Results for Valle-Cup 2022
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lørdag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Magion |
Arrangør |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
15. okt 2022 to 16. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Vildmedvin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Magnus Villum Møller |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
44.14 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bertel Engholm Jøns Johansen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
|
47.88 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asger Skov Dremark |
2013 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
48.64 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Bach-Augustson |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
49.53 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mateo Galacho |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
55.31 |
+11.17 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Patrick Sand Eskesen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
|
56.20 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johan Aggerholm |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
57.11 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viggo Christiansen |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
58.24 |
+14.10 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marcus Fogh Jensen |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
58.30 |
+14.16 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ludvig Præstholm |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:00.66 |
+16.52 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mads Peter Rømer Brix |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:01.12 |
+16.98 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Niklas Weber |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
1:01.82 |
+17.68 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alexander Høgh |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:01.85 |
+17.71 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alfred Gandrup Svenningsen |
2012 |
Frem Odense |
|
|
1:02.99 |
+18.85 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Bertram Nørremark |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
1:03.94 |
+19.80 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Skjold Lisberg Sørensen |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:10.37 |
+26.23 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alexander Larsen |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:14.23 |
+30.09 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Oliver H. R. Mortensgaard |
2014 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:22.21 |
+38.07 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Karl Olsson Borregaard |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:33.87 |
+49.73 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Phoenix Forde |
2012 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
1:42.15 |
+58.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 15:01:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor |
Vildmedvin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Do Jespersen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
39.54 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Vium Demant |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
40.71 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Møller Jespersen |
2011 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
46.49 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucas Schoubo Borup |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
48.33 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Teis Rask-Hornebo |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
48.53 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Ziethen |
2011 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
48.91 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Philip Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
|
|
52.02 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Valdemar Friis Petersen |
2010 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
59.54 |
+20.00 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jakob Kobbernagel |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
59.95 |
+20.41 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Simon fentz Albrechtsen |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
mave v 25m |
|
|
|
|
- |
|
Simon Germansen |
2010 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
William Ravn |
2011 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
afslut på mave |
|
|
|
|
- |
|
Samuel Ottow Bagger Vesterlu |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 15:01:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Vildmedvin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julius Jakobsfeld |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
|
42.72 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Petro Orlovskyy |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
|
43.21 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Hoang |
2009 |
Frem Odense |
|
|
47.81 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marko Chadiuk |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
Mave v 50m |
|
|
|
|
- |
|
Mathias Lumbye Larsen |
2009 |
Frem Odense |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 15-10-2022 15:01:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15-10-2022 17:32.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Grindsted |
|
|
|
|
|
|