Results for Fynske kortbanemesterskaber 2022
Below are all results from the competition shown by session.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Butterfly Damer - Indledende damer |
|
|
Junior |
28.09 |
|
|
Caroline Broholm |
2003 |
RSK (DEN) |
|
01-11-2019 |
|
|
|
|
Senior |
27.51 |
|
|
Karen Egdal |
1978 |
OSK-STO95 (DEN) |
|
17-03-1999 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
Swim Team Odense |
0.81 |
576 |
29.30 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.68 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Hemmeløff |
2006 |
Swim Team Odense |
|
545 |
29.83 |
+0.53 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.93 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Swim Team Odense |
0.76 |
538 |
29.97 |
+0.67 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.81 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
499 |
30.73 |
+1.43 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.20 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Bak |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
0.74 |
477 |
31.20 |
+1.90 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.19 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
0.76 |
468 |
31.38 |
+2.08 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.69 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andrea Wagner |
2008 |
Swim Team Odense |
|
429 |
32.31 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.93 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Broby Henriksen |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
0.92 |
365 |
34.09 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.57 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marie Hartmann Johansen |
2007 |
Frem Odense |
0.71 |
365 |
34.11 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.90 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline Søgaard |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
0.91 |
303 |
36.28 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.81 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maya K. Alstrup-Lopez |
2007 |
Frem Odense |
|
291 |
36.77 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.49 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lisa Bjergmann Jensen |
2007 |
Frem Odense |
0.77 |
260 |
38.19 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.10 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mille Lundgreen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
0.68 |
234 |
39.55 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.65 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anna Lorentzen |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
0.81 |
192 |
42.20 |
+12.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.72 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lærke Henning |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
175 |
43.52 |
+14.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.93 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 12:40:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2022 17:26.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Butterfly Damer - 1. udskillelse damer |
|
|
Junior |
28.09 |
|
|
Caroline Broholm |
2003 |
RSK (DEN) |
|
01-11-2019 |
|
|
|
|
Senior |
27.51 |
|
|
Karen Egdal |
1978 |
OSK-STO95 (DEN) |
|
17-03-1999 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
Swim Team Odense |
|
515 |
30.41 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.30 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Swim Team Odense |
0.68 |
498 |
30.75 |
+0.34 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.97 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Hemmeløff |
2006 |
Swim Team Odense |
0.75 |
481 |
31.11 |
+0.70 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.83 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
0.78 |
478 |
31.16 |
+0.75 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.73 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Bak |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
0.67 |
473 |
31.28 |
+0.87 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.20 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
0.78 |
459 |
31.60 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.38 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 09:16:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 09:17.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Butterfly Damer - 2. udskillelse damer |
|
|
Junior |
28.09 |
|
|
Caroline Broholm |
2003 |
RSK (DEN) |
|
01-11-2019 |
|
|
|
|
Senior |
27.51 |
|
|
Karen Egdal |
1978 |
OSK-STO95 (DEN) |
|
17-03-1999 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
Swim Team Odense |
|
517 |
30.36 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.41 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Hemmeløff |
2006 |
Swim Team Odense |
0.74 |
515 |
30.41 |
+0.05 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.11 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Swim Team Odense |
0.72 |
498 |
30.75 |
+0.39 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.75 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
0.80 |
460 |
31.57 |
+1.21 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.16 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Bak |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
0.68 |
459 |
31.60 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.28 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 09:18:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 09:19.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Butterfly Damer - 3. udskillelse damer |
|
|
Junior |
28.09 |
|
|
Caroline Broholm |
2003 |
RSK (DEN) |
|
01-11-2019 |
|
|
|
|
Senior |
27.51 |
|
|
Karen Egdal |
1978 |
OSK-STO95 (DEN) |
|
17-03-1999 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Swim Team Odense |
0.71 |
513 |
30.45 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.75 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
Swim Team Odense |
|
512 |
30.47 |
+0.02 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.36 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Hemmeløff |
2006 |
Swim Team Odense |
0.77 |
485 |
31.03 |
+0.58 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.41 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
0.81 |
398 |
33.13 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.57 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 09:20:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 09:20.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Butterfly Damer - 4. udskillelse damer |
|
|
Junior |
28.09 |
|
|
Caroline Broholm |
2003 |
RSK (DEN) |
|
01-11-2019 |
|
|
|
|
Senior |
27.51 |
|
|
Karen Egdal |
1978 |
OSK-STO95 (DEN) |
|
17-03-1999 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Swim Team Odense |
|
544 |
29.85 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.45 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
Swim Team Odense |
0.80 |
531 |
30.10 |
+0.25 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.47 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Hemmeløff |
2006 |
Swim Team Odense |
0.72 |
486 |
31.00 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.03 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 09:20:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 09:20.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 50m Butterfly Damer - Final damer |
|
|
Junior |
28.09 |
|
|
Caroline Broholm |
2003 |
RSK (DEN) |
|
01-11-2019 |
|
|
|
|
Senior |
27.51 |
|
|
Karen Egdal |
1978 |
OSK-STO95 (DEN) |
|
17-03-1999 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Swim Team Odense |
|
571 |
29.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.85 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
Swim Team Odense |
0.78 |
504 |
30.63 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.10 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 09:21:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 09:21.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Butterfly Herre - Indledende herre |
|
|
Junior |
24.84 |
|
|
Marius D. Tholstrup |
2005 |
STO (DEN) |
|
19-12-2021 |
|
|
|
|
Senior |
24.71 |
|
|
Anders Bo Pedersen |
1981 |
FREM-STO95 (DEN) |
|
27-03-2001 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
Swim Team Odense |
0.60 |
648 |
25.13 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 24.84 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Landtved |
2004 |
Swim Team Odense |
0.71 |
551 |
26.52 |
+1.39 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 25.30 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christoffer R.S. Pedersen |
2004 |
Swim Team Odense |
0.67 |
551 |
26.53 |
+1.40 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.50 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Bøttiger |
2008 |
Swim Team Odense |
0.78 |
521 |
27.03 |
+1.90 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.14 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viktor Eibye |
2001 |
Swim Team Odense |
0.63 |
516 |
27.11 |
+1.98 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.06 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Phil Langsted |
1999 |
Swim Team Odense |
0.67 |
495 |
27.49 |
+2.36 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.97 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andreas Rasmussen |
2000 |
Swim Team Odense |
0.72 |
493 |
27.53 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.44 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Luca Hertzog |
2005 |
Swim Team Odense |
0.69 |
483 |
27.72 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.94 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anders Mosbæk Toft Johannes |
2005 |
Swim Team Odense |
0.75 |
478 |
27.81 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.89 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anders Hansen |
2006 |
Swim Team Odense |
0.74 |
441 |
28.57 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.24 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Martin Kjeldsen |
2007 |
Swim Team Odense |
0.70 |
347 |
30.94 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.31 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hjalte Vinther-Okholm |
2008 |
Swim Team Odense |
0.71 |
323 |
31.67 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.09 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anders Beier |
2007 |
Swim Team Odense |
0.71 |
322 |
31.70 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.69 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mathias Møller Nielsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
0.67 |
320 |
31.77 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.18 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Christoffer Andersen |
2006 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
0.64 |
293 |
32.74 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.34 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Laurits Damsted Lund |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
0.83 |
266 |
33.79 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.76 |
(-5.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Hans Jakob Søltoft Jensen |
2010 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
0.73 |
231 |
35.44 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.81 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Benjamin Grann Madsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
0.71 |
200 |
37.16 |
+12.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.62 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sebastian Hald Seilen |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
0.67 |
143 |
41.57 |
+16.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.45 |
(-2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 12:38:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2022 17:26.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Butterfly Herre - 1. udskillelse herre |
|
|
Junior |
24.84 |
|
|
Marius D. Tholstrup |
2005 |
STO (DEN) |
|
19-12-2021 |
|
|
|
|
Senior |
24.71 |
|
|
Anders Bo Pedersen |
1981 |
FREM-STO95 (DEN) |
|
27-03-2001 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
Swim Team Odense |
|
555 |
26.46 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 25.13 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christoffer R.S. Pedersen |
2004 |
Swim Team Odense |
0.68 |
516 |
27.10 |
+0.64 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.53 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viktor Eibye |
2001 |
Swim Team Odense |
0.63 |
501 |
27.37 |
+0.91 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.11 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian Landtved |
2004 |
Swim Team Odense |
0.79 |
499 |
27.42 |
+0.96 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.52 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Phil Langsted |
1999 |
Swim Team Odense |
0.71 |
484 |
27.70 |
+1.24 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.49 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Bøttiger |
2008 |
Swim Team Odense |
0.81 |
476 |
27.84 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.03 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 09:18:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 09:18.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Butterfly Herre - 2. udskillelse herre |
|
|
Junior |
24.84 |
|
|
Marius D. Tholstrup |
2005 |
STO (DEN) |
|
19-12-2021 |
|
|
|
|
Senior |
24.71 |
|
|
Anders Bo Pedersen |
1981 |
FREM-STO95 (DEN) |
|
27-03-2001 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
Swim Team Odense |
|
549 |
26.56 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.46 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christoffer R.S. Pedersen |
2004 |
Swim Team Odense |
0.68 |
529 |
26.89 |
+0.33 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.10 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Landtved |
2004 |
Swim Team Odense |
0.75 |
528 |
26.91 |
+0.35 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.42 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Phil Langsted |
1999 |
Swim Team Odense |
0.66 |
496 |
27.46 |
+0.90 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.70 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viktor Eibye |
2001 |
Swim Team Odense |
0.63 |
485 |
27.68 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.37 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 09:19:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 09:19.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Butterfly Herre - 3. udskillelse herre |
|
|
Junior |
24.84 |
|
|
Marius D. Tholstrup |
2005 |
STO (DEN) |
|
19-12-2021 |
|
|
|
|
Senior |
24.71 |
|
|
Anders Bo Pedersen |
1981 |
FREM-STO95 (DEN) |
|
27-03-2001 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
Swim Team Odense |
|
538 |
26.73 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.56 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Landtved |
2004 |
Swim Team Odense |
0.71 |
523 |
26.98 |
+0.25 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.91 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christoffer R.S. Pedersen |
2004 |
Swim Team Odense |
0.67 |
498 |
27.43 |
+0.70 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.89 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Phil Langsted |
1999 |
Swim Team Odense |
0.71 |
464 |
28.08 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.46 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 09:20:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 09:20.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Butterfly Herre - 4. udskillelse herre |
|
|
Junior |
24.84 |
|
|
Marius D. Tholstrup |
2005 |
STO (DEN) |
|
19-12-2021 |
|
|
|
|
Senior |
24.71 |
|
|
Anders Bo Pedersen |
1981 |
FREM-STO95 (DEN) |
|
27-03-2001 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Landtved |
2004 |
Swim Team Odense |
0.70 |
530 |
26.87 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.98 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
Swim Team Odense |
|
516 |
27.11 |
+0.24 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.73 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christoffer R.S. Pedersen |
2004 |
Swim Team Odense |
0.67 |
454 |
28.29 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.43 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 09:20:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 09:21.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Butterfly Herre - Final herre |
|
|
Junior |
24.84 |
|
|
Marius D. Tholstrup |
2005 |
STO (DEN) |
|
19-12-2021 |
|
|
|
|
Senior |
24.71 |
|
|
Anders Bo Pedersen |
1981 |
FREM-STO95 (DEN) |
|
27-03-2001 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
Swim Team Odense |
0.61 |
611 |
25.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.11 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Landtved |
2004 |
Swim Team Odense |
|
539 |
26.71 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.87 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 09:22:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 09:22.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Frisvømning Damer - Indledende damer |
|
|
Junior |
26.18 |
|
|
Maja J. Pedersen |
2005 |
Nyborg (DEN) |
|
05-11-2021 |
|
|
|
|
Senior |
25.75 |
|
|
Laura Glerup Jensen |
1998 |
H2Odense (DEN) |
|
10-11-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Swim Team Odense |
0.68 |
593 |
27.29 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.04 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie-Louise Stentved |
2000 |
Swim Team Odense |
0.79 |
555 |
27.90 |
+0.61 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.59 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Hemmeløff |
2006 |
Swim Team Odense |
0.73 |
541 |
28.13 |
+0.84 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.07 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Hemmeløff |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
0.82 |
531 |
28.30 |
+1.01 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.86 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andrea Wagner |
2008 |
Swim Team Odense |
0.85 |
499 |
28.90 |
+1.61 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.06 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sava Mathilde Simonsen |
2008 |
Frem Odense |
0.79 |
493 |
29.02 |
+1.73 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.04 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Nørregaard Jensen |
