Resultat för Sim à Lund - GUL Challenge
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Söndag 26 nov Insim 8.30 Start 9.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sim à Lund - GUL Challenge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Högevallsbadet |
Arrangör: |
SK Poseidon |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 nov 2023 till den 26 nov 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Torkel Olsson |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.68 |
448 |
1:03.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.67 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kieran O'Brien |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.69 |
430 |
1:04.00 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.05 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Krüger |
13 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.70 |
404 |
1:05.36 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.64 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Hein |
14 |
Kristianstads SLS |
+0.65 |
389 |
1:06.19 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.87 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noah Sjögren |
13 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.77 |
367 |
1:07.49 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.67 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Theo Olofsson |
13 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.58 |
350 |
1:08.54 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.43 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vasilje Grubor |
14 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.69 |
349 |
1:08.64 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.92 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lucas Bergman |
14 |
SK Triton |
+0.61 |
344 |
1:08.96 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.08 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Albert Ringström |
14 |
SK Triton |
+0.68 |
339 |
1:09.26 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.29 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Axel Wall |
14 |
Simklubben Sydsim |
+0.68 |
331 |
1:09.81 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.01 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jack Lind |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.78 |
326 |
1:10.21 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.88 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Finn Bredberg |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.75 |
312 |
1:11.20 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.25 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Matteo Hallencreutz |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.66 |
291 |
1:12.91 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.98 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ruben Kramer |
14 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.73 |
288 |
1:13.11 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.07 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oliver Hörnell |
14 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.70 |
281 |
1:13.70 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.80 |
(-6.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Joel Bjärsholm |
14 |
Anderstorps Simsällskap |
+0.71 |
276 |
1:14.23 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.02 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Theo M. Takhed |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.68 |
271 |
1:14.63 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.38 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Otto Gjelvold |
14 |
SK Triton |
+0.70 |
267 |
1:15.01 |
+11.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.63 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Selim Cvrk |
14 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.76 |
256 |
1:16.09 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.87 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
William Ohlin |
13 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.79 |
255 |
1:16.19 |
+13.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.32 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Gustav Vestgården Tukk |
14 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.88 |
246 |
1:17.06 |
+13.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.07 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Holger Romedahl |
13 |
SK Triton |
+0.69 |
246 |
1:17.08 |
+13.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.37 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Axel Balte |
14 |
Osby Simsällskap |
+0.85 |
227 |
1:19.21 |
+16.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.46 |
(-6.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Gabriel Ritzén |
14 |
Landskrona Simsällskap |
+0.85 |
226 |
1:19.31 |
+16.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.59 |
(-3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Gustav Schagerlöf |
14 |
Landskrona Simsällskap |
+0.84 |
223 |
1:19.64 |
+16.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.34 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Viktor Eklund |
14 |
SK Triton |
+0.75 |
220 |
1:19.94 |
+16.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.61 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Dante Anker |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.81 |
219 |
1:20.15 |
+17.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.48 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Oliver Axelsson |
14 |
Simklubben Elfsborg |
+0.68 |
211 |
1:21.11 |
+17.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.66 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Emil Mobini |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.81 |
199 |
1:22.66 |
+19.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.84 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Gustav Härstedt |
14 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.74 |
190 |
1:23.94 |
+20.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.71 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Milton Harmat |
13 |
SK Triton |
+0.78 |
161 |
1:28.72 |
+25.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Daniel Lasine |
13 |
SK Triton |
+0.92 |
157 |
1:29.42 |
+26.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.41 |
(+3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Karl Osbakk |
14 |
Landskrona Simsällskap |
+0.97 |
115 |
1:39.21 |
+36.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.97 |
(-28.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ernad Adrovic |
13 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.65 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Andreeas Alexa |
13 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.80 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gordon Chen |
13 |
Älmhults Simsällskap |
+0.72 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Yonas Hsissi |
14 |
Simklubben Sydsim |
+0.61 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alfred Södhammar |
13 |
Landskrona Simsällskap |
+0.72 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vidar Elmér |
14 |
Simklubben Poseidon |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Max Eriksson |
13 |
Simklubben Poseidon |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-26 10:14:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albin Wikström |
