Resultat för Palles Minne - TYR CUP 2023
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Ryggsim Damer 17 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tova Franzén |
2001 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
480 |
1:10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.70 |
479 |
1:10.13 |
+0.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.93 |
366 |
1:16.72 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kajsa Franzén |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.84 |
326 |
1:19.70 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Evelina Karlsson |
2002 |
Leksands Simförening |
+0.74 |
282 |
1:23.64 |
+13.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Sisell |
2003 |
Simsällskapet Mora |
+1.06 |
237 |
1:28.65 |
+18.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-05 14:14:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Ryggsim Damer A - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Lönn |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.73 |
576 |
1:05.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.74 |
473 |
1:10.41 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabelle Nilsson |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.79 |
457 |
1:11.26 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.77 |
431 |
1:12.65 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
Gävle Simsällskap |
+0.63 |
425 |
1:12.99 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+1.06 |
392 |
1:14.98 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.93 |
342 |
1:18.45 |
+12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vesta Zukauskaite |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.76 |
337 |
1:18.81 |
+12.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julia Kraft |
2008 |
Hedemora Simsällskap |
+0.66 |
330 |
1:19.41 |
+13.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alicia Kraft |
2007 |
Hedemora Simsällskap |
+0.80 |
326 |
1:19.73 |
+13.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Siri Ljunghall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
209 |
1:32.37 |
+26.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Fredriksson |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.91 |
188 |
1:35.81 |
+29.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Juno Domeij |
2008 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.75 |
181 |
1:37.02 |
+31.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-05 14:14:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Ryggsim Damer B - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mira Björkman |
2010 |
Borlänge Simsällskap |
+0.96 |
475 |
1:10.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linn Olsson |
2010 |
Borlänge Simsällskap |
+0.89 |
387 |
1:15.29 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
379 |
1:15.80 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saga Jägare |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
375 |
1:16.09 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tilda Skärström |
2011 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.68 |
339 |
1:18.67 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Johannesson |
2010 |
Gävle Simsällskap |
+0.77 |
331 |
1:19.28 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Melin |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
310 |
1:21.10 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saga Engström |
2010 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.91 |
303 |
1:21.69 |
+11.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ester Wallström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.89 |
288 |
1:23.10 |
+12.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella Hedlund |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.75 |
283 |
1:23.59 |
+13.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nova Selin |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
+1.00 |
280 |
1:23.89 |
+13.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elin Bohman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
268 |
1:25.07 |
+14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alina Rücker |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.81 |
261 |
1:25.80 |
+15.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Pellin Fattah |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
+1.02 |
234 |
1:29.04 |
+18.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Louise Ahlstedt |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.90 |
227 |
1:29.90 |
+19.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Evelina Myhr |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
+1.09 |
206 |
1:32.91 |
+22.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Astrid Svensk |
2010 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+1.05 |
189 |
1:35.60 |
+25.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lo Berglund |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
+0.94 |
166 |
1:39.77 |
+29.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-05 14:14:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 14:16:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
593 |
57.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.68 |
486 |
1:01.44 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
446 |
1:03.23 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.60 |
441 |
1:03.46 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lukas Nilsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.94 |
398 |
1:05.65 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Martin Schön |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.68 |
331 |
1:09.81 |
+12.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linus Almberg |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+1.00 |
245 |
1:17.17 |
+19.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-05 14:25:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar A - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malte Franzén |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.89 |
398 |
1:05.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskar Johannesson |
2008 |
Gävle Simsällskap |
+0.82 |
376 |
1:06.93 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
370 |
1:07.29 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leo Ku-Ringström |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.76 |
361 |
1:07.87 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.90 |
317 |
1:10.88 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.76 |
299 |
1:12.27 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ata Östlund Keklik |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.87 |
280 |
1:13.86 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vincent Eriksson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+1.10 |
221 |
1:19.88 |
+14.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Theo Kärrlander |
2007 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.75 |
151 |
1:30.67 |
+24.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-05 14:25:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar B - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elis Nilsson |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.86 |
338 |
1:09.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tim Ku-Ringström |
2010 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.65 |
238 |
1:17.92 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felix Eriksson |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
212 |
1:20.98 |
+11.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilgot Johansson |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.66 |
198 |
1:22.89 |
+13.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Zakk Sjöberg |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.81 |
187 |
1:24.39 |
+15.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Yu |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
183 |
1:25.00 |
+15.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viggo Klingstedt Sylwan |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
177 |
1:25.93 |
+16.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Arvid Söderholm |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.97 |
175 |
1:26.40 |
+17.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alvin Visuri |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.65 |
161 |
1:28.78 |
+19.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-05 14:25:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 14:36:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Ryggsim Mixed C - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Ella Ahlgren |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
|
1:24.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Häll |
2011 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.59 |
|
1:21.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nia Ström |
2011 |
Borlänge Simsällskap |
+0.89 |
|
1:41.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Törnquist |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
|
1:14.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lovisa Törnros |
2012 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.61 |
|
1:32.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Widmark |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
|
