Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Region Midtjylland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Region Midtjyllands Svømmeudvalg og Holst |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
28. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer 12 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.77 |
|
2:39.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hjalte Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.67 |
|
2:46.79 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Benjamin Parra Andreasen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.78 |
|
2:57.96 |
+18.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.85 |
|
3:05.92 |
+26.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Egon Johan Dannesboe |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.89 |
|
3:08.56 |
+29.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johan Bach Andreasen |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.85 |
|
3:17.31 |
+37.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.85 |
|
3:27.66 |
+48.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eduard Cazacu |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+1.07 |
|
3:33.78 |
+54.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Bastian Norge Dam |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.77 |
|
3:40.35 |
+1:00.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johannes Danvøgg Jeppesen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.73 |
|
3:40.76 |
+1:01.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frederik Nordestgaard Brixen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.89 |
|
4:07.47 |
+1:28.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eskild Longfors |
2012 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.91 |
|
5:14.48 |
+2:35.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lei Andersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.38 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Oskar Berg |
2012 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2022 18:54:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adam Sallam |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.65 |
|
2:31.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eddie Berg |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.68 |
|
2:31.86 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.79 |
|
2:38.01 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.74 |
|
2:47.49 |
+16.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.83 |
|
2:48.69 |
+17.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.72 |
|
2:49.47 |
+18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Ivarsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.80 |
|
2:54.80 |
+23.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.77 |
|
2:55.09 |
+23.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Victor Johansen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.82 |
|
2:56.07 |
+24.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johan Kirkeby |
2010 |
Herning Svømmeklub |
+0.77 |
|
2:58.47 |
+27.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rasmus Skifter Holm Jensen |
2010 |
HGF Svømning |
+0.76 |
|
3:03.57 |
+32.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frede Holler |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.79 |
|
3:16.76 |
+45.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jakob Munk Barfod |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.88 |
|
3:27.19 |
+56.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Benjamin Thisted Andersen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.92 |
|
3:51.52 |
+1:20.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Marcus Krogh |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.91 |
|
4:03.72 |
+1:32.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carl Graversgaard |
2010 |
Holstebro Svømme Club |
+0.74 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Oscar Lund Rasmussen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.89 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Liam Romme Thomsen Casals |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2022 18:54:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.72 |
|
2:13.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.68 |
|
2:17.10 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.66 |
|
2:22.40 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gabriel Oostwouder |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.75 |
|
2:25.13 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.84 |
|
2:26.80 |
+13.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.62 |
|
2:31.59 |
+18.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marius Lynggaard |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.77 |
|
2:31.96 |
+18.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julius Enevoldsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.83 |
|
2:34.31 |
+20.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kristian Johnsen Andersen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.86 |
|
2:37.44 |
+24.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Florent Asllanaj |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.81 |
|
2:40.89 |
+27.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Silas Østlund |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.81 |
|
2:46.31 |
+32.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Liam Thomsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.88 |
|
2:46.75 |
+33.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Asger Wille Di Giuseppe |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.78 |
|
2:52.99 |
+39.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
August Søjdis Svendsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.75 |
|
2:55.36 |
+41.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gustav Nordgaard |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.79 |
|
2:59.88 |
+46.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jonas Olsen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.74 |
|
3:02.23 |
+48.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.82 |
|
3:02.30 |
+48.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
William Lysgaard |
2009 |
HGF Svømning |
+0.81 |
|
3:10.30 |
+56.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Filip Kromann Laschewski |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.94 |
|
3:11.82 |
+58.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2022 18:54:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viggo Rohde |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.73 |
|
2:07.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.77 |
|
2:14.47 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.80 |
|
2:16.92 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Buch |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.76 |
|
2:18.20 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Martin Nygaard |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.79 |
|
2:21.86 |
+14.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Falk Olesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.76 |
|
2:22.08 |
+14.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aske Binderup Trudslev |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.85 |
|
2:25.47 |
+17.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jakob Rickers |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.74 |
|
2:26.18 |
+18.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johannes Grud Olsen |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.80 |
|
2:27.37 |
+19.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Albert Olesen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.61 |
|
2:27.92 |
+20.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Magnus Lindberg |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.95 |
|
2:34.65 |
+27.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nicolai Skivild Westing |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.70 |
|
2:34.74 |
+27.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Simon Vennekilde |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.80 |
|
2:36.05 |
+28.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Andreas Jeppesen |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.62 |
|
2:39.79 |
+32.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aksel Kirchert |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.81 |
|
2:47.43 |
+39.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Daniel Kring |
2008 |
HGF Svømning |
+0.80 |
|
2:48.26 |
+40.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Magnus Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.91 |
|
2:49.56 |
+41.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mikkel Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+1.00 |
|
2:57.92 |
+50.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sebastian Ekström |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.79 |
|
3:20.96 |
+1:13.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Toke Stagaard Witt Jørgensen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.85 |
|
3:27.42 |
+1:19.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Max-Emil Momme |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.79 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2022 18:54:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer 16 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.76 |
|
1:53.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.70 |
|
2:00.60 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.71 |
|
2:03.74 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas Therkildsen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.73 |
|
2:04.26 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.68 |
|
2:05.03 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.81 |
|
2:06.43 |
+12.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Zilas Vilsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.69 |
|
2:08.29 |
+14.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jacob Varming |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.81 |
|
2:09.10 |
+15.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
+0.77 |
|
2:09.16 |
+15.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emil Askov Møller Petersen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.68 |
|
2:09.87 |
+16.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Noah Brendholdt |
2004 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.71 |
|
2:11.93 |
+18.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Marius Lund Bendixen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.65 |
|
2:15.30 |
+21.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Villiam K. Carstensen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.72 |
|
2:17.30 |
+23.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Dan Skov |
2006 |
Holstebro Svømme Club |
+0.82 |
|
2:17.48 |
+23.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Christoffer Nonbo Laigaard |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.81 |
|
2:20.04 |
+26.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jonathan Nordendahl |
2006 |
Viborg Svømme Klub |
+0.79 |
|
2:20.31 |
+26.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oscar Dose |
2007 |
HGF Svømning |
+0.81 |
|
2:21.63 |
+27.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Rasmus T Skalshøj |
2006 |
Struer Svømmeklub |
+0.77 |
|
2:21.66 |
+27.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jonas Golczyk Jensen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.66 |
|
2:24.23 |
+30.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Kasper Langhoff Christensen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.61 |
|
2:24.61 |
+30.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jacob Taudorf |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.63 |
|
2:26.52 |
+32.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Christoffer Lüneborg |
2005 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.65 |
|
2:27.96 |
+34.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Daniel Moraes Hansen |
2007 |
TST Svømning |
+0.91 |
|
2:41.18 |
+47.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2022 18:54:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-10-2022 20:08.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Region Midtjylland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Region Midtjyllands Svømmeudvalg og Holst |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
28. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Damer 12 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.77 |
|
2:44.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Zimu Wang |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.90 |
|
2:44.93 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Katrine Wulf |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.74 |
|
2:44.99 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Vejsgaard Lund |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.84 |
|
2:51.79 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.78 |
|
2:55.45 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Skjærris Lund |
2011 |
Swim Team Neptun |
+0.81 |
|
2:58.95 |
+14.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rihanna Lillevang |
2011 |
Holstebro Svømme Club |
+0.80 |
|
3:05.11 |
+20.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
+0.73 |
|
3:06.61 |
+21.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.80 |
|
3:06.63 |
+21.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Agnes Lorenzen Olesen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.71 |
|
3:07.78 |
+23.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Westing |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.56 |
|
3:08.12 |
+23.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nikoline Wright Nedergaard |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+1.12 |
|
3:09.79 |
+25.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lina Mohamad Ayadah |
2011 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.80 |
|
3:10.06 |
+25.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Karolina H. Fyrstman |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.75 |
|
3:12.50 |
+27.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Camilla Petersen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.80 |
|
3:12.90 |
+28.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Thea Holmegaard Caludan |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.65 |
|
3:13.10 |
+28.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emma Sofie Elkjær |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
|
3:13.32 |
+28.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Eva Høgfeldt |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.93 |
|
3:14.27 |
+29.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Josefine Berring Ekander |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.69 |
|
3:19.18 |
+34.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Karla Edeling Tornvig Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
+0.72 |
|
3:19.75 |
+35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Laura Nicoline Sønde Bertelse |
2011 |
TST Svømning |
+0.88 |
|
3:20.49 |
+35.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Juliane Holler |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.85 |
|
3:24.77 |
+40.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Julie Skovdal |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.80 |
|
3:30.57 |
+45.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lærke Ryvold |
2011 |
TST Svømning |
+0.85 |
|
3:33.03 |
+48.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Gry Lønne Jensen |
2012 |
Ikast Svømmeklub |
+0.99 |
|
3:34.84 |
+50.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Victoria Vinther Zandberg |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.89 |
|
3:38.05 |
+53.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Linn Kristine Banggaard |
2012 |
Ikast Svømmeklub |
+0.73 |
|
3:50.81 |
+1:06.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2022 20:38:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.64 |
|
2:16.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.83 |
|
2:28.50 |
+12.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.71 |
|
2:36.54 |
+20.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Carlson |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.83 |
|
2:39.43 |
+23.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.80 |
|
2:39.50 |
+23.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia-Elena Plaesu |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.78 |
|
2:40.44 |
+24.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.74 |
|
2:41.20 |
+24.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.95 |
|
2:48.01 |
+31.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emily Bang |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.78 |
|
2:48.31 |
+32.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Freja Dahl |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.81 |
|
2:48.84 |
+32.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Naja Marie Dam Lisby |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.72 |
|
2:53.45 |
+37.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Signe Møller Rasmussen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.86 |
|
2:58.96 |
+42.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Karoline Sommer Søndergaard |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.86 |
|
3:00.07 |
+43.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Andrea Kjær |
2010 |
HGF Svømning |
+0.85 |
|
3:00.57 |
+44.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Amalie Ørtoft Iversen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.87 |
|
3:03.94 |
+47.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mia Aggerholm Jensen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.82 |
|
3:04.13 |
+47.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Signe Flarup |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
|
3:05.70 |
+49.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ellen Binderup Trudslev |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.94 |
|
3:08.41 |
+52.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Claire Kølbæk Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
+0.84 |
|
3:10.42 |
+54.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Maja Sólbjørg Ulberg |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.93 |
|
3:20.12 |
+1:03.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Liva Krag |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.85 |
|
3:35.69 |
+1:19.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Johanne Staub Rasmussen |
2010 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.98 |
|
3:41.92 |
+1:25.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2022 20:38:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.70 |
|
2:20.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
|
2:21.76 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.80 |
|
2:28.58 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Juul Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.81 |
|
2:28.67 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lykke Emilie Lund |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.81 |
|
2:30.32 |
+10.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mynte Haaning |
2009 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.78 |
|
2:31.03 |
+10.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.77 |
|
2:31.33 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Merle Marie Pape |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
|
2:31.46 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Freya Tormod |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.74 |
|
2:36.84 |
+16.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Astrid Martinez Vestergaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.76 |
|
2:38.61 |
+18.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Egelund Jespersen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.79 |
|
2:42.28 |
+22.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anne Caroline Dahl Reher |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.72 |
|
2:42.47 |
+22.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Karen Holst Jacobsen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.95 |
|
2:45.86 |
+25.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Amalie Breum Nielsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.75 |
|
2:47.46 |
+27.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Isabel Lindeborg Hoff |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.70 |
|
2:49.66 |
+29.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ellen Hjarsbæk Hansen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.92 |
|
2:52.38 |
+32.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Astrid Pedersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.64 |
|
2:56.72 |
+36.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Filippa Fleng |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.83 |
|
2:57.27 |
+37.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lisa Linddal |
2009 |
TST Svømning |
+0.87 |
|
3:02.81 |
+42.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mai Skov |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.80 |
|
3:02.95 |
+42.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.86 |
|
3:03.91 |
+43.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lærke Djernes |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.90 |
|
3:13.17 |
+52.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ingrid Møldrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.89 |
|
3:13.35 |
+53.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.74 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2022 20:38:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Damer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Svenstrup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.80 |
|
2:20.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.75 |
|
2:22.85 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.70 |
|
2:25.45 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Kruse |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.75 |
|
2:34.18 |
+13.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lærke Damgaard |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.76 |
|
2:36.25 |
+15.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frida Flarup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.77 |
|
2:39.68 |
+19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
|
2:48.83 |
+28.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malou Steffensen |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.90 |
|
2:50.17 |
+29.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gro Aanerud |
2008 |
TST Svømning |
+1.00 |
|
2:52.30 |
+31.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sarah Bennetsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.78 |
|
2:54.05 |
+33.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mai Le |
2008 |
TST Svømning |
+0.85 |
|
2:58.45 |
+37.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida-Marie Scavenius |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.78 |
|
3:02.31 |
+41.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Falgren |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.89 |
|
3:21.75 |
+1:01.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Katrine Jurlander Ovesen |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2022 20:38:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Frisvømning Damer 16 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.75 |
|
2:12.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.63 |
|
2:14.55 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jasmin Haaning |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.73 |
|
2:16.21 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Line Knudsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.77 |
|
2:17.86 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ingrid Kirk Elkjær |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.68 |
|
2:20.55 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andrea Kramer Liboriussen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.76 |
|
2:22.99 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Signe Marie Hornbek |
2006 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.75 |
|
2:28.71 |
+15.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alberte Martiny Sørensen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.87 |
|
2:29.04 |
+16.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathilde Kongsgaard Jakobse |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.72 |
|
2:32.60 |
+19.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rikke Andresen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.78 |
|
2:36.87 |
+23.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Frøsig Stengaard |
2002 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.62 |
|
2:45.08 |
+32.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
+1.00 |
|
2:51.55 |
+38.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Freja Gram Henningsen |
2006 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.89 |
|
2:53.37 |
+40.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Liv Holst Andersen |
2007 |
TST Svømning |
+0.83 |
|
2:55.30 |
+42.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Filippa Fiskaali |
2007 |
TST Svømning |
+0.80 |
|
3:00.49 |
+47.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2022 20:38:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-10-2022 20:54.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Region Midtjylland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Region Midtjyllands Svømmeudvalg og Holst |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
28. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer 12 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.71 |
|
46.01 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Philip Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
+0.72 |
|
50.33 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.84 |
|
50.76 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peter Storm Pedersen |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.75 |
|
50.86 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bille Benjamin Drasbek |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+1.00 |
|
51.02 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lauge Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.93 |
|
51.63 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jacob Zacharias Davidson |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.77 |
|
51.68 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Schwaner |
2013 |
Herning Svømmeklub |
+0.90 |
|
52.32 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tristan Thygesen Andersen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
+0.64 |
|
52.51 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederik Hammer |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.92 |
|
53.22 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Bertel Engholm Jøns Johansen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
+0.67 |
|
56.67 |
+10.66 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eduard Cazacu |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.93 |
|
56.81 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frederik Rossau Larsen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.91 |
|
1:00.57 |
+14.56 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lei Andersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:04.80 |
+18.79 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frederik Nordestgaard Brixen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:08.84 |
+22.83 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oskar Berg |
2012 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.70 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Jakob Wichmann Kristensen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.92 |
|
DSQ |
|
|
Flyben efter brystben v. |
|
|
|
|
- |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.72 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Nedadgående bentag i forbindelse med bensparket |
|
|
|
|
- |
|
Leo Lykke Justesen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2022 20:03:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adam Sallam |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.68 |
|
41.60 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.79 |
|
46.22 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.75 |
|
46.57 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Ivarsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.83 |
|
46.60 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Benjamin Thisted Andersen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.87 |
|
47.22 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carl Graversgaard |
2010 |
Holstebro Svømme Club |
+0.83 |
|
47.32 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
August Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.87 |
|
49.17 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Albert Pauli Andersen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.78 |
|
49.60 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vilhelm Mazanti |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.71 |
|
50.46 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Victor Johansen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.79 |
|
50.52 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Philip W. Carlsen |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.81 |
|
54.79 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kristian Boutrup |
2010 |
Holstebro Svømme Club |
+0.97 |
|
55.04 |
+13.44 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mathias Jungersen |
2010 |
Holstebro Svømme Club |
+0.86 |
|
57.03 |
+15.43 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frede Holler |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:00.40 |
+18.80 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rasmus Skifter Holm Jensen |
2010 |
HGF Svømning |
+0.78 |
|
1:01.16 |
+19.56 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Marcus Krogh |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.88 |
|
1:11.77 |
+30.17 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karl Ballegaard Preuthun |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.94 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Bentag ikke synkrone eller i samme plan |
|
|
|
|
- |
|
Liam Romme Thomsen Casals |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2022 20:03:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristian Johnsen Andersen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.88 |
|
38.65 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sander Thygesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.62 |
|
38.92 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aksel Bragh-Kloppenborg |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.76 |
|
40.62 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Odgaard |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.83 |
|
42.39 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.66 |
|
42.86 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
August Søjdis Svendsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.76 |
|
45.06 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.81 |
|
46.35 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Filip Kromann Laschewski |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.93 |
|
50.01 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonathan Patuel Hansen |
2009 |
Struer Svømmeklub |
+0.73 |
|
55.41 |
+16.76 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
William Lysgaard |
2009 |
HGF Svømning |
+0.83 |
|
56.25 |
+17.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2022 20:03:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Yung K Gotfreds |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.58 |
|
32.65 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.64 |
|
33.26 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niels Andreasen |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.65 |
|
34.13 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.70 |
|
35.11 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.66 |
|
35.62 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.66 |
|
35.65 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Noah Bie Bock |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.75 |
|
35.92 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.85 |
|
36.21 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lui Filipowicz |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.80 |
|
37.82 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Simon Vennekilde |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.81 |
|
38.50 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Victor Langberg Aakjær |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.78 |
|
38.95 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hjalte Damgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.66 |
|
39.16 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jakob Wemmelund |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.64 |
|
39.40 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.71 |
|
41.58 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kasper Bundgaard |
2008 |
TST Svømning |
+0.78 |
|
42.89 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Daniel Kring |
2008 |
HGF Svømning |
+0.82 |
|
43.47 |
+10.82 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Rasmus Fangel Sørensen |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.74 |
|
45.19 |
+12.54 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Vitus Kirkegaard |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.83 |
|
46.24 |
+13.59 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Malthe Schaaf |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.75 |
|
50.57 |
+17.92 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sebastian Ekström |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.89 |
|
1:00.47 |
+27.82 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2022 20:03:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Herrer 16 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Fløche Fuglsang |
2002 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.68 |
|
29.70 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Jakobsen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
|
32.27 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.77 |
|
33.69 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Stilling |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.72 |
|
34.71 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Felix Piontkowitz |
2007 |
Struer Svømmeklub |
+0.74 |
|
34.78 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
+0.75 |
|
34.86 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mikkel Fisker Nielsen |
2007 |
HGF Svømning |
+0.73 |
|
35.25 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Luka Kepser |
2007 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.75 |
|
36.45 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sebastian Holler Bødtker |
2007 |
HGF Svømning |
+0.81 |
|
41.16 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karl Emil Stæhr Lose |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.66 |
|
47.43 |
+17.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2022 20:03:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-10-2022 21:15.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Region Midtjylland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Region Midtjyllands Svømmeudvalg og Holst |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
28. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer 12 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arianna Sørensen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.81 |
|
43.91 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Winum Andersen |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.82 |
|
44.08 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Ishøi |
2011 |
Struer Svømmeklub |
+0.73 |
|
46.49 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie Skovdal |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.82 |
|
46.52 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cecilie Ditlev Lund |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.77 |
|
46.53 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.75 |
|
47.16 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Carlson |
2012 |
Struer Svømmeklub |
+0.89 |
|
47.87 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.77 |
|
48.04 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Naya Brendholdt |
2011 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.88 |
|
48.48 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Clara Nielsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.90 |
|
49.83 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Camilla Petersen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.87 |
|
50.36 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Anna-Sophia Huynh Strøbech |
2011 |
Herning Svømmeklub |
+0.79 |
|
50.36 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sheila Mortensgaard |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.73 |
|
50.38 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Thea Holmegaard Caludan |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.71 |
|
50.95 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Astrid Hjarsbæk Hansen |
2012 |
Holstebro Svømme Club |
+0.79 |
|
51.66 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Freja Ane Nielsen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
+0.94 |
|
53.30 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nanna Le Bundgaard |
2011 |
TST Svømning |
+0.95 |
|
53.86 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
+0.69 |
|
54.16 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ellen Jensen |
2012 |
Struer Svømmeklub |
+0.86 |
|
55.79 |
+11.88 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lærke Ryvold |
2011 |
TST Svømning |
+0.87 |
|
57.67 |
+13.76 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Anna Pripsø Larsen |
2012 |
Struer Svømmeklub |
+0.93 |
|
58.55 |
+14.64 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Linn Kristine Banggaard |
2012 |
Ikast Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:11.32 |
+27.41 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alberte Svane Koukoumis |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.94 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad |
|
|
|
|
- |
|
Asta Nonbo Pilegaard |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.82 |
|
DSQ |
|
|
flere flyben fra start |
|
|
|
|
- |
|
Emilie Dalgaard Farving |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2022 22:25:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.58 |
|
38.49 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.83 |
|
39.16 |
+0.67 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.81 |
|
39.80 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cecilie Anna Nyborg |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.73 |
|
40.21 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Wilma Karlberg |
2010 |
Herning Svømmeklub |
+0.67 |
|
42.16 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Madsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.95 |
|
43.15 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Freja Dahl |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.76 |
|
46.20 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karoline Sommer Søndergaard |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.82 |
|
46.26 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Vendelbo |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.85 |
|
46.50 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Amalie Mejer Lehmann |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.76 |
|
48.24 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lærke Røstad |
2010 |
Swim Team Neptun |
+1.04 |
|
49.20 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elisabeth Sinem Güven |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.74 |
|
50.00 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Signe Hansen |
2010 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.82 |
|
50.83 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alma Olivia Bach |
2010 |
Holstebro Svømme Club |
+0.95 |
|
51.09 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Victoria Pauli Thorhauge |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.87 |
|
54.29 |
+15.80 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Johanne Staub Rasmussen |
2010 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.94 |
|
59.67 |
+21.18 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lena Piontkowitz |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:01.76 |
+23.27 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mia Aggerholm Jensen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
-0.23 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Liva Krag |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.86 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Bentag ikke synkrone eller i samme plan |
|
|
|
|
- |
|
Mette Rager Larsen |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.85 |
|
DSQ |
|
|
Flere flyben fra start |
|
|
|
|
- |
|
Daria-Loana Panagachi-Tanasa |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.84 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad |
|
|
|
|
- |
|
Elvira Heine Sørensen |
2010 |
TST Svømning |
+0.94 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Bentag ikke synkrone eller i samme plan |
|
|
|
|
- |
|
Ellen Binderup Trudslev |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.92 |
|
DSQ |
|
|
Ej samtidig berøring v. 2 |
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nina Frederikke Toft |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2022 22:25:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.77 |
|
35.08 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.70 |
|
36.58 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silke Stevnhøj Sommer |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.72 |
|
36.82 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.74 |
|
38.05 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lærke Jakobsen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.83 |
|
38.96 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ea T Jensen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.78 |
|
39.08 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline R. Frandsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.73 |
|
39.24 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alberte Futtrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.75 |
|
40.54 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Victoria Høgh |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.76 |
|
40.86 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Silja Bregenov |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.75 |
|
40.91 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Isabella Schøler Jönsson |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.81 |
|
41.24 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Wiktoria Gawor |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.66 |
|
41.38 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ellen Hjarsbæk Hansen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.88 |
|
41.46 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
|
=14 |
|
Freya Jensen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.76 |
|
41.73 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
|
=14 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.77 |
|
41.73 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Camilla Søjberg |
2009 |
HGF Svømning |
+0.78 |
|
41.76 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.68 |
|
41.89 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Amalie Breum Nielsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.75 |
|
42.35 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mai Skov |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.78 |
|
42.36 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Liv Lade Keller |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.85 |
|
42.74 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.71 |
|
43.04 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mynte Haaning |
2009 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.79 |
|
43.05 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ida Frost Baltzer |
2009 |
Struer Svømmeklub |
+0.78 |
|
43.33 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Merle Marie Pape |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.80 |
|
43.64 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Nova V. Støy Toftegaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.83 |
|
44.07 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Alberte Lindeberg Dithlevsen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.85 |
|
44.89 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Alma Ahrendt |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.92 |
|
45.08 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.95 |
|
46.80 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Leonora Nielsen Mahnkopf |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.73 |
|
46.83 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Lærke Mørk Emtekjær |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.86 |
|
47.31 |
+12.23 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Emilie Randrup |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.81 |
|
47.69 |
+12.61 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Lærke Djernes |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
+1.11 |
|
50.01 |
+14.93 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Ingrid Møldrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.87 |
|
50.74 |
+15.66 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jasmin Kirkedal Laursen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.71 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia Nørremark |
2009 |
Struer Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karoline Pedersen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2022 22:25:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.75 |
|
35.18 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victoria Andersen Krabbe |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.78 |
|
36.41 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johanne Ishøi |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.69 |
|
38.92 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.80 |
|
39.08 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marie T. Lauridsen |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.87 |
|
40.94 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marie Porup Juulsgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.74 |
|
41.55 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Johanne Holm Bork |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.77 |
|
41.85 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Philippa Vejby Krabbenhøft |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.71 |
|
42.43 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Asta Klemmensen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.73 |
|
42.89 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mai Le |
2008 |
TST Svømning |
+0.86 |
|
43.71 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maria Dyrbye |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.79 |
|
43.75 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.80 |
|
44.07 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frida Sand Kloster |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.75 |
|
44.29 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maya Kirkeby |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.79 |
|
44.52 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Laura Kibsgaard |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.79 |
|
44.86 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Solvei Hjorth Melhedegaard |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
|
45.38 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Zenia Lüneborg |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.84 |
|
46.07 |
+10.89 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emilie Bæk Nielsen |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.78 |
|
46.79 |
+11.61 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Signe Riis Mågård |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.68 |
|
47.44 |
+12.26 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ida-Marie Scavenius |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.90 |
|
53.07 |
+17.89 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Salma Sophie Sigh Jeritslev |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.84 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
- |
|
Emilia Oltmann |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.90 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad |
|
|
|
|
- |
|
Louise Jeppesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frida Møller Olesen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Katrine Jurlander Ovesen |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tilde Porsgaard |
2008 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2022 22:25:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Damer 16 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gertrude Grjunberga |
2005 |
Struer Svømmeklub |
+0.70 |
|
33.87 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.73 |
|
34.09 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Louise D. Liboriussen |
2002 |
Viborg Svømme Klub |
+0.69 |
|
35.00 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silje Drechsler |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.70 |
|
35.76 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sommer E. S. Jensen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.73 |
|
37.01 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maria Aakmann Andersen |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.71 |
|
37.42 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sidsel Tang Christensen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.80 |
|
39.43 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ane Walmar |
2007 |
Swim Team Neptun |
+0.74 |
|
39.82 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
+0.79 |
|
40.24 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kamilla Ruseng Henriksen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.95 |
|
43.30 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Mørup |
2006 |
HGF Svømning |
+0.86 |
|
43.45 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
+0.89 |
|
44.61 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Sletø Bonde |
2007 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.87 |
|
47.67 |
+13.80 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Freja Gram Henningsen |
2006 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.95 |
|
48.14 |
+14.27 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Liv Holst Andersen |