16 |
Simklubben Poseidon |
+0.64 |
453 |
1:02.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.91 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bobo Leijon |
15 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.67 |
439 |
1:03.58 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.61 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hugo Mirvéus |
15 |
SK Triton |
+0.64 |
424 |
1:04.29 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.19 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hugo Olofsson |
15 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.60 |
412 |
1:04.94 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.03 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olle Lutgård |
16 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.57 |
408 |
1:05.15 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.63 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Melvin Lutgård |
15 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.69 |
405 |
1:05.32 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.85 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Abbe Wästerberg |
15 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.79 |
377 |
1:06.85 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.26 |
(+2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Björk |
16 |
Landskrona Simsällskap |
+0.63 |
372 |
1:07.19 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.79 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Dag Bäckerud |
16 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.78 |
365 |
1:07.59 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.84 |
(-4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sam Bengtsson Nimander |
15 |
SK Triton |
+0.54 |
357 |
1:08.12 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.59 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kalle Karlsson |
15 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.67 |
339 |
1:09.30 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.88 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Samuel Ask |
15 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.65 |
334 |
1:09.64 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.02 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emil Bjärsholm |
16 |
Anderstorps Simsällskap |
+0.68 |
332 |
1:09.73 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.44 |
(+2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Björn Tegnander |
16 |
Ystads Simsällskap |
+0.69 |
328 |
1:10.03 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.44 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Finn Nillund |
15 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.69 |
319 |
1:10.70 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.89 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hugo Jeppsson |
15 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.73 |
317 |
1:10.81 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.54 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elias Westerberg |
15 |
Sjöbo Simsällskap |
+0.64 |
314 |
1:11.04 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.16 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aaron Conradsson Häggel |
15 |
Ystads Simsällskap |
+0.67 |
313 |
1:11.13 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.40 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anton Vitazka |
15 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.72 |
306 |
1:11.65 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.06 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Axel Hägg |
16 |
Anderstorps Simsällskap |
+0.70 |
279 |
1:13.94 |
+11.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.48 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elliot Salih |
15 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.65 |
261 |
1:15.62 |
+12.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.55 |
(-11.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Oscar Samberg |
15 |
Simklubben Sydsim |
+0.73 |
240 |
1:17.76 |
+14.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.05 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Maximus Berggren |
15 |
Simklubben Hajen |
+0.85 |
239 |
1:17.78 |
+14.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.35 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Nicholas Olsson Gonsalves |
16 |
Kristianstads SLS |
+0.66 |
224 |
1:19.57 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.41 |
(+2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ayman Darouiche |
16 |
Karlshamns Simklubb |
+0.76 |
222 |
1:19.80 |
+16.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.42 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Edvin Yngvesson |
15 |
Simklubben Sydsim |
+0.88 |
216 |
1:20.53 |
+17.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.47 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Kayhan Ali Habib Naseri |
16 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.84 |
199 |
1:22.65 |
+19.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.72 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Artem Valender |
15 |
SK Triton |
+0.72 |
165 |
1:28.09 |
+25.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.71 |
(-3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Björn Lundin Linnér |
15 |
Simklubben Poseidon |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-26 10:14:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mohammed Azzam |
18 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.63 |
457 |
1:02.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.81 |
(-3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Borg |
18 |
SK Triton |
+0.59 |
454 |
1:02.85 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.10 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Zach Widstrand |
17 |
SK Triton |
+0.56 |
438 |
1:03.61 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.82 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Carlius |
17 |
Simklubben Poseidon |
+0.66 |
421 |
1:04.45 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.36 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonatan Bååth |
17 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.64 |
370 |
1:07.29 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.89 |
(+2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viggo Stjärnås |
17 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.72 |
337 |
1:09.41 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.14 |
(-2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hugo Prössel |
17 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.76 |
317 |
1:10.83 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.87 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Klajdi Hida |
18 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.71 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tony Kerman |
18 |
Anderstorps Simsällskap |
+0.85 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-26 10:14:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar 19 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arvid Axelsson |
20 |
Simklubben Ran |
+0.74 |
426 |
1:04.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.88 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-11-26 10:14:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-11-26 10:14:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
|