Resultat för Sim à Lund - GUL Challenge
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sim à Lund - GUL Challenge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Högevallsbadet |
Arrangör: |
SK Poseidon |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 nov 2023 till den 26 nov 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Fjäril Herrar 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Jensen |
14 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.66 |
442 |
1:02.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.16 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Torkel Olsson |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.72 |
395 |
1:05.11 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.30 |
(-25.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Bergman |
14 |
SK Triton |
+0.69 |
377 |
1:06.11 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.79 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filip Edlundh |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.73 |
365 |
1:06.84 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.79 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linus Gustafsson |
14 |
Landskrona Simsällskap |
+0.60 |
344 |
1:08.19 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.39 |
(-3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Theo Olofsson |
13 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.61 |
330 |
1:09.14 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.41 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Wille Thente |
13 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.54 |
308 |
1:10.70 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.46 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Holger Romedahl |
13 |
SK Triton |
+0.77 |
300 |
1:11.33 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.45 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Scott Köster |
14 |
Simklubben Hajen |
+0.66 |
293 |
1:11.90 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.74 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
William Konrad |
14 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.82 |
292 |
1:11.95 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Christian Krüger |
13 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.77 |
281 |
1:12.93 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.73 |
(-6.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Liam Andersson |
14 |
Landskrona Simsällskap |
+0.62 |
278 |
1:13.17 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.20 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Wilmer Reinbach |
14 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.74 |
276 |
1:13.38 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.07 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Matteo Hallencreutz |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.65 |
258 |
1:15.05 |
+12.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.29 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
William Iversen |
13 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.69 |
256 |
1:15.17 |
+12.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.22 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Selim Cvrk |
14 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.70 |
254 |
1:15.35 |
+12.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.27 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aaron Rezaie |
14 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.67 |
248 |
1:16.04 |
+13.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.30 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Axel Wall |
14 |
Simklubben Sydsim |
+0.66 |
245 |
1:16.31 |
+13.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.03 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Finn Bredberg |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.69 |
243 |
1:16.53 |
+13.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.14 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
William Persson |
14 |
Ystads Simsällskap |
+0.60 |
231 |
1:17.80 |
+15.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.78 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Gustav Härstedt |
14 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.70 |
221 |
1:18.97 |
+16.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.16 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Safir Efendi |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.63 |
202 |
1:21.41 |
+18.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.92 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Yonas Hsissi |
14 |
Simklubben Sydsim |
+0.67 |
193 |
1:22.55 |
+19.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.22 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Vidar Elmér |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.65 |
170 |
1:26.11 |
+23.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.79 |
(+2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ebbe Larsson |
14 |
SK Triton |
+0.69 |
156 |
1:28.69 |
+26.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.39 |
(+2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Hugo Kronogård |
13 |
Simklubben Hajen |
+0.79 |
155 |
1:28.76 |
+26.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.10 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Emil Mobini |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.79 |
149 |
1:29.94 |
+27.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.05 |
(-4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Max Eriksson |
13 |
Simklubben Poseidon |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-25 09:20:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Fjäril Herrar 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olle Lutgård |
16 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.64 |
458 |
1:01.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.16 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tim Edelberg |
16 |
Simklubben Poseidon |
+0.67 |
434 |
1:03.07 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.01 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Björk |
16 |
Landskrona Simsällskap |
+0.65 |
434 |
1:03.10 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.92 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Melvin Lutgård |
15 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.64 |
433 |
1:03.11 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.73 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hugo Mirvéus |
15 |
SK Triton |
+0.68 |
427 |
1:03.43 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.78 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joris Jokubka |
16 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.68 |
426 |
1:03.47 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.13 |
(-3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Albin Björnström |
16 |
SK Triton |
+0.70 |
408 |
1:04.39 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.63 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kalle Karlsson |
15 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.71 |
397 |
1:04.98 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.74 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Zhang |
16 |
Simklubben Poseidon |
+0.66 |
394 |
1:05.16 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.70 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Abbe Wästerberg |
15 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.71 |
387 |
1:05.51 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.78 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Albin Wikström |
16 |
Simklubben Poseidon |
+0.67 |
387 |
1:05.53 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.44 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Melvin Falk |
15 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.64 |
366 |
1:06.77 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.45 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emil Bjärsholm |
16 |
Anderstorps Simsällskap |
+0.69 |
355 |
1:07.44 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.26 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Axel Hägg |
16 |
Anderstorps Simsällskap |
+0.67 |
342 |
1:08.31 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.32 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sam Askari Louyeh |
15 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.59 |
340 |
1:08.40 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.40 |
(-5.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Didrik Brönjemark |
16 |
Osby Simsällskap |
+0.74 |
322 |
1:09.64 |
+7.66 |
|
N16 |
|
|
|
Entry time: 1:09.62 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aaron Conradsson Häggel |
15 |
Ystads Simsällskap |
+0.69 |
321 |
1:09.74 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.20 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Bobo Leijon |
15 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.75 |
320 |
1:09.82 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.98 |
(-3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Hugo Olofsson |
15 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.67 |
300 |
1:11.36 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.32 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elliot Salih |
15 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.58 |
296 |
1:11.65 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.11 |
(+2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elias Westerberg |
15 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.68 |
293 |
1:11.92 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.12 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Noah Engström |
15 |
Simklubben Hajen |
+0.87 |
284 |
1:12.65 |
+10.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.74 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Riccardo Byggeth |
16 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.63 |
283 |
1:12.71 |
+10.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.14 |
(-3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Elliot Rosberg |
15 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.68 |
265 |
1:14.34 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.45 |
(+3.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Björn Tegnander |
16 |
Ystads Simsällskap |
+0.68 |
255 |
1:15.28 |
+13.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.92 |
(-7.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Måns Nolén |
15 |
SK Triton |
+0.73 |
254 |
1:15.41 |
+13.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.54 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Vidar Nilsson |
16 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.75 |
243 |
1:16.56 |
+14.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.82 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Oscar Samberg |
15 |
Simklubben Sydsim |
+0.75 |
207 |
1:20.67 |
+18.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.91 |
(+2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Edvin Yngvesson |
15 |
Simklubben Sydsim |
+0.62 |
178 |
1:24.80 |
+22.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.24 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ariv Deolalikar |
16 |
Simklubben Poseidon |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Axel Nihlén Miheller |
15 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-25 09:20:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Fjäril Herrar 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lennart Röhl |
17 |
TV Jahn Wolfsburg |
+0.65 |
604 |
56.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.49 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Pettersson |
18 |
Simklubben Poseidon |
+0.57 |
526 |
59.19 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.32 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Borg |
18 |
SK Triton |
+0.63 |
497 |
1:00.28 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.64 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gabriel Hachem |
18 |
Simklubben Ran |
+0.76 |
466 |
1:01.59 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.59 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malte Marpert |
18 |
TV Jahn Wolfsburg |
+0.67 |
442 |
1:02.69 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.00 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vidar Bentzer |
17 |
Simklubben Poseidon |
+0.69 |
407 |
1:04.44 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.21 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tony Kerman |
18 |
Anderstorps Simsällskap |
+0.65 |
378 |
1:06.08 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.58 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viggo Stjärnås |
17 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.65 |
369 |
1:06.59 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.24 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Axel Carlius |
17 |
Simklubben Poseidon |
+0.65 |
365 |
1:06.85 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.61 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Dennis Henriksson |
18 |
Landskrona Simsällskap |
+0.70 |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-25 09:20:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Fjäril Herrar 19 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arvid Axelsson |
20 |
Simklubben Ran |
+0.71 |
485 |
1:00.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.29 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thomas Träg |
26 |
TV Jahn Wolfsburg |
+0.78 |
479 |
1:01.03 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.75 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adam Ringdahl |
25 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.68 |
471 |
1:01.40 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.45 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ben Butros |
19 |
TV Jahn Wolfsburg |
+0.68 |
419 |
1:03.84 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.64 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias af Trampe |
19 |
Simklubben Poseidon |
+0.62 |
392 |
1:05.24 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.58 |
(+2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-25 09:20:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-11-25 09:21:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sim à Lund - GUL Challenge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Högevallsbadet |
Arrangör: |
SK Poseidon |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 nov 2023 till den 26 nov 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Ryggsim Damer 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Thim |
14 |
Kristianstads SLS |
+0.68 |
461 |
1:11.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.07 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Nord |
14 |
Osby Simsällskap |
+0.86 |
457 |
1:11.25 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.39 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amanda Nettleingham |
14 |
Simklubben Ran |
+0.65 |
450 |
1:11.59 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.74 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Angeliki Marinidis |
14 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.66 |
443 |
1:11.98 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.79 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elsa Holmqvist |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.71 |
434 |
1:12.45 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.54 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tuva Svensson |
14 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.66 |
416 |
1:13.48 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.15 |
(-4.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mirella Dragojevic Armandt |
13 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.62 |
414 |
1:13.63 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.75 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sabela Rouco Aparicio |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.80 |
412 |
1:13.71 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.25 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Knutsson |
14 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.72 |
410 |
1:13.87 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.73 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilia Nowak Gudmundsson |
13 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.74 |
401 |
1:14.39 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.93 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Minela Causevic |
13 |
Osby Simsällskap |
+0.67 |
376 |
1:15.99 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.72 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Allis Tjellqvist |
14 |
Simklubben Sydsim |
+0.73 |
376 |
1:15.99 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.24 |
(+3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Leia Mujanovic |
13 |
Simklubben Ran |
+0.71 |
375 |
1:16.05 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.01 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anja Lindroth |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.74 |
369 |
1:16.47 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.75 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Penny Norrlander |
13 |
Simklubben Elfsborg |
+0.75 |
369 |
1:16.48 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.35 |
(-4.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lova Millbourn |
14 |
SK Triton |
+0.70 |
357 |
1:17.35 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.18 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Zuzanna Kubasiak |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.70 |
350 |
1:17.84 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.44 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Linnèa Eriksson |
13 |
Karlshamns Simklubb |
+0.64 |
348 |
1:17.98 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.83 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lovisa Mellgren |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.66 |
346 |
1:18.16 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.88 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Vilda Grönberg |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.67 |
343 |
1:18.39 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.85 |
(+2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elzbieta Vilutyte |
14 |
SK Triton |
+0.75 |
342 |
1:18.48 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.22 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mathilda Molin |
14 |
Simklubben Ran |
+0.69 |
341 |
1:18.53 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.65 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alicia Johansson Lindkvist |
13 |
Simklubben Ran |
+0.67 |
340 |
1:18.63 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.51 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emmy Ekvall |
14 |
Landskrona Simsällskap |
+0.75 |
327 |
1:19.65 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.26 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Aisa Cvrk |
13 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.65 |
326 |
1:19.69 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.62 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ida Johansson |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.62 |
323 |
1:20.00 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.04 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Signe Isaksson |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.90 |
312 |
1:20.86 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.25 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Wilda Hilner |
13 |
Simklubben Ran |
+0.77 |
306 |
1:21.44 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.70 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Tyra Cederholm |
14 |
Landskrona Simsällskap |
+0.74 |
304 |
1:21.60 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.19 |
(+3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ingrid Yndigegn |
13 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.70 |
303 |
1:21.68 |
+10.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.10 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Freja Johansson |
13 |
Simklubben Ran |
+0.84 |
303 |
1:21.72 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.95 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Ieva Drazdziule |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.75 |
300 |
1:21.95 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.39 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Clara Landmyr |
14 |
Simklubben Sydsim |
+0.65 |
289 |
1:22.96 |
+11.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.28 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Alva Wägander |
13 |
Simklubben Elfsborg |
+1.08 |
288 |
1:23.06 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.55 |
(+2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Kordelia Nord |
14 |
Simklubben Elfsborg |
+0.65 |
286 |
1:23.22 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.74 |
(-3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Ebba Seyffart |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.68 |
286 |
1:23.31 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.87 |
(+3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Marta Wisniewska |
13 |
Klippans Simsällskap |
+0.82 |
279 |
1:23.91 |
+12.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.10 |
(+2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Hilda Enocson |
13 |
Karlshamns Simklubb |
+0.83 |
271 |
1:24.78 |
+13.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.40 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Moa Nilsson |
13 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.92 |
271 |
1:24.81 |
+13.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.89 |
(+3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Tindra Warnholtz |
13 |
Simklubben Ran |
+0.68 |
269 |
1:25.02 |
+14.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.34 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Esinetra Rrukaj |
13 |
Landskrona Simsällskap |
+0.75 |
268 |
1:25.06 |
+14.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.24 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Jill Fischer |
14 |
Karlshamns Simklubb |
+0.73 |
265 |
1:25.39 |
+14.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.75 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Hanna Dao |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.74 |
261 |
1:25.81 |
+14.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.39 |
(+5.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Filippa Alhbin |
13 |
SK Triton |
+0.63 |
258 |
1:26.12 |
+15.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.17 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Neira Kulenovic |
14 |
Simklubben Sydsim |
+0.84 |
258 |
1:26.20 |
+15.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.32 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Julia Andersson |
14 |
Landskrona Simsällskap |
+0.76 |
256 |
1:26.35 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.76 |
(-6.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Nelly Berggren |
14 |
Karlshamns Simklubb |
+0.77 |
255 |
1:26.47 |
+15.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.36 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Julia Kurzawa |
14 |
Karlshamns Simklubb |
+0.80 |
255 |
1:26.52 |
+15.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.74 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Amy Blacquire |
13 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.65 |
252 |
1:26.88 |
+15.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.05 |
(-5.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Dea Ramadanovic |
13 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.82 |
251 |
1:26.95 |
+15.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.31 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Elna Blake |
14 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.65 |
251 |
1:26.96 |
+15.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.36 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Molly Magnusson |
13 |
Simklubben Elfsborg |
+0.68 |
241 |
1:28.13 |
+17.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.19 |
(-5.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Astrid Hansson |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.74 |
240 |
1:28.28 |
+17.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.46 |
(+2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Lilly Rydin |
13 |
Simklubben Elfsborg |
+0.78 |
232 |
1:29.25 |
+18.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.24 |
(-6.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Maja Walsh-Lassesson |
13 |
SK Triton |
+0.74 |
216 |
1:31.39 |
+20.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.23 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Elin Johansson |
13 |
Karlshamns Simklubb |
+0.79 |
194 |
1:34.74 |
+23.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.75 |
(+4.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Belinda Au |
13 |
Simklubben Sydsim |
+0.68 |
183 |
1:36.67 |
+25.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.29 |
(+5.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Kajsa Hermansson Söderdahl |
13 |
Landskrona Simsällskap |
+0.89 |
181 |
1:37.03 |
+26.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.94 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Stina Levinsson |
13 |
Simklubben Elfsborg |
+0.89 |
174 |
1:38.18 |
+27.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.19 |
(+2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Robin Christiansson |
13 |
Landskrona Simsällskap |
+0.79 |
165 |
1:39.90 |
+28.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.24 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Elsie Burnesson |
13 |
Landskrona Simsällskap |
+0.76 |
147 |
1:43.99 |
+32.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.78 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alice Björk |
14 |
Landskrona Simsällskap |
+0.71 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eyja Hallberg |
13 |
SK Triton |
+0.82 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alva Engström |
13 |
Simklubben Hajen |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-25 09:57:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Ryggsim Damer 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fanny Paulsson |
16 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.53 |
471 |
1:10.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.34 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tyra Ekeberg |
16 |
Simklubben Poseidon |
+0.73 |
470 |
1:10.57 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.40 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leni Kosak |
16 |
TV Jahn Wolfsburg |
+0.71 |
452 |
1:11.49 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.82 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Gummesson |
15 |
Ystads Simsällskap |
+0.77 |
427 |
1:12.89 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.41 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Nilsson |
15 |
Ystads Simsällskap |
+0.69 |
415 |
1:13.58 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.79 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Ohlsson |
16 |
Ystads Simsällskap |
+0.75 |
404 |
1:14.23 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.40 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellen-Grete Reinap |
15 |
Simklubben Poseidon |
+0.85 |
403 |
1:14.29 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.31 |
(-3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Zettergren |
15 |
Simklubben Elfsborg |
+0.71 |
403 |
1:14.30 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.84 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Philippa Lindgren |
15 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.51 |
394 |
1:14.85 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.74 |
(+2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isabella Isomaa |
16 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.71 |
392 |
1:14.96 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.49 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Gutenwik |
15 |
Simklubben Hajen |
+0.67 |
388 |
1:15.21 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.83 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Signe Larzenius |
15 |
SK Triton |
+0.72 |
374 |
1:16.18 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.12 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elinor Fröjd |
16 |
Simklubben Sydsim |
+0.82 |
364 |
1:16.81 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.87 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Leandersson |
16 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.67 |
358 |
1:17.25 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.16 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tova Jönsson |
16 |
Simklubben Ran |
+0.78 |
358 |
1:17.29 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.73 |
(+5.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Freja Härstedt |
16 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.78 |
351 |
1:17.77 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.57 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mindalin Sjöholm |
15 |
Landskrona Simsällskap |
+0.65 |
346 |
1:18.14 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.17 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Axelina Kläfverud |
16 |
Karlshamns Simklubb |
+0.71 |
346 |
1:18.18 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.67 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Clara Lindström |
15 |
SK Triton |
+0.65 |
342 |
1:18.44 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.75 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Clara Andersson |
16 |
Landskrona Simsällskap |
+0.62 |
325 |
1:19.76 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.04 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Frida Paulsson |
16 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.64 |
320 |
1:20.18 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.03 |
(-3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Linnéa Kamstad |
15 |
SK Triton |
+0.69 |
315 |
1:20.64 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.20 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Maja Antonsson |
16 |
Landskrona Simsällskap |
+0.70 |
314 |
1:20.69 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.25 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Molly Emilsson |
15 |
Ystads Simsällskap |
+0.61 |
314 |
1:20.72 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.83 |
(+2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Patricia Pitula |
15 |
Klippans Simsällskap |
+0.66 |
302 |
1:21.77 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.72 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Selma Isaksson |
16 |
Simklubben Sydsim |
+0.74 |
302 |
1:21.81 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.27 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Isabella Ahlfors-Braun |
15 |
Simklubben Ran |
+0.68 |
294 |
1:22.46 |
+11.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.40 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Denise Brönjemark |
15 |
Osby Simsällskap |
+0.72 |
292 |
1:22.67 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.98 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ana Radenkovic |
15 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.83 |
289 |
1:23.01 |
+12.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.54 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Tyra Johansson |
15 |
Simklubben Sydsim |
+0.73 |
283 |
1:23.52 |
+13.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.23 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Marie Rönn Frigård |
15 |
SK Triton |
+0.60 |
266 |
1:25.30 |
+14.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.52 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Elvira Andersson |
15 |
Simklubben Sydsim |
+0.67 |
265 |
1:25.36 |
+14.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.23 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Lara Lucht |
16 |
TV Jahn Wolfsburg |
+0.77 |
237 |
1:28.68 |
+18.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.05 |
(-5.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Louise Möller Nilsson |
15 |
Ystads Simsällskap |
+0.80 |
174 |
1:38.30 |
+27.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.07 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gabriela Morovic |
15 |
Simklubben Sydsim |
+0.84 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-25 09:57:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Ryggsim Damer 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elena Seitzberg |
18 |
Simklubben Ran |
+0.83 |
423 |
1:13.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.10 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tova Siversson |
18 |
Landskrona Simsällskap |
+0.67 |
421 |
1:13.21 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.51 |
(+4.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Widerfors |
18 |
Kristianstads SLS |
+0.58 |
389 |
1:15.19 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.28 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Rödin |
17 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.66 |
388 |
1:15.25 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.08 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
My Pettersson |
17 |
Landskrona Simsällskap |
+0.66 |
383 |
1:15.54 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.07 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Erkselius |
17 |
Simklubben Poseidon |
+0.75 |
381 |
1:15.70 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.55 |
(+3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alissa Leitloff |
17 |
TV Jahn Wolfsburg |
+0.58 |
361 |
1:17.04 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.51 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sarah Fransson |
17 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.60 |
360 |
1:17.12 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.65 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Livia Landmyr |
17 |
Simklubben Sydsim |
+0.64 |
352 |
1:17.69 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.30 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Liv Dykan Andrés |