2007 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
0.77 |
482 |
29.23 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.13 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sara Lund Larsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
0.75 |
346 |
32.64 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.52 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Cecilie Anna Andersen |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
0.65 |
336 |
32.98 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.45 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lærke Henning |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
0.74 |
295 |
34.41 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.95 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Naja Terkelsen |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
0.74 |
268 |
35.53 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.25 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Lorentzen |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
0.77 |
238 |
36.98 |
+9.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.62 |
(+2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Philippa Eriksen |
2010 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
0.81 |
236 |
37.09 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.77 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ea Rosenkjær Bjørnholt |
2001 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
0.75 |
222 |
37.84 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.82 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 12:40:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2022 17:26.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Frisvømning Damer - 1. udskillelse damer |
|
|
Junior |
26.18 |
|
|
Maja J. Pedersen |
2005 |
Nyborg (DEN) |
|
05-11-2021 |
|
|
|
|
Senior |
25.75 |
|
|
Laura Glerup Jensen |
1998 |
H2Odense (DEN) |
|
10-11-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marie-Louise Stentved |
2000 |
Swim Team Odense |
0.77 |
507 |
28.75 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.90 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Hemmeløff |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
0.82 |
497 |
28.94 |
+0.19 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.30 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Swim Team Odense |
|
482 |
29.23 |
+0.48 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.29 |
(+1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Olivia Hemmeløff |
2006 |
Swim Team Odense |
0.74 |
478 |
29.31 |
+0.56 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.13 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Andrea Wagner |
2008 |
Swim Team Odense |
0.84 |
478 |
29.31 |
+0.56 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.90 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sava Mathilde Simonsen |
2008 |
Frem Odense |
0.79 |
471 |
29.46 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.02 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 09:22:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 09:22.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Frisvømning Damer - 2. udskillelse damer |
|
|
Junior |
26.18 |
|
|
Maja J. Pedersen |
2005 |
Nyborg (DEN) |
|
05-11-2021 |
|
|
|
|
Senior |
25.75 |
|
|
Laura Glerup Jensen |
1998 |
H2Odense (DEN) |
|
10-11-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marie-Louise Stentved |
2000 |
Swim Team Odense |
|
508 |
28.73 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.75 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Hemmeløff |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
0.82 |
498 |
28.91 |
+0.18 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.94 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Swim Team Odense |
0.69 |
497 |
28.93 |
+0.20 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.23 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Hemmeløff |
2006 |
Swim Team Odense |
0.85 |
492 |
29.04 |
+0.31 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.31 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andrea Wagner |
2008 |
Swim Team Odense |
0.75 |
459 |
29.71 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.31 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 09:23:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 09:23.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Frisvømning Damer - 3. udskillelse damer |
|
|
Junior |
26.18 |
|
|
Maja J. Pedersen |
2005 |
Nyborg (DEN) |
|
05-11-2021 |
|
|
|
|
Senior |
25.75 |
|
|
Laura Glerup Jensen |
1998 |
H2Odense (DEN) |
|
10-11-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Swim Team Odense |
|
559 |
27.83 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.93 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie-Louise Stentved |
2000 |
Swim Team Odense |
|
540 |
28.15 |
+0.32 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.73 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Hemmeløff |
2006 |
Swim Team Odense |
|
529 |
28.34 |
+0.51 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.04 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Hemmeløff |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
521 |
28.49 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.91 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 09:24:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 09:24.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uofficielt resultat |
|
|
Efter 1 af 1 heat |
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Frisvømning Damer - 4. udskillelse damer |
|
|
Junior |
26.18 |
|
|
Maja J. Pedersen |
2005 |
Nyborg (DEN) |
|
05-11-2021 |
|
|
|
|
Senior |
25.75 |
|
|
Laura Glerup Jensen |
1998 |
H2Odense (DEN) |
|
10-11-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Swim Team Odense |
|
589 |
27.35 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.83 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie-Louise Stentved |
2000 |
Swim Team Odense |
|
566 |
27.71 |
+0.36 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.15 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Hemmeløff |
2006 |
Swim Team Odense |
|
499 |
28.89 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.34 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2022 18:08.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Frisvømning Damer - Final damer |
|
|
Junior |
26.18 |
|
|
Maja J. Pedersen |
2005 |
Nyborg (DEN) |
|
05-11-2021 |
|
|
|
|
Senior |
25.75 |
|
|
Laura Glerup Jensen |
1998 |
H2Odense (DEN) |
|
10-11-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Swim Team Odense |
|
620 |
26.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.35 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie-Louise Stentved |
2000 |
Swim Team Odense |
|
575 |
27.57 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.71 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 09:26:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 09:26.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer - Indledende herre |
|
|
Junior |
22.94 |
|
|
Frederik J. Sørensen |
1997 |
OSLF-STO (DEN) |
|
20-11-2014 |
|
|
|
|
Senior |
22.65 |
|
|
Norbert Trandafir |
1988 |
STO95 (DEN) |
|
10-04-2010 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johan Siksne Kaalund |
2002 |
Swim Team Odense |
0.67 |
559 |
24.47 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 24.87 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
Swim Team Odense |
0.62 |
558 |
24.48 |
+0.01 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 25.23 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Landtved |
2004 |
Swim Team Odense |
0.71 |
523 |
25.01 |
+0.54 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 23.96 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Phil Langsted |
1999 |
Swim Team Odense |
0.65 |
518 |
25.10 |
+0.63 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 24.99 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
Swim Team Odense |
0.64 |
514 |
25.16 |
+0.69 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 24.56 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simon Juul Henriksen |
2001 |
Swim Team Odense |
0.70 |
500 |
25.40 |
+0.93 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 24.11 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Luca Hertzog |
2005 |
Swim Team Odense |
0.71 |
494 |
25.49 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.65 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anders Hansen |
2006 |
Swim Team Odense |
0.74 |
480 |
25.74 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.71 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mikkel Podiss Petersen |
2002 |
Swim Team Odense |
0.77 |
475 |
25.82 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.99 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jacob Schøler |
1998 |
Frem Odense |
0.71 |
449 |
26.32 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.12 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Harald Heyde Engvad |
2007 |
Frem Odense |
0.69 |
446 |
26.37 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.47 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathias Damsted Horvath |
1999 |
Swim Team Odense |
0.72 |
415 |
27.01 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.36 |
(-15.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hjalmer Lunden |
2008 |
Swim Team Odense |
0.85 |
392 |
27.53 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.08 |
(-3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Besian Selaci |
2007 |
Swim Team Odense |
0.76 |
379 |
27.85 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.73 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Conrad Johansen |
2008 |
Frem Odense |
0.68 |
344 |
28.75 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.72 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Oliver Jørgensen |
2008 |
Frem Odense |
0.68 |
341 |
28.85 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.19 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Marius Lundsfryd |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
0.82 |
341 |
28.85 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.51 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Noah Quistgaard |
2008 |
Swim Team Odense |
0.84 |
286 |
30.59 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.87 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Christoffer Andersen |
2006 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
0.67 |
284 |
30.66 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.61 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Hans Jakob Søltoft Jensen |
2010 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
0.77 |
259 |
31.60 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.79 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sebastian Hald Seilen |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
0.71 |
233 |
32.73 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.59 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Marius Lillevang |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
0.82 |
230 |
32.86 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.93 |
(-3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Aksel Damsted Lund |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
0.71 |
214 |
33.69 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.41 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sylvester Neto |
2007 |
Frem Odense |
0.65 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Lau Lamberg |
2007 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 12:38:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2022 17:26.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer - 1. udskillelse herre |
|
|
Junior |
22.94 |
|
|
Frederik J. Sørensen |
1997 |
OSLF-STO (DEN) |
|
20-11-2014 |
|
|
|
|
Senior |
22.65 |
|
|
Norbert Trandafir |
1988 |
STO95 (DEN) |
|
10-04-2010 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
Swim Team Odense |
0.62 |
493 |
25.51 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 25.16 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Siksne Kaalund |
2002 |
Swim Team Odense |
|
492 |
25.53 |
+0.02 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 24.47 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Juul Henriksen |
2001 |
Swim Team Odense |
0.73 |
481 |
25.72 |
+0.21 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 25.40 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
Swim Team Odense |
0.62 |
474 |
25.85 |
+0.34 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 24.48 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Phil Langsted |
1999 |
Swim Team Odense |
0.69 |
471 |
25.91 |
+0.40 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 25.10 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian Landtved |
2004 |
Swim Team Odense |
0.73 |
470 |
25.92 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.01 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 09:23:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 09:23.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer - 2. udskillelse herre |
|
|
Junior |
22.94 |
|
|
Frederik J. Sørensen |
1997 |
OSLF-STO (DEN) |
|
20-11-2014 |
|
|
|
|
Senior |
22.65 |
|
|
Norbert Trandafir |
1988 |
STO95 (DEN) |
|
10-04-2010 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johan Siksne Kaalund |
2002 |
Swim Team Odense |
|
492 |
25.53 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 25.53 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
Swim Team Odense |
|
483 |
25.69 |
+0.16 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 25.85 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Juul Henriksen |
2001 |
Swim Team Odense |
|
481 |
25.73 |
+0.20 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 25.72 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
Swim Team Odense |
|
477 |
25.79 |
+0.26 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 25.51 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Phil Langsted |
1999 |
Swim Team Odense |
|
464 |
26.03 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.91 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 09:23:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 09:24.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer - 3. udskillelse herre |
|
|
Junior |
22.94 |
|
|
Frederik J. Sørensen |
1997 |
OSLF-STO (DEN) |
|
20-11-2014 |
|
|
|
|
Senior |
22.65 |
|
|
Norbert Trandafir |
1988 |
STO95 (DEN) |
|
10-04-2010 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johan Siksne Kaalund |
2002 |
Swim Team Odense |
|
529 |
24.92 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 25.53 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
Swim Team Odense |
|
518 |
25.09 |
+0.17 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 25.79 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
Swim Team Odense |
|
513 |
25.18 |
+0.26 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 25.69 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Juul Henriksen |
2001 |
Swim Team Odense |
|
493 |
25.51 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.73 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 09:24:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 09:24.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer - 4. udskillelse herre |
|
|
Junior |
22.94 |
|
|
Frederik J. Sørensen |
1997 |
OSLF-STO (DEN) |
|
20-11-2014 |
|
|
|
|
Senior |
22.65 |
|
|
Norbert Trandafir |
1988 |
STO95 (DEN) |
|
10-04-2010 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johan Siksne Kaalund |
2002 |
Swim Team Odense |
|
539 |
24.77 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 24.92 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
Swim Team Odense |
|
528 |
24.93 |
+0.16 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 25.18 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
Swim Team Odense |
|
510 |
25.23 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.09 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 09:25:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 09:25.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer - Final herre |
|
|
Junior |
22.94 |
|
|
Frederik J. Sørensen |
1997 |
OSLF-STO (DEN) |
|
20-11-2014 |
|
|
|
|
Senior |
22.65 |
|
|
Norbert Trandafir |
1988 |
STO95 (DEN) |
|
10-04-2010 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johan Siksne Kaalund |
2002 |
Swim Team Odense |
|
547 |
24.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.77 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
Swim Team Odense |
|
541 |
24.74 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.93 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 09:26:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 09:26.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer - Final |
|
|
Junior |
1:09.82 |
|
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
FREM-STO95 (DEN) |
|
05-12-2004 |
|
|
|
|
Senior |
1:04.05 |
|
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
FREM Odense (DEN) |
|
15-12-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Hemmeløff |
2006 |
Swim Team Odense |
0.75 |
682 |
1:10.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.16 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Nygaard |
2005 |
Swim Team Odense |
0.83 |
597 |
1:14.02 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.15 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Zaugg Rasmussen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
0.80 |
507 |
1:18.17 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.53 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
Swim Team Odense |
0.78 |
505 |
1:18.29 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.83 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
0.82 |
472 |
1:20.04 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.20 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Atalie R. L. Pedersen |
2007 |
Swim Team Odense |
0.79 |
417 |
1:23.45 |
+12.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.12 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rebekka Elholm |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
0.82 |
399 |
1:24.70 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.57 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marie Hartmann Johansen |
2007 |
Frem Odense |
0.74 |
396 |
1:24.85 |
+14.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.03 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Katrine Hvistendal Hansen |
