Results for Regionsmesterskab (RÅM) Sjælland Nord 2022 - Holbæk
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt mesterskab Sjælland Nord_Årgangssvømmere
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Holbæk Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland & Holbæk Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Butterfly Damer Damer 2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Nørskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.77 |
655 |
1:08.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.89 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.74 |
591 |
1:10.67 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.65 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sarah Rindum |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.78 |
590 |
1:10.70 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.73 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thorey Margret Magnusdottir |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.75 |
570 |
1:11.55 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.76 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.88 |
540 |
1:12.83 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.20 |
(-10.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikoline Joy Gringer |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.73 |
532 |
1:13.18 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.44 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.72 |
524 |
1:13.59 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.48 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Signe Grynnerup |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
+0.85 |
516 |
1:13.96 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.93 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mia Halskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.67 |
509 |
1:14.27 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.86 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.75 |
505 |
1:14.46 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.70 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Freya Ploug Mattson |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.76 |
500 |
1:14.71 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.99 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.76 |
481 |
1:15.70 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.41 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eleonora Marsner |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.70 |
463 |
1:16.64 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.34 |
(+4.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.49 |
443 |
1:17.81 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.58 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Victoria Mainz |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.83 |
424 |
1:18.92 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.57 |
(-5.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.81 |
422 |
1:19.08 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.29 |
(-4.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sara Ljusheva |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.64 |
419 |
1:19.26 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.78 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.83 |
411 |
1:19.78 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.49 |
(-3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Silke Svendsen |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.73 |
410 |
1:19.81 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.99 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nanna Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.69 |
398 |
1:20.61 |
+12.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.87 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
+0.67 |
396 |
1:20.75 |
+12.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.62 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6 JGI-Swim |
+0.63 |
395 |
1:20.82 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.21 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Karla Korsgaard Gudme |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.85 |
379 |
1:21.98 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.86 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.51 |
364 |
1:23.02 |
+14.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.35 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emilie Pedersen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.68 |
336 |
1:25.32 |
+17.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.85 |
(-6.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sofie Pedersen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.76 |
335 |
1:25.39 |
+17.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.90 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.79 |
300 |
1:28.60 |
+20.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.33 |
(-4.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 11:08:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 100m Butterfly Damer Damer 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.66 |
552 |
1:12.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.39 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.58 |
519 |
1:13.82 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.45 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.79 |
476 |
1:15.97 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.77 |
(-5.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.78 |
475 |
1:16.01 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.52 |
(-7.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.79 |
452 |
1:17.30 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.52 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.70 |
438 |
1:18.12 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.12 |
(-9.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.72 |
416 |
1:19.45 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.16 |
(-10.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.64 |
409 |
1:19.92 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.27 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alba Kunak |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.84 |
406 |
1:20.11 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.94 |
(-6.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.79 |
392 |
1:21.03 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.00 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
387 |
1:21.41 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.99 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Søgaard Pedersen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.75 |
385 |
1:21.55 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.46 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Johanne Møller Hansen |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.69 |
376 |
1:22.14 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.36 |
(+4.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.87 |
376 |
1:22.16 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.32 |
(-3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.67 |
375 |
1:22.27 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.18 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.54 |
357 |
1:23.60 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.79 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mille Stokholm |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.78 |
353 |
1:23.91 |
+11.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.99 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.60 |
346 |
1:24.44 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.47 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.67 |
344 |
1:24.66 |
+12.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.72 |
(-8.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.72 |
328 |
1:25.98 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.06 |
(-3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.84 |
321 |
1:26.60 |
+14.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.87 |
(-5.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Victoria Nørgaard |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.75 |
307 |
1:27.89 |
+15.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.99 |
(+3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Olivia Jee Gringer |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.85 |
285 |
1:30.11 |
+17.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.47 |
(-3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.59 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 11:08:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 11:09.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|