2007 |
TST Svømning |
+0.83 |
|
49.83 |
+15.96 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Laura Søby |
2006 |
Holstebro Svømme Club |
+0.79 |
|
55.99 |
+22.12 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Siegumfeldt |
2007 |
Swim Team Neptun |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2022 22:25:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-10-2022 22:26.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Region Midtjylland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Region Midtjyllands Svømmeudvalg og Holst |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
28. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 400m Medley Herrer 12 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Do Jespersen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.96 |
|
7:02.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Vium Demant |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.80 |
|
7:50.67 |
+48.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malthe Sloth |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.59 |
|
7:59.56 |
+56.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2022 21:35:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 400m Medley Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Benjamin Nørremark |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.84 |
|
7:22.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Santino Alexander Galacho |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.80 |
|
|
DSQ |
|
|
|
Crawlben i fly 85-100 m. |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2022 21:35:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 400m Medley Herrer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Llobel |
2009 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.74 |
|
5:23.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.68 |
|
5:33.50 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Albert Grove |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.70 |
|
5:41.67 |
+18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.72 |
|
5:45.76 |
+22.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.59 |
|
5:54.84 |
+31.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.71 |
|
5:57.65 |
+34.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gabriel Oostwouder |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.70 |
|
6:05.05 |
+41.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Odgaard |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.80 |
|
6:26.53 |
+1:02.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
William D. Lindberg |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.86 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Ej synkrone arme v. 65 m. |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2022 21:35:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 400m Medley Herrer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.69 |
|
5:18.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.81 |
|
5:23.50 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.75 |
|
5:30.89 |
+12.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.85 |
|
5:34.34 |
+15.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Annas Sallam |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.70 |
|
5:34.37 |
+15.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.74 |
|
5:34.97 |
+16.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Niels Andreasen |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.69 |
|
5:40.21 |
+21.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.73 |
|
5:52.63 |
+34.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jakob Rickers |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.77 |
|
5:58.32 |
+39.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Viggo Wind Løssing |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.69 |
|
6:06.15 |
+47.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nicolai Skivild Westing |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.65 |
|
6:14.13 |
+55.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.72 |
|
6:20.25 |
+1:01.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Magnus Lindberg |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.87 |
|
6:44.32 |
+1:25.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vitus Kirkegaard |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.83 |
|
6:50.48 |
+1:32.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aske Binderup Trudslev |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.87 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Bentag ikke synkrone eller i samme plan v. 249 m |
|
|
|
|
- |
|
Carl Christian Caben Sommer |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.71 |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2022 21:35:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 400m Medley Herrer 16 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
+0.71 |
|
5:14.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Karlberg |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.88 |
|
5:50.31 |
+35.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adam Kristensen |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.81 |
|
6:28.66 |
+1:14.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2022 21:35:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-10-2022 21:35.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Region Midtjylland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Region Midtjyllands Svømmeudvalg og Holst |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
28. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 400m Medley Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.86 |
|
5:57.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.77 |
|
6:09.76 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.79 |
|
6:34.58 |
+37.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.83 |
|
6:46.18 |
+48.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Signe Møller Rasmussen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.89 |
|
6:48.95 |
+51.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Carlson |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.84 |
|
7:25.69 |
+1:28.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Wilma Karlberg |
2010 |
Herning Svømmeklub |
+0.68 |
|
|
DSQ |
|
|
|
SW 9.4 Ej samtidig berør |
|
|
|
|
- |
|
Nina Frederikke Toft |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2022 21:59:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 400m Medley Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.78 |
|
5:28.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.74 |
|
5:31.87 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.78 |
|
5:42.63 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.68 |
|
5:47.24 |
+18.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.83 |
|
6:00.68 |
+32.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lærke Pilgaard Johansson |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.70 |
|
6:03.37 |
+34.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja Juul Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.84 |
|
6:04.87 |
+36.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ea T Jensen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.80 |
|
6:05.25 |
+36.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lærke Jakobsen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.84 |
|
6:07.56 |
+39.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.66 |
|
6:07.92 |
+39.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kristine Øvre |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.78 |
|
6:08.67 |
+40.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alberte Futtrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
|
6:09.00 |
+40.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.77 |
|
6:14.83 |
+46.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Liv Lade Keller |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.80 |
|
6:20.72 |
+52.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Freya Magnussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.77 |
|
6:27.58 |
+59.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Silja Bregenov |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.75 |
|
6:32.59 |
+1:04.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Karen Holst Jacobsen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.89 |
|
6:33.65 |
+1:05.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Caroline R. Frandsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.72 |
|
6:34.10 |
+1:05.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anna Friis Stenholt |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.88 |
|
6:38.21 |
+1:09.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Freja Dall Christensen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.71 |
|
6:44.07 |
+1:15.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emilie Randrup |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.84 |
|
7:00.70 |
+1:32.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lærke Kidmose Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.77 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) v. 250 m. |
|
|
|
|
- |
|
Signe Madsen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.84 |
|
|
DSQ |
|
|
|
SW 9.4 afslut ryg på mav |
|
|
|
|
- |
|
Sif Klarskov Nielsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.73 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benene v. 75m. |
|
|
|
|
- |
|
Victoria Høgh |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2022 21:59:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 400m Medley Damer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Melanie Frank |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.65 |
|
5:52.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.76 |
|
5:59.32 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.70 |
|
6:17.59 |
+25.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.79 |
|
6:18.70 |
+26.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silke Østrup |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.80 |
|
6:25.83 |
+33.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karoline Starup |
2008 |
HGF Svømning |
+0.79 |
|
6:30.06 |
+37.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Helene Munk Barfod |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.87 |
|
6:48.64 |
+56.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maria Dyrbye |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2022 21:59:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 400m Medley Damer 16 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.65 |
|
5:10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.77 |
|
5:17.21 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ane Walmar |
2007 |
Swim Team Neptun |
+0.75 |
|
5:58.06 |
+47.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freya Ellebye |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.77 |
|
6:02.52 |
+52.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silke Sejr Elgaard Jørgensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.73 |
|
6:20.19 |
+1:09.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
+0.84 |
|
6:22.57 |
+1:12.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karoline K. Christiansen |
2006 |
TST Svømning |
+0.85 |
|
6:57.09 |
+1:46.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2022 21:59:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-10-2022 22:30.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Region Midtjylland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Region Midtjyllands Svømmeudvalg og Holst |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
28. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Butterfly Herrer 12 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.74 |
|
36.99 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hjalte Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.68 |
|
38.64 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.70 |
|
41.44 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bille Benjamin Drasbek |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.90 |
|
41.94 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Benjamin Parra Andreasen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.72 |
|
43.30 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tristan Thygesen Andersen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
+0.63 |
|
48.19 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Peter Storm Pedersen |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.68 |
|
48.46 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Egon Johan Dannesboe |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.91 |
|
48.82 |
+11.83 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Bastian Norge Dam |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.79 |
|
51.94 |
+14.95 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.85 |
|
52.01 |
+15.02 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johannes Danvøgg Jeppesen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
|
52.26 |
+15.27 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jacob Zacharias Davidson |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.77 |
|
53.80 |
+16.81 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Philip Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
+0.81 |
|
57.57 |
+20.58 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:03.77 |
+26.78 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lei Andersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:04.02 |
+27.03 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frederik Rossau Larsen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.90 |
|
1:13.57 |
+36.58 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johan Bach Andreasen |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.84 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Ej synkrone arme bryst v. 27 m |
|
|
|
|
- |
|
Jakob Wichmann Kristensen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.88 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Ej synkrone arme v. 30 m |
|
|
|
|
- |
|
Eskild Longfors |
2012 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.83 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Ej synkrone arme bryst v. 27 m |
|
|
|
|
- |
|
Alexander Schwaner |
2013 |
Herning Svømmeklub |
+0.91 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Leo Lykke Justesen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2022 22:40:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Butterfly Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eddie Berg |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.70 |
|
36.70 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Johansen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.76 |
|
39.05 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Albert Pauli Andersen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.90 |
|
39.95 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.77 |
|
41.00 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscar Lund Rasmussen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.80 |
|
43.37 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.81 |
|
44.03 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.71 |
|
45.91 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathias Jungersen |
2010 |
Holstebro Svømme Club |
+0.81 |
|
54.94 |
+18.24 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Philip W. Carlsen |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.79 |
|
55.56 |
+18.86 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vilhelm Mazanti |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:03.18 |
+26.48 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rasmus Skifter Holm Jensen |
2010 |
HGF Svømning |
+0.78 |
|
1:05.75 |
+29.05 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jakob Munk Barfod |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.81 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) v. 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Kristian Boutrup |
2010 |
Holstebro Svømme Club |
+0.97 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) v. 50 m |
|
|
|
|
- |
|
August Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.83 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Ej synkrone arme v. 27 m |
|
|
|
|
- |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2022 22:40:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Butterfly Herrer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Llobel |
2009 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.73 |
|
27.81 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albert Grove |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.70 |
|
29.24 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.66 |
|
30.54 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.65 |
|
33.44 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.59 |
|
34.07 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marius Lynggaard |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.71 |
|
35.82 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sander Thygesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.65 |
|
35.94 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Florent Asllanaj |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.76 |
|
37.75 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aksel Bragh-Kloppenborg |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.81 |
|
37.85 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.81 |
|
39.45 |
+11.64 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Liam Thomsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.90 |
|
40.69 |
+12.88 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Julius Enevoldsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.78 |
|
41.51 |
+13.70 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
William D. Lindberg |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.81 |
|
43.05 |
+15.24 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.81 |
|
43.11 |
+15.30 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Silas Østlund |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.80 |
|
45.42 |
+17.61 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jonas Olsen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.71 |
|
48.84 |
+21.03 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Gustav Nordgaard |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.66 |
|
54.64 |
+26.83 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonathan Patuel Hansen |
2009 |
Struer Svømmeklub |
+0.63 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2022 22:40:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Butterfly Herrer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malthe Le Fevre |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.61 |
|
28.17 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Annas Sallam |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.70 |
|
29.65 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Munck Sommer |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.72 |
|
29.74 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adam Bisgaard |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.62 |
|
29.88 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Yung K Gotfreds |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.58 |
|
29.95 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Martin Nygaard |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.75 |
|
30.09 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.75 |
|
30.09 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noah Bie Bock |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.72 |
|
30.30 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lui Filipowicz |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.81 |
|
30.32 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.68 |
|
30.99 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jakob Wemmelund |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.65 |
|
31.29 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.71 |
|
32.03 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.79 |
|
32.37 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Gustav Falk Olesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.74 |
|
32.90 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Johannes Grud Olsen |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.70 |
|
34.62 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Viggo Wind Løssing |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.68 |
|
35.03 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Max-Emil Momme |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.84 |
|
36.49 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aksel Kirchert |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.76 |
|
37.82 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Victor Langberg Aakjær |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.76 |
|
37.85 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Hjalte Damgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.69 |
|
39.46 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Andreas Jeppesen |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.70 |
|
39.85 |
+11.68 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Kasper Bundgaard |
2008 |
TST Svømning |
+0.81 |
|
40.01 |
+11.84 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Nicolai Skivild Westing |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.69 |
|
41.28 |
+13.11 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mikkel Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.87 |
|
44.45 |
+16.28 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Toke Stagaard Witt Jørgensen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.89 |
|
45.92 |
+17.75 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Magnus Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.97 |
|
46.85 |
+18.68 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Malthe Schaaf |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.82 |
|
1:04.90 |
+36.73 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Albert Olesen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2022 22:40:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Butterfly Herrer 16 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.70 |
|
25.90 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.69 |
|
27.35 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.71 |
|
27.50 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.68 |
|
27.94 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Thulstrup Lemming |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.73 |
|
28.00 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonas Therkildsen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.70 |
|
28.10 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Fløche Fuglsang |
2002 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.66 |
|
28.34 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tobias Jakobsen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.69 |
|
28.73 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
|
29.37 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karl B. Jørgensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.61 |
|
29.40 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jacob Bach-Valeur |
2004 |
HGF Svømning |
+0.65 |
|
29.74 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jacob Varming |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.73 |
|
29.87 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.68 |
|
30.00 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jonathan Nordendahl |
2006 |
Viborg Svømme Klub |
+0.75 |
|
30.56 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mikkel Fisker Nielsen |
2007 |
HGF Svømning |
+0.71 |
|
30.67 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Noah Brendholdt |
2004 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.70 |
|
30.97 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Christoffer Lüneborg |
2005 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.66 |
|
31.03 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emil Askov Møller Petersen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.69 |
|
31.25 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Oscar Dose |
2007 |
HGF Svømning |
+0.77 |
|
31.38 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Christoffer Nonbo Laigaard |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.81 |
|
31.96 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Luka Kepser |
2007 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.71 |
|
32.80 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Jonas Golczyk Jensen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.65 |
|
33.13 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Kasper Langhoff Christensen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.76 |
|
33.68 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Adam Kristensen |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.86 |
|
33.75 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Daniel Moraes Hansen |
2007 |
TST Svømning |
+0.81 |
|
34.72 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sebastian Holler Bødtker |
2007 |
HGF Svømning |
+0.86 |
|
35.95 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Dan Skov |
2006 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Jacob Taudorf |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.65 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 10.4 Ingen kontakt med væggen vending eller der afsættes fra bunden v. 25 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2022 22:40:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-10-2022 22:41.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Region Midtjylland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Region Midtjyllands Svømmeudvalg og Holst |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
28. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Butterfly Damer 12 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.78 |
|
37.10 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Ditlev Lund |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.76 |
|
39.61 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Ane Nielsen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
+0.97 |
|
40.03 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.82 |
|
40.44 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Vejsgaard Lund |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.81 |
|
41.15 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Katrine Wulf |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.76 |
|
42.04 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Arianna Sørensen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.91 |
|
42.08 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Winum Andersen |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.81 |
|
42.36 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Karolina H. Fyrstman |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.88 |
|
45.00 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Agnes Lorenzen Olesen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.71 |
|
46.11 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caroline Ishøi |
2011 |
Struer Svømmeklub |
+0.87 |
|
47.23 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nikoline Wright Nedergaard |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+1.02 |
|
48.16 |
+11.06 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lina Mohamad Ayadah |
2011 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.87 |
|
48.51 |
+11.41 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Josefine Berring Ekander |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.73 |
|
48.89 |
+11.79 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
+0.71 |
|
49.07 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Sofie Elkjær |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.78 |
|
49.26 |
+12.16 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Eva Høgfeldt |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+1.01 |
|
50.36 |
+13.26 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ida Carlson |
2012 |
Struer Svømmeklub |
+0.83 |
|
51.47 |
+14.37 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sheila Mortensgaard |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.77 |
|
51.98 |
+14.88 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Clara Nielsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.68 |
|
52.34 |
+15.24 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Rihanna Lillevang |
2011 |
Holstebro Svømme Club |
+0.90 |
|
55.19 |
+18.09 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Laura Nicoline Sønde Bertelse |
2011 |
TST Svømning |
+0.91 |
|
55.47 |
+18.37 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anna Westing |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.77 |
|
57.84 |
+20.74 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Gry Lønne Jensen |
2012 |
Ikast Svømmeklub |
+0.89 |
|
58.22 |
+21.12 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Victoria Vinther Zandberg |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.91 |
|
59.17 |
+22.07 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Asta Nonbo Pilegaard |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.89 |
|
59.88 |
+22.78 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Juliane Holler |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.88 |
|
1:00.20 |
+23.10 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nanna Le Bundgaard |
2011 |
TST Svømning |
+0.89 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benene v. 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Ellen Jensen |
2012 |
Struer Svømmeklub |
+0.90 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Emilie Dalgaard Farving |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2022 23:02:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Butterfly Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.62 |
|
29.95 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.61 |
|
31.07 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Dürr Toft-Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
+0.63 |
|
34.24 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Cecilie Anna Nyborg |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.72 |
|
35.00 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Agnes Seneca |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.79 |
|
35.00 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.84 |
|
35.76 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.84 |
|
37.95 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.83 |
|
41.20 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Vendelbo |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.90 |
|
41.71 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Signe Flarup |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.79 |
|
42.06 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caroline Madsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.83 |
|
45.54 |
+15.59 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Andrea Kjær |
2010 |
HGF Svømning |
+0.87 |
|
47.79 |
+17.84 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mia Aggerholm Jensen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.88 |
|
49.52 |
+19.57 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Amalie Mejer Lehmann |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.78 |
|
49.62 |
+19.67 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Amalie Ørtoft Iversen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.94 |
|
50.11 |
+20.16 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Signe Hansen |
2010 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.78 |
|
50.96 |
+21.01 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maja Sólbjørg Ulberg |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.93 |
|
51.36 |
+21.41 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Daria-Loana Panagachi-Tanasa |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.84 |
|
53.83 |
+23.88 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elvira Heine Sørensen |
2010 |
TST Svømning |
+0.93 |
|
57.61 |
+27.66 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alma Olivia Bach |
2010 |
Holstebro Svømme Club |
+1.02 |
|
57.68 |
+27.73 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emily Bang |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Ej synkrone arme v. 5 - 10 m |
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Meise Eva Dahl Koldkur |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karoline Sommer Søndergaard |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2022 23:02:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Butterfly Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.68 |
|
31.29 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.72 |
|
32.04 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.67 |
|
32.69 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.77 |
|
33.69 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.74 |
|
33.80 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nova V. Støy Toftegaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.84 |
|
33.98 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lærke Pilgaard Johansson |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.70 |
|
34.10 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.77 |
|
34.57 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.86 |
|
35.05 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Freya Jensen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.73 |
|
35.21 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Astrid Martinez Vestergaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.70 |
|
35.30 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Signe Madsen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.86 |
|
35.94 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Friis Stenholt |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.79 |
|
36.15 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.77 |
|
36.29 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Freya Tormod |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.78 |
|
36.47 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.70 |
|
36.70 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anne Caroline Dahl Reher |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.81 |
|
36.75 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Freja Dall Christensen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
|
37.00 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kristine Øvre |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.82 |
|
38.31 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Isabella Schøler Jönsson |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
|
38.39 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Astrid Pedersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.65 |
|
39.08 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alma Ahrendt |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.90 |
|
39.30 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sofia Cecilia Dam Lisby |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.80 |
|
39.44 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ida Egelund Jespersen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.87 |
|
39.63 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Camilla Søjberg |
2009 |
HGF Svømning |
+0.78 |
|
39.81 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Leonora Nielsen Mahnkopf |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.72 |
|
39.91 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Wiktoria Gawor |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.70 |
|
40.71 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ida Frost Baltzer |
2009 |
Struer Svømmeklub |
+0.77 |
|
40.80 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Lisa Linddal |
2009 |
TST Svømning |
+0.90 |
|
44.69 |
+13.40 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.88 |
|
44.91 |
+13.62 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Filippa Fleng |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.74 |
|
46.43 |
+15.14 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Jasmin Kirkedal Laursen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.82 |
|
51.43 |
+20.14 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Alberte Lindeberg Dithlevsen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.91 |
|
52.79 |
+21.50 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Lærke Mørk Emtekjær |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.80 |
|
59.67 |
+28.38 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karoline Pedersen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silke Stevnhøj Sommer |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2022 23:02:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Butterfly Damer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victoria Andersen Krabbe |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.83 |
|
31.34 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.80 |
|
31.95 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.78 |
|
32.37 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lærke Svenstrup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
|
32.50 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Dalsgaard Hansen |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.73 |
|
33.31 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lærke Damgaard |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.71 |
|
33.66 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alma Kruse |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.82 |
|
34.65 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.77 |
|
34.92 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.82 |
|
35.33 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johanne Sørensen |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.79 |
|
35.98 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olivia Akselsen |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.80 |
|
36.08 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Silke Østrup |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.75 |
|
36.17 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Karoline Starup |
2008 |
HGF Svømning |
+0.83 |
|
36.28 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marie Porup Juulsgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.80 |
|
36.37 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Asta Klemmensen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.73 |
|
36.38 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Johanne Ishøi |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.70 |
|
36.40 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.73 |
|
36.60 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Philippa Vejby Krabbenhøft |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.70 |
|
37.76 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Frida Flarup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.86 |
|
37.86 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Zenia Lüneborg |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.82 |
|
38.43 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Anna Johanne Holm Bork |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.88 |
|
39.49 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Laura Kibsgaard |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.80 |
|
39.98 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Cecilie Have Pedersen |
2008 |
Swim Team Neptun |
+1.01 |
|
40.00 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Thea Hause |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.86 |
|
41.22 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Solvei Hjorth Melhedegaard |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.76 |
|
41.31 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emilie Bæk Nielsen |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.85 |
|
41.45 |
+10.11 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Helene Munk Barfod |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.85 |
|
41.53 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Gro Aanerud |
2008 |
TST Svømning |
+1.03 |
|
41.78 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Marie T. Lauridsen |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.82 |
|
43.41 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Salma Sophie Sigh Jeritslev |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.85 |
|
43.59 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Ida-Marie Scavenius |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.78 |
|
45.61 |
+14.27 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Ida Falgren |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.84 |
|
51.88 |
+20.54 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malou Steffensen |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.73 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Louise Jeppesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frida Møller Olesen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2022 23:02:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Butterfly Damer 16 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louise D. Liboriussen |
2002 |
Viborg Svømme Klub |
+0.69 |
|
28.74 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rikke Ydemann Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
+0.63 |
|
30.66 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jasmin Haaning |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.74 |
|
32.03 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrea Kramer Liboriussen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.75 |
|
32.36 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilde Kongsgaard Jakobse |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.76 |
|
32.69 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sommer E. S. Jensen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
|
32.82 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.71 |
|
32.85 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Freya Ellebye |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.78 |
|
33.21 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Line Knudsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.75 |
|
33.37 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alberte Martiny Sørensen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.84 |
|
33.66 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ingrid Kirk Elkjær |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.65 |
|
33.94 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rikke Andresen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.80 |
|
34.57 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maria Aakmann Andersen |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.75 |
|
34.76 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Kidmose Hansen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.73 |
|
34.93 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ida K. Laursen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.71 |
|
35.85 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ida Frøsig Stengaard |
2002 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.63 |
|
36.62 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Tilde Ask Hansen |
2007 |
Swim Team Neptun |
+0.81 |
|
37.38 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Silke Sejr Elgaard Jørgensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.71 |
|
37.53 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nelle Krogh |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.78 |
|
38.77 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Kamilla Ruseng Henriksen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.91 |
|
39.33 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Karoline K. Christiansen |
2006 |
TST Svømning |
+0.90 |
|
39.42 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
+0.80 |
|
39.86 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ida Mørup |
2006 |
HGF Svømning |
+0.83 |
|
41.59 |
+12.85 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Filippa Fiskaali |
2007 |
TST Svømning |
+0.76 |
|
42.16 |
+13.42 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilie Bie Bock |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Mejls Hansen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2022 23:02:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-10-2022 23:02.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Region Midtjylland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Region Midtjyllands Svømmeudvalg og Holst |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
28. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer 12 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.75 |
|
31.29 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.72 |
|
33.31 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Benjamin Parra Andreasen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.75 |
|
34.79 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Vium Demant |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.76 |
|
36.91 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malthe Sloth |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.68 |
|
37.24 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.78 |
|
37.92 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oskar Berg |
2012 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.64 |
|
38.60 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johan Bach Andreasen |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.77 |
|
38.92 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Bertel Engholm Jøns Johansen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
+0.66 |
|
39.21 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johannes Danvøgg Jeppesen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.67 |
|
39.60 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexander Schwaner |
2013 |
Herning Svømmeklub |
+0.90 |
|
39.70 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lauge Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.88 |
|
39.74 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.82 |
|
40.28 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Eduard Cazacu |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.88 |
|
40.63 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Bastian Norge Dam |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.80 |
|
45.29 |
+14.00 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jakob Wichmann Kristensen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.80 |
|
45.50 |
+14.21 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Frederik Rossau Larsen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.82 |
|
45.62 |
+14.33 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Frederik Nordestgaard Brixen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
|
47.44 |
+16.15 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anders Kousgaard Pind Lavrse |
2012 |
Ikast Svømmeklub |
+1.11 |
|
53.45 |
+22.16 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lei Andersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.46 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
William Fenger Biel |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Hammer |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leo Lykke Justesen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 10:41:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adam Sallam |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.69 |
|
30.16 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Johansen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.74 |
|
32.44 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.72 |
|
32.47 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl Faaborg Rytter |
2010 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.71 |
|
32.52 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscar Lund Rasmussen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.76 |
|
33.44 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.74 |
|
33.96 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.82 |
|
33.97 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Santino Alexander Galacho |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.79 |
|
34.91 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Benjamin Nørremark |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.91 |
|
34.97 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Magnus Fangel Sørensen |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.72 |
|
37.45 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
August Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.89 |
|
38.07 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rasmus Skifter Holm Jensen |
2010 |
HGF Svømning |
+0.75 |
|
38.47 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Philip W. Carlsen |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.77 |
|
38.93 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Benjamin Thisted Andersen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.89 |
|
42.22 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vilhelm Mazanti |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.66 |
|
42.23 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Marcus Krogh |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.84 |
|
49.29 |
+19.13 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Karl Ballegaard Preuthun |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.86 |
|
50.02 |
+19.86 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carl Graversgaard |
2010 |
Holstebro Svømme Club |
+0.67 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Johan Kirkeby |
2010 |
Herning Svømmeklub |
+0.78 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 10:41:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albert Grove |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.69 |
|
26.75 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Llobel |
2009 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.74 |
|
26.98 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.74 |
|
27.55 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.71 |
|
28.94 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.64 |
|
30.26 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.57 |
|
30.32 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.77 |
|
30.46 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aksel Bragh-Kloppenborg |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.79 |
|
31.07 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Florent Asllanaj |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.75 |
|
31.90 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oliver Odgaard |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.75 |
|
32.72 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Liam Thomsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.92 |
|
34.24 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Asger Wille Di Giuseppe |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.73 |
|
34.68 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Silas Østlund |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.78 |