18 |
TV Jahn Wolfsburg |
+0.69 |
331 |
1:19.29 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.15 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Selma Lindström |
17 |
SK Triton |
+0.76 |
329 |
1:19.45 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.46 |
(-4.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tilda Ek-Wärn |
17 |
Landskrona Simsällskap |
+0.95 |
222 |
1:30.59 |
+17.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.11 |
(+7.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilia Ljunggren |
18 |
SK Triton |
+0.83 |
146 |
1:44.19 |
+31.11 |
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 1:42.20 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-25 09:57:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Ryggsim Damer 19 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Franziska Hauptmann |
22 |
TV Jahn Wolfsburg |
+0.68 |
572 |
1:06.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.48 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nina Podric |
19 |
Helsingborgs Simsällskap |
+0.67 |
463 |
1:10.91 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.78 |
(+6.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rachel Omoruyi |
19 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.69 |
463 |
1:10.95 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.11 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tufva Alexandersson |
21 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.68 |
454 |
1:11.41 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.79 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Fanny Hess |
19 |
Landskrona Simsällskap |
+0.77 |
406 |
1:14.11 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.28 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aurora Nilsson |
21 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.69 |
398 |
1:14.57 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.53 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alina Leitloff |
19 |
TV Jahn Wolfsburg |
+0.72 |
339 |
1:18.71 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.94 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sarah Röhl |
19 |
TV Jahn Wolfsburg |
+0.83 |
219 |
1:31.04 |
+24.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.01 |
(-5.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-25 09:57:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-11-25 09:57:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sim à Lund - GUL Challenge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Högevallsbadet |
Arrangör: |
SK Poseidon |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 nov 2023 till den 26 nov 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Herrar 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ruben Kramer |
14 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.67 |
424 |
1:13.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.09 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joel Petersson |
14 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.70 |
398 |
1:15.09 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.63 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Krüger |
13 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.76 |
385 |
1:15.95 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.64 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noah Edfast |
13 |
Kristianstads SLS |
+0.75 |
383 |
1:16.10 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.93 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ludvig Arfwidson |
14 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.71 |
372 |
1:16.83 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.68 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kieran O'Brien |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.71 |
358 |
1:17.84 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.96 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Hörnell |
14 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.66 |
330 |
1:19.93 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.52 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Wille Thente |
13 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.59 |
326 |
1:20.31 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.19 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jack Lind |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.76 |
325 |
1:20.40 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.60 |
(-5.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Axel Wall |
14 |
Simklubben Sydsim |
+0.73 |
324 |
1:20.47 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.93 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Erik Hsino-Ahlquist |
14 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.63 |
312 |
1:21.43 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.98 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jakob Modig |
13 |
SK Triton |
+0.64 |
312 |
1:21.46 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.89 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alexander Lindberg |
14 |
Simklubben Hajen |
-.-- |
302 |
1:22.38 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.35 |
(-5.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Scott Köster |
14 |
Simklubben Hajen |
+0.69 |
299 |
1:22.58 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.70 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Teo Gustafsson |
14 |
Simklubben Sydsim |
+0.68 |
294 |
1:23.10 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.25 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Joel Bjärsholm |
14 |
Anderstorps Simsällskap |
+0.74 |
286 |
1:23.84 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.99 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vasilje Grubor |
14 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.70 |
279 |
1:24.52 |
+10.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.10 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
William Persson |
14 |
Ystads Simsällskap |
+0.64 |
279 |
1:24.59 |
+11.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.88 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Liam Andersson |
14 |
Landskrona Simsällskap |
+0.64 |
271 |
1:25.33 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.98 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Wilmer Reinbach |
14 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.72 |
252 |
1:27.47 |
+13.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.84 |
(+2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ishak Hadzimahovic |
14 |
Simklubben Hajen |
+0.72 |
241 |
1:28.77 |
+15.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.18 |
(-4.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Wilmer Petersson |
13 |
SK Triton |
+0.61 |
236 |
1:29.41 |
+15.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.95 |
(+2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Theo M. Takhed |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.55 |
230 |
1:30.16 |
+16.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.47 |
(-21.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Viktor Eklund |
14 |
SK Triton |
+0.72 |
230 |
1:30.19 |
+16.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.04 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
William Konrad |
14 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.87 |
226 |
1:30.69 |
+17.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.29 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Selim Cvrk |
14 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.83 |
225 |
1:30.86 |
+17.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.25 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Yonas Hsissi |
14 |
Simklubben Sydsim |
+0.63 |
220 |
1:31.44 |
+17.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.28 |
(-4.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Dante Anker |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.59 |
213 |
1:32.47 |
+18.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.82 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ebbe Larsson |
14 |
SK Triton |
+0.71 |
205 |
1:33.64 |
+20.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.25 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Gustav Schagerlöf |
14 |
Landskrona Simsällskap |
+0.80 |
203 |
1:34.00 |
+20.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.30 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Charlie Mårtensson |
13 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.59 |
188 |
1:36.44 |
+22.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.46 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Gustav Härstedt |
14 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.68 |
187 |
1:36.52 |
+22.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.01 |
(+5.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=33 |
|
Tobias Andersson |
14 |
Ystads Simsällskap |
+0.94 |
182 |
1:37.51 |
+23.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.13 |
(-40.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=33 |
|
Oliver Axelsson |
14 |
Simklubben Elfsborg |
+0.55 |
182 |
1:37.51 |
+23.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.30 |
(-2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Hugo Kronogård |
13 |
Simklubben Hajen |
+0.76 |
170 |
1:39.69 |
+26.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.54 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Karl Osbakk |
14 |
Landskrona Simsällskap |
+0.69 |
155 |
1:42.88 |
+29.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.58 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Davud Asovic |
13 |
Landskrona Simsällskap |
+0.60 |
142 |
1:45.93 |
+32.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.77 |
(-11.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johan Bendz Lundberg |
14 |
Osby Simsällskap |
+0.74 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Simon Björk |
14 |
Landskrona Simsällskap |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-25 10:18:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Herrar 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albin Björnström |
16 |
SK Triton |
+0.64 |
513 |
1:09.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.36 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albin Wikström |
16 |
Simklubben Poseidon |
+0.65 |
464 |
1:11.37 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.65 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sam Bengtsson Nimander |
15 |
SK Triton |
+0.63 |
436 |
1:12.88 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.07 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marius Kruse |
15 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.70 |
429 |
1:13.24 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.60 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Melker Thalin |
15 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.65 |
402 |
1:14.89 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.32 |
(+2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elliot Rosberg |
15 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.76 |
393 |
1:15.44 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.64 |
(+3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Axel Hägg |
16 |
Anderstorps Simsällskap |
+0.67 |
381 |
1:16.21 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.90 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Björk |
16 |
Landskrona Simsällskap |
+0.62 |
370 |
1:16.95 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.86 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Riccardo Byggeth |
16 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.62 |
368 |
1:17.12 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.70 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Samuel Ask |
15 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.57 |
365 |
1:17.32 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.56 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hugo Jeppsson |
15 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.69 |
361 |
1:17.61 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.61 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hugo Evander |
16 |
Simklubben Ran |
+0.73 |
347 |
1:18.63 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.50 |
(-18.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Didrik Brönjemark |
16 |
Osby Simsällskap |
+0.82 |
315 |
1:21.24 |
+12.21 |
|
N16 |
|
|
|
Entry time: 1:22.17 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Noah Tsiparis |
15 |
SK Triton |
+0.70 |
311 |
1:21.53 |
+12.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.99 |
(+2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oscar Samberg |
15 |
Simklubben Sydsim |
+0.74 |
299 |
1:22.62 |
+13.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.76 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elias Westerberg |
15 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.70 |
299 |
1:22.64 |
+13.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.15 |
(+3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Noah Zhang |
15 |
Simklubben Poseidon |
+0.71 |
298 |
1:22.71 |
+13.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.05 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Artem Valender |
15 |
SK Triton |
+0.84 |
250 |
1:27.65 |
+18.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.99 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Edvin Yngvesson |
15 |
Simklubben Sydsim |
+0.79 |
232 |
1:29.96 |
+20.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.32 |
(-4.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-25 10:18:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Herrar 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malte Marpert |
18 |
TV Jahn Wolfsburg |
+0.66 |
598 |
1:05.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.78 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malte Olsson |
18 |
Karlshamns Simklubb |
+0.60 |
465 |
1:11.31 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.10 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viggo Stjärnås |
17 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.46 |
369 |
1:17.01 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.01 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Dennis Henriksson |
18 |
Landskrona Simsällskap |
+0.70 |
256 |
1:26.99 |
+21.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.20 |
(+2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tony Kerman |
18 |
Anderstorps Simsällskap |
+0.66 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Filip Lönnerfors |
17 |
Simklubben Poseidon |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-25 10:18:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Herrar 19 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maxim Schlaht |
20 |
TV Jahn Wolfsburg |
+0.80 |
607 |
1:05.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.53 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arvid Axelsson |
20 |
Simklubben Ran |
+0.72 |
498 |
1:09.74 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.34 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakob Starkenberg |
19 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.66 |
492 |
1:09.98 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.77 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thomas Träg |
26 |
TV Jahn Wolfsburg |
+0.72 |
418 |
1:13.91 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.05 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ben Butros |
19 |
TV Jahn Wolfsburg |
+0.63 |
402 |
1:14.86 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.01 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jacob Hansson |
21 |
Simklubben Hajen |
+0.65 |
351 |
1:18.34 |
+13.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.02 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-25 10:18:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-11-25 10:23:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sim à Lund - GUL Challenge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Högevallsbadet |
Arrangör: |
SK Poseidon |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 nov 2023 till den 26 nov 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Medley Damer 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tuva Svensson |
14 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.65 |
461 |
2:37.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.05 |
(-5.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ruth Vendel |
14 |
Karlshamns Simklubb |
+0.64 |
448 |
2:39.15 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.60 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nora Savic |
14 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.69 |
438 |
2:40.40 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.12 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marie Marpert |
14 |
TV Jahn Wolfsburg |
+0.85 |
425 |
2:41.99 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.06 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lee Strunk |
14 |
Kristianstads SLS |
+0.71 |
423 |
2:42.28 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.69 |
(-8.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mirella Dragojevic Armandt |
13 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.73 |
421 |
2:42.47 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.22 |
(+5.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anja Månsson |
13 |
S 71 |
+0.68 |
400 |
2:45.26 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.26 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alicia Johansson Lindkvist |
13 |
Simklubben Ran |
+0.72 |
393 |
2:46.23 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.74 |
(+2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lova Millbourn |
14 |
SK Triton |
+0.73 |
388 |
2:47.01 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.15 |
(+2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Minela Causevic |
13 |
Osby Simsällskap |
+0.71 |
388 |
2:47.04 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.98 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Linnèa Eriksson |
13 |
Karlshamns Simklubb |
+0.69 |
388 |
2:47.04 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.28 |
(+2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Clara Landmyr |
14 |
Simklubben Sydsim |
+0.67 |
378 |
2:48.45 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.26 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ingrid Yndigegn |
13 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.76 |
369 |
2:49.77 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.47 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Freja Johansson |
13 |
Simklubben Ran |
+0.72 |
353 |
2:52.32 |
+14.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.67 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Allis Tjellqvist |
14 |
Simklubben Sydsim |
+0.77 |
352 |
2:52.55 |
+14.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.23 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ella Knutsson |
14 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.81 |
351 |
2:52.67 |
+14.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.98 |
(-12.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Margareta Ciardi |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.68 |
338 |
2:54.87 |
+17.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.19 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lovisa Mellgren |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.76 |
337 |
2:54.99 |
+17.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.71 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jill Fischer |
14 |
Karlshamns Simklubb |
+0.88 |
319 |
2:58.22 |
+20.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.55 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Wilda Hilner |
13 |
Simklubben Ran |
+0.66 |
316 |
2:58.79 |
+21.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.07 |
(+4.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Julia Kurzawa |
14 |
Karlshamns Simklubb |
+0.80 |
315 |
2:58.91 |
+21.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.76 |
(+2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=22 |
|
Ieva Drazdziule |
13 |
Simklubben Poseidon |
-.-- |
314 |
2:59.26 |
+21.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.61 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=22 |
|
Elzbieta Vilutyte |
14 |
SK Triton |
+0.67 |
314 |
2:59.26 |
+21.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.53 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lilly Rydin |
13 |
Simklubben Elfsborg |
+0.74 |
308 |
3:00.26 |
+22.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.47 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Tindra Warnholtz |
13 |
Simklubben Ran |
+0.83 |
304 |
3:01.23 |
+23.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.17 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Elin Tidstrand |
14 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.71 |
302 |
3:01.50 |
+23.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.04 |
(+5.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Neira Kulenovic |
14 |
Simklubben Sydsim |
-.-- |
283 |
3:05.54 |
+27.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.67 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Hilda Enocson |
13 |
Karlshamns Simklubb |
+0.80 |
280 |
3:06.14 |
+28.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.22 |
(-12.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=29 |
|
Tyra Hörestrand |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.83 |
280 |
3:06.20 |
+28.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.89 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=29 |
|
Kordelia Nord |
14 |
Simklubben Elfsborg |
+0.74 |
280 |
3:06.20 |
+28.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.47 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Molly Magnusson |
13 |
Simklubben Elfsborg |
+0.73 |
273 |
3:07.65 |
+29.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.76 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Stina Levinsson |
13 |
Simklubben Elfsborg |
+0.70 |
266 |
3:09.34 |
+31.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.95 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Nelly Berggren |
14 |
Karlshamns Simklubb |
+0.75 |
256 |
3:11.73 |
+34.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.35 |
(-3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Elin Johansson |
13 |
Karlshamns Simklubb |
+0.82 |
253 |
3:12.65 |
+34.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.75 |
(-4.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Filippa Alhbin |
13 |
SK Triton |
+0.71 |
241 |
3:15.55 |
+37.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.89 |
(+2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Hanna Dao |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.65 |
240 |
3:16.00 |
+38.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.10 |
(+4.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Belinda Au |
13 |
Simklubben Sydsim |
+0.70 |
208 |
3:25.61 |
+47.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.55 |
(+10.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Maja Walsh-Lassesson |
13 |
SK Triton |
+0.75 |
199 |
3:28.47 |
+50.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.10 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Viktoria Nilsson |
14 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.77 |
192 |
3:31.15 |
+53.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:41.98 |
(-10.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leia Mujanovic |
13 |
Simklubben Ran |
-.-- |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ebba Seyffart |
13 |
Simklubben Poseidon |
-.-- |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-25 11:29:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Medley Damer 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tyra Ekeberg |
16 |
Simklubben Poseidon |
+0.73 |
501 |
2:33.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.57 |
(+2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hennie Bergquist |
15 |
Simklubben Poseidon |
+0.64 |
465 |
2:37.26 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.25 |
(-6.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabella Isomaa |
16 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.68 |
455 |
2:38.40 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.03 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ronja Johansson Magnusson |
16 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.78 |
450 |
2:39.02 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.61 |
(-3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alma Gummesson |
15 |
Ystads Simsällskap |
+0.73 |
447 |
2:39.30 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.14 |
(-2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sienna Anker |
15 |
Simklubben Poseidon |
+0.69 |
437 |
2:40.58 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.83 |
(-3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lily Viberg |
15 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.75 |
433 |
2:41.05 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.73 |
(-3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Brantmark |
15 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.79 |
428 |
2:41.69 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.35 |
(+2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Vilda Berg |
16 |
Simklubben Poseidon |
+0.61 |
422 |
2:42.35 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.47 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Ester Sainz |
15 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.70 |
422 |
2:42.35 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.03 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Nilsson |
15 |
Ystads Simsällskap |
+0.83 |
411 |
2:43.86 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.80 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ellen-Grete Reinap |
15 |
Simklubben Poseidon |
+0.72 |
409 |
2:44.14 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.10 |
(-3.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Magdalena Ödman |
15 |
Simklubben Elfsborg |
+0.64 |
401 |
2:45.12 |
+11.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.34 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Clara Zettergren |
15 |
Simklubben Elfsborg |
+0.72 |
399 |
2:45.41 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.70 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emma Leandersson |
16 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.73 |
396 |
2:45.81 |
+12.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.43 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ebba Reslow-Plym |
15 |
Simklubben Poseidon |
+0.71 |
393 |
2:46.24 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.62 |
(-7.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ellen Bernhardsson |
15 |
Osby Simsällskap |
+0.52 |
388 |
2:47.02 |
+13.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.61 |
(-7.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Freja Härstedt |
16 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.78 |
381 |
2:48.07 |
+14.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.66 |
(-3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Hanna Sandberg |
16 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.67 |
372 |
2:49.34 |
+15.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.61 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Philippa Lindgren |
15 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.69 |
365 |
2:50.45 |
+17.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.97 |
(-4.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Patricia Pitula |
15 |
Klippans Simsällskap |
+0.69 |
363 |
2:50.73 |
+17.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.00 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Tyra Johansson |
15 |
Simklubben Sydsim |
+0.73 |
361 |
2:51.02 |
+17.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.39 |
(+2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Elvira Andersson |
15 |
Simklubben Sydsim |
+0.69 |
357 |
2:51.74 |
+18.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.17 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Anna Gutenwik |
15 |
Simklubben Hajen |
+0.73 |
353 |
2:52.30 |
+18.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.18 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ida Robertsson |
16 |
Anderstorps Simsällskap |
+0.70 |
352 |
2:52.58 |
+19.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.49 |
(+5.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Clara Lindström |
15 |
SK Triton |
+0.82 |
350 |
2:52.78 |
+19.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.71 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Axelina Kläfverud |
16 |
Karlshamns Simklubb |
+0.80 |
350 |
2:52.86 |
+19.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.74 |
(+3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Linnéa Kamstad |
15 |
SK Triton |
+0.68 |
345 |
2:53.67 |
+20.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.40 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Mindalin Sjöholm |
15 |
Landskrona Simsällskap |
+0.72 |
343 |
2:53.95 |
+20.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.48 |
(+8.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Molly Emilsson |
15 |
Ystads Simsällskap |
+0.64 |
330 |
2:56.27 |
+22.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.29 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Lisen Burnesson |
15 |
Landskrona Simsällskap |
+0.70 |
329 |
2:56.46 |
+23.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.59 |
(+3.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Selma Isaksson |
16 |
Simklubben Sydsim |
+0.69 |
313 |
2:59.33 |
+25.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.30 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Frida Paulsson |
16 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.63 |
298 |
3:02.41 |
+28.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.61 |
(+4.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Ellen Kemper |
16 |
Anderstorps Simsällskap |
+0.87 |
288 |
3:04.50 |
+31.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.84 |
(-10.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Sanna Bodeklint |
15 |
Simklubben Elfsborg |
+0.67 |
273 |
3:07.79 |
+34.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.47 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Marie Rönn Frigård |
15 |
SK Triton |
+0.72 |
245 |
3:14.53 |
+41.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.76 |
(+2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Fanny Paulsson |
16 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.67 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-25 11:29:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Medley Damer 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Jonsson |
18 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.68 |
543 |
2:29.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.70 |
(-3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sarah Fransson |
17 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.66 |
458 |
2:38.06 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.97 |
(-3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Rödin |
17 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.69 |
437 |
2:40.57 |
+11.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.84 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linnea Costa Caesar |
17 |
Simklubben Poseidon |
+0.70 |
435 |
2:40.77 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.30 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julia Erkselius |
17 |
Simklubben Poseidon |
+0.70 |
421 |
2:42.58 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.17 |
(+4.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alissa Leitloff |
17 |
TV Jahn Wolfsburg |
+0.68 |
395 |
2:45.97 |
+16.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.53 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liv Dykan Andrés |
18 |
TV Jahn Wolfsburg |
+0.81 |
362 |
2:50.95 |
+21.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.72 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emmy Hulte |
18 |
Karlshamns Simklubb |
+0.81 |
361 |
2:51.01 |
+21.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.95 |
(+3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Ljunggren |
18 |
SK Triton |
-.-- |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SM14 |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-25 11:29:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Medley Damer 19 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Franziska Hauptmann |
22 |
TV Jahn Wolfsburg |
+0.72 |
536 |
2:29.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.97 |
(+3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cornelia Sundqvist |
20 |
Simklubben Elfsborg |
+0.76 |
500 |
2:33.52 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.35 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nina Podric |
19 |
Helsingborgs Simsällskap |
+0.72 |
454 |
2:38.54 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.03 |
(+10.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aurora Nilsson |
21 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.67 |
447 |
2:39.34 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.61 |
(+2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alina Leitloff |
19 |
TV Jahn Wolfsburg |
+0.75 |
386 |
2:47.23 |
+17.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.43 |
(+5.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-25 11:29:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-11-25 11:29:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sim à Lund - GUL Challenge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Högevallsbadet |
Arrangör: |
SK Poseidon |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 nov 2023 till den 26 nov 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Medley Herrar 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Torkel Olsson |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.67 |
444 |
2:23.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.14 |
(-3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Jensen |
14 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.67 |
434 |