1:29.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 14:36:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Frisim Damer 17 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.62 |
518 |
2:17.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.87 |
503 |
2:18.66 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Nilsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
+0.68 |
457 |
2:23.21 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kajsa Franzén |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
440 |
2:25.00 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Stella Karlsson |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.75 |
375 |
2:32.93 |
+15.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Margareta Rainer |
1949 |
Gävle Simsällskap |
+1.03 |
240 |
2:57.50 |
+40.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-05 14:57:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Frisim Damer A - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.68 |
491 |
2:19.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.75 |
483 |
2:20.54 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
464 |
2:22.47 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elsa Karls |
2008 |
Borlänge Simsällskap |
+0.71 |
444 |
2:24.55 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nelly Widmark |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
411 |
2:28.36 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Minna Hedlund |
2007 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.72 |
356 |
2:35.57 |
+15.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amanda Häll |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.60 |
319 |
2:41.43 |
+21.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liv Glumoff |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.87 |
305 |
2:43.72 |
+23.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emmy Olsson |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.89 |
295 |
2:45.57 |
+25.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Påve |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
267 |
2:51.23 |
+31.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Juno Domeij |
2008 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.76 |
212 |
3:04.95 |
+45.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Fredriksson |
2008 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
203 |
3:07.60 |
+47.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-05 14:57:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Frisim Damer B - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matilda Konradsson |
2009 |
Gävle Simsällskap |
+0.67 |
442 |
2:24.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
436 |
2:25.39 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Hedlund |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.79 |
364 |
2:34.40 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saga Engström |
2010 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.84 |
300 |
2:44.77 |
+19.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Pellin Fattah |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.59 |
295 |
2:45.66 |
+20.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nova Selin |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.72 |
282 |
2:48.17 |
+23.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Wilma Svantes |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
+0.72 |
281 |
2:48.30 |
+23.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Louise Ahlstedt |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
253 |
2:54.21 |
+29.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alina Rücker |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
251 |
2:54.66 |
+29.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Yara Khasouf |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.82 |
230 |
2:59.97 |
+35.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Evelina Myhr |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
+0.76 |
192 |
3:11.01 |
+46.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Signe Bergqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
191 |
3:11.48 |
+46.70 |
|
S6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lo Berglund |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
+0.90 |
150 |
3:27.42 |
+1:02.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-05 14:57:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 14:57:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Frisim Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.62 |
570 |
1:59.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.59 |
503 |
2:04.90 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
491 |
2:05.94 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
464 |
2:08.31 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lukas Höglund |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
453 |
2:09.31 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Martin Schön |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
443 |
2:10.26 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian Pettersson |
2006 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.75 |
435 |
2:11.10 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Axel Pagard |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.72 |
358 |
2:19.91 |
+20.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gustav Hedin |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.80 |
338 |
2:22.57 |
+22.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-05 15:09:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Frisim Herrar A - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liam Hjertèn |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.68 |
421 |
2:12.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
378 |
2:17.33 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Seved Rönnholm |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
373 |
2:18.02 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Haglund |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
+0.67 |
349 |
2:21.11 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malte Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
345 |
2:21.58 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nils Edberg |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.80 |
307 |
2:27.17 |
+14.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vincent Eriksson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.92 |
277 |
2:32.43 |
+19.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Theo Kärrlander |
2007 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.91 |
192 |
2:52.08 |
+39.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-05 15:09:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Frisim Herrar B - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elis Nilsson |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.81 |
386 |
2:16.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexius Hedström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.86 |
263 |
2:34.92 |
+18.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Egon Wessling |
2010 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.73 |
259 |
2:35.80 |
+19.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Zakk Sjöberg |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.84 |
259 |
2:35.81 |
+19.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arvid Söderholm |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.66 |
248 |
2:38.15 |
+21.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nils Andersson |
2011 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.68 |
244 |
2:38.87 |
+22.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viggo Klingstedt Sylwan |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
155 |
3:04.78 |
+48.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-05 15:09:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 15:10:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Bröstsim Damer 17 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.77 |
537 |
35.13 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lisa Löf |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.70 |
525 |
35.40 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Nilsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
+0.69 |
468 |
36.77 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.65 |
438 |
37.58 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hanna Stolt |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.68 |
396 |
38.86 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.78 |
386 |
39.21 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ronja Nordlund |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.69 |
341 |
40.84 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emelie Wijker |
2003 |
Gävle Simsällskap |
+0.80 |
338 |
40.96 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.62 |
337 |
41.01 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
335 |
41.09 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Sisell |
2003 |
Simsällskapet Mora |
+0.73 |
317 |
41.85 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Evelina Karlsson |
2002 |
Leksands Simförening |
+0.81 |
227 |
46.80 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Klara Hellström |
2002 |
Leksands Simförening |
+0.81 |
199 |
48.87 |
+13.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-05 15:21:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Bröstsim Damer A - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.75 |