|
35.05 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.82 |
|
35.57 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
William D. Lindberg |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+1.03 |
|
35.72 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jonas Olsen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.73 |
|
36.34 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
William Lysgaard |
2009 |
HGF Svømning |
+0.78 |
|
36.60 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Filip Kromann Laschewski |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.85 |
|
39.38 |
+12.63 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jonathan Patuel Hansen |
2009 |
Struer Svømmeklub |
+0.77 |
|
46.42 |
+19.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 10:41:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.63 |
|
25.78 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malthe Le Fevre |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.60 |
|
26.00 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viggo Rohde |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.67 |
|
26.34 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Annas Sallam |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.70 |
|
26.97 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.62 |
|
27.00 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Adam Bisgaard |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.64 |
|
27.13 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Noah Bie Bock |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.71 |
|
27.49 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.66 |
|
27.51 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Buch |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.75 |
|
27.54 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oliver Munck Sommer |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.74 |
|
27.61 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Niels Andreasen |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.69 |
|
28.01 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lui Filipowicz |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.84 |
|
28.06 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.77 |
|
28.17 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alexander Yung K Gotfreds |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.59 |
|
28.32 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.67 |
|
28.50 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Johannes Grud Olsen |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.77 |
|
28.83 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Gustav Falk Olesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.72 |
|
29.35 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.68 |
|
29.43 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aske Binderup Trudslev |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.91 |
|
29.46 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Simon Vennekilde |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.73 |
|
29.78 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Max-Emil Momme |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.77 |
|
30.18 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Victor Langberg Aakjær |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.76 |
|
31.38 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
|
=23 |
|
Kasper Bundgaard |
2008 |
TST Svømning |
+0.80 |
|
31.87 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
=23 |
|
Hjalte Damgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.68 |
|
31.87 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Nicolai Skivild Westing |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.68 |
|
32.23 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Daniel Kring |
2008 |
HGF Svømning |
+0.76 |
|
32.49 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Carl Christian Caben Sommer |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.74 |
|
32.60 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Rasmus Fangel Sørensen |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.71 |
|
33.40 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Andreas Jeppesen |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.66 |
|
33.97 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Magnus Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.84 |
|
34.12 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Mikkel Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.92 |
|
34.55 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Malthe Schaaf |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.79 |
|
42.70 |
+16.92 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Ekström |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.69 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Vitus Kirkegaard |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 10:41:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer 16 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.68 |
|
24.40 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Fløche Fuglsang |
2002 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.67 |
|
25.77 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacob Bach-Valeur |
2004 |
HGF Svømning |
+0.65 |
|
26.49 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Dan Skov |
2006 |
Holstebro Svømme Club |
+0.76 |
|
26.67 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karl B. Jørgensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.60 |
|
26.97 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.78 |
|
27.00 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Felix Piontkowitz |
2007 |
Struer Svømmeklub |
+0.71 |
|
27.14 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel Fisker Nielsen |
2007 |
HGF Svømning |
+0.71 |
|
27.21 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.71 |
|
27.28 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Noah Brendholdt |
2004 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.70 |
|
27.36 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emil Askov Møller Petersen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.68 |
|
27.44 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Christoffer Lüneborg |
2005 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.64 |
|
27.45 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marius Lund Bendixen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.63 |
|
27.79 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jonathan Nordendahl |
2006 |
Viborg Svømme Klub |
+0.70 |
|
28.25 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rasmus T Skalshøj |
2006 |
Struer Svømmeklub |
+0.79 |
|
28.70 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Luka Kepser |
2007 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.72 |
|
28.78 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oscar Dose |
2007 |
HGF Svømning |
+0.78 |
|
28.82 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Christoffer Nonbo Laigaard |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.86 |
|
28.87 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kasper Langhoff Christensen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.72 |
|
29.21 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sebastian Stilling |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.71 |
|
29.25 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jacob Taudorf |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.65 |
|
29.77 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Adam Kristensen |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.84 |
|
30.10 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lucas Sørensen |
2007 |
HGF Svømning |
+0.68 |
|
30.62 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Daniel Moraes Hansen |
2007 |
TST Svømning |
+0.87 |
|
31.24 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Karl Emil Stæhr Lose |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.68 |
|
31.34 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sebastian Holler Bødtker |
2007 |
HGF Svømning |
+0.84 |
|
31.60 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 10:41:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 10:41.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Region Midtjylland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Region Midtjyllands Svømmeudvalg og Holst |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
28. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer 12 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.74 |
|
32.83 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.80 |
|
33.30 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Katrine Wulf |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.71 |
|
33.83 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Skjærris Lund |
2011 |
Swim Team Neptun |
+0.91 |
|
33.91 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.77 |
|
35.01 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Zimu Wang |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.91 |
|
35.06 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
+0.62 |
|
35.71 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Arianna Sørensen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.86 |
|
36.24 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Vejsgaard Lund |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.90 |
|
36.31 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karolina H. Fyrstman |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.77 |
|
36.32 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rihanna Lillevang |
2011 |
Holstebro Svømme Club |
+0.86 |
|
37.85 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Westing |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.80 |
|
38.00 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Josefine Berring Ekander |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.66 |
|
38.17 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Thea Holmegaard Caludan |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.74 |
|
38.20 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emma Sofie Elkjær |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.63 |
|
38.77 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Laura Nicoline Sønde Bertelse |
2011 |
TST Svømning |
+0.83 |
|
38.95 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Karla Edeling Tornvig Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
+0.72 |
|
39.13 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Eva Høgfeldt |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+1.06 |
|
39.32 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Juliane Holler |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.93 |
|
39.47 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Gry Lønne Jensen |
2012 |
Ikast Svømmeklub |
+0.86 |
|
40.44 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lærke Ryvold |
2011 |
TST Svømning |
+0.85 |
|
40.59 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Asta Nonbo Pilegaard |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.77 |
|
41.44 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anna Pripsø Larsen |
2012 |
Struer Svømmeklub |
+0.87 |
|
42.24 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Nanna Le Bundgaard |
2011 |
TST Svømning |
+0.98 |
|
42.64 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Julie Skovdal |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.89 |
|
43.01 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Anna-Sophia Huynh Strøbech |
2011 |
Herning Svømmeklub |
+0.76 |
|
43.78 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Clara Nielsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.70 |
|
44.84 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Linn Kristine Banggaard |
2012 |
Ikast Svømmeklub |
+0.86 |
|
45.87 |
+13.04 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ellen Jensen |
2012 |
Struer Svømmeklub |
+0.82 |
|
46.65 |
+13.82 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Alberte Svane Koukoumis |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.86 |
|
47.11 |
+14.28 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Minna Holst Jacobsen |
2013 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.75 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 10.4 Ingen kontakt med væggen vending v. 25. m. |
|
|
|
|
- |
|
Naya Brendholdt |
2011 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.69 |
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 12:01:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.64 |
|
27.97 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Anna Nyborg |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.74 |
|
30.71 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.61 |
|
30.85 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Dürr Toft-Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
+0.65 |
|
32.00 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.83 |
|
32.16 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia-Elena Plaesu |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.75 |
|
32.44 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emily Bang |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.79 |
|
32.54 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.87 |
|
32.72 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.81 |
|
33.69 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elisabeth Sinem Güven |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.70 |
|
33.84 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caroline Madsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.78 |
|
34.30 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Freja Dahl |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.79 |
|
35.33 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mia Aggerholm Jensen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.85 |
|
35.42 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Naja Marie Dam Lisby |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.71 |
|
35.73 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Karoline Sommer Søndergaard |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.79 |
|
36.09 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Meise Eva Dahl Koldkur |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.91 |
|
36.11 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emma Vendelbo |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.83 |
|
36.31 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mette Rager Larsen |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.84 |
|
37.02 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Signe Hansen |
2010 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.80 |
|
37.41 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Amalie Ørtoft Iversen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.97 |
|
37.44 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Victoria Pauli Thorhauge |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.97 |
|
37.71 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Liva Krag |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.93 |
|
38.79 |
+10.82 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Elvira Heine Sørensen |
2010 |
TST Svømning |
+0.94 |
|
38.91 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alma Olivia Bach |
2010 |
Holstebro Svømme Club |
+0.90 |
|
40.16 |
+12.19 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Amalie Mejer Lehmann |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.79 |
|
40.38 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ellen Binderup Trudslev |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+1.00 |
|
40.58 |
+12.61 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Maja Sólbjørg Ulberg |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.96 |
|
41.67 |
+13.70 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Lærke Røstad |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.95 |
|
42.68 |
+14.71 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Lena Piontkowitz |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.74 |
|
48.28 |
+20.31 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Wilma Karlberg |
2010 |
Herning Svømmeklub |
+0.39 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Agnes Seneca |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Maja Carlson |
2010 |
Struer Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 12:01:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.78 |
|
27.48 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silke Stevnhøj Sommer |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.72 |
|
29.82 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.67 |
|
29.90 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lærke Pilgaard Johansson |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.72 |
|
29.92 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.76 |
|
30.11 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
|
30.18 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja Juul Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.90 |
|
30.65 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.74 |
|
31.09 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Freya Magnussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.77 |
|
31.13 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lykke Emilie Lund |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.75 |
|
31.48 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.67 |
|
31.63 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nova V. Støy Toftegaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.80 |
|
31.85 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Freya Jensen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.73 |
|
32.00 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mynte Haaning |
2009 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.83 |
|
32.13 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ea T Jensen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.78 |
|
32.21 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Freya Tormod |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.76 |
|
32.86 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Astrid Martinez Vestergaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.78 |
|
32.87 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ida Egelund Jespersen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.83 |
|
33.03 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Caroline R. Frandsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.70 |
|
33.35 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alma Ahrendt |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.89 |
|
33.48 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Isabella Schøler Jönsson |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.81 |
|
33.84 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Isabel Lindeborg Hoff |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.69 |
|
33.90 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mai Skov |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.74 |
|
34.12 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
=24 |
|
Amalie Breum Nielsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.76 |
|
34.15 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
|
=24 |
|
Camilla Søjberg |
2009 |
HGF Svømning |
+0.76 |
|
34.15 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ida Frost Baltzer |
2009 |
Struer Svømmeklub |
+0.81 |
|
34.17 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ellen Hjarsbæk Hansen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.71 |
|
34.38 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Astrid Pedersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.69 |
|
34.41 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Lisa Linddal |
2009 |
TST Svømning |
+0.85 |
|
34.44 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Victoria Høgh |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.71 |
|
34.52 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Leonora Nielsen Mahnkopf |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.70 |
|
34.66 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Lærke Djernes |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.83 |
|
35.65 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Emilie Randrup |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.82 |
|
37.06 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.84 |
|
37.32 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Lærke Kidmose Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.94 |
|
37.35 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Alberte Lindeberg Dithlevsen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.83 |
|
38.74 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Lærke Mørk Emtekjær |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.78 |
|
38.82 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Ingrid Møldrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.90 |
|
39.39 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Jasmin Kirkedal Laursen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.79 |
|
39.63 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia Cecilia Dam Lisby |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.74 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 12:01:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Svenstrup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.67 |
|
29.20 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victoria Andersen Krabbe |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.82 |
|
29.24 |
+0.04 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma Kruse |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.79 |
|
29.63 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.79 |
|
29.69 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Dalsgaard Hansen |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.75 |
|
29.96 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Akselsen |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.78 |
|
30.88 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johanne Sørensen |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.78 |
|
30.89 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Johanne Holm Bork |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.88 |
|
31.05 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.73 |
|
31.17 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Zenia Lüneborg |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.77 |
|
31.74 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Philippa Vejby Krabbenhøft |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.72 |
|
32.83 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
|
33.08 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Malou Steffensen |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.86 |
|
33.30 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marie Porup Juulsgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.78 |
|
33.36 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Solvei Hjorth Melhedegaard |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
|
34.14 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Helene Munk Barfod |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.82 |
|
34.26 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Laura Kibsgaard |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.79 |
|
34.30 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Cecilie Have Pedersen |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.89 |
|
34.48 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Marie T. Lauridsen |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.97 |
|
34.56 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Thea Hause |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.83 |
|
34.62 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Gro Aanerud |
2008 |
TST Svømning |
+1.00 |
|
35.03 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sarah Bennetsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.83 |
|
35.40 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Maya Kirkeby |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.87 |
|
35.51 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ida-Marie Scavenius |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.75 |
|
35.97 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Signe Riis Mågård |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.66 |
|
36.01 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Mai Le |
2008 |
TST Svømning |
+0.90 |
|
36.06 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Frida Sand Kloster |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.73 |
|
36.34 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Salma Sophie Sigh Jeritslev |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.87 |
|
36.61 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Emilia Oltmann |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.88 |
|
38.39 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asta Klemmensen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.40 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Emilie Bæk Nielsen |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frida Møller Olesen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 12:01:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Frisvømning Damer 16 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.67 |
|
27.58 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ingrid Kirk Elkjær |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.70 |
|
29.02 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jasmin Haaning |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.74 |
|
29.07 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrea Kramer Liboriussen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.77 |
|
29.17 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sommer E. S. Jensen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
|
29.60 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Emma Kidmose Hansen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.71 |
|
29.72 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.75 |
|
29.72 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Line Knudsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.77 |
|
29.77 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sidsel Tang Christensen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.76 |
|
30.27 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Simone Trekær Klausen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.76 |
|
30.54 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Siegumfeldt |
2007 |
Swim Team Neptun |
+0.69 |
|
30.91 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Signe Marie Hornbek |
2006 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.74 |
|
31.02 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ane Walmar |
2007 |
Swim Team Neptun |
+0.75 |
|
31.08 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alberte Martiny Sørensen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.85 |
|
31.34 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maria Aakmann Andersen |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
|
31.67 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nelle Krogh |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.81 |
|
32.35 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ida K. Laursen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.71 |
|
32.46 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ida Frøsig Stengaard |
2002 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.61 |
|
32.61 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Rikke Andresen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.64 |
|
33.00 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Kamilla Ruseng Henriksen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.86 |
|
33.27 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Tilde Ask Hansen |
2007 |
Swim Team Neptun |
+0.75 |
|
33.43 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ida Sletø Bonde |
2007 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.78 |
|
34.19 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
+0.89 |
|
34.29 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
+0.84 |
|
34.33 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ida Mørup |
2006 |
HGF Svømning |
+0.84 |
|
34.85 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Freja Gram Henningsen |
2006 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.93 |
|
34.88 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Karoline K. Christiansen |
2006 |
TST Svømning |
+0.86 |
|
35.93 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Filippa Fiskaali |
2007 |
TST Svømning |
+0.83 |
|
36.05 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Laura Søby |
2006 |
Holstebro Svømme Club |
+0.78 |
|
40.32 |
+12.74 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liv Holst Andersen |
2007 |
TST Svømning |
+0.52 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Kongsgaard Jakobse |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.51 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Maja Mejls Hansen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 12:01:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 12:01.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Region Midtjylland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Region Midtjyllands Svømmeudvalg og Holst |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
28. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Rygsvømning Herrer 12 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hjalte Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.60 |
|
2:59.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Do Jespersen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.69 |
|
3:05.19 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.83 |
|
3:20.87 |
+21.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tristan Thygesen Andersen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
+0.67 |
|
3:46.58 |
+47.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Philip Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
+0.60 |
|
3:52.63 |
+53.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Egon Johan Dannesboe |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.71 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 EJ fortsat bevægelse ved vending v. 100 m |
|
|
|
|
- |
|
Eskild Longfors |
2012 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.88 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ikke rygliggende efter vending v. 50 m |
|
|
|
|
- |
|
Victor Mikkelsen |
2013 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.65 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse v. vendning v. 175 m. |
|
|
|
|
- |
|
William Fenger Biel |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 11:45:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Rygsvømning Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.87 |
|
2:55.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eddie Berg |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.64 |
|
2:59.05 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Johansen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.72 |
|
3:06.91 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jakob Munk Barfod |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.76 |
|
3:34.48 |
+38.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Philip W. Carlsen |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.75 |
|
3:34.75 |
+39.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frede Holler |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.82 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse v. vendning v. 125 m. |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 11:45:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Rygsvømning Herrer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.70 |
|
2:33.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.71 |
|
2:34.88 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.60 |
|
2:42.97 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
August Søjdis Svendsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.77 |
|
3:01.56 |
+27.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liam Thomsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.72 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 EJ fortsat bevægelse v. vendning v. 75 m. |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 11:45:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Rygsvømning Herrer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.67 |
|
2:28.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.69 |
|
2:30.26 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Albert Olesen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.57 |
|
2:40.06 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aske Binderup Trudslev |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+1.01 |
|
2:48.40 |
+19.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.62 |
|
2:51.58 |
+22.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andreas Jeppesen |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.65 |
|
2:55.42 |
+26.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nicolai Skivild Westing |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.69 |
|
2:57.20 |
+28.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Magnus Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.68 |
|
3:08.68 |
+39.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aksel Kirchert |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.89 |
|
3:13.69 |
+44.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mikkel Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.70 |
|
3:16.16 |
+47.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frederik Høgh |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.79 |
|
3:45.17 |
+1:16.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 11:45:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Rygsvømning Herrer 16 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.67 |
|
2:11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
+0.68 |
|
2:20.97 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karl B. Jørgensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.58 |
|
2:21.47 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.63 |
|
2:25.87 |
+14.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lucas Sørensen |
2007 |
HGF Svømning |
+0.61 |
|
2:49.13 |
+37.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 11:45:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 11:45.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Region Midtjylland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Region Midtjyllands Svømmeudvalg og Holst |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
28. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Rygsvømning Damer 12 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Winum Andersen |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.71 |
|
3:14.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lina Mohamad Ayadah |
2011 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.76 |
|
3:33.60 |
+19.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikoline Wright Nedergaard |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+1.14 |
|
3:46.23 |
+31.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adriana Casarello Jurjo |
2012 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven v. 75 m. |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 14:12:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Rygsvømning Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.69 |
|
2:50.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.72 |
|
2:50.82 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.68 |
|
2:52.86 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.74 |
|
3:05.05 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Naja Marie Dam Lisby |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.66 |
|
3:11.35 |
+21.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Signe Flarup |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.65 |
|
3:12.09 |
+21.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Andrea Kjær |
2010 |
HGF Svømning |
+0.81 |
|
3:21.73 |
+31.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maja Sólbjørg Ulberg |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.89 |
|
3:42.27 |
+51.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johanne Staub Rasmussen |
2010 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.74 |
|
4:19.50 |
+1:29.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amalie Mejer Lehmann |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.70 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse v. 25 m. |
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elvira Heine Sørensen |
2010 |
TST Svømning |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 14:12:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Rygsvømning Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.66 |
|
2:30.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.77 |
|
2:38.03 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Futtrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.73 |
|
2:48.66 |
+18.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liv Lade Keller |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.68 |
|
2:52.31 |
+21.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anne Caroline Dahl Reher |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.76 |
|
2:53.05 |
+22.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silja Bregenov |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.67 |
|
2:53.56 |
+22.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kristine Øvre |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.90 |
|
2:55.01 |
+24.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Freya Tormod |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.71 |
|
3:01.41 |
+30.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Freja Dall Christensen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.66 |
|
3:11.81 |
+41.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sif Klarskov Nielsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.67 |
|
3:33.66 |
+1:03.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.79 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse v. 100 m. |
|
|
|
|
- |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 14:12:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Rygsvømning Damer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.79 |
|
2:40.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.66 |
|
2:43.62 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Melanie Frank |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.74 |
|
2:47.36 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.73 |
|
2:52.07 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frida Flarup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.75 |
|
2:55.89 |
+14.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johanne Ishøi |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.61 |
|
2:57.86 |
+16.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.95 |
|
2:58.53 |
+17.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maria Dyrbye |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.82 |
|
3:00.04 |
+19.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Karoline Starup |
2008 |
HGF Svømning |
+0.80 |
|
3:06.63 |
+25.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Falgren |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.81 |
|
3:35.03 |
+54.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lærke Svenstrup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 14:12:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Rygsvømning Damer 16 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.61 |
|
2:23.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Signe Marie Hornbek |
2006 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.80 |
|
2:47.81 |
+24.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.73 |
|
2:47.83 |
+24.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
+0.72 |
|
3:06.35 |
+42.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Klara Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.65 |
|
3:07.69 |
+44.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Filippa Fiskaali |
2007 |
TST Svømning |
+0.80 |
|
3:27.71 |
+1:04.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 14:12:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 14:12.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Region Midtjylland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Region Midtjyllands Svømmeudvalg og Holst |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
28. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Butterfly Herrer 12 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bille Benjamin Drasbek |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.81 |
|
1:36.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Egon Johan Dannesboe |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.90 |
|
1:50.73 |
+14.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peter Storm Pedersen |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.65 |
|
1:53.94 |
+17.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 13:21:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Butterfly Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albert Pauli Andersen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.76 |
|
1:38.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:41.04 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.82 |
|
1:44.18 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 13:21:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Butterfly Herrer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Llobel |
2009 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:01.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.62 |
|
1:07.75 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:09.71 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:17.56 |
+15.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sander Thygesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:24.34 |
+22.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marius Lynggaard |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.73 |
|
1:26.96 |
+24.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:49.10 |
+47.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Lysgaard |
2009 |
HGF Svømning |
+0.86 |
|
2:16.60 |
+1:14.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustav Nordgaard |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.79 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benene / v. 23 m. |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 13:21:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Butterfly Herrer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.77 |
|
1:06.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Annas Sallam |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:07.42 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:08.66 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Martin Nygaard |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.78 |
|
1:08.96 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Yung K Gotfreds |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.58 |
|
1:09.11 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Munck Sommer |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.73 |
|
1:11.33 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lui Filipowicz |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.86 |
|
1:12.84 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jakob Wemmelund |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:17.65 |
+11.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Magnus Lindberg |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.85 |
|
1:27.46 |
+21.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Viggo Wind Løssing |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.71 |
|
1:30.75 |
+24.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Daniel Kring |
2008 |
HGF Svømning |
+0.72 |
|
1:32.65 |
+26.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Toke Stagaard Witt Jørgensen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.86 |
|
1:49.08 |
+42.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 13:21:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Butterfly Herrer 16 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Thulstrup Lemming |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.74 |
|
1:02.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Zilas Vilsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:09.24 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Dose |
2007 |
HGF Svømning |
+0.77 |
|
1:10.50 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonathan Nordendahl |
2006 |
Viborg Svømme Klub |
+0.70 |
|
1:11.41 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christoffer Nonbo Laigaard |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.79 |
|
1:13.09 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Villiam K. Carstensen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:16.78 |
+14.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adam Kristensen |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.77 |
|
1:19.02 |
+16.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christoffer Lüneborg |
2005 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:21.05 |
+18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Magnus Karlberg |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.82 |
|
1:21.99 |
+19.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Daniel Moraes Hansen |
2007 |
TST Svømning |
+0.84 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benene v. 78-100 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 13:21:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 13:21.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Region Midtjylland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Region Midtjyllands Svømmeudvalg og Holst |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
28. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Butterfly Damer 12 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:28.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Ane Nielsen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:33.75 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilie Ditlev Lund |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.79 |
|
1:41.99 |
+13.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Ishøi |
2011 |
Struer Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:43.56 |
+14.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnes Lorenzen Olesen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:47.38 |
+18.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karla Edeling Tornvig Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:58.45 |
+29.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Sofie Elkjær |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.79 |
|
2:04.18 |
+35.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Nicoline Sønde Bertelse |
2011 |
TST Svømning |
+0.87 |
|
2:06.61 |
+37.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 13:02:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Butterfly Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.63 |
|
1:09.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Dürr Toft-Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:23.21 |
+13.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.82 |
|
1:29.10 |
+19.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Signe Møller Rasmussen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.83 |
|
1:30.95 |
+21.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Vendelbo |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:31.65 |
+21.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia-Elena Plaesu |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:33.01 |
+23.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.87 |
|
1:38.64 |
+28.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Claire Kølbæk Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
+0.91 |
|
1:50.43 |
+40.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maja Carlson |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:52.08 |
+42.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 13:02:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Butterfly Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:10.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.76 |
|
1:13.38 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:13.96 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nova V. Støy Toftegaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.85 |
|
1:18.32 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:23.05 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:23.63 |
+12.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silke Stevnhøj Sommer |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:23.82 |
+12.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Freya Jensen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:24.46 |
+13.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Merle Marie Pape |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.70 |
|
1:25.02 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Signe Madsen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.82 |
|
1:25.16 |
+14.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lærke Jakobsen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.79 |
|
1:27.93 |
+17.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Karen Holst Jacobsen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.96 |
|
1:28.38 |
+17.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Friis Stenholt |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.87 |
|
1:28.95 |
+18.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lykke Emilie Lund |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:29.57 |
+18.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Freya Magnussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.82 |
|
1:30.33 |
+19.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ida Egelund Jespersen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.83 |
|
1:31.67 |
+20.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Freja Dall Christensen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.71 |
|
1:32.74 |
+21.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Isabella Schøler Jönsson |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.76 |
|
1:34.14 |
+23.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Leonora Nielsen Mahnkopf |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:34.76 |
+23.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lisa Linddal |
2009 |
TST Svømning |
+0.85 |
|
1:42.22 |
+31.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sif Klarskov Nielsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:55.46 |
+44.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 13:02:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Butterfly Damer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:14.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lærke Damgaard |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:14.73 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karoline Starup |