2:24.79 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.38 |
(+4.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filip Edlundh |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.70 |
411 |
2:27.42 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.72 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Theo Olofsson |
13 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.61 |
409 |
2:27.61 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.55 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joel Petersson |
14 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.66 |
393 |
2:29.59 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.86 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ruben Kramer |
14 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.66 |
380 |
2:31.26 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.44 |
(-4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Erik Hsino-Ahlquist |
14 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.75 |
363 |
2:33.64 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.67 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joel Bjärsholm |
14 |
Anderstorps Simsällskap |
+0.76 |
334 |
2:37.97 |
+14.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.50 |
(-10.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Scott Köster |
14 |
Simklubben Hajen |
+0.59 |
331 |
2:38.34 |
+14.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.37 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Finn Bredberg |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.69 |
318 |
2:40.60 |
+17.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.21 |
(+3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Liam Andersson |
14 |
Landskrona Simsällskap |
+0.66 |
313 |
2:41.44 |
+17.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.94 |
(+3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Safir Efendi |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.61 |
310 |
2:41.89 |
+18.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.34 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jack Lind |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.91 |
309 |
2:42.08 |
+18.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.62 |
(-7.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johan Bendz Lundberg |
14 |
Osby Simsällskap |
+0.76 |
296 |
2:44.48 |
+20.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.46 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Holger Romedahl |
13 |
SK Triton |
+0.78 |
279 |
2:47.61 |
+24.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.73 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
William Iversen |
13 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.70 |
274 |
2:48.72 |
+25.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.15 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
William Persson |
14 |
Ystads Simsällskap |
+0.64 |
266 |
2:50.37 |
+26.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.12 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Wilmer Petersson |
13 |
SK Triton |
+0.61 |
263 |
2:50.97 |
+27.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.59 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Teo Gustafsson |
14 |
Simklubben Sydsim |
+0.76 |
256 |
2:52.54 |
+28.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.22 |
(-3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=20 |
|
Yonas Hsissi |
14 |
Simklubben Sydsim |
+0.63 |
254 |
2:53.02 |
+29.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.26 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=20 |
|
Jakob Modig |
13 |
SK Triton |
+0.64 |
254 |
2:53.02 |
+29.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.18 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Viktor Eklund |
14 |
SK Triton |
+0.73 |
218 |
3:01.97 |
+38.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.03 |
(-5.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Dante Anker |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.67 |
218 |
3:02.06 |
+38.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.74 |
(-2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emil Mobini |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.73 |
218 |
3:02.10 |
+38.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.80 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Charlie Mårtensson |
13 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.70 |
215 |
3:02.85 |
+39.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.52 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Simon Björk |
14 |
Landskrona Simsällskap |
-.-- |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
William Konrad |
14 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.82 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aaron Rezaie |
14 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.71 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Wille Thente |
13 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.35 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Axel Wall |
14 |
Simklubben Sydsim |
+0.53 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Max Eriksson |
13 |
Simklubben Poseidon |
-.-- |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Theo M. Takhed |
14 |
Simklubben Poseidon |
-.-- |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-25 12:04:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Medley Herrar 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olle Lutgård |
16 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.66 |
503 |
2:17.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.04 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albin Björnström |
16 |
SK Triton |
+0.70 |
493 |
2:18.69 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.24 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Albin Wikström |
16 |
Simklubben Poseidon |
+0.64 |
483 |
2:19.69 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.32 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tim Edelberg |
16 |
Simklubben Poseidon |
+0.70 |
478 |
2:20.19 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.42 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joris Jokubka |
16 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.67 |
463 |
2:21.65 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.15 |
(-15.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Abbe Wästerberg |
15 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.78 |
451 |
2:22.92 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.80 |
(-15.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bobo Leijon |
15 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.75 |
449 |
2:23.10 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.88 |
(-8.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sam Askari Louyeh |
15 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.63 |
423 |
2:25.96 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.92 |
(-2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Axel Hägg |
16 |
Anderstorps Simsällskap |
+0.62 |
416 |
2:26.81 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.87 |
(-4.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oliver Björk |
16 |
Landskrona Simsällskap |
+0.62 |
414 |
2:27.03 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.30 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Samuel Ask |
15 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.57 |
405 |
2:28.08 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.70 |
(-5.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sam Bengtsson Nimander |
15 |
SK Triton |
+0.61 |
401 |
2:28.66 |
+10.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.84 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Melvin Lutgård |
15 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.64 |
399 |
2:28.86 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.79 |
(-6.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alexander Zhang |
16 |
Simklubben Poseidon |
+0.62 |
393 |
2:29.65 |
+11.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.20 |
(+4.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Marius Kruse |
15 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.75 |
381 |
2:31.22 |
+13.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.28 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hugo Mirvéus |
15 |
SK Triton |
+0.64 |
380 |
2:31.30 |
+13.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.99 |
(+5.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Hugo Evander |
16 |
Simklubben Ran |
+0.68 |
376 |
2:31.85 |
+14.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.41 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aaron Conradsson Häggel |
15 |
Ystads Simsällskap |
+0.64 |
368 |
2:32.90 |
+15.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.66 |
(+4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kalle Karlsson |
15 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.67 |
358 |
2:34.38 |
+16.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.96 |
(+3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Hugo Jeppsson |
15 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.73 |
349 |
2:35.57 |
+17.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.62 |
(-10.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Vidar Nilsson |
16 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.76 |
321 |
2:40.05 |
+22.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.20 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Noah Tsiparis |
15 |
SK Triton |
+0.72 |
314 |
2:41.24 |
+23.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.23 |
(-3.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Oscar Samberg |
15 |
Simklubben Sydsim |
+0.76 |
312 |
2:41.52 |
+23.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.91 |
(-3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Björn Tegnander |
16 |
Ystads Simsällskap |
+0.67 |
311 |
2:41.70 |
+23.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ayman Darouiche |
16 |
Karlshamns Simklubb |
+0.70 |
285 |
2:46.54 |
+28.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.23 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Edvin Yngvesson |
15 |
Simklubben Sydsim |
+0.85 |
248 |
2:54.36 |
+36.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.48 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Bjärsholm |
16 |
Anderstorps Simsällskap |
+0.67 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Axel Nihlén Miheller |
15 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Måns Nolén |
15 |
SK Triton |
+0.73 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hugo Olofsson |
15 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.64 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Artem Valender |
15 |
SK Triton |
+0.91 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-25 12:04:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Medley Herrar 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lennart Röhl |
17 |
TV Jahn Wolfsburg |
+0.67 |
574 |
2:11.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.55 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Pettersson |
18 |
Simklubben Poseidon |
+0.59 |
542 |
2:14.44 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.70 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malte Marpert |
18 |
TV Jahn Wolfsburg |
+0.67 |
454 |
2:22.62 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.31 |
(+3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vidar Bentzer |
17 |
Simklubben Poseidon |
+0.72 |
452 |
2:22.83 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.82 |
(-8.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tony Kerman |
18 |
Anderstorps Simsällskap |
+0.68 |
451 |
2:22.92 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.39 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Axel Carlius |
17 |
Simklubben Poseidon |
+0.63 |
423 |
2:25.94 |
+14.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.64 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Erik Komstedt |
18 |
Simklubben Sydsim |
+0.66 |
382 |
2:31.04 |
+19.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.63 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Zach Widstrand |
17 |
SK Triton |
+0.45 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-25 12:04:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Medley Herrar 19 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arvid Axelsson |
20 |
Simklubben Ran |
+0.70 |
508 |
2:17.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.83 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jakob Starkenberg |
19 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.66 |
449 |
2:23.12 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.85 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ben Butros |
19 |
TV Jahn Wolfsburg |
+0.68 |
393 |
2:29.66 |
+12.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.37 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-25 12:04:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-11-25 12:04:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sim à Lund - GUL Challenge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Högevallsbadet |
Arrangör: |
SK Poseidon |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 nov 2023 till den 26 nov 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Frisim Damer 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Nowak Gudmundsson |
13 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.72 |
509 |
1:02.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.22 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Nettleingham |
14 |
Simklubben Ran |
+0.69 |
486 |
1:03.87 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.92 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sabela Rouco Aparicio |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.78 |
486 |
1:03.88 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.17 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Nord |
14 |
Osby Simsällskap |
+0.77 |
479 |
1:04.21 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.25 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anja Månsson |
13 |
S 71 |
+0.72 |
461 |
1:05.02 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.87 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Alicia Johansson Lindkvist |
13 |
Simklubben Ran |
+0.69 |
460 |
1:05.07 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.01 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Marie Marpert |
14 |
TV Jahn Wolfsburg |
+0.78 |
460 |
1:05.07 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.69 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lovisa von Ahlefeld |
13 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.69 |
456 |
1:05.24 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.26 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Penny Norrlander |
13 |
Simklubben Elfsborg |
+0.72 |
454 |
1:05.37 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.16 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elisa Phu |
13 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.63 |
450 |
1:05.53 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.93 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elsa Holmqvist |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.80 |
448 |
1:05.65 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.04 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ruth Vendel |
14 |
Karlshamns Simklubb |
+0.64 |
446 |
1:05.75 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.41 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tong Wu |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.68 |
446 |
1:05.76 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.67 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lee Strunk |
14 |
Kristianstads SLS |
+0.71 |
442 |
1:05.96 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.32 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Freja Johansson |
13 |
Simklubben Ran |
+0.73 |
422 |
1:06.98 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.04 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nora Savic |
14 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.67 |
417 |
1:07.24 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.73 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Minela Causevic |
13 |
Osby Simsällskap |
+0.67 |
417 |
1:07.26 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.26 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Marta Wisniewska |
13 |
Klippans Simsällskap |
+0.76 |
416 |
1:07.31 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.97 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mathilda Molin |
14 |
Simklubben Ran |
+0.82 |
415 |
1:07.32 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.00 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emilia Szabó |
14 |
Kristianstads SLS |
+0.83 |
413 |
1:07.43 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.95 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ebba Prössel |
13 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.77 |
408 |
1:07.74 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.78 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Margareta Ciardi |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.68 |
406 |
1:07.83 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.20 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anja Lindroth |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.79 |
405 |
1:07.87 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.16 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Frida Mårtensson |
14 |
SK Triton |
+0.72 |
405 |
1:07.90 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.32 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Zuzanna Kubasiak |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.68 |
404 |
1:07.97 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.03 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Aisa Cvrk |
13 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.74 |
402 |
1:08.04 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.29 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ingrid Yndigegn |
13 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.70 |
396 |
1:08.38 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.86 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Selma Tretinjak |
14 |
Simklubben Hajen |
+0.74 |
382 |
1:09.22 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.55 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Emma Molin |
14 |
Ystads Simsällskap |
+0.87 |
374 |
1:09.69 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.24 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Emmy Ekvall |
14 |
Landskrona Simsällskap |
+0.65 |
374 |
1:09.71 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.31 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Tuva Svensson |
14 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.65 |
374 |
1:09.73 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.16 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Tyra Cederholm |
14 |
Landskrona Simsällskap |
+0.75 |
369 |
1:10.01 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.80 |
(+2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Vilda Grönberg |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.72 |
368 |
1:10.07 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.46 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Mira-Li Hejdeman |
14 |
Simklubben Hajen |
+0.65 |
368 |
1:10.11 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.50 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Lovisa Mellgren |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.73 |
364 |
1:10.33 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.77 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Alva Wägander |
13 |
Simklubben Elfsborg |
+0.65 |
363 |
1:10.39 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.62 |
(-5.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Ieva Drazdziule |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.78 |
359 |
1:10.67 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.87 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Wilda Hilner |
13 |
Simklubben Ran |
+0.67 |
354 |
1:10.97 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.35 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=39 |
|
Ida Johansson |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.76 |
352 |
1:11.13 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.90 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=39 |
|
Linnea Svennesson |
14 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.79 |
352 |
1:11.13 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.71 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Jill Fischer |
14 |
Karlshamns Simklubb |
+0.86 |
352 |
1:11.16 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.60 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Elin Tidstrand |
14 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.69 |
350 |
1:11.27 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Maja Shcheblykina |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.80 |
349 |
1:11.35 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.68 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Elna Blake |
14 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.71 |
347 |
1:11.45 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.76 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Clara Landmyr |
14 |
Simklubben Sydsim |
+0.71 |
345 |
1:11.58 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.81 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Hilda Enocson |
13 |
Karlshamns Simklubb |
+0.86 |
345 |
1:11.60 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.33 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Alice Björk |
14 |
Landskrona Simsällskap |
+0.70 |
343 |
1:11.74 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.59 |
(+2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Lilly Rydin |
13 |
Simklubben Elfsborg |
+0.72 |
341 |
1:11.89 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.93 |
(-3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Molly Andersson |
14 |
Simklubben Hajen |
+0.81 |
337 |
1:12.17 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.21 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Molly Magnusson |
13 |
Simklubben Elfsborg |
+0.70 |
337 |
1:12.19 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.22 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Stina Levinsson |
13 |
Simklubben Elfsborg |
+0.74 |
336 |
1:12.21 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.88 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Liv Dahlqvist |
13 |
Simklubben Hajen |
+0.71 |
335 |
1:12.34 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.18 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Kordelia Nord |
14 |
Simklubben Elfsborg |
+0.78 |
331 |
1:12.57 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.53 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Signe Isaksson |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.75 |
331 |
1:12.61 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.77 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Alva Engström |
13 |
Simklubben Hajen |
+0.76 |
326 |
1:13.01 |
+10.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.76 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Moa Nilsson |
13 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.68 |
323 |
1:13.21 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.47 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Agnes Nilsson |
14 |
Osby Simsällskap |
+0.78 |
320 |
1:13.40 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.74 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Julia Kurzawa |
14 |
Karlshamns Simklubb |
+0.73 |
319 |
1:13.48 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.62 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Olivia Winberg |
13 |
SK Triton |
+0.75 |
316 |
1:13.70 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.24 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=60 |
|
Hanna Dao |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.66 |
316 |
1:13.73 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.47 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=60 |
|
Dea Ramadanovic |
13 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.78 |
316 |
1:13.73 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.03 |
(-3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Tyra Hörestrand |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.78 |
315 |
1:13.82 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.94 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Isabella Hansen |
13 |
Landskrona Simsällskap |
+0.76 |
311 |
1:14.13 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.91 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Neira Kulenovic |
14 |
Simklubben Sydsim |
+0.76 |
304 |
1:14.67 |
+11.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.61 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Laurentia Fanu |
13 |
S 71 |
+0.71 |
303 |
1:14.80 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.37 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Filippa Alhbin |
13 |
SK Triton |
+0.83 |
284 |
1:16.40 |
+13.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.63 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Nelly Berggren |
14 |
Karlshamns Simklubb |
+0.68 |
281 |
1:16.70 |
+13.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.42 |
(+3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Ana Maksimovic |
13 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.75 |
274 |
1:17.29 |
+14.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.80 |
(-3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Amy Blacquire |
13 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.75 |
270 |
1:17.70 |
+14.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.37 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Julia Andersson |
14 |
Landskrona Simsällskap |
+0.65 |
267 |
1:18.02 |
+15.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.59 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Elvira Mårtensson Rosén |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.64 |
265 |
1:18.23 |
+15.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.60 |
(-3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
|
Klara Norgren |
14 |
Ystads Simsällskap |
+1.06 |
262 |
1:18.47 |
+15.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
|
Viktoria Nilsson |
14 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.85 |
237 |
1:21.15 |
+18.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.88 |
(-6.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
|
Elin Johansson |
13 |
Karlshamns Simklubb |
+0.73 |
236 |
1:21.22 |
+18.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.34 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
|
Belinda Au |
13 |
Simklubben Sydsim |
+0.69 |
234 |
1:21.43 |
+18.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.46 |
(+4.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
|
Robin Christiansson |
13 |
Landskrona Simsällskap |
+0.78 |
230 |
1:21.95 |
+19.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.64 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
|
Elsie Burnesson |
13 |
Landskrona Simsällskap |
+0.80 |
211 |
1:24.36 |
+21.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.61 |
(-3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
|
Indu Arun |
13 |
Simklubben Sydsim |
+0.71 |
188 |
1:27.57 |
+24.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.05 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
|
Kajsa Hermansson Söderdahl |
13 |
Landskrona Simsällskap |
+0.85 |
182 |
1:28.65 |
+25.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.34 |
(-16.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amanda Erixon |
14 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.51 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Esinetra Rrukaj |
13 |
Landskrona Simsällskap |
+0.53 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-25 16:02:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Frisim Damer 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hedda Toth |
16 |
Simklubben Poseidon |
+0.65 |
593 |
59.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.42 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karla Rosvall |
15 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.70 |
573 |
1:00.49 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.58 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hedda Lennartsson |
15 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.63 |
522 |
1:02.38 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.75 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leni Kosak |
16 |
TV Jahn Wolfsburg |
+0.78 |
516 |
1:02.64 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.29 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ester Sainz |
15 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.70 |
515 |
1:02.68 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.51 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alma Gummesson |
15 |
Ystads Simsällskap |
+0.71 |
494 |
1:03.53 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.18 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sienna Anker |
15 |
Simklubben Poseidon |
+0.67 |
487 |
1:03.86 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.69 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tilda Widerfors |
15 |
Kristianstads SLS |
+0.68 |
477 |
1:04.30 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.56 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olivia Brantmark |
15 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.79 |
467 |
1:04.74 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.51 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Magdalena Ödman |
15 |
Simklubben Elfsborg |
+0.63 |
466 |
1:04.80 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.46 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lily Viberg |
15 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.78 |
456 |
1:05.24 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.23 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alma Persson |
15 |
Ystads Simsällskap |
+0.78 |
453 |
1:05.39 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.89 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Nilsson |
15 |
Ystads Simsällskap |
+0.79 |
448 |
1:05.63 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.39 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elinor Fröjd |
16 |
Simklubben Sydsim |
+0.73 |
443 |
1:05.91 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.31 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Agnes Ohlsson |
16 |
Ystads Simsällskap |
+0.86 |
431 |
1:06.50 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.61 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Leandersson |
16 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.75 |
430 |
1:06.53 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.23 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Tova Jönsson |
16 |
Simklubben Ran |
+0.92 |
427 |
1:06.71 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.85 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Hanna Sandberg |
16 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.69 |
426 |
1:06.78 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.22 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Vilda Berg |
16 |
Simklubben Poseidon |
+0.59 |
422 |
1:06.99 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.46 |
(+3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Signe Larzenius |
15 |
SK Triton |
+0.73 |
419 |
1:07.11 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.46 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Patricia Pitula |
15 |
Klippans Simsällskap |
+0.68 |
417 |
1:07.25 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.05 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ellen Bernhardsson |
15 |
Osby Simsällskap |
+0.65 |
410 |
1:07.61 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.09 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ebba Reslow-Plym |
15 |
Simklubben Poseidon |
+0.70 |
400 |
1:08.17 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.42 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Isabella Ahlfors-Braun |
15 |
Simklubben Ran |
+0.65 |
396 |
1:08.41 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.76 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Freja Härstedt |
16 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.71 |
395 |
1:08.45 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.31 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Alma Liljenberg-Löfgren |
16 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.89 |
390 |
1:08.76 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.31 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ida Robertsson |
16 |
Anderstorps Simsällskap |
+0.63 |
387 |
1:08.95 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.00 |
(+2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ana Radenkovic |
15 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.75 |
386 |
1:08.98 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.92 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Tyra Johansson |
15 |
Simklubben Sydsim |
+0.71 |
385 |
1:09.03 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.09 |
(+1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Elin Malmgren |
16 |
Landskrona Simsällskap |
+0.67 |
376 |
1:09.62 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.05 |
(+4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Lisen Burnesson |
15 |
Landskrona Simsällskap |
+0.78 |
334 |
1:12.39 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.10 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sanna Bodeklint |
15 |
Simklubben Elfsborg |
+0.65 |
334 |
1:12.41 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.04 |
(-5.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Maja Antonsson |
16 |
Landskrona Simsällskap |
+0.75 |
330 |
1:12.65 |
+12.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.75 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Elvira Andersson |
15 |
Simklubben Sydsim |
+0.73 |
324 |
1:13.12 |
