Tulokset Syyskisat
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Salon Uimahalli |
Järjestäjä: |
Salon Uimarit Ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
01 10 2022 - 01 10 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 200m sku T12, N 12 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Toivonen |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
-.-- |
|
2:51.03 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.45 |
(-6.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Venla Pentikäinen |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
-.-- |
|
2:51.43 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.03 |
(-2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Taimi Likki |
2010 |
Rauman Uimaseura |
-.-- |
|
3:07.97 |
+16.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.37 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sienna Lehtola |
2011 |
Rauman Uimaseura |
-.-- |
|
3:09.39 |
+18.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.69 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivia Vanne |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
-.-- |
|
3:12.48 |
+21.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.02 |
(-14.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elsa Nevalainen |
2012 |
Rauman Uimaseura |
-.-- |
|
3:17.09 |
+26.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.60 |
(+4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Areva |
2010 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
3:26.36 |
+35.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.14 |
(+6.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anni Nyyssönen |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
-.-- |
|
3:27.10 |
+36.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:32.25 |
(-5.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aleksandra Mattila |
2010 |
Rauman Uimaseura |
-.-- |
|
3:43.70 |
+52.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:43.03 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Heta Lesonen |
2011 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
3:55.88 |
+1:04.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:58.69 |
(-2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Janina Hyvönen |
2010 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
- |
|
Olivia Hägerström |
2012 |
Salon Uimarit |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 eriaikainen kosketus seinään käännöksessä |
|
|
|
|
- |
|
Ella Ääri |
2011 |
Aurajoen Uinti Ry |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 käännös ei alkanut käsivedon päätyttyä |
|
|
|
|
- |
|
Aino-Ilona Lehtonen |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.10.2022 14.51.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 200m sku T12, N 13 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aliisa Soini |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
-.-- |
|
2:21.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.75 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mirelle Hirsiniemi |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
-.-- |
|
2:27.41 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.20 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mirella Sauhula |
2006 |
Aurajoen Uinti Ry |
-.-- |
|
2:34.80 |
+12.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.90 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anni Kahlos |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
2:45.60 |
+23.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.00 |
(+4.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Miisa Järvinen |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.48 |
|
2:46.35 |
+24.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.27 |
(+4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aino Suomalainen |
2007 |
Aurajoen Uinti Ry |
-.-- |
|
2:46.40 |
+24.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.67 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ava Herranen |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
-.-- |
|
2:52.53 |
+30.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.53 |
(-8.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maikki Hämäläinen |
2006 |
Uimaseura Kaarina |
-.-- |
|
2:52.83 |
+30.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.33 |
(+8.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Josefiina Kinos |
2009 |
Raision Urheilijat |
-.-- |
|
2:53.59 |
+31.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.96 |
(-3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mandi Hämäläinen |
2006 |
Uimaseura Kaarina |
-.-- |
|
2:55.35 |
+33.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.81 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.10.2022 14.51.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-10-2022 14.51.52 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Salon Uimarit |
|
|
|
|
|
|