Resultater for Fynske kortbanemesterskaber 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævne afsnit 3 (Søndag)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Frisvømning Damer - Final |
|
|
Junior |
56.79 |
|
|
|
Karina Høybye Olsen |
2001 |
Nyborg (DEN) |
|
13-11-2016 |
|
|
|
|
Senior |
54.91 |
|
|
|
Laura Glerup Jensen |
1998 |
H2Odense (DEN) |
|
12-11-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rebekka Elholm |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
531 |
1:02.03 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.35 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sava Mathilde Simonsen |
2008 |
Frem Odense |
1.48 |
508 |
1:02.96 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.98 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrea Wagner |
2008 |
Swim Team Odense |
0.99 |
495 |
1:03.50 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.46 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Atalie R. L. Pedersen |
2007 |
Swim Team Odense |
|
435 |
1:06.27 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.43 |
(-3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julie Aagaard Christensen |
2009 |
Swim Team Odense |
0.87 |
399 |
1:08.25 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.48 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Søgaard |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
0.95 |
384 |
1:09.11 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.71 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Broby Henriksen |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
1.00 |
376 |
1:09.58 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.33 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Nørregaard Jensen |
2007 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
0.81 |
368 |
1:10.10 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.95 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maya K. Alstrup-Lopez |
2007 |
Frem Odense |
0.92 |
362 |
1:10.46 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.54 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nikoline Thygesen |
2005 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
0.86 |
360 |
1:10.60 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.88 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Matilde Aagaard Christensen |
2009 |
Swim Team Odense |
0.85 |
320 |
1:13.43 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.32 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mille Lundgreen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
0.79 |
279 |
1:16.88 |
+14.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.84 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Liv Løvbjerg Nakos |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
265 |
1:18.17 |
+16.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.95 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anna Lorentzen |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
0.82 |
231 |
1:21.78 |
+19.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.03 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Philippa Eriksen |
2010 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
0.83 |
204 |
1:25.28 |
+23.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.00 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Pia Irming |
1962 |
Frem Odense |
1.38 |
194 |
1:26.75 |
+24.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.49 |
(+9.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 10:24:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 10:25.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|