+13.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.95 |
(+3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Denise Brönjemark |
15 |
Osby Simsällskap |
+0.79 |
304 |
1:14.68 |
+14.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.29 |
(+2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Selma Isaksson |
16 |
Simklubben Sydsim |
+0.73 |
294 |
1:15.53 |
+15.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.34 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Ellen Kemper |
16 |
Anderstorps Simsällskap |
+0.87 |
269 |
1:17.78 |
+17.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.62 |
(+3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Lara Lucht |
16 |
TV Jahn Wolfsburg |
+0.78 |
265 |
1:18.19 |
+18.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.63 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Marie Rönn Frigård |
15 |
SK Triton |
+0.70 |
240 |
1:20.83 |
+21.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.22 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Gabriela Morovic |
15 |
Simklubben Sydsim |
+0.78 |
219 |
1:23.32 |
+23.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.99 |
(-10.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Louise Möller Nilsson |
15 |
Ystads Simsällskap |
+0.90 |
212 |
1:24.17 |
+24.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.06 |
(-3.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Molly Emilsson |
15 |
Ystads Simsällskap |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Selma Lindell |
15 |
Simklubben Poseidon |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Celina Seuranen |
15 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-25 16:02:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Frisim Damer 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sarah Fransson |
17 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.66 |
495 |
1:03.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.54 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Jonsson |
18 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.73 |
493 |
1:03.58 |
+0.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.08 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Rödin |
17 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.68 |
485 |
1:03.92 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.08 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
My Pettersson |
17 |
Landskrona Simsällskap |
+0.58 |
460 |
1:05.08 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.93 |
(+2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alissa Leitloff |
17 |
TV Jahn Wolfsburg |
+0.67 |
451 |
1:05.48 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.57 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tova Siversson |
18 |
Landskrona Simsällskap |
+0.73 |
435 |
1:06.27 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.28 |
(+3.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linnea Costa Caesar |
17 |
Simklubben Poseidon |
+0.70 |
411 |
1:07.55 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.13 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Livia Landmyr |
17 |
Simklubben Sydsim |
+0.62 |
406 |
1:07.83 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.26 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Liv Dykan Andrés |
18 |
TV Jahn Wolfsburg |
+0.80 |
392 |
1:08.65 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.07 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emmy Hulte |
18 |
Karlshamns Simklubb |
+0.78 |
378 |
1:09.47 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.55 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Selma Lindström |
17 |
SK Triton |
+0.77 |
340 |
1:11.96 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.43 |
(-2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tilda Ek-Wärn |
17 |
Landskrona Simsällskap |
+0.76 |
292 |
1:15.72 |
+12.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.82 |
(+2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-25 16:02:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Frisim Damer 19 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Blomliden |
19 |
SK Triton |
+0.77 |
612 |
59.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.40 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rachel Omoruyi |
19 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.63 |
565 |
1:00.76 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.19 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aurora Nilsson |
21 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.72 |
512 |
1:02.80 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.12 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicole Ahlbeck |
20 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.83 |
488 |
1:03.82 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.94 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alina Leitloff |
19 |
TV Jahn Wolfsburg |
+0.81 |
427 |
1:06.72 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.94 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Fanny Hess |
19 |
Landskrona Simsällskap |
+0.67 |
404 |
1:07.95 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.96 |
(+4.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sarah Röhl |
19 |
TV Jahn Wolfsburg |
+0.86 |
314 |
1:13.90 |
+14.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.42 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-25 16:02:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-11-25 16:03:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sim à Lund - GUL Challenge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Högevallsbadet |
Arrangör: |
SK Poseidon |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 nov 2023 till den 26 nov 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Fjärilsim Herrar 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Filip Edlundh |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.72 |
335 |
2:33.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.75 |
(-2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Hörnell |
14 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.70 |
311 |
2:37.54 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.03 |
(-5.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Iversen |
13 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.72 |
280 |
2:43.31 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.55 |
(-9.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucas Bergman |
14 |
SK Triton |
+0.67 |
235 |
2:53.08 |
+19.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.37 |
(+2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Wilmer Petersson |
13 |
SK Triton |
+0.65 |
171 |
3:12.22 |
+38.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:33.89 |
(-21.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tobias Andersson |
14 |
Ystads Simsällskap |
+0.92 |
168 |
3:13.42 |
+39.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ebbe Larsson |
14 |
SK Triton |
+0.73 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Holger Romedahl |
13 |
SK Triton |
+0.81 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-25 16:16:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Fjärilsim Herrar 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joris Jokubka |
16 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.71 |
375 |
2:28.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.00 |
(-3.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Didrik Brönjemark |
16 |
Osby Simsällskap |
+0.76 |
321 |
2:35.98 |
+7.93 |
|
N16 |
|
|
|
Entry time: 2:40.53 |
(-4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Melvin Lutgård |
15 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.65 |
316 |
2:36.71 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.67 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-25 16:16:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Fjärilsim Herrar 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lennart Röhl |
17 |
TV Jahn Wolfsburg |
+0.68 |
586 |
2:07.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.53 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Borg |
18 |
SK Triton |
+0.65 |
512 |
2:13.48 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.44 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martin Pettersson |
18 |
Simklubben Poseidon |
+0.64 |
478 |
2:16.62 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.56 |
(-3.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tony Kerman |
18 |
Anderstorps Simsällskap |
+0.73 |
375 |
2:28.14 |
+20.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.72 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viggo Stjärnås |
17 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.66 |
351 |
2:31.45 |
+23.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.66 |
(-25.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-25 16:16:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Fjärilsim Herrar 19 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arvid Axelsson |
20 |
Simklubben Ran |
+0.75 |
444 |
2:20.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.24 |
(-36.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thomas Träg |
26 |
TV Jahn Wolfsburg |
+0.77 |
417 |
2:22.92 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.70 |
(+7.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-25 16:16:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-11-25 16:17:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sim à Lund - GUL Challenge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Högevallsbadet |
Arrangör: |
SK Poseidon |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 nov 2023 till den 26 nov 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Ryggsim Damer 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Thim |
14 |
Kristianstads SLS |
+0.67 |
455 |
2:34.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.30 |
(+2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Allis Tjellqvist |
14 |
Simklubben Sydsim |
+0.88 |
415 |
2:39.37 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.86 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Knutsson |
14 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.85 |
383 |
2:43.65 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.39 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Johansson |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.63 |
376 |
2:44.67 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.94 |
(-3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lovisa Mellgren |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.66 |
364 |
2:46.55 |
+11.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.78 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linnèa Eriksson |
13 |
Karlshamns Simklubb |
+0.70 |
349 |
2:48.81 |
+14.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.71 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Palminger |
14 |
SK Triton |
+0.78 |
342 |
2:49.93 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.87 |
(-4.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Signe Isaksson |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.98 |
341 |
2:50.18 |
+15.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Linnea Svennesson |
14 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.82 |
325 |
2:52.85 |
+18.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.76 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tindra Warnholtz |
13 |
Simklubben Ran |
+0.69 |
313 |
2:55.09 |
+20.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.78 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julia Smalarz |
13 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.75 |
309 |
2:55.92 |
+21.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.16 |
(-3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Wilda Hilner |
13 |
Simklubben Ran |
+0.71 |
308 |
2:56.03 |
+21.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alva Wägander |
13 |
Simklubben Elfsborg |
+0.69 |
297 |
2:58.12 |
+23.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.85 |
(-5.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Clara Landmyr |
14 |
Simklubben Sydsim |
+0.67 |
297 |
2:58.24 |
+23.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.63 |
(+5.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ingrid Yndigegn |
13 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.83 |
294 |
2:58.74 |
+24.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.93 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Gabija Jurgilaityte |
13 |
SK Triton |
+0.58 |
293 |
2:58.95 |
+24.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.37 |
(-3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Olivia Winberg |
13 |
SK Triton |
+0.70 |
290 |
2:59.62 |
+25.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.82 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nelly Berggren |
14 |
Karlshamns Simklubb |
+0.75 |
279 |
3:01.84 |
+27.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.41 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Filippa Alhbin |
13 |
SK Triton |
+0.72 |
270 |
3:03.82 |
+29.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.19 |
(-4.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Neira Kulenovic |
14 |
Simklubben Sydsim |
+0.86 |
269 |
3:04.19 |
+29.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.02 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Marta Wisniewska |
13 |
Klippans Simsällskap |
+0.82 |
268 |
3:04.26 |
+29.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.33 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Hanna Dao |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.72 |
263 |
3:05.59 |
+31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emmy Hovold |
13 |
SK Triton |
+0.79 |
257 |
3:07.05 |
+32.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.80 |
(-8.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Tyra Hörestrand |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.84 |
249 |
3:08.99 |
+34.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Kajsa Hermansson Söderdahl |
13 |
Landskrona Simsällskap |
+1.06 |
144 |
3:46.66 |
+1:12.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-25 16:42:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Ryggsim Damer 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tyra Ekeberg |
16 |
Simklubben Poseidon |
+0.79 |
541 |
2:25.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.01 |
(+2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Zettergren |
15 |
Simklubben Elfsborg |
+0.67 |
439 |
2:36.42 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.46 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agnes Ohlsson |
16 |
Ystads Simsällskap |
+0.83 |
414 |
2:39.46 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.00 |
(+8.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elinor Fröjd |
16 |
Simklubben Sydsim |
+0.91 |
412 |
2:39.83 |
+13.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.93 |
(-5.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alma Persson |
15 |
Ystads Simsällskap |
+0.88 |
411 |
2:39.96 |
+14.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.48 |
(+9.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Nilsson |
15 |
Ystads Simsällskap |
+0.72 |
399 |
2:41.53 |
+15.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isabella Isomaa |
16 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.72 |
399 |
2:41.56 |
+15.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.56 |
(+5.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Signe Larzenius |
15 |
SK Triton |
+0.71 |
389 |
2:42.92 |
+17.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.38 |
(+6.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Leandersson |
16 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.74 |
380 |
2:44.10 |
+18.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.50 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Axelina Kläfverud |
16 |
Karlshamns Simklubb |
+0.75 |
370 |
2:45.59 |
+19.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.54 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Gutenwik |
15 |
Simklubben Hajen |
+0.65 |
370 |
2:45.60 |
+19.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.27 |
(+8.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Clara Andersson |
16 |
Landskrona Simsällskap |
+0.67 |
358 |
2:47.45 |
+21.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.59 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Clara Lindström |
15 |
SK Triton |
+0.73 |
356 |
2:47.81 |
+21.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.52 |
(-3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Linnéa Kamstad |
15 |
SK Triton |
+0.73 |
352 |
2:48.30 |
+22.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.04 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maja Antonsson |
16 |
Landskrona Simsällskap |
+0.76 |
311 |
2:55.40 |
+29.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.88 |
(+6.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tyra Johansson |
15 |
Simklubben Sydsim |
+0.79 |
299 |
2:57.69 |
+31.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.59 |
(+6.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Selma Isaksson |
16 |
Simklubben Sydsim |
+0.83 |
290 |
2:59.58 |
+33.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.02 |
(-6.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Marie Rönn Frigård |
15 |
SK Triton |
+0.61 |
261 |
3:06.09 |
+40.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.82 |
(+6.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-25 16:42:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Ryggsim Damer 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elena Seitzberg |
18 |
Simklubben Ran |
+0.84 |
434 |
2:37.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.56 |
(-27.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Widerfors |
18 |
Kristianstads SLS |
+0.67 |
405 |
2:40.74 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.95 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Selma Lindström |
17 |
SK Triton |
+0.86 |
339 |
2:50.47 |
+13.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.03 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-25 16:42:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Ryggsim Damer 19 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Franziska Hauptmann |
22 |
TV Jahn Wolfsburg |
+0.69 |
560 |
2:24.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.53 |
(+2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tufva Alexandersson |
21 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.68 |
438 |
2:36.56 |
+12.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.36 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-25 16:42:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-11-25 16:43:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sim à Lund - GUL Challenge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Högevallsbadet |
Arrangör: |
SK Poseidon |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 nov 2023 till den 26 nov 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Bröstsim Herrar 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ruben Kramer |
14 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.68 |
403 |
2:42.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.54 |
(+4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Edfast |
13 |
Kristianstads SLS |
+0.70 |
401 |
2:42.87 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.14 |
(-3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wille Thente |
13 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.65 |
374 |
2:46.66 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.85 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kieran O'Brien |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.74 |
372 |
2:46.99 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.80 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joel Petersson |
14 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.67 |
366 |
2:47.86 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.46 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jakob Modig |
13 |
SK Triton |
+0.62 |
346 |
2:51.15 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.28 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ludvig Arfwidson |
14 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.72 |
344 |
2:51.41 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.64 |
(+2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Axel Wall |
14 |
Simklubben Sydsim |
+0.72 |
332 |
2:53.53 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.66 |
(-7.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Erik Hsino-Ahlquist |
14 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.78 |
319 |
2:55.81 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.52 |
(-2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
William Persson |
14 |
Ystads Simsällskap |
+0.66 |
296 |
3:00.14 |
+17.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.57 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johan Bendz Lundberg |
14 |
Osby Simsällskap |
+0.74 |
295 |
3:00.37 |
+17.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.18 |
(-7.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jack Lind |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.90 |
288 |
3:01.75 |
+19.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.59 |
(-2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Teo Gustafsson |
14 |
Simklubben Sydsim |
+0.80 |
287 |
3:02.05 |
+19.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.45 |
(-5.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Wilmer Petersson |
13 |
SK Triton |
+0.67 |
256 |
3:09.19 |
+26.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.13 |
(-4.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gustav Schagerlöf |
14 |
Landskrona Simsällskap |
+0.80 |
222 |
3:18.33 |
+35.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Dante Anker |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.60 |
218 |
3:19.38 |
+36.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Gustav Härstedt |
14 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.66 |
207 |
3:23.10 |
+40.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.73 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Yonas Hsissi |
14 |
Simklubben Sydsim |
+0.63 |
200 |
3:25.25 |
+42.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ebbe Larsson |
14 |
SK Triton |
+0.76 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-25 17:29:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Bröstsim Herrar 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sam Bengtsson Nimander |
15 |
SK Triton |
+0.66 |
433 |
2:38.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.01 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Axel Hägg |
16 |
Anderstorps Simsällskap |
+0.65 |
409 |
2:41.86 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.13 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Melker Thalin |
15 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.74 |
393 |
2:43.99 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.44 |
(+6.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marius Kruse |
15 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.77 |
387 |
2:44.80 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.43 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Riccardo Byggeth |
16 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.67 |
363 |
2:48.36 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.73 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elias Westerberg |
15 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.66 |
339 |
2:52.27 |
+13.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.35 |
(-3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oscar Samberg |
15 |
Simklubben Sydsim |
+0.78 |
328 |
2:54.10 |
+15.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.13 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hugo Jeppsson |
15 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.73 |
317 |
2:56.19 |
+17.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.77 |
(+6.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Noah Tsiparis |
15 |
SK Triton |
+0.71 |
314 |
2:56.61 |
+17.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.00 |
(+4.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ayman Darouiche |
16 |
Karlshamns Simklubb |
+0.73 |
275 |
3:04.69 |
+25.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Edvin Yngvesson |
15 |
Simklubben Sydsim |
+0.82 |
254 |
3:09.60 |
+30.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.23 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Artem Valender |
15 |
SK Triton |
+0.94 |
238 |
3:13.69 |
+34.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.94 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-25 17:29:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Bröstsim Herrar 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malte Marpert |
18 |
TV Jahn Wolfsburg |
+0.66 |
561 |
2:25.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.45 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malte Olsson |
18 |
Karlshamns Simklubb |
+0.59 |
454 |
2:36.32 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.44 |
(-4.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tony Kerman |
18 |
Anderstorps Simsällskap |
+0.81 |
401 |
2:42.89 |
+17.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.87 |
(+4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viggo Stjärnås |
17 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.67 |
367 |
2:47.70 |
+22.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.58 |
(-6.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erik Komstedt |
18 |
Simklubben Sydsim |
+0.65 |
360 |
2:48.90 |
+23.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.81 |
(+5.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-25 17:29:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Bröstsim Herrar 19 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maxim Schlaht |
20 |
TV Jahn Wolfsburg |
+0.74 |
558 |
2:25.95 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.78 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arvid Axelsson |
20 |
Simklubben Ran |
+0.72 |
493 |
2:32.05 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.00 |
(+3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jacob Hansson |
21 |
Simklubben Hajen |
+0.66 |
371 |
2:47.21 |
+21.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.10 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jakob Starkenberg |
19 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.65 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-25 17:29:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-11-25 17:29:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sim à Lund - GUL Challenge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Högevallsbadet |
Arrangör: |
SK Poseidon |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 nov 2023 till den 26 nov 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 200m Frisim Damer 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amanda Erixon |
14 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.62 |
558 |
2:13.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.13 |
(+2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Nowak Gudmundsson |
13 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.73 |
483 |
2:20.55 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.14 |
(-12.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Penny Norrlander |
13 |
Simklubben Elfsborg |
+0.73 |
481 |
2:20.73 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.31 |
(-3.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sabela Rouco Aparicio |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.78 |
459 |
2:22.97 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.24 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Minela Causevic |
13 |
Osby Simsällskap |
+0.69 |
457 |
2:23.14 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.49 |
(-3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alicia Johansson Lindkvist |
13 |
Simklubben Ran |
+0.74 |
453 |
2:23.63 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.14 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anja Månsson |
13 |
S 71 |
+0.70 |
451 |
2:23.82 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.68 |
(-3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marie Marpert |
14 |
TV Jahn Wolfsburg |
+0.85 |
441 |
2:24.91 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.09 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elisa Phu |
13 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.64 |
439 |
2:25.05 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.57 |
(-34.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ruth Vendel |
14 |
Karlshamns Simklubb |
+0.66 |
432 |
2:25.87 |
+11.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.49 |
(+3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Linnèa Eriksson |
13 |
Karlshamns Simklubb |
+0.66 |
425 |
2:26.65 |
+12.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.03 |
(+2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frida Mårtensson |
14 |
SK Triton |
+0.71 |
424 |
2:26.73 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.50 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Freja Johansson |
13 |
Simklubben Ran |
+0.78 |
424 |
2:26.83 |
+12.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.87 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ebba Prössel |
13 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.81 |
422 |
2:27.00 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.30 |
(+2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tuva Svensson |
14 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.64 |
420 |
2:27.24 |
+13.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.30 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emilia Szabó |
14 |
Kristianstads SLS |
+1.03 |
414 |
2:27.89 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.64 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Zuzanna Kubasiak |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.67 |
413 |
2:28.12 |
+14.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.82 |
(-3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anja Lindroth |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.78 |
403 |
2:29.22 |
+15.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.63 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ingrid Yndigegn |
13 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.73 |
400 |
2:29.60 |
+15.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.10 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Margareta Ciardi |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.67 |
384 |
2:31.73 |
+17.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.77 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ida Palminger |
14 |
SK Triton |
+0.79 |
380 |
2:32.27 |
+18.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.82 |
(-6.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Vilda Grönberg |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.78 |
378 |
2:32.50 |
+18.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.70 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Clara Landmyr |
14 |
Simklubben Sydsim |
+0.66 |
373 |
2:33.16 |
+19.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.71 |
(+2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ieva Drazdziule |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.85 |
367 |
2:34.07 |
+20.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.00 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ella Knutsson |
14 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.77 |
358 |
2:35.23 |
+21.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.93 |
(+6.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Jill Fischer |
14 |
Karlshamns Simklubb |
+0.80 |
356 |
2:35.64 |
+21.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.12 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Emmy Ekvall |
14 |
Landskrona Simsällskap |
+0.68 |
351 |
2:36.28 |
+22.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.67 |
(-8.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Elna Blake |
14 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.73 |
348 |
2:36.76 |
+22.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.54 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Elin Tidstrand |
14 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.71 |
346 |
2:37.01 |
+23.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.10 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Lilly Rydin |
13 |
Simklubben Elfsborg |
+0.78 |
342 |
2:37.71 |
+23.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.33 |
(-5.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Julia Kurzawa |
14 |
Karlshamns Simklubb |
+0.72 |
341 |
2:37.89 |
+23.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.99 |
(-4.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Alva Wägander |
13 |
Simklubben Elfsborg |
+0.65 |
340 |
2:37.91 |
+24.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.02 |
(-12.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Emma Molin |
14 |
Ystads Simsällskap |
+0.85 |
340 |
2:38.02 |
+24.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Maja Shcheblykina |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.85 |
337 |
2:38.49 |
+24.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.57 |
(-3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Signe Isaksson |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.79 |
336 |
2:38.61 |
+24.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.78 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Molly Magnusson |
13 |
Simklubben Elfsborg |
+0.76 |
335 |
2:38.68 |
+24.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.12 |
(-5.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Alice Björk |
14 |
Landskrona Simsällskap |
+0.73 |
316 |
2:41.85 |
+27.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Agnes Nilsson |
14 |
Osby Simsällskap |
+0.79 |
316 |
2:41.91 |
+28.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.97 |
(+2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Stina Levinsson |
13 |
Simklubben Elfsborg |
+0.73 |
313 |
2:42.39 |
+28.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.08 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Olivia Winberg |
