Resultater for Regionsmesterskab (RÅM) Sjælland Nord 2022 - Holbæk
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 29 oktober
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionalt mesterskab Sjælland Nord_Årgangssvømmere
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Holbæk Svømmehal |
Arrangør |
Region Sjælland & Holbæk Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
29. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 400m Frisvømning Damer Damer 2009 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Nørskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.78 |
733 |
4:39.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:47.57 |
(-7.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6 JGI-Swim |
+0.79 |
623 |
4:55.64 |
+15.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:01.96 |
(-6.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 11:57:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 400m Frisvømning Damer Damer 2010 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.77 |
572 |
5:04.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:10.47 |
(-6.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.81 |
557 |
5:06.75 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:17.89 |
(-11.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.56 |
497 |
5:18.74 |
+14.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:30.57 |
(-11.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rebekka Kirkeskov-Frederikse |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.75 |
424 |
5:35.95 |
+31.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:42.50 |
(-6.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 11:57:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 11:58.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|