
0778AF |
+0.22 |
27.30 |
58.39 |
|
|
|
4:23.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aalborg Damer 3 |
23 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
4:25.67 |
+16.10 |
|
|
|
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
0758AG |
+0.64 |
32.86 |
1:07.15 |
|
|
|
1:07.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
0784AI |
+0.17 |
35.07 |
1:16.61 |
|
|
|
2:23.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline L. Kristensen |
2003 |
0326AQ |
+0.34 |
29.64 |
1:04.14 |
|
|
|
3:27.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Helena V. Elling |
2000 |
0078AC |
+0.11 |
27.46 |
57.77 |
|
|
|
4:25.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
SwimHorsens Piger 1 |
24 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
4:26.29 |
+16.72 |
|
|
|
|
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
9942AG |
+0.67 |
31.14 |
1:04.30 |
|
|
|
1:04.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
0672AM |
+0.49 |
34.72 |
1:15.48 |
|
|
|
2:19.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Le Fevre |
2004 |
0448AX |
+0.18 |
30.65 |
1:06.45 |
|
|
|
3:26.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stine Bendixen Nissen |
2004 |
0406AS |
+0.11 |
28.01 |
1:00.06 |
|
|
|
4:26.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aarhus swim damer 1 |
20 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
|
4:26.47 |
+16.90 |
|
|
|
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
0634AR |
+0.69 |
31.68 |
1:05.04 |
|
|
|
1:05.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eva Hjort |
2004 |
0452AE |
+0.30 |
36.05 |
1:16.82 |
|
|
|
2:21.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Bertram |
2006 |
0672AQ |
+0.20 |
30.11 |
1:04.84 |
|
|
|
3:26.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
0362AL |
+0.17 |
28.65 |
59.77 |
|
|
|
4:26.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aalborg Damer 4 |
21 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
4:30.90 |
+21.33 |
|
|
|
|
Thea Søe Bach |
2002 |
0222AD |
+0.66 |
31.66 |
1:06.58 |
|
|
|
1:06.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Lærkegaard Hyltoft |
2006 |
0678AO |
+0.25 |
37.20 |
1:19.44 |
|
|
|
2:26.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
0588AM |
+0.32 |
29.90 |
1:04.76 |
|
|
|
3:30.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
0458AO |
+0.40 |
28.75 |
1:00.12 |
|
|
|
4:30.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Thisted Damer 1 |
21 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
4:33.04 |
+23.47 |
|
|
|
|
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
0718AU |
+0.76 |
33.95 |
1:09.42 |
|
|
|
1:09.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
0652AK |
+0.22 |
35.66 |
1:18.03 |
|
|
|
2:27.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Dora Bernsdorf |
2006 |
0636AW |
+0.45 |
30.83 |
1:07.15 |
|
|
|
3:34.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Sørensen |
2002 |
0236AI |
+0.30 |
27.30 |
58.44 |
|
|
|
4:33.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
AGF Damer 2 |
22 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
4:33.44 |
+23.87 |
|
|
|
|
Marie Christensen |
2002 |
0272AI |
+0.66 |
33.40 |
1:07.96 |
|
|
|
1:07.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maiken Hougaard |
2002 |
0282AM |
+0.14 |
35.69 |
1:17.48 |
|
|
|
2:25.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
0158AE |
+0.09 |
30.91 |
1:07.44 |
|
|
|
3:32.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanne Schleimann |
2007 |
0766AP |
|
3:32.88 |
1:00.56 |
|
|
|
4:33.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
RSK damer |
19 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
4:34.45 |
+24.88 |
|
|
|
|
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
0424AN |
+0.62 |
32.33 |
1:07.99 |
|
|
|
1:07.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christine Mols |
2006 |
0692AO |
+0.05 |
35.83 |
1:16.08 |
|
|
|
2:24.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Bak |
2008 |
0856AG |
+0.11 |
31.53 |
1:09.66 |
|
|
|
3:33.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Zaugg Rasmussen |
2008 |
0834AO |
+0.30 |
28.82 |
1:00.72 |
|
|
|
4:34.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aarhus Swim damer 2 |