444 |
37.42 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elsa Karls |
2008 |
Borlänge Simsällskap |
+0.72 |
432 |
37.77 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
Gävle Simsällskap |
+0.70 |
417 |
38.20 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabelle Nilsson |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.73 |
417 |
38.21 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
392 |
39.00 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Ida Hellström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.71 |
365 |
39.93 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Nelly Widmark |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
365 |
39.93 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alicia Kraft |
2007 |
Hedemora Simsällskap |
+0.72 |
360 |
40.12 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vesta Zukauskaite |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.76 |
358 |
40.19 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Minna Hedlund |
2007 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.78 |
344 |
40.76 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Siri Ljunghall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
337 |
41.03 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Julia Kraft |
2008 |
Hedemora Simsällskap |
+0.72 |
326 |
41.48 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.70 |
325 |
41.53 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alice Persson |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.74 |
260 |
44.74 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Amanda Häll |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.59 |
256 |
44.94 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anna Påve |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
227 |
46.77 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Liv Glumoff |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.91 |
218 |
47.44 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Juno Domeij |
2008 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.88 |
209 |
48.11 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sara Hydén |
2008 |
Borlänge Simsällskap |
+0.86 |
196 |
49.14 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Moa Hellström |
2008 |
Leksands Simförening |
+0.83 |
168 |
51.70 |
+14.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-05 15:21:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 50m Bröstsim Damer B - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saga Jägare |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.60 |
452 |
37.21 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elin Bohman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
408 |
38.48 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elsa Hedenström |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.66 |
359 |
40.18 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Majken Lönn |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.66 |
330 |
41.32 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tilda Skärström |
2011 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.79 |
324 |
41.54 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ester Wallström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
320 |
41.75 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Johannesson |
2010 |
Gävle Simsällskap |
+0.70 |
289 |
43.17 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Melin |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
275 |
43.88 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Yara Khasouf |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.83 |
263 |
44.56 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sandi Jouma |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.66 |
258 |
44.83 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Saga Mesch |
2010 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.71 |
213 |
47.76 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Wilma Svantes |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
+0.73 |
208 |
48.15 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Käller |
2009 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.74 |
184 |
50.15 |
+12.94 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Astrid Svensk |
2010 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.64 |
166 |
51.87 |
+14.66 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Stina Rylander |
2009 |
Leksands Simförening |
+1.04 |
148 |
53.98 |
+16.77 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lo Berglund |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
+0.88 |
141 |
54.84 |
+17.63 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ebba Winter |
2010 |
Leksands Simförening |
+0.74 |
90 |
1:03.52 |
+26.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-05 15:21:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 15:22:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Bröstsim Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martin Schön |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.68 |
501 |
31.40 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
478 |
31.91 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.61 |
469 |
32.10 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.59 |
452 |
32.51 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
396 |
33.95 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Arvid Lind |
2005 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.77 |
364 |
34.94 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-05 15:29:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Bröstsim Herrar A - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.63 |
414 |
33.47 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
403 |
33.77 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leo Ku-Ringström |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.68 |
350 |
35.38 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malte Franzén |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
349 |
35.41 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sixten Lindell |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
340 |
35.74 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nils Edberg |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.79 |
330 |
36.09 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Axel Haglund |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
+0.69 |
306 |
36.99 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Theo Kärrlander |
2007 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.81 |
217 |
41.50 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alfred Eriksson |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.76 |
211 |
41.89 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hugo Nordlund |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
157 |
46.24 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-05 15:29:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 50m Bröstsim Herrar B - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.65 |
332 |
36.03 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Eriksson |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
289 |
37.72 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tim Ku-Ringström |
2010 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.73 |
237 |
40.31 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Egon Wessling |
2010 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.72 |
183 |
43.93 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arvid Söderholm |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
172 |
44.85 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alex Ström |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
+0.75 |
169 |
45.11 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vilgot Johansson |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.47 |
168 |
45.15 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lucas Yu |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
158 |
46.12 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alvin Visuri |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.75 |
154 |
46.45 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Joel Kilander |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.89 |
75 |
59.05 |
+23.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-05 15:29:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 15:30:04 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 50m Bröstsim Mixed C - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Ella Ahlgren |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
|
39.55 |
|
|
|
|
|
|
Vera Berggren |
2011 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.85 |
|
57.81 |
|
|
|
|
|
|
Maria Fotescu |
2012 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.76 |
|
50.14 |
|
|
|
|
|
|
Frida Färnlöf |
2011 |
Borlänge Simsällskap |
+0.73 |
|
45.95 |
|
|
|
|
|
|
Anni Gärds |
2012 |
Leksands Simförening |
+1.09 |
|
1:20.75 |
|
|
|
|
|
|
Frida Hallor |
2011 |
Leksands Simförening |
+1.00 |
|
54.42 |
|
|
|
|
|
|
Walter Horn |
2012 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.56 |
|
46.98 |
|
|
|
|
|
|
Arvid Häll |
2011 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.52 |
|
45.94 |
|
|
|
|
|
|
Alicia Lindström |