2008 |
HGF Svømning |
+0.75 |
|
1:26.44 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Flarup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.77 |
|
1:26.70 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Kibsgaard |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.75 |
|
1:33.78 |
+19.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thea Hause |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.83 |
|
1:33.97 |
+19.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Solvei Hjorth Melhedegaard |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.81 |
|
1:41.45 |
+26.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida-Marie Scavenius |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:49.58 |
+34.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 13:02:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Butterfly Damer 16 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louise D. Liboriussen |
2002 |
Viborg Svømme Klub |
+0.71 |
|
1:04.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.66 |
|
1:06.98 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rikke Ydemann Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
+0.64 |
|
1:09.04 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Kongsgaard Jakobse |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.72 |
|
1:13.08 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freya Ellebye |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.75 |
|
1:13.27 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Martiny Sørensen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.91 |
|
1:15.12 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:24.00 |
+19.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karoline K. Christiansen |
2006 |
TST Svømning |
+0.83 |
|
1:25.96 |
+21.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida K. Laursen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:27.81 |
+23.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 13:02:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 13:02.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Region Midtjylland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Region Midtjyllands Svømmeudvalg og Holst |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
28. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 1500m Frisvømning Herrer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Llobel |
2009 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.78 |
|
19:10.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.72 |
|
19:14.79 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 13:42:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 1500m Frisvømning Herrer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.83 |
|
19:04.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.77 |
|
20:08.70 |
+1:04.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakob Rickers |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.72 |
|
20:18.41 |
+1:13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aske Binderup Trudslev |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.80 |
|
20:18.98 |
+1:14.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.76 |
|
20:27.08 |
+1:22.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 13:42:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 1500m Frisvømning Herrer 16 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
|
16:13.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.70 |
|
16:58.74 |
+44.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.72 |
|
17:22.29 |
+1:08.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.80 |
|
17:56.49 |
+1:42.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
+0.72 |
|
18:41.65 |
+2:27.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustav Houmann Pallesen |
2007 |
TST Svømning |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 13:42:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 13:42.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Region Midtjylland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Region Midtjyllands Svømmeudvalg og Holst |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
28. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 800m Frisvømning Damer 12 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Ryvold |
2011 |
TST Svømning |
+0.88 |
|
14:50.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 14:39:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 800m Frisvømning Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.66 |
|
10:36.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wilma Karlberg |
2010 |
Herning Svømmeklub |
+0.73 |
|
12:32.19 |
+1:56.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 14:39:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 800m Frisvømning Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.77 |
|
10:08.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
|
10:23.11 |
+14.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.76 |
|
10:24.22 |
+15.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.70 |
|
10:54.90 |
+46.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.72 |
|
11:13.96 |
+1:05.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Filippa Fleng |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.75 |
|
13:12.75 |
+3:03.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lisa Linddal |
2009 |
TST Svømning |
+0.84 |
|
13:28.00 |
+3:19.18 |
|
tid koorigeret jf. OD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 14:39:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 800m Frisvømning Damer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.79 |
|
10:06.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.79 |
|
10:19.75 |
+13.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.72 |
|
10:24.58 |
+18.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.69 |
|
10:27.01 |
+20.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gro Aanerud |
2008 |
TST Svømning |
+1.06 |
|
12:36.13 |
+2:29.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Louise Jeppesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 14:39:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 800m Frisvømning Damer 16 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.76 |
|
9:33.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Line Knudsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.77 |
|
10:13.25 |
+39.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simone Trekær Klausen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.73 |
|
10:22.36 |
+48.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sommer E. S. Jensen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.82 |
|
10:29.24 |
+55.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ingrid Kirk Elkjær |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.72 |
|
10:38.26 |
+1:04.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ane Walmar |
2007 |
Swim Team Neptun |
+0.76 |
|
11:02.94 |
+1:29.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
+0.84 |
|
11:15.95 |
+1:42.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Silke Sejr Elgaard Jørgensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.73 |
|
11:41.08 |
+2:07.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kamilla Ruseng Henriksen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.89 |
|
12:12.42 |
+2:38.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Frøsig Stengaard |
2002 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.65 |
|
12:37.03 |
+3:03.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Karoline K. Christiansen |
2006 |
TST Svømning |
+0.86 |
|
13:04.73 |
+3:31.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 14:39:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 14:40.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Region Midtjylland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Region Midtjyllands Svømmeudvalg og Holst |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
28. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Rygsvømning Herrer 12 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Do Jespersen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.70 |
|
39.08 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.87 |
|
42.12 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malthe Sloth |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.75 |
|
44.19 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bertel Engholm Jøns Johansen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
+0.73 |
|
44.39 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskar Berg |
2012 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.68 |
|
47.63 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eduard Cazacu |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.80 |
|
47.93 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tristan Thygesen Andersen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
+0.74 |
|
48.27 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederik Nordestgaard Brixen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.74 |
|
49.16 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johannes Danvøgg Jeppesen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.76 |
|
49.82 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lauge Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.71 |
|
50.33 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.71 |
|
50.98 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lei Andersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.78 |
|
52.74 |
+13.66 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frederik Hammer |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.84 |
|
55.16 |
+16.08 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jakob Wichmann Kristensen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.95 |
|
59.16 |
+20.08 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anders Kousgaard Pind Lavrse |
2012 |
Ikast Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:05.08 |
+26.00 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Vium Demant |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.66 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Frederik Rossau Larsen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+1.01 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ikke rygliggende efter vending v. 26 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 15:08:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Rygsvømning Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eddie Berg |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.62 |
|
36.63 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.83 |
|
37.83 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Johansen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.72 |
|
38.02 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.83 |
|
39.61 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johan Kirkeby |
2010 |
Herning Svømmeklub |
+0.62 |
|
41.98 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Benjamin Nørremark |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.91 |
|
43.27 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magnus Fangel Sørensen |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.74 |
|
43.33 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oscar Lund Rasmussen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.92 |
|
44.06 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jakob Munk Barfod |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.66 |
|
45.81 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Philip W. Carlsen |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.73 |
|
46.03 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
August Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+1.71 |
|
47.54 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kristian Boutrup |
2010 |
Holstebro Svømme Club |
+0.79 |
|
51.27 |
+14.64 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rasmus Skifter Holm Jensen |
2010 |
HGF Svømning |
+0.66 |
|
52.95 |
+16.32 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marcus Krogh |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.72 |
|
54.71 |
+18.08 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mathias Jungersen |
2010 |
Holstebro Svømme Club |
+1.02 |
|
58.83 |
+22.20 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Karl Ballegaard Preuthun |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:01.55 |
+24.92 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vilhelm Mazanti |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.66 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 15:08:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Rygsvømning Herrer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.63 |
|
33.36 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.68 |
|
33.88 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sander Thygesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.56 |
|
34.74 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.57 |
|
35.52 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aksel Bragh-Kloppenborg |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.70 |
|
37.18 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julius Enevoldsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.84 |
|
39.09 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
August Søjdis Svendsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.79 |
|
39.75 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asger Wille Di Giuseppe |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.70 |
|
39.78 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gustav Nordgaard |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.70 |
|
43.02 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonas Olsen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.71 |
|
46.14 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
William Lysgaard |
2009 |
HGF Svømning |
+0.69 |
|
47.75 |
+14.39 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kristian Johnsen Andersen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 15:08:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Rygsvømning Herrer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viggo Rohde |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.61 |
|
28.16 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.74 |
|
30.28 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.70 |
|
30.79 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.67 |
|
31.75 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.77 |
|
33.75 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Buch |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.73 |
|
34.19 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Falk Olesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.66 |
|
34.33 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.69 |
|
34.47 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jakob Wemmelund |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.69 |
|
35.06 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johannes Grud Olsen |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.64 |
|
35.90 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nicolai Skivild Westing |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.78 |
|
38.57 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Carl Christian Caben Sommer |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.63 |
|
38.68 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kasper Bundgaard |
2008 |
TST Svømning |
+1.09 |
|
40.20 |
+12.04 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rasmus Fangel Sørensen |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.77 |
|
41.37 |
+13.21 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mikkel Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.66 |
|
43.03 |
+14.87 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sebastian Ekström |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.70 |
|
47.47 |
+19.31 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Frederik Høgh |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.88 |
|
53.85 |
+25.69 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.69 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven v. 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Albert Olesen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 15:08:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Rygsvømning Herrer 16 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karl B. Jørgensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.53 |
|
29.52 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
+0.66 |
|
30.26 |
+0.74 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Villiam K. Carstensen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.72 |
|
33.12 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Askov Møller Petersen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.59 |
|
33.16 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jacob Bach-Valeur |
2004 |
HGF Svømning |
+0.80 |
|
33.28 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Magnus Karlberg |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.73 |
|
34.41 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Golczyk Jensen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.78 |
|
34.63 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jacob Taudorf |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.63 |
|
34.92 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rasmus T Skalshøj |
2006 |
Struer Svømmeklub |
+0.65 |
|
35.04 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lucas Sørensen |
2007 |
HGF Svømning |
+0.62 |
|
35.67 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mikkel Fisker Nielsen |
2007 |
HGF Svømning |
+0.79 |
|
35.99 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sebastian Holler Bødtker |
2007 |
HGF Svømning |
+0.71 |
|
36.80 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Daniel Moraes Hansen |
2007 |
TST Svømning |
+0.87 |
|
39.57 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Gustav Houmann Pallesen |
2007 |
TST Svømning |
+0.95 |
|
40.96 |
+11.44 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Karl Emil Stæhr Lose |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.73 |
|
41.71 |
+12.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 15:08:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 15:09.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Region Midtjylland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Region Midtjyllands Svømmeudvalg og Holst |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
28. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Rygsvømning Damer 12 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.68 |
|
39.33 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Zimu Wang |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.81 |
|
39.80 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Skjærris Lund |
2011 |
Swim Team Neptun |
+1.13 |
|
41.88 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid Hjarsbæk Hansen |
2012 |
Holstebro Svømme Club |
+0.99 |
|
42.01 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Ishøi |
2011 |
Struer Svømmeklub |
+0.63 |
|
44.45 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Westing |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
|
44.74 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
+0.81 |
|
45.14 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nikoline Wright Nedergaard |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+1.14 |
|
48.21 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Carlson |
2012 |
Struer Svømmeklub |
+0.82 |
|
49.06 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gry Lønne Jensen |
2012 |
Ikast Svømmeklub |
+0.78 |
|
49.15 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Linn Kristine Banggaard |
2012 |
Ikast Svømmeklub |
+0.71 |
|
49.31 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ellen Jensen |
2012 |
Struer Svømmeklub |
+0.63 |
|
50.06 |
+10.73 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Asta Nonbo Pilegaard |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.93 |
|
50.36 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anna Pripsø Larsen |
2012 |
Struer Svømmeklub |
+0.78 |
|
51.52 |
+12.19 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Laura Nicoline Sønde Bertelse |
2011 |
TST Svømning |
+0.87 |
|
51.75 |
+12.42 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anna-Sophia Huynh Strøbech |
2011 |
Herning Svømmeklub |
+0.70 |
|
53.25 |
+13.92 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alberte Svane Koukoumis |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.82 |
|
55.42 |
+16.09 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nanna Le Bundgaard |
2011 |
TST Svømning |
+0.77 |
|
56.78 |
+17.45 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Minna Holst Jacobsen |
2013 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.73 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 ej fortsat bevægelse v. 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Freja Ane Nielsen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
+0.67 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse v. 25 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 15:38:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Rygsvømning Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.68 |
|
36.47 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.73 |
|
38.01 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agnes Seneca |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.74 |
|
39.45 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.97 |
|
39.49 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Naja Marie Dam Lisby |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.63 |
|
39.81 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Vendelbo |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.79 |
|
40.10 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elisabeth Sinem Güven |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.78 |
|
41.19 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Meise Eva Dahl Koldkur |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.87 |
|
42.08 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Signe Flarup |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.75 |
|
42.24 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Andrea Kjær |
2010 |
HGF Svømning |
+0.85 |
|
42.78 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Karoline Sommer Søndergaard |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.78 |
|
45.20 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Amalie Ørtoft Iversen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.75 |
|
46.14 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mia Aggerholm Jensen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.81 |
|
46.23 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Liva Krag |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.87 |
|
46.46 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elvira Heine Sørensen |
2010 |
TST Svømning |
+0.66 |
|
52.17 |
+15.70 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Johanne Staub Rasmussen |
2010 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.75 |
|
59.08 |
+22.61 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+1.03 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Victoria Pauli Thorhauge |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.91 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ikke rygliggende efter vending V 27 m |
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 15:38:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Rygsvømning Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.65 |
|
33.37 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lærke Pilgaard Johansson |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.65 |
|
34.29 |
+0.92 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.63 |
|
35.41 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristine Øvre |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.83 |
|
35.87 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Futtrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.67 |
|
36.21 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Signe Madsen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.69 |
|
36.60 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silke Stevnhøj Sommer |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.77 |
|
36.64 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline R. Frandsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.66 |
|
36.88 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anne Caroline Dahl Reher |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.74 |
|
37.04 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Freja Dall Christensen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.76 |
|
38.56 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Astrid Martinez Vestergaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.79 |
|
39.50 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Camilla Søjberg |
2009 |
HGF Svømning |
+0.65 |
|
40.26 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Leonora Nielsen Mahnkopf |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.75 |
|
40.43 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofia Cecilia Dam Lisby |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.76 |
|
40.59 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ingrid Møldrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.83 |
|
42.90 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alberte Lindeberg Dithlevsen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.81 |
|
43.63 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sif Klarskov Nielsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.82 |
|
43.86 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.89 |
|
44.71 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lærke Kidmose Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.72 |
|
46.24 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Frost Baltzer |
2009 |
Struer Svømmeklub |
+0.87 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse v. 25 m. |
|
|
|
|
- |
|
Lisa Linddal |
2009 |
TST Svømning |
+0.88 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven v. 20 m |
|
|
|
|
- |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 15:38:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Rygsvømning Damer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Damgaard |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.74 |
|
35.12 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Melanie Frank |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.75 |
|
36.14 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asta Klemmensen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.66 |
|
36.68 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marie Porup Juulsgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.71 |
|
37.20 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.94 |
|
37.91 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johanne Ishøi |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.61 |
|
38.05 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marie T. Lauridsen |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.83 |
|
38.87 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Sarah Bennetsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.70 |
|
39.57 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Cecilie Have Pedersen |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.90 |
|
39.57 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Kibsgaard |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.73 |
|
40.04 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.79 |
|
40.31 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilie Bæk Nielsen |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.93 |
|
42.73 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frida Sand Kloster |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.75 |
|
43.40 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida-Marie Scavenius |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.80 |
|
43.54 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ida Falgren |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.79 |
|
44.06 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emilia Oltmann |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.67 |
|
44.44 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mai Le |
2008 |
TST Svømning |
+0.84 |
|
45.44 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Signe Riis Mågård |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.63 |
|
45.69 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Gro Aanerud |
2008 |
TST Svømning |
+0.79 |
|
45.79 |
+10.67 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frida Møller Olesen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 15:38:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Rygsvømning Damer 16 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.63 |
|
30.22 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sidsel Tang Christensen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.74 |
|
34.77 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Kidmose Hansen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.63 |
|
34.93 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.90 |
|
35.77 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Signe Marie Hornbek |
2006 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.82 |
|
36.30 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silke Sejr Elgaard Jørgensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.63 |
|
37.61 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Klara Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.60 |
|
38.52 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tilde Ask Hansen |
2007 |
Swim Team Neptun |
+0.66 |
|
39.23 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
+0.79 |
|
39.44 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Filippa Fiskaali |
2007 |
TST Svømning |
+1.13 |
|
41.24 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laura Søby |
2006 |
Holstebro Svømme Club |
+0.74 |
|
46.38 |
+16.16 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Liv Holst Andersen |
2007 |
TST Svømning |
+0.75 |
|
48.63 |
+18.41 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Louise D. Liboriussen |
2002 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 15:38:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 15:38.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Region Midtjylland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Region Midtjyllands Svømmeudvalg og Holst |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
28. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Brystsvømning Herrer 12 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.85 |
|
3:44.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jacob Zacharias Davidson |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.84 |
|
3:49.00 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Mikkelsen |
2013 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.69 |
|
4:01.78 |
+17.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Schwaner |
2013 |
Herning Svømmeklub |
+0.91 |
|
4:10.21 |
+25.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lei Andersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.77 |
|
5:05.14 |
+1:20.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
William Fenger Biel |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.78 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Ikke samtidige arme, eller i samme plan v. 17 m |
|
|
|
|
- |
|
Leo Lykke Justesen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 16:17:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Brystsvømning Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adam Sallam |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.69 |
|
3:15.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.80 |
|
3:35.73 |
+20.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Santino Alexander Galacho |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
|
3:45.23 |
+29.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Thisted Andersen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.82 |
|
3:46.26 |
+30.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
August Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.85 |
|
3:47.00 |
+31.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Ivarsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.79 |
|
3:55.04 |
+39.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karl Ballegaard Preuthun |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 16:17:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Brystsvømning Herrer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marius Lynggaard |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.77 |
|
3:04.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gabriel Oostwouder |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.74 |
|
3:07.87 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Odgaard |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.83 |
|
3:20.34 |
+15.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liam Thomsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.92 |
|
3:29.01 |
+24.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.85 |
|
3:36.01 |
+31.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonathan Patuel Hansen |
2009 |
Struer Svømmeklub |
+0.91 |
|
4:11.39 |
+1:06.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kristian Johnsen Andersen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 16:17:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Brystsvømning Herrer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Yung K Gotfreds |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.60 |
|
2:41.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.83 |
|
2:57.38 |
+16.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Langberg Aakjær |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.78 |
|
3:02.80 |
+21.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Max-Emil Momme |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.83 |
|
3:03.80 |
+22.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hjalte Damgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.68 |
|
3:06.03 |
+25.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simon Vennekilde |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.80 |
|
3:10.10 |
+29.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kasper Bundgaard |
2008 |
TST Svømning |
+0.88 |
|
3:26.06 |
+45.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Daniel Kring |
2008 |
HGF Svømning |
+0.81 |
|
3:28.90 |
+47.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Høgh |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.95 |
|
4:42.79 |
+2:01.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 16:17:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Brystsvømning Herrer 16 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.77 |
|
2:38.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Stilling |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.73 |
|
2:51.51 |
+13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Karlberg |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.91 |
|
3:10.57 |
+32.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 16:17:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 16:17.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Region Midtjylland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Region Midtjyllands Svømmeudvalg og Holst |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
28. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Brystsvømning Damer 12 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Ishøi |
2011 |
Struer Svømmeklub |
+0.79 |
|
3:39.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Carlson |
2012 |
Struer Svømmeklub |
+0.89 |
|
3:39.38 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agnes Lorenzen Olesen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.70 |
|
3:42.57 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie Skovdal |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.98 |
|
3:46.74 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Nielsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.71 |
|
3:49.18 |
+10.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sheila Mortensgaard |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.77 |
|
3:50.41 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.76 |
|
3:55.80 |
+16.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Camilla Petersen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.84 |
|
3:58.36 |
+19.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eva Høgfeldt |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+1.12 |
|
4:08.14 |
+29.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nanna Le Bundgaard |
2011 |
TST Svømning |
+0.97 |
|
4:09.72 |
+30.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Victoria Vinther Zandberg |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.77 |
|
4:25.77 |
+46.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 18:55:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Brystsvømning Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.85 |
|
3:06.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.86 |
|
3:06.90 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.83 |
|
3:08.93 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Signe Møller Rasmussen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.86 |
|
3:25.31 |
+18.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Madsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.85 |
|
3:29.21 |
+22.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.75 |
|
3:31.26 |
+24.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Freja Dahl |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.80 |
|
3:32.66 |
+25.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amalie Mejer Lehmann |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.80 |
|
3:35.22 |
+28.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Signe Hansen |
2010 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.75 |
|
3:54.03 |
+47.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Daria-Loana Panagachi-Tanasa |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.89 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Ellen Binderup Trudslev |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+1.01 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 ikke samtidigt berøring med begge hænder v. 175 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 18:55:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Brystsvømning Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.78 |
|
2:54.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lærke Jakobsen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.90 |
|
2:59.76 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Juul Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.80 |
|
3:00.84 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.76 |
|
3:03.52 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ea T Jensen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.83 |
|
3:04.18 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Futtrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.77 |
|
3:08.91 |
+14.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Merle Marie Pape |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.71 |
|
3:17.82 |
+23.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Friis Stenholt |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.89 |
|
3:18.17 |
+23.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Victoria Høgh |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.70 |
|
3:19.10 |
+24.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Camilla Søjberg |
2009 |
HGF Svømning |
+0.73 |
|
3:19.21 |
+24.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.70 |
|
3:19.27 |
+24.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Astrid Pedersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.66 |
|
3:27.41 |
+32.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Isabel Lindeborg Hoff |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.71 |
|
3:31.11 |
+36.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alma Ahrendt |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.95 |
|
3:40.40 |
+45.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emilie Randrup |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.83 |
|
3:40.74 |
+46.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jasmin Kirkedal Laursen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.79 |
|
3:51.65 |
+57.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lærke Djernes |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabella Schøler Jönsson |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 18:55:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Brystsvømning Damer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.76 |
|
3:05.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silke Østrup |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.75 |
|
3:09.87 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mai Le |
2008 |
TST Svømning |
+0.83 |
|
3:39.09 |
+33.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maya Kirkeby |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.87 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Frida Møller Olesen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 18:55:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Brystsvømning Damer 16 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gertrude Grjunberga |
2005 |
Struer Svømmeklub |
+0.72 |
|
2:41.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.78 |
|
2:43.21 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maria Aakmann Andersen |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.76 |
|
2:53.88 |
+11.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
+0.85 |
|
3:10.66 |
+28.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Mørup |
2006 |
HGF Svømning |
+0.89 |
|
3:21.50 |
+39.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liv Holst Andersen |
2007 |
TST Svømning |
+0.90 |
|
3:50.50 |
+1:08.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freya Ellebye |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 18:55:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 18:55.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Region Midtjylland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Region Midtjyllands Svømmeudvalg og Holst |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
28. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Medley Herrer 12 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:19.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Do Jespersen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.88 |
|
1:28.09 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hjalte Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.76 |
|
1:28.14 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:28.63 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Benjamin Parra Andreasen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:33.64 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bille Benjamin Drasbek |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.87 |
|
1:34.58 |
+14.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Vium Demant |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.76 |
|
1:35.88 |
+16.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Schwaner |
2013 |
Herning Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:40.67 |
+20.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Malthe Sloth |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.68 |
|
1:41.24 |
+21.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jacob Zacharias Davidson |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:41.91 |
+22.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tristan Thygesen Andersen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:42.50 |
+22.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Peter Storm Pedersen |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.65 |
|
1:42.85 |
+23.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Victor Mikkelsen |
2013 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.82 |
|
1:44.58 |
+24.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johan Bach Andreasen |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.68 |
|
1:45.73 |
+25.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Philip Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:46.52 |
+26.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lauge Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.87 |
|
1:47.03 |
+27.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Eduard Cazacu |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.94 |
|
1:47.10 |
+27.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Johannes Danvøgg Jeppesen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.70 |
|
1:49.39 |
+29.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Frederik Hammer |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+1.00 |
|
1:49.77 |
+30.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Bastian Norge Dam |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:52.49 |
+32.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.86 |
|
2:01.77 |
+42.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lei Andersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.81 |
|
2:04.47 |
+44.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Frederik Nordestgaard Brixen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.81 |
|
2:17.74 |
+57.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bertel Engholm Jøns Johansen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
+0.64 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Ej synkrone arme i fly 0 - 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Jakob Wichmann Kristensen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt. Afslutning på mave efter ryg |
|
|
|
|
- |
|
Anders Kousgaard Pind Lavrse |
2012 |
Ikast Svømmeklub |
+1.01 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benene v. 10 m |
|
|
|
|
- |
|
Eskild Longfors |
2012 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.84 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Oskar Berg |
2012 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leo Lykke Justesen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 17:54:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Medley Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eddie Berg |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:19.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Faaborg Rytter |
2010 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.74 |
|
1:20.08 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adam Sallam |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:20.45 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:26.09 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:28.87 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:29.54 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oscar Lund Rasmussen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.84 |
|
1:31.47 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:32.13 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:32.86 |
+13.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mads Ivarsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:34.43 |
+14.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Santino Alexander Galacho |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.87 |
|
1:34.64 |
+14.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Albert Pauli Andersen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.77 |
|
1:36.67 |
+16.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Carl Graversgaard |
2010 |
Holstebro Svømme Club |
+0.78 |
|
1:36.69 |
+16.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Magnus Fangel Sørensen |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.68 |
|
1:39.16 |
+19.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
August Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.82 |
|
1:42.70 |
+22.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Philip W. Carlsen |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.82 |
|
1:45.78 |
+26.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Frede Holler |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:46.16 |
+26.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Benjamin Thisted Andersen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.83 |
|
1:52.38 |
+32.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Vilhelm Mazanti |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:52.64 |
+32.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mathias Jungersen |
2010 |
Holstebro Svømme Club |
+0.80 |
|
1:52.93 |
+33.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Rasmus Skifter Holm Jensen |
2010 |
HGF Svømning |
+0.84 |
|
1:53.04 |
+33.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Kristian Boutrup |
2010 |
Holstebro Svømme Club |
+0.91 |
|
1:53.76 |
+34.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Karl Ballegaard Preuthun |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.98 |
|
2:07.22 |
+47.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Benjamin Nørremark |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+1.02 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad (2 armtag under vand v. 54 m) |
|
|
|
|
- |
|
Johan Kirkeby |
2010 |
Herning Svømmeklub |
+0.77 |
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 17:54:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Medley Herrer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Llobel |
2009 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:07.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albert Grove |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.67 |
|
1:10.68 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.61 |
|
1:10.95 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.72 |
|
1:11.08 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:11.71 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.60 |
|
1:14.88 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gabriel Oostwouder |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.74 |
|
1:16.18 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:17.14 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:17.54 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:18.10 |
+10.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
|
1:22.16 |
+14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Florent Asllanaj |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:23.02 |
+15.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marius Lynggaard |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.83 |
|
1:23.83 |
+16.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Asger Wille Di Giuseppe |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.76 |
|
1:25.08 |
+17.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Julius Enevoldsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.84 |
|
1:25.49 |
+17.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