13 |
SK Triton |
+0.78 |
312 |
2:42.47 |
+28.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.04 |
(+3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Dea Ramadanovic |
13 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.83 |
312 |
2:42.60 |
+28.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.60 |
(-10.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Gabija Jurgilaityte |
13 |
SK Triton |
+0.71 |
303 |
2:44.18 |
+30.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.96 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Laurentia Fanu |
13 |
S 71 |
+0.70 |
301 |
2:44.52 |
+30.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.53 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Neira Kulenovic |
14 |
Simklubben Sydsim |
+0.74 |
288 |
2:46.94 |
+33.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.47 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Isabella Hansen |
13 |
Landskrona Simsällskap |
+0.71 |
284 |
2:47.67 |
+33.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.23 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Esinetra Rrukaj |
13 |
Landskrona Simsällskap |
+0.68 |
278 |
2:48.88 |
+34.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.59 |
(-4.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Moa Nilsson |
13 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.74 |
272 |
2:50.23 |
+36.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Hilda Enocson |
13 |
Karlshamns Simklubb |
+0.95 |
268 |
2:50.89 |
+36.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.81 |
(+8.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Amy Blacquire |
13 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.77 |
267 |
2:51.10 |
+37.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Emmy Hovold |
13 |
SK Triton |
+0.78 |
257 |
2:53.37 |
+39.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.42 |
(-14.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Filippa Alhbin |
13 |
SK Triton |
+0.78 |
256 |
2:53.51 |
+39.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.72 |
(+3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Elvira Mårtensson Rosén |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.68 |
238 |
2:57.91 |
+44.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.93 |
(-5.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Belinda Au |
13 |
Simklubben Sydsim |
+0.69 |
235 |
2:58.59 |
+44.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.15 |
(-3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Viktoria Nilsson |
14 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.84 |
228 |
3:00.36 |
+46.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.97 |
(-6.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Elin Johansson |
13 |
Karlshamns Simklubb |
+0.75 |
227 |
3:00.60 |
+46.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.73 |
(+6.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Julia Andersson |
14 |
Landskrona Simsällskap |
+0.70 |
227 |
3:00.78 |
+46.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Robin Christiansson |
13 |
Landskrona Simsällskap |
+0.74 |
225 |
3:01.34 |
+47.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Indu Arun |
13 |
Simklubben Sydsim |
+0.71 |
191 |
3:11.25 |
+57.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.96 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elsa Holmqvist |
14 |
Simklubben Poseidon |
-.-- |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Selma Tretinjak |
14 |
Simklubben Hajen |
-.-- |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-25 18:18:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 200m Frisim Damer 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karla Rosvall |
15 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.73 |
585 |
2:11.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.69 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hedda Toth |
16 |
Simklubben Poseidon |
+0.68 |
565 |
2:13.41 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.62 |
(-5.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ester Sainz |
15 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.68 |
504 |
2:18.61 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.90 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lily Viberg |
15 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.78 |
502 |
2:18.72 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.21 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hedda Lennartsson |
15 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.65 |
500 |
2:18.91 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.13 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Magdalena Ödman |
15 |
Simklubben Elfsborg |
+0.64 |
482 |
2:20.60 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.51 |
(-3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leni Kosak |
16 |
TV Jahn Wolfsburg |
+0.77 |
482 |
2:20.66 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.14 |
(+2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alma Gummesson |
15 |
Ystads Simsällskap |
+0.72 |
478 |
2:21.05 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.51 |
(-30.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ronja Johansson Magnusson |
16 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.76 |
474 |
2:21.44 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.55 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sienna Anker |
15 |
Simklubben Poseidon |
+0.70 |
463 |
2:22.57 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.51 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vilda Berg |
16 |
Simklubben Poseidon |
+0.64 |
459 |
2:23.00 |
+11.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.58 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hennie Bergquist |
15 |
Simklubben Poseidon |
+0.68 |
441 |
2:24.88 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.45 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tilda Widerfors |
15 |
Kristianstads SLS |
+0.69 |
440 |
2:25.03 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.99 |
(+3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Isabella Ahlfors-Braun |
15 |
Simklubben Ran |
+0.78 |
439 |
2:25.08 |
+13.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.03 |
(-3.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tova Jönsson |
16 |
Simklubben Ran |
+0.88 |
429 |
2:26.21 |
+14.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.76 |
(+2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ellen Bernhardsson |
15 |
Osby Simsällskap |
+0.65 |
425 |
2:26.67 |
+14.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.94 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Freja Härstedt |
16 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.73 |
421 |
2:27.08 |
+15.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.53 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Axelina Kläfverud |
16 |
Karlshamns Simklubb |
+0.74 |
419 |
2:27.31 |
+15.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.55 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Clara Andersson |
16 |
Landskrona Simsällskap |
+0.79 |
416 |
2:27.68 |
+15.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.23 |
(+4.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Patricia Pitula |
15 |
Klippans Simsällskap |
+0.62 |
412 |
2:28.16 |
+16.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.85 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Tyra Johansson |
15 |
Simklubben Sydsim |
+0.72 |
410 |
2:28.41 |
+16.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.25 |
(+5.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ida Robertsson |
16 |
Anderstorps Simsällskap |
+0.75 |
398 |
2:29.94 |
+18.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.52 |
(+10.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Clara Lindström |
15 |
SK Triton |
+0.80 |
394 |
2:30.38 |
+18.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.29 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Linnéa Kamstad |
15 |
SK Triton |
+0.72 |
391 |
2:30.80 |
+18.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.25 |
(+2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ellen-Grete Reinap |
15 |
Simklubben Poseidon |
+0.72 |
386 |
2:31.49 |
+19.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.68 |
(+5.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Signe Larzenius |
15 |
SK Triton |
+0.72 |
385 |
2:31.51 |
+19.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.76 |
(+5.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ebba Reslow-Plym |
15 |
Simklubben Poseidon |
+0.82 |
383 |
2:31.87 |
+20.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.45 |
(+8.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Elinor Fröjd |
16 |
Simklubben Sydsim |
+0.88 |
372 |
2:33.33 |
+21.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.65 |
(+13.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Alma Liljenberg-Löfgren |
16 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.88 |
355 |
2:35.75 |
+23.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.62 |
(+7.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Lisen Burnesson |
15 |
Landskrona Simsällskap |
+0.75 |
345 |
2:37.23 |
+25.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.79 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Elin Malmgren |
16 |
Landskrona Simsällskap |
+0.73 |
330 |
2:39.52 |
+27.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.19 |
(+11.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Maja Antonsson |
16 |
Landskrona Simsällskap |
+0.73 |
314 |
2:42.26 |
+30.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.04 |
(+4.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Elvira Andersson |
15 |
Simklubben Sydsim |
+0.71 |
311 |
2:42.66 |
+30.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.53 |
(+7.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Denise Brönjemark |
15 |
Osby Simsällskap |
+0.76 |
288 |
2:46.97 |
+35.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.49 |
(+7.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Selma Isaksson |
16 |
Simklubben Sydsim |
+0.72 |
285 |
2:47.48 |
+35.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.50 |
(+2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Lara Lucht |
16 |
TV Jahn Wolfsburg |
+0.85 |
236 |
2:58.32 |
+46.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.60 |
(-5.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Louise Möller Nilsson |
15 |
Ystads Simsällskap |
+0.78 |
200 |
3:08.60 |
+56.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.66 |
(+1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Gabriela Morovic |
15 |
Simklubben Sydsim |
+0.74 |
188 |
3:12.42 |
+1:00.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.42 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Selma Lindell |
15 |
Simklubben Poseidon |
-.-- |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-25 18:18:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 200m Frisim Damer 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sarah Fransson |
17 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.68 |
539 |
2:15.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.10 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Rödin |
17 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.71 |
497 |
2:19.25 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.42 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
My Pettersson |
17 |
Landskrona Simsällskap |
+0.58 |
482 |
2:20.63 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.28 |
(+5.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linnea Costa Caesar |
17 |
Simklubben Poseidon |
+0.70 |
418 |
2:27.48 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.92 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Livia Landmyr |
17 |
Simklubben Sydsim |
+0.62 |
408 |
2:28.65 |
+13.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.70 |
(+6.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tova Siversson |
18 |
Landskrona Simsällskap |
+0.72 |
397 |
2:30.02 |
+14.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.27 |
(+11.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Selma Lindström |
17 |
SK Triton |
+0.77 |
343 |
2:37.48 |
+21.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.04 |
(-5.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tilda Ek-Wärn |
17 |
Landskrona Simsällskap |
+0.79 |
247 |
2:55.66 |
+40.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.76 |
(+12.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emmy Hulte |
18 |
Karlshamns Simklubb |
-.-- |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-25 18:18:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 200m Frisim Damer 19 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Blomliden |
19 |
SK Triton |
+0.78 |
606 |
2:10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.81 |
(+2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rachel Omoruyi |
19 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.69 |
584 |
2:11.91 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.82 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicole Ahlbeck |
20 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.82 |
479 |
2:20.89 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.60 |
(+5.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alina Leitloff |
19 |
TV Jahn Wolfsburg |
+0.74 |
453 |
2:23.54 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.91 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-25 18:18:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-11-25 18:20:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sim à Lund - GUL Challenge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Högevallsbadet |
Arrangör: |
SK Poseidon |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 nov 2023 till den 26 nov 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tong Wu |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.74 |
403 |
1:13.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.23 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elisa Phu |
13 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.64 |
397 |
1:13.53 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.55 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabelle Leo |
14 |
Ystads Simsällskap |
+0.74 |
389 |
1:14.00 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.60 |
(-2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Nowak Gudmundsson |
13 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.74 |
378 |
1:14.73 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.27 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lee Strunk |
14 |
Kristianstads SLS |
+0.71 |
366 |
1:15.50 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.55 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alicia Dahlerus |
14 |
Kristianstads SLS |
+0.68 |
355 |
1:16.32 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.63 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linnèa Eriksson |
13 |
Karlshamns Simklubb |
+0.65 |
348 |
1:16.84 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.92 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Nord |
14 |
Osby Simsällskap |
+0.75 |
347 |
1:16.86 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.12 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julia Smalarz |
13 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.92 |
322 |
1:18.84 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.95 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Felicia Almquist |
13 |
SK Triton |
+0.90 |
311 |
1:19.73 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.01 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jill Fischer |
14 |
Karlshamns Simklubb |
+0.80 |
302 |
1:20.55 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.08 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alice Björk |
14 |
Landskrona Simsällskap |
+0.79 |
291 |
1:21.51 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.79 |
(-4.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ella Knutsson |
14 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.85 |
281 |
1:22.44 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.03 |
(-3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lovisa Mellgren |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.77 |
267 |
1:23.85 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.80 |
(-8.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tindra Magnusson |
14 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.72 |
267 |
1:23.93 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.77 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Minela Causevic |
13 |
Osby Simsällskap |
+0.80 |
239 |
1:27.09 |
+13.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.49 |
(-21.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Esinetra Rrukaj |
13 |
Landskrona Simsällskap |
+0.70 |
237 |
1:27.25 |
+14.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Margareta Ciardi |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.75 |
237 |
1:27.31 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.81 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ida Palminger |
14 |
SK Triton |
+0.74 |
230 |
1:28.14 |
+15.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.48 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elin Tidstrand |
14 |
Karlskrona Simsällskap |
+1.04 |
214 |
1:30.29 |
+17.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.98 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Tyra Hörestrand |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.76 |
212 |
1:30.54 |
+17.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.05 |
(-11.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Elzbieta Vilutyte |
14 |
SK Triton |
+0.78 |
209 |
1:31.07 |
+17.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.31 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Isabella Hansen |
13 |
Landskrona Simsällskap |
+0.85 |
208 |
1:31.09 |
+17.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.92 |
(-2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Agnes Nilsson |
14 |
Osby Simsällskap |
+0.88 |
185 |
1:34.70 |
+21.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.60 |
(+10.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Nelly Berggren |
14 |
Karlshamns Simklubb |
+0.79 |
184 |
1:34.96 |
+21.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.06 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Hanna Dao |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.73 |
182 |
1:35.37 |
+22.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.70 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Gabija Jurgilaityte |
13 |
SK Triton |
+0.79 |
172 |
1:37.17 |
+24.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.24 |
(-10.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Elin Johansson |
13 |
Karlshamns Simklubb |
+0.83 |
169 |
1:37.72 |
+24.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.90 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Landmyr |
14 |
Simklubben Sydsim |
+0.79 |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alice Liebenhagen |
13 |
Landskrona Simsällskap |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-26 09:52:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hedda Toth |
16 |
Simklubben Poseidon |
+0.70 |
488 |
1:08.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.14 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabella Isomaa |
16 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.72 |
456 |
1:10.22 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.23 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Celina Seuranen |
15 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.67 |
448 |
1:10.59 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.53 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen-Grete Reinap |
15 |
Simklubben Poseidon |
+0.69 |
421 |
1:12.06 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.13 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ronja Johansson Magnusson |
16 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.81 |
415 |
1:12.46 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.99 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alma Gummesson |
15 |
Ystads Simsällskap |
+0.81 |
399 |
1:13.37 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.59 |
(-6.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magdalena Ödman |
15 |
Simklubben Elfsborg |
+0.61 |
380 |
1:14.56 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.17 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sienna Anker |
15 |
Simklubben Poseidon |
+0.66 |
361 |
1:15.87 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.25 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Freja Härstedt |
16 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.71 |
353 |
1:16.47 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.46 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tyra Ekeberg |
16 |
Simklubben Poseidon |
+0.83 |
349 |
1:16.75 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.14 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Emma Leandersson |
16 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.77 |
348 |
1:16.77 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.89 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Clara Lindström |
15 |
SK Triton |
+0.74 |
348 |
1:16.77 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.18 |
(+4.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nicole Persson |
15 |
Kristianstads SLS |
+0.73 |
344 |
1:17.09 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.44 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ebba Reslow-Plym |
15 |
Simklubben Poseidon |
+0.72 |
336 |
1:17.69 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.65 |
(+3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lily Viberg |
15 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.75 |
326 |
1:18.49 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.11 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vilda Berg |
16 |
Simklubben Poseidon |
+0.72 |
304 |
1:20.37 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.28 |
(+3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ester Sainz |
15 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.71 |
300 |
1:20.67 |
+12.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.91 |
(+5.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Philippa Lindgren |
15 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.81 |
300 |
1:20.69 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.13 |
(-3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elvira Andersson |
15 |
Simklubben Sydsim |
+0.69 |
300 |
1:20.70 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.60 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ellen Bernhardsson |
15 |
Osby Simsällskap |
+0.68 |
295 |
1:21.11 |
+12.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.72 |
(+3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lisen Burnesson |
15 |
Landskrona Simsällskap |
+1.09 |
287 |
1:21.88 |
+13.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.70 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Axelina Kläfverud |
16 |
Karlshamns Simklubb |
+0.86 |
286 |
1:21.96 |
+13.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.64 |
(+4.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Clara Zettergren |
15 |
Simklubben Elfsborg |
+0.70 |
261 |
1:24.53 |
+15.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.43 |
(+8.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Tyra Johansson |
15 |
Simklubben Sydsim |
+0.84 |
247 |
1:26.11 |
+17.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.25 |
(+4.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elin Malmgren |
16 |
Landskrona Simsällskap |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-26 09:52:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Jonsson |
18 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.81 |
535 |
1:06.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.74 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
My Pettersson |
17 |
Landskrona Simsällskap |
+0.61 |
442 |
1:10.95 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.17 |
(+2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellie Petersson |
18 |
Kristianstads SLS |
+0.71 |
436 |
1:11.24 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.46 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Selma Lindström |
17 |
SK Triton |
+0.98 |
337 |
1:17.65 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.81 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-26 09:52:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer 19 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cornelia Sundqvist |
20 |
Simklubben Elfsborg |
+0.81 |
490 |
1:08.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.78 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nina Podric |
19 |
Helsingborgs Simsällskap |
+0.74 |
481 |
1:08.96 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.23 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aurora Nilsson |
21 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.77 |
461 |
1:09.95 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.20 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicole Ahlbeck |
20 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.79 |
420 |
1:12.13 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.98 |
(+2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Fanny Hess |
19 |
Landskrona Simsällskap |
+0.81 |
332 |
1:17.99 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.46 |
(+8.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-26 09:52:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-11-26 09:52:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sim à Lund - GUL Challenge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Högevallsbadet |
Arrangör: |
SK Poseidon |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 nov 2023 till den 26 nov 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Torkel Olsson |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.68 |
448 |
1:03.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.67 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kieran O'Brien |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.69 |
430 |
1:04.00 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.05 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Krüger |
13 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.70 |
404 |
1:05.36 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.64 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Hein |
14 |
Kristianstads SLS |
+0.65 |
389 |
1:06.19 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.87 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noah Sjögren |
13 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.77 |
367 |
1:07.49 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.67 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Theo Olofsson |
13 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.58 |
350 |
1:08.54 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.43 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vasilje Grubor |
14 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.69 |
349 |
1:08.64 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.92 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lucas Bergman |
14 |
SK Triton |
+0.61 |
344 |
1:08.96 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.08 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Albert Ringström |
14 |
SK Triton |
+0.68 |
339 |
1:09.26 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.29 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Axel Wall |
14 |
Simklubben Sydsim |
+0.68 |
331 |
1:09.81 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.01 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jack Lind |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.78 |
326 |
1:10.21 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.88 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Finn Bredberg |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.75 |
312 |
1:11.20 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.25 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Matteo Hallencreutz |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.66 |
291 |
1:12.91 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.98 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ruben Kramer |
14 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.73 |
288 |
1:13.11 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.07 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oliver Hörnell |
14 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.70 |
281 |
1:13.70 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.80 |
(-6.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Joel Bjärsholm |
14 |
Anderstorps Simsällskap |
+0.71 |
276 |
1:14.23 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.02 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Theo M. Takhed |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.68 |
271 |
1:14.63 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.38 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Otto Gjelvold |
14 |
SK Triton |
+0.70 |
267 |
1:15.01 |
+11.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.63 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Selim Cvrk |
14 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.76 |
256 |
1:16.09 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.87 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
William Ohlin |
13 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.79 |
255 |
1:16.19 |
+13.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.32 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Gustav Vestgården Tukk |
14 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.88 |
246 |
1:17.06 |
+13.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.07 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Holger Romedahl |
13 |
SK Triton |
+0.69 |
246 |
1:17.08 |
+13.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.37 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Axel Balte |
14 |
Osby Simsällskap |
+0.85 |
227 |
1:19.21 |
+16.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.46 |
(-6.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Gabriel Ritzén |
14 |
Landskrona Simsällskap |
+0.85 |
226 |
1:19.31 |
+16.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.59 |
(-3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Gustav Schagerlöf |
14 |
Landskrona Simsällskap |
+0.84 |
223 |
1:19.64 |
+16.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.34 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Viktor Eklund |
14 |
SK Triton |
+0.75 |
220 |
1:19.94 |
+16.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.61 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Dante Anker |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.81 |
219 |
1:20.15 |
+17.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.48 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Oliver Axelsson |
14 |
Simklubben Elfsborg |
+0.68 |
211 |
1:21.11 |
+17.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.66 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Emil Mobini |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.81 |
199 |
1:22.66 |
+19.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.84 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Gustav Härstedt |
14 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.74 |
190 |
1:23.94 |
+20.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.71 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Milton Harmat |
13 |
SK Triton |
+0.78 |
161 |
1:28.72 |
+25.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Daniel Lasine |
13 |
SK Triton |
+0.92 |
157 |
1:29.42 |
+26.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.41 |
(+3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Karl Osbakk |
14 |
Landskrona Simsällskap |
+0.97 |
115 |
1:39.21 |
+36.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.97 |
(-28.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ernad Adrovic |
13 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.65 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andreeas Alexa |
13 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.80 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gordon Chen |
13 |
Älmhults Simsällskap |
+0.72 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Yonas Hsissi |
14 |
Simklubben Sydsim |
+0.61 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alfred Södhammar |
13 |
Landskrona Simsällskap |
+0.72 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vidar Elmér |
14 |
Simklubben Poseidon |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Max Eriksson |
13 |
Simklubben Poseidon |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-26 10:14:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albin Wikström |
16 |
Simklubben Poseidon |
+0.64 |
453 |
1:02.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.91 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bobo Leijon |
15 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.67 |
439 |
1:03.58 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.61 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hugo Mirvéus |
15 |
SK Triton |
+0.64 |
424 |
1:04.29 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.19 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hugo Olofsson |
15 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.60 |
412 |
1:04.94 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.03 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olle Lutgård |
16 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.57 |
408 |
1:05.15 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.63 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Melvin Lutgård |
15 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.69 |
405 |
1:05.32 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.85 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Abbe Wästerberg |
15 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.79 |
377 |
1:06.85 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.26 |
(+2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Björk |
16 |
Landskrona Simsällskap |
+0.63 |
372 |