2011 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.97 |
|
49.24 |
|
|
|
|
|
|
Nora Mankler |
2011 |
Leksands Simförening |
+1.00 |
|
52.89 |
|
|
|
|
|
|
Elma Skoglund |
2012 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.75 |
|
52.97 |
|
|
|
|
|
|
Nia Ström |
2011 |
Borlänge Simsällskap |
+1.00 |
|
50.16 |
|
|
|
|
|
|
Tove Tull Andersson |
2011 |
Leksands Simförening |
+0.96 |
|
1:02.65 |
|
|
|
|
|
|
Lovisa Törnros |
2012 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.63 |
|
50.81 |
|
|
|
|
|
|
Selma Widmark |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
|
47.59 |
|
|
|
|
|
|
Märta Åkerman |
2012 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
|
59.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 15:33:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Bröstsim Damer Masters - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louise Säfström |
1995 |
Gävle Simsällskap |
+0.78 |
406 |
38.55 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Freijd Johansson |
1985 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.78 |
327 |
41.45 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carina Andersson |
1975 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
295 |
42.87 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Margareta Rainer |
1949 |
Gävle Simsällskap |
+0.97 |
188 |
49.81 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-05 15:51:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 15:51:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar Masters - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jon Lundqvist |
1971 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
417 |
33.39 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Rydstedt |
1996 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.78 |
369 |
34.76 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jesper Olsson |
1975 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
290 |
37.69 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Henrik Svensk |
1975 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.75 |
264 |
38.87 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-05 15:52:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 15:52:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Fjärilsim Damer 17 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tova Franzén |
2001 |
Upsala Simsällskap |
+0.83 |
494 |
2:31.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
356 |
2:48.67 |
+17.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Stella Karlsson |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.72 |
297 |
2:59.14 |
+27.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-05 16:00:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Fjärilsim Damer A - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Lönn |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.71 |
436 |
2:37.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Hellström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.70 |
325 |
2:53.87 |
+16.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emmy Olsson |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.87 |
244 |
3:11.18 |
+33.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elsa Strömberg |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.61 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-05 16:00:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Fjärilsim Damer B - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mira Björkman |
2010 |
Borlänge Simsällskap |
+0.91 |
394 |
2:43.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
371 |
2:46.36 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linn Olsson |
2010 |
Borlänge Simsällskap |
+0.79 |
345 |
2:50.50 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-05 16:00:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 16:00:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Fjärilsim Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.63 |
498 |
2:16.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.60 |
425 |
2:23.92 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
378 |
2:29.60 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
355 |
2:32.74 |
+16.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Martin Schön |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
327 |
2:37.07 |
+20.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lukas Höglund |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
306 |
2:40.48 |
+23.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-05 16:08:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Fjärilsim Herrar A - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.60 |
387 |
2:28.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.69 |
288 |
2:43.72 |
+15.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malte Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
268 |
2:47.76 |
+19.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ata Östlund Keklik |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.81 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-05 16:08:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Fjärilsim Herrar B - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
225 |
2:57.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-05 16:08:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 16:08:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Medley Damer 17 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.78 |
525 |
1:10.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lisa Löf |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.70 |
493 |
1:11.51 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tova Franzén |
2001 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
484 |
1:11.93 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hanna Stolt |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.73 |
388 |
1:17.46 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
373 |
1:18.47 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kajsa Franzén |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
359 |
1:19.50 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
342 |
1:20.78 |
+10.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Sisell |
2003 |
Simsällskapet Mora |
+0.69 |
286 |
1:25.70 |
+15.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Evelina Karlsson |
2002 |
Leksands Simförening |
+0.79 |
283 |
1:25.98 |
+15.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Klara Hellström |
2002 |
Leksands Simförening |
+0.78 |
193 |
1:37.77 |
+27.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-05 16:25:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Medley Damer A - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Lönn |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.71 |
548 |
1:09.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.75 |
459 |
1:13.23 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabelle Nilsson |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.68 |
449 |
1:13.75 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
415 |
1:15.76 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
408 |
1:16.18 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
391 |
1:17.23 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elsa Karls |
2008 |
Borlänge Simsällskap |
+0.68 |
389 |
1:17.41 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
Gävle Simsällskap |
+0.69 |
383 |
1:17.77 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.70 |
380 |
1:17.98 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nelly Widmark |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
373 |
1:18.45 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elsa Strömberg |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.67 |
371 |
1:18.62 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emelie Törnquist |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
357 |
1:19.60 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alicia Kraft |
2007 |
Hedemora Simsällskap |
+0.76 |
346 |
1:20.47 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Julia Kraft |
2008 |
Hedemora Simsällskap |
+0.70 |
323 |
1:22.28 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Påve |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
283 |
1:25.98 |
+16.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Siri Ljunghall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
273 |
1:27.07 |
+18.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Amanda Häll |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.56 |
258 |
1:28.69 |
+19.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sara Hydén |
2008 |
Borlänge Simsällskap |
+0.62 |
222 |
1:33.31 |
+24.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Fredriksson |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
167 |
1:42.53 |
+33.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Moa Hellström |
2008 |
Leksands Simförening |
+0.86 |
142 |
1:48.17 |
+39.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-05 16:25:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Medley Damer B - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matilda Konradsson |
2009 |
Gävle Simsällskap |
+0.67 |
406 |
1:16.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saga Jägare |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.55 |
395 |
1:17.01 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
377 |