19 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
|
4:37.06 |
+27.49 |
|
|
|
|
Martha Bjerg |
2004 |
0454AK |
+0.62 |
32.84 |
1:07.72 |
|
|
|
1:07.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
0744AM |
+0.29 |
36.37 |
1:17.54 |
|
|
|
2:25.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Gad |
2007 |
0748AE |
+0.24 |
32.22 |
1:10.07 |
|
|
|
3:35.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
0706AN |
+0.20 |
29.64 |
1:01.73 |
|
|
|
4:37.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
STO Damer 1 |
26 |
Swim Team Odense |
|
|
|
|
|
|
4:37.66 |
+28.09 |
|
|
|
|
Sophie E. Modeweg-Hansen |
1997 |
9722AO |
-0.73 |
34.88 |
1:14.15 |
|
|
|
1:14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Nygaard |
2005 |
0538AR |
+0.34 |
33.75 |
|
|
|
|
|
2:27.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1:13.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
0646AV |
+0.22 |
30.67 |
1:06.94 |
|
|
|
3:34.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Wagner |
2008 |
0852AA |
+0.42 |
30.10 |
1:03.14 |
|
|
|
4:37.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
AGF Damer 3 |
22 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
4:40.00 |
+30.43 |
|
|
|
|
Nikoline Sejr |
2006 |
0604AJ |
+0.69 |
33.38 |
1:08.95 |
|
|
|
1:08.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Smilla Bruun Christensen |
2001 |
0154BC |
+0.46 |
37.01 |
1:19.36 |
|
|
|
2:28.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Vedel Larsen |
2005 |
0554AK |
|
31.57 |
1:08.05 |
|
|
|
3:36.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Ingeberg |
2002 |
0252AV |
|
29.27 |
1:03.64 |
|
|
|
4:40.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Holstebro Magic Girls |
18 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
4:44.32 |
+34.75 |
|
|
|
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
0772AR |
+0.68 |
33.19 |
1:07.89 |
|
|
|
1:07.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
0524AQ |
+0.54 |
35.66 |
1:17.01 |
|
|
|
2:24.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Kongsgaard Jakobsen |
2007 |
0784AY |
+0.58 |
33.78 |
1:13.31 |
|
|
|
3:38.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Andersen Krabbe |
2008 |
0852AE |
+0.60 |
30.40 |
1:06.11 |
|
|
|
4:44.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
STN 1 |
19 |
Swim Team Neptun |
|
|
|
|
|
|
4:45.17 |
+35.60 |
|
|
|
|
Freja Røjkjær Rasmussen |
2004 |
0496AD |
+0.67 |
32.74 |
1:09.04 |
|
|
|
1:09.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederikke Wiese Jacobsen |
2007 |
0726AP |
+0.53 |
37.09 |
1:20.26 |
|
|
|
2:29.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lea Skjærris Lund |
2008 |
0826AH |
+0.30 |
33.78 |
1:15.25 |
|
|
|
3:44.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Kruse Rasmussen |
2005 |
0502AQ |
+0.39 |
28.78 |
1:00.62 |
|
|
|
4:45.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
SwimHorsens piger 2 |
17 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
4:45.36 |
+35.79 |
|
|
|
|
Freja Obert |
2006 |
0622AT |
+0.72 |
33.87 |
1:10.82 |
|
|
|
1:10.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Skjelmose |
2007 |
0728AJ |
|
37.30 |
1:20.48 |
|
|
|
2:31.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Kirstine Sabroe Sørensen |
2008 |
0884AD |
+0.40 |
33.45 |
1:12.76 |
|
|
|
3:44.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Schmidt-Petersen |
2007 |
0762AV |
+0.48 |
28.71 |
1:01.30 |
|
|
|
4:45.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Fredericia damer |
20 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
4:46.37 |
+36.80 |
|
|
|
|
Cecilie Batz |
2003 |
0386AT |
+0.69 |
33.48 |
1:11.55 |
|
|
|
1:11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Bendtsen |
2008 |
0876AL |
|
39.44 |
1:23.44 |
|
|
|
2:34.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophie Møller Madsen |
2005 |
0536BA |
+0.46 |
31.47 |
1:10.74 |
|
|
|
3:45.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Søe |
2008 |
0864AL |
|
3:45.73 |
1:00.64 |
|
|
|
4:46.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aarhus Swim damer 3 |
18 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
|
4:49.49 |
+39.92 |
|
|
|
|
Sophie Hvergel |
2008 |
0858AU |
+0.83 |
35.97 |
1:13.75 |
|
|
|
1:13.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