1:07.19 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.79 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Dag Bäckerud |
16 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.78 |
365 |
1:07.59 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.84 |
(-4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sam Bengtsson Nimander |
15 |
SK Triton |
+0.54 |
357 |
1:08.12 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.59 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kalle Karlsson |
15 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.67 |
339 |
1:09.30 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.88 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Samuel Ask |
15 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.65 |
334 |
1:09.64 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.02 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emil Bjärsholm |
16 |
Anderstorps Simsällskap |
+0.68 |
332 |
1:09.73 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.44 |
(+2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Björn Tegnander |
16 |
Ystads Simsällskap |
+0.69 |
328 |
1:10.03 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.44 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Finn Nillund |
15 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.69 |
319 |
1:10.70 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.89 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hugo Jeppsson |
15 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.73 |
317 |
1:10.81 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.54 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elias Westerberg |
15 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.64 |
314 |
1:11.04 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.16 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aaron Conradsson Häggel |
15 |
Ystads Simsällskap |
+0.67 |
313 |
1:11.13 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.40 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anton Vitazka |
15 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.72 |
306 |
1:11.65 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.06 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Axel Hägg |
16 |
Anderstorps Simsällskap |
+0.70 |
279 |
1:13.94 |
+11.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.48 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elliot Salih |
15 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.65 |
261 |
1:15.62 |
+12.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.55 |
(-11.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Oscar Samberg |
15 |
Simklubben Sydsim |
+0.73 |
240 |
1:17.76 |
+14.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.05 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Maximus Berggren |
15 |
Simklubben Hajen |
+0.85 |
239 |
1:17.78 |
+14.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.35 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Nicholas Olsson Gonsalves |
16 |
Kristianstads SLS |
+0.66 |
224 |
1:19.57 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.41 |
(+2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ayman Darouiche |
16 |
Karlshamns Simklubb |
+0.76 |
222 |
1:19.80 |
+16.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.42 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Edvin Yngvesson |
15 |
Simklubben Sydsim |
+0.88 |
216 |
1:20.53 |
+17.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.47 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Kayhan Ali Habib Naseri |
16 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.84 |
199 |
1:22.65 |
+19.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.72 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Artem Valender |
15 |
SK Triton |
+0.72 |
165 |
1:28.09 |
+25.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.71 |
(-3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Björn Lundin Linnér |
15 |
Simklubben Poseidon |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-26 10:14:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mohammed Azzam |
18 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.63 |
457 |
1:02.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.81 |
(-3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Borg |
18 |
SK Triton |
+0.59 |
454 |
1:02.85 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.10 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Zach Widstrand |
17 |
SK Triton |
+0.56 |
438 |
1:03.61 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.82 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Carlius |
17 |
Simklubben Poseidon |
+0.66 |
421 |
1:04.45 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.36 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonatan Bååth |
17 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.64 |
370 |
1:07.29 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.89 |
(+2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viggo Stjärnås |
17 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.72 |
337 |
1:09.41 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.14 |
(-2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hugo Prössel |
17 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.76 |
317 |
1:10.83 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.87 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Klajdi Hida |
18 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.71 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tony Kerman |
18 |
Anderstorps Simsällskap |
+0.85 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-26 10:14:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar 19 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arvid Axelsson |
20 |
Simklubben Ran |
+0.74 |
426 |
1:04.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.88 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-26 10:14:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-11-26 10:14:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sim à Lund - GUL Challenge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Högevallsbadet |
Arrangör: |
SK Poseidon |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 nov 2023 till den 26 nov 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Bröstsim Damer 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isolde Ardin |
13 |
Ystads Simsällskap |
+0.69 |
535 |
1:16.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.61 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ruth Vendel |
14 |
Karlshamns Simklubb |
+0.62 |
518 |
1:17.61 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.57 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Shcheblykina |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.75 |
453 |
1:21.18 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.57 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tuva Svensson |
14 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.60 |
450 |
1:21.36 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.77 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Molly Andersson |
14 |
Simklubben Hajen |
+0.76 |
446 |
1:21.57 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.05 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nora Savic |
14 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.67 |
443 |
1:21.77 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.93 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lovisa von Ahlefeld |
13 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.64 |
442 |
1:21.83 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.55 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isabelle Leo |
14 |
Ystads Simsällskap |
+0.73 |
438 |
1:22.11 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.78 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frida Mårtensson |
14 |
SK Triton |
+0.64 |
432 |
1:22.48 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.70 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tyra Cederholm |
14 |
Landskrona Simsällskap |
+0.78 |
427 |
1:22.79 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.08 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lova Millbourn |
14 |
SK Triton |
+0.70 |
426 |
1:22.86 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.97 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Clara Landmyr |
14 |
Simklubben Sydsim |
+0.62 |
420 |
1:23.26 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.85 |
(+2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ebba Prössel |
13 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.70 |
413 |
1:23.69 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.95 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elsa Holmqvist |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.75 |
400 |
1:24.59 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.73 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mira-Li Hejdeman |
14 |
Simklubben Hajen |
+0.64 |
390 |
1:25.34 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.84 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Julia Kurzawa |
14 |
Karlshamns Simklubb |
+0.76 |
386 |
1:25.64 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.16 |
(+2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lilly Rydin |
13 |
Simklubben Elfsborg |
+0.76 |
381 |
1:26.01 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.92 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Liv Dahlqvist |
13 |
Simklubben Hajen |
+0.66 |
378 |
1:26.19 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.06 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emmy Ekvall |
14 |
Landskrona Simsällskap |
+0.64 |
369 |
1:26.91 |
+10.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.21 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Tindra Magnusson |
14 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.64 |
368 |
1:26.96 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.92 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ingrid Yndigegn |
13 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.71 |
363 |
1:27.39 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.75 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Hilda Enocson |
13 |
Karlshamns Simklubb |
+0.77 |
346 |
1:28.79 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.64 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sabela Rouco Aparicio |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.77 |
344 |
1:28.94 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.73 |
(-2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Felicia Almquist |
13 |
SK Triton |
+0.75 |
343 |
1:29.06 |
+12.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.52 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Tong Wu |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.70 |
341 |
1:29.21 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.83 |
(-9.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ana Maksimovic |
13 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.64 |
331 |
1:30.06 |
+13.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.91 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Stina Levinsson |
13 |
Simklubben Elfsborg |
+0.74 |
331 |
1:30.13 |
+13.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.23 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Elin Tidstrand |
14 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.66 |
327 |
1:30.45 |
+13.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.51 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Matilda Ekberg |
13 |
Simklubben Hajen |
+0.80 |
312 |
1:31.91 |
+15.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.73 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Molly Magnusson |
13 |
Simklubben Elfsborg |
+0.74 |
310 |
1:32.07 |
+15.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.07 |
(-3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Moa Nilsson |
13 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.70 |
307 |
1:32.39 |
+15.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.20 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Alida Alexandersson |
13 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.75 |
293 |
1:33.79 |
+16.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.55 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Emma Molin |
14 |
Ystads Simsällskap |
+0.89 |
293 |
1:33.88 |
+17.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.28 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Ella Knutsson |
14 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.67 |
285 |
1:34.69 |
+17.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.01 |
(-8.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Ieva Drazdziule |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.65 |
283 |
1:34.92 |
+18.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.45 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Belinda Au |
13 |
Simklubben Sydsim |
+0.62 |
274 |
1:35.92 |
+19.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.11 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Emmy Hovold |
13 |
SK Triton |
+0.76 |
272 |
1:36.15 |
+19.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.85 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=38 |
|
Alice Björk |
14 |
Landskrona Simsällskap |
+0.69 |
270 |
1:36.47 |
+19.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.47 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=38 |
|
Isabella Hansen |
13 |
Landskrona Simsällskap |
+0.74 |
270 |
1:36.47 |
+19.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.91 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Lovisa Mellgren |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.78 |
264 |
1:37.09 |
+20.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.62 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Kordelia Nord |
14 |
Simklubben Elfsborg |
+0.80 |
261 |
1:37.51 |
+20.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.19 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Hanna Dao |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.69 |
253 |
1:38.52 |
+21.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.33 |
(+4.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Tyra Hörestrand |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.69 |
239 |
1:40.39 |
+23.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.09 |
(+2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Julia Andersson |
14 |
Landskrona Simsällskap |
-.-- |
233 |
1:41.26 |
+24.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.18 |
(-4.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Eyja Hallberg |
13 |
SK Triton |
+0.80 |
228 |
1:41.95 |
+25.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Elsie Burnesson |
13 |
Landskrona Simsällskap |
+0.81 |
225 |
1:42.42 |
+25.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.51 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Kajsa Hermansson Söderdahl |
13 |
Landskrona Simsällskap |
+0.78 |
217 |
1:43.74 |
+26.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.81 |
(+6.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Robin Christiansson |
13 |
Landskrona Simsällskap |
+0.80 |
216 |
1:43.83 |
+27.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.26 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Nelly Berggren |
14 |
Karlshamns Simklubb |
+0.75 |
216 |
1:43.91 |
+27.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.25 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Indu Arun |
13 |
Simklubben Sydsim |
+0.70 |
211 |
1:44.67 |
+27.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.44 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Viktoria Nilsson |
14 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.72 |
183 |
1:49.64 |
+32.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.04 |
(-6.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Astrid Hansson |
13 |
Simklubben Poseidon |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alice Liebenhagen |
13 |
Landskrona Simsällskap |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-26 10:40:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Bröstsim Damer 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hennie Bergquist |
15 |
Simklubben Poseidon |
+0.68 |
505 |
1:18.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.98 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sienna Anker |
15 |
Simklubben Poseidon |
+0.66 |
477 |
1:19.80 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.81 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Bruér |
16 |
Simklubben Hajen |
+0.68 |
470 |
1:20.15 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.11 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magdalena Ödman |
15 |
Simklubben Elfsborg |
+0.67 |
447 |
1:21.54 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.01 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hanna Sandberg |
16 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.66 |
434 |
1:22.31 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.33 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elvira Andersson |
15 |
Simklubben Sydsim |
+0.68 |
406 |
1:24.20 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.07 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Selma Isaksson |
16 |
Simklubben Sydsim |
+0.66 |
378 |
1:26.22 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.29 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alma Liljenberg-Löfgren |
16 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.85 |
335 |
1:29.76 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.30 |
(+2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sanna Bodeklint |
15 |
Simklubben Elfsborg |
+0.66 |
328 |
1:30.41 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.11 |
(+3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linnéa Kamstad |
15 |
SK Triton |
+0.72 |
317 |
1:31.44 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.24 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Robertsson |
16 |
Anderstorps Simsällskap |
+0.71 |
315 |
1:31.62 |
+13.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.20 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tyra Johansson |
15 |
Simklubben Sydsim |
+0.68 |
288 |
1:34.42 |
+16.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.84 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Denise Brönjemark |
15 |
Osby Simsällskap |
+0.74 |
266 |
1:36.94 |
+18.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.41 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marie Rönn Frigård |
15 |
SK Triton |
+0.72 |
253 |
1:38.55 |
+20.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.22 |
(+2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ellen Kemper |
16 |
Anderstorps Simsällskap |
+0.85 |
248 |
1:39.19 |
+20.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.25 |
(+1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Gabriela Morovic |
15 |
Simklubben Sydsim |
+0.74 |
177 |
1:51.03 |
+32.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.26 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mindalin Sjöholm |
15 |
Landskrona Simsällskap |
-.-- |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-26 10:40:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Bröstsim Damer 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Ranvert |
18 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.78 |
476 |
1:19.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.91 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Teodora Petric |
18 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.72 |
417 |
1:23.46 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.34 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Erkselius |
17 |
Simklubben Poseidon |
+0.70 |
413 |
1:23.71 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.82 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linnea Costa Caesar |
17 |
Simklubben Poseidon |
+0.68 |
394 |
1:25.04 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.36 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Livia Landmyr |
17 |
Simklubben Sydsim |
+0.63 |
366 |
1:27.13 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.38 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tova Siversson |
18 |
Landskrona Simsällskap |
+0.74 |
361 |
1:27.51 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.86 |
(+2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tilda Ek-Wärn |
17 |
Landskrona Simsällskap |
+0.78 |
206 |
1:45.43 |
+25.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.04 |
(-2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-26 10:40:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Bröstsim Damer 19 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Örnhem |
21 |
Teknologkårens idrottsförbund |
+0.74 |
534 |
1:16.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.58 |
(+5.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fanny Hess |
19 |
Landskrona Simsällskap |
+0.70 |
374 |
1:26.48 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.08 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ebba Wågman |
24 |
Teknologkårens idrottsförbund |
+0.78 |
356 |
1:27.96 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-26 10:40:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-11-26 10:44:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sim à Lund - GUL Challenge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Högevallsbadet |
Arrangör: |
SK Poseidon |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 nov 2023 till den 26 nov 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Medley Herrar 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joel Petersson |
14 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.66 |
410 |
1:06.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.99 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Charles Ekstedt |
14 |
Kristianstads SLS |
+0.58 |
406 |
1:06.52 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.15 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Theo Olofsson |
13 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.66 |
392 |
1:07.29 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.57 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ruben Kramer |
14 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.65 |
377 |
1:08.21 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.99 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Wall |
14 |
Simklubben Sydsim |
+0.73 |
325 |
1:11.65 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.60 |
(-7.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vasilje Grubor |
14 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.69 |
325 |
1:11.67 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.97 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Noah Sjögren |
13 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.70 |
324 |
1:11.75 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.48 |
(-2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liam Andersson |
14 |
Landskrona Simsällskap |
+0.62 |
317 |
1:12.22 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.71 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Joel Bjärsholm |
14 |
Anderstorps Simsällskap |
+0.74 |
314 |
1:12.44 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.78 |
(-5.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lucas Bergman |
14 |
SK Triton |
+0.63 |
293 |
1:14.18 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.32 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Holger Romedahl |
13 |
SK Triton |
+0.72 |
291 |
1:14.34 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.92 |
(-4.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ernad Adrovic |
13 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.75 |
283 |
1:15.00 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.76 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Albert Ringström |
14 |
SK Triton |
+0.87 |
275 |
1:15.70 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.11 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Selim Cvrk |
14 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.78 |
270 |
1:16.23 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.08 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Otto Gjelvold |
14 |
SK Triton |
+0.71 |
263 |
1:16.88 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.75 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Gustav Schagerlöf |
14 |
Landskrona Simsällskap |
+0.81 |
251 |
1:18.06 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.00 |
(-5.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Axel Balte |
14 |
Osby Simsällskap |
+0.77 |
251 |
1:18.09 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.11 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Gustav Härstedt |
14 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.67 |
244 |
1:18.86 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.20 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Gabriel Ritzén |
14 |
Landskrona Simsällskap |
+0.65 |
242 |
1:18.99 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
William Ohlin |
13 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.75 |
238 |
1:19.51 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.99 |
(-5.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Gustav Vestgården Tukk |
14 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.78 |
235 |
1:19.84 |
+13.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.26 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Viktor Eklund |
14 |
SK Triton |
+0.69 |
219 |
1:21.75 |
+15.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.29 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Dante Anker |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.53 |
211 |
1:22.72 |
+16.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.95 |
(-4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Oliver Axelsson |
14 |
Simklubben Elfsborg |
+0.73 |
205 |
1:23.57 |
+17.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.81 |
(-3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Titus Jofre |
14 |
Kristianstads SLS |
+0.75 |
203 |
1:23.73 |
+17.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.27 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Milton Harmat |
13 |
SK Triton |
+0.81 |
170 |
1:28.86 |
+22.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Alfred Södhammar |
13 |
Landskrona Simsällskap |
+0.82 |
153 |
1:32.04 |
+25.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.66 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Andreeas Alexa |
13 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.69 |
150 |
1:32.67 |
+26.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.36 |
(-10.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Karl Osbakk |
14 |
Landskrona Simsällskap |
+0.75 |
130 |
1:37.20 |
+30.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.06 |
(-6.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gordon Chen |
13 |
Älmhults Simsällskap |
+0.71 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Yonas Hsissi |
14 |
Simklubben Sydsim |
+0.58 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samuel Nilsson |
14 |
Kristianstads SLS |
+0.65 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Safir Efendi |
13 |
Simklubben Poseidon |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Max Eriksson |
13 |
Simklubben Poseidon |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linus Gustafsson |
14 |
Landskrona Simsällskap |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-26 11:28:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Medley Herrar 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olle Lutgård |
16 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.65 |
449 |
1:04.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.32 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bobo Leijon |
15 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.76 |
425 |
1:05.54 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.41 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Björk |
16 |
Landskrona Simsällskap |
+0.62 |
421 |
1:05.71 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.09 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Hägg |
16 |
Anderstorps Simsällskap |
+0.66 |
413 |
1:06.14 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.66 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Abbe Wästerberg |
15 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.75 |
403 |
1:06.67 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.03 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hugo Mirvéus |
15 |
SK Triton |
+0.65 |
401 |
1:06.82 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.21 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Dag Bäckerud |
16 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.68 |
398 |
1:06.98 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.53 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Melvin Falk |
15 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.65 |
392 |
1:07.29 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.83 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sam Bengtsson Nimander |
15 |
SK Triton |
+0.62 |
388 |
1:07.54 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.70 |
(-3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Samuel Ask |
15 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.56 |
384 |
1:07.78 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.79 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Melvin Lutgård |
15 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.66 |
378 |
1:08.11 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.59 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emil Bjärsholm |
16 |
Anderstorps Simsällskap |
+0.64 |
364 |
1:09.00 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.07 |
(-5.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aaron Conradsson Häggel |
15 |
Ystads Simsällskap |
+0.64 |
360 |
1:09.25 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.25 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Björn Tegnander |
16 |
Ystads Simsällskap |
+0.69 |
354 |
1:09.62 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.64 |
(-7.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Melker Thalin |
15 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.67 |
347 |
1:10.09 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.61 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hugo Jeppsson |
15 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.71 |
342 |
1:10.43 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.54 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elias Westerberg |
15 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.67 |
341 |
1:10.49 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.67 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Riccardo Byggeth |
16 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.61 |
331 |
1:11.19 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.14 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Didrik Brönjemark |
16 |
Osby Simsällskap |
+0.79 |
327 |
1:11.48 |
+7.13 |
|
N16 |
|
|
|
Entry time: 1:10.01 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elliot Salih |
15 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.59 |
323 |
1:11.79 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.68 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Finn Nillund |
15 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.76 |
320 |
1:11.99 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.65 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Vidar Nilsson |
16 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.79 |
292 |
1:14.24 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.56 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Noah Tsiparis |
15 |
SK Triton |
+0.73 |
289 |
1:14.53 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.76 |
(-3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ayman Darouiche |
16 |
Karlshamns Simklubb |
+0.66 |
272 |
1:16.03 |
+11.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.67 |
(-22.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Isak Andersson |
16 |
Osby Simsällskap |
+0.71 |
270 |
1:16.17 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.64 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Oscar Samberg |
15 |
Simklubben Sydsim |
+0.79 |
268 |
1:16.42 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.08 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Edvin Yngvesson |
15 |
Simklubben Sydsim |
+0.79 |
258 |
1:17.41 |
+13.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.47 |
(-15.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Otto Dackehag |
16 |
Landskrona Simsällskap |
+0.69 |
209 |
1:23.02 |
+18.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.68 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Artem Valender |
15 |
SK Triton |
+0.87 |
195 |
1:24.97 |
+20.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.08 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anton Vitazka |
15 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.77 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-26 11:28:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Medley Herrar 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martin Pettersson |
18 |
Simklubben Poseidon |
+0.59 |
529 |
1:00.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.18 |
(-9.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan Ravn Rehnström |
18 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.67 |
490 |
1:02.49 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.82 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filip Lönnerfors |
17 |
Simklubben Poseidon |
+0.67 |
430 |
1:05.24 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.86 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonatan Bååth |
17 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.65 |
423 |
1:05.60 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.09 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malte Olsson |
18 |
Karlshamns Simklubb |
+0.61 |
409 |
1:06.37 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.29 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tony Kerman |
18 |
Anderstorps Simsällskap |
+0.71 |
406 |
1:06.54 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.08 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Axel Carlius |