1997 |
Ringe Svømme Klub |
0.88 |
325 |
1:30.70 |
+19.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.38 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Matilde Aagaard Christensen |
2009 |
Swim Team Odense |
0.81 |
279 |
1:35.36 |
+24.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.25 |
(-3.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mathilde Mertz Andersen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
0.83 |
273 |
1:36.06 |
+25.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.62 |
(-15.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Caroline Søgaard |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
0.91 |
263 |
1:37.33 |
+26.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.48 |
(-6.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Cecilie Anna Andersen |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
0.72 |
246 |
1:39.39 |
+28.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.31 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Liv Løvbjerg Nakos |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
0.82 |
242 |
1:40.01 |
+29.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.35 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Philippa Eriksen |
2010 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
0.79 |
238 |
1:40.52 |
+29.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.31 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Naja Terkelsen |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
0.78 |
159 |
1:54.87 |
+44.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 12:41:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2022 17:26.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer - Final |
|
|
Junior |
1:00.01 |
|
|
|
Christian V. Rasmussen |
1996 |
OSK-STO (DEN) |
|
12-12-2014 |
|
|
|
|
Senior |
59.84 |
|
|
|
Christian V. Rasmussen |
1996 |
OSK-STO (DEN) |
|
11-12-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
Swim Team Odense |
0.66 |
667 |
1:03.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.23 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Phil Langsted |
1999 |
Swim Team Odense |
0.70 |
589 |
1:05.92 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.12 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ludvig L. Møller |
2006 |
Swim Team Odense |
0.71 |
484 |
1:10.37 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.07 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viktor Eibye |
2001 |
Swim Team Odense |
0.64 |
457 |
1:11.72 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.55 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Phillip Gram |
2006 |
Swim Team Odense |
0.77 |
358 |
1:17.85 |
+14.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.65 |
(-3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathias Jørgensen |
2008 |
Swim Team Odense |
0.84 |
298 |
1:22.76 |
+19.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.44 |
(-3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Benjamin Grann Madsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
0.69 |
263 |
1:26.18 |
+22.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.03 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laurits Damsted Lund |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
0.85 |
253 |
1:27.36 |
+24.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.93 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Asbjørn Quaade |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
0.86 |
248 |
1:27.95 |
+24.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.43 |
(-12.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sebastian Hald Seilen |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
0.78 |
192 |
1:35.71 |
+32.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.21 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marius Lillevang |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
0.79 |
187 |
1:36.63 |
+33.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.17 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aksel Damsted Lund |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
0.71 |
157 |
1:42.31 |
+39.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.75 |
(-4.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 12:38:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2022 17:26.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer - Final |
|
|
Junior |
2:09.18 |
|
|
|
Louise Ørnstedt |
1985 |
FREM-STO95 (DEN) |
|
16-12-2001 |
|
|
|
|
Senior |
2:06.33 |
|
|
|
Louise Ørnstedt |
1985 |
FREM-STO95 (DEN) |
|
12-12-2004 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Hemmeløff |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
0.71 |
563 |
2:23.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.19 |
(+3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
0.67 |
518 |
2:28.07 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.05 |
(+5.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sophie E. Modeweg-Hansen |
1997 |
Swim Team Odense |
0.78 |
403 |
2:41.02 |
+17.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.43 |
(+8.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cecilie Ahrentsen |
1998 |
Ringe Svømme Klub |
0.90 |
372 |
2:45.31 |
+21.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.20 |
(+6.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hanna Ferchof |
2002 |
Frem Odense |
0.72 |
334 |
2:51.35 |
+27.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.58 |
(-8.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lisa Bjergmann Jensen |
2007 |
Frem Odense |
0.67 |
311 |
2:55.44 |
+31.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.66 |
(-15.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julie Aagaard Christensen |
2009 |
Swim Team Odense |
0.74 |
303 |
2:57.03 |
+33.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sara Lund Larsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
0.84 |
279 |
3:01.92 |
+37.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.26 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mille Lundgreen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
0.64 |
256 |
3:07.18 |
+43.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 12:41:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2022 17:27.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer - Final |
|
|
Junior |
2:04.21 |
|
|
|
Gustav W. Larsen |
1999 |
OSLF-STO (DEN) |
|
10-11-2016 |
|
|
|
|
Senior |
1:57.98 |
|
|
|
Mads Knoblauch |
1993 |
OSK-STO (DEN) |
|
06-04-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Podiss Petersen |
2002 |
Swim Team Odense |
0.69 |
550 |
2:08.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.93 |
(+2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Luca Hertzog |
2005 |
Swim Team Odense |
0.64 |
469 |
2:15.92 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.58 |
(+7.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hjalmer Lunden |
2008 |
Swim Team Odense |
0.79 |
384 |
2:25.21 |
+16.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.96 |
(-7.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Conrad Elsborg Gorecki |
2008 |
Frem Odense |
0.68 |
376 |
2:26.24 |
+17.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.84 |
(-14.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marius Lundsfryd |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
0.73 |
343 |
2:30.87 |
+22.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.28 |
(-3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hjalte Vinther-Okholm |
2008 |
Swim Team Odense |
0.65 |
293 |
2:38.88 |
+30.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:19.62 |
(-1:40.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Noah Quistgaard |
2008 |
Swim Team Odense |
0.94 |
232 |
2:51.89 |
+43.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christoffer Andersen |
2006 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
0.69 |
202 |
2:59.97 |
+51.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.23 |
(-20.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Malthe Petersen |
2008 |
Frem Odense |
0.61 |
197 |
3:01.38 |
+52.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.78 |
(-12.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
0.79 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 12:38:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2022 17:27.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Medley Damer - Final |
|
|
Junior |
2:18.12 |
|
|
|
Anna Rønn |
2005 |
RSK (DEN) |
|
04-11-2021 |
|
|
|
|
Senior |
2:13.54 |
|
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
FREM-STO95 (DEN) |
|
22-10-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Swim Team Odense |
0.74 |
656 |
2:20.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.11 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sophie E. Modeweg-Hansen |
1997 |
Swim Team Odense |
0.75 |
451 |
2:38.87 |
+18.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.68 |
(+4.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rebekka Elholm |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
0.84 |
435 |
2:40.72 |
+20.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.63 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Atalie R. L. Pedersen |
2007 |
Swim Team Odense |
0.79 |
429 |
2:41.50 |
+21.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.94 |
(-4.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elvira Køstner Kristensen |
2008 |
Frem Odense |
0.69 |
389 |
2:46.82 |
+26.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.05 |
(-5.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Nørregaard Jensen |
2007 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
0.77 |
323 |
2:57.56 |
+37.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.74 |
(-5.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julie Aagaard Christensen |
2009 |
Swim Team Odense |
0.83 |
322 |
2:57.68 |
+37.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.24 |
(-8.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Søgaard |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
0.95 |
314 |
2:59.16 |
+38.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.21 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Matilde Aagaard Christensen |
2009 |
Swim Team Odense |
0.80 |
291 |
3:03.69 |
+43.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.83 |
(-3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 12:41:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2022 17:27.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Medley Herrer - Final |
|
|
Junior |
2:03.37 |
|
|
|
Christian V. Rasmussen |
1996 |
OSK-STO (DEN) |
|
14-12-2012 |
|
|
|
|
Senior |
2:03.37 |
|
|
|
Christian V. Rasmussen |
1996 |
OSK-STO (DEN) |
|
14-12-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Tranekjer |
2005 |
Swim Team Odense |
0.82 |
399 |
2:28.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.81 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jacob Schøler |
1998 |
Frem Odense |
0.84 |
382 |
2:31.09 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.81 |
(-3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anders Beier |
2007 |
Swim Team Odense |
0.70 |
336 |
2:37.58 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.31 |
(-11.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Besian Selaci |
2007 |
Swim Team Odense |
0.82 |
322 |
2:39.83 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.99 |
(-14.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Mygind |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
0.81 |
309 |
2:42.04 |
+13.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.58 |
(-8.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathias Jørgensen |
2008 |
Swim Team Odense |
0.78 |
268 |
2:50.03 |
+21.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.06 |
(-12.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hans Jakob Søltoft Jensen |
2010 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
0.75 |
231 |
2:58.49 |
+29.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.28 |
(-12.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christoffer Andersen |
2006 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 12:38:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2022 17:27.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Butterfly Damer - Final |
|
|
Junior |
1:01.79 |
|
|
|
Nikoline Andersen |
2003 |
H2Odense (DEN) |
|
14-12-2019 |
|
|
|
|
Senior |
1:01.46 |
|
|
|
Louise Ørnstedt |
1985 |
FREM-STO95 (DEN) |
|
19-11-2005 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marie-Louise Stentved |
2000 |
Swim Team Odense |
0.79 |
576 |
1:05.61 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.09 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
Swim Team Odense |
0.81 |
559 |
1:06.23 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.08 |
(+2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
0.76 |
432 |
1:12.21 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.53 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maya K. Alstrup-Lopez |
2007 |
Frem Odense |
0.87 |
233 |
1:28.65 |
+23.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.59 |
(+5.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 12:41:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2022 17:27.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 100m Butterfly Herrer - Final |
|
|
Junior |
54.77 |
|
|
|
Anders Bo Pedersen |
1981 |
FREM-STO95 (DEN) |
|
20-03-1999 |
|
|
|
|
Senior |
53.72 |
|
|
|
Anders Bo Pedersen |
1981 |
FREM-STO95 (DEN) |
|
16-12-2000 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Rasmussen |
2000 |
Swim Team Odense |
0.72 |
506 |
59.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.53 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor Eibye |
2001 |
Swim Team Odense |
0.68 |
478 |
1:01.07 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.16 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anders Mosbæk Toft Johannes |
2005 |
Swim Team Odense |
0.74 |
463 |
1:01.76 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.59 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Bøttiger |
2008 |
Swim Team Odense |
0.82 |
458 |
1:01.97 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.00 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Møller Nielsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
0.72 |
316 |
1:10.10 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.24 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Martin Kjeldsen |
2007 |
Swim Team Odense |
0.70 |
291 |
1:12.09 |
+12.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.07 |
(-3.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathias Mygind |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
0.91 |
280 |
1:12.99 |
+13.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.87 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Phillip Gram |
2006 |
Swim Team Odense |
0.79 |
269 |
1:13.96 |
+14.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.68 |
(-3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anders Beier |
2007 |
Swim Team Odense |
0.72 |
236 |
1:17.29 |
+17.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.12 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Christoffer Andersen |
2006 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
0.68 |
209 |
1:20.41 |
+20.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.08 |
(+2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 12:38:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2022 17:27.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Frisvømning Damer - Final |
|
|
Junior |
2:01.90 |
|
|
|
Karina Høybye Olsen |
2001 |
Nyborg (DEN) |
|
12-11-2016 |
|
|
|
|
Senior |
1:57.11 |
|
|
|
Laura Glerup Jensen |
1998 |
H2Odense (DEN) |
|
11-11-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Zaugg Rasmussen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
0.83 |
566 |
2:13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.41 |
(-4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rebekka Elholm |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
0.75 |
520 |
2:17.15 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.09 |
(-5.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrea Wagner |
2008 |
Swim Team Odense |
0.85 |
470 |
2:21.81 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.22 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Atalie R. L. Pedersen |
2007 |
Swim Team Odense |
0.84 |
459 |
2:22.94 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.72 |
(-3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Broby Henriksen |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
0.94 |
419 |
2:27.36 |
+14.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.28 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julie Aagaard Christensen |
2009 |
Swim Team Odense |
0.92 |
381 |
2:32.06 |
+18.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.34 |
(-5.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathilde Mertz Andersen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
0.82 |
349 |
2:36.54 |
+23.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.52 |
(-11.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matilde Aagaard Christensen |
2009 |
Swim Team Odense |
0.83 |
329 |
2:39.73 |
+26.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.81 |
(-9.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mille Lundgreen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
0.69 |
268 |
2:50.98 |
+37.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.78 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Naja Terkelsen |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
0.80 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 12:41:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2022 17:27.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer - Final |
|
|
Junior |
1:50.55 |
|
|
|
Anders Bo Pedersen |
1981 |
FREM-STO95 (DEN) |
|
18-03-1999 |
|
|
|
|
Senior |
1:50.55 |
|
|
|
Anders Bo Pedersen |
1981 |
FREM-STO95 (DEN) |
|
18-03-1999 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Landtved |
2004 |
Swim Team Odense |
0.78 |
595 |
1:58.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.38 |
(+4.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anders Hansen |
2006 |
Swim Team Odense |
0.76 |
566 |
2:00.09 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.84 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johan Siksne Kaalund |
2002 |
Swim Team Odense |
0.67 |
507 |
2:04.55 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.90 |