August Søjdis Svendsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:31.64 |
+23.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.85 |
|
1:32.35 |
+24.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Silas Østlund |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:32.73 |
+25.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jonas Olsen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.75 |
|
1:36.89 |
+29.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Gustav Nordgaard |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:37.55 |
+29.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aksel Bragh-Kloppenborg |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.80 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt. afsl. med en hånd v. bryst 75 m. |
|
|
|
|
- |
|
Filip Kromann Laschewski |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.81 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt. Ej samtidig berøring ved afsl. i bryst 75 m. |
|
|
|
|
- |
|
William D. Lindberg |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.82 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven v. 48 m |
|
|
|
|
- |
|
Sander Thygesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.63 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benene. Bryst pull out under vand v. 8 m - (i fly) brystben. |
|
|
|
|
- |
|
Kristian Johnsen Andersen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 17:54:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Medley Herrer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viggo Rohde |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.68 |
|
1:04.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:08.32 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Annas Sallam |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:09.02 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noah Bie Bock |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:09.19 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:09.30 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:09.41 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.78 |
|
1:09.47 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.74 |
|
1:10.08 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Adam Bisgaard |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.65 |
|
1:10.38 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Niels Andreasen |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.64 |
|
1:11.02 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Martin Nygaard |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.80 |
|
1:11.06 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alexander Buch |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:12.18 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:12.67 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lui Filipowicz |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.87 |
|
1:13.62 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.85 |
|
1:13.77 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:14.63 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Gustav Falk Olesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:15.83 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.67 |
|
1:16.24 |
+11.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jakob Rickers |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.76 |
|
1:19.18 |
+14.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Simon Vennekilde |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.75 |
|
1:19.21 |
+14.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Johannes Grud Olsen |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.79 |
|
1:19.60 |
+15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Viggo Wind Løssing |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.69 |
|
1:21.07 |
+16.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Aksel Kirchert |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:22.68 |
+18.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Magnus Lindberg |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.87 |
|
1:23.54 |
+18.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Kasper Bundgaard |
2008 |
TST Svømning |
+0.76 |
|
1:24.56 |
+19.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Andreas Jeppesen |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.66 |
|
1:26.03 |
+21.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Carl Christian Caben Sommer |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:27.81 |
+23.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Rasmus Fangel Sørensen |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.74 |
|
1:30.07 |
+25.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Toke Stagaard Witt Jørgensen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.89 |
|
1:44.81 |
+40.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malthe Le Fevre |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.28 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.72 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt. Afsl. med en hånd i fly v. 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Malthe Schaaf |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.81 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt. Afslutte ryg på mave 50 m. |
|
|
|
|
- |
|
Magnus Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.84 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ikke rygliggende efter vending v. 26 m |
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.85 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benene v. 24 m |
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Ekström |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vitus Kirkegaard |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Albert Olesen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 17:54:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Medley Herrer 16 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.71 |
|
58.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.69 |
|
1:04.47 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Fløche Fuglsang |
2002 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:04.56 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.72 |
|
1:05.57 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Thulstrup Lemming |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.76 |
|
1:06.30 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Zilas Vilsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:06.38 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:07.35 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noah Brendholdt |
2004 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.72 |
|
1:08.18 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.73 |
|
1:08.39 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jacob Bach-Valeur |
2004 |
HGF Svømning |
+0.70 |
|
1:08.90 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Felix Piontkowitz |
2007 |
Struer Svømmeklub |
+0.55 |
|
1:09.78 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jonathan Nordendahl |
2006 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
|
1:11.50 |
+12.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marius Lund Bendixen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:11.59 |
+12.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Luka Kepser |
2007 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:12.20 |
+13.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Dan Skov |
2006 |
Holstebro Svømme Club |
+0.82 |
|
1:12.74 |
+13.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Christoffer Nonbo Laigaard |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.81 |
|
1:13.24 |
+14.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Christoffer Lüneborg |
2005 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:14.25 |
+15.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jonas Golczyk Jensen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.66 |
|
1:16.33 |
+17.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Villiam K. Carstensen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:16.37 |
+17.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Rasmus T Skalshøj |
2006 |
Struer Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:17.10 |
+18.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kasper Langhoff Christensen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.77 |
|
1:17.28 |
+18.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Adam Kristensen |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.88 |
|
1:20.04 |
+21.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Daniel Moraes Hansen |
2007 |
TST Svømning |
+0.84 |
|
1:20.71 |
+21.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sebastian Holler Bødtker |
2007 |
HGF Svømning |
+0.85 |
|
1:21.57 |
+22.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Fisker Nielsen |
2007 |
HGF Svømning |
+0.71 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 17:54:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 17:54.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Region Midtjylland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Region Midtjyllands Svømmeudvalg og Holst |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
28. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Medley Damer 12 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Winum Andersen |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.69 |
|
1:25.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Katrine Wulf |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.68 |
|
1:26.60 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:28.40 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Zimu Wang |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.87 |
|
1:28.53 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:28.56 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cecilie Ditlev Lund |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.80 |
|
1:31.25 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karolina H. Fyrstman |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:31.83 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Arianna Sørensen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.91 |
|
1:32.36 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Freja Ane Nielsen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
+0.82 |
|
1:34.63 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:35.15 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Agnes Lorenzen Olesen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:35.21 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Westing |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.76 |
|
1:35.74 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lina Mohamad Ayadah |
2011 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.87 |
|
1:35.99 |
+10.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Thea Holmegaard Caludan |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:36.27 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Laura Vejsgaard Lund |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.83 |
|
1:37.18 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Caroline Ishøi |
2011 |
Struer Svømmeklub |
+0.87 |
|
1:37.93 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emma Sofie Elkjær |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.78 |
|
1:40.12 |
+14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Camilla Petersen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:41.35 |
+16.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ida Carlson |
2012 |
Struer Svømmeklub |
+0.82 |
|
1:41.56 |
+16.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Astrid Hjarsbæk Hansen |
2012 |
Holstebro Svømme Club |
+0.88 |
|
1:41.67 |
+16.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Eva Høgfeldt |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.96 |
|
1:42.35 |
+17.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nikoline Wright Nedergaard |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+1.07 |
|
1:42.99 |
+17.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Karla Edeling Tornvig Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:43.05 |
+17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sheila Mortensgaard |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:43.85 |
+18.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Rihanna Lillevang |
2011 |
Holstebro Svømme Club |
+0.84 |
|
1:43.87 |
+18.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Clara Nielsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:44.27 |
+18.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Josefine Berring Ekander |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.72 |
|
1:44.75 |
+19.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Adriana Casarello Jurjo |
2012 |
Herning Svømmeklub |
+0.83 |
|
1:45.16 |
+19.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Julie Skovdal |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.96 |
|
1:45.35 |
+20.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Laura Nicoline Sønde Bertelse |
2011 |
TST Svømning |
+0.87 |
|
1:51.20 |
+25.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Juliane Holler |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.90 |
|
1:51.61 |
+26.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Ellen Jensen |
2012 |
Struer Svømmeklub |
+0.83 |
|
1:53.33 |
+28.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Lærke Ryvold |
2011 |
TST Svømning |
+0.86 |
|
1:54.41 |
+29.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Anna-Sophia Huynh Strøbech |
2011 |
Herning Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:55.14 |
+29.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Nanna Le Bundgaard |
2011 |
TST Svømning |
+1.01 |
|
1:58.03 |
+32.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Alberte Svane Koukoumis |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.91 |
|
2:09.19 |
+43.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Linn Kristine Banggaard |
2012 |
Ikast Svømmeklub |
+0.80 |
|
2:09.36 |
+44.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gry Lønne Jensen |
2012 |
Ikast Svømmeklub |
+1.01 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, v. 73 m |
|
|
|
|
- |
|
Victoria Vinther Zandberg |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.75 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 18:58:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Medley Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.62 |
|
1:10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.60 |
|
1:15.47 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.88 |
|
1:19.51 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cecilie Anna Nyborg |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.72 |
|
1:19.58 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.75 |
|
1:20.77 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.83 |
|
1:21.04 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Seneca |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.82 |
|
1:24.55 |
+14.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.87 |
|
1:24.88 |
+14.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:25.06 |
+15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofia-Elena Plaesu |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:25.20 |
+15.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Wilma Karlberg |
2010 |
Herning Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:27.77 |
+17.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:28.57 |
+18.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emily Bang |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:29.70 |
+19.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Signe Flarup |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
|
1:31.01 |
+20.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Freja Dahl |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.81 |
|
1:31.91 |
+21.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Claire Kølbæk Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
+0.83 |
|
1:33.41 |
+23.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maja Carlson |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.90 |
|
1:34.76 |
+24.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emma Andrea Kjær |
2010 |
HGF Svømning |
+0.84 |
|
1:35.33 |
+25.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Amalie Mejer Lehmann |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.83 |
|
1:36.93 |
+26.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mette Rager Larsen |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.87 |
|
1:38.99 |
+28.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elisabeth Sinem Güven |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.78 |
|
1:39.34 |
+29.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mia Aggerholm Jensen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.88 |
|
1:40.97 |
+30.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Amalie Ørtoft Iversen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.92 |
|
1:41.17 |
+31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lærke Røstad |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.90 |
|
1:43.85 |
+33.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Alma Olivia Bach |
2010 |
Holstebro Svømme Club |
+0.83 |
|
1:49.69 |
+39.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Meise Eva Dahl Koldkur |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.96 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad. 2 armtag under vand v. 53 m |
|
|
|
|
- |
|
Elvira Heine Sørensen |
2010 |
TST Svømning |
+0.90 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.1 Forkert rækkefølge i svømmearterne. bryst efter vendning v. 75 |
|
|
|
|
- |
|
Emma Dürr Toft-Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
+0.65 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt. ej berøring v. 25 m. (fly-wheel) |
|
|
|
|
- |
|
Ellen Binderup Trudslev |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.98 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Brystsvømningsbenspark under svømning v. 10 m |
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Sólbjørg Ulberg |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 18:58:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Medley Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.75 |
|
1:07.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:12.80 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.71 |
|
1:13.87 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:14.51 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:14.81 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.81 |
|
1:15.43 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:16.67 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nova V. Støy Toftegaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.82 |
|
1:19.31 |
+11.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline R. Frandsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:20.11 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:20.16 |
+12.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Silja Bregenov |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.71 |
|
1:20.20 |
+12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mynte Haaning |
2009 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.75 |
|
1:20.39 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lærke Jakobsen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.84 |
|
1:20.47 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.71 |
|
1:20.97 |
+13.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:21.41 |
+13.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:21.89 |
+14.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Freya Jensen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:21.90 |
+14.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Liv Lade Keller |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.91 |
|
1:22.65 |
+14.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Freya Tormod |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.80 |
|
1:23.07 |
+15.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lykke Emilie Lund |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:23.46 |
+15.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ida Egelund Jespersen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.85 |
|
1:26.66 |
+18.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Astrid Martinez Vestergaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.81 |
|
1:26.90 |
+19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Amalie Breum Nielsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.67 |
|
1:29.01 |
+21.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mai Skov |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.79 |
|
1:29.03 |
+21.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Isabel Lindeborg Hoff |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:30.43 |
+22.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Karen Holst Jacobsen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.97 |
|
1:30.76 |
+23.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Lisa Linddal |
2009 |
TST Svømning |
+0.79 |
|
1:33.59 |
+25.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.90 |
|
1:36.11 |
+28.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Alberte Lindeberg Dithlevsen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.91 |
|
1:38.48 |
+30.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Lærke Kidmose Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:38.87 |
+31.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Jasmin Kirkedal Laursen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.86 |
|
1:43.01 |
+35.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Lærke Mørk Emtekjær |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.89 |
|
1:46.35 |
+38.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Filippa Fleng |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.73 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Ingrid Møldrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.86 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt. Ej berøring v. 75 m. |
|
|
|
|
- |
|
Ida Frost Baltzer |
2009 |
Struer Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Hjarsbæk Hansen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leonora Nielsen Mahnkopf |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 18:58:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Medley Damer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victoria Andersen Krabbe |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.78 |
|
1:11.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lærke Svenstrup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.70 |
|
1:12.58 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.76 |
|
1:17.75 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Kruse |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.78 |
|
1:18.01 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Melanie Frank |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:18.23 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Akselsen |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:18.26 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.71 |
|
1:19.04 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frida Flarup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.81 |
|
1:19.59 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johanne Ishøi |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:20.88 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Philippa Vejby Krabbenhøft |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.76 |
|
1:21.48 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Johanne Holm Bork |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.79 |
|
1:22.04 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Marie Porup Juulsgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:22.14 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Karoline Starup |
2008 |
HGF Svømning |
+0.81 |
|
1:22.59 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Asta Klemmensen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:23.21 |
+11.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Silke Østrup |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.78 |
|
1:23.26 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Johanne Sørensen |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:23.64 |
+12.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Zenia Lüneborg |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:24.64 |
+13.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Marie T. Lauridsen |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.84 |
|
1:25.14 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:25.19 |
+13.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Maria Dyrbye |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.82 |
|
1:26.63 |
+15.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:28.28 |
+16.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emilie Bæk Nielsen |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.86 |
|
1:29.48 |
+17.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Solvei Hjorth Melhedegaard |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.76 |
|
1:30.05 |
+18.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Maya Kirkeby |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.86 |
|
1:30.17 |
+18.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Helene Munk Barfod |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.85 |
|
1:30.31 |
+18.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Thea Hause |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.90 |
|
1:30.61 |
+19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Malou Steffensen |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.89 |
|
1:32.03 |
+20.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Cecilie Have Pedersen |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.91 |
|
1:33.66 |
+22.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Gro Aanerud |
2008 |
TST Svømning |
+1.02 |
|
1:33.72 |
+22.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Mai Le |
2008 |
TST Svømning |
+0.85 |
|
1:34.17 |
+22.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Ida-Marie Scavenius |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:35.04 |
+23.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sarah Bennetsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.87 |
|
1:35.54 |
+23.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Emilia Oltmann |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.90 |
|
1:44.67 |
+33.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Salma Sophie Sigh Jeritslev |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.91 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt. 1 hånd ved afslutning 75 m. |
|
|
|
|
- |
|
Louise Jeppesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 18:58:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Medley Damer 16 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.66 |
|
1:07.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rikke Ydemann Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
+0.65 |
|
1:15.16 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jasmin Haaning |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.74 |
|
1:15.28 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrea Kramer Liboriussen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.76 |
|
1:16.07 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Siegumfeldt |
2007 |
Swim Team Neptun |
+0.70 |
|
1:17.33 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sommer E. S. Jensen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.80 |
|
1:17.50 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alberte Martiny Sørensen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.81 |
|
1:17.52 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:17.72 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rikke Andresen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.77 |
|
1:20.36 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Signe Marie Hornbek |
2006 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:21.21 |
+13.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
+0.85 |
|
1:22.31 |
+14.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida K. Laursen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:22.75 |
+15.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:25.43 |
+18.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nelle Krogh |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:27.42 |
+20.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Klara Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:27.84 |
+20.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ida Mørup |
2006 |
HGF Svømning |
+0.86 |
|
1:29.77 |
+22.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ida Sletø Bonde |
2007 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.82 |
|
1:30.91 |
+23.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Karoline K. Christiansen |
2006 |
TST Svømning |
+0.81 |
|
1:32.03 |
+24.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Freja Gram Henningsen |
2006 |
Skanderborg Svømmeklub |
+1.00 |
|
1:33.67 |
+26.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Filippa Fiskaali |
2007 |
TST Svømning |
+0.79 |
|
1:37.17 |
+29.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Liv Holst Andersen |
2007 |
TST Svømning |
+0.86 |
|
1:37.68 |
+30.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tilde Ask Hansen |
2007 |
Swim Team Neptun |
+0.79 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt. en hånd ven vending 75 m. |
|
|
|
|
- |
|
Maja Mejls Hansen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 18:58:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 18:58.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Region Midtjylland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Region Midtjyllands Svømmeudvalg og Holst |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
28. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 4x50m Frisvømning Mix - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
SSK young mix 1 |
14 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:02.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
0907BB |
+0.72 |
30.63 |
|
|
|
|
30.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
1137AG |
+0.73 |
31.95 |
|
|
|
|
1:02.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Pilgaard Johansson |
2009 |
0924AE |
+0.21 |
29.54 |
|
|
|
|
1:32.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
0902AD |
+0.77 |
30.50 |
|
|
|
|
2:02.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Odder Smileys |
14 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:02.67 |
+0.05 |
|
|
|
|
Johannes Brixen |
2009 |
0965AC |
+0.63 |
30.03 |
|
|
|
|
30.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
0964AI |
+0.50 |
29.68 |
|
|
|
|
59.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
0908AC |
+0.31 |
29.50 |
|
|
|
|
1:29.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Herbsleb |
2010 |
1035AH |
+0.48 |
33.46 |
|
|
|
|
2:02.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Horsens Mix 1 |
14 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:03.23 |
+0.61 |
|
|
|
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
0984AG |
+0.73 |
28.76 |
|
|
|
|
28.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Freya Magnussen |
2009 |
0924BA |
+0.44 |
30.44 |
|
|
|
|
59.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Florent Asllanaj |
2009 |
0929BH |
+0.58 |
33.15 |
|
|
|
|
1:32.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
0949BB |
+0.76 |
30.88 |
|
|
|
|
2:03.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
SSK young mix 2 |
14 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:06.62 |
+4.00 |
|
|
|
|
Maja Juul Hansen |
2009 |
0962AJ |
+0.81 |
31.14 |
|
|
|
|
31.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Haun |
2010 |
1009AD |
+0.61 |
32.64 |
|
|
|
|
1:03.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Odgaard |
2009 |
0907BH |
+0.54 |
33.09 |
|
|
|
|
1:36.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristine Øvre |
2009 |
0904AH |
+0.20 |
29.75 |
|
|
|
|
2:06.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
AGF LØVER 4 |
14 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
2:10.06 |
+7.44 |
|
|
|
|
Merle Marie Pape |
2009 |
0906AH |
+0.72 |
32.17 |
|
|
|
|
32.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
0959AE |
+0.23 |
32.60 |
|
|
|
|
1:04.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Seneca |
2010 |
1054AL |
+0.33 |
1:04.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aksel Bragh-Kloppenborg |
2009 |
0969AE |
|
2:10.06 |
|
|
|
|
2:10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
SSK young mix 3 |
14 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:11.20 |
+8.58 |
|
|
|
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
1121AC |
+0.77 |
33.40 |
|
|
|
|
33.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Johansen |
2010 |
1037AK |
+0.48 |
33.09 |
|
|
|
|
1:06.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ea T Jensen |
2009 |
0904AE |
+0.67 |
32.44 |
|
|
|
|
1:38.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Friis Stenholt |
2009 |
0926AH |
+0.43 |
32.27 |
|
|
|
|
2:11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Horsens Mix 2 |
14 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:12.38 |
+9.76 |
|
|
|
|
Andrea Grøndal |
2009 |
0994AG |
+0.74 |
31.70 |
|
|
|
|
31.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
0906BC |
+0.59 |
32.15 |
|
|
|
|
1:03.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Parra Andreasen |
2011 |
1147AF |
+0.62 |
34.74 |
|
|
|
|
1:38.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
1023AJ |
+0.49 |
33.79 |
|
|
|
|
2:12.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
The Racing Dragons |
14 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
2:15.71 |
+13.09 |
|
|
|
|
Julius Enevoldsen |
2009 |
0995BH |
+0.75 |
31.67 |
|
|
|
|
31.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Graversgaard |
2010 |
1023AL |
+0.61 |
35.49 |
|
|
|
|
1:07.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Hjarsbæk Hansen |
2009 |
0966BF |
+0.58 |
34.94 |
|
|
|
|
1:42.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Breum Nielsen |
2009 |
0976BC |
+0.71 |
33.61 |
|
|
|
|
2:15.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Odder Smileys 2 |
14 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:17.31 |
+14.69 |
|
|
|
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
0926BA |
+0.67 |
31.46 |
|
|
|
|
31.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
1086AJ |
+0.54 |
33.02 |
|
|
|
|
1:04.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Karlslund |
2009 |
0907BF |
+0.83 |
36.92 |
|
|
|
|
1:41.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
August Nielsen |
2010 |
1059AQ |
+0.14 |
35.91 |
|
|
|
|
2:17.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aarhus Swim Mix 11 |
14 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
2:17.63 |
+15.01 |
|
|
|
|
Cecilie Ditlev Lund |
2011 |
1138AH |
+0.76 |
35.97 |
|
|
|
|
35.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
0993BA |
+0.48 |
30.45 |
|
|
|
|
1:06.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
0934BA |
+0.47 |
31.66 |
|
|
|
|
1:38.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Lauge Amtorp |
2011 |
1119AF |
+0.38 |
39.55 |
|
|
|
|
2:17.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aarhus Swim Mix 10 |
14 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
2:17.99 |
+15.37 |
|
|
|
|
Johan Bach Andreasen |
2011 |
1183AJ |
+0.75 |
42.91 |
|
|
|
|
42.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
0934AC |
|
25.68 |
|
|
|
|
1:08.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filip Kromann Laschewski |
2009 |
0911AH |
+0.63 |
36.66 |
|
|
|
|
1:45.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
1096AF |
+0.57 |
32.74 |
|
|
|
|
2:17.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aarhus Swim Mix 7 |
14 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
2:18.32 |
+15.70 |
|
|
|
|
Alexander Bjerre |
2009 |
0999AA |
+0.71 |
27.58 |
|
|
|
|
27.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josefine Berring Ekander |
2011 |
1130AL |
+0.58 |
38.92 |
|
|
|
|
1:06.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bille Benjamin Drasbek |
2011 |
1125AD |
+0.74 |
36.53 |
|
|
|
|
1:43.03 |
|
|
|
|
|
|
|
Lina Mohamad Ayadah |
2011 |
1120AK |
+0.42 |
35.29 |
|
|
|
|
2:18.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
SSK young mix 4 |
14 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:21.64 |
+19.02 |
|
|
|
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
1022AC |
+0.81 |
33.53 |
|
|
|
|
33.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Ivarsen |
2010 |
1019AB |
+0.58 |
35.60 |
|
|
|
|
1:09.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Kidmose Hansen |
2009 |
0966BB |
+0.17 |
36.72 |
|
|
|
|
1:45.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silas Østlund |
2009 |
0979BF |
+0.75 |
35.79 |
|
|
|
|
2:21.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
AGF LØVER 5 |
14 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
2:22.01 |
+19.39 |
|
|
|
|
Asger Wille Di Giuseppe |
2009 |
0961BG |
+0.79 |
35.13 |
|
|
|
|
35.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Zimu Wang |
2011 |
1168AH |
+0.59 |
35.47 |
|
|
|
|
1:10.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Vejsgaard Lund |
2011 |
1142AI |
+0.38 |
33.87 |
|
|
|
|
1:44.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Olsen |
2009 |
0927BA |
+0.37 |
37.54 |
|
|
|
|
2:22.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aarhus Swim Mix 9 |
14 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
2:23.27 |
+20.65 |
|
|
|
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
0955BD |
+0.63 |
28.25 |
|
|
|
|
28.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Wulf |
2011 |
1160AB |
+0.38 |
35.03 |
|
|
|
|
1:03.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Storm Pedersen |
2011 |
1137AL |
+0.68 |
36.90 |
|
|
|
|
1:40.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanne Staub Rasmussen |
2010 |
1002AR |
+0.85 |
43.09 |
|
|
|
|
2:23.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
SSK young mix 5 |
14 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:29.08 |
+26.46 |
|
|
|
|
Victoria Høgh |
2009 |
0906BE |
+0.73 |
34.99 |
|
|
|
|
34.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
1166AD |
+0.85 |
35.85 |
|
|
|
|
1:10.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
1001AB |
+0.95 |
36.59 |
|
|
|
|
1:47.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Rossau Larsen |
2011 |
1167AA |
+0.75 |
41.65 |
|
|
|
|
2:29.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Dolphins mix 1 |
14 |
HGF Svømning |
|
|
|
|
|
2:30.08 |
+27.46 |
|
|
|
|
Camilla Søjberg |
2009 |
0932BA |
+0.77 |
34.95 |
|
|
|
|
34.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Andrea Kjær |
2010 |
1056AR |
+0.02 |
37.96 |
|
|
|
|
1:12.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Lysgaard |
2009 |
0977BG |
+0.42 |
37.82 |
|
|
|
|
1:50.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Skifter Holm Jensen |
2010 |
1091AK |
+0.59 |
39.35 |
|
|
|
|
2:30.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aarhus Swim Mix 8 |
14 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
2:33.03 |
+30.41 |
|
|
|
|
Silja Bregenov |
2009 |
0996BC |
+0.70 |
30.29 |
|
|
|
|
30.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albert Pauli Andersen |
2010 |
1029AD |
+0.43 |
30.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Vinther Zandberg |
2011 |
1192AO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Munk Barfod |
2010 |
1035AD |
|
2:33.03 |
|
|
|
|
2:33.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
The Tiny Dragons |
14 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
2:34.58 |
+31.96 |
|
|
|
|
Kristian Boutrup |
2010 |
1085AM |
+0.94 |
42.20 |
|
|
|
|
42.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Jungersen |
2010 |
1087AM |
+0.70 |
42.80 |
|
|
|
|
1:25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Fleng |
2009 |
0940BI |
+0.61 |
35.61 |
|
|
|
|
2:00.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mai Skov |
2009 |
0964BF |
+0.78 |
33.97 |
|
|
|
|
2:34.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
SSK young mix 6 |
13 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:37.74 |
+35.12 |
|
|
|
|
Caroline Madsen |
2010 |
1052AP |
+0.86 |
36.46 |
|
|
|
|
36.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bastian Norge Dam |
2011 |
1111AH |
+0.53 |
44.76 |
|
|
|
|
1:21.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
1168AD |
+0.38 |
36.58 |
|
|
|
|
1:57.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frede Holler |
2010 |
1017AJ |
+0.63 |
39.94 |
|
|
|
|
2:37.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Aarhus Swim Mix 4 |
14 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
2:38.88 |
+36.26 |
|
|
|
|
Victor Mikkelsen |
2013 |
1339AB |
+0.79 |
40.29 |
|
|
|
|
40.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Lade Keller |
2009 |
0914AK |
+0.47 |
33.26 |
|
|
|
|
1:13.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eskild Longfors |
2012 |
1229AF |
+0.38 |
48.49 |
|
|
|
|
2:02.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Hansen |
2010 |
1014AT |
+0.71 |
36.84 |
|
|
|
|
2:38.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
ISK MIX 1,0 |
14 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:41.76 |
+39.14 |
|
|
|
|
Eduard Cazacu |
2011 |
1189AI |
+0.91 |
43.10 |
|
|
|
|
43.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Julie Skovdal |
2011 |
1134AK |
+0.43 |
44.75 |
|
|
|
|
1:27.85 |
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Lorenzen Olesen |
2011 |
1182AI |
+0.49 |
41.76 |
|
|
|
|
2:09.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liam Thomsen |
2009 |
0949AG |
+0.37 |
32.15 |
|
|
|
|
2:41.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
SSK young mix 7 |
12 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:43.70 |
+41.08 |
|
|
|
|
Thea Holmegaard Caludan |
2012 |
1206AE |
+0.71 |
39.18 |
|
|
|
|
39.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Rossau Larsen |
2011 |
1167AA |
+0.97 |
43.91 |
|
|
|
|
1:23.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karolina H. Fyrstman |
2011 |
1164AD |
+0.73 |
39.39 |
|
|
|
|
2:02.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Hammer |
2011 |
1135AG |
+0.61 |
41.22 |
|
|
|
|
2:43.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
BHS Fri Mix Young 1 |
13 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:20.78 |
+1:18.1 |
|
|
|
|
Liva Krag |
2010 |
1018AU |
+0.90 |
40.35 |
|
|
|
|
40.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Karl Ballegaard Preuthun |
2010 |
1079AP |
+0.77 |
52.85 |
|
|
|
|
1:33.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Minna Holst Jacobsen |
2013 |
1344AG |
+0.66 |
1:00.71 |
|
|
|
|
2:33.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Krogh |
2010 |
1085AP |
+0.56 |
46.87 |
|
|
|
|
3:20.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
ISK MIX 2,0 |
12 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Startende svømmermister kontak med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen |
|
|
|
Gry Lønne Jensen |
2012 |
1284AL |
+0.91 |
42.61 |
|
|
|
|
42.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linn Kristine Banggaard |
2012 |
1234AH |
+0.74 |
50.37 |
|
|
|
|
1:32.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Kousgaard Pind Lavrsen |
2012 |
1255AF |
+0.37 |
51.40 |
|
|
|
|
2:24.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Fenger Biel |
2011 |
1185AI |
+0.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aarhus Swim Mix 6 |
14 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Startende svømmermister kontak med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen |
|
|
|
Katrine Sander |
2009 |
0946BD |
+0.68 |
30.98 |
|
|
|
|
30.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Egon Johan Dannesboe |
2011 |
1127AD |
+0.77 |
40.79 |
|
|
|
|
1:11.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Winum Andersen |
2011 |
1162AB |
+0.45 |
34.54 |
|
|
|
|
1:46.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriel Oostwouder |
2009 |
0993BD |
+0.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aarhus Swim Mix 5 |
14 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Albert Grove |
2009 |
0933BD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Djernes |
2009 |
0924AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
william Lindberg |
2009 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
0932AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 19:03:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 19:03.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Region Midtjylland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Region Midtjyllands Svømmeudvalg og Holst |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
28. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 4x100m Frisvømning Mix - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
The Fast Dragons |
18 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
3:59.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Sophus Henningsen |
2007 |
0789AA |
+0.66 |
25.28 |
53.91 |
|
|
|
53.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Søren Winther Hald |
2005 |
0551AK |
+0.22 |
25.65 |
55.80 |
|
|
|
1:49.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Kramer Liboriussen |
2007 |
0736AY |
+0.45 |
30.26 |
1:03.36 |
|
|
|
2:53.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Kongsgaard Jakobsen |
2007 |
0784AY |
+0.68 |
31.54 |
1:06.03 |
|
|
|
3:59.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
AGF LØVER 1 |
18 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
4:01.85 |
+2.75 |
|
|
|
|
Rasmus Thulstrup Lemming |
2005 |
0517AJ |
+0.76 |
28.14 |
58.30 |
|
|
|
58.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viggo Rohde |
2008 |
0855AJ |
+0.52 |
27.86 |
57.81 |
|
|
|
1:56.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Schleimann |
2010 |
1094AD |
+0.16 |
29.55 |
1:02.01 |
|
|
|
2:58.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Schleimann |
2010 |
1006AD |
+0.24 |
29.86 |
1:03.73 |
|
|
|
4:01.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Odder Smileys |
21 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:07.51 |
+8.41 |
|
|
|
|
Kasper Lisberg |
2007 |
0793AF |
+0.80 |
28.38 |
59.07 |
|
|
|
59.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Nicoline Kristiansen |
2002 |
0278AL |
+0.32 |
30.00 |
1:03.92 |
|
|
|
2:02.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Dindler |
2009 |
0988AD |
+0.23 |
31.34 |
1:05.30 |
|
|
|
3:08.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
0653AN |
+0.42 |
28.28 |
59.22 |
|
|
|
4:07.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
SSK mix 1 |
18 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:09.95 |
+10.85 |
|
|
|
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
0811AF |
+0.72 |
29.06 |
1:00.09 |
|
|
|
1:00.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zilas Vilsen |
2006 |
0649AL |
+0.29 |
28.73 |
59.12 |
|
|
|
1:59.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Kidmose Hansen |
2007 |
0708AR |
+0.51 |
31.63 |
1:06.29 |
|
|
|
3:05.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Line Knudsen |
2005 |
0532AM |
+0.43 |
30.78 |
1:04.45 |
|
|
|
4:09.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
AGF LØVER 2 |
15 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
4:15.09 |
+15.99 |
|
|
|
|
Malthe Le Fevre |
2008 |
0869AE |
+0.63 |
27.26 |
58.02 |
|
|
|
58.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Nova V. Støy Toftegaard |
2009 |
0936AH |
+0.59 |
33.65 |
1:10.01 |
|
|
|
2:08.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Bisgaard |
2008 |
0801AM |
+0.44 |
27.83 |
59.09 |
|
|
|
3:07.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Dalsgaard Hansen |
2008 |
0802AN |
+0.36 |
31.96 |
1:07.97 |
|
|
|
4:15.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Skive mix |
19 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
|
|
|
4:15.75 |
+16.65 |
|
|
|
|
Noah Brendholdt |
2004 |
0415AI |
+0.70 |
28.83 |
1:00.29 |
|
|
|
1:00.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freya Ellebye |
2006 |
0612AW |
+0.41 |
30.50 |
1:03.20 |
|
|
|
2:03.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jasmin Haaning |
2007 |
0778AL |
+0.59 |
31.41 |
1:05.59 |
|
|
|
3:09.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Langhoff Christensen |
2007 |
0723AR |
+0.78 |
31.80 |
1:06.67 |
|
|
|
4:15.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
SKSV Mix 1 |
18 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:16.77 |
+17.67 |
|
|
|
|
Christoffer Lüneborg |
2005 |
0561AR |
+0.65 |
29.91 |
1:02.80 |
|
|
|
1:02.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida K. Laursen |
2007 |
0766AB |
+0.16 |
33.96 |
1:11.95 |
|
|
|
2:14.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Askov Møller Petersen |
2007 |
0765AL |
+0.29 |
27.53 |
58.27 |
|
|
|
3:13.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Kirk Elkjær |
2007 |
0740AY |
+0.41 |
30.67 |
1:03.75 |
|
|
|
4:16.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
AGF LØVER 3 |
17 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
4:17.33 |
+18.23 |
|
|
|
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
0627AB |
+0.73 |
28.96 |
59.85 |
|
|
|
59.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karl B. Jørgensen |
2006 |
0653AI |
+0.46 |
28.31 |
58.89 |
|
|
|
1:58.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Anna Nyborg |
2010 |
1012AG |
+0.72 |
32.01 |
1:07.40 |
|
|
|
3:06.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Martinez Vestergaard |
2009 |
0902AG |
+0.28 |
34.37 |
1:11.19 |
|
|
|
4:17.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Horsens Mix 1 |
15 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:18.26 |
+19.16 |
|
|
|
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
0809AL |
+0.68 |
29.01 |
1:00.63 |
|
|
|
1:00.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Buch |
2008 |
0805AL |
+0.67 |
28.89 |
1:02.51 |
|
|
|
2:03.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Damgaard |
2008 |
0814AS |
+0.70 |
33.21 |
1:10.48 |
|
|
|
3:13.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sille Augustesen |
2008 |
0824AB |
+0.19 |
30.46 |
1:04.64 |
|
|
|
4:18.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
The Angry Dragons |
17 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
4:21.34 |
+22.24 |
|
|
|
|
Dan Skov |
2006 |
0671AO |
+0.81 |
28.89 |
1:01.71 |
|
|
|
1:01.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Stilling |
2007 |
0775AP |
+0.47 |
29.97 |
1:03.54 |
|
|
|
2:05.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sidsel Tang Christensen |
2007 |
0756AL |
+0.46 |
32.95 |
1:08.15 |
|
|
|
3:13.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Andersen Krabbe |
2008 |
0852AE |
+0.79 |
32.05 |
1:07.94 |
|
|
|
4:21.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Dolphins mix 2 |
19 |
HGF Svømning |
|
|
|
|
|
4:21.40 |
+22.30 |
|
|
|
|
Mikkel Fisker Nielsen |
2007 |
0725AR |
+0.78 |
30.63 |
1:02.95 |
|
|
|
1:02.95 |
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Starup |
2008 |
0848AL |
+0.46 |
35.31 |
1:15.23 |
|
|
|
2:18.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rikke Ydemann Pedersen |
2006 |
0674AG |
+0.40 |
30.74 |
1:05.30 |
|
|
|
3:23.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Bach-Valeur |
2004 |
0495AM |
+0.49 |
27.73 |
57.92 |
|
|
