Results for Valle-Cup 2022
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Magion |
Arrangør |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
15. okt 2022 to 16. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 101, 4x50m Medley Damer 12 og yngre - Final |
|
Sponsor |
Tandlægerne Birketorvet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Fredericia piger |
12 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:56.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Emely Byskov |
2012 |
1246AE |
|
46.58 |
|
|
|
|
46.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Oldenborg Pedersen |
2011 |
1164AP |
|
46.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Yasmin Vissing Sig |
2012 |
1278AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Søe |
2014 |
1432AB |
|
2:56.48 |
|
|
|
|
2:56.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
ESK Piger |
12 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:11.27 |
+14.79 |
|
|
|
|
Cecilie Lygum Kristensen |
2011 |
1174AI |
|
44.73 |
|
|
|
|
44.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Lykke-Kjeldsen |
2011 |
1180AI |
|
44.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Kaltoft |
2013 |
1346AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Fur Lisby |
2013 |
1338AE |
|
3:11.27 |
|
|
|
|
3:11.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nyborg piger 2 |
12 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:14.83 |
+18.35 |
|
|
|
|
Tilde Johannsen |
2011 |
1192AC |
|
52.23 |
|
|
|
|
52.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Guldager Schmidt |
2011 |
1190AC |
|
52.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma-Marie Van den Brekel |
2011 |
1198AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Hangaard |
2011 |
1102AI |
|
3:14.83 |
|
|
|
|
3:14.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
SSK1 |
12 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:12.12 |
+1:15.6 |
|
|
|
|
Julie Vigh Märcher |
2013 |
1334AB |
|
57.27 |
|
|
|
|
57.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Marie Toftgaard Skov |
2011 |
1108AQ |
|
57.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naalua Steffensen |
2012 |
1224AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Esther Bjerg Tonnesen |
2013 |
1372AD |
|
4:12.12 |
|
|
|
|
4:12.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
AGF tøser1 |
11 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Bjørk Bech Seeberg |
2012 |
1216AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Rosendal Høgh |
2013 |
1318AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dagmar Vestergaard Christensen |
2013 |
1350AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Schmidt Mapashi |
2012 |
1296AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
AGF tøser2 |
11 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Eva Krøyer |
2012 |
1210AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eleanor Nowak Hørup |
2013 |
1330AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Augusta Lindberg Sundgaard |
2013 |
1328AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
AGF tøser3 |
11 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Laura Wolters Sørensen |
2012 |
1212AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Kjær Jakobsen |
2012 |
1214AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Houlberg Broch |
2013 |
1372AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Izabella Schultz |
2012 |
1298AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
AGF tøser4 |
11 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Emilie Aakjær Ørberg Andersen |
2012 |
1270AL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
AGF tøser5 |
10 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nanna Andresen |
2013 |
1310AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 11:43:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 101, 4x50m Medley Damer 13-15 år - Final |
|
Sponsor |
Tandlægerne Birketorvet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Grindsted Piger |
15 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
2:50.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Larsen |
2010 |
1010AU |
|
53.03 |
|
|
|
|
53.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Sørensen |
2008 |
0866AN |
|
53.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Nielsen |
2009 |
0964BD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Sørensen |
2011 |
1192AN |
|
2:50.70 |
|
|
|
|
2:50.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pingvin Piger 1 |
15 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
|
|
2:53.50 |
+2.80 |
|
|
|
|
Emilie Kjerulf Holst |
2010 |
1056AT |
|
44.51 |
|
|
|
|
44.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Rask Nielsen |
2010 |
1060AT |
|
44.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Abildgaard Mikkelsen |
2008 |
0858AX |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Høeg Pedersen |
2009 |
0952BC |
|
2:53.50 |
|
|
|
|
2:53.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helt Væk |
15 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:54.77 |
+4.07 |
|
|
|
|
Victoria Damgaard |
2009 |
0934BH |
|
43.49 |
|
|
|
|
43.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wiktoria Gawor |
2009 |
0914BD |
|
43.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Sommer Bendtsen |
2008 |
0874AS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Rasmussen |
2010 |
1054AP |
|
2:54.77 |
|
|
|
|
2:54.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nyborg piger 1 |
13 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:58.78 |
+8.08 |
|
|
|
|
Frida Krogh Kristiansen |
2011 |
1128AC |
|
43.46 |
|
|
|
|
43.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karla Krog |
2011 |
1172AC |
|
43.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Hummelhoff |
2010 |
1002AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Petersen |
2010 |
1022AT |
|
2:58.78 |
|
|
|
|
2:58.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
FREM Spækhuggere |
14 |
Frem Odense |
|
|
|
|
|
3:06.29 |
+15.59 |
|
|
|
|
Vera Luna Alstrup-Lopez |
2011 |
1184AB |
|
54.13 |
|
|
|
|
54.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sille Nisted Petersen |
2009 |
0944AF |
|
54.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigrid Lind Petersen |
2009 |
0976BA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Elsborg Gorecki |
2010 |
1034AG |
|
3:06.29 |
|
|
|
|
3:06.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
HSK 2 Piger |
15 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
3:07.37 |
+16.67 |
|
|
|
|
Lærke Kylling |
2010 |
1072AP |
|
1:06.69 |
|
|
|
|
1:06.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Søs Skovrup |
2009 |
0912BG |
|
1:06.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thea Hansen |
2009 |
0914BG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Friis Petersen |
2008 |
0808AY |
|
3:07.37 |
|
|
|
|
3:07.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Astas søløver |
15 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:11.53 |
+20.83 |
|
|
|
|
Victoria Guldberg |
2008 |
0806AR |
|
47.17 |
|
|
|
|
47.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Pedersen |
2009 |
0906AJ |
|
47.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jasmin Sand Eskesen |
2009 |
0996BH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Rønn Svinth |
2009 |
0910BI |
|
3:11.53 |
|
|
|
|
3:11.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
HSK 1 Piger |
13 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
3:23.97 |
+33.27 |
|
|
|
|
Anna Syencha |
2011 |
1102AN |
|
51.49 |
|
|
|
|
51.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Mira Kaehne Poulsen |
2011 |
1174AG |
|
51.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Kylling |
2010 |
1072AP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Wennick |
2011 |
1106AN |
|
3:23.97 |
|
|
|
|
3:23.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
De 4 musketerer |
13 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Ej sam |
|
|
|
Claire Kølbæk Jensen |
2010 |
1034AS |
|
44.21 |
|
|
|
|
44.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Ane Nielsen |
2011 |
1196AF |
|
44.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta Toft-Jensen |
2011 |
1150AN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Knudsen Möller |
2011 |
1196AP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rollator Banden Mini |
13 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Forker |
|
|
|
Alberte Holdensen |
2011 |
1142AO |
|
51.58 |
|
|
|
|
51.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Mikkeline Sørensen |
2010 |
1028AH |
|
51.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Olsen |
2010 |
1020AV |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Tambo |
2013 |
1388AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 11:43:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-10-2022 12:57.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|