Resultater for Regionsmesterskab (RÅM) Sjælland Nord 2022 - Holbæk
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt mesterskab Sjælland Nord_Årgangssvømmere
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Holbæk Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland & Holbæk Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Medley Damer Damer 2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mia Halskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.70 |
671 |
2:33.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.98 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.78 |
613 |
2:38.04 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.93 |
(-8.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.81 |
593 |
2:39.79 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.91 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.53 |
508 |
2:48.22 |
+14.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.33 |
(-4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.71 |
496 |
2:49.59 |
+16.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.31 |
(-12.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
+0.63 |
488 |
2:50.53 |
+17.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.04 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eva De Maeyer |
2009 |
Roskilde Svømning |
+0.69 |
487 |
2:50.64 |
+17.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.19 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sara Ljusheva |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
477 |
2:51.84 |
+18.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.40 |
(-5.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Dyveke Larsen |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.67 |
393 |
3:03.30 |
+29.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.75 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 13:30:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Medley Damer Damer 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.78 |
559 |
2:42.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.62 |
(-4.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.84 |
519 |
2:47.11 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.99 |
(-10.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.82 |
498 |
2:49.35 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.42 |
(-7.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.63 |
487 |
2:50.62 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.62 |
(-4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.97 |
486 |
2:50.73 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.38 |
(-20.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.75 |
486 |
2:50.78 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.37 |
(-16.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
481 |
2:51.31 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.13 |
(-18.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.68 |
477 |
2:51.83 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.05 |
(-19.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
447 |
2:55.58 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.18 |
(-9.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Agnethe Overgaard |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
438 |
2:56.84 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.35 |
(-4.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.68 |
428 |
2:58.19 |
+15.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.29 |
(-10.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elin Ingemann Hansen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.75 |
419 |
2:59.39 |
+16.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.88 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.85 |
401 |
3:02.05 |
+19.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.77 |
(-3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.86 |
397 |
3:02.63 |
+19.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.53 |
(+6.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Victoria Nørgaard |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.83 |
394 |
3:03.13 |
+20.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.03 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anna Dencher Nielsen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.81 |
349 |
3:10.65 |
+27.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.35 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 13:30:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 13:36.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|