Results for Syyskisat
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Salon Uimahalli |
Järjestäjä: |
Salon Uimarit Ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
01 10 2022 - 01 10 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 100m su T12, N 12 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alisa Karttunen |
2010 |
Salon Uimarit |
+0.84 |
|
1:22.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.97 |
(-3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Taimi Likki |
2010 |
Rauman Uimaseura |
+0.74 |
|
1:28.01 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.14 |
(+2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Areva |
2010 |
Salon Uimarit |
+0.71 |
|
1:31.45 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.32 |
(+3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sienna Lehtola |
2011 |
Rauman Uimaseura |
+0.65 |
|
1:33.23 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.89 |
(+2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Janina Hyvönen |
2010 |
Salon Uimarit |
+0.69 |
|
1:33.97 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.53 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saara Solkinen |
2010 |
Salon Uimarit |
+0.93 |
|
1:34.85 |
+12.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.69 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hertta Lehtinen |
2010 |
Salon Uimarit |
+0.67 |
|
1:36.71 |
+14.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.91 |
(+2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elsa Nevalainen |
2012 |
Rauman Uimaseura |
+0.77 |
|
1:36.92 |
+14.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.43 |
(-6.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elli Kuusisto |
2010 |
Rauman Uimaseura |
+0.84 |
|
1:39.62 |
+17.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aleksandra Mattila |
2010 |
Rauman Uimaseura |
+0.68 |
|
1:46.04 |
+23.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.20 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Fanni Karttunen |
2012 |
Salon Uimarit |
+0.78 |
|
2:02.21 |
+39.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.57 |
(+4.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Senni Helskyaho |
2010 |
Salon Uimarit |
+0.96 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Ida Sjöblom |
2011 |
Salon Uimarit |
+0.70 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 vatsallaan jalkojen irrotessa seinästä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.10.2022 16.58.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 100m su T12, N 13 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aino-Kaisa Paatos |
2004 |
Raision Urheilijat |
+0.60 |
|
1:03.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.79 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mirelle Hirsiniemi |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.66 |
|
1:08.09 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.57 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mirella Sauhula |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.82 |
|
1:10.46 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.60 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aurora Änäkkälä |
2007 |
Salon Uimarit |
+0.64 |
|
1:11.43 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.52 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ava Herranen |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.63 |
|
1:14.71 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.95 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maikki Hämäläinen |
2006 |
Uimaseura Kaarina |
+1.06 |
|
1:17.21 |
+13.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.28 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Lindholm |
2008 |
Salon Uimarit |
+0.78 |
|
1:20.32 |
+16.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.75 |
(+5.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mandi Hämäläinen |
2006 |
Uimaseura Kaarina |
+0.82 |
|
1:20.35 |
+16.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.38 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilia Valtonen |
2009 |
Rauman Uimaseura |
+0.83 |
|
1:21.44 |
+17.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.76 |
(+3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rosa Sjöblom |
2009 |
Salon Uimarit |
+0.84 |
|
1:24.63 |
+21.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.49 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Netta Kivelä |
2008 |
Loimaan Uimaseura |
+0.70 |
|
1:29.43 |
+25.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.66 |
(+3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Minea Mäkilä |
2009 |
Salon Uimarit |
+0.93 |
|
1:49.44 |
+45.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.80 |
(-9.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elsi Tuominen |
2005 |
Aurajoen Uinti Ry |
-.-- |
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.10.2022 16.58.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-10-2022 17.00.22 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|