17 |
Simklubben Poseidon |
+0.65 |
389 |
1:07.50 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.01 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oscar Rasmusson |
17 |
SK Triton |
+0.63 |
339 |
1:10.65 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.53 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Erik Komstedt |
18 |
Simklubben Sydsim |
+0.64 |
339 |
1:10.67 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.62 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hugo Prössel |
17 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.67 |
335 |
1:10.90 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.19 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Filip Andrén |
17 |
Simklubben Hajen |
+0.61 |
314 |
1:12.46 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.68 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-26 11:28:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Medley Herrar 19 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonatan Holmquist |
20 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.67 |
527 |
1:00.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.15 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arvid Axelsson |
20 |
Simklubben Ran |
+0.69 |
496 |
1:02.22 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.09 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Max Persson |
22 |
Teknologkårens idrottsförbund |
+0.70 |
487 |
1:02.62 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.00 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elias af Trampe |
19 |
Simklubben Poseidon |
+0.61 |
423 |
1:05.63 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.69 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jakob Starkenberg |
19 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.63 |
422 |
1:05.68 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.10 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viktor Johansson |
25 |
Teknologkårens idrottsförbund |
+0.80 |
342 |
1:10.42 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.91 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jacob Hansson |
21 |
Simklubben Hajen |
+0.67 |
330 |
1:11.25 |
+10.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.35 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-26 11:28:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-11-26 11:28:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sim à Lund - GUL Challenge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Högevallsbadet |
Arrangör: |
SK Poseidon |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 nov 2023 till den 26 nov 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Medley Damer 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Nord |
14 |
Osby Simsällskap |
+0.75 |
494 |
1:11.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.90 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabelle Leo |
14 |
Ystads Simsällskap |
+0.75 |
485 |
1:11.92 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.91 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ruth Vendel |
14 |
Karlshamns Simklubb |
+0.63 |
466 |
1:12.86 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.24 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Nowak Gudmundsson |
13 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.74 |
458 |
1:13.30 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.79 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isolde Ardin |
13 |
Ystads Simsällskap |
+0.68 |
453 |
1:13.56 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.79 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Felicia Almquist |
13 |
SK Triton |
+0.77 |
409 |
1:16.08 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.21 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Penny Norrlander |
13 |
Simklubben Elfsborg |
+0.75 |
409 |
1:16.11 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.36 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lee Strunk |
14 |
Kristianstads SLS |
+0.73 |
404 |
1:16.43 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.20 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lova Millbourn |
14 |
SK Triton |
+0.69 |
402 |
1:16.55 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.03 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frida Mårtensson |
14 |
SK Triton |
+0.72 |
400 |
1:16.65 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.39 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tuva Svensson |
14 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.58 |
398 |
1:16.76 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.11 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ebba Prössel |
13 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.79 |
385 |
1:17.67 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.32 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tyra Cederholm |
14 |
Landskrona Simsällskap |
+0.76 |
383 |
1:17.77 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.30 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Allis Tjellqvist |
14 |
Simklubben Sydsim |
+0.75 |
379 |
1:18.03 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.12 |
(-6.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Clara Landmyr |
14 |
Simklubben Sydsim |
+0.64 |
377 |
1:18.20 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.96 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emmy Ekvall |
14 |
Landskrona Simsällskap |
+0.64 |
376 |
1:18.28 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.49 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Minela Causevic |
13 |
Osby Simsällskap |
+0.66 |
375 |
1:18.32 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.48 |
(-3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Linnèa Eriksson |
13 |
Karlshamns Simklubb |
+0.66 |
370 |
1:18.68 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.50 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Mira-Li Hejdeman |
14 |
Simklubben Hajen |
+0.68 |
370 |
1:18.68 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.49 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Zuzanna Kubasiak |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.66 |
364 |
1:19.10 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.17 |
(-11.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ida Johansson |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.72 |
364 |
1:19.14 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.80 |
(-2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ingrid Yndigegn |
13 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.74 |
359 |
1:19.48 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.98 |
(-3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alicia Dahlerus |
14 |
Kristianstads SLS |
+0.65 |
355 |
1:19.75 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.83 |
(-3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Signe Isaksson |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.78 |
350 |
1:20.18 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.43 |
(-9.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Elzbieta Vilutyte |
14 |
SK Triton |
+0.68 |
344 |
1:20.61 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.59 |
(-3.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emma Molin |
14 |
Ystads Simsällskap |
+0.91 |
342 |
1:20.76 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.67 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Aisa Cvrk |
13 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.72 |
338 |
1:21.05 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.20 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Julia Kurzawa |
14 |
Karlshamns Simklubb |
+0.78 |
338 |
1:21.07 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.00 |
(-15.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Liv Dahlqvist |
13 |
Simklubben Hajen |
+0.71 |
337 |
1:21.15 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.05 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Moa Nilsson |
13 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.69 |
336 |
1:21.27 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.01 |
(-4.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Julia Smalarz |
13 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.78 |
333 |
1:21.49 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.35 |
(-8.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Ieva Drazdziule |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.81 |
333 |
1:21.51 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.34 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Vilda Grönberg |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.71 |
320 |
1:22.59 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.50 |
(-7.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Jill Fischer |
14 |
Karlshamns Simklubb |
+0.72 |
318 |
1:22.76 |
+11.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.44 |
(-13.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Lovisa Mellgren |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.77 |
316 |
1:22.89 |
+11.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.16 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Gabija Jurgilaityte |
13 |
SK Triton |
+0.73 |
313 |
1:23.22 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.33 |
(-4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Ida Palminger |
14 |
SK Triton |
+0.72 |
308 |
1:23.62 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.64 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Lilly Rydin |
13 |
Simklubben Elfsborg |
+0.81 |
306 |
1:23.81 |
+12.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.77 |
(-3.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Alida Alexandersson |
13 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.80 |
300 |
1:24.40 |
+12.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.02 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Esinetra Rrukaj |
13 |
Landskrona Simsällskap |
+0.71 |
297 |
1:24.62 |
+13.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.43 |
(-4.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Isabella Hansen |
13 |
Landskrona Simsällskap |
+0.73 |
297 |
1:24.69 |
+13.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.93 |
(-5.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Kordelia Nord |
14 |
Simklubben Elfsborg |
+0.77 |
291 |
1:25.18 |
+13.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.00 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Molly Magnusson |
13 |
Simklubben Elfsborg |
+0.74 |
283 |
1:26.01 |
+14.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.46 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Emmy Hovold |
13 |
SK Triton |
+0.76 |
279 |
1:26.43 |
+14.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.94 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Ana Maksimovic |
13 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.79 |
278 |
1:26.57 |
+15.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.58 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Hanna Dao |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.70 |
277 |
1:26.60 |
+15.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.44 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Stina Levinsson |
13 |
Simklubben Elfsborg |
+0.73 |
274 |
1:26.96 |
+15.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.07 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Tyra Hörestrand |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.80 |
270 |
1:27.41 |
+15.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.73 |
(-3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Elin Johansson |
13 |
Karlshamns Simklubb |
+0.81 |
263 |
1:28.13 |
+16.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.28 |
(-17.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Agnes Nilsson |
14 |
Osby Simsällskap |
+0.80 |
257 |
1:28.88 |
+17.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.42 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Julia Andersson |
14 |
Landskrona Simsällskap |
+0.68 |
254 |
1:29.16 |
+17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Matilda Ekberg |
13 |
Simklubben Hajen |
+0.82 |
252 |
1:29.45 |
+17.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.69 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Belinda Au |
13 |
Simklubben Sydsim |
+0.68 |
249 |
1:29.78 |
+18.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.13 |
(-11.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Elsie Burnesson |
13 |
Landskrona Simsällskap |
+0.81 |
210 |
1:35.07 |
+23.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.35 |
(-3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Viktoria Nilsson |
14 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.81 |
193 |
1:37.78 |
+26.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.79 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Kajsa Hermansson Söderdahl |
13 |
Landskrona Simsällskap |
+0.78 |
192 |
1:37.84 |
+26.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.08 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Indu Arun |
13 |
Simklubben Sydsim |
+0.73 |
190 |
1:38.22 |
+26.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.65 |
(-5.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Robin Christiansson |
13 |
Landskrona Simsällskap |
+0.76 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hilda Enocson |
13 |
Karlshamns Simklubb |
+0.80 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alva Wägander |
13 |
Simklubben Elfsborg |
+0.62 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-26 11:56:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Medley Damer 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma Gummesson |
15 |
Ystads Simsällskap |
+0.67 |
515 |
1:10.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.34 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tyra Ekeberg |
16 |
Simklubben Poseidon |
+0.75 |
481 |
1:12.12 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.53 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Brantmark |
15 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.77 |
446 |
1:13.94 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.50 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ester Sainz |
15 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.73 |
443 |
1:14.11 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.01 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Zettergren |
15 |
Simklubben Elfsborg |
+0.70 |
442 |
1:14.18 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.53 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabella Isomaa |
16 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.72 |
431 |
1:14.79 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.35 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julia Bruér |
16 |
Simklubben Hajen |
+0.65 |
429 |
1:14.88 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.28 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lily Viberg |
15 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.67 |
410 |
1:16.01 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.59 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elinor Fröjd |
16 |
Simklubben Sydsim |
+0.71 |
408 |
1:16.19 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.41 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Leandersson |
16 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.73 |
387 |
1:17.53 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.01 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ellen Bernhardsson |
15 |
Osby Simsällskap |
+0.60 |
383 |
1:17.77 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.91 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tova Jönsson |
16 |
Simklubben Ran |
+0.84 |
381 |
1:17.95 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.27 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elvira Andersson |
15 |
Simklubben Sydsim |
+0.69 |
379 |
1:18.02 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.17 |
(-3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mindalin Sjöholm |
15 |
Landskrona Simsällskap |
+0.76 |
374 |
1:18.43 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.70 |
(+2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Hanna Sandberg |
16 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.68 |
370 |
1:18.65 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.37 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Freja Härstedt |
16 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.73 |
368 |
1:18.82 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.11 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Axelina Kläfverud |
16 |
Karlshamns Simklubb |
+0.75 |
360 |
1:19.39 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.20 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alma Liljenberg-Löfgren |
16 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.82 |
356 |
1:19.69 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.70 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lisen Burnesson |
15 |
Landskrona Simsällskap |
+0.74 |
354 |
1:19.83 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.22 |
(-5.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ana Radenkovic |
15 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.71 |
350 |
1:20.16 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.03 |
(-3.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elin Malmgren |
16 |
Landskrona Simsällskap |
+0.69 |
348 |
1:20.29 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.97 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Clara Lindström |
15 |
SK Triton |
+0.74 |
346 |
1:20.42 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.02 |
(+2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Tyra Johansson |
15 |
Simklubben Sydsim |
+0.72 |
337 |
1:21.20 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.55 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ida Robertsson |
16 |
Anderstorps Simsällskap |
+0.74 |
318 |
1:22.75 |
+12.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.33 |
(+3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Linnéa Kamstad |
15 |
SK Triton |
+0.76 |
310 |
1:23.44 |
+12.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.85 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Selma Isaksson |
16 |
Simklubben Sydsim |
+0.68 |
310 |
1:23.46 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.06 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Denise Brönjemark |
15 |
Osby Simsällskap |
+0.74 |
263 |
1:28.12 |
+17.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.06 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ellen Kemper |
16 |
Anderstorps Simsällskap |
+0.84 |
263 |
1:28.16 |
+17.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.97 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Maja Antonsson |
16 |
Landskrona Simsällskap |
+0.71 |
253 |
1:29.26 |
+18.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.57 |
(+3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Gabriela Morovic |
15 |
Simklubben Sydsim |
+0.76 |
166 |
1:42.77 |
+32.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-26 11:56:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Medley Damer 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Jonsson |
18 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.72 |
568 |
1:08.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.23 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julia Erkselius |
17 |
Simklubben Poseidon |
+0.69 |
440 |
1:14.28 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.34 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellie Petersson |
18 |
Kristianstads SLS |
+0.69 |
405 |
1:16.36 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.52 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
My Pettersson |
17 |
Landskrona Simsällskap |
+0.59 |
401 |
1:16.57 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.14 |
(+3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Livia Landmyr |
17 |
Simklubben Sydsim |
+0.65 |
395 |
1:16.99 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.77 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tova Siversson |
18 |
Landskrona Simsällskap |
+0.74 |
382 |
1:17.84 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.47 |
(+6.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Selma Lindström |
17 |
SK Triton |
+0.81 |
328 |
1:21.90 |
+13.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.37 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tilda Ek-Wärn |
17 |
Landskrona Simsällskap |
+0.80 |
234 |
1:31.62 |
+23.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.55 |
(+6.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-26 11:56:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Medley Damer 19 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nina Podric |
19 |
Helsingborgs Simsällskap |
+0.72 |
558 |
1:08.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.29 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rachel Omoruyi |
19 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.70 |
526 |
1:10.00 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.12 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aurora Nilsson |
21 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.70 |
497 |
1:11.34 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.34 |
(-3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Örnhem |
21 |
Teknologkårens idrottsförbund |
+0.73 |
491 |
1:11.59 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.52 |
(+5.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Fanny Hess |
19 |
Landskrona Simsällskap |
+0.66 |
408 |
1:16.19 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.47 |
(+2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nicole Ahlbeck |
20 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.68 |
396 |
1:16.91 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.78 |
(+2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mimmi Cassé |
21 |
Teknologkårens idrottsförbund |
+0.66 |
344 |
1:20.64 |
+12.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.50 |
(+3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ebba Wågman |
24 |
Teknologkårens idrottsförbund |
+0.78 |
319 |
1:22.68 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.00 |
(+2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-26 11:56:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-11-26 11:56:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sim à Lund - GUL Challenge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Högevallsbadet |
Arrangör: |
SK Poseidon |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 nov 2023 till den 26 nov 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Frisim Herrar 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Charles Ekstedt |
14 |
Kristianstads SLS |
+0.62 |
490 |
56.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.65 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theo Olofsson |
13 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.64 |
484 |
57.11 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.74 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ruben Kramer |
14 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.67 |
453 |
58.38 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.85 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Joel Petersson |
14 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.69 |
438 |
59.03 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.63 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Holger Romedahl |
13 |
SK Triton |
+0.73 |
405 |
1:00.58 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.46 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Filip Edlundh |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.74 |
404 |
1:00.64 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.97 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matteo Hallencreutz |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.64 |
404 |
1:00.65 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.74 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noah Sjögren |
13 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.70 |
388 |
1:01.47 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.07 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vasilje Grubor |
14 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.70 |
384 |
1:01.64 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.33 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Axel Wall |
14 |
Simklubben Sydsim |
+0.74 |
378 |
1:01.98 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.74 |
(-2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Finn Bredberg |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.68 |
374 |
1:02.19 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.35 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Wilmer Reinbach |
14 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.72 |
362 |
1:02.88 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.93 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=13 |
|
Liam Andersson |
14 |
Landskrona Simsällskap |
+0.63 |
361 |
1:02.97 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.19 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=13 |
|
Erik Hsino-Ahlquist |
14 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.81 |
361 |
1:02.97 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.52 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oliver Hörnell |
14 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.71 |
360 |
1:03.00 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.17 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
William Iversen |
13 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.70 |
355 |
1:03.28 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.37 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ludvig Arfwidson |
14 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.70 |
354 |
1:03.35 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.64 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ernad Adrovic |
13 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.75 |
349 |
1:03.68 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.13 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Albert Ringström |
14 |
SK Triton |
+0.82 |
343 |
1:04.04 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.97 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jack Lind |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.85 |
336 |
1:04.46 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.25 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
William Ohlin |
13 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.71 |
322 |
1:05.41 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.89 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Yonas Hsissi |
14 |
Simklubben Sydsim |
+0.62 |
306 |
1:06.52 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.98 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Theo M. Takhed |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.56 |
303 |
1:06.75 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.33 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Otto Gjelvold |
14 |
SK Triton |
+0.72 |
299 |
1:07.00 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.08 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Axel Balte |
14 |
Osby Simsällskap |
+0.77 |
298 |
1:07.06 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.94 |
(-2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Gustav Vestgården Tukk |
14 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.79 |
280 |
1:08.47 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.93 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Gustav Härstedt |
14 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.69 |
280 |
1:08.50 |
+11.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.97 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Titus Jofre |
14 |
Kristianstads SLS |
+0.81 |
262 |
1:10.05 |
+13.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.59 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Gustav Schagerlöf |
14 |
Landskrona Simsällskap |
+0.77 |
261 |
1:10.10 |
+13.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.25 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Samuel Nilsson |
14 |
Kristianstads SLS |
+0.66 |
260 |
1:10.23 |
+13.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.04 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Gabriel Ritzén |
14 |
Landskrona Simsällskap |
+0.61 |
258 |
1:10.43 |
+13.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.04 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Dante Anker |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.65 |
257 |
1:10.51 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.14 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Gordon Chen |
13 |
Älmhults Simsällskap |
+0.73 |
243 |
1:11.77 |
+14.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.08 |
(-18.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Charlie Mårtensson |
13 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.72 |
241 |
1:12.03 |
+15.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.63 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Hugo Ek |
13 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.71 |
233 |
1:12.84 |
+16.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.49 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Emil Mobini |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.72 |
224 |
1:13.82 |
+16.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.24 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Oliver Axelsson |
14 |
Simklubben Elfsborg |
+0.65 |
221 |
1:14.09 |
+17.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.64 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Daniel Lasine |
13 |
SK Triton |
+0.88 |
198 |
1:16.81 |
+19.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.26 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Andreeas Alexa |
13 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.71 |
198 |
1:16.84 |
+20.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.63 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Milton Harmat |
13 |
SK Triton |
+0.80 |
197 |
1:17.00 |
+20.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.27 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Alfred Södhammar |
13 |
Landskrona Simsällskap |
+1.00 |
195 |
1:17.30 |
+20.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.72 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Davud Asovic |
13 |
Landskrona Simsällskap |
+0.63 |
144 |
1:25.52 |
+28.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.27 |
(-14.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Karl Osbakk |
14 |
Landskrona Simsällskap |
+0.77 |
124 |
1:29.89 |
+33.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.34 |
(+3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isak Tretinjak |
14 |
Simklubben Hajen |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-26 14:51:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Frisim Herrar 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Björk |
16 |
Landskrona Simsällskap |
+0.62 |
538 |
55.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.67 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albin Wikström |
16 |
Simklubben Poseidon |
+0.63 |
512 |
56.03 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.20 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Zhang |
16 |
Simklubben Poseidon |
+0.64 |
499 |
56.53 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.16 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tim Edelberg |
16 |
Simklubben Poseidon |
+0.65 |
494 |
56.70 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.11 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Abbe Wästerberg |
15 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.70 |
486 |
57.00 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.91 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Bjärsholm |
16 |
Anderstorps Simsällskap |
+0.67 |
482 |
57.17 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.90 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olle Lutgård |
16 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.66 |
465 |
57.86 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.90 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kalle Karlsson |
15 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.71 |
461 |
58.01 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.36 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Axel Hägg |
16 |
Anderstorps Simsällskap |
+0.65 |
459 |
58.12 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.12 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aaron Conradsson Häggel |
15 |
Ystads Simsällskap |
+0.64 |
453 |
58.38 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.14 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Melvin Lutgård |
15 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.62 |
450 |
58.51 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.51 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Bobo Leijon |
15 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.72 |
439 |
58.99 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.75 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Samuel Ask |
15 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.56 |
429 |
59.42 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.26 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Didrik Brönjemark |
16 |
Osby Simsällskap |
+0.71 |
421 |
59.79 |
+4.66 |
|
N16 |
|
|
|
Entry time: 58.97 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Björn Tegnander |
16 |
Ystads Simsällskap |
+0.71 |
412 |
1:00.23 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.89 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anton Vitazka |
15 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.72 |
410 |
1:00.31 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.73 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Melker Thalin |
15 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.62 |
390 |
1:01.33 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.68 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Noah Zhang |
15 |
Simklubben Poseidon |