1:18.18 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elsa Hedenström |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.71 |
335 |
1:21.32 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elin Bohman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.84 |
330 |
1:21.73 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Majken Lönn |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.71 |
327 |
1:22.00 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tilda Skärström |
2011 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.71 |
321 |
1:22.46 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Johannesson |
2010 |
Gävle Simsällskap |
+0.69 |
318 |
1:22.72 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Hedlund |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.79 |
307 |
1:23.73 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Saga Engström |
2010 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.85 |
293 |
1:25.01 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olivia Melin |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
291 |
1:25.20 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Pellin Fattah |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.71 |
289 |
1:25.39 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nova Selin |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.60 |
287 |
1:25.62 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Wilma Svantes |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
+0.76 |
253 |
1:29.26 |
+12.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sandi Jouma |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.82 |
249 |
1:29.79 |
+13.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alina Rücker |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.83 |
247 |
1:29.97 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Louise Ahlstedt |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.83 |
226 |
1:32.74 |
+16.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ida Käller |
2009 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.77 |
221 |
1:33.38 |
+17.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Saga Mesch |
2010 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.59 |
192 |
1:37.89 |
+21.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Astrid Svensk |
2010 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.86 |
184 |
1:39.35 |
+23.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Evelina Myhr |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
+0.65 |
170 |
1:42.00 |
+25.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Signe Bergqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
114 |
1:56.36 |
+40.08 |
|
SM6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-05 16:25:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 16:25:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Medley Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.59 |
540 |
1:00.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
489 |
1:02.54 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.63 |
473 |
1:03.21 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
437 |
1:04.90 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Martin Schön |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
429 |
1:05.32 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Pettersson |
2006 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.72 |
329 |
1:11.35 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Axel Pagard |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.75 |
328 |
1:11.45 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linus Almberg |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.77 |
288 |
1:14.59 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gustav Hedin |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.72 |
266 |
1:16.56 |
+16.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-05 16:37:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Medley Herrar A - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.63 |
458 |
1:03.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malte Franzén |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
394 |
1:07.19 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leo Ku-Ringström |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.68 |
363 |
1:09.04 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.65 |
357 |
1:09.46 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liam Hjertèn |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.67 |
333 |
1:11.03 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskar Johannesson |
2008 |
Gävle Simsällskap |
+0.89 |
329 |
1:11.34 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nils Edberg |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.73 |
313 |
1:12.51 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Axel Haglund |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
+0.72 |
298 |
1:13.75 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sixten Lindell |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
294 |
1:14.05 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Seved Rönnholm |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.65 |
285 |
1:14.84 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vincent Eriksson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.94 |
222 |
1:21.27 |
+17.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hugo Nordlund |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
209 |
1:22.97 |
+19.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Theo Kärrlander |
2007 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.86 |
197 |
1:24.58 |
+20.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alfred Eriksson |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.69 |
189 |
1:25.80 |
+21.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-05 16:37:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 100m Medley Herrar B - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tim Ku-Ringström |
2010 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.78 |
278 |
1:15.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexius Hedström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.86 |
225 |
1:20.94 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Egon Wessling |
2010 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.55 |
208 |
1:23.09 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felix Eriksson |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
208 |
1:23.16 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilgot Johansson |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.57 |
206 |
1:23.39 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nils Andersson |
2011 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.71 |
195 |
1:24.84 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alex Ström |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
+0.95 |
160 |
1:30.61 |
+15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alvin Visuri |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.74 |
153 |
1:32.12 |
+16.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lucas Yu |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
149 |
1:32.76 |
+17.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Joel Kilander |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.88 |
89 |
1:50.10 |
+34.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-05 16:37:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 16:38:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Medley Mixed C - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Ella Ahlgren |
2011 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
|
1:21.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vera Berggren |
2011 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.80 |
|
1:50.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Fotescu |
2012 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.73 |
|
1:36.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Färnlöf |
2011 |
Borlänge Simsällskap |
+1.00 |
|
1:31.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Walter Horn |
2012 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.69 |
|
1:32.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Häll |
2011 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.51 |
|
1:25.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alicia Lindström |
2011 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.97 |
|
1:40.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nia Ström |
2011 |
Borlänge Simsällskap |
+0.98 |
|
1:44.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Törnquist |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.61 |
|
1:19.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lovisa Törnros |
2012 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.83 |
|
1:35.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Widmark |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
|
1:33.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 16:42:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 4x50m Frisim Mixed C - Final |
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
Bollnäs Simsällskap |
12 |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
137 |
|
|
2:50.13 |
|
|
|
|
|
|
Elma Skoglund |
2012 |
AM4012 |
+0.90 |
48.12 |
|
|
|
|
48.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lovisa Törnros |
2012 |