(+5.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Conrad Elsborg Gorecki |
2008 |
Frem Odense |
0.68 |
432 |
2:11.38 |
+13.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.42 |
(-7.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Harald Heyde Engvad |
2007 |
Frem Odense |
0.72 |
428 |
2:11.83 |
+13.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.23 |
(-10.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hjalmer Lunden |
2008 |
Swim Team Odense |
0.87 |
396 |
2:15.21 |
+17.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.10 |
(-7.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sylvester Neto |
2007 |
Frem Odense |
0.75 |
395 |
2:15.34 |
+17.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.07 |
(-7.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hjalte Vinther-Okholm |
2008 |
Swim Team Odense |
0.70 |
372 |
2:18.08 |
+19.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.19 |
(-7.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anders Beier |
2007 |
Swim Team Odense |
0.72 |
338 |
2:22.64 |
+24.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.50 |
(-7.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marius Lundsfryd |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
0.85 |
335 |
2:22.98 |
+24.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.96 |
(+5.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Phillip Gram |
2006 |
Swim Team Odense |
0.77 |
309 |
2:26.98 |
+28.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.50 |
(-6.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Noah Quistgaard |
2008 |
Swim Team Odense |
0.88 |
300 |
2:28.33 |
+30.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.12 |
(-16.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hans Jakob Søltoft Jensen |
2010 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
0.81 |
244 |
2:38.89 |
+40.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.87 |
(-4.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 12:39:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2022 17:27.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Medley Damer - Final |
|
|
Junior |
1:04.79 |
|
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
FREM-STO95 (DEN) |
|
21-11-2004 |
|
|
|
|
Senior |
1:00.58 |
|
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
FREM-STO95 (DEN) |
|
24-10-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Swim Team Odense |
0.68 |
644 |
1:05.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.41 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Nygaard |
2005 |
Swim Team Odense |
0.82 |
532 |
1:09.73 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.49 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sophie E. Modeweg-Hansen |
1997 |
Swim Team Odense |
0.73 |
481 |
1:12.09 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.96 |
(+3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Bak |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
0.71 |
469 |
1:12.69 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.58 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
0.85 |
454 |
1:13.50 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.49 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sava Mathilde Simonsen |
2008 |
Frem Odense |
0.81 |
442 |
1:14.14 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.93 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rebekka Elholm |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
0.80 |
438 |
1:14.40 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.93 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elvira Køstner Kristensen |
2008 |
Frem Odense |
0.67 |
373 |
1:18.49 |
+13.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.09 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sara Lund Larsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
0.79 |
340 |
1:20.96 |
+15.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.50 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella Broby Henriksen |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
0.96 |
338 |
1:21.09 |
+15.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.32 |
(-4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julie Aagaard Christensen |
2009 |
Swim Team Odense |
0.86 |
305 |
1:23.88 |
+18.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Matilde Aagaard Christensen |
2009 |
Swim Team Odense |
0.77 |
273 |
1:27.07 |
+21.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.09 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Cecilie Anna Andersen |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
0.73 |
271 |
1:27.25 |
+21.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.20 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Liv Løvbjerg Nakos |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
0.85 |
262 |
1:28.27 |
+22.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.63 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Lorentzen |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
0.80 |
237 |
1:31.21 |
+25.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.60 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lærke Henning |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
0.77 |
233 |
1:31.83 |
+26.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.78 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 12:41:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2022 17:27.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Medley Herrer - Final |
|
|
Junior |
56.17 |
|
|
|
Christian V. Rasmussen |
1996 |
OSK-STO (DEN) |
|
21-11-2014 |
|
|
|
|
Senior |
55.88 |
|
|
|
Christian V. Rasmussen |
1996 |
OSK-STO (DEN) |
|
26-11-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
Swim Team Odense |
0.62 |
542 |
1:00.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.43 |
(-5.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Bøttiger |
2008 |
Swim Team Odense |
0.80 |
450 |
1:04.30 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.43 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ludvig L. Møller |
2006 |
Swim Team Odense |
0.70 |
409 |
1:06.35 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.50 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucas Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
0.77 |
378 |
1:08.10 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.20 |
(+2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Phillip Gram |
2006 |
Swim Team Odense |
0.82 |
298 |
1:13.71 |
+13.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.31 |
(-15.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Conrad Johansen |
2008 |
Frem Odense |
0.66 |
297 |
1:13.82 |
+13.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.14 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathias Møller Nielsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
0.74 |
279 |
1:15.33 |
+14.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.38 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathias Mygind |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
0.88 |
268 |
1:16.38 |
+15.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.50 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Benjamin Grann Madsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
0.71 |
257 |
1:17.48 |
+17.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.64 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathias Jørgensen |
2008 |
Swim Team Odense |
0.83 |
239 |
1:19.39 |
+18.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.94 |
(-2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Christoffer Andersen |
2006 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
0.67 |
237 |
1:19.55 |
+19.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.60 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Asbjørn Quaade |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
0.88 |
229 |
1:20.53 |
+20.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.29 |
(-2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hans Jakob Søltoft Jensen |
2010 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
0.80 |
203 |
1:23.74 |
+23.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.08 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Malthe Petersen |
2008 |
Frem Odense |
0.72 |
199 |
1:24.40 |
+23.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.03 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sebastian Hald Seilen |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
0.79 |
177 |
1:27.71 |
+27.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.20 |
(-6.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aksel Damsted Lund |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
0.71 |
165 |
1:29.72 |
+29.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.41 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marius Lillevang |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
0.78 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Lau Lamberg |
2007 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 12:39:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2022 17:27.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 800m Frisvømning Damer - Final |
|
|
Junior |
8:51.52 |
|
|
|
Mathilde Sørensen |
|
Svendborg SK (DEN) |
|
25-03-2004 |
|
|
|
|
Senior |
8:48.30 |
|
|
|
Randi Nielsen |
1989 |
OSLF-STO95 (DEN) |
|
10-04-2010 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Ahrentsen |
1998 |
Ringe Svømme Klub |
0.51 |
398 |
10:51.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 10:41.28 |
(+10.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Nørregaard Jensen |
2007 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
0.77 |
361 |
11:13.12 |
+21.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 11:46.58 |
(-33.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Katrine Hvistendal Hansen |
1997 |
Ringe Svømme Klub |
0.92 |
360 |
11:13.66 |
+22.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:42.33 |
(+31.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 13:26:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2022 17:27.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 800m Frisvømning Herrer - Final |
|
|
Junior |
8:04.29 |
|
|
|
Simon J. Henriksen |
2001 |
H2Odense (DEN) |
|
07-11-2019 |
|
|
|
|
Senior |
8:04.29 |
|
|
|
Simon J. Henriksen |
2001 |
H2Odense (DEN) |
|
07-11-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Juul Henriksen |
2001 |
Swim Team Odense |
|
649 |
8:32.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 8:04.29 |
(+27.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Rasmussen |
2000 |
Swim Team Odense |
0.75 |
623 |
8:38.91 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:26.14 |
(+12.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Tranekjer |
2005 |
Swim Team Odense |
0.84 |
521 |
9:10.77 |
+38.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:35.48 |
(-24.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Martin Kjeldsen |
2007 |
Swim Team Odense |
0.71 |
410 |
9:56.46 |
+1:24.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jacob Schøler |
1998 |
Frem Odense |
0.83 |
377 |
10:13.28 |
+1:41.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:00.39 |
(+12.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laurits Damsted Lund |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
368 |
10:18.60 |
+1:46.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Besian Selaci |
2007 |
Swim Team Odense |
0.76 |
359 |
10:23.64 |
+1:51.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 13:36:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2022 17:27.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 4x100m Medley Damer - Final |
|
Junior |
4:20.17 |
|
|
|
|
RSK |
|
12-11-2021 |
|
|
|
|
Senior |
4:03.06 |
|
|
|
|
STO95 (DEN) |
|
24-10-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
STO Damer 1 |
23 |
Swim Team Odense |
|
|
|
610 |
|
|
4:24.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie-Louise Stentved |
2000 |
0018BI |
0.73 |
33.15 |
1:07.58 |
|
|
|
1:07.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Hemmeløff |
2006 |
0648AK |
|
33.67 |
1:11.98 |
|
|
|
2:19.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
0646AV |
|
30.68 |
1:06.29 |
|
|
|
3:25.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Rønn |
2005 |
0552AD |
|
28.27 |
58.79 |
|
|
|
4:24.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
RSK damer 1 |
16 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
528 |
|
|
4:37.78 |
+13.14 |
|
|
|
|
Emilie Hemmeløff |
2008 |
0848AB |
0.76 |
32.64 |
1:07.55 |
|
|
|
1:07.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Dyrelund Rasmussen |
2007 |
0722AG |
|
35.95 |
1:18.21 |
|
|
|
2:25.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Bak |
2008 |
0856AG |
|
32.17 |
1:10.88 |
|
|
|
3:36.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Zaugg Rasmussen |
2008 |
0834AO |
|
29.34 |
1:01.14 |
|
|
|
4:37.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
STO Damer 2 |
26 |
Swim Team Odense |
|
|
|
495 |
|
|
4:43.73 |
+19.09 |
|
|
|
|
Atalie R. L. Pedersen |
2007 |
0752AS |
1.02 |
36.14 |
1:16.08 |
|
|
|
1:16.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Nygaard |
2005 |
0538AR |
|
33.46 |
1:13.20 |
|
|
|
2:29.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophie E. Modeweg-Hansen |
1997 |
9722AO |
|
31.68 |
1:10.42 |
|
|
|
3:39.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Wagner |
2008 |
0852AA |
|
30.38 |
1:04.03 |
|
|
|
4:43.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
RSK damer 2 |
19 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
451 |
|
|
4:52.75 |
+28.11 |
|
|
|
|
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
0424AN |
0.68 |
33.64 |
1:10.07 |
|
|
|
1:10.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebekka Elholm |
2009 |
0916AI |
|
37.61 |
1:22.78 |
|
|
|
2:32.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
0834AH |
|
33.03 |
1:12.58 |
|
|
|
3:45.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Broby Henriksen |
2009 |
0946AB |
|
31.42 |
1:07.32 |
|
|
|
4:52.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
RSK damer 3 |
26 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
329 |
|
|
5:24.93 |
+1:00.2 |
|
|
|
|
Cecilie Ahrentsen |
1998 |
9838AB |
0.82 |
1:18.06 |
2:00.21 |
|
|
|
2:00.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Lund Larsen |
2008 |
0818AB |
|
48.96 |
1:27.23 |
|
|
|
3:27.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Søgaard |
2006 |
0602AS |
|
1:21.42 |
1:57.49 |
|
|
|
5:24.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Hvistendal Hansen |
1997 |
9754BA |
|
5:24.93 |
5:24.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frem Frogs |
16 |
Frem Odense |
|
|
|
319 |
|
|
5:28.38 |
+1:03.7 |
|
|
|
|
Maya K. Alstrup-Lopez |
2007 |
0702AQ |
0.90 |
41.97 |
1:27.73 |
|
|
|
1:27.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elvira Køstner Kristensen |
2008 |
0838AF |
|
42.18 |
1:28.82 |
|
|
|
2:56.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lisa Bjergmann Jensen |
2007 |
0746AP |
|
39.85 |
1:28.74 |
|
|
|
4:25.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sava Mathilde Simonsen |
2008 |
0886AH |
|
30.57 |
1:03.09 |
|
|
|
5:28.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
MSK Ladies |
16 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
|
239 |
|
|
6:01.29 |
+1:36.6 |
|
|
|
|
Cecilie Anna Andersen |
2008 |
0866AU |
0.67 |
44.38 |
1:30.60 |
|
|
|
1:30.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Philippa Eriksen |
2010 |
1072AK |
|
46.86 |
1:42.39 |
|
|
|
3:12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Nørregaard Jensen |
2007 |
0778AP |
|
39.73 |
1:25.42 |
|
|
|
4:38.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Lorentzen |
2008 |
0868AU |
|
40.71 |
1:22.88 |
|
|
|
6:01.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 09:27:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 09:27.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 4x100m Medley Herrer - Final |
|
Junior |
3:55.47 |
|
|
|
|
H2Odense (DEN) |
|
30-11-2019 |
|
|
|
|
Senior |
3:44.14 |
|
|
|
|
H2Odense (DEN) |
|
16-12-2021 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
STO Herrer 1 |
23 |
Swim Team Odense |
|
|
|
605 |
|
|
3:55.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Podiss Petersen |
2002 |
0265AE |
0.62 |
27.92 |
58.58 |
|
|
|
58.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
0243AA |
|
29.81 |
1:04.68 |
|
|
|
2:03.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Rasmussen |
2000 |
0045AQ |
|
27.65 |
59.35 |
|
|
|
3:02.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Landtved |
2004 |
0431AB |
|
25.40 |
52.78 |
|
|
|
3:55.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
STO Herrer 2 |
24 |
Swim Team Odense |
|
|
|
563 |
|
|
4:01.12 |
+5.73 |
|
|
|
|
Luca Hertzog |
2005 |
0569AB |
0.64 |
28.37 |
1:01.27 |
|
|
|
1:01.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Phil Langsted |
1999 |
9925AO |
|
30.73 |
1:06.55 |
|
|
|
2:07.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
0547AE |
|
27.01 |
58.70 |
|
|
|
3:06.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Juul Henriksen |
2001 |
0161AG |
|
25.66 |
54.60 |
|
|
|
4:01.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
STO Oldboys |
24 |
Swim Team Odense |
|
|
|
443 |
|
|
4:21.25 |
+25.86 |
|
|
|
|
Johan Wentorf |
1999 |
9939AH |
1.15 |
30.98 |
1:06.39 |
|
|
|
1:06.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christoffer R.S. Pedersen |
2004 |
0405AA |
|
33.11 |
1:10.35 |
|
|
|
2:16.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Eibye |
2001 |
0175AS |
|
28.18 |
1:01.62 |
|
|
|
3:18.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Damsted Horvath |
1999 |
|
|
29.05 |
1:02.89 |
|
|
|
4:21.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
STO Herrer 3 |
21 |
Swim Team Odense |
|
|
|
441 |
|
|
4:21.47 |
+26.08 |
|
|
|
|
Hjalmer Lunden |
2008 |
0821AK |
0.67 |
32.34 |
1:07.52 |
|
|
|
1:07.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig L. Møller |
2006 |
0663AC |
|
34.93 |
1:14.36 |
|
|
|
2:21.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Mosbæk Toft Johannessen |
2005 |
0529AG |
|
29.27 |
1:03.82 |
|
|
|
3:25.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Siksne Kaalund |
2002 |
0235AI |
|
26.17 |
55.77 |
|
|
|
4:21.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
STO Herrer 4 |
18 |
Swim Team Odense |
|
|
|
386 |
|
|
4:33.37 |
+37.98 |
|
|
|
|
Hjalte Vinther-Okholm |
2008 |
0851AK |
0.66 |
36.66 |
1:17.70 |
|
|
|
1:17.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Tranekjer |
