Resultat för UGP 3 2022, Norrtälje
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Pass 1 insim 08:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Inofficiella resultat |
|
|
Efter 7 av 7 heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
SDF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 15 okt 2022 till den 16 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Irma Ehrengren |
2005 |
Danderyd Simklubb |
|
388 |
1:25.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Gustavsson |
2005 |
Täby Sim |
|
350 |
1:28.43 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilia Krans |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
337 |
1:29.54 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Steen |
2005 |
Täby Sim |
|
331 |
1:30.06 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
Täby Sim |
|
458 |
1:20.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tilda Flodin |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
456 |
1:21.00 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cornelia Utgren |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
401 |
1:24.51 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
|
400 |
1:24.59 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mana Tanaka |
2007 |
Täby Sim |
|
387 |
1:25.53 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lova Hjort |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
368 |
1:26.95 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Wahlqvist |
2007 |
Täby Sim |
|
311 |
1:32.00 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tyra Lampén |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Moa Eiving |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
419 |
1:23.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabel Behring |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
378 |
1:26.24 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Natalie Donoso Hammar |
2008 |
Danderyd Simklubb |
|
359 |
1:27.71 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ofelia Öström |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
353 |
1:28.23 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nora Mikalsen |
2008 |
Täby Sim |
|
342 |
1:29.12 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Blom |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
330 |
1:30.18 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
|
323 |
1:30.84 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Agnes Klingh |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
301 |
1:32.95 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ester von Goës |
2008 |
Täby Sim |
|
284 |
1:34.77 |
+11.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Martha Hammes |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
275 |
1:35.89 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Izabella Lamberstam |
2008 |
Täby Sim |
|
252 |
1:38.69 |
+15.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Matilda Bosson |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
247 |
1:39.33 |
+16.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ester Fritzson |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
234 |
1:41.10 |
+17.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Astrid Flossing |
2008 |
Täby Sim |
|
230 |
1:41.74 |
+18.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Stella Jansson |
2008 |
Täby Sim |
|
163 |
1:54.04 |
+30.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Greta Bruzelius |
2008 |
Danderyd Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bianca Utgren |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Dijkstra |
2009 |
Danderyd Simklubb |
|
459 |
1:20.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lovisa Silverbratt |
2009 |
Täby Sim |
|
434 |
1:22.33 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Rosander |
2009 |
Danderyd Simklubb |
|
358 |
1:27.80 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabelle Burström |
2009 |
Danderyd Simklubb |
|
351 |
1:28.32 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elin Schmidt |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
308 |
1:32.31 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Lundgren |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
303 |
1:32.81 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Hedlund |
2009 |
Åkersberga Simsällskap |
|
275 |
1:35.86 |
+15.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Kolm |
2009 |
Lidingö Simklubb |
|
270 |
1:36.45 |
+15.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Cecilia Jalde |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
261 |
1:37.48 |
+16.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Idun Berglund |
2009 |
Täby Sim |
|
260 |
1:37.60 |
+16.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Juni Agerhäll |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
247 |
1:39.34 |
+18.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Agnes Elf |
2009 |
Täby Sim |
|
247 |
1:39.34 |
+18.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Daria Silinski |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
243 |
1:39.90 |
+19.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Isabella Ivansson |
2009 |
Täby Sim |
|
242 |
1:40.06 |
+19.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lisa Alzén |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
241 |
1:40.19 |
+19.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lilja Moore |
2009 |
Lidingö Simklubb |
|
238 |
1:40.55 |
+19.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Signe Backlund |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Dina Ekdahl |
2009 |
Lidingö Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Klinkhardt Kinnman |
2009 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ella Svanholm |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elisia Witt Hjort |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-15 10:11:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Norrtälje Simklubb |
|
|
|
|
|
|