Resultater for Fynske kortbanemesterskaber 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævne afsnit 3 (Søndag)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fynske Kortbanemesterskaber 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vollsmose svømmehal |
Arrangør |
H2Odense/Swim team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 200m Brystsvømning Herrer - Final |
|
|
Junior |
2:12.48 |
|
|
|
Christian V. Rasmussen |
1996 |
OSK-STO (DEN) |
|
14-12-2014 |
|
|
|
|
Senior |
2:12.48 |
|
|
|
Christian V. Rasmussen |
1996 |
OSK-STO (DEN) |
|
14-12-2014 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
Swim Team Odense |
|
623 |
2:20.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.10 |
(+7.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Phil Langsted |
1999 |
Swim Team Odense |
0.72 |
481 |
2:33.32 |
+12.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.06 |
(+8.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ludvig L. Møller |
2006 |
Swim Team Odense |
0.72 |
447 |
2:37.04 |
+16.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.32 |
(-3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Phillip Gram |
2006 |
Swim Team Odense |
0.84 |
323 |
2:54.95 |
+34.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.49 |
(-6.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Benjamin Grann Madsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
0.75 |
281 |
3:03.28 |
+42.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.35 |
(-4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathias Jørgensen |
2008 |
Swim Team Odense |
0.87 |
269 |
3:05.96 |
+45.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.38 |
(-3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lau Lamberg |
2007 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
260 |
3:08.25 |
+47.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.37 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asbjørn Quaade |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
0.94 |
237 |
3:14.03 |
+53.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.97 |
(-6.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marius Lillevang |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
0.84 |
195 |
3:27.04 |
+1:06.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.33 |
(-2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malthe Petersen |
2008 |
Frem Odense |
0.62 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 11:34:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 11:34.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|