0506AP |
+0.07 |
37.10 |
1:20.44 |
|
|
|
2:34.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Katrine Dige |
2006 |
0654AF |
+0.08 |
32.49 |
1:09.70 |
|
|
|
3:43.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
0816AL |
+0.37 |
31.08 |
1:05.60 |
|
|
|
4:49.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
SwimHorsens piger 3 |
16 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
4:50.73 |
+41.16 |
|
|
|
|
Karen Klarskov Henriksen |
2008 |
0894AM |
+0.72 |
34.73 |
1:11.69 |
|
|
|
1:11.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Juul Jensen |
2007 |
0718AJ |
|
38.67 |
1:23.14 |
|
|
|
2:34.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Olsen |
2008 |
0848AN |
+0.24 |
31.98 |
1:10.41 |
|
|
|
3:45.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sille Augustesen |
2008 |
0824AB |
+0.22 |
31.13 |
1:05.49 |
|
|
|
4:50.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
S68 piger |
20 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
4:52.83 |
+43.26 |
|
|
|
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
0422AR |
+0.58 |
35.28 |
1:13.58 |
|
|
|
1:13.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Bundgaard |
2003 |
0368AM |
+0.49 |
35.60 |
1:15.15 |
|
|
|
2:28.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
0736AT |
+0.05 |
35.35 |
1:20.03 |
|
|
|
3:48.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilde Thirup |
2005 |
0536AL |
+0.28 |
30.37 |
1:04.07 |
|
|
|
4:52.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Vejle piger 1 |
17 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
4:55.76 |
+46.19 |
|
|
|
|
Alberte Andersen |
2008 |
0892AL |
+0.69 |
34.27 |
1:12.28 |
|
|
|
1:12.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
0634AD |
+0.28 |
38.44 |
1:22.08 |
|
|
|
2:34.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Fiona Nybøll |
2007 |
0736AF |
+0.76 |
33.18 |
1:15.02 |
|
|
|
3:49.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Karlov Nielsen |
2007 |
0704AN |
+0.11 |
31.21 |
1:06.38 |
|
|
|
4:55.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
HSK 1D |
18 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.2 Rygliggende efter vending med benspark |
|
|
|
Sigrid Sand Jürgensen |
2007 |
0756AQ |
+0.77 |
34.54 |
1:12.22 |
|
|
|
1:12.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anja Kisielewicz |
2007 |
0714AX |
+0.49 |
36.81 |
1:17.67 |
|
|
|
2:29.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
0738AV |
+0.60 |
31.95 |
1:10.69 |
|
|
|
3:40.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Stamholt |
2005 |
0528AH |
+0.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 19:25:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2022 19:25.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vestdanske Junior/Senior kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 42, 4X100m Medley Herrer - Finale |
|
DR |
3:32.00 |
|
|
Farum Guns |
|
|
Bellahøj (DEN) |
17-12-2016 |
|
|
|
|
DJR |
3:40.16 |
|
|
Herlev Drenge |
|
|
Vejle (DEN) |
31-10-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
AGF Herrer 1 |
22 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
3:42.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
0227AM |
+0.60 |
27.20 |
56.06 |
|
|
|
56.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Gaur |
2005 |
0581AK |
+0.20 |
28.31 |
1:00.99 |
|
|
|
1:57.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
0103AL |
+0.50 |
25.29 |
54.72 |
|
|
|
2:51.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Martin H. Abel |
2001 |
0197AF |
+0.19 |
23.86 |
51.03 |
|
|
|
3:42.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aalborg Herrer 1 |
30 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
3:46.96 |
+4.16 |
|
|
|
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
0043AP |
+0.57 |
28.05 |
57.19 |
|
|
|
57.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Hougaard |
2000 |
0007AO |
+0.22 |
29.72 |
1:05.19 |
|
|
|
2:02.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor B. Bromer |
1993 |
9337AB |
+0.20 |
24.78 |
53.91 |
|
|
|
2:56.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Thorhauge |
2005 |
0545AM |
+0.12 |
24.31 |
50.67 |
|
|
|
3:46.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Esbjerg 1 herrer |