2005 |
0567AK |
|
35.65 |
1:18.98 |
|
|
|
2:36.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Bøttiger |
2008 |
0849AI |
|
27.81 |
1:02.24 |
|
|
|
3:38.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Hansen |
2006 |
0697AP |
|
25.85 |
54.45 |
|
|
|
4:33.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
RSK herre 1 |
16 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
312 |
|
|
4:53.37 |
+57.98 |
|
|
|
|
Lucas Dyrelund Rasmussen |
2007 |
0773AB |
0.85 |
32.06 |
1:07.51 |
|
|
|
1:07.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Grann Madsen |
2008 |
0893AK |
|
42.23 |
1:28.72 |
|
|
|
2:36.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Mygind |
2009 |
0933AD |
|
34.22 |
1:13.98 |
|
|
|
3:50.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marius Lundsfryd |
2008 |
0839AB |
|
29.36 |
1:03.16 |
|
|
|
4:53.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
STO Herrer 5 |
16 |
Swim Team Odense |
|
|
|
288 |
|
|
5:01.29 |
+1:05.9 |
|
|
|
|
Noah Quistgaard |
2008 |
0827AS |
0.85 |
28.55 |
1:21.45 |
|
|
|
1:21.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Jørgensen |
2008 |
0801AR |
|
39.20 |
1:25.50 |
|
|
|
2:46.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Martin Kjeldsen |
2007 |
0705AO |
|
33.02 |
1:12.92 |
|
|
|
3:59.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Besian Selaci |
2007 |
0735AO |
|
29.37 |
1:01.42 |
|
|
|
5:01.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frem Four |
16 |
Frem Odense |
|
|
|
288 |
|
|
5:01.51 |
+1:06.1 |
|
|
|
|
Sylvester Neto |
2007 |
0707AH |
0.69 |
37.77 |
1:18.16 |
|
|
|
1:18.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Petersen |
2008 |
0885AA |
|
43.49 |
1:32.29 |
|
|
|
2:50.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Conrad Elsborg Gorecki |
2008 |
0835AD |
|
30.79 |
1:07.44 |
|
|
|
3:57.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Jørgensen |
2008 |
0849AF |
|
30.08 |
1:03.62 |
|
|
|
5:01.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
RSK herre 2 |
16 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
243 |
|
|
5:18.83 |
+1:23.4 |
|
|
|
|
Laurits Damsted Lund |
2007 |
0765AH |
0.85 |
38.08 |
1:19.24 |
|
|
|
1:19.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Asbjørn Quaade |
2009 |
0975BH |
|
41.44 |
1:27.93 |
|
|
|
2:47.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Møller Nielsen |
2008 |
0861AD |
|
33.33 |
1:12.88 |
|
|
|
4:00.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aksel Damsted Lund |
2009 |
0955AC |
|
35.76 |
1:18.78 |
|
|
|
5:18.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
MSK Boys |
17 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
|
218 |
|
|
5:30.45 |
+1:35.0 |
|
|
|
|
Marius Lillevang |
2008 |
0845AO |
0.75 |
42.22 |
1:28.18 |
|
|
|
1:28.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Hald Seilen |
2008 |
0885AQ |
|
44.89 |
1:35.60 |
|
|
|
3:03.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christoffer Andersen |
2006 |
0657AN |
|
33.99 |
1:16.57 |
|
|
|
4:20.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hans Jakob Søltoft Jensen |
2010 |
1081AG |
|
33.82 |
1:10.10 |
|
|
|
5:30.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 09:27:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 09:27.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer - Indledende damer |
|
|
Junior |
28.40 |
|
|
Louise Ørnstedt |
1985 |
FREM-STO95 (DEN) |
|
15-12-2001 |
|
|
|
|
Senior |
27.26 |
|
|
Louise Ørnstedt |
1985 |
FREM-STO95 (DEN) |
|
10-12-2005 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Swim Team Odense |
0.67 |
533 |
31.16 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.52 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
0.72 |
522 |
31.38 |
+0.22 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.05 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie-Louise Stentved |
2000 |
Swim Team Odense |
0.73 |
485 |
32.16 |
+1.00 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.00 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Bak |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
0.67 |
464 |
32.64 |
+1.48 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.49 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sava Mathilde Simonsen |
2008 |
Frem Odense |
0.75 |
433 |
33.40 |
+2.24 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.08 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
0.74 |
416 |
33.85 |
+2.69 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.72 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sophie E. Modeweg-Hansen |
1997 |
Swim Team Odense |
0.82 |
407 |
34.08 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.98 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nikoline Thygesen |
2005 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
0.82 |
375 |
35.03 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.15 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Nørregaard Jensen |
2007 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
0.73 |
353 |
35.73 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.09 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hanna Ferchof |
2002 |
Frem Odense |
0.86 |
338 |
36.25 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.22 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ella Broby Henriksen |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
0.82 |
320 |
36.94 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.62 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lisa Bjergmann Jensen |
2007 |
Frem Odense |
0.67 |
283 |
38.45 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.08 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sara Lund Larsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
0.81 |
283 |
38.47 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.38 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Katrine Hvistendal Hansen |
1997 |
Ringe Svømme Klub |
0.92 |
265 |
39.34 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.92 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Philippa Eriksen |
2010 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
0.55 |
220 |
41.85 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.77 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ea Rosenkjær Bjørnholt |
2001 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
0.93 |
166 |
45.89 |
+14.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.84 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 10:07:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 10:20.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer - 1. udskillelse damer |
|
|
Junior |
28.40 |
|
|
Louise Ørnstedt |
1985 |
FREM-STO95 (DEN) |
|
15-12-2001 |
|
|
|
|
Senior |
27.26 |
|
|
Louise Ørnstedt |
1985 |
FREM-STO95 (DEN) |
|
10-12-2005 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marie-Louise Stentved |
2000 |
Swim Team Odense |
0.75 |
465 |
32.61 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.16 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Swim Team Odense |
0.64 |
456 |
32.81 |
+0.20 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.16 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Bak |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
0.72 |
450 |
32.96 |
+0.35 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.64 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
0.69 |
445 |
33.08 |
+0.47 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.38 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sava Mathilde Simonsen |
2008 |
Frem Odense |
0.75 |
426 |
33.57 |
+0.96 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.40 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
0.80 |
423 |
33.66 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.85 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 13:39:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 13:40.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer - 2. udskillelse damer |
|
|
Junior |
28.40 |
|
|
Louise Ørnstedt |
1985 |
FREM-STO95 (DEN) |
|
15-12-2001 |
|
|
|
|
Senior |
27.26 |
|
|
Louise Ørnstedt |
1985 |
FREM-STO95 (DEN) |
|
10-12-2005 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
0.73 |
485 |
32.15 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.08 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Swim Team Odense |
0.65 |
476 |
32.36 |
+0.21 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.81 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie-Louise Stentved |
2000 |
Swim Team Odense |
0.77 |
474 |
32.41 |
+0.26 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.61 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Bak |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
0.92 |
446 |
33.05 |
+0.90 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.96 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sava Mathilde Simonsen |
2008 |
Frem Odense |
0.75 |
388 |
34.62 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.57 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 13:39:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 13:40.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer - 3. udskillelse damer |
|
|
Junior |
28.40 |
|
|
Louise Ørnstedt |
1985 |
FREM-STO95 (DEN) |
|
15-12-2001 |
|
|
|
|
Senior |
27.26 |
|
|
Louise Ørnstedt |
1985 |
FREM-STO95 (DEN) |
|
10-12-2005 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Swim Team Odense |
0.68 |
514 |
31.53 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.36 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie-Louise Stentved |
2000 |
Swim Team Odense |
0.71 |
500 |
31.82 |
+0.29 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.41 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
0.67 |
466 |
32.58 |
+1.05 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.15 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Bak |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
0.77 |
433 |
33.39 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.05 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 13:39:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 13:40.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer - 4. udskillelse damer |
|
|
Junior |
28.40 |
|
|
Louise Ørnstedt |
1985 |
FREM-STO95 (DEN) |
|
15-12-2001 |
|
|
|
|
Senior |
27.26 |
|
|
Louise Ørnstedt |
1985 |
FREM-STO95 (DEN) |
|
10-12-2005 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Swim Team Odense |
0.62 |
545 |
30.93 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.53 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie-Louise Stentved |
2000 |
Swim Team Odense |
0.76 |
523 |
31.36 |
+0.43 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.82 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
0.74 |
477 |
32.34 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.58 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 13:39:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 13:40.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer - Final damer |
|
|
Junior |
28.40 |
|
|
Louise Ørnstedt |
1985 |
FREM-STO95 (DEN) |
|
15-12-2001 |
|
|
|
|
Senior |
27.26 |
|
|
Louise Ørnstedt |
1985 |
FREM-STO95 (DEN) |
|
10-12-2005 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Swim Team Odense |
0.64 |
573 |
30.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.93 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie-Louise Stentved |
2000 |
Swim Team Odense |
0.72 |
553 |
30.77 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.36 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 13:39:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 13:40.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer - Indledende herre |
|
|
Junior |
26.63 |
|
|
Oliver Broholm |
1999 |
Ringe (DEN) |
|
27-11-2015 |
|
|
|
|
Senior |
25.46 |
|
|
Mads Knoblauch |
1993 |
OSK-STO (DEN) |
|
15-11-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Podiss Petersen |
2002 |
Swim Team Odense |
0.63 |
526 |
27.52 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 26.51 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Luca Hertzog |
2005 |
Swim Team Odense |
0.61 |
525 |
27.53 |
+0.01 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.71 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
Swim Team Odense |
0.62 |
429 |
29.46 |
+1.94 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.77 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian Landtved |
2004 |
Swim Team Odense |
0.63 |
417 |
29.74 |
+2.22 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.03 |
(+2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Phil Langsted |
1999 |
Swim Team Odense |
0.69 |
402 |
30.10 |
+2.58 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.77 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andreas Rasmussen |
2000 |
Swim Team Odense |
0.67 |
396 |
30.24 |
+2.72 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.46 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julian Vitus Pedersen |
2007 |
Frem Odense |
0.63 |
382 |
30.62 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.00 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marius Lundsfryd |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
0.69 |
315 |
32.64 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.78 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Jørgensen |
2008 |
Frem Odense |
0.67 |
299 |
33.22 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.11 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathias Møller Nielsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
0.70 |
264 |
34.62 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.78 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laurits Damsted Lund |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
0.88 |
255 |
35.03 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.71 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Noah Quistgaard |
2008 |
Swim Team Odense |
0.97 |
201 |
37.93 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.33 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aksel Damsted Lund |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
0.68 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ikke rygliggende efter vending |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 10:20:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 10:20.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer - 1. udskillelse herre |
|
|
Junior |
26.63 |
|
|
Oliver Broholm |
1999 |
Ringe (DEN) |
|
27-11-2015 |
|
|
|
|
Senior |
25.46 |
|
|
Mads Knoblauch |
1993 |
OSK-STO (DEN) |
|
15-11-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Podiss Petersen |
2002 |
Swim Team Odense |
0.69 |
450 |
28.99 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.52 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Luca Hertzog |
2005 |
Swim Team Odense |
0.73 |
435 |
29.32 |
+0.33 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.53 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Landtved |
2004 |
Swim Team Odense |
0.72 |
421 |
29.63 |
+0.64 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.74 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
Swim Team Odense |
0.61 |
406 |
29.99 |
+1.00 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.46 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Phil Langsted |
1999 |
Swim Team Odense |
0.70 |
399 |
30.17 |
+1.18 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.10 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andreas Rasmussen |
2000 |
Swim Team Odense |
0.74 |
394 |
30.29 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.24 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 13:39:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 13:40.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer - 2. udskillelse herre |
|
|
Junior |
26.63 |
|
|
Oliver Broholm |
1999 |
Ringe (DEN) |
|
27-11-2015 |
|
|
|
|
Senior |
25.46 |
|
|
Mads Knoblauch |
1993 |
OSK-STO (DEN) |
|
15-11-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Podiss Petersen |
2002 |
Swim Team Odense |
0.65 |
457 |
28.83 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.99 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Landtved |
2004 |
Swim Team Odense |
0.61 |
447 |
29.05 |
+0.22 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.63 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Luca Hertzog |
2005 |
Swim Team Odense |
0.68 |
437 |
29.28 |
+0.45 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.32 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Phil Langsted |
1999 |
Swim Team Odense |
0.71 |
417 |
29.72 |
+0.89 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.17 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
Swim Team Odense |
0.73 |
416 |
29.76 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.99 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 13:39:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 13:40.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer - 3. udskillelse herre |
|
|
Junior |
26.63 |
|
|
Oliver Broholm |
1999 |
Ringe (DEN) |
|
27-11-2015 |
|
|
|
|
Senior |
25.46 |
|
|
Mads Knoblauch |
1993 |
OSK-STO (DEN) |
|
15-11-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Podiss Petersen |
2002 |
Swim Team Odense |
0.64 |
487 |
28.24 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.83 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Luca Hertzog |
2005 |
Swim Team Odense |
0.64 |
479 |
28.39 |
+0.15 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.28 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Landtved |
2004 |
Swim Team Odense |
0.66 |
468 |
28.60 |
+0.36 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.05 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Phil Langsted |
1999 |
Swim Team Odense |
0.76 |
423 |
29.59 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.72 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 13:39:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 13:40.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer - 4. udskillelse herre |
|
|
Junior |
26.63 |
|
|
Oliver Broholm |
1999 |
Ringe (DEN) |
|
27-11-2015 |
|
|
|
|
Senior |
25.46 |
|
|
Mads Knoblauch |
1993 |
OSK-STO (DEN) |
|
15-11-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Podiss Petersen |
2002 |
Swim Team Odense |
0.59 |
547 |
27.16 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.24 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Landtved |
2004 |
Swim Team Odense |
0.56 |
533 |
27.40 |
+0.24 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.60 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Luca Hertzog |