AK7412 |
+0.40 |
37.78 |
|
|
|
|
1:25.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Fotescu |
2012 |
AK7212 |
-0.03 |
40.90 |
|
|
|
|
2:06.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vera Berggren |
2011 |
AR6211 |
+0.48 |
43.33 |
|
|
|
|
2:50.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala / Bollnäs |
12 |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
281 |
|
|
2:14.04 |
|
|
|
|
|
|
Rasmus Törnquist |
2011 |
AB2911 |
+0.60 |
30.64 |
|
|
|
|
30.64 |
|
|
|
|
|
|
Selma Widmark |
2011 |
AB7811 |
+0.44 |
36.41 |
|
|
|
|
1:07.05 |
|
|
|
|
|
|
Arvid Häll |
2011 |
AD3711 |
+0.08 |
33.25 |
|
|
|
|
1:40.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Ahlgren |
2011 |
AE3011 |
-.-- |
33.74 |
|
|
|
|
2:14.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-05 16:53:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 16:54:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 4x50m Frisim Damer 13 oä - Final |
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
19 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
|
510 |
|
|
1:55.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Lönn |
2008 |
AI4608 |
+0.68 |
28.18 |
|
|
|
|
28.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Nilsson |
2007 |
AM4607 |
+0.53 |
28.64 |
|
|
|
|
56.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Nilsson |
2004 |
BP1804 |
+0.35 |
28.40 |
|
|
|
|
1:25.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stella Karlsson |
2006 |
AD9406 |
+0.28 |
30.55 |
|
|
|
|
1:55.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Upsala Simsällskap |
22 |
Upsala Simsällskap |
|
|
485 |
|
|
1:57.69 |
+1.92 |
|
|
|
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
AA1807 |
+0.73 |
29.83 |
|
|
|
|
29.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Tova Franzén |
2001 |
AK9601 |
+0.59 |
29.30 |
|
|
|
|
59.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Ella Andersson |
2007 |
AA6207 |
+1.58 |
29.47 |
|
|
|
|
1:28.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emelie Törnquist |
2008 |
AU0608 |
+0.31 |
29.09 |
|
|
|
|
1:57.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gävle Simsällskap lag 1 |
20 |
Gävle Simsällskap |
|
|
450 |
|
|
2:00.63 |
+4.86 |
|
|
|
|
Lisa Löf |
2004 |
AP3404 |
+0.68 |
29.09 |
|
|
|
|
29.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Junie Mattsson |
2007 |
AP1407 |
+0.46 |
31.35 |
|
|
|
|
1:00.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Nilsson |
2003 |
BF4203 |
+0.27 |
30.41 |
|
|
|
|
1:30.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Konradsson |
2009 |
AY2409 |
+0.68 |
29.78 |
|
|
|
|
2:00.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Upsala Simsällskap lag 2 |
19 |
Upsala Simsällskap |
|
|
436 |
|
|
2:01.97 |
+6.20 |
|
|
|
|
Nelly Widmark |
2008 |
AP0408 |
+0.76 |
31.39 |
|
|
|
|
31.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Svensson |
2006 |
AU7806 |
+0.35 |
30.68 |
|
|
|
|
1:02.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Kajsa Franzén |
2004 |
AC7204 |
+0.16 |
29.90 |
|
|
|
|
1:31.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Inez Lundqvist |
2009 |
AD2209 |
+0.56 |
30.00 |
|
|
|
|
2:01.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bollnäs Simsällskap |
16 |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
432 |
|
|
2:02.30 |
+6.53 |
|
|
|
|
Edith Wallberg |
2007 |
AA3807 |
+0.72 |
29.19 |
|
|
|
|
29.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tindra Byqvist |
2008 |
AQ0208 |
+0.30 |
28.79 |
|
|
|
|
57.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Strömberg |
2008 |
AV5208 |
+0.28 |
31.08 |
|
|
|
|
1:29.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Persson |
2008 |
BF5208 |
+0.32 |
33.24 |
|
|
|
|
2:02.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Söderhamns Simsällskap |
17 |
Söderhamns Simsällskap |
|
|
417 |
|
|
2:03.76 |
+7.99 |
|
|
|
|
Emelie Runarsson |
2006 |
BD5206 |
+0.78 |
30.26 |
|
|
|
|
30.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Pellin Fattah |
2010 |
AR9010 |
+0.15 |
32.87 |
|
|
|
|
1:03.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nova Selin |
2010 |
AO2610 |
+0.23 |
33.28 |
|
|
|
|
1:36.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Andersson |
2006 |
BH8806 |
+0.21 |
27.35 |
|
|
|
|
2:03.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Borlänge Simsällskap |
15 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
408 |
|
|
2:04.65 |
+8.88 |
|
|
|
|
Linn Olsson |
2010 |
AE3810 |
+0.74 |
30.22 |
|
|
|
|
30.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Svantes |
2009 |
AL3009 |
+0.56 |
34.69 |
|
|
|
|
1:04.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Karls |
2008 |
AG4208 |
+0.25 |
29.92 |
|
|
|
|
1:34.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mira Björkman |
2010 |
AB0610 |
+0.75 |
29.82 |
|
|
|
|
2:04.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gävle Simsällskap lag 2 |
74 |
Gävle Simsällskap |
|
|
347 |
|
|
2:11.55 |
+15.78 |
|
|
|
|
Hanna Stolt |
2004 |
BB8804 |
+0.69 |
32.27 |
|
|
|
|
32.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Margareta Rainer |
1949 |
AA0249 |
+0.71 |
35.77 |
|
|
|
|
1:08.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Johannesson |
2010 |
AM2610 |
+0.12 |
33.80 |
|
|
|
|
1:41.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emelie Wijker |
2003 |
BA8803 |
+0.61 |
29.71 |
|
|
|
|
2:11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
38 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
|
330 |
|
|
2:13.82 |
+18.05 |
|
|
|
|
Elsa Hedenström |
2009 |
AZ2609 |
+0.60 |
31.46 |
|
|
|
|
31.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilda Skärström |
2011 |
AB8611 |
+0.11 |
31.90 |
|
|
|
|
1:03.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Svensk |
2010 |
BA6010 |
+0.19 |
36.76 |
|
|
|
|
1:40.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Freijd Johansson |
1985 |
AG2885 |
+0.31 |
33.70 |
|
|
|
|
2:13.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Harnäs Skutskär Simsällskap la |
16 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
|
329 |
|
|
2:13.87 |
+18.10 |
|
|
|
|
Ella Hedlund |
2010 |
AK0210 |
+0.82 |
32.94 |
|
|
|
|
32.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alina Rücker |
2010 |
AI7010 |
-.-- |
35.52 |
|
|
|
|
1:08.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Glumoff |
2008 |
AY5208 |
+0.52 |
35.32 |
|
|
|
|
1:43.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vesta Zukauskaite |
2007 |
BO2407 |
+0.26 |
30.09 |
|
|
|
|
2:13.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Upsala Simsällskap lag 4 |
15 |
Upsala Simsällskap |
|
|
300 |
|
|
2:18.14 |
+22.37 |
|
|
|
|
Olivia Melin |
2009 |
AR2809 |
+0.83 |
34.08 |
|
|
|
|
34.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ester Wallström |
2009 |
AR3209 |
+0.29 |
32.89 |
|
|
|
|
1:06.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Ahlstedt |
2010 |
AH1810 |
+0.47 |
36.12 |
|
|
|
|
1:43.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Siri Ljunghall |
2008 |
BB9808 |
+0.45 |
35.05 |
|
|
|
|
2:18.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Upsala Simsällskap lag 5 |
48 |
Upsala Simsällskap |
|
|
228 |
|
|
2:31.20 |
+35.43 |
|
|
|
|
Signe Bergqvist |
2009 |
AF5409 |
-.-- |
41.90 |
|
|
|
|
41.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Påve |
2008 |
AP8208 |
+0.42 |
35.71 |
|
|
|
|
1:17.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Fredriksson |
2008 |
BD5808 |
+0.78 |
40.19 |
|
|
|
|
1:57.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carina Andersson |
1975 |
AA3875 |
+0.43 |
33.40 |
|
|
|
|
2:31.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Leksands Simförening |
21 |
Leksands Simförening |
|
|
163 |
|
|
2:49.17 |
+53.40 |
|
|
|
|
Klara Hellström |
2002 |
BR7602 |
+0.79 |
38.53 |
|
|
|
|
38.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tove Tull Andersson |
2011 |
|
+0.92 |
55.46 |
|
|
|
|
1:33.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moa Hellström |
2008 |
AM1408 |
+0.62 |
42.34 |
|
|
|
|
2:16.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Evelina Karlsson |
2002 |
AY7402 |
+0.51 |
32.84 |
|
|
|
|
2:49.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Upsala Simsällskap lag 3 |
15 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Elin Bohman |
2009 |
AD9609 |
+0.85 |
33.75 |
|
|
|
|
33.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Jägare |
2010 |
AF0410 |
+0.35 |
30.65 |
|
|
|
|
1:04.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilda Isenstam |
2009 |
AC9809 |
+0.36 |
31.89 |
|
|
|
|
1:36.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Annahita Kamkar |
2008 |
AO5408 |
-0.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-05 17:06:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 17:10:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 4x50m Frisim Herrar 13 oä - Final |
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Upsala Simsällskap |
20 |
Upsala Simsällskap |
|
|
532 |
|
|
1:40.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Adi Ramovic |
2004 |
AG9304 |
+1.82 |
24.66 |
|
|
|
|
24.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Glantz |
2006 |
AJ9906 |
+0.31 |
25.19 |
|
|
|
|
49.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Wahlberg |
2006 |
AI7306 |
+0.17 |
25.18 |
|
|
|
|
1:15.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikael Söderberg |
2003 |
AA9303 |
+0.35 |
25.86 |
|
|
|
|
1:40.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Upsala Simsällskap lag 2 |