31 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
3:51.62 |
+8.82 |
|
|
|
|
Jonas Kjær |
2003 |
0341AA |
+0.60 |
27.88 |
57.59 |
|
|
|
57.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Krammer Knudsen |
2003 |
0345AF |
+0.21 |
30.58 |
1:06.32 |
|
|
|
2:03.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Mose |
2000 |
0029AF |
+0.10 |
26.39 |
56.84 |
|
|
|
3:00.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Frans Johannessen |
1992 |
9277AB |
+0.17 |
24.12 |
50.87 |
|
|
|
3:51.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Fredericia herrer |
22 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
3:54.97 |
+12.17 |
|
|
|
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
0503AG |
+0.60 |
27.12 |
56.75 |
|
|
|
56.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kresten Skau Hansen |
2005 |
0595AF |
+0.33 |
30.54 |
1:06.64 |
|
|
|
2:03.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Holme Madsen |
2005 |
0539AK |
+0.33 |
25.99 |
56.74 |
|
|
|
3:00.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Jensen |
2001 |
0119AH |
+0.26 |
25.84 |
54.84 |
|
|
|
3:54.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
SSK Herrer 1 |
20 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
3:55.97 |
+13.17 |
|
|
|
|
Simon Gaarde |
2007 |
0729AK |
+0.64 |
29.31 |
59.97 |
|
|
|
59.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Christensen |
2003 |
0373AK |
+0.21 |
30.14 |
1:04.19 |
|
|
|
2:04.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Togsverd |
2005 |
0577AE |
+0.33 |
27.16 |
59.32 |
|
|
|
3:03.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
0339AD |
+0.28 |
24.98 |
52.49 |
|
|
|
3:55.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
SwimHorsens drenge 1 |
21 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
3:57.17 |
+14.37 |
|
|
|
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
0679AO |
+0.58 |
29.31 |
1:01.68 |
|
|
|
1:01.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Kruse Holm |
2004 |
0413AL |
+0.32 |
30.82 |
1:06.68 |
|
|
|
2:08.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
0311AS |
+0.14 |
25.49 |
55.29 |
|
|
|
3:03.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Toni Radak |
2002 |
0209AV |
+0.28 |
25.17 |
53.52 |
|
|
|
3:57.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aalborg Herrer 2 |
22 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
3:57.54 |
+14.74 |
|
|
|
|
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
0587AG |
+0.63 |
30.61 |
1:03.69 |
|
|
|
1:03.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lawrence Langley |
2001 |
0125AI |
+0.06 |
29.55 |
1:05.36 |
|
|
|
2:09.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Lars Riisgaard-Jensen |
2004 |
0411AC |
+0.21 |
25.79 |
56.41 |
|
|
|
3:05.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
0175AH |
+0.13 |
24.75 |
52.08 |
|
|
|
3:57.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
S68 drenge |
21 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|
3:57.85 |
+15.05 |
|
|
|
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
0349AG |
+0.57 |
26.63 |
56.67 |
|
|
|
56.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Bundgaard |
2007 |
0709AD |
+0.42 |
31.52 |
1:06.84 |
|
|
|
2:03.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
0265AI |
+0.25 |
26.07 |
56.26 |
|
|
|
2:59.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theis Lindhardt |
2006 |
0633AP |
+0.44 |
27.35 |
58.08 |
|
|
|
3:57.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aarhus Swim Herre 1 |
19 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
|
3:58.60 |
+15.80 |
|
|
|
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
0477AE |
+0.56 |
29.51 |
1:00.62 |
|
|
|
1:00.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
0567AM |
+0.28 |
31.13 |
1:07.18 |
|
|
|
2:07.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
0571AC |
+0.17 |
26.56 |
58.93 |
|
|
|
3:06.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Lindholm |
2004 |
0451AC |
+0.00 |
3:06.73 |
51.87 |
|
|
|
3:58.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Thisted Herre 1 |
19 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
3:59.35 |
+16.55 |
|
|
|
|
Kristian Kjær |
2005 |
0595AD |
+0.57 |
28.62 |
59.26 |
|
|
|
59.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