|
4:21.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
The Furious Dragons |
18 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
4:23.20 |
+24.10 |
|
|
|
|
Martin Nygaard |
2008 |
0887AN |
+0.78 |
30.55 |
1:04.63 |
|
|
|
1:04.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Golczyk Jensen |
2007 |
0731AK |
+0.09 |
29.94 |
1:04.44 |
|
|
|
2:09.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
0524AQ |
+0.67 |
31.67 |
1:07.73 |
|
|
|
3:16.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Kruse |
2008 |
0854AW |
+0.50 |
32.03 |
1:06.40 |
|
|
|
4:23.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Monkey mix |
15 |
Grenaa Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:24.07 |
+24.97 |
|
|
|
|
Lui Filipowicz |
2008 |
0827AL |
+0.89 |
30.65 |
1:03.73 |
|
|
|
1:03.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Llobel |
2009 |
0913BD |
+0.67 |
28.92 |
1:00.98 |
|
|
|
2:04.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Akselsen |
2008 |
0828AS |
+0.63 |
33.86 |
1:09.58 |
|
|
|
3:14.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanne Sørensen |
2008 |
0892AW |
+0.54 |
33.43 |
1:09.78 |
|
|
|
4:24.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Struer mix 1 |
17 |
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:25.13 |
+26.03 |
|
|
|
|
Felix Piontkowitz |
2007 |
0769AG |
+0.65 |
29.21 |
1:00.55 |
|
|
|
1:00.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus T Skalshøj |
2006 |
0685AO |
+0.45 |
30.25 |
1:03.84 |
|
|
|
2:04.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
0832AL |
+0.48 |
33.37 |
1:10.28 |
|
|
|
3:14.67 |
|
|
|
|
|
|
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
1048AJ |
+0.43 |
34.11 |
1:10.46 |
|
|
|
4:25.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
SSK mix 2 |
21 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:26.93 |
+27.83 |
|
|
|
|
Gustav Fløche Fuglsang |
2002 |
0239AL |
+0.66 |
28.05 |
58.31 |
|
|
|
58.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Bie Bock |
2008 |
0805AG |
+0.42 |
28.57 |
1:00.46 |
|
|
|
1:58.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
maria Dyrbye |
2008 |
|
+0.54 |
35.47 |
1:13.83 |
|
|
|
3:12.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silke Sejr Elgaard Jørgensen |
2007 |
0718AI |
+0.41 |
34.51 |
1:14.33 |
|
|
|
4:26.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Neptun Mixfighters |
16 |
Swim Team Neptun |
|
|
|
|
|
4:30.16 |
+31.06 |
|
|
|
|
Oliver Munck Sommer |
2008 |
0863AI |
+0.67 |
30.15 |
1:02.67 |
|
|
|
1:02.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ane Walmar |
2007 |
0746AS |
+0.50 |
32.60 |
1:09.69 |
|
|
|
2:12.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Grud Olsen |
2008 |
0815AR |
+0.81 |
32.07 |
1:07.82 |
|
|
|
3:20.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Siegumfeldt |
2007 |
0796AP |
+0.51 |
34.22 |
1:09.98 |
|
|
|
4:30.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
SKSV mix 2 |
16 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:30.91 |
+31.81 |
|
|
|
|
Marius Lund Bendixen |
2007 |
0797AP |
+0.62 |
28.60 |
59.68 |
|
|
|
59.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zenia Lüneborg |
2008 |
0892AN |
+0.66 |
33.56 |
1:12.32 |
|
|
|
2:12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Taudorf |
2007 |
0785AL |
+0.25 |
30.44 |
1:04.54 |
|
|
|
3:16.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nelle Krogh |
2007 |
0792BB |
+0.49 |
35.12 |
1:14.37 |
|
|
|
4:30.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Horsens Mix 2 |
16 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:32.61 |
+33.51 |
|
|
|
|
Jakob Wemmelund |
2008 |
0809AR |
+0.64 |
31.69 |
1:06.14 |
|
|
|
1:06.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Villiam K. Carstensen |
2007 |
0721AF |
+0.31 |
30.07 |
1:02.66 |
|
|
|
2:08.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Madsen |
2009 |
0906AG |
+0.61 |
34.07 |
1:12.17 |
|
|
|
3:20.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofia-Elena Plaesu |
2010 |
1076AP |
+0.58 |
33.32 |
1:11.64 |
|
|
|
4:32.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aarhus Swim Mix 1 |
15 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
4:33.63 |
+34.53 |
|
|
|
|
Christian Ekander |
2008 |
0833AO |
+0.73 |
29.54 |
1:02.36 |
|
|
|
1:02.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silke Østrup |
2008 |
0826AU |
+0.53 |
34.06 |
1:12.82 |
|
|
|
2:15.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viggo Wind Løssing |
2008 |
0887AL |
+0.44 |
33.47 |
1:10.66 |
|
|
|
3:25.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
0832AS |
+0.59 |
32.60 |
1:07.79 |
|
|
|
4:33.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
ISK MIX 1,0 |
16 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:48.46 |
+49.36 |
|
|
|
|
Katrine Mølbak |
2009 |
0948AJ |
+0.76 |
32.76 |
1:08.95 |
|
|
|
1:08.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
August Søjdis Svendsen |
2009 |
0951BB |
+0.32 |
37.14 |
1:20.51 |
|
|
|
2:29.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
0764AW |
+0.52 |
37.00 |
1:16.27 |
|
|
|
3:45.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Wurtz Jensen |
2008 |
0855AO |
+0.84 |
29.87 |
1:02.73 |
|
|
|
4:48.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
BHS Fri Mix 1 |
17 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:56.95 |
+57.85 |
|
|
|
|
Luka Kepser |
2007 |
0783AD |
+0.71 |
29.31 |
1:01.95 |
|
|
|
1:01.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Marie Hornbek |
2006 |
0646AZ |
+0.68 |
32.96 |
1:08.92 |
|
|
|
2:10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Philip W. Carlsen |
2010 |
1027AK |
+0.61 |
41.94 |
1:28.21 |
|
|
|
3:39.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karen Holst Jacobsen |
2009 |
0922BD |
+0.46 |
37.35 |
1:17.87 |
|
|
|
4:56.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Aarhus Swim Mix 3 |
15 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
5:00.02 |
+1:00.9 |
|
|
|
|
Helene Munk Barfod |
2008 |
|
+0.79 |
36.72 |
1:17.12 |
|
|
|
1:17.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Hørlück |
2008 |
0831AO |
+0.79 |
30.35 |
1:05.38 |
|
|
|
2:22.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Salma Sophie Sigh Jeritslev |
2008 |
0844AZ |
+0.45 |
39.95 |
2:22.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Lindberg |
2008 |
0869AL |
|
4:21.85 |
5:00.02 |
|
|
|
5:00.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Aarhus Swim Mix 2 |
15 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
5:07.60 |
+1:08.5 |
|
|
|
|
Philippa Vejby Krabbenhøft |
2008 |
0810AR |
+0.74 |
35.14 |
1:13.94 |
|
|
|
1:13.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Toke Stagaard Witt Jørgensen |
2008 |
0885AL |
+0.68 |
46.61 |
1:37.15 |
|
|
|
2:51.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nanna Rønnow |
2008 |
0860AU |
+0.75 |
33.18 |
1:09.90 |
|
|
|
4:00.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Rickers |
2008 |
0801AH |
+0.40 |
31.25 |
1:06.61 |
|
|
|
5:07.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Tjalfes tjenere |
16 |
TST Svømning |
|
|
|
|
|
5:08.61 |
+1:09.5 |
|
|
|
|
Daniel Moraes Hansen |
2007 |
0721AK |
+0.82 |
34.10 |
1:10.81 |
|
|
|
1:10.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lisa Linddal |
2009 |
0934BK |
+0.77 |
40.51 |
1:25.19 |
|
|
|
2:36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Liv Holst Andersen |
2007 |
0776AV |
+0.38 |
38.85 |
1:21.68 |
|
|
|
3:57.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Houmann Pallesen |
2007 |
0771AR |
+0.63 |
32.72 |
1:10.93 |
|
|
|
5:08.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
SKSV mix 3 |
17 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:09.59 |
+1:10.4 |
|
|
|
|
Aksel Kirchert |
2008 |
0887AO |
+0.76 |
34.21 |
1:12.98 |
|
|
|
1:12.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Gram Henningsen |
2006 |
0618BA |
|
38.61 |
1:21.24 |
|
|
|
2:34.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Falgren |
2008 |
0854AV |
+0.59 |
41.48 |
1:28.38 |
|
|
|
4:02.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max-Emil Momme |
2008 |
0891AO |
+0.67 |
31.79 |
1:06.99 |
|
|
|
5:09.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Dolphins mix 3 |
17 |
HGF Svømning |
|
|
|
|
|
5:22.98 |
+1:23.8 |
|
|
|
|
Daniel Kring |
2008 |
0871AH |
+0.81 |
36.27 |
1:18.81 |
|
|
|
1:18.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Andrea Kjær |
2010 |
1056AR |
+0.76 |
44.33 |
1:29.25 |
|
|
|
2:48.06 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Mørup |
2006 |
0664AP |
+0.60 |
38.72 |
1:21.84 |
|
|
|
4:09.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Holler Bødtker |
2007 |
0799AL |
+0.24 |
34.05 |
1:13.08 |
|
|
|
5:22.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-10-2022 19:05:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-10-2022 19:05.31 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Region Midtjylland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Region Midtjyllands Svømmeudvalg og Holst |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
28. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Medley Herrer 12 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.74 |
|
2:55.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Do Jespersen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.89 |
|
3:14.56 |
+18.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Fenger Biel |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.83 |
|
3:24.50 |
+28.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Vium Demant |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.69 |
|
3:31.64 |
+35.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malthe Sloth |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.66 |
|
3:39.23 |
+43.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Egon Johan Dannesboe |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.81 |
|
3:57.53 |
+1:01.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.92 |
|
4:16.88 |
+1:21.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lei Andersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.70 |
|
4:24.48 |
+1:28.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johannes Danvøgg Jeppesen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.68 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.4 Ingen kontakt med væggen vending v. 75. m |
|
|
|
|
- |
|
Leo Lykke Justesen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 10:33:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Medley Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eddie Berg |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.72 |
|
2:59.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Sallam |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.75 |
|
3:03.96 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.84 |
|
3:10.30 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.74 |
|
3:11.16 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscar Lund Rasmussen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.84 |
|
3:27.33 |
+27.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Ivarsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.77 |
|
3:29.16 |
+29.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frede Holler |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.77 |
|
3:43.48 |
+43.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jakob Munk Barfod |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.76 |
|
3:46.57 |
+46.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Benjamin Thisted Andersen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.75 |
|
4:02.56 |
+1:02.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Albert Pauli Andersen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.71 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 ikke samtidigt berøring med begge hænder v. 25 m. |
|
|
|
|
- |
|
Santino Alexander Galacho |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.86 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benene v. 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.79 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt. ej afslutning på ryggen efter 100 m. |
|
|
|
|
- |
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.79 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt.ej afslutning på ryggen efter 100 m. |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 10:33:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Medley Herrer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Llobel |
2009 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.77 |
|
2:28.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.62 |
|
2:33.90 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Albert Grove |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.67 |
|
2:34.95 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.71 |
|
2:35.47 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.65 |
|
2:44.32 |
+15.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.60 |
|
2:44.92 |
+16.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sander Thygesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.62 |
|
2:46.89 |
+18.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.70 |
|
2:47.77 |
+19.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gabriel Oostwouder |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.73 |
|
2:49.43 |
+21.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marius Lynggaard |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.78 |
|
2:53.13 |
+24.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.65 |
|
2:53.81 |
+25.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Odgaard |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.76 |
|
2:57.63 |
+29.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Julius Enevoldsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.74 |
|
3:07.44 |
+39.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
William D. Lindberg |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.78 |
|
3:07.81 |
+39.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Asger Wille Di Giuseppe |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.76 |
|
3:09.31 |
+40.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Liam Thomsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.91 |
|
3:09.78 |
+41.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
August Søjdis Svendsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.75 |
|
3:16.30 |
+47.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Silas Østlund |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.81 |
|
3:23.14 |
+54.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jonas Olsen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.73 |
|
3:26.21 |
+57.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.70 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt.ej afslutning på ryggen v. 100 m. |
|
|
|
|
- |
|
Filip Kromann Laschewski |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.84 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Berøring med kun en hånd, v. 25 m. |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 10:33:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Medley Herrer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viggo Rohde |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.71 |
|
2:22.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malthe Le Fevre |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.67 |
|
2:28.27 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.73 |
|
2:29.17 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Yung K Gotfreds |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.55 |
|
2:29.78 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.72 |
|
2:32.05 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.74 |
|
2:32.86 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.84 |
|
2:34.69 |
+11.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Martin Nygaard |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.72 |
|
2:35.33 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Adam Bisgaard |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.66 |
|
2:35.63 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Noah Bie Bock |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.70 |
|
2:35.97 |
+13.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Niels Andreasen |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.65 |
|
2:36.07 |
+13.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.80 |
|
2:36.27 |
+13.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oliver Munck Sommer |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.73 |
|
2:37.49 |
+14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Annas Sallam |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.71 |
|
2:37.77 |
+15.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jakob Wemmelund |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.65 |
|
2:42.61 |
+19.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aske Binderup Trudslev |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.81 |
|
2:48.95 |
+26.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jakob Rickers |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.77 |
|
2:51.66 |
+28.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nicolai Skivild Westing |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.65 |
|
2:53.71 |
+30.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Johannes Grud Olsen |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.82 |
|
2:55.11 |
+32.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Viggo Wind Løssing |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.71 |
|
2:55.79 |
+33.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Simon Vennekilde |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.82 |
|
2:56.32 |
+33.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Magnus Lindberg |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.84 |
|
2:57.60 |
+34.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Victor Langberg Aakjær |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.77 |
|
2:59.72 |
+36.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Hjalte Damgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.71 |
|
3:01.48 |
+38.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Andreas Jeppesen |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.65 |
|
3:05.19 |
+42.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Kasper Bundgaard |
2008 |
TST Svømning |
+0.78 |
|
3:07.16 |
+44.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Magnus Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.82 |
|
3:19.94 |
+57.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Mikkel Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.91 |
|
3:26.77 |
+1:04.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Toke Stagaard Witt Jørgensen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.78 |
|
3:48.68 |
+1:25.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.70 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse v. vending 75 m. |
|
|
|
|
- |
|
Vitus Kirkegaard |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Albert Olesen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 10:33:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Medley Herrer 16 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.70 |
|
2:08.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Zilas Vilsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.68 |
|
2:25.66 |
+17.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Askov Møller Petersen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.68 |
|
2:27.30 |
+19.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felix Piontkowitz |
2007 |
Struer Svømmeklub |
+0.80 |
|
2:36.88 |
+28.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonathan Nordendahl |
2006 |
Viborg Svømme Klub |
+0.78 |
|
2:37.39 |
+29.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Magnus Karlberg |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.91 |
|
2:41.99 |
+33.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kasper Langhoff Christensen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.75 |
|
2:48.84 |
+40.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Daniel Moraes Hansen |
2007 |
TST Svømning |
+0.83 |
|
2:57.83 |
+49.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jacob Taudorf |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.75 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Fødderne er ikke drejet udad i sparket v. 124 + 126 m. |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 10:33:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 10:33.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Region Midtjylland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Region Midtjyllands Svømmeudvalg og Holst |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
28. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Medley Damer 12 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Katrine Wulf |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.66 |
|
3:06.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.70 |
|
3:10.63 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Zimu Wang |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.84 |
|
3:11.64 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Winum Andersen |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.76 |
|
3:12.38 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.75 |
|
3:16.11 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Skjærris Lund |
2011 |
Swim Team Neptun |
+0.82 |
|
3:27.70 |
+21.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karolina H. Fyrstman |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.82 |
|
3:28.35 |
+21.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lina Mohamad Ayadah |
2011 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.86 |
|
3:28.44 |
+22.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Vejsgaard Lund |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.78 |
|
3:28.46 |
+22.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Westing |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.79 |
|
3:28.49 |
+22.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caroline Ishøi |
2011 |
Struer Svømmeklub |
+0.81 |
|
3:34.62 |
+28.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eva Høgfeldt |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.98 |
|
3:38.87 |
+32.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Thea Holmegaard Caludan |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.70 |
|
3:39.42 |
+33.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Sofie Elkjær |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.77 |
|
3:40.44 |
+34.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Juliane Holler |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.86 |
|
4:12.17 |
+1:05.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nanna Le Bundgaard |
2011 |
TST Svømning |
+0.97 |
|
4:23.58 |
+1:17.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laura Nicoline Sønde Bertelse |
2011 |
TST Svømning |
+0.90 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benene i fly 49. m |
|
|
|
|
- |
|
Ida Carlson |
2012 |
Struer Svømmeklub |
+0.80 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd v. 125. m. |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 11:45:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Medley Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.62 |
|
2:33.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.61 |
|
2:43.93 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.82 |
|
2:49.01 |
+15.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.76 |
|
2:51.78 |
+18.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Dürr Toft-Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
+0.66 |
|
2:59.64 |
+26.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cecilie Anna Nyborg |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.70 |
|
2:59.99 |
+26.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.83 |
|
3:00.05 |
+26.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Agnes Seneca |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.81 |
|
3:01.52 |
+27.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.87 |
|
3:04.89 |
+31.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.77 |
|
3:05.00 |
+31.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Freja Dahl |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.82 |
|
3:09.65 |
+36.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofia-Elena Plaesu |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.73 |
|
3:10.45 |
+36.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Signe Møller Rasmussen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.86 |
|
3:10.92 |
+37.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+1.04 |
|
3:11.91 |
+38.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emily Bang |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.83 |
|
3:13.47 |
+39.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Vendelbo |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.88 |
|
3:13.85 |
+40.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Wilma Karlberg |
2010 |
Herning Svømmeklub |
+0.84 |
|
3:22.58 |
+49.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Maja Carlson |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.80 |
|
3:25.42 |
+51.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Signe Hansen |
2010 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.78 |
|
3:32.00 |
+58.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Maja Sólbjørg Ulberg |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.95 |
|
3:48.02 |
+1:14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Johanne Staub Rasmussen |
2010 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.83 |
|
4:24.18 |
+1:50.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Signe Flarup |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.70 |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Naja Marie Dam Lisby |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Binderup Trudslev |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 11:45:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Medley Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.74 |
|
2:30.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.72 |
|
2:35.19 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.72 |
|
2:38.54 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.68 |
|
2:38.98 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.74 |
|
2:39.89 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.78 |
|
2:42.62 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja Juul Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.81 |
|
2:46.72 |
+16.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.84 |
|
2:46.77 |
+16.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lærke Pilgaard Johansson |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.73 |
|
2:46.81 |
+16.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.82 |
|
2:49.32 |
+18.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Silke Stevnhøj Sommer |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.74 |
|
2:49.59 |
+19.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nova V. Støy Toftegaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.89 |
|
2:50.47 |
+19.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alberte Futtrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.76 |
|
2:51.31 |
+20.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ea T Jensen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.77 |
|
2:51.52 |
+21.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lærke Jakobsen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.81 |
|
2:52.20 |
+21.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.69 |
|
2:52.35 |
+21.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.65 |
|
2:52.84 |
+22.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.76 |
|
2:52.95 |
+22.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kristine Øvre |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.83 |
|
2:55.45 |
+24.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.69 |
|
2:57.02 |
+26.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Freya Magnussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.78 |
|
2:57.57 |
+27.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Anne Caroline Dahl Reher |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.70 |
|
2:57.96 |
+27.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Merle Marie Pape |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
|
2:58.29 |
+27.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Liv Lade Keller |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.83 |
|
2:59.21 |
+28.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Anna Friis Stenholt |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.89 |
|
3:00.39 |
+29.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Silja Bregenov |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.76 |
|
3:01.01 |
+30.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Karen Holst Jacobsen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.95 |
|
3:07.52 |
+37.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Freja Dall Christensen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
|
3:08.12 |
+37.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Astrid Martinez Vestergaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.76 |
|
3:10.27 |
+39.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Isabel Lindeborg Hoff |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.68 |
|
3:12.63 |
+42.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Amalie Breum Nielsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.77 |
|
3:12.74 |
+42.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Astrid Pedersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.68 |
|
3:16.05 |
+45.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Emilie Randrup |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.83 |
|
3:18.14 |
+47.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.92 |
|
3:20.21 |
+49.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Lærke Kidmose Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.74 |
|
3:29.09 |
+58.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ingrid Møldrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.89 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.1 Ej brystliggende v. 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Lærke Djernes |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Filippa Fleng |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Hjarsbæk Hansen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victoria Høgh |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Egelund Jespersen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabella Schøler Jönsson |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 11:45:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Medley Damer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.74 |
|
2:42.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Melanie Frank |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.67 |
|
2:46.42 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.76 |
|
2:47.24 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lærke Damgaard |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.75 |
|
2:50.47 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.80 |
|
2:55.80 |
+13.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alma Kruse |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.84 |
|
2:55.84 |
+13.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frida Flarup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.75 |
|
2:58.40 |
+16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karoline Starup |
2008 |
HGF Svømning |
+0.80 |
|
3:00.83 |
+18.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.71 |
|
3:01.35 |
+19.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Silke Østrup |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.73 |
|
3:01.87 |
+19.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marie Porup Juulsgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.75 |
|
3:03.17 |
+20.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Johanne Sørensen |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.78 |
|
3:03.36 |
+21.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Johanne Holm Bork |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.85 |
|
3:07.81 |
+25.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laura Kibsgaard |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.76 |
|
3:10.66 |
+28.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.75 |
|
3:11.24 |
+29.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Helene Munk Barfod |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.84 |
|
3:12.50 |
+30.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Solvei Hjorth Melhedegaard |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.79 |
|
3:18.70 |
+36.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Salma Sophie Sigh Jeritslev |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.80 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Maya Kirkeby |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.90 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Gro Aanerud |
2008 |
TST Svømning |
+0.96 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Helt neddykket under løbet (Undtagen for de første 15m efter start/vending) v. 100 m |
|
|
|
|
- |
|
Louise Jeppesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mai Le |
2008 |
TST Svømning |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malou Steffensen |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 11:45:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Medley Damer 16 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.71 |
|
2:34.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rikke Ydemann Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
+0.64 |
|
2:45.00 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freya Ellebye |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.77 |
|
2:46.57 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.74 |
|
2:51.81 |
+17.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilde Kongsgaard Jakobse |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.69 |
|
2:53.69 |
+18.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silke Sejr Elgaard Jørgensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.78 |
|
2:56.91 |
+22.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Signe Marie Hornbek |
2006 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.75 |
|
2:57.45 |
+22.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Klara Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.65 |
|
3:04.53 |
+29.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kamilla Ruseng Henriksen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.88 |
|
3:07.11 |
+32.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
+0.86 |
|
3:09.52 |
+34.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Karoline K. Christiansen |
2006 |
TST Svømning |
+0.86 |
|
3:20.20 |
+45.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Liv Holst Andersen |
2007 |
TST Svømning |
+0.85 |
|
3:31.09 |
+56.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Filippa Fiskaali |
2007 |
TST Svømning |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 11:45:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 11:46.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Region Midtjylland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Region Midtjyllands Svømmeudvalg og Holst |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
28. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Brystsvømning Herrer 12 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:41.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Schwaner |
2013 |
Herning Svømmeklub |
+0.89 |
|
1:50.46 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Philip Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:51.13 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lauge Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.89 |
|
1:51.14 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Victor Mikkelsen |
2013 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.77 |
|
1:51.19 |
+10.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tristan Thygesen Andersen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:57.52 |
+16.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Hammer |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.93 |
|
1:58.57 |
+17.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oskar Berg |
2012 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.68 |
|
2:09.30 |
+28.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lei Andersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.75 |
|
2:27.87 |
+46.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederik Nordestgaard Brixen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.81 |
|
2:41.20 |
+1:00.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johan Bach Andreasen |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.72 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start 3-8 m |
|
|
|
|
- |
|
Frederik Rossau Larsen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.81 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad (2 armtag under vand v. start) |
|
|
|
|
- |
|
Anders Kousgaard Pind Lavrse |
2012 |
Ikast Svømmeklub |
+1.01 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd 25. m |
|
|
|
|
- |
|
Eskild Longfors |
2012 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.76 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Peter Storm Pedersen |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.67 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd v. 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.83 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd v. 75 m |
|
|
|
|
- |
|
Leo Lykke Justesen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 12:02:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Brystsvømning Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adam Sallam |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:30.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:39.68 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johan Kirkeby |
2010 |
Herning Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:39.70 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Thisted Andersen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.79 |
|
1:45.61 |
+15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
August Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:45.89 |
+15.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Philip W. Carlsen |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.82 |
|
1:58.02 |
+27.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathias Jungersen |
2010 |
Holstebro Svømme Club |
+0.83 |
|
1:58.42 |
+28.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kristian Boutrup |
2010 |
Holstebro Svømme Club |
+1.04 |
|
2:10.02 |
+39.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karl Ballegaard Preuthun |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.88 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Bentag ikke synkrone eller i samme plan 8-100 m |
|
|
|
|
- |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad (2 armtag under vand v. 50 m. ) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 12:02:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Brystsvømning Herrer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marius Lynggaard |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.77 |
|
1:26.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aksel Bragh-Kloppenborg |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.72 |
|
1:28.98 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.82 |
|
1:29.79 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Florent Asllanaj |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:31.99 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Odgaard |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:33.08 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liam Thomsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.87 |
|
1:36.48 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:40.55 |
+14.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William D. Lindberg |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.96 |
|
1:41.64 |
+15.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Filip Kromann Laschewski |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.87 |
|
1:48.27 |
+21.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 12:02:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Brystsvømning Herrer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:12.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niels Andreasen |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.61 |
|
1:14.96 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:17.10 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Buch |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:19.89 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:20.18 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lui Filipowicz |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.86 |
|
1:22.45 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victor Langberg Aakjær |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.77 |
|
1:25.70 |
+13.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Simon Vennekilde |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.78 |
|
1:26.65 |
+13.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Daniel Kring |
2008 |
HGF Svømning |
+0.82 |
|
1:34.76 |
+22.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kasper Bundgaard |
2008 |
TST Svømning |
+0.82 |
|
1:35.35 |
+22.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gustav Falk Olesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:35.39 |
+22.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Carl Christian Caben Sommer |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:40.66 |
+27.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Malthe Schaaf |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.72 |
|
1:55.95 |
+43.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mikkel Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.85 |
|
1:58.74 |
+46.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frederik Høgh |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.89 |
|
2:14.97 |
+1:02.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Ekström |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.75 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben v. vending, v. 25 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 12:02:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Brystsvømning Herrer 16 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Fløche Fuglsang |
2002 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:07.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:12.38 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Stilling |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.71 |
|
1:15.06 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
|
1:15.19 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Felix Piontkowitz |
2007 |
Struer Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:16.55 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:16.79 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mikkel Fisker Nielsen |
2007 |
HGF Svømning |
+0.79 |
|
1:18.70 |
+11.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Dan Skov |
2006 |
Holstebro Svømme Club |
+0.75 |
|
1:21.67 |
+14.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Luka Kepser |
2007 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:22.47 |
+15.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sebastian Holler Bødtker |
2007 |
HGF Svømning |
+0.80 |
|
1:30.89 |
+23.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustav Houmann Pallesen |
2007 |
TST Svømning |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 12:02:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 12:02.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Region Midtjylland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Region Midtjyllands Svømmeudvalg og Holst |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
28. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Brystsvømning Damer 12 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arianna Sørensen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.91 |
|
1:39.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Ishøi |
2011 |
Struer Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:43.13 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Carlson |
2012 |
Struer Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:44.42 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Naya Brendholdt |
2011 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.73 |
|
1:45.38 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sheila Mortensgaard |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:45.46 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:46.89 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Nielsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:47.25 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:50.16 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Adriana Casarello Jurjo |
2012 |
Herning Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:50.21 |
+10.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
+0.59 |
|
1:53.90 |
+14.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna-Sophia Huynh Strøbech |
2011 |
Herning Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:53.99 |
+14.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Camilla Petersen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:56.13 |
+16.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Karla Edeling Tornvig Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:56.68 |
+17.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ellen Jensen |
2012 |
Struer Svømmeklub |
+0.79 |
|
2:00.03 |
+20.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nanna Le Bundgaard |
2011 |
TST Svømning |
+0.92 |
|
2:00.45 |
+21.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Laura Nicoline Sønde Bertelse |
2011 |
TST Svømning |
+0.91 |
|
2:03.65 |
+24.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alberte Svane Koukoumis |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.93 |
|
2:21.52 |
+42.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josefine Berring Ekander |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.72 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd v. 25 m. |
|
|
|
|
- |
|
Asta Nonbo Pilegaard |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.84 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Hænderne ført bag hoften v. 8-100 m. |
|
|
|
|
- |
|
Anna Pripsø Larsen |
2012 |
Struer Svømmeklub |
+0.94 |
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilie Dalgaard Farving |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 13:02:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Brystsvømning Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+1.90 |
|
1:25.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:25.64 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.82 |
|
1:27.97 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cecilie Anna Nyborg |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.70 |
|
1:31.67 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freja Dahl |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.78 |
|
1:39.87 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karoline Sommer Søndergaard |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:39.95 |
+14.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amalie Mejer Lehmann |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:40.63 |
+15.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mia Aggerholm Jensen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:46.39 |
+21.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alma Olivia Bach |
2010 |
Holstebro Svømme Club |
+0.85 |
|
1:48.18 |
+23.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Amalie Ørtoft Iversen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.94 |
|
1:50.61 |
+25.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Daria-Loana Panagachi-Tanasa |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:52.68 |
+27.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Claire Kølbæk Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
+0.81 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad (flere armtag under vand efter start 5-8 m.) |
|
|
|
|
- |
|
Mette Rager Larsen |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.91 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start |
|
|
|
|
- |
|
Caroline Madsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.79 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 ikke samtidigt berøring med begge hænder v. 50 m |
|
|
|
|
- |
|
Lena Piontkowitz |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.84 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Ikke samtidige arme, eller i samme plan v. 10 m. |
|
|
|
|
- |
|
Elvira Heine Sørensen |
2010 |
TST Svømning |
+0.92 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Bentag ikke synkrone eller i samme plan v. 3-5 m. |
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lærke Røstad |
2010 |
Swim Team Neptun |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victoria Pauli Thorhauge |
2010 |
Swim Team Neptun |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Binderup Trudslev |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 13:02:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Brystsvømning Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:19.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:20.64 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ea T Jensen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:23.27 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lærke Jakobsen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.79 |
|
1:23.80 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:24.39 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.69 |
|
1:25.18 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline R. Frandsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:26.67 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alberte Futtrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.70 |
|
1:28.49 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Freya Jensen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:29.65 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isabella Schøler Jönsson |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.75 |
|
1:30.55 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amalie Breum Nielsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.75 |
|
1:33.67 |
+14.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mynte Haaning |
2009 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.71 |
|
1:34.60 |
+15.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Liv Lade Keller |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.79 |
|
1:35.30 |
+15.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida Frost Baltzer |
2009 |
Struer Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:35.67 |
+16.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mai Skov |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.73 |
|
1:35.69 |
+16.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Camilla Søjberg |