20 |
Upsala Simsällskap |
|
|
447 |
|
|
1:46.96 |
+6.07 |
|
|
|
|
Malte Franzén |
2007 |
AA3707 |
+0.70 |
26.10 |
|
|
|
|
26.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Martin Schön |
2003 |
AJ9703 |
+0.23 |
26.32 |
|
|
|
|
52.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
AP1708 |
+0.28 |
27.83 |
|
|
|
|
1:20.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Höglund |
2004 |
AK0904 |
+0.25 |
26.71 |
|
|
|
|
1:46.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
16 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
|
432 |
|
|
1:48.13 |
+7.24 |
|
|
|
|
Aston Horn |
2007 |
AM4907 |
+0.65 |
25.46 |
|
|
|
|
25.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elliot Ekman |
2007 |
AG6907 |
+0.09 |
27.68 |
|
|
|
|
53.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nils Edberg |
2008 |
AI0508 |
+0.31 |
27.52 |
|
|
|
|
1:20.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ata Östlund Keklik |
2008 |
AI2108 |
+0.33 |
27.47 |
|
|
|
|
1:48.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hudiksvalls Simsällskap |
27 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
|
412 |
|
|
1:49.90 |
+9.01 |
|
|
|
|
Adam Rydstedt |
1996 |
AE6996 |
+0.80 |
27.50 |
|
|
|
|
27.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Linus Almberg |
2005 |
AS0305 |
+0.58 |
29.20 |
|
|
|
|
56.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Hedin |
2005 |
AA0115 |
+0.18 |
27.07 |
|
|
|
|
1:23.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Pettersson |
2006 |
AD1306 |
+0.28 |
26.13 |
|
|
|
|
1:49.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bollnäs SS - Upsala S |
48 |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
379 |
|
|
1:52.98 |
+12.09 |
|
|
|
|
Arvid Lind |
2005 |
AL4105 |
+0.74 |
27.18 |
|
|
|
|
27.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leonard Linälv |
|
|
+0.08 |
27.98 |
|
|
|
|
55.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Blomberg |
|
|
+0.27 |
27.65 |
|
|
|
|
1:22.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jesper Olsson |
1975 |
AB8775 |
+0.23 |
30.17 |
|
|
|
|
1:52.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bollnäs Simsällskap |
15 |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
358 |
|
|
1:55.15 |
+14.26 |
|
|
|
|
Liam Hjertèn |
2008 |
AH2108 |
+0.69 |
27.04 |
|
|
|
|
27.04 |
|
|
|
|
|
|
|
Leo Ku-Ringström |
2008 |
AF2508 |
+0.20 |
27.04 |
|
|
|
|
54.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tim Ku-Ringström |
2010 |
AA6910 |
+0.58 |
30.22 |
|
|
|
|
1:24.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Eriksson |
2008 |
AU8108 |
+0.20 |
30.85 |
|
|
|
|
1:55.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Söderhamns Simsällskap |
17 |
Söderhamns Simsällskap |
|
|
339 |
|
|
1:57.27 |
+16.38 |
|
|
|
|
Elis Nilsson |
2010 |
AA0710 |
+0.90 |
28.01 |
|
|
|
|
28.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nils Andersson |
2011 |
AC0511 |
+0.62 |
32.32 |
|
|
|
|
1:00.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zakk Sjöberg |
2010 |
AJ0910 |
+0.15 |
30.54 |
|
|
|
|
1:30.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Nilsson |
2006 |
AH4506 |
+0.46 |
26.40 |
|
|
|
|
1:57.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Upsala Simsällskap lag 3 |
16 |
Upsala Simsällskap |
|
|
326 |
|
|
1:58.81 |
+17.92 |
|
|
|
|
Seved Rönnholm |
2007 |
AM2707 |
+0.74 |
30.39 |
|
|
|
|
30.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Sixten Lindell |
2008 |
AH8308 |
+0.45 |
29.96 |
|
|
|
|
1:00.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Call |
2009 |
AE9109 |
+0.48 |
29.42 |
|
|
|
|
1:29.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Fischer |
2007 |
AA1907 |
+0.46 |
29.04 |
|
|
|
|
1:58.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Upsala Simsällskap lag 4 |
16 |
Upsala Simsällskap |
|
|
278 |
|
|
2:05.28 |
+24.39 |
|
|
|
|
Felix Eriksson |
2010 |
AB6710 |
+0.79 |
31.08 |
|
|
|
|
31.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vincent Eriksson |
2007 |
AP1107 |
+0.52 |
32.38 |
|
|
|
|
1:03.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Nordlund |
2008 |
AH2508 |
-0.00 |
30.60 |
|
|
|
|
1:34.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Andersson |
2007 |
AC7507 |
+0.38 |
31.22 |
|
|
|
|
2:05.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Upsala Simsällskap lag 5 |
14 |
Upsala Simsällskap |
|
|
217 |
|
|
2:16.00 |
+35.11 |
|
|
|
|
Viggo Klingstedt Sylwan |
2009 |
BA4709 |
+0.69 |
38.11 |
|
|
|
|
38.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Yu |
2010 |
AA0310 |
-0.00 |
34.15 |
|
|
|
|
1:12.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Söderholm |
2009 |
AL7509 |
+0.63 |
32.16 |
|
|
|
|
1:44.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexius Hedström |
2009 |
AX8709 |
+0.57 |
31.58 |
|
|
|
|
2:16.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-05 17:12:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-05 17:14:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 4x50m Medley Mixed C - Final |
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
Bollnäs Simsällskap |
12 |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
125 |
|
|
3:12.36 |
|
|
|
|
|
|
Maria Fotescu |
2012 |
AK7212 |
+0.76 |
45.74 |
|
|
|
|
45.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vera Berggren |
2011 |
AR6211 |
+0.57 |
55.90 |
|
|
|
|
1:41.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lovisa Törnros |
2012 |
AK7412 |
+0.52 |
43.67 |
|
|
|
|
2:25.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elma Skoglund |
2012 |
AM4012 |
+0.52 |
47.05 |
|
|
|
|
3:12.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Upsala / Bollnäs |
12 |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
262 |
|
|
2:30.29 |
|
|
|
|
|
|
Arvid Häll |
2011 |
AD3711 |
+0.69 |
38.11 |
|
|
|
|
38.11 |
|
|
|
|
|
|
Ella Ahlgren |
2011 |
AE3011 |
-.-- |
40.72 |
|
|
|
|
1:18.83 |
|
|
|
|
|
|
Rasmus Törnquist |
2011 |
AB2911 |
+0.56 |
36.16 |
|
|
|
|
1:54.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Widmark |
2011 |
AB7811 |
+0.43 |
35.30 |
|
|
|
|
2:30.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 09:03:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-06 09:03:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 4x50m Medley Damer 13 oä - Final |
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
19 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
|
530 |
|
|
2:06.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Lönn |
2008 |
AI4608 |
+0.74 |
30.33 |
|
|
|
|
30.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Nilsson |
2004 |
BP1804 |
+0.56 |
35.20 |
|
|
|
|
1:05.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Hellström |
2008 |
AP4608 |
+0.63 |
32.52 |
|
|
|
|
1:38.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Nilsson |
2007 |
AM4607 |
+0.38 |
28.41 |
|
|
|
|
2:06.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gävle Simsällskap lag 1 |
20 |
Gävle Simsällskap |
|
|
493 |
|
|
2:09.58 |
+3.12 |
|
|
|
|
Junie Mattsson |
2007 |
AP1407 |
+0.62 |
33.84 |
|
|
|
|
33.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Maja Nilsson |
2003 |
BF4203 |
+0.39 |
36.05 |
|
|
|
|
1:09.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Lisa Löf |
2004 |
AP3404 |
+0.18 |
29.98 |
|
|
|
|
1:39.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Konradsson |
2009 |
AY2409 |
+0.24 |
29.71 |
|
|
|
|
2:09.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Upsala Simsällskap |
22 |
Upsala Simsällskap |
|
|
485 |
|
|
2:10.22 |
+3.76 |
|
|
|
|
Tova Franzén |
2001 |
AK9601 |
+0.82 |
32.67 |
|
|
|
|
32.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Jägare |
2010 |
AF0410 |
+0.47 |
37.01 |
|
|
|
|
1:09.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Annahita Kamkar |
2008 |
AO5408 |
+0.59 |
31.37 |
|
|
|
|
1:41.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emelie Törnquist |
2008 |
AU0608 |
+0.33 |
29.17 |
|
|
|
|
2:10.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Upsala Simsällskap lag 3 |
17 |
Upsala Simsällskap |
|
|
430 |
|
|
2:15.54 |
+9.08 |
|
|
|
|
Inez Lundqvist |
2009 |
AD2209 |
+0.85 |
34.26 |
|
|
|
|
34.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
AA1807 |
+0.39 |
36.74 |
|
|
|
|
1:11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Nelly Widmark |
2008 |
AP0408 |
+0.58 |
34.97 |
|
|
|
|
1:45.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Svensson |
2006 |
AU7806 |
+0.41 |
29.57 |
|
|
|
|
2:15.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Upsala Simsällskap lag 2 |
19 |
Upsala Simsällskap |
|
|
422 |
|
|
2:16.47 |
+10.01 |
|
|
|
|
Ella Andersson |
2007 |
AA6207 |
+1.16 |
35.08 |
|
|
|
|
35.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Bohman |
2009 |
AD9609 |
+0.32 |
38.53 |
|
|
|
|
1:13.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilda Isenstam |
2009 |
AC9809 |
+0.44 |
32.67 |
|
|
|
|
1:46.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kajsa Franzén |
2004 |
AC7204 |
+0.25 |
30.19 |
|
|
|
|
2:16.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Borlänge Simsällskap |
15 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
413 |
|
|
2:17.43 |
+10.97 |
|
|
|
|
Mira Björkman |
2010 |
AB0610 |
+0.83 |
34.01 |
|
|
|
|
34.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Karls |
2008 |
AG4208 |
+0.16 |
37.44 |
|
|
|
|
1:11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linn Olsson |
2010 |
AE3810 |
+0.54 |
32.18 |
|
|
|
|
1:43.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Svantes |
2009 |
AL3009 |
+0.35 |