0565AD |
+0.43 |
31.43 |
1:07.71 |
|
|
|
2:06.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
0457AL |
+0.17 |
26.41 |
57.48 |
|
|
|
3:04.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Hvilsom |
2007 |
0799AA |
+0.03 |
25.58 |
54.90 |
|
|
|
3:59.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
AGF Herrer 2 |
23 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
4:04.93 |
+22.13 |
|
|
|
|
Frederik Gadegaard |
2005 |
0591AK |
+0.64 |
31.28 |
1:04.22 |
|
|
|
1:04.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
0007AN |
+0.01 |
29.48 |
1:03.95 |
|
|
|
2:08.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Suder Lassen |
2007 |
0777AM |
+0.15 |
27.37 |
1:01.40 |
|
|
|
3:09.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Villads Seneca |
2006 |
0637AH |
+0.17 |
26.30 |
55.36 |
|
|
|
4:04.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Viborg |
20 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
4:05.98 |
+23.18 |
|
|
|
|
Jonas Therkildsen |
2007 |
0783AI |
+0.65 |
30.25 |
1:01.69 |
|
|
|
1:01.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Jakobsen |
2005 |
0573AM |
+0.27 |
32.79 |
1:12.37 |
|
|
|
2:14.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Elsborg |
2003 |
0361AQ |
+0.32 |
27.00 |
57.29 |
|
|
|
3:11.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
0797AG |
+0.42 |
26.06 |
54.63 |
|
|
|
4:05.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nyborg |
18 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
4:09.21 |
+26.41 |
|
|
|
|
Frederik Nielsen |
2006 |
0659AD |
+0.66 |
31.05 |
1:03.90 |
|
|
|
1:03.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
0797AA |
+0.40 |
31.48 |
|
|
|
|
|
2:11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1:07.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teodor Thuelund |
2005 |
0577AH |
+0.36 |
28.68 |
1:01.16 |
|
|
|
3:12.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Toke Hjalmar Nielsen |
2006 |
0635AM |
+0.31 |
26.98 |
56.63 |
|
|
|
4:09.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aarhus Swim herre 2 |
20 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
|
4:10.73 |
+27.93 |
|
|
|
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
0515AP |
+0.63 |
32.09 |
1:07.13 |
|
|
|
1:07.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Vind Sejr |
2003 |
0329AG |
+0.17 |
31.28 |
1:08.30 |
|
|
|
2:15.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
0761AO |
+0.41 |
28.33 |
1:01.88 |
|
|
|
3:17.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
0491AC |
+0.12 |
24.68 |
53.42 |
|
|
|
4:10.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
HSK 1H |
21 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
4:11.00 |
+28.20 |
|
|
|
|
Kasper O. Jensen |
2007 |
0765AO |
+0.60 |
32.01 |
1:06.76 |
|
|
|
1:06.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Bahnsen |
2005 |
0535AL |
+0.50 |
32.70 |
1:10.46 |
|
|
|
2:17.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Petersen |
2002 |
0223AU |
+0.34 |
26.38 |
57.45 |
|
|
|
3:14.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Christiansen |
2003 |
0347AR |
+0.58 |
26.98 |
56.33 |
|
|
|
4:11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aalborg Herrer 3 |
18 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
4:12.51 |
+29.71 |
|
|
|
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
0725AI |
+0.70 |
31.96 |
1:05.50 |
|
|
|
1:05.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Inas Ilic |
2005 |
0591AE |
+0.25 |
30.20 |
1:05.70 |
|
|
|
2:11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonatan Schubart Nielsen |
2006 |
0655AP |
+0.56 |
28.90 |
1:02.68 |
|
|
|
3:13.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Norup |
2007 |
0781AI |
+0.26 |
27.85 |
58.63 |
|
|
|
4:12.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Esbjerg 3 herrer |
18 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
4:16.15 |
+33.35 |
|
|
|
|
Erik Hauge Sørensen |
2007 |
0779AC |
+0.74 |
31.40 |
1:06.00 |
|
|
|
1:06.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Staghøj Andersen |
2006 |
0621AC |
+0.11 |
33.82 |
1:13.25 |
|
|
|
2:19.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Timmermand |
2006 |
0617AL |
+0.19 |
27.90 |
1:02.06 |
|
|
|