2005 |
Swim Team Odense |
0.64 |
475 |
28.46 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.39 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 13:39:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 13:40.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer - Final herre |
|
|
Junior |
26.63 |
|
|
Oliver Broholm |
1999 |
Ringe (DEN) |
|
27-11-2015 |
|
|
|
|
Senior |
25.46 |
|
|
Mads Knoblauch |
1993 |
OSK-STO (DEN) |
|
15-11-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Podiss Petersen |
2002 |
Swim Team Odense |
0.59 |
541 |
27.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.16 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Landtved |
2004 |
Swim Team Odense |
0.60 |
530 |
27.44 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.40 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 13:40:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 13:41.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 50m Brystsvømning Damer - Indledende damer |
|
|
Junior |
31.85 |
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
FREM-STO95 (DEN) |
|
04-12-2004 |
|
|
|
|
Senior |
30.00 |
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
FREM Odense (DEN) |
|
13-12-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
Swim Team Odense |
|
688 |
32.34 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.70 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Nygaard |
2005 |
Swim Team Odense |
|
619 |
33.50 |
+1.16 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.69 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Swim Team Odense |
0.72 |
572 |
34.39 |
+2.05 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 35.72 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marie Hartmann Johansen |
2007 |
Frem Odense |
0.70 |
483 |
36.40 |
+4.06 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 37.65 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
0.81 |
468 |
36.76 |
+4.42 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 36.72 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
0.76 |
399 |
38.77 |
+6.43 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 39.34 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elvira Køstner Kristensen |
2008 |
Frem Odense |
0.73 |
380 |
39.41 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.80 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lærke Henning |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
0.73 |
268 |
44.26 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.33 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mille Lundgreen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
0.73 |
245 |
45.63 |
+13.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.01 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Naja Terkelsen |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
0.80 |
179 |
50.61 |
+18.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.91 |
(-2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 10:22:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 10:22.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 50m Brystsvømning Damer - 1. udskillelse damer |
|
|
Junior |
31.85 |
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
FREM-STO95 (DEN) |
|
04-12-2004 |
|
|
|
|
Senior |
30.00 |
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
FREM Odense (DEN) |
|
13-12-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
Swim Team Odense |
|
731 |
31.70 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.34 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Nygaard |
2005 |
Swim Team Odense |
0.82 |
564 |
34.55 |
+2.85 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.50 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Swim Team Odense |
0.73 |
486 |
36.32 |
+4.62 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.39 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
0.79 |
483 |
36.39 |
+4.69 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 36.76 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marie Hartmann Johansen |
2007 |
Frem Odense |
0.75 |
431 |
37.79 |
+6.09 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 36.40 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
0.80 |
383 |
39.32 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.77 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 13:39:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 13:41.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 50m Brystsvømning Damer - 2. udskillelse damer |
|
|
Junior |
31.85 |
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
FREM-STO95 (DEN) |
|
04-12-2004 |
|
|
|
|
Senior |
30.00 |
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
FREM Odense (DEN) |
|
13-12-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
Swim Team Odense |
|
702 |
32.12 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.70 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Nygaard |
2005 |
Swim Team Odense |
0.82 |
541 |
35.05 |
+2.93 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.55 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Swim Team Odense |
0.74 |
487 |
36.28 |
+4.16 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 36.32 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
0.81 |
479 |
36.50 |
+4.38 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 36.39 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marie Hartmann Johansen |
2007 |
Frem Odense |
0.73 |
430 |
37.83 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.79 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 13:38:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 13:41.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 50m Brystsvømning Damer - 3. udskillelse damer |
|
|
Junior |
31.85 |
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
FREM-STO95 (DEN) |
|
04-12-2004 |
|
|
|
|
Senior |
30.00 |
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
FREM Odense (DEN) |
|
13-12-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
Swim Team Odense |
0.72 |
696 |
32.22 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.12 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Nygaard |
2005 |
Swim Team Odense |
0.82 |
597 |
33.91 |
+1.69 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 35.05 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Swim Team Odense |
0.71 |
552 |
34.80 |
+2.58 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 36.28 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
0.82 |
491 |
36.20 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.50 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 13:38:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 13:41.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 50m Brystsvømning Damer - 4. udskillelse damer |
|
|
Junior |
31.85 |
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
FREM-STO95 (DEN) |
|
04-12-2004 |
|
|
|
|
Senior |
30.00 |
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
FREM Odense (DEN) |
|
13-12-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
Swim Team Odense |
0.72 |
681 |
32.46 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.22 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Nygaard |
2005 |
Swim Team Odense |
0.79 |
601 |
33.84 |
+1.38 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.91 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Swim Team Odense |
0.72 |
548 |
34.88 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.80 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 13:38:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 13:41.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 50m Brystsvømning Damer - Final damer |
|
|
Junior |
31.85 |
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
FREM-STO95 (DEN) |
|
04-12-2004 |
|
|
|
|
Senior |
30.00 |
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
FREM Odense (DEN) |
|
13-12-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
Swim Team Odense |
0.72 |
716 |
31.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.46 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Nygaard |
2005 |
Swim Team Odense |
0.78 |
563 |
34.58 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.84 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 13:38:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 13:41.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Brystsvømning Herrer - Indledende herre |
|
|
Junior |
27.66 |
|
|
Christian V. Rasmussen |
1996 |
OSK-STO (DEN) |
|
13-12-2014 |
|
|
|
|
Senior |
27.32 |
|
|
Christian V. Rasmussen |
1996 |
OSK-STO (DEN) |
|
12-12-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
Swim Team Odense |
|
530 |
30.82 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.15 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Phil Langsted |
1999 |
Swim Team Odense |
|
526 |
30.90 |
+0.08 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.01 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christoffer R.S. Pedersen |
2004 |
Swim Team Odense |
0.71 |
524 |
30.93 |
+0.11 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.13 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johan Siksne Kaalund |
2002 |
Swim Team Odense |
0.65 |
520 |
31.02 |
+0.20 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.56 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viktor Eibye |
2001 |
Swim Team Odense |
|
484 |
31.76 |
+0.94 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.95 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ludvig L. Møller |
2006 |
Swim Team Odense |
0.77 |
480 |
31.86 |
+1.04 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.44 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
Swim Team Odense |
0.64 |
477 |
31.93 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.84 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel Podiss Petersen |
2002 |
Swim Team Odense |
0.74 |
432 |
32.99 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.66 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Phillip Gram |
2006 |
Swim Team Odense |
0.80 |
386 |
34.24 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.75 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Simon Juul Henriksen |
2001 |
Swim Team Odense |
0.71 |
383 |
34.35 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.95 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mathias Jørgensen |
2008 |
Swim Team Odense |
0.88 |
257 |
39.22 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.20 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lau Lamberg |
2007 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
0.90 |
256 |
39.28 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.31 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sebastian Hald Seilen |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
0.76 |
206 |
42.23 |
+11.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.31 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marius Lillevang |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
0.84 |
189 |
43.45 |
+12.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.77 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asbjørn Quaade |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 10:22:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 10:23.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Brystsvømning Herrer - 1. udskillelse herre |
|
|
Junior |
27.66 |
|
|
Christian V. Rasmussen |
1996 |
OSK-STO (DEN) |
|
13-12-2014 |
|
|
|
|
Senior |
27.32 |
|
|
Christian V. Rasmussen |
1996 |
OSK-STO (DEN) |
|
12-12-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christoffer R.S. Pedersen |
2004 |
Swim Team Odense |
0.65 |
524 |
30.94 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.93 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
Swim Team Odense |
|
522 |
30.97 |
+0.03 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.82 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Phil Langsted |
1999 |
Swim Team Odense |
0.72 |
491 |
31.61 |
+0.67 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.90 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viktor Eibye |
2001 |
Swim Team Odense |
0.65 |
481 |
31.84 |
+0.90 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.76 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johan Siksne Kaalund |
2002 |
Swim Team Odense |
0.71 |
472 |
32.03 |
+1.09 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.02 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ludvig L. Møller |
2006 |
Swim Team Odense |
0.75 |
458 |
32.35 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.86 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 13:39:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 13:41.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Brystsvømning Herrer - 2. udskillelse herre |
|
|
Junior |
27.66 |
|
|
Christian V. Rasmussen |
1996 |
OSK-STO (DEN) |
|
13-12-2014 |
|
|
|
|
Senior |
27.32 |
|
|
Christian V. Rasmussen |
1996 |
OSK-STO (DEN) |
|
12-12-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Phil Langsted |
1999 |
Swim Team Odense |
0.70 |
475 |
31.97 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.61 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
Swim Team Odense |
0.67 |
474 |
31.99 |
+0.02 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.97 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ludvig L. Møller |
2006 |
Swim Team Odense |
0.74 |
457 |
32.38 |
+0.41 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.44 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johan Siksne Kaalund |
2002 |
Swim Team Odense |
0.68 |
457 |
32.39 |
+0.42 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.03 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viktor Eibye |
2001 |
Swim Team Odense |
0.66 |
456 |
32.40 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.84 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 13:38:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 13:41.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Brystsvømning Herrer - 3. udskillelse herre |
|
|
Junior |
27.66 |
|
|
Christian V. Rasmussen |
1996 |
OSK-STO (DEN) |
|
13-12-2014 |
|
|
|
|
Senior |
27.32 |
|
|
Christian V. Rasmussen |
1996 |
OSK-STO (DEN) |
|
12-12-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
Swim Team Odense |
0.70 |
497 |
31.49 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.99 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Phil Langsted |
1999 |
Swim Team Odense |
0.69 |
485 |
31.74 |
+0.25 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.97 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johan Siksne Kaalund |
2002 |
Swim Team Odense |
0.70 |
485 |
31.75 |
+0.26 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.39 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ludvig L. Møller |
2006 |
Swim Team Odense |
0.73 |
452 |
32.50 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.38 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 13:38:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 13:41.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Brystsvømning Herrer - 4. udskillelse herre |
|
|
Junior |
27.66 |
|
|
Christian V. Rasmussen |
1996 |
OSK-STO (DEN) |
|
13-12-2014 |
|
|
|
|
Senior |
27.32 |
|
|
Christian V. Rasmussen |
1996 |
OSK-STO (DEN) |
|
12-12-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Phil Langsted |
1999 |
Swim Team Odense |
0.73 |
528 |
30.86 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.74 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
Swim Team Odense |
0.65 |
524 |
30.94 |
+0.08 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.49 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johan Siksne Kaalund |
2002 |
Swim Team Odense |
0.66 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 13:38:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 13:41.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Brystsvømning Herrer - Final herre |
|
|
Junior |
27.66 |
|
|
Christian V. Rasmussen |
1996 |
OSK-STO (DEN) |
|
13-12-2014 |
|
|
|
|
Senior |
27.32 |
|
|
Christian V. Rasmussen |
1996 |
OSK-STO (DEN) |
|
12-12-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
Swim Team Odense |
0.66 |
628 |
29.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.94 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Phil Langsted |
1999 |
Swim Team Odense |
0.69 |
594 |
29.68 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.86 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 13:37:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 13:41.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Frisvømning Damer - Final |
|
|
Junior |
56.79 |
|
|
|
Karina Høybye Olsen |
2001 |
Nyborg (DEN) |
|
13-11-2016 |
|
|
|
|
Senior |
54.91 |
|
|
|
Laura Glerup Jensen |
1998 |
H2Odense (DEN) |
|
12-11-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rebekka Elholm |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
531 |
1:02.03 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.35 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sava Mathilde Simonsen |
2008 |
Frem Odense |
1.48 |
508 |
1:02.96 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.98 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrea Wagner |
2008 |
Swim Team Odense |
0.99 |
495 |
1:03.50 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.46 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Atalie R. L. Pedersen |
2007 |
Swim Team Odense |
|
435 |
1:06.27 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.43 |
(-3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julie Aagaard Christensen |
2009 |
Swim Team Odense |
0.87 |
399 |
1:08.25 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.48 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Søgaard |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
0.95 |
384 |
1:09.11 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.71 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Broby Henriksen |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
1.00 |
376 |
1:09.58 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.33 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Nørregaard Jensen |
2007 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
0.81 |
368 |
1:10.10 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.95 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maya K. Alstrup-Lopez |
2007 |
Frem Odense |
0.92 |
362 |
1:10.46 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.54 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nikoline Thygesen |
