Resultater for Regionsmesterskab (RÅM) Sjælland Nord 2022 - Holbæk
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt mesterskab Sjælland Nord_Årgangssvømmere
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Holbæk Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland & Holbæk Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer Herrer 2008 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cornelius Kemnitz |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.81 |
630 |
2:04.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.45 |
(-12.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Frommelt Hertz |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.80 |
607 |
2:06.43 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.37 |
(-2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Hørlykke |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.89 |
592 |
2:07.45 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.07 |
(-5.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laurits Radmer Nygaard |
2008 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.77 |
549 |
2:10.70 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.93 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicklas Hiort |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.75 |
511 |
2:13.84 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.96 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.76 |
504 |
2:14.52 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.90 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linus Noe |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.65 |
496 |
2:15.16 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.16 |
(-6.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.75 |
491 |
2:15.68 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.69 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
William Brigsted Vissing |
2008 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.90 |
463 |
2:18.30 |
+13.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.00 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
William Foged |
2008 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.67 |
457 |
2:18.96 |
+14.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.81 |
(+3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.59 |
423 |
2:22.53 |
+17.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.57 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 10:56:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer Herrer 2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arn Byrge Hovmand |
2009 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.69 |
522 |
2:12.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.38 |
(-4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustavs Lopacinskis |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.74 |
521 |
2:13.04 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.95 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.72 |
497 |
2:15.09 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.08 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isaac Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.62 |
469 |
2:17.70 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.54 |
(-5.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.66 |
461 |
2:18.54 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.81 |
(-5.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Moe Sørensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.58 |
455 |
2:19.19 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.76 |
(-9.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Dominic Torkamani |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.75 |
445 |
2:20.20 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.85 |
(-12.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eskild T. Hvilsom |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.66 |
429 |
2:21.92 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.53 |
(-7.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jeppe Bruun-Møller |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.62 |
405 |
2:24.60 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.25 |
(-8.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mikkel Sivebæk Nielsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.81 |
401 |
2:25.12 |
+12.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.01 |
(-8.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
+0.65 |
394 |
2:25.92 |
+13.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.84 |
(-4.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Victor Kühl |
2009 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.61 |
392 |
2:26.27 |
+13.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.63 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Albert Benian |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.71 |
380 |
2:27.71 |
+14.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.03 |
(-4.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Silas Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.53 |
367 |
2:29.46 |
+16.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.50 |
(-3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oscar Løwe Markvardsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.71 |
346 |
2:32.38 |
+19.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.60 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Bertram Hjortshøj |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.62 |
326 |
2:35.55 |
+22.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.05 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Tobias Hanson |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.55 |
323 |
2:35.92 |
+23.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.72 |
(+3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 10:56:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 10:56.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|