3:21.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Drachmann |
2005 |
0567AF |
+0.04 |
25.99 |
54.84 |
|
|
|
4:16.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
AGF Herrer 3 |
17 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
4:16.79 |
+33.99 |
|
|
|
|
Karl B. Jørgensen |
2006 |
0653AI |
+0.65 |
31.54 |
1:05.49 |
|
|
|
1:05.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Petersen |
2006 |
0625AC |
+0.40 |
32.29 |
1:10.90 |
|
|
|
2:16.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Rasmussen |
2007 |
0791AJ |
+0.44 |
28.97 |
1:02.63 |
|
|
|
3:19.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
0665AH |
+0.10 |
27.22 |
57.77 |
|
|
|
4:16.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Vejle drenge 1 |
17 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
4:17.95 |
+35.15 |
|
|
|
|
Marius Toustrup Elkjær |
2007 |
0701AB |
+0.61 |
31.59 |
1:06.17 |
|
|
|
1:06.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
0631AB |
+0.05 |
34.07 |
1:14.79 |
|
|
|
2:20.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
0731AL |
+0.10 |
27.97 |
1:00.58 |
|
|
|
3:21.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolai Uekermann Olsen |
2006 |
0655AF |
+0.08 |
26.54 |
56.41 |
|
|
|
4:17.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Holstebros Power Puff Piger |
18 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
4:18.03 |
+35.23 |
|
|
|
|
Mads Drechsler |
2005 |
0561AH |
+0.72 |
30.65 |
1:04.22 |
|
|
|
1:04.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Stilling |
2007 |
0775AP |
+0.23 |
36.22 |
1:17.14 |
|
|
|
2:21.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Søren Winther Hald |
2005 |
0551AK |
+0.42 |
28.75 |
1:02.84 |
|
|
|
3:24.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophus Henningsen |
2007 |
0789AA |
+0.26 |
25.41 |
53.83 |
|
|
|
4:18.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
SwimHorsens drenge 2 |
24 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
4:18.38 |
+35.58 |
|
|
|
|
Magne Andersen |
2007 |
0787AD |
+0.73 |
31.64 |
1:06.35 |
|
|
|
1:06.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Løth Andersen |
2007 |
0709AC |
|
35.60 |
1:17.15 |
|
|
|
2:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matti Andersen |
2005 |
0583AL |
+0.11 |
27.59 |
1:00.94 |
|
|
|
3:24.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tais Andkjær Kristensen |
1999 |
9987AB |
+0.22 |
25.61 |
53.94 |
|
|
|
4:18.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
AGF Herrer 4 |
27 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
4:21.66 |
+38.86 |
|
|
|
|
Jonas S. H. Frederiksen |
2006 |
0629AG |
+0.68 |
32.62 |
1:06.86 |
|
|
|
1:06.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
0627AB |
+0.42 |
33.88 |
1:12.95 |
|
|
|
2:19.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Thulstrup Lemming |
2005 |
0517AJ |
+0.31 |
28.83 |
1:03.22 |
|
|
|
3:23.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders L. Mogensen |
1996 |
9629AN |
+0.18 |
27.18 |
58.63 |
|
|
|
4:21.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Esbjerg 2 herrer |
18 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
Oskar Foss |
2006 |
0677AC |
+0.62 |
30.18 |
1:02.62 |
|
|
|
1:02.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Pedersen |
2007 |
0723AM |
+0.28 |
31.07 |
1:06.74 |
|
|
|
2:09.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicolas Duvander |
2005 |
0563AE |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Mathiasen |
2006 |
0609AM |
+0.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
STO Herrer 2 |
21 |
Swim Team Odense |
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Startende svømmermister kontak med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen |
|
|
|
Luca Hertzog |
2005 |
0569AB |
+0.64 |
29.05 |
1:02.18 |
|
|
|
1:02.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Hansen |
2006 |
0697AP |
+0.21 |
32.11 |
1:10.26 |
|
|
|
2:12.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
0547AE |
+0.18 |
26.08 |
56.37 |
|
|
|
3:08.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Siksne Kaalund |
2002 |
0235AI |
-0.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 19:42:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2022 19:42.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|