Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aars Svømmehal og Friluftsbad |
Arrangør |
DGI Nordjylland & Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 15. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Herrer 25-31 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Sørensen |
1994 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
265 |
33.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.41 |
(+4.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 12:06:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Herrer 17-24 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Søren P. Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
|
436 |
28.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.30 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Hedeby Madsen |
2002 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
416 |
29.12 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.44 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Bock Johansen |
2005 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
411 |
29.23 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.01 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Nørtoft |
2006 |
Aars Svømmeklub |
|
340 |
31.15 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.07 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lukas Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
328 |
31.52 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.09 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noah Markussen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
|
321 |
31.75 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.14 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian Thielst |
2005 |
Brønderslev SK08 |
|
276 |
33.39 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.10 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ditlev Sørensen |
2006 |
Aars Svømmeklub |
|
101 |
46.70 |
+18.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 12:06:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Herrer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asger Ziethen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
384 |
29.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.71 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Kroer |
2007 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
357 |
30.65 |
+0.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.53 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Smith |
2008 |
Aars Svømmeklub |
|
253 |
34.35 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.40 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus V Andersen |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
|
230 |
35.47 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.77 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus Alexander Storm |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
216 |
36.24 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.99 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikolaj Baars |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
177 |
38.68 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.77 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christopher Rix Mogensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
175 |
38.87 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.21 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oskar Kragh Engbjerg |
2008 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
155 |
40.42 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.93 |
(+6.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emanuel Lyngholm Jensen |
2007 |
Brønderslev SK08 |
|
129 |
43.02 |
+13.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 12:06:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Herrer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Morell Thomsen |
2009 |
Svømmeklubben Søhesten |
|
371 |
30.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.47 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Abrahamsen |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
360 |
30.56 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.51 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anders Munk Fuglsang |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
|
224 |
35.78 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.92 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Nittegaard Andersen |
2010 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
224 |
35.81 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.64 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias L. Strunge |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
|
189 |
37.88 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.11 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johannes Førgaard Poulsen |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
|
124 |
43.53 |
+13.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.48 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leo Lygum Voldbjerg |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 12:06:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Butterfly Herrer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Andersen |
2011 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
130 |
42.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.15 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonas Bay Pedersen |
2012 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 12:06:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-01-2023 12:06.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|