2005 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
0.86 |
360 |
1:10.60 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.88 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Matilde Aagaard Christensen |
2009 |
Swim Team Odense |
0.85 |
320 |
1:13.43 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.32 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mille Lundgreen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
0.79 |
279 |
1:16.88 |
+14.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.84 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Liv Løvbjerg Nakos |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
265 |
1:18.17 |
+16.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.95 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anna Lorentzen |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
0.82 |
231 |
1:21.78 |
+19.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.03 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Philippa Eriksen |
2010 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
0.83 |
204 |
1:25.28 |
+23.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.00 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Pia Irming |
1962 |
Frem Odense |
1.38 |
194 |
1:26.75 |
+24.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.49 |
(+9.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 10:24:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 10:25.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer - Final |
|
|
Junior |
50.03 |
|
|
|
Frederik J. Sørensen |
1997 |
OSLF-STO (DEN) |
|
22-11-2014 |
|
|
|
|
Senior |
50.03 |
|
|
|
Frederik J. Sørensen |
1997 |
OSLF-STO (DEN) |
|
22-11-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Landtved |
2004 |
Swim Team Odense |
|
617 |
52.67 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.93 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Siksne Kaalund |
2002 |
Swim Team Odense |
0.68 |
573 |
53.98 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.00 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anders Hansen |
2006 |
Swim Team Odense |
0.77 |
522 |
55.68 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.94 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anders Mosbæk Toft Johannes |
2005 |
Swim Team Odense |
|
500 |
56.48 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.29 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Bøttiger |
2008 |
Swim Team Odense |
0.81 |
496 |
56.61 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.33 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viktor Eibye |
2001 |
Swim Team Odense |
0.67 |
493 |
56.73 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.35 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Harald Heyde Engvad |
2007 |
Frem Odense |
0.68 |
469 |
57.70 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.84 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anders Bo Pedersen |
1981 |
Frem Odense |
0.91 |
459 |
58.09 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.63 |
(+4.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jacob Schøler |
1998 |
Frem Odense |
0.84 |
453 |
58.35 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.62 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julian Vitus Pedersen |
2007 |
Frem Odense |
0.75 |
427 |
59.51 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.98 |
(+2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Conrad Elsborg Gorecki |
2008 |
Frem Odense |
0.73 |
410 |
1:00.33 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.85 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lucas Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
0.80 |
400 |
1:00.81 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.48 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hjalmer Lunden |
2008 |
Swim Team Odense |
0.85 |
388 |
1:01.44 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.14 |
(-3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Besian Selaci |
2007 |
Swim Team Odense |
|
369 |
1:02.51 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.15 |
(-6.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sylvester Neto |
2007 |
Frem Odense |
0.75 |
364 |
1:02.77 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.37 |
(-2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anders Beier |
2007 |
Swim Team Odense |
|
363 |
1:02.83 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.36 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Hjalte Vinther-Okholm |
2008 |
Swim Team Odense |
0.73 |
360 |
1:02.98 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.32 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mathias Møller Nielsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
0.74 |
360 |
1:02.99 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.64 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Martin Kjeldsen |
2007 |
Swim Team Odense |
0.69 |
355 |
1:03.29 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.59 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Conrad Johansen |
2008 |
Frem Odense |
0.74 |
352 |
1:03.48 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.36 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Marius Lundsfryd |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
341 |
1:04.15 |
+11.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.85 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Oliver Jørgensen |
2008 |
Frem Odense |
0.79 |
319 |
1:05.57 |
+12.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.59 |
(-4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Laurits Damsted Lund |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
0.85 |
307 |
1:06.40 |
+13.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.69 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Benjamin Grann Madsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
0.71 |
291 |
1:07.65 |
+14.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.77 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Hans Jakob Søltoft Jensen |
2010 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
0.77 |
281 |
1:08.44 |
+15.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.06 |
(-5.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Mathias Mygind |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
0.87 |
275 |
1:08.89 |
+16.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.64 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Noah Quistgaard |
2008 |
Swim Team Odense |
0.90 |
274 |
1:08.96 |
+16.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.41 |
(-3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Lau Lamberg |
2007 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
0.85 |
274 |
1:09.00 |
+16.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.93 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Asbjørn Quaade |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
0.91 |
252 |
1:10.95 |
+18.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.91 |
(-6.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Mathias Jørgensen |
2008 |
Swim Team Odense |
0.83 |
247 |
1:11.44 |
+18.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.92 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sebastian Hald Seilen |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
0.78 |
232 |
1:12.96 |
+20.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.53 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Malthe Petersen |
2008 |
Frem Odense |
|
218 |
1:14.44 |
+21.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.11 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 10:44:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 10:48.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Butterfly Damer - Final |
|
|
Junior |
2:15.30 |
|
|
|
Julie H. Nielsen |
|
OSLF-STO95 (DEN) |
|
14-04-2007 |
|
|
|
|
Senior |
2:15.30 |
|
|
|
Julie H. Nielsen |
1991 |
OSLF-STO95 (DEN) |
|
14-04-2007 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marie-Louise Stentved |
2000 |
Swim Team Odense |
0.85 |
481 |
2:32.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
Swim Team Odense |
|
422 |
2:39.34 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.62 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 10:48:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 10:48.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Butterfly Herrer - Final |
|
|
Junior |
1:58.72 |
|
|
|
Anders Bo Pedersen |
1981 |
FREM-STO95 (DEN) |
|
21-03-1999 |
|
|
|
|
Senior |
1:57.59 |
|
|
|
Anders Bo Pedersen |
1981 |
FREM-STO95 (DEN) |
|
23-03-2000 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Rasmussen |
2000 |
Swim Team Odense |
|
574 |
2:10.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.82 |
(+2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anders Mosbæk Toft Johannes |
2005 |
Swim Team Odense |
0.77 |
375 |
2:30.00 |
+19.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.27 |
(+7.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Bøttiger |
2008 |
Swim Team Odense |
0.82 |
323 |
2:37.64 |
+27.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.43 |
(+5.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Mygind |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
0.85 |
314 |
2:39.15 |
+28.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.42 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 10:50:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 10:50.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 400m Medley Damer - Final |
|
|
Junior |
4:57.49 |
|
|
|
Anna Rønn |
2005 |
RSK (DEN) |
|
13-11-2021 |
|
|
|
|
Senior |
4:45.19 |
|
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
FREM-STO95 (DEN) |
|
05-12-2010 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Atalie R. L. Pedersen |
2007 |
Swim Team Odense |
|
425 |
5:44.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:42.92 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anne-Sofie Pii |
1970 |
Frem Odense |
0.92 |
292 |
6:30.02 |
+45.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ella Broby Henriksen |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 10:57:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 11:10.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 400m Medley Herrer - Final |
|
|
Junior |
4:24.57 |
|
|
|
Anders Bo Pedersen |
1981 |
FREM-STO95 (DEN) |
|
21-11-1998 |
|
|
|
|
Senior |
4:24.57 |
|
|
|
Anders Bo Pedersen |
1981 |
FREM-STO95 (DEN) |
|
21-11-1998 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
Swim Team Odense |
|
518 |
4:52.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:05.63 |
(-13.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jacob Schøler |
1998 |
Frem Odense |
0.83 |
362 |
5:29.31 |
+37.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:32.56 |
(-3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anders Beier |
2007 |
Swim Team Odense |
0.82 |
304 |
5:49.20 |
+56.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Tranekjer |
2005 |
Swim Team Odense |
0.86 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
ved 40 meter |
|
|
|
SW 7.4 Bentag ikke synkrone eller i samme plan |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 11:07:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 11:11.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Rygsvømning Damer - Final |
|
|
Junior |
59.56 |
|
|
|
Louise Ørnstedt |
1985 |
FREM-STO95 (DEN) |
|
23-03-2001 |
|
|
|
|
Senior |
58.51 |
|
|
|
Louise Ørnstedt |
1985 |
FREM-STO95 (DEN) |
|
23-01-2005 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
0.68 |
521 |
1:08.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.83 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
0.76 |
416 |
1:13.49 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.57 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sophie E. Modeweg-Hansen |
1997 |
Swim Team Odense |
0.82 |
405 |
1:14.16 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.59 |
(+2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrea Wagner |
2008 |
Swim Team Odense |
0.86 |
378 |
1:15.85 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.87 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikoline Thygesen |
2005 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
0.89 |
341 |
1:18.50 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.32 |
(+2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hanna Ferchof |
2002 |
Frem Odense |
0.80 |
326 |
1:19.73 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Søgaard |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
0.71 |
306 |
1:21.44 |
+13.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.53 |
(-5.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sara Lund Larsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
0.82 |
299 |
1:22.04 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.07 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lisa Bjergmann Jensen |
2007 |
Frem Odense |
0.81 |
282 |
1:23.70 |
+15.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.32 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julie Aagaard Christensen |
2009 |
Swim Team Odense |
0.79 |
256 |
1:26.34 |
+18.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.90 |
(-4.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mille Lundgreen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
0.67 |
235 |
1:28.91 |
+20.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.62 |
(-2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Liv Løvbjerg Nakos |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
0.78 |
222 |
1:30.62 |
+22.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.83 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Philippa Eriksen |
2010 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
0.59 |
181 |
1:37.02 |
+28.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.78 |
(+5.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 11:12:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 11:20.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Rygsvømning Herrer - Final |
|
|
Junior |
57.44 |
|
|
|
Mads Knoblauch |
1993 |
Svendborg (DEN) |
|
02-12-2010 |
|
|
|
|
Senior |
54.43 |
|
|
|
Mads Knoblauch |
1993 |
OSK-STO (DEN) |
|
17-11-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Podiss Petersen |
2002 |
Swim Team Odense |
0.61 |
523 |
59.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.35 |
(+3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Luca Hertzog |
2005 |
Swim Team Odense |
0.63 |
466 |
1:02.31 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.59 |
(+3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Harald Heyde Engvad |
2007 |
Frem Odense |
0.70 |
396 |
1:05.79 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.65 |
(-3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Bøttiger |
2008 |
Swim Team Odense |
0.73 |
392 |
1:06.02 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.92 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Conrad Elsborg Gorecki |
2008 |
Frem Odense |
0.65 |
388 |
1:06.25 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.07 |
(-6.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
0.86 |
383 |
1:06.51 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.91 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anders Bo Pedersen |
1981 |
Frem Odense |
0.92 |
361 |
1:07.87 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.12 |
(+8.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hjalmer Lunden |
2008 |
Swim Team Odense |
0.70 |
356 |
1:08.19 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.59 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marius Lundsfryd |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
0.73 |
310 |
1:11.35 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.38 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julian Vitus Pedersen |
2007 |
Frem Odense |
0.82 |
292 |
1:12.77 |
+12.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.32 |
(+5.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Conrad Johansen |
2008 |
Frem Odense |
0.83 |
290 |
1:12.97 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.20 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hjalte Vinther-Okholm |
2008 |
Swim Team Odense |
0.70 |
267 |
1:15.04 |
+15.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.29 |
(-4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oliver Jørgensen |
2008 |
Frem Odense |
0.70 |
257 |
1:15.98 |
+16.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.22 |
(-4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mathias Møller Nielsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
0.74 |
254 |
1:16.28 |
+16.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.03 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mathias Mygind |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
0.77 |
224 |
1:19.54 |
+19.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.46 |
(-5.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Noah Quistgaard |
2008 |
Swim Team Odense |
1.06 |
202 |
1:22.31 |
+22.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Asbjørn Quaade |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
0.97 |
195 |
1:23.33 |
+23.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.64 |
(-3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aksel Damsted Lund |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
0.74 |
165 |
1:27.97 |
+28.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.50 |
(-4.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 11:19:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 11:19.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 200m Brystsvømning Damer - Final |
|
|
Junior |
2:32.20 |
|
|
|
Olivia Hemmeløff |
2006 |
RSK (DEN) |
|
03-07-2022 |
|
|
|
|
Senior |
2:16.08 |
|
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
FREM Odense (DEN) |
|
16-12-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Nygaard |
2005 |
Swim Team Odense |
|
561 |
2:43.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.09 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
0.84 |
507 |
2:48.68 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.80 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Zaugg Rasmussen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
0.84 |
487 |
2:50.99 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.73 |
(-6.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
Swim Team Odense |
0.83 |
473 |
2:52.71 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.91 |
