Results for Aalborg Cup 2022
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Haraldslund svømmehal |
Arrangør |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
25. nov 2022 to 27. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer Årg. 2009 og yngre - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.87 |
540 |
4:20.59 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 4:55.86 |
(-35.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Herman Höhle Hjulskov |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.86 |
331 |
5:06.67 |
+46.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:28.02 |
(-21.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Mosskov Jensen |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
|
192 |
6:07.78 |
+1:47.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl Gustav Rasmussen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
+0.77 |
191 |
6:08.28 |
+1:47.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ludvig heick Hjerrild-Jensen |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
185 |
6:12.46 |
+1:51.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anton Bjørn |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Malthe Sloth |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
+0.45 |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 10:20:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer Årg. 2007-2008 - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jesper Ulleseit |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
537 |
4:21.05 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 4:23.46 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jacob Varming |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
507 |
4:26.09 |
+5.04 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 4:30.84 |
(-4.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
504 |
4:26.65 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:25.35 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Bundgaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
501 |
4:27.09 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:35.78 |
(-8.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.74 |
480 |
4:31.07 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:43.18 |
(-12.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Hansen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.60 |
449 |
4:37.10 |
+16.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:52.00 |
(-14.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
409 |
4:45.90 |
+24.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:01.89 |
(-15.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Adam Bisgaard |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.50 |
404 |
4:47.05 |
+26.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:03.42 |
(-16.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Magnus Østergaard |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
+0.76 |
397 |
4:48.76 |
+27.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:47.69 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rasmus Gandrup Nejmann |
2007 |
Swim Team Neptun |
+0.62 |
382 |
4:52.33 |
+31.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:59.08 |
(-6.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rasmus Brandt Jensen |
2008 |
Aars Svømmeklub |
+0.82 |
333 |
5:06.18 |
+45.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:11.66 |
(-5.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aske Binderup Trudslev |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.80 |
320 |
5:10.30 |
+49.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:08.88 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Gustav Ø. Pedersen |
2008 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.72 |
313 |
5:12.30 |
+51.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:13.39 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alexander Breinholt |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.78 |
296 |
5:18.20 |
+57.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:27.70 |
(-9.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Max-Emil Momme |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.77 |
252 |
5:35.70 |
+1:14.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Andreas Jeppesen |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
247 |
5:37.84 |
+1:16.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:30.03 |
(+7.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aksel Kirchert |
2008 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.71 |
237 |
5:42.90 |
+1:21.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Frederik Jensen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.59 |
218 |
5:52.49 |
+1:31.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 6:00.08 |
(-7.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marius Lund Bendixen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 10:20:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer Årg. 2006 og ældre - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.59 |
674 |
4:02.02 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 3:53.60 |
(+8.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
578 |
4:14.69 |
+12.67 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 4:00.70 |
(+13.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
577 |
4:14.85 |
+12.83 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 4:02.54 |
(+12.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.74 |
571 |
4:15.79 |
+13.77 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 4:34.66 |
(-18.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asger Mathiasen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.78 |
548 |
4:19.29 |
+17.27 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 4:27.17 |
(-7.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonatan Schubart Nielsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
495 |
4:28.26 |
+26.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:56.27 |
(-28.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elias Bock Johansen |
2005 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
+0.59 |
467 |
4:33.55 |
+31.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:37.69 |
(-4.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rasmus Thulstrup Lemming |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.77 |
447 |
4:37.59 |
+35.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:30.28 |
(+7.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Simon Juel |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.61 |
442 |
4:38.48 |
+36.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:48.54 |
(-10.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Christian Andersen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
+0.44 |
433 |
4:40.51 |
+38.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:37.69 |
(+2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
David Johansen |
2001 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.55 |
379 |
4:53.08 |
+51.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:41.12 |
(+11.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Patrick Kjær Laugesen |
2006 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 10:20:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-11-2022 12:02.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|