Resultater for Hvidovre Challenge 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag formiddag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Friheden Svømmehal |
Arrangør |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
10. sep 2022 to 11. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Medley Damer 1-10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Beck |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
130 |
1:51.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.23 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Chili Engelbrecht |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
121 |
1:54.06 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.10 |
(-5.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrea Lebahn |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
|
98 |
2:02.55 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.20 |
(-6.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Smilla Sommerlund |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
97 |
2:02.88 |
+11.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.44 |
(+3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karlie Stær Nielsen |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
91 |
2:05.58 |
+14.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.11 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lillie Elton Koch |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
90 |
2:05.87 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.00 |
(-9.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isabella Plant |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
87 |
2:07.11 |
+15.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.48 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Victoria Blem-Brynov |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
87 |
2:07.34 |
+15.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.90 |
(-17.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ellinor Zeller |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
83 |
2:09.15 |
+17.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.45 |
(-4.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gaia Holm |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
74 |
2:14.05 |
+22.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.00 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Le Iben Leicht |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
65 |
2:20.32 |
+28.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.00 |
(+5.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anette Klos |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
58 |
2:25.20 |
+33.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.00 |
(+5.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ragnhild Ellen Bisbjerg |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
47 |
2:36.23 |
+44.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.00 |
(+16.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-09-2022 11:08:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Medley Damer 11-12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
309 |
1:23.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.16 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
295 |
1:24.84 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.86 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
291 |
1:25.18 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.04 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Trap Wolf |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
265 |
1:27.92 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.87 |
(-5.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
259 |
1:28.62 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.51 |
(-4.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elvera Teilmann |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
249 |
1:29.75 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.49 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
242 |
1:30.67 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.78 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vigga Lou Holte Hansen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
232 |
1:31.94 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.08 |
(-11.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Irma-Elvira Hempel |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
227 |
1:32.59 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.32 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederikke Lohmann Frosthol |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
226 |
1:32.74 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.34 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofie Corell Salomon |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
220 |
1:33.58 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.00 |
(-1:26.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
213 |
1:34.55 |
+10.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.26 |
(-4.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kaya Rømer Jacobsen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
208 |
1:35.28 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.22 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ea Balder |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
203 |
1:36.09 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.58 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Helena Hjartar |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
194 |
1:37.47 |
+13.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.91 |
(-14.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
182 |
1:39.68 |
+16.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.89 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ida-Sofie Rich |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
|
175 |
1:40.86 |
+17.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.94 |
(-13.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Andrea Møller-Sørensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
172 |
1:41.61 |
+18.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.05 |
(-17.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anna Cecilie Szameitat |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
|
165 |
1:42.85 |
+19.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.57 |
(-14.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lea Marie Weiss |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
163 |
1:43.35 |
+19.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.71 |
(-12.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ida Ravn Olsen |
2011 |
GTI - Greve |
|
162 |
1:43.54 |
+19.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.69 |
(-10.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Arndis Soffia Matthiasdottir |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
134 |
1:50.22 |
+26.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.95 |
(-7.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Celina Aufeldt-Hjort |
2011 |
GTI - Greve |
|
130 |
1:51.46 |
+27.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Victoria Iskov-Eskebæk |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
120 |
1:54.31 |
+30.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.40 |
(-14.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sonja Andersen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
108 |
1:58.58 |
+35.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Clara Funch Danielsen |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
99 |
2:02.08 |
+38.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.16 |
(-4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Lærke Have Lundtoft |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
89 |
2:06.47 |
+42.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Isabel Ling Jakobsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
61 |
2:22.81 |
+59.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frida Gass |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-09-2022 11:08:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-09-2022 11:41.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|