2009 |
HGF Svømning |
+0.73 |
|
1:36.32 |
+16.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Merle Marie Pape |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.75 |
|
1:36.99 |
+17.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alberte Lindeberg Dithlevsen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.92 |
|
1:42.44 |
+23.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.88 |
|
1:43.78 |
+24.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lærke Mørk Emtekjær |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.89 |
|
1:46.70 |
+27.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sif Klarskov Nielsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.85 |
|
1:54.96 |
+35.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jasmin Kirkedal Laursen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.89 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victoria Høgh |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leonora Nielsen Mahnkopf |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 13:02:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Brystsvømning Damer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Svenstrup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.66 |
|
1:19.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie T. Lauridsen |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.87 |
|
1:29.61 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Akselsen |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:30.98 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Johanne Holm Bork |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.81 |
|
1:31.79 |
+12.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asta Klemmensen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:34.53 |
+15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maria Dyrbye |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:34.76 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.73 |
|
1:35.44 |
+16.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mai Le |
2008 |
TST Svømning |
+0.80 |
|
1:38.46 |
+19.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Signe Riis Mågård |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:42.03 |
+22.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilie Bæk Nielsen |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.87 |
|
1:42.78 |
+23.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gro Aanerud |
2008 |
TST Svømning |
+1.00 |
|
1:48.92 |
+29.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johanne Ishøi |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.75 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Salma Sophie Sigh Jeritslev |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.76 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd v 25 m. |
|
|
|
|
- |
|
Frida Møller Olesen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 13:02:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Brystsvømning Damer 16 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.64 |
|
1:12.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gertrude Grjunberga |
2005 |
Struer Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:13.51 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.73 |
|
1:15.20 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Aakmann Andersen |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.76 |
|
1:20.12 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sommer E. S. Jensen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.73 |
|
1:24.12 |
+11.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Martiny Sørensen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.84 |
|
1:26.25 |
+13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jasmin Haaning |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.75 |
|
1:27.42 |
+15.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:28.65 |
+16.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Siegumfeldt |
2007 |
Swim Team Neptun |
+0.70 |
|
1:29.46 |
+17.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
+0.82 |
|
1:29.48 |
+17.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rikke Andresen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.83 |
|
1:33.32 |
+20.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Mørup |
2006 |
HGF Svømning |
+0.81 |
|
1:33.41 |
+21.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Sletø Bonde |
2007 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.85 |
|
1:43.31 |
+30.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Liv Holst Andersen |
2007 |
TST Svømning |
+0.84 |
|
1:48.82 |
+36.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 13:02:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 13:03.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Region Midtjylland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Region Midtjyllands Svømmeudvalg og Holst |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
28. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 400m Frisvømning Herrer 12 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hjalte Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.71 |
|
5:56.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Do Jespersen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.92 |
|
6:02.51 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bille Benjamin Drasbek |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.81 |
|
6:16.09 |
+19.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Vium Demant |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
|
6:28.88 |
+32.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Peter Storm Pedersen |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.68 |
|
6:43.05 |
+46.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lei Andersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.74 |
|
7:13.77 |
+1:16.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Egon Johan Dannesboe |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.88 |
|
7:14.56 |
+1:17.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malthe Sloth |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.69 |
|
7:17.06 |
+1:20.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Bastian Norge Dam |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.80 |
|
8:04.59 |
+2:07.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederik Nordestgaard Brixen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.91 |
|
9:21.97 |
+3:25.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 13:08:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 400m Frisvømning Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Benjamin Nørremark |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.98 |
|
6:16.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 13:08:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 400m Frisvømning Herrer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.72 |
|
4:50.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julius Enevoldsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.82 |
|
5:31.37 |
+41.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Nordgaard |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.78 |
|
6:19.74 |
+1:29.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Lysgaard |
2009 |
HGF Svømning |
+0.82 |
|
6:52.11 |
+2:01.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 13:08:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 400m Frisvømning Herrer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.65 |
|
4:44.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jakob Rickers |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.75 |
|
5:06.95 |
+22.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aske Binderup Trudslev |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.79 |
|
5:08.88 |
+24.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Jeppesen |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.65 |
|
5:30.03 |
+45.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Toke Stagaard Witt Jørgensen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.84 |
|
7:40.69 |
+2:56.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Max-Emil Momme |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.86 |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 13:08:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 400m Frisvømning Herrer 16 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.73 |
|
4:20.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.69 |
|
4:20.77 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Thulstrup Lemming |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.74 |
|
4:30.28 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Zilas Vilsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.67 |
|
4:33.52 |
+12.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
+0.71 |
|
4:37.41 |
+16.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noah Brendholdt |
2004 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.65 |
|
4:38.49 |
+17.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magnus Karlberg |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.94 |
|
4:45.37 |
+24.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Villiam K. Carstensen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.71 |
|
4:52.22 |
+31.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Daniel Moraes Hansen |
2007 |
TST Svømning |
+0.79 |
|
5:44.28 |
+1:23.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 13:08:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 13:08.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Region Midtjylland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Region Midtjyllands Svømmeudvalg og Holst |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
28. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 400m Frisvømning Damer 12 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Winum Andersen |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.79 |
|
6:19.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Ditlev Lund |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.89 |
|
6:25.51 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Westing |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.79 |
|
6:26.02 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnes Lorenzen Olesen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.71 |
|
6:41.73 |
+22.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eva Høgfeldt |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.97 |
|
6:47.80 |
+28.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Sofie Elkjær |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.81 |
|
6:56.10 |
+36.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lærke Ryvold |
2011 |
TST Svømning |
+0.84 |
|
7:34.70 |
+1:15.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Victoria Vinther Zandberg |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.88 |
|
7:53.05 |
+1:33.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 13:30:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 400m Frisvømning Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.89 |
|
5:19.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Carlson |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.86 |
|
5:51.70 |
+31.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Andrea Kjær |
2010 |
HGF Svømning |
+0.84 |
|
6:30.06 |
+1:10.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elvira Heine Sørensen |
2010 |
TST Svømning |
+0.92 |
|
7:20.83 |
+2:00.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liva Krag |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.87 |
|
7:26.01 |
+2:06.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 13:30:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 400m Frisvømning Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.77 |
|
4:50.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.68 |
|
5:19.13 |
+28.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Juul Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.82 |
|
5:22.73 |
+31.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lykke Emilie Lund |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.81 |
|
5:22.79 |
+31.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freya Magnussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.77 |
|
5:26.10 |
+35.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Merle Marie Pape |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.71 |
|
5:32.93 |
+41.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lærke Djernes |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Egelund Jespersen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 13:30:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 400m Frisvømning Damer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.75 |
|
4:59.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.79 |
|
5:02.52 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maria Dyrbye |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.80 |
|
5:37.12 |
+37.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.78 |
|
6:04.12 |
+1:04.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gro Aanerud |
2008 |
TST Svømning |
+0.96 |
|
6:04.88 |
+1:05.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Helene Munk Barfod |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.87 |
|
6:07.54 |
+1:07.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida-Marie Scavenius |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.79 |
|
6:10.32 |
+1:10.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.71 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 13:30:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 400m Frisvømning Damer 16 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.73 |
|
4:39.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Line Knudsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.73 |
|
4:54.25 |
+14.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simone Trekær Klausen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.73 |
|
4:58.97 |
+19.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ane Walmar |
2007 |
Swim Team Neptun |
+0.78 |
|
5:17.15 |
+37.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
+0.82 |
|
5:31.77 |
+52.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida K. Laursen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.71 |
|
5:33.06 |
+53.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Frøsig Stengaard |
2002 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.64 |
|
5:55.79 |
+1:16.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karoline K. Christiansen |
2006 |
TST Svømning |
+0.87 |
|
6:19.57 |
+1:40.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Liv Holst Andersen |
2007 |
TST Svømning |
+0.81 |
|
6:24.46 |
+1:45.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 13:30:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 13:30.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Region Midtjylland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Region Midtjyllands Svømmeudvalg og Holst |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
28. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer 12 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hjalte Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.67 |
|
1:25.38 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Benjamin Parra Andreasen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.85 |
|
1:30.31 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:33.69 |
+13.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johan Bach Andreasen |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.95 |
|
1:34.28 |
+13.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bertel Engholm Jøns Johansen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:37.41 |
+16.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victor Mikkelsen |
2013 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.74 |
|
1:39.35 |
+18.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oskar Berg |
2012 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:47.77 |
+27.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.88 |
|
1:56.50 |
+35.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederik Rossau Larsen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.93 |
|
1:58.07 |
+37.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frederik Hammer |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.86 |
|
2:00.71 |
+40.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
William Fenger Biel |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.60 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse v. 25 m. |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 14:14:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Faaborg Rytter |
2010 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.70 |
|
1:19.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eddie Berg |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:22.17 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.86 |
|
1:24.37 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johan Kirkeby |
2010 |
Herning Svømmeklub |
+0.59 |
|
1:33.85 |
+14.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Fangel Sørensen |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.71 |
|
1:34.01 |
+14.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
August Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:39.81 |
+20.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Philip W. Carlsen |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:39.85 |
+20.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rasmus Skifter Holm Jensen |
2010 |
HGF Svømning |
+0.72 |
|
1:53.97 |
+34.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marcus Krogh |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.76 |
|
2:00.83 |
+41.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carl Graversgaard |
2010 |
Holstebro Svømme Club |
+0.66 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse v. 25 og 50 m |
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.91 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse v. 75 m. |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 14:14:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.70 |
|
1:09.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:11.37 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:13.34 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sander Thygesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.58 |
|
1:15.63 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.61 |
|
1:18.49 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
August Søjdis Svendsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:27.20 |
+17.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Olsen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.66 |
|
1:39.29 |
+29.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Lysgaard |
2009 |
HGF Svømning |
+0.62 |
|
1:50.19 |
+40.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 14:14:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viggo Rohde |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.59 |
|
1:00.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:06.82 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Yung K Gotfreds |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:07.80 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:08.34 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.69 |
|
1:08.36 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:10.61 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Martin Nygaard |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.58 |
|
1:11.11 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.57 |
|
1:15.35 |
+14.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johannes Grud Olsen |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.61 |
|
1:17.55 |
+16.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lui Filipowicz |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:18.04 |
+17.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nicolai Skivild Westing |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.63 |
|
1:23.62 |
+22.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Carl Christian Caben Sommer |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:24.98 |
+24.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kasper Bundgaard |
2008 |
TST Svømning |
+1.06 |
|
1:26.67 |
+25.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aksel Kirchert |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:28.24 |
+27.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rasmus Fangel Sørensen |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.93 |
|
1:29.49 |
+28.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Magnus Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:29.57 |
+28.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sebastian Ekström |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:44.74 |
+43.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Frederik Høgh |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.90 |
|
1:50.45 |
+49.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Albert Olesen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 14:14:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Rygsvømning Herrer 16 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.67 |
|
59.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karl B. Jørgensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.54 |
|
1:04.45 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christoffer Nonbo Laigaard |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.94 |
|
1:10.06 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marius Lund Bendixen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.54 |
|
1:10.18 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Luka Kepser |
2007 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:14.68 |
+14.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus T Skalshøj |
2006 |
Struer Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:14.83 |
+14.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lucas Sørensen |
2007 |
HGF Svømning |
+0.60 |
|
1:17.81 |
+17.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonas Golczyk Jensen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.75 |
|
1:19.07 |
+19.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jacob Taudorf |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:20.05 |
+20.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sebastian Holler Bødtker |
2007 |
HGF Svømning |
+0.73 |
|
1:20.84 |
+20.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Karl Emil Stæhr Lose |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:26.42 |
+26.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Daniel Moraes Hansen |
2007 |
TST Svømning |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Helt neddykket under løbet (Undtagen for de første 15m efter start/vending) v.100 m. |
|
|
|
|
- |
|
Gustav Houmann Pallesen |
2007 |
TST Svømning |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 14:14:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 14:14.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Region Midtjylland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Region Midtjyllands Svømmeudvalg og Holst |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
28. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer 12 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Katrine Wulf |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.68 |
|
1:24.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Zimu Wang |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.81 |
|
1:26.38 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:26.41 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid Hjarsbæk Hansen |
2012 |
Holstebro Svømme Club |
+0.83 |
|
1:32.61 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:34.25 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lina Mohamad Ayadah |
2011 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.76 |
|
1:34.81 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Freja Ane Nielsen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:36.28 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karla Edeling Tornvig Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:40.43 |
+15.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Josefine Berring Ekander |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.68 |
|
1:41.77 |
+17.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nikoline Wright Nedergaard |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+1.02 |
|
1:43.72 |
+19.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Clara Nielsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:46.10 |
+21.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Victoria Vinther Zandberg |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.69 |
|
1:50.82 |
+26.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Laura Nicoline Sønde Bertelse |
2011 |
TST Svømning |
+0.75 |
|
1:53.82 |
+29.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lærke Ryvold |
2011 |
TST Svømning |
+0.71 |
|
2:03.05 |
+38.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nanna Le Bundgaard |
2011 |
TST Svømning |
+0.75 |
|
2:09.37 |
+44.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alberte Svane Koukoumis |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.83 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse v. 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Anna Pripsø Larsen |
2012 |
Struer Svømmeklub |
+0.78 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven - 2 armtag på maven v. 25 m. |
|
|
|
|
- |
|
Rihanna Lillevang |
2011 |
Holstebro Svømme Club |
+0.83 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 EJ fortsat bevægelse v. 25 m |
|
|
|
|
- |
|
Laura Vejsgaard Lund |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.81 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse v. 75 m. |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 14:53:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:18.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Dürr Toft-Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
+0.51 |
|
1:19.11 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agnes Seneca |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.85 |
|
1:24.94 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Vendelbo |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:26.29 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Wilma Karlberg |
2010 |
Herning Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:27.04 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+1.00 |
|
1:29.90 |
+11.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Signe Flarup |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.68 |
|
1:30.03 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Meise Eva Dahl Koldkur |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.87 |
|
1:31.08 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Andrea Kjær |
2010 |
HGF Svømning |
+0.84 |
|
1:34.14 |
+15.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Claire Kølbæk Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:35.32 |
+17.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Karoline Sommer Søndergaard |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:36.65 |
+18.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Signe Hansen |
2010 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.68 |
|
1:38.24 |
+20.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mia Aggerholm Jensen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.82 |
|
1:41.18 |
+22.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Amalie Ørtoft Iversen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
|
1:42.57 |
+24.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elvira Heine Sørensen |
2010 |
TST Svømning |
+0.70 |
|
2:03.98 |
+45.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Johanne Staub Rasmussen |
2010 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.84 |
|
2:04.35 |
+46.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liva Krag |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.81 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven v. 49 m |
|
|
|
|
- |
|
Amalie Mejer Lehmann |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.70 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse v. 25 m. |
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Naja Marie Dam Lisby |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Binderup Trudslev |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 14:53:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:10.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:11.11 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.73 |
|
1:11.95 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:13.83 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lærke Pilgaard Johansson |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:14.38 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kristine Øvre |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:18.35 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.63 |
|
1:19.82 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline R. Frandsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:21.33 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:21.78 |
+11.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Silja Bregenov |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.67 |
|
1:21.86 |
+11.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.85 |
|
1:21.96 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Signe Madsen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:22.92 |
+12.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:24.57 |
+14.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Isabel Lindeborg Hoff |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:24.96 |
+14.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Freja Dall Christensen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.66 |
|
1:25.37 |
+15.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofia Cecilia Dam Lisby |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:26.43 |
+16.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Camilla Søjberg |
2009 |
HGF Svømning |
+0.67 |
|
1:26.81 |
+16.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lykke Emilie Lund |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:26.94 |
+16.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lærke Jakobsen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.66 |
|
1:26.96 |
+16.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anna Friis Stenholt |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+1.00 |
|
1:27.55 |
+17.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Leonora Nielsen Mahnkopf |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.87 |
|
1:27.69 |
+17.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mai Skov |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.76 |
|
1:28.83 |
+18.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Astrid Martinez Vestergaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.76 |
|
1:28.93 |
+18.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Astrid Pedersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:33.05 |
+22.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.85 |
|
1:34.86 |
+24.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ingrid Møldrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.84 |
|
1:37.11 |
+26.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Lærke Kidmose Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:38.59 |
+28.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Jasmin Kirkedal Laursen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:40.07 |
+29.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sif Klarskov Nielsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:40.53 |
+30.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alma Ahrendt |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.93 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse v. 75 m. |
|
|
|
|
- |
|
Anne Caroline Dahl Reher |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.76 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse v. 25 og 75 m |
|
|
|
|
- |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabella Schøler Jönsson |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 14:53:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victoria Andersen Krabbe |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.71 |
|
1:11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Melanie Frank |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:17.97 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Philippa Vejby Krabbenhøft |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.74 |
|
1:18.00 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Zenia Lüneborg |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:20.57 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frida Flarup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.79 |
|
1:21.32 |
+9.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.94 |
|
1:24.03 |
+12.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silke Østrup |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.72 |
|
1:26.66 |
+15.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sarah Bennetsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:27.79 |
+16.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.88 |
|
1:28.82 |
+17.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida-Marie Scavenius |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.86 |
|
1:35.77 |
+24.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Falgren |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.89 |
|
1:39.50 |
+27.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilia Oltmann |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:39.63 |
+28.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johanne Ishøi |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.66 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse v. 75 m. |
|
|
|
|
- |
|
Cecilie Have Pedersen |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.89 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse v. 75 m. |
|
|
|
|
- |
|
Louise Jeppesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mai Le |
2008 |
TST Svømning |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frida Møller Olesen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 14:53:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer 16 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.57 |
|
1:06.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louise D. Liboriussen |
2002 |
Viborg Svømme Klub |
+0.68 |
|
1:06.55 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ingrid Kirk Elkjær |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:17.65 |
+11.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Signe Marie Hornbek |
2006 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.85 |
|
1:19.19 |
+12.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nelle Krogh |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.61 |
|
1:22.01 |
+15.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Filippa Fiskaali |
2007 |
TST Svømning |
+0.71 |
|
1:31.19 |
+24.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karoline K. Christiansen |
2006 |
TST Svømning |
+1.04 |
|
1:41.61 |
+35.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Søby |
2006 |
Holstebro Svømme Club |
+0.70 |
|
1:43.17 |
+36.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freja Gram Henningsen |
2006 |
Skanderborg Svømmeklub |
+1.10 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bevægelse v. 49 m. |
|
|
|
|
- |
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
+0.69 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 ej fortsat bevægelse v. 50 m. |
|
|
|
|
- |
|
Maja Mejls Hansen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 14:53:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 14:53.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Region Midtjylland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Region Midtjyllands Svømmeudvalg og Holst |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
28. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Butterfly Herrer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Llobel |
2009 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.78 |
|
2:22.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.71 |
|
2:39.56 |
+16.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gabriel Oostwouder |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.74 |
|
3:00.71 |
+38.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.82 |
|
4:11.01 |
+1:48.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 14:56:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Butterfly Herrer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malthe Le Fevre |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.65 |
|
2:26.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.76 |
|
2:35.96 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 14:56:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Butterfly Herrer 16 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
+0.70 |
|
2:32.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
|
2:40.16 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 14:56:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 14:56.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Region Midtjylland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Region Midtjyllands Svømmeudvalg og Holst |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
28. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Butterfly Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signe Møller Rasmussen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.83 |
|
3:41.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 15:12:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Butterfly Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karen Holst Jacobsen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.93 |
|
3:12.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freya Jensen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.76 |
|
3:24.10 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 15:12:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Butterfly Damer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Damgaard |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.77 |
|
2:59.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asta Klemmensen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.73 |
|
3:15.43 |
+15.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karoline Starup |
2008 |
HGF Svømning |
+0.81 |
|
3:20.83 |
+21.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johanne Ishøi |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.72 |
|
3:31.05 |
+31.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 15:12:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Butterfly Damer 16 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.65 |
|
2:34.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rikke Ydemann Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
+0.66 |
|
2:43.04 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freya Ellebye |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.81 |
|
2:50.50 |
+16.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
+0.83 |
|
3:17.68 |
+43.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silke Sejr Elgaard Jørgensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.90 |
|
3:28.93 |
+54.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 15:12:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 15:12.08 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Region Midtjylland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Region Midtjyllands Svømmeudvalg og Holst |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
28. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Frisvømning Herrer 12 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:14.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Benjamin Parra Andreasen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:15.42 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bille Benjamin Drasbek |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.83 |
|
1:21.84 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:25.53 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Schwaner |
2013 |
Herning Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:26.28 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bertel Engholm Jøns Johansen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:26.64 |
+11.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tristan Thygesen Andersen |
2012 |
Herning Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:27.74 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Fenger Biel |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:28.68 |
+13.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lauge Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.85 |
|
1:29.67 |
+14.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oskar Berg |
2012 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:31.44 |
+16.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Victor Mikkelsen |
2013 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.76 |
|
1:31.89 |
+17.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lei Andersen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:33.73 |
+18.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.86 |
|
1:34.19 |
+19.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johannes Danvøgg Jeppesen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.70 |
|
1:34.96 |
+20.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Philip Jensen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:39.32 |
+24.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Bastian Norge Dam |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.83 |
|
1:48.19 |
+33.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Eskild Longfors |
2012 |
Aarhus Swim - IHF |
+1.25 |
|
1:55.74 |
+40.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Frederik Nordestgaard Brixen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.73 |
|
2:01.86 |
+47.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anders Kousgaard Pind Lavrse |
2012 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 15:57:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Frisvømning Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adam Sallam |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:08.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eddie Berg |
2010 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:10.25 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Faaborg Rytter |
2010 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.74 |
|
1:12.77 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Vestergaard |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:14.52 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Benjamin Nørremark |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+1.00 |
|
1:15.56 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Santino Alexander Galacho |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.75 |
|
1:17.08 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asger Herbsleb |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:17.21 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:17.26 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oscar Lund Rasmussen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.77 |
|
1:17.83 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Carl Graversgaard |
2010 |
Holstebro Svømme Club |
+0.75 |
|
1:18.36 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Albert Pauli Andersen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.83 |
|
1:18.58 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:18.85 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mads Ivarsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.83 |
|
1:19.19 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johan Kirkeby |
2010 |
Herning Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:20.09 |
+11.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Magnus Fangel Sørensen |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.76 |
|
1:23.05 |
+14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
August Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:25.62 |
+17.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Philip W. Carlsen |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:27.05 |
+18.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Rasmus Skifter Holm Jensen |
2010 |
HGF Svømning |
+0.85 |
|
1:27.93 |
+19.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Frede Holler |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:29.35 |
+21.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mathias Jungersen |
2010 |
Holstebro Svømme Club |
+0.85 |
|
1:32.75 |
+24.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kristian Boutrup |
2010 |
Holstebro Svømme Club |
+0.89 |
|
1:35.97 |
+27.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Jakob Munk Barfod |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.82 |
|
1:37.67 |
+29.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Marcus Krogh |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.83 |
|
1:48.46 |
+40.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Karl Ballegaard Preuthun |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.90 |
|
1:53.44 |
+45.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 15:57:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Frisvømning Herrer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albert Grove |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.65 |
|
1:00.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.61 |
|
1:01.97 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johannes Brixen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:05.31 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.57 |
|
1:05.87 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:06.71 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.65 |
|
1:10.44 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marius Lynggaard |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.79 |
|
1:10.46 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Florent Asllanaj |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:11.79 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aksel Bragh-Kloppenborg |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.79 |
|
1:12.26 |
+11.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Silas Østlund |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:17.07 |
+16.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Liam Thomsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.91 |
|
1:17.64 |
+17.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
August Søjdis Svendsen |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:18.14 |
+17.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Asger Wille Di Giuseppe |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.66 |
|
1:18.40 |
+18.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Gustav Nordgaard |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:19.97 |
+19.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gustav Karlslund |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:25.13 |
+24.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
William Lysgaard |
2009 |
HGF Svømning |
+0.82 |
|
1:26.79 |
+26.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 15:57:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Frisvømning Herrer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Bie Bock |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.68 |
|
59.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Bisgaard |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.66 |
|
59.61 |
+0.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Annas Sallam |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:00.15 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:00.59 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Buch |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:01.59 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Munck Sommer |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.72 |
|
1:01.61 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:02.52 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jakob Wemmelund |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:03.77 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.82 |
|
1:03.92 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aske Binderup Trudslev |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.78 |
|
1:04.78 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lui Filipowicz |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.87 |
|
1:04.81 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gustav Falk Olesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:05.30 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Johannes Grud Olsen |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.74 |
|
1:05.74 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Max-Emil Momme |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:07.65 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Simon Vennekilde |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.75 |
|
1:08.26 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nicolai Skivild Westing |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.64 |
|
1:09.02 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Viggo Wind Løssing |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.68 |
|
1:10.08 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Magnus Lindberg |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.83 |
|
1:11.41 |
+11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aksel Kirchert |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:12.05 |
+12.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Kasper Bundgaard |
2008 |
TST Svømning |
+0.71 |
|
1:12.65 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Victor Langberg Aakjær |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.77 |
|
1:12.96 |
+13.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Andreas Jeppesen |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.60 |
|
1:13.73 |
+14.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Carl Christian Caben Sommer |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:14.71 |
+15.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Hjalte Damgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:16.08 |
+16.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Magnus Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:16.14 |
+16.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Daniel Kring |
2008 |
HGF Svømning |
+0.80 |
|
1:16.71 |
+17.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Rasmus Fangel Sørensen |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.78 |
|
1:16.93 |
+17.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Mikkel Søjdis Svendsen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:20.00 |
+20.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sebastian Ekström |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:31.62 |
+32.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Malthe Schaaf |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.79 |
