Tulokset Autofix1-uinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lauantai iltajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
01 10 2022 - 02 10 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Butterfly Men 13 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Parturi-Kampaamo Jing |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Iikka Heiko |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
238 |
1:17.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.17 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=1 |
|
Reetu Jauhojärvi |
2009 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
238 |
1:17.03 |
= |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.19 |
(-4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leevi Rasila |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
198 |
1:21.88 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.40 |
(+2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskari Salo |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
198 |
1:21.97 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.63 |
(-16.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aapo Tervo |
2010 |
Oulun Lohet |
|
167 |
1:26.65 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.02 |
(-7.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eetu Haverinen |
2009 |
Oulun Lohet |
|
135 |
1:32.92 |
+15.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Peetu Pulkkinen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
101 |
1:42.27 |
+25.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
TongWei Qu |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
89 |
1:46.84 |
+29.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.10.2022 16.56.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Butterfly Men 14-16 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Parturi-Kampaamo Jing |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Konsta Rantasuo |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
614 |
56.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.48 |
(-4.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kalle Pesälä |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
608 |
56.37 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.73 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikita Maximov |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
382 |
1:05.84 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.41 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskari Hakkarainen |
2007 |
Swimming Club Vuokatti |
|
357 |
1:07.34 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.64 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Onni Tarkiainen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
345 |
1:08.10 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.00 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aaro Viitanen |
2007 |
Jyväskylän Aalto |
|
333 |
1:08.90 |
+12.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.11 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Miika Suorsa |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
331 |
1:09.07 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.89 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emil Österberg |
2008 |
Jyväskylän Aalto |
|
328 |
1:09.22 |
+13.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.04 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tuomas Pääaho |
2008 |
Oulun Lohet |
|
302 |
1:11.20 |
+15.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.75 |
(-2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Artem Teryaev |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
291 |
1:12.04 |
+15.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.89 |
(-5.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Pyry Laurikainen |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
|
271 |
1:13.81 |
+17.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.01 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lukas Ruonakoski |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
237 |
1:17.12 |
+20.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.77 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Veikka Niku |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
161 |
1:27.75 |
+31.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
German Voronin |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
117 |
1:37.42 |
+41.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.10.2022 16.56.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Butterfly Men 17 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Parturi-Kampaamo Jing |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronny Brännkärr |
2002 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
725 |
53.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.54 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jere Hannuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
600 |
56.62 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.83 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikael Ryynänen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
460 |
1:01.89 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.99 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Valtteri Taskinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
450 |
1:02.31 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.09 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Riku Määttälä |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
448 |
1:02.42 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.96 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erblin Latifi |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
430 |
1:03.30 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.65 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Roope Mutanen |
2003 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
382 |
1:05.84 |
+12.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.46 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jere Heikkilä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
380 |
1:05.96 |
+12.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.01 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jami Kenttälä |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
376 |
1:06.17 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.68 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eero Åvist |
2004 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.10.2022 16.56.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-10-2022 16.56.26 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|