+0.70 |
382 |
1:01.76 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.65 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elliot Salih |
15 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.60 |
382 |
1:01.77 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.76 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Riccardo Byggeth |
16 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.67 |
382 |
1:01.79 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.71 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Finn Nillund |
15 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.75 |
379 |
1:01.95 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.46 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Noah Engström |
15 |
Simklubben Hajen |
+0.80 |
358 |
1:03.12 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.93 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Vidar Nilsson |
16 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.75 |
325 |
1:05.16 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.11 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Nicholas Olsson Gonsalves |
16 |
Kristianstads SLS |
+0.70 |
322 |
1:05.40 |
+10.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.88 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ayman Darouiche |
16 |
Karlshamns Simklubb |
+0.62 |
316 |
1:05.77 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.77 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Edvin Yngvesson |
15 |
Simklubben Sydsim |
+0.81 |
315 |
1:05.84 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.98 |
(-5.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Isak Andersson |
16 |
Osby Simsällskap |
+0.70 |
313 |
1:06.02 |
+10.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.96 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Oscar Samberg |
15 |
Simklubben Sydsim |
+0.78 |
312 |
1:06.10 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.90 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Kayhan Ali Habib Naseri |
16 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.78 |
297 |
1:07.17 |
+12.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.88 |
(-4.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Maximus Berggren |
15 |
Simklubben Hajen |
+0.77 |
278 |
1:08.63 |
+13.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.73 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Otto Dackehag |
16 |
Landskrona Simsällskap |
+0.59 |
202 |
1:16.40 |
+21.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.23 |
(+3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Emil Görborn |
15 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.93 |
180 |
1:19.29 |
+24.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.38 |
(-4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-26 14:51:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Frisim Herrar 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan Ravn Rehnström |
18 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.66 |
587 |
53.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.74 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Pettersson |
18 |
Simklubben Poseidon |
+0.58 |
573 |
53.96 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.96 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gabriel Hachem |
18 |
Simklubben Ran |
+0.72 |
532 |
55.31 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.42 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hugo Prössel |
17 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.58 |
513 |
55.98 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.12 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viggo Stjärnås |
17 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.67 |
485 |
57.07 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.20 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonatan Bååth |
17 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.67 |
472 |
57.55 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.95 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vidar Bentzer |
17 |
Simklubben Poseidon |
+0.74 |
470 |
57.67 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.02 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malte Olsson |
18 |
Karlshamns Simklubb |
+0.60 |
465 |
57.85 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.20 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tony Kerman |
18 |
Anderstorps Simsällskap |
+0.71 |
464 |
57.89 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.87 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hadi Hariri |
18 |
Simklubben Ran |
+0.66 |
422 |
59.76 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.43 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Klajdi Hida |
18 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.87 |
394 |
1:01.12 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.00 |
(-3.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Erik Komstedt |
18 |
Simklubben Sydsim |
+0.64 |
394 |
1:01.13 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.72 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mohammed Azzam |
18 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.65 |
286 |
1:08.00 |
+14.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.19 |
(+11.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-26 14:51:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Frisim Herrar 19 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mohamad Hariri |
21 |
Simklubben Ran |
+0.61 |
490 |
56.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.46 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Ringdahl |
25 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.68 |
474 |
57.50 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.94 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias af Trampe |
19 |
Simklubben Poseidon |
+0.62 |
461 |
58.03 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.28 |
(+2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jakob Starkenberg |
19 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.64 |
444 |
58.77 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.88 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-26 14:51:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-11-26 14:51:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sim à Lund - GUL Challenge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Högevallsbadet |
Arrangör: |
SK Poseidon |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 nov 2023 till den 26 nov 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Fjärilsim Damer 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnèa Eriksson |
13 |
Karlshamns Simklubb |
+0.61 |
362 |
2:47.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tong Wu |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.79 |
334 |
2:52.23 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.89 |
(-2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lova Millbourn |
14 |
SK Triton |
+0.80 |
311 |
2:56.50 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felicia Almquist |
13 |
SK Triton |
+0.80 |
274 |
3:04.14 |
+16.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:46.89 |
(-42.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Palminger |
14 |
SK Triton |
+0.76 |
227 |
3:16.00 |
+28.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:40.95 |
(-24.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-26 14:59:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Fjärilsim Damer 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronja Johansson Magnusson |
16 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.80 |
444 |
2:36.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.02 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen-Grete Reinap |
15 |
Simklubben Poseidon |
+0.73 |
360 |
2:48.12 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.69 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabella Isomaa |
16 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.76 |
358 |
2:48.36 |
+11.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.27 |
(+9.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Leandersson |
16 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.76 |
335 |
2:52.05 |
+15.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.86 |
(+7.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freja Härstedt |
16 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.77 |
333 |
2:52.45 |
+15.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.42 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nicole Persson |
15 |
Kristianstads SLS |
+0.67 |
319 |
2:54.96 |
+18.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.09 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellen Bernhardsson |
15 |
Osby Simsällskap |
+0.65 |
289 |
3:00.79 |
+24.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.29 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vilda Berg |
16 |
Simklubben Poseidon |
+0.61 |
283 |
3:02.09 |
+25.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.83 |
(+9.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elvira Andersson |
15 |
Simklubben Sydsim |
+0.70 |
241 |
3:12.09 |
+35.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-26 14:59:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Fjärilsim Damer 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Jonsson |
18 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.77 |
461 |
2:34.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.57 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-26 14:59:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Fjärilsim Damer 19 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mimmi Cassé |
21 |
Teknologkårens idrottsförbund |
+0.73 |
230 |
3:15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-26 14:59:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-11-26 14:59:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sim à Lund - GUL Challenge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Högevallsbadet |
Arrangör: |
SK Poseidon |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 nov 2023 till den 26 nov 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Ryggsim Herrar 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Torkel Olsson |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.70 |
483 |
2:14.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.71 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Hein |
14 |
Kristianstads SLS |
+0.61 |
408 |
2:22.35 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.94 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kieran O'Brien |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.67 |
408 |
2:22.36 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.57 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noah Sjögren |
13 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.73 |
391 |
2:24.39 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.56 |
(+3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Wall |
14 |
Simklubben Sydsim |
+0.66 |
339 |
2:31.40 |
+16.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.08 |
(-2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Albert Ringström |
14 |
SK Triton |
+0.65 |
332 |
2:32.45 |
+17.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.26 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Theo M. Takhed |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.76 |
291 |
2:39.33 |
+24.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.14 |
(-7.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Yonas Hsissi |
14 |
Simklubben Sydsim |
+0.61 |
275 |
2:42.25 |
+27.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.75 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gustav Vestgården Tukk |
14 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.94 |
262 |
2:45.04 |
+30.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.48 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Otto Gjelvold |
14 |
SK Triton |
+0.75 |
243 |
2:49.15 |
+34.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.65 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Daniel Lasine |
13 |
SK Triton |
+0.80 |
171 |
3:10.20 |
+55.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.60 |
(-5.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hugo Ek |
13 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.96 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-26 15:14:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Ryggsim Herrar 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bobo Leijon |
15 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.64 |
450 |
2:17.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.60 |
(-4.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albin Wikström |
16 |
Simklubben Poseidon |
+0.75 |
389 |
2:24.64 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.25 |
(+8.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hugo Olofsson |
15 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.67 |
365 |
2:27.69 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.64 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hugo Jeppsson |
15 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.72 |
338 |
2:31.54 |
+13.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.99 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscar Samberg |
15 |
Simklubben Sydsim |
+0.74 |
259 |
2:45.69 |
+27.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.44 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Edvin Yngvesson |
15 |
Simklubben Sydsim |
+0.80 |
249 |
2:47.87 |
+30.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.93 |
(-27.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-26 15:14:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 200m Ryggsim Herrar 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victor Borg |
18 |
SK Triton |
+0.59 |
449 |
2:17.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.87 |
(-4.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Axel Carlius |
17 |
Simklubben Poseidon |
+0.69 |
438 |
2:19.01 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.70 |
(+4.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tony Kerman |
18 |
Anderstorps Simsällskap |
+0.71 |
377 |
2:26.18 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.58 |
(-4.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-26 15:14:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-11-26 15:14:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sim à Lund - GUL Challenge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Högevallsbadet |
Arrangör: |
SK Poseidon |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 nov 2023 till den 26 nov 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Bröstsim Damer 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ruth Vendel |
14 |
Karlshamns Simklubb |
+0.64 |
511 |
2:48.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.47 |
(+2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuva Svensson |
14 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.60 |
509 |
2:48.50 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.67 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Molly Andersson |
14 |
Simklubben Hajen |
+0.81 |
466 |
2:53.57 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.45 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nora Savic |
14 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.56 |
453 |
2:55.19 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.40 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frida Mårtensson |
14 |
SK Triton |
+0.66 |
450 |
2:55.55 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.69 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lova Millbourn |
14 |
SK Triton |
+0.73 |
423 |
2:59.19 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.47 |
(+3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ebba Prössel |
13 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.80 |
420 |
2:59.60 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.45 |
(+2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julia Kurzawa |
14 |
Karlshamns Simklubb |
+0.72 |
419 |
2:59.76 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.13 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lovisa von Ahlefeld |
13 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.70 |
418 |
2:59.94 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.80 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lilly Rydin |
13 |
Simklubben Elfsborg |
+0.67 |
399 |
3:02.71 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.46 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Clara Landmyr |
14 |
Simklubben Sydsim |
+0.69 |
387 |
3:04.65 |
+16.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.59 |
(+6.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Penny Norrlander |
13 |
Simklubben Elfsborg |
+0.70 |
374 |
3:06.75 |
+18.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.99 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Liv Dahlqvist |
13 |
Simklubben Hajen |
+0.74 |
370 |
3:07.42 |
+19.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.17 |
(+4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maja Shcheblykina |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.76 |
363 |
3:08.52 |
+20.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.05 |
(+6.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Margareta Ciardi |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.69 |
359 |
3:09.17 |
+20.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.15 |
(-4.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tindra Magnusson |
14 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.61 |
356 |
3:09.81 |
+21.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.07 |
(-7.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Minela Causevic |
13 |
Osby Simsällskap |
+0.77 |
354 |
3:10.18 |
+21.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.00 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ella Larsson |
14 |
Landskrona Simsällskap |
+0.75 |
349 |
3:11.12 |
+22.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.60 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Molly Magnusson |
13 |
Simklubben Elfsborg |
+0.76 |
331 |
3:14.39 |
+26.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.96 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Stina Levinsson |
13 |
Simklubben Elfsborg |
+0.73 |
329 |
3:14.91 |
+26.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.53 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Signe Isaksson |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.80 |
326 |
3:15.41 |
+27.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.03 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emmy Hovold |
13 |
SK Triton |
+0.76 |
299 |
3:21.14 |
+32.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.89 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Hilda Enocson |
13 |
Karlshamns Simklubb |
+0.77 |
295 |
3:21.99 |
+33.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.11 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Jill Fischer |
14 |
Karlshamns Simklubb |
+0.73 |
263 |
3:29.93 |
+41.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:45.70 |
(-15.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Kordelia Nord |
14 |
Simklubben Elfsborg |
+0.75 |
252 |
3:32.87 |
+44.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:37.83 |
(-4.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Elin Johansson |
13 |
Karlshamns Simklubb |
+0.73 |
237 |
3:37.19 |
+48.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:38.55 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Kajsa Hermansson Söderdahl |
13 |
Landskrona Simsällskap |
+0.76 |
235 |
3:37.93 |
+49.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:34.28 |
(+3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Elsie Burnesson |
13 |
Landskrona Simsällskap |
+0.80 |
229 |
3:39.88 |
+51.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Nelly Berggren |
14 |
Karlshamns Simklubb |
+0.77 |
228 |
3:40.23 |
+51.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:44.44 |
(-4.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Astrid Hansson |
13 |
Simklubben Poseidon |
-.-- |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-26 16:04:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Bröstsim Damer 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hennie Bergquist |
15 |
Simklubben Poseidon |
+0.69 |
511 |
2:48.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.26 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sienna Anker |
15 |
Simklubben Poseidon |
+0.68 |
456 |
2:54.79 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.44 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hanna Sandberg |
16 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.66 |
403 |
3:02.11 |
+13.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.37 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magdalena Ödman |
15 |
Simklubben Elfsborg |
+0.60 |
401 |
3:02.48 |
+14.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.82 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elvira Andersson |
15 |
Simklubben Sydsim |
+0.71 |
394 |
3:03.54 |
+15.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.01 |
(+2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Zettergren |
15 |
Simklubben Elfsborg |
+0.67 |
368 |
3:07.68 |
+19.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.09 |
(-3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Selma Isaksson |
16 |
Simklubben Sydsim |
+0.66 |
363 |
3:08.51 |
+20.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.69 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sanna Bodeklint |
15 |
Simklubben Elfsborg |
+0.65 |
332 |
3:14.18 |
+25.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.89 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Axelina Kläfverud |
16 |
Karlshamns Simklubb |
+0.76 |
282 |
3:25.03 |
+36.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.26 |
(+3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-26 16:04:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Bröstsim Damer 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Jonsson |
18 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.74 |
496 |
2:49.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.16 |
(-11.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnea Ranvert |
18 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.77 |
452 |
2:55.30 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.07 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linnea Costa Caesar |
17 |
Simklubben Poseidon |
+0.70 |
410 |
3:01.00 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.29 |
(+2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julia Erkselius |
17 |
Simklubben Poseidon |
-.-- |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-26 16:04:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-11-26 16:04:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sim à Lund - GUL Challenge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Högevallsbadet |
Arrangör: |
SK Poseidon |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 nov 2023 till den 26 nov 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m Frisim Herrar 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Torkel Olsson |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.70 |
487 |
2:06.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.11 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theo Olofsson |
13 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.66 |
475 |
2:07.29 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.13 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Krüger |
13 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.75 |
464 |
2:08.27 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.13 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filip Edlundh |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.71 |
430 |
2:11.61 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.19 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matteo Hallencreutz |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.69 |
398 |
2:15.09 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.79 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ruben Kramer |
14 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.65 |
393 |
2:15.64 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.80 |
(+4.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kieran O'Brien |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.71 |
388 |
2:16.19 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.56 |
(-6.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Holger Romedahl |
13 |
SK Triton |
+0.76 |
360 |
2:19.67 |
+13.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.76 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ernad Adrovic |
13 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.76 |
359 |
2:19.81 |
+13.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.95 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Albert Ringström |
14 |
SK Triton |
+0.75 |
354 |
2:20.37 |
+14.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.49 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Finn Bredberg |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.66 |
351 |
2:20.85 |
+14.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.69 |
(+6.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Axel Wall |
14 |
Simklubben Sydsim |
+0.74 |
346 |
2:21.54 |
+15.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.09 |
(-2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Liam Andersson |
14 |
Landskrona Simsällskap |
+0.65 |
341 |
2:22.17 |
+15.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.23 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jack Lind |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.88 |
333 |
2:23.35 |
+17.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.20 |
(-7.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
William Ohlin |
13 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.73 |
312 |
2:26.45 |
+20.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.48 |
(+2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Theo M. Takhed |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.57 |
306 |
2:27.36 |
+21.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.81 |
(+3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Gustav Härstedt |
14 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.74 |
298 |
2:28.70 |
+22.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.45 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Yonas Hsissi |
14 |
Simklubben Sydsim |
+0.68 |
297 |
2:28.79 |
+22.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.82 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Otto Gjelvold |
14 |
SK Triton |
+0.74 |
295 |
2:29.20 |
+22.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.24 |
(+3.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Gustav Vestgården Tukk |
14 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.81 |
277 |
2:32.33 |
+26.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.04 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Titus Jofre |
14 |
Kristianstads SLS |
+0.72 |
264 |
2:34.81 |
+28.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.08 |
(+2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Gabriel Ritzén |
14 |
Landskrona Simsällskap |
+0.65 |
264 |
2:34.85 |
+28.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Dante Anker |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.66 |
256 |
2:36.41 |
+30.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.89 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Charlie Mårtensson |
13 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.71 |
247 |
2:38.37 |
+32.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.75 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emil Mobini |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.71 |
228 |
2:42.64 |
+36.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.56 |
(-4.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Alfred Södhammar |
13 |
Landskrona Simsällskap |
+0.92 |
205 |
2:48.32 |
+42.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.20 |
(-4.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Milton Harmat |
13 |
SK Triton |
+0.83 |
191 |
2:52.54 |
+46.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Daniel Lasine |
13 |
SK Triton |
+0.93 |
190 |
2:52.60 |
+46.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.54 |
(-13.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-26 16:26:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m Frisim Herrar 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Bjärsholm |
16 |
Anderstorps Simsällskap |
+0.70 |
521 |
2:03.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.90 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Zhang |
16 |
Simklubben Poseidon |
+0.65 |
503 |
2:04.87 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.95 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olle Lutgård |
16 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.66 |
498 |
2:05.32 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.99 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Melvin Falk |
15 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.67 |
481 |
2:06.76 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.01 |
(+5.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aaron Conradsson Häggel |
15 |
Ystads Simsällskap |
+0.65 |
468 |
2:07.95 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.32 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Didrik Brönjemark |
16 |
Osby Simsällskap |
+0.72 |
467 |
2:08.04 |
+4.60 |
|
N16 |
|
|
|
Entry time: 2:09.45 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kalle Karlsson |
15 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.72 |
445 |
2:10.12 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.07 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elliot Salih |
15 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.58 |
430 |
2:11.64 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.87 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anton Vitazka |
15 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.79 |
417 |
2:12.91 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.87 |
(-2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Noah Zhang |
15 |
Simklubben Poseidon |
+0.72 |
408 |
2:13.90 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.68 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oscar Samberg |
15 |
Simklubben Sydsim |
+0.70 |
378 |
2:17.39 |
+13.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.06 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vidar Nilsson |
16 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.79 |
357 |
2:20.00 |
+16.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.76 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Noah Engström |
15 |
Simklubben Hajen |
+0.84 |
351 |
2:20.83 |
+17.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.49 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nicholas Olsson Gonsalves |
16 |
Kristianstads SLS |
+0.66 |
345 |
2:21.60 |
+18.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.99 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Björn Tegnander |
16 |
Ystads Simsällskap |
+0.72 |
312 |
2:26.48 |
+23.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.40 |
(+4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Edvin Yngvesson |
15 |
Simklubben Sydsim |
+0.91 |
297 |
2:28.90 |
+25.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.49 |
(-14.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-26 16:26:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m Frisim Herrar 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan Ravn Rehnström |
18 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.70 |
598 |
1:57.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.32 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hugo Prössel |
17 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.66 |
523 |
2:03.29 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.96 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tony Kerman |
18 |
Anderstorps Simsällskap |
+0.66 |
484 |
2:06.56 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.11 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vidar Bentzer |
17 |
Simklubben Poseidon |
+0.71 |
482 |
2:06.68 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.49 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Carlius |
17 |
Simklubben Poseidon |
+0.63 |
466 |
2:08.17 |
+10.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.50 |
(-3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viggo Stjärnås |
17 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.58 |
462 |
2:08.46 |
+10.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.73 |
(-4.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malte Olsson |
18 |
Karlshamns Simklubb |
+0.60 |
436 |
2:11.02 |
+13.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.31 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Erik Komstedt |
18 |
Simklubben Sydsim |
+0.65 |
400 |
2:14.80 |
+16.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.14 |
(+3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-26 16:26:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m Frisim Herrar 19 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Starkenberg |
19 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.65 |
421 |
2:12.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.56 |
(+5.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-26 16:26:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-11-26 16:26:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sim à Lund - GUL Challenge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Högevallsbadet |
Arrangör: |
SK Poseidon |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 nov 2023 till den 26 nov 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 102, 50m Frisim Herrar EXTRALOPP - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Waldo |
25 |
Simklubben Poseidon |
+0.69 |
458 |
26.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-26 12:05:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-11-26 12:05:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
|