|
1:38.39 |
+38.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Frederik Høgh |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.90 |
|
1:47.35 |
+47.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vitus Kirkegaard |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Albert Olesen |
2008 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 15:57:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Frisvømning Herrer 16 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sophus Henningsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.68 |
|
52.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.69 |
|
55.57 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Thulstrup Lemming |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.72 |
|
56.45 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.78 |
|
57.58 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jacob Bach-Valeur |
2004 |
HGF Svømning |
+0.66 |
|
58.58 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Askov Møller Petersen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.65 |
|
58.89 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Noah Brendholdt |
2004 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.66 |
|
59.68 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Dan Skov |
2006 |
Holstebro Svømme Club |
+0.74 |
|
1:00.45 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Felix Piontkowitz |
2007 |
Struer Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:00.49 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mikkel Fisker Nielsen |
2007 |
HGF Svømning |
+0.76 |
|
1:01.83 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Villiam K. Carstensen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:02.20 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jonathan Nordendahl |
2006 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
|
1:02.24 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oscar Dose |
2007 |
HGF Svømning |
+0.80 |
|
1:02.38 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Luka Kepser |
2007 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:03.00 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rasmus T Skalshøj |
2006 |
Struer Svømmeklub |
+0.88 |
|
1:03.28 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sebastian Stilling |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.72 |
|
1:03.63 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Christoffer Nonbo Laigaard |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.82 |
|
1:03.75 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Christoffer Lüneborg |
2005 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:03.79 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kasper Langhoff Christensen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.73 |
|
1:05.16 |
+12.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jonas Golczyk Jensen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.66 |
|
1:05.37 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Adam Kristensen |
2006 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.85 |
|
1:07.77 |
+14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lucas Sørensen |
2007 |
HGF Svømning |
+0.69 |
|
1:09.28 |
+16.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Daniel Moraes Hansen |
2007 |
TST Svømning |
+0.84 |
|
1:10.73 |
+17.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sebastian Holler Bødtker |
2007 |
HGF Svømning |
+0.81 |
|
1:12.06 |
+19.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karl Emil Stæhr Lose |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.54 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Marius Lund Bendixen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustav Houmann Pallesen |
2007 |
TST Svømning |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 15:57:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 15:57.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Region Midtjylland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Region Midtjyllands Svømmeudvalg og Holst |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
28. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Frisvømning Damer 12 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:14.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Zimu Wang |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.83 |
|
1:17.11 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:17.79 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Vejsgaard Lund |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.81 |
|
1:19.17 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cecilie Ditlev Lund |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.84 |
|
1:20.64 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:20.74 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Skjærris Lund |
2011 |
Swim Team Neptun |
+0.83 |
|
1:21.04 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Freja Ane Nielsen |
2011 |
Herning Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:21.44 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
+0.63 |
|
1:22.04 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Agnes Lorenzen Olesen |
2011 |
Ikast Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:25.28 |
+10.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Astrid Hjarsbæk Hansen |
2012 |
Holstebro Svømme Club |
+0.82 |
|
1:25.55 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Arianna Sørensen |
2011 |
Horsens Svømmeklub |
+0.88 |
|
1:25.73 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Thea Holmegaard Caludan |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:26.00 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rihanna Lillevang |
2011 |
Holstebro Svømme Club |
+0.86 |
|
1:26.53 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Camilla Petersen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:27.33 |
+12.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Karolina H. Fyrstman |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.87 |
|
1:29.02 |
+14.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sheila Mortensgaard |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:29.74 |
+15.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Juliane Holler |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.86 |
|
1:30.48 |
+15.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nikoline Wright Nedergaard |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+1.14 |
|
1:30.64 |
+16.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Laura Nicoline Sønde Bertelse |
2011 |
TST Svømning |
+0.90 |
|
1:31.81 |
+17.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Asta Nonbo Pilegaard |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.82 |
|
1:33.98 |
+19.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lærke Ryvold |
2011 |
TST Svømning |
+0.86 |
|
1:35.80 |
+21.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Clara Nielsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:36.20 |
+21.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ellen Jensen |
2012 |
Struer Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:37.19 |
+22.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Adriana Casarello Jurjo |
2012 |
Herning Svømmeklub |
+0.82 |
|
1:38.95 |
+24.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Anna-Sophia Huynh Strøbech |
2011 |
Herning Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:39.00 |
+24.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Nanna Le Bundgaard |
2011 |
TST Svømning |
+0.97 |
|
1:43.60 |
+29.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Anna Pripsø Larsen |
2012 |
Struer Svømmeklub |
+0.88 |
|
1:43.82 |
+29.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Alberte Svane Koukoumis |
2011 |
Odder Svømmeklub |
+0.96 |
|
1:44.18 |
+29.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilie Dalgaard Farving |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 17:14:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Frisvømning Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.61 |
|
1:02.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.61 |
|
1:04.23 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilie Anna Nyborg |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.65 |
|
1:08.47 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josefine Bak Mathiasen |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.83 |
|
1:08.69 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia-Elena Plaesu |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:11.29 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.83 |
|
1:12.50 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Seneca |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.68 |
|
1:12.73 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:13.63 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:13.86 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Dürr Toft-Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:14.11 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.83 |
|
1:14.61 |
+12.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maja Carlson |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.85 |
|
1:15.19 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emily Bang |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.83 |
|
1:15.28 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.85 |
|
1:15.92 |
+13.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elisabeth Sinem Güven |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.76 |
|
1:17.33 |
+15.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Freja Dahl |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.79 |
|
1:17.94 |
+15.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Caroline Madsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.82 |
|
1:21.14 |
+19.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mia Aggerholm Jensen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:21.79 |
+19.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Meise Eva Dahl Koldkur |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.97 |
|
1:22.34 |
+20.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Signe Flarup |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.75 |
|
1:22.78 |
+20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Karoline Sommer Søndergaard |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:23.95 |
+21.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emma Andrea Kjær |
2010 |
HGF Svømning |
+0.80 |
|
1:23.97 |
+21.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Amalie Ørtoft Iversen |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.91 |
|
1:24.91 |
+22.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mette Rager Larsen |
2010 |
Swim Team Neptun |
+0.90 |
|
1:27.27 |
+25.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Elvira Heine Sørensen |
2010 |
TST Svømning |
+0.88 |
|
1:29.14 |
+27.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Maja Sólbjørg Ulberg |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.96 |
|
1:32.60 |
+30.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Alma Olivia Bach |
2010 |
Holstebro Svømme Club |
+0.93 |
|
1:32.92 |
+30.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Liva Krag |
2010 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.91 |
|
1:34.21 |
+32.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Lena Piontkowitz |
2010 |
Struer Svømmeklub |
+0.83 |
|
1:49.98 |
+47.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victoria Pauli Thorhauge |
2010 |
Swim Team Neptun |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 17:14:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Frisvømning Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:02.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:05.05 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silke Stevnhøj Sommer |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:05.46 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:07.19 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:07.38 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Freya Magnussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:07.47 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nova V. Støy Toftegaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.90 |
|
1:08.83 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mynte Haaning |
2009 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.78 |
|
1:10.01 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:10.38 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sommer Maj Andersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:11.37 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alberte Futtrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
|
1:11.54 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Caroline R. Frandsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:12.61 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Signe Madsen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.85 |
|
1:12.99 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Freja Dall Christensen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.72 |
|
1:15.33 |
+12.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alma Ahrendt |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.90 |
|
1:15.56 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ellen Hjarsbæk Hansen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.95 |
|
1:15.65 |
+12.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ida Frost Baltzer |
2009 |
Struer Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:15.78 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Camilla Søjberg |
2009 |
HGF Svømning |
+0.79 |
|
1:16.97 |
+14.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Leonora Nielsen Mahnkopf |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:17.03 |
+14.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emilie Randrup |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.82 |
|
1:21.08 |
+18.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:24.66 |
+21.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alberte Lindeberg Dithlevsen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.86 |
|
1:25.41 |
+22.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ingrid Møldrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.91 |
|
1:27.65 |
+24.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lærke Mørk Emtekjær |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.81 |
|
1:30.54 |
+27.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Jasmin Kirkedal Laursen |
2009 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.90 |
|
1:33.12 |
+30.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Filippa Fleng |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Egelund Jespersen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 17:14:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Frisvømning Damer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Svenstrup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.73 |
|
1:03.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:05.16 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma Kruse |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.80 |
|
1:06.34 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Akselsen |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:06.94 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:07.16 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Dalsgaard Hansen |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.81 |
|
1:08.45 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johanne Sørensen |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.86 |
|
1:10.07 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Zenia Lüneborg |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:11.60 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Anna Johanne Holm Bork |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.82 |
|
1:12.26 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Karoline Starup |
2008 |
HGF Svømning |
+0.81 |
|
1:12.26 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Philippa Vejby Krabbenhøft |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.75 |
|
1:13.31 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:13.36 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frida Flarup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.77 |
|
1:13.54 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marie T. Lauridsen |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.82 |
|
1:14.43 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emilie Bæk Nielsen |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:16.00 |
+12.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Solvei Hjorth Melhedegaard |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.83 |
|
1:16.84 |
+12.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Thea Hause |
2008 |
Struer Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:17.90 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:18.01 |
+14.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Laura Kibsgaard |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.73 |
|
1:18.02 |
+14.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Gro Aanerud |
2008 |
TST Svømning |
+1.01 |
|
1:18.39 |
+14.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Maya Kirkeby |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.90 |
|
1:18.93 |
+15.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Cecilie Have Pedersen |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.95 |
|
1:20.71 |
+16.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ida-Marie Scavenius |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:21.10 |
+17.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Signe Riis Mågård |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.61 |
|
1:24.86 |
+20.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emilia Oltmann |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.91 |
|
1:28.81 |
+24.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ida Falgren |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.85 |
|
1:29.31 |
+25.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marie Porup Juulsgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.64 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Mai Le |
2008 |
TST Svømning |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frida Møller Olesen |
2008 |
Struer Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malou Steffensen |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 17:14:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Frisvømning Damer 16 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.70 |
|
1:01.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jasmin Haaning |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.78 |
|
1:03.44 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ingrid Kirk Elkjær |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:03.99 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrea Kramer Liboriussen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.75 |
|
1:04.29 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilde Kongsgaard Jakobse |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.70 |
|
1:04.42 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Kidmose Hansen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:04.47 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Line Knudsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:04.73 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Simone Trekær Klausen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:05.72 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sidsel Tang Christensen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.80 |
|
1:05.93 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ane Walmar |
2007 |
Swim Team Neptun |
+0.75 |
|
1:06.11 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alberte Martiny Sørensen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.78 |
|
1:06.56 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sommer E. S. Jensen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.75 |
|
1:06.94 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maria Aakmann Andersen |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
|
1:07.06 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida Siegumfeldt |
2007 |
Swim Team Neptun |
+0.71 |
|
1:08.34 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Signe Marie Hornbek |
2006 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:08.95 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ida Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:10.14 |
+8.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Rikke Andresen |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
+0.85 |
|
1:10.76 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nelle Krogh |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:11.57 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ida K. Laursen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:11.93 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ida Frøsig Stengaard |
2002 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:11.94 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kamilla Ruseng Henriksen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.86 |
|
1:13.00 |
+11.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Klara Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.58 |
|
1:14.15 |
+12.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Leonora Holst Jensen |
2004 |
Odder Svømmeklub |
+0.83 |
|
1:14.86 |
+13.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
+0.91 |
|
1:15.61 |
+14.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ida Sletø Bonde |
2007 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:15.97 |
+14.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ida Mørup |
2006 |
HGF Svømning |
+0.80 |
|
1:18.44 |
+17.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Freja Gram Henningsen |
2006 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.96 |
|
1:19.01 |
+17.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Karoline K. Christiansen |
2006 |
TST Svømning |
+0.85 |
|
1:19.56 |
+18.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Liv Holst Andersen |
2007 |
TST Svømning |
+0.85 |
|
1:20.42 |
+19.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Filippa Fiskaali |
2007 |
TST Svømning |
+0.78 |
|
1:20.95 |
+19.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Laura Søby |
2006 |
Holstebro Svømme Club |
+0.83 |
|
1:32.04 |
+30.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Mejls Hansen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 17:14:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 17:14.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Region Midtjylland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Region Midtjyllands Svømmeudvalg og Holst |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
28. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 4x50m Medley Mix - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Odder Smileys |
14 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Brixen |
2009 |
0965AC |
+0.63 |
33.84 |
|
|
|
|
33.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
0908AC |
+0.30 |
37.30 |
|
|
|
|
1:11.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Halle |
2009 |
0975AC |
+0.43 |
30.26 |
|
|
|
|
1:41.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
0964AI |
+0.65 |
29.23 |
|
|
|
|
2:10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
SSK young mix 1 |
14 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:17.59 |
+6.96 |
|
|
|
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
0907BB |
+0.63 |
34.33 |
|
|
|
|
34.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
0902AD |
+0.49 |
37.40 |
|
|
|
|
1:11.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Pilgaard Johansson |
2009 |
0924AE |
+0.73 |
34.27 |
|
|
|
|
1:46.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
1137AG |
+0.73 |
31.59 |
|
|
|
|
2:17.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Horsens Mix 1 |
14 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:19.50 |
+8.87 |
|
|
|
|
Florent Asllanaj |
2009 |
0929BH |
+0.67 |
37.92 |
|
|
|
|
37.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Grøndal |
2009 |
0994AG |
+0.27 |
39.04 |
|
|
|
|
1:16.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
0984AG |
+0.39 |
31.57 |
|
|
|
|
1:48.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
0949BB |
|
30.97 |
|
|
|
|
2:19.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
AGF LØVER 4 |
14 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
2:24.22 |
+13.59 |
|
|
|
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
0959AE |
+0.59 |
36.00 |
|
|
|
|
36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aksel Bragh-Kloppenborg |
2009 |
0969AE |
+0.10 |
40.38 |
|
|
|
|
1:16.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Martinez Vestergaard |
2009 |
0902AG |
+0.14 |
34.46 |
|
|
|
|
1:50.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Seneca |
2010 |
1054AL |
+0.25 |
33.38 |
|
|
|
|
2:24.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
SSK young mix 2 |
14 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:30.23 |
+19.60 |
|
|
|
|
Kristine Øvre |
2009 |
0904AH |
+0.79 |
36.22 |
|
|
|
|
36.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Maja Juul Hansen |
2009 |
0962AJ |
+0.86 |
39.68 |
|
|
|
|
1:15.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
1121AC |
+0.84 |
41.32 |
|
|
|
|
1:57.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Odgaard |
2009 |
0907BH |
+0.31 |
33.01 |
|
|
|
|
2:30.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Horsens Mix 2 |
14 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:33.50 |
+22.87 |
|
|
|
|
Rasmus Mandrup Rosendal |
2010 |
1023AJ |
+0.75 |
39.73 |
|
|
|
|
39.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Pedersen |
2009 |
0992BA |
+0.38 |
43.38 |
|
|
|
|
1:23.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
0906BC |
+0.51 |
35.58 |
|
|
|
|
1:58.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Parra Andreasen |
2011 |
1147AF |
+0.64 |
34.81 |
|
|
|
|
2:33.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aarhus Swim Mix 11 |
14 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
2:33.91 |
+23.28 |
|
|
|
|
Filip Kromann Laschewski |
2009 |
0911AH |
+0.70 |
48.24 |
|
|
|
|
48.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
1096AF |
+0.79 |
38.52 |
|
|
|
|
1:26.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
0955BD |
+0.51 |
30.75 |
|
|
|
|
1:57.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Ditlev Lund |
2011 |
1138AH |
+0.78 |
36.40 |
|
|
|
|
2:33.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
SSK young mix 3 |
14 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:34.76 |
+24.13 |
|
|
|
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
1022AC |
+0.71 |
38.87 |
|
|
|
|
38.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ea T Jensen |
2009 |
0904AE |
+0.82 |
39.93 |
|
|
|
|
1:18.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Haun |
2010 |
1009AD |
+0.62 |
41.57 |
|
|
|
|
2:00.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Ivarsen |
2010 |
1019AB |
+0.38 |
34.39 |
|
|
|
|
2:34.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
The Racing Dragons |
14 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
2:36.76 |
+26.13 |
|
|
|
|
Julius Enevoldsen |
2009 |
0995BH |
+0.73 |
37.97 |
|
|
|
|
37.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mai Skov |
2009 |
0964BF |
+0.62 |
42.11 |
|
|
|
|
1:20.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Breum Nielsen |
2009 |
0976BC |
+0.60 |
41.96 |
|
|
|
|
2:02.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Graversgaard |
2010 |
1023AL |
+0.65 |
34.72 |
|
|
|
|
2:36.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
AGF LØVER 5 |
14 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
2:41.73 |
+31.10 |
|
|
|
|
Emma Zimu Wang |
2011 |
1168AH |
+0.84 |
39.95 |
|
|
|
|
39.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Wille Di Giuseppe |
2009 |
0961BG |
+0.43 |
42.11 |
|
|
|
|
1:22.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Vejsgaard Lund |
2011 |
1142AI |
+0.56 |
42.45 |
|
|
|
|
2:04.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Olsen |
2009 |
0927BA |
+0.29 |
37.22 |
|
|
|
|
2:41.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aarhus Swim Mix 10 |
14 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
2:42.63 |
+32.00 |
|
|
|
|
Olivia Winum Andersen |
2011 |
1162AB |
+0.70 |
41.96 |
|
|
|
|
41.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Bach Andreasen |
2011 |
1183AJ |
+0.32 |
51.95 |
|
|
|
|
1:33.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
0932AF |
+0.62 |
30.32 |
|
|
|
|
2:04.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Mikkelsen |
2013 |
1339AB |
+0.57 |
38.40 |
|
|
|
|
2:42.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aarhus Swim Mix 8 |
14 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
2:43.49 |
+32.86 |
|
|
|
|
Johanne Staub Rasmussen |
2010 |
1002AR |
+0.86 |
54.58 |
|
|
|
|
54.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
alexander bjerre |
2009 |
|
+0.49 |
38.11 |
|
|
|
|
1:32.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Sander |
2009 |
0946BD |
+0.67 |
31.65 |
|
|
|
|
2:04.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Egon Johan Dannesboe |
2011 |
1127AD |
+0.77 |
39.15 |
|
|
|
|
2:43.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aarhus Swim Mix 5 |
14 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
2:44.06 |
+33.43 |
|
|
|
|
Signe Hansen |
2010 |
1014AT |
+0.62 |
44.75 |
|
|
|
|
44.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
0993BA |
|
40.91 |
|
|
|
|
1:25.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
0934AC |
|
33.17 |
|
|
|
|
1:58.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eskild Longfors |
2012 |
1229AF |
+0.23 |
45.23 |
|
|
|
|
2:44.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aarhus Swim Mix 4 |
14 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
2:47.99 |
+37.36 |
|
|
|
|
Jakob Munk Barfod |
2010 |
1035AD |
+0.72 |
46.25 |
|
|
|
|
46.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silja Bregenov |
2009 |
0996BC |
+0.75 |
41.41 |
|
|
|
|
1:27.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William D. Lindberg |
2009 |
0909BD |
+0.42 |
41.67 |
|
|
|
|
2:09.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Josefine Berring Ekander |
2011 |
1130AL |
+0.59 |
38.66 |
|
|
|
|
2:47.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aarhus Swim Mix 7 |
14 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
2:54.83 |
+44.20 |
|
|
|
|
Bille Benjamin Drasbek |
2011 |
1125AD |
+0.80 |
46.95 |
|
|
|
|
46.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Wulf |
2011 |
1160AB |
+0.48 |
46.71 |
|
|
|
|
1:33.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriel Oostwouder |
2009 |
0993BD |
+0.64 |
33.53 |
|
|
|
|
2:07.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Vinther Zandberg |
2011 |
1192AO |
+0.70 |
47.64 |
|
|
|
|
2:54.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Dolphins mix 1 |
14 |
HGF Svømning |
|
|
|
|
|
2:59.14 |
+48.51 |
|
|
|
|
William Lysgaard |
2009 |
0977BG |
+0.62 |
49.01 |
|
|
|
|
49.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Søjberg |
2009 |
0932BA |
+0.71 |
44.07 |
|
|
|
|
1:33.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Andrea Kjær |
2010 |
1056AR |
+0.57 |
44.93 |
|
|
|
|
2:18.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Skifter Holm Jensen |
2010 |
1091AK |
+0.65 |
41.13 |
|
|
|
|
2:59.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
SSK young mix 5 |
14 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:06.47 |
+55.84 |
|
|
|
|
Frede Holler |
2010 |
1017AJ |
+0.79 |
46.35 |
|
|
|
|
46.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Kidmose Hansen |
2009 |
0966BB |
+0.24 |
50.37 |
|
|
|
|
1:36.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Vibeke Hald Gjedde |
2011 |
1166AD |
+0.72 |
43.41 |
|
|
|
|
2:20.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Rossau Larsen |
2011 |
1167AA |
+0.91 |
46.34 |
|
|
|
|
3:06.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
SSK young mix 6 |
13 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:08.28 |
+57.65 |
|
|
|
|
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
1168AD |
+0.69 |
44.97 |
|
|
|
|
44.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Madsen |
2010 |
1052AP |
+0.33 |
49.62 |
|
|
|
|
1:34.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Bastian Norge Dam |
2011 |
1111AH |
+0.69 |
52.25 |
|
|
|
|
2:26.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Hammer |
2011 |
1135AG |
+0.92 |
41.44 |
|
|
|
|
3:08.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
BHS Medley Mix Young 1 |
13 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:14.20 |
+1:03.5 |
|
|
|
|
Philip W. Carlsen |
2010 |
1027AK |
+0.68 |
46.94 |
|
|
|
|
46.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Mejer Lehmann |
2010 |
1074AM |
+0.81 |
47.57 |
|
|
|
|
1:34.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Sommer Søndergaard |
2010 |
1094AQ |
+0.66 |
53.05 |
|
|
|
|
2:27.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Krogh |
2010 |
1085AP |
+0.87 |
46.64 |
|
|
|
|
3:14.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
The Tiny Dragons |
13 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
3:22.83 |
+1:12.2 |
|
|
|
|
Kristian Boutrup |
2010 |
1085AM |
+0.77 |
51.90 |
|
|
|
|
51.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Olivia Bach |
2010 |
1070AS |
+0.76 |
50.56 |
|
|
|
|
1:42.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Rihanna Lillevang |
2011 |
1134AI |
+0.75 |
57.77 |
|
|
|
|
2:40.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Jungersen |
2010 |
1087AM |
+0.88 |
42.60 |
|
|
|
|
3:22.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Odder Smileys 2 |
14 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Startende svømmermister kontak med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen |
|
|
|
Asger Herbsleb |
2010 |
1035AH |
+0.81 |
38.34 |
|
|
|
|
38.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Nielsen |
2010 |
1052AQ |
+0.13 |
39.14 |
|
|
|
|
1:17.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Dindler |
2009 |
0988AD |
+0.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Vestergaard |
2010 |
1029AG |
+0.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
SSK young mix 4 |
14 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.13 Der blev svømmet i forkert rækkefølge |
|
|
|
Emilie Randrup |
2009 |
0904BD |
+0.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Friis Stenholt |
2009 |
0926AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
1001AB |
+0.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silas Østlund |
2009 |
0979BF |
+0.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aarhus Swim Mix 9 |
14 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.4 Ingen kontakt med væggen vending eller der afsættes fra bunden |
|
|
|
Albert Pauli Andersen |
2010 |
1029AD |
+0.82 |
43.82 |
|
|
|
|
43.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
0934BA |
+0.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albert Grove |
2009 |
0933BD |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lina Mohamad Ayadah |
2011 |
1120AK |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
ISK MIX 1,0 |
14 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Laura Persson |
2009 |
0928BH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Lorenzen Olesen |
2011 |
1182AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liam Thomsen |
2009 |
0949AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Fenger Biel |
2011 |
1185AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aarhus Swim Mix 6 |
14 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Djernes |
2009 |
0924AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lauge Amtorp |
2011 |
1119AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Lade Keller |
2009 |
0914AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Storm Pedersen |
2011 |
1137AL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 17:15:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 17:15.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Region Midtjylland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Region Midtjyllands Svømmeudvalg og Holst |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
28. okt 2022 to 30. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 4x100m Medley Mix - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
AGF LØVER 1 |
17 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
4:34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Viggo Rohde |
2008 |
0855AJ |
+0.60 |
30.52 |
1:02.94 |
|
|
|
1:02.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
0627AB |
+0.12 |
36.11 |
1:16.56 |
|
|
|
2:19.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Julie Schleimann |
2010 |
1094AD |
+0.05 |
32.12 |
1:10.91 |
|
|
|
3:30.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Schleimann |
2010 |
1006AD |
+0.14 |
30.23 |
1:03.59 |
|
|
|
4:34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
SSK mix 1 |
21 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:39.19 |
+5.19 |
|
|
|
|
Emma Kidmose Hansen |
2007 |
0708AR |
+0.66 |
36.51 |
1:15.32 |
|
|
|
1:15.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Fløche Fuglsang |
2002 |
0239AL |
+0.27 |
32.29 |
1:07.53 |
|
|
|
2:22.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Bie Bock |
2008 |
0805AG |
+0.40 |
31.97 |
1:11.70 |
|
|
|
3:34.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Line Knudsen |
2005 |
0532AM |
+0.58 |
30.91 |
1:04.64 |
|
|
|
4:39.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
The Furious Dragons |
16 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
4:46.93 |
+12.93 |
|
|
|
|
Sidsel Tang Christensen |
2007 |
0756AL |
+0.77 |
36.41 |
1:15.04 |
|
|
|
1:15.04 |
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Stilling |
2007 |
0775AP |
+0.39 |
34.79 |
1:17.07 |
|
|
|
2:32.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Martin Nygaard |
2008 |
0887AN |
+0.68 |
31.34 |
1:09.90 |
|
|
|
3:42.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Kramer Liboriussen |
2007 |
0736AY |
+0.70 |
31.19 |
1:04.92 |
|
|
|
4:46.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
AGF LØVER 2 |
18 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
4:50.07 |
+16.07 |
|
|
|
|
Karl B. Jørgensen |
2006 |
0653AI |
+0.55 |
31.83 |
1:06.06 |
|
|
|
1:06.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Johanne Holm Bork |
2008 |
0896AR |
+0.70 |
42.03 |
1:32.69 |
|
|
|
2:38.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Thulstrup Lemming |
2005 |
0517AJ |
+0.24 |
28.56 |
1:02.98 |
|
|
|
3:41.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nova V. Støy Toftegaard |
2009 |
0936AH |
+0.52 |
33.28 |
1:08.34 |
|
|
|
4:50.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
The Angry Dragons |
17 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
4:55.60 |
+21.60 |
|
|
|
|
Jonas Golczyk Jensen |
2007 |
0731AK |
+0.73 |
36.53 |
1:18.36 |
|
|
|
1:18.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Silje Drechsler |
2007 |
0746AL |
+0.66 |
38.24 |
1:20.79 |
|
|
|
2:39.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Kongsgaard Jakobsen |
2007 |
0784AY |
+0.22 |
33.62 |
1:13.01 |
|
|
|
3:52.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dan Skov |
2006 |
0671AO |
+0.42 |
29.45 |
1:03.44 |
|
|
|
4:55.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Horsens Mix 1 |
15 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:56.18 |
+22.18 |
|
|
|
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
0809AL |
+0.62 |
35.33 |
1:12.46 |
|
|
|
1:12.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sille Augustesen |
2008 |
0824AB |
+0.46 |
39.06 |
1:23.03 |
|
|
|
2:35.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Damgaard |
2008 |
0814AS |
+0.41 |
36.03 |
1:19.56 |
|
|
|
3:55.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Buch |
2008 |
0805AL |
+0.45 |
29.00 |
1:01.13 |
|
|
|
4:56.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Monkey mix |
15 |
Grenaa Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:59.76 |
+25.76 |
|
|
|
|
Olivia Akselsen |
2008 |
0828AS |
+0.72 |
38.41 |
1:18.07 |
|
|
|
1:18.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Lui Filipowicz |
2008 |
0827AL |
+0.39 |
39.48 |
1:24.77 |
|
|
|
2:42.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Llobel |
2009 |
0913BD |
+0.77 |
31.02 |
1:05.53 |
|
|
|
3:48.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanne Sørensen |
2008 |
0892AW |
+0.56 |
34.10 |
1:11.39 |
|
|
|
4:59.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Skive mix |
19 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
|
|
|
5:01.99 |
+27.99 |
|
|
|
|
Noah Brendholdt |
2004 |
0415AI |
+0.68 |
33.73 |
1:11.19 |
|
|
|
1:11.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freya Ellebye |
2006 |
0612AW |
+0.73 |
41.85 |
1:28.59 |
|
|
|
2:39.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jasmin Haaning |
2007 |
0778AL |
+0.59 |
35.06 |
1:16.72 |
|
|
|
3:56.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Langhoff Christensen |
2007 |
0723AR |
+0.64 |
31.59 |
1:05.49 |
|
|
|
5:01.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Dolphins mix 2 |
19 |
HGF Svømning |
|
|
|
|
|
5:02.97 |
+28.97 |
|
|
|
|
Lucas Sørensen |
2007 |
0767AH |
+0.59 |
38.10 |
1:18.78 |
|
|
|
1:18.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Mørup |
2006 |
0664AP |
+0.54 |
43.97 |
1:34.08 |
|
|
|
2:52.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rikke Ydemann Pedersen |
2006 |
0674AG |
+0.34 |
33.41 |
1:11.68 |
|
|
|
4:04.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Bach-Valeur |
2004 |
0495AM |
+0.65 |
28.32 |
58.43 |
|
|
|
5:02.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
AGF LØVER 3 |
15 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
5:03.26 |
+29.26 |
|
|
|
|
Malthe Le Fevre |
2008 |
0869AE |
+0.63 |
31.74 |
1:07.24 |
|
|
|
1:07.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Anna Nyborg |
2010 |
1012AG |
+0.76 |
41.77 |
1:28.96 |
|
|
|
2:36.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Merle Marie Pape |
2009 |
0906AH |
+0.71 |
40.45 |
1:27.74 |
|
|
|
4:03.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Bisgaard |
2008 |
0801AM |
+0.48 |
27.90 |
59.32 |
|
|
|
5:03.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
SSK mix 2 |
17 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:04.71 |
+30.71 |
melle |
|
|
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
0811AF |
+0.76 |
32.45 |
1:07.70 |
|
|
|
1:07.70 |
|
|
|
|
|
|
|
silke sejr jørgensen |
2007 |
|
+0.48 |
43.80 |
1:35.05 |
|
|
|
2:42.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
zilas vilsen |
2006 |
|
|
30.42 |
1:06.97 |
|
|
|
3:49.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
maria Dyrbye |
2008 |
|
|
3:49.72 |
1:14.99 |
|
|
|
5:04.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Struer mix 1 |
17 |
Struer Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:09.13 |
+35.13 |
|
|
|
|
Rasmus T Skalshøj |
2006 |
0685AO |
+0.68 |
36.77 |
1:15.39 |
|
|
|
1:15.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felix Piontkowitz |
2007 |
0769AG |
+0.49 |
35.14 |
1:16.79 |
|
|
|
2:32.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanne Ishøi |
2008 |
0898AK |
+0.64 |
39.15 |
1:26.60 |
|
|
|
3:58.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kathrine Bak Mathiasen |
2008 |
0832AL |
+0.55 |
33.67 |
1:10.35 |
|
|
|
5:09.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Neptun Mixfighters |
16 |
Swim Team Neptun |
|
|
|
|
|
5:12.99 |
+38.99 |
|
|
|
|
Johannes Grud Olsen |
2008 |
0815AR |
+0.67 |
38.16 |
1:18.62 |
|
|
|
1:18.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Siegumfeldt |
2007 |
0796AP |
+0.53 |
43.31 |
1:32.18 |
|
|
|
2:50.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Munck Sommer |
2008 |
0863AI |
+0.28 |
33.30 |
1:12.20 |
|
|
|
4:03.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ane Walmar |
2007 |
0746AS |
+0.54 |
32.62 |
1:09.99 |
|
|
|
5:12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
SKSV mix 2 |
18 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:13.85 |
+39.85 |
|
|
|
|
Zenia Lüneborg |
2008 |
0892AN |
+0.71 |
39.75 |
1:24.43 |
|
|
|
1:24.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christoffer Lüneborg |
2005 |
0561AR |
+0.14 |
38.88 |
1:23.52 |
|
|
|
2:47.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Taudorf |
2007 |
0785AL |
+0.26 |
33.92 |
1:13.71 |
|
|
|
4:01.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Nelle Krogh |
2007 |
0792BB |
+0.39 |
34.33 |
1:12.19 |
|
|
|
5:13.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
ISK MIX 1,0 |
16 |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:18.62 |
+44.62 |
|
|
|
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
0764AW |
+0.73 |
41.70 |
1:25.61 |
|
|
|
1:25.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albert Olesen |
2008 |
0841AE |
+0.25 |
40.33 |
1:27.32 |
|
|
|
2:52.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zakarias L. Bjørn |
2008 |
0879AH |
+0.55 |
33.97 |
1:16.22 |
|
|
|
4:09.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Mølbak |
2009 |
0948AJ |
+0.58 |
32.88 |
1:09.47 |
|
|
|
5:18.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Horsens Mix 2 |
16 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:24.43 |
+50.43 |
|
|
|
|
Signe Madsen |
2009 |
0906AG |
+0.62 |
38.90 |
1:22.15 |
|
|
|
1:22.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Møller Rasmussen |
2010 |
1070AI |
+0.68 |
47.89 |
1:42.29 |
|
|
|
3:04.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Wemmelund |
2008 |
0809AR |
+0.40 |
34.13 |
1:18.12 |
|
|
|
4:22.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Villiam K. Carstensen |
2007 |
0721AF |
+0.45 |
29.69 |
1:01.87 |
|
|
|
5:24.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aarhus Swim Mix 1 |
15 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
5:24.81 |
+50.81 |
|
|
|
|
Niels Andreasen |
2008 |
0837AO |
+0.63 |
36.28 |
1:14.95 |
|
|
|
1:14.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helene Munk Barfod |
2008 |
0876AR |
+0.47 |
49.09 |
1:46.43 |
|
|
|
3:01.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Persson |
2008 |
0803AL |
+0.52 |
34.30 |
1:16.19 |
|
|
|
4:17.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
alberte johnsen |
2008 |
|
+0.36 |
31.72 |
1:07.24 |
|
|
|
5:24.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Dolphins mix 3 |
16 |
HGF Svømning |
|
|
|
|
|
5:27.05 |
+53.05 |
|
|
|
|
Sebastian Holler Bødtker |
2007 |
0799AL |
+0.66 |
39.26 |
1:21.25 |
|
|
|
1:21.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Søjberg |
2009 |
0932BA |
+0.41 |
45.51 |
1:37.56 |
|
|
|
2:58.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Dose |
2007 |
0799AK |
|
32.96 |
1:13.43 |
|
|
|
4:12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Starup |
2008 |
0848AL |
+0.55 |
36.43 |
1:14.81 |
|
|
|
5:27.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aarhus Swim Mix 2 |
15 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
5:41.47 |
+1:07.4 |
|
|
|
|
Silke Østrup |
2008 |
0826AU |
+0.77 |
41.49 |
1:26.21 |
|
|
|
1:26.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
viggo Wind Løssing |
2008 |
|
+0.77 |
42.78 |
1:33.06 |
|
|
|
2:59.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Philippa Vejby Krabbenhøft |
2008 |
0810AR |
+0.70 |
39.59 |
1:30.35 |
|
|
|
4:29.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Lindberg |
2008 |
0869AL |
+0.53 |
33.94 |
1:11.85 |
|
|
|
5:41.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nikolajs Disciple |
16 |
TST Svømning |
|
|
|
|
|
5:47.58 |
+1:13.5 |
|
|
|
|
Filippa Fiskaali |
2007 |
0712AR |
+0.69 |
44.21 |
1:33.86 |
|
|
|
1:33.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Bundgaard |
2008 |
0835AS |
+0.28 |
44.61 |
1:34.92 |
|
|
|
3:08.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Moraes Hansen |
2007 |
0721AK |
+0.62 |
38.12 |
1:22.69 |
|
|
|
4:31.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Gro Aanerud |
2008 |
0822AZ |
+0.44 |
35.78 |
1:16.11 |
|
|
|
5:47.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
BHS Medley Mix 1 |
16 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:49.81 |
+1:15.8 |
|
|
|
|
Emma Vendelbo |
2010 |
1088AM |
+0.75 |
41.86 |
1:25.05 |
|
|
|
1:25.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Lindeberg Dithlevsen |
2009 |
0906BH |
+0.67 |
46.79 |
1:40.58 |
|
|
|
3:05.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luka Kepser |
2007 |
0783AD |
+0.35 |
33.63 |
1:16.88 |
|
|
|
4:22.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Philip W. Carlsen |
2010 |
1027AK |
+0.56 |
41.28 |
1:27.30 |
|
|
|
5:49.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Aarhus Swim Mix 3 |
15 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
6:32.97 |
+1:58.9 |
|
|
|
|
Salma Sophie Sigh Jeritslev |
2008 |
0844AZ |
+0.70 |
48.45 |
1:43.64 |
|
|
|
1:43.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Rickers |
2008 |
0801AH |
|
42.88 |
1:35.78 |
|
|
|
3:19.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Nanna Rønnow |
2008 |
0860AU |
+0.73 |
40.16 |
1:33.03 |
|
|
|
4:52.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Toke Stagaard Witt Jørgensen |
2008 |
0885AL |
+0.27 |
45.42 |
1:40.52 |
|
|
|
6:32.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Odder Smileys |
21 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Startende svømmermister kontak med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen |
|
|
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
0653AN |
+0.61 |
31.93 |
1:06.30 |
|
|
|
1:06.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Lisberg |
2007 |
0793AF |
+0.61 |
33.66 |
1:13.20 |
|
|
|
2:19.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
0964AI |
+0.28 |
33.67 |
1:14.91 |
|
|
|
3:34.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicoline Kristiansen |
2002 |
0278AL |
-0.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
The Fast Dragons |
18 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Startende svømmermister kontak med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen |
|
|
|
Victoria Andersen Krabbe |
2008 |
0852AE |
+0.69 |
34.25 |
1:11.26 |
|
|
|
1:11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
0524AQ |
+0.67 |
35.78 |
1:17.13 |
|
|
|
2:28.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Søren Winther Hald |
2005 |
0551AK |
+0.50 |
29.08 |
1:03.13 |
|
|
|
3:31.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophus Henningsen |
2007 |
0789AA |
-0.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
SKSV mix 3 |
17 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Falgren |
2008 |
0854AV |
+0.89 |
47.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max-Emil Momme |
2008 |
0891AO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aksel Kirchert |
2008 |
0887AO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Gram Henningsen |
2006 |
0618BA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
SKSV Mix 1 |
16 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Ida K. Laursen |
2007 |
0766AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Askov Møller Petersen |
2007 |
0765AL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marius Lund Bendixen |
2007 |
0797AP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Kirk Elkjær |
2007 |
0740AY |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 30-10-2022 17:12:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30-10-2022 17:23.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|