(-12.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Atalie R. L. Pedersen |
2007 |
Swim Team Odense |
0.80 |
437 |
2:57.28 |
+14.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.06 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Bak |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
0.71 |
418 |
2:59.97 |
+16.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.52 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marie Hartmann Johansen |
2007 |
Frem Odense |
|
401 |
3:02.48 |
+19.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.38 |
(-2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elvira Køstner Kristensen |
2008 |
Frem Odense |
0.77 |
397 |
3:03.07 |
+19.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.65 |
(-6.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rebekka Elholm |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
0.88 |
395 |
3:03.31 |
+20.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.53 |
(-6.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Matilde Aagaard Christensen |
2009 |
Swim Team Odense |
0.85 |
271 |
3:27.93 |
+44.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:42.51 |
(-14.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Philippa Eriksen |
2010 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
0.85 |
212 |
3:45.52 |
+1:02.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:35.46 |
(+10.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 11:33:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 11:33.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 200m Brystsvømning Herrer - Final |
|
|
Junior |
2:12.48 |
|
|
|
Christian V. Rasmussen |
1996 |
OSK-STO (DEN) |
|
14-12-2014 |
|
|
|
|
Senior |
2:12.48 |
|
|
|
Christian V. Rasmussen |
1996 |
OSK-STO (DEN) |
|
14-12-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
Swim Team Odense |
|
623 |
2:20.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.10 |
(+7.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Phil Langsted |
1999 |
Swim Team Odense |
0.72 |
481 |
2:33.32 |
+12.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.06 |
(+8.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ludvig L. Møller |
2006 |
Swim Team Odense |
0.72 |
447 |
2:37.04 |
+16.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.32 |
(-3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Phillip Gram |
2006 |
Swim Team Odense |
0.84 |
323 |
2:54.95 |
+34.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.49 |
(-6.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Benjamin Grann Madsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
0.75 |
281 |
3:03.28 |
+42.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.35 |
(-4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathias Jørgensen |
2008 |
Swim Team Odense |
0.87 |
269 |
3:05.96 |
+45.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.38 |
(-3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lau Lamberg |
2007 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
260 |
3:08.25 |
+47.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.37 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asbjørn Quaade |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
0.94 |
237 |
3:14.03 |
+53.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.97 |
(-6.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marius Lillevang |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
0.84 |
195 |
3:27.04 |
+1:06.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.33 |
(-2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malthe Petersen |
2008 |
Frem Odense |
0.62 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 11:34:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 11:34.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 400m Frisvømning Damer - Final |
|
|
Junior |
4:23.05 |
|
|
|
Mathilde Sørensen |
|
Svendborg SK (DEN) |
|
21-05-2004 |
|
|
|
|
Senior |
4:08.43 |
|
|
|
Laura Glerup Jensen |
1998 |
H2Odense (DEN) |
|
09-11-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Zaugg Rasmussen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
569 |
4:42.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:47.12 |
(-4.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrea Wagner |
2008 |
Swim Team Odense |
0.95 |
434 |
5:08.82 |
+26.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:05.77 |
(+3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maya K. Alstrup-Lopez |
2007 |
Frem Odense |
0.91 |
389 |
5:20.33 |
+38.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:33.55 |
(-13.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Katrine Hvistendal Hansen |
1997 |
Ringe Svømme Klub |
0.86 |
373 |
5:24.85 |
+42.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:09.53 |
(+15.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Nørregaard Jensen |
2007 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
0.81 |
366 |
5:26.96 |
+44.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:39.50 |
(-12.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sara Lund Larsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
0.79 |
321 |
5:41.44 |
+59.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:54.51 |
(-13.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 11:41:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 11:41.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 400m Frisvømning Herrer - Final |
|
|
Junior |
3:54.31 |
|
|
|
Simon J. Henriksen |
2001 |
H2Odense (DEN) |
|
10-11-2019 |
|
|
|
|
Senior |
3:54.31 |
|
|
|
Simon J. Henriksen |
2001 |
H2Odense (DEN) |
|
10-11-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Juul Henriksen |
2001 |
Swim Team Odense |
|
601 |
4:11.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:54.31 |
(+17.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Rasmussen |
2000 |
Swim Team Odense |
0.75 |
583 |
4:13.98 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:06.59 |
(+7.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anders Hansen |
2006 |
Swim Team Odense |
0.83 |
541 |
4:20.36 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:11.89 |
(+8.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anders Mosbæk Toft Johannes |
2005 |
Swim Team Odense |
0.76 |
502 |
4:26.91 |
+15.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:11.40 |
(+15.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Tranekjer |
2005 |
Swim Team Odense |
0.82 |
470 |
4:32.99 |
+21.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:31.37 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Martin Kjeldsen |
2007 |
Swim Team Odense |
0.72 |
389 |
4:50.68 |
+39.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:04.45 |
(-13.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sylvester Neto |
2007 |
Frem Odense |
0.75 |
373 |
4:54.80 |
+43.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:10.52 |
(-15.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jacob Schøler |
1998 |
Frem Odense |
0.86 |
363 |
4:57.38 |
+45.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:48.22 |
(+9.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laurits Damsted Lund |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
351 |
5:00.62 |
+49.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:01.03 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Besian Selaci |
2007 |
Swim Team Odense |
0.78 |
350 |
5:01.04 |
+49.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:38.04 |
(-37.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hjalmer Lunden |
2008 |
Swim Team Odense |
0.91 |
340 |
5:03.86 |
+52.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:21.74 |
(-17.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 11:51:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 11:51.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 45, 4x100m Frisvømning Damer - Final |
|
Junior |
3:54.26 |
|
|
|
|
Nyborg |
|
02-11-2017 |
|
|
|
|
Senior |
3:51.03 |
|
|
|
|
STO (DEN) |
|
17-11-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
STO Damer 1 |
26 |
Swim Team Odense |
|
|
|
622 |
|
|
4:01.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie-Louise Stentved |
2000 |
0018BI |
0.81 |
29.39 |
1:00.88 |
|
|
|
1:00.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
0646AV |
|
28.98 |
59.89 |
|
|
|
2:00.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophie E. Modeweg-Hansen |
1997 |
9722AO |
|
29.53 |
1:02.57 |
|
|
|
3:03.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Rønn |
2005 |
0552AD |
|
28.01 |
58.57 |
|
|
|
4:01.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
RSK Damer 1 |
19 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
575 |
|
|
4:08.25 |
+6.34 |
|
|
|
|
Sofie Bak |
2008 |
0856AG |
0.70 |
30.53 |
1:03.69 |
|
|
|
1:03.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebekka Elholm |
2009 |
0916AI |
|
29.17 |
1:00.86 |
|
|
|
2:04.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
0424AN |
|
29.15 |
1:02.66 |
|
|
|
3:07.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Zaugg Rasmussen |
2008 |
0834AO |
|
29.10 |
1:01.04 |
|
|
|
4:08.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
STO Damer 2 |
18 |
Swim Team Odense |
|
|
|
479 |
|
|
4:23.92 |
+22.01 |
|
|
|
|
Emma Nygaard |
2005 |
0538AR |
0.78 |
|
1:05.38 |
|
|
|
1:05.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Atalie R. L. Pedersen |
2007 |
0752AS |
|
1:38.90 |
2:14.37 |
|
|
|
3:19.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Aagaard Christensen |
2009 |
0940BE |
|
30.97 |
1:04.17 |
|
|
|
4:23.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Wagner |
2008 |
0852AA |
|
4:23.92 |
4:23.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frem Flyver |
16 |
Frem Odense |
|
|
|
403 |
|
|
4:39.60 |
+37.69 |
|
|
|
|
Marie Hartmann Johansen |
2007 |
0776AJ |
0.75 |
34.15 |
1:10.79 |
|
|
|
1:10.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maya K. Alstrup-Lopez |
2007 |
0702AQ |
|
33.22 |
1:10.44 |
|
|
|
2:21.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lisa Bjergmann Jensen |
2007 |
0746AP |
|
36.05 |
1:15.16 |
|
|
|
3:36.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sava Mathilde Simonsen |
2008 |
0886AH |
|
30.66 |
1:03.21 |
|
|
|
4:39.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
RSK Damer 3 |
26 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
343 |
|
|
4:54.78 |
+52.87 |
|
|
|
|
Katrine Hvistendal Hansen |
1997 |
9754BA |
0.94 |
33.27 |
1:10.37 |
|
|
|
1:10.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mille Lundgreen |
2010 |
1076AE |
|
36.73 |
1:16.62 |
|
|
|
2:26.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Løvbjerg Nakos |
2011 |
1186AB |
|
36.08 |
1:50.30 |
|
|
|
4:17.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Lund Larsen |
2008 |
0818AB |
|
37.49 |
4:17.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
MSK Ladies |
18 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
|
298 |
|
|
5:08.89 |
+1:06.9 |
|
|
|
|
Nikoline Thygesen |
2005 |
0534AX |
0.82 |
33.90 |
1:11.01 |
|
|
|
1:11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Philippa Eriksen |
2010 |
1072AK |
|
1:27.18 |
2:50.21 |
|
|
|
4:01.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Lorentzen |
2008 |
0868AU |
|
32.02 |
1:07.67 |
|
|
|
5:08.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Nørregaard Jensen |
2007 |
0778AP |
|
5:08.89 |
5:08.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
RSK Damer 2 |
17 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
0834AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Broby Henriksen |
2009 |
0946AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Søgaard |
2006 |
0602AS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Dyrelund Rasmussen |
2007 |
0722AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 13:31:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 13:41.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 46, 4x100m Frisvømning Herrer - Final |
|
Junior |
3:28.81 |
|
|
|
|
H2Odense (DEN) |
|
03-11-2017 |
|
|
|
|
Senior |
3:27.37 |
|
|
|
|
STO95 (DEN) |
|
10-04-2010 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
STO Herre 2 |
24 |
Swim Team Odense |
|
|
|
617 |
|
|
3:34.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
0547AE |
0.63 |
25.79 |
53.52 |
|
|
|
53.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Phil Langsted |
1999 |
9925AO |
|
25.77 |
54.48 |
|
|
|
1:48.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Siksne Kaalund |
2002 |
0235AI |
|
25.73 |
53.78 |
|
|
|
2:41.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Luca Hertzog |
2005 |
0569AB |
|
25.19 |
53.14 |
|
|
|
3:34.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
STO Herre 1 |
22 |
Swim Team Odense |
|
|
|
580 |
|
|
3:39.45 |
+4.53 |
|
|
|
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
0243AA |
0.67 |
26.52 |
56.38 |
|
|
|
56.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Juul Henriksen |
2001 |
0161AG |
|
26.04 |
54.92 |
|
|
|
1:51.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Podiss Petersen |
2002 |
0265AE |
|
26.37 |
55.21 |
|
|
|
2:46.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Landtved |
2004 |
0431AB |
|
25.25 |
52.94 |
|
|
|
3:39.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
STO Herre 3 |
23 |
Swim Team Odense |
|
|
|
526 |
|
|
3:46.71 |
+11.79 |
|
|
|
|
Andreas Rasmussen |
2000 |
0045AQ |
0.73 |
27.68 |
56.96 |
|
|
|
56.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Mosbæk Toft Johannessen |
2005 |
0529AG |
|
27.88 |
58.93 |
|
|
|
1:55.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Bøttiger |
2008 |
0849AI |
|
26.25 |
55.94 |
|
|
|
2:51.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Hansen |
2006 |
0697AP |
|
26.18 |
54.88 |
|
|
|
3:46.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frem Fyre |
16 |
Frem Odense |
|
|
|
421 |
|
|
4:04.06 |
+29.14 |
|
|
|
|
Harald Heyde Engvad |
2007 |
0751AH |
0.76 |
28.53 |
58.72 |
|
|
|
58.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Conrad Johansen |
2008 |
0897AQ |
|
30.37 |
1:04.83 |
|
|
|
2:03.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Conrad Elsborg Gorecki |
2008 |
0835AD |
|
28.53 |
1:00.36 |
|
|
|
3:03.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julian Vitus Pedersen |
2007 |
0775AA |
|
27.42 |
1:00.15 |
|
|
|
4:04.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
STO Oldboys |
22 |
Swim Team Odense |
|
|
|
388 |
|
|
4:10.74 |
+35.82 |
|
|
|
|
Christoffer R.S. Pedersen |
2004 |
0405AA |
0.69 |
26.44 |
55.67 |
|
|
|
55.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Phillip Gram |
2006 |
0671AR |
|
31.65 |
1:05.77 |
|
|
|
2:01.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Jørgensen |
2008 |
0801AR |
|
34.70 |
1:12.68 |
|
|
|
3:14.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Eibye |
2001 |
0175AS |
|
26.60 |
56.62 |
|
|
|
4:10.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
STO Herre 4 |
18 |
Swim Team Odense |
|
|
|
376 |
|
|
4:13.38 |
+38.46 |
|
|
|
|
Magnus Tranekjer |
2005 |
0567AK |
0.83 |
29.35 |
1:01.37 |
|
|
|
1:01.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Beier |
2007 |
0703AO |
|
31.14 |
1:03.99 |
|
|
|
2:05.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martin Kjeldsen |
2007 |
0705AO |
|
31.13 |
1:04.93 |
|
|
|
3:10.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hjalte Vinther-Okholm |
2008 |
0851AK |
|
29.65 |
1:03.09 |
|
|
|
4:13.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
RSK Herre 1 |
16 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
374 |
|
|
4:13.98 |
+39.06 |
|
|
|
|
Lucas Dyrelund Rasmussen |
2007 |
0773AB |
0.83 |
29.29 |
1:01.42 |
|
|
|
1:01.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Møller Nielsen |
2008 |
0861AD |
|
30.38 |
1:04.25 |
|
|
|
2:05.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Grann Madsen |
2008 |
0893AK |
|
31.66 |
1:05.80 |
|
|
|
3:11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marius Lundsfryd |
2008 |
0839AB |
|
29.55 |
1:02.51 |
|
|
|
4:13.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
STO Herre 5 |
17 |
Swim Team Odense |
|
|
|
370 |
|
|
4:14.91 |
+39.99 |
|
|
|
|
Ludvig L. Møller |
2006 |
0663AC |
0.73 |
29.13 |
59.62 |
|
|
|
59.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hjalmer Lunden |
2008 |
0821AK |
|
29.22 |
1:02.05 |
|
|
|
2:01.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Quistgaard |
2008 |
0827AS |
|
34.06 |
1:10.55 |
|
|
|
3:12.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Besian Selaci |
2007 |
0735AO |
|
30.01 |
1:02.69 |
|
|
|
4:14.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
RSK Herre 2 |
16 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
|
261 |
|
|
4:46.17 |
+1:11.2 |
|
|
|
|
Mathias Mygind |
2009 |
0933AD |
0.86 |
32.40 |
1:09.23 |
|
|
|
1:09.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Aksel Damsted Lund |
2009 |
0955AC |
|
36.77 |
1:18.57 |
|
|
|
2:27.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Asbjørn Quaade |
2009 |
0975BH |
|
34.88 |
1:13.30 |
|
|
|
3:41.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laurits Damsted Lund |
2007 |
0765AH |
|
30.81 |
1:05.07 |
|
|
|
4:46.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
MSK Boys |
16 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
|
249 |
|
|
4:50.76 |
+1:15.8 |
|
|
|
|
Hans Jakob Søltoft Jensen |
2010 |
1081AG |
0.78 |
34.70 |
1:14.47 |
|
|
|
1:14.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marius Lillevang |
2008 |
0845AO |
|
35.72 |
1:16.47 |
|
|
|
2:30.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Hald Seilen |
2008 |
0885AQ |
|
35.10 |
1:13.69 |
|
|
|
3:44.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lau Lamberg |
2007 |
0765AK |
|
31.15 |
1:06.13 |
|
|
|
4:50.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oldboys |
42 |
Frem Odense |
|
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Startende svømmermister kontak med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen |
|
|
|
Aksel Ruby Larsen |
1999 |
9933AK |
0.82 |
27.90 |
59.35 |
|
|
|
59.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
0.82 |
27.90 |
59.35 |
|
|
|
59.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Schøler |
1998 |
9821AJ |
|
27.58 |
58.12 |
|
|
|
1:57.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27.58 |
58.12 |
|
|
|
1:57.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Remigiusz Piotr Grudziecki |
1997 |
9795AU |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Bo Pedersen |
1981 |
8191AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 13:31:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 13:41.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|