33.80 |
|
|
|
|
2:17.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gävle Simsällskap lag 2 |
20 |
Gävle Simsällskap |
|
|
373 |
|
|
2:22.22 |
+15.76 |
|
|
|
|
Emma Johannesson |
2010 |
AM2610 |
+0.76 |
37.32 |
|
|
|
|
37.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronja Nordlund |
2006 |
BM2606 |
+0.39 |
41.66 |
|
|
|
|
1:18.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Stolt |
2004 |
BB8804 |
+0.52 |
33.48 |
|
|
|
|
1:52.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emelie Wijker |
2003 |
BA8803 |
+0.50 |
29.76 |
|
|
|
|
2:22.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Söderhamns Simsällskap |
17 |
Söderhamns Simsällskap |
|
|
367 |
|
|
2:22.92 |
+16.46 |
|
|
|
|
Nova Selin |
2010 |
AO2610 |
+1.06 |
39.87 |
|
|
|
|
39.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Emelie Runarsson |
2006 |
BD5206 |
+0.31 |
39.66 |
|
|
|
|
1:19.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Andersson |
2006 |
BH8806 |
+0.29 |
29.60 |
|
|
|
|
1:49.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pellin Fattah |
2010 |
AR9010 |
-0.02 |
33.79 |
|
|
|
|
2:22.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Harnäs Skutskär Simsällskap la |
16 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
|
352 |
|
|
2:24.99 |
+18.53 |
|
|
|
|
Vesta Zukauskaite |
2007 |
BO2407 |
+1.08 |
35.30 |
|
|
|
|
35.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Parenmark |
2009 |
AV2809 |
+0.35 |
40.71 |
|
|
|
|
1:16.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Majken Lönn |
2009 |
AK9809 |
+0.42 |
35.70 |
|
|
|
|
1:51.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emmy Olsson |
2008 |
AX2008 |
+0.53 |
33.28 |
|
|
|
|
2:24.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Bollnäs Simsällskap |
16 |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
326 |
|
|
2:28.66 |
+22.20 |
|
|
|
|
Edith Wallberg |
2007 |
AA3807 |
+0.75 |
33.33 |
|
|
|
|
33.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Mesch |
2010 |
AZ6010 |
+0.44 |
46.48 |
|
|
|
|
1:19.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Strömberg |
2008 |
AV5208 |
+0.27 |
33.76 |
|
|
|
|
1:53.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Häll |
2008 |
BH3208 |
+0.58 |
35.09 |
|
|
|
|
2:28.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
38 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
|
|
325 |
|
|
2:28.86 |
+22.40 |
|
|
|
|
Tilda Skärström |
2011 |
AB8611 |
+0.71 |
37.42 |
|
|
|
|
37.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Freijd Johansson |
1985 |
AG2885 |
+0.37 |
40.49 |
|
|
|
|
1:17.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Hedenström |
2009 |
AZ2609 |
+0.65 |
35.10 |
|
|
|
|
1:53.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Svensk |
2010 |
BA6010 |
+0.51 |
35.85 |
|
|
|
|
2:28.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Upsala Simsällskap lag 4 |
17 |
Upsala Simsällskap |
|
|
303 |
|
|
2:32.41 |
+25.95 |
|
|
|
|
Olivia Melin |
2009 |
AR2809 |
+0.65 |
38.95 |
|
|
|
|
38.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Märta Säfsten |
2006 |
BD4806 |
+0.32 |
41.12 |
|
|
|
|
1:20.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Påve |
2008 |
AP8208 |
+0.37 |
39.56 |
|
|
|
|
1:59.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ester Wallström |
2009 |
AR3209 |
+0.34 |
32.78 |
|
|
|
|
2:32.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Upsala Simsällskap lag 5 |
15 |
Upsala Simsällskap |
|
|
230 |
|
|
2:46.93 |
+40.47 |
|
|
|
|
Signe Bergqvist |
2009 |
AF5409 |
+0.84 |
48.41 |
|
|
|
|
48.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Siri Ljunghall |
2008 |
BB9808 |
+0.30 |
40.31 |
|
|
|
|
1:28.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Ahlstedt |
2010 |
AH1810 |
+0.27 |
39.31 |
|
|
|
|
2:08.03 |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Fredriksson |
2008 |
BD5808 |
+0.72 |
38.90 |
|
|
|
|
2:46.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Leksands Simförening |
21 |
Leksands Simförening |
|
|
171 |
|
|
3:04.10 |
+57.64 |
|
|
|
|
Evelina Karlsson |
2002 |
AY7402 |
+0.77 |
38.45 |
|
|
|
|
38.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Mankler |
2011 |
|
+0.52 |
52.59 |
|
|
|
|
1:31.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moa Hellström |
2008 |
AM1408 |
+0.55 |
52.77 |
|
|
|
|
2:23.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Hellström |
2002 |
BR7602 |
+0.79 |
40.29 |
|
|
|
|
3:04.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 09:15:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-06 09:16:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 4x50m Medley Herrar 13 oä - Final |
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Upsala Simsällskap |
20 |
Upsala Simsällskap |
|
|
550 |
|
|
1:49.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Glantz |
2006 |
AJ9906 |
+0.61 |
27.69 |
|
|
|
|
27.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martin Schön |
2003 |
AJ9703 |
+0.33 |
31.05 |
|
|
|
|
58.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adi Ramovic |
2004 |
AG9304 |
+0.46 |
25.75 |
|
|
|
|
1:24.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Wahlberg |
2006 |
AI7306 |
+0.24 |
25.47 |
|
|
|
|
1:49.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Upsala Simsällskap lag 2 |
20 |
Upsala Simsällskap |
|
|
429 |
|
|
1:59.45 |
+9.49 |
|
|
|
|
Malte Franzén |
2007 |
AA3707 |
+0.68 |
29.95 |
|
|
|
|
29.95 |
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
AP1708 |
+0.21 |
33.74 |
|
|
|
|
1:03.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Mikael Söderberg |
2003 |
AA9303 |
+0.37 |
28.12 |
|
|
|
|
1:31.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Höglund |
2004 |
AK0904 |
+0.46 |
27.64 |
|
|
|
|
1:59.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Harnäs Skutskär Simsällskap |
17 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
|
415 |
|
|
2:00.76 |
+10.80 |
|
|
|
|
Aston Horn |
2007 |
AM4907 |
+0.66 |
29.19 |
|
|
|
|
29.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elliot Ekman |
2007 |
AG6907 |
+0.14 |
32.95 |
|
|
|
|
1:02.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Pagard |
2006 |
AM1506 |
+0.48 |
30.82 |
|
|
|
|
1:32.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nils Edberg |
2008 |
AI0508 |
+0.24 |
27.80 |
|
|
|
|
2:00.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hudiksvalls Simsällskap |
27 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
|
383 |
|
|
2:04.02 |
+14.06 |
|
|
|
|
Gustav Hedin |
2005 |
AA0115 |
+0.74 |
35.70 |
|
|
|
|
35.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Adam Rydstedt |
1996 |
AE6996 |
+0.23 |
34.18 |
|
|
|
|
1:09.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Gustaf Sandström |
2003 |
AP4703 |
+0.38 |
28.36 |
|
|
|
|
1:38.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Pettersson |
2006 |
AD1306 |
+0.28 |
25.78 |
|
|
|
|
2:04.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bollnäs SS - Upsala S |
48 |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
341 |
|
|
2:08.97 |
+19.01 |
|
|
|
|
Arvid Lind |
2005 |
AL4105 |
+0.65 |
33.82 |
|
|
|
|
33.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jesper Olsson |
1975 |
AB8775 |
+0.43 |
37.30 |
|
|
|
|
1:11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Blomberg |
2003 |
BA1303 |
+0.45 |
30.42 |
|
|
|
|
1:41.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leonard Linälv |
|
|
+0.38 |
27.43 |
|
|
|
|
2:08.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Upsala Simsällskap lag 3 |
16 |
Upsala Simsällskap |
|
|
326 |
|
|
2:10.86 |
+20.90 |
|
|
|
|
Johannes Fischer |
2007 |
AA1907 |
+0.83 |
33.64 |
|
|
|
|
33.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Sixten Lindell |
2008 |
AH8308 |
+0.43 |
35.26 |
|
|
|
|
1:08.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Call |
2009 |
AE9109 |
+0.49 |
32.28 |
|
|
|
|
1:41.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Seved Rönnholm |
2007 |
AM2707 |
+0.34 |
29.68 |
|
|
|
|
2:10.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bollnäs Simsällskap |
15 |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
323 |
|
|
2:11.26 |
+21.30 |
|
|
|
|
Leo Ku-Ringström |
2008 |
AF2508 |
+0.63 |
31.04 |
|
|
|
|
31.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tim Ku-Ringström |
2010 |
AA6910 |
+0.67 |
40.26 |
|
|
|
|
1:11.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liam Hjertèn |
2008 |
AH2108 |
+0.43 |
29.47 |
|
|
|
|
1:40.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Eriksson |
2008 |
AU8108 |
+0.28 |
30.49 |
|
|
|
|
2:11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Söderhamns Simsällskap |
17 |
Söderhamns Simsällskap |
|
|
298 |
|
|
2:14.84 |
+24.88 |
|
|
|
|
Lukas Nilsson |
2006 |
AH4506 |
+0.69 |
30.02 |
|
|
|
|
30.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Zakk Sjöberg |
2010 |
AJ0910 |
+0.43 |
41.47 |
|
|
|
|
1:11.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nils Andersson |
2011 |
AC0511 |
+0.64 |
36.19 |
|
|
|
|
1:47.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elis Nilsson |
2010 |
AA0710 |
+0.14 |
27.16 |
|
|
|
|
2:14.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Upsala Simsällskap lag 5 |
14 |
Upsala Simsällskap |
|
|
191 |
|
|
2:36.28 |
+46.32 |
|
|
|
|
Lucas Yu |
2010 |
AA0310 |
+0.77 |
39.55 |
|
|
|
|
39.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Söderholm |
2009 |
AL7509 |
+0.35 |
43.40 |
|
|
|
|
1:22.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexius Hedström |
2009 |
AX8709 |
+0.65 |
36.47 |
|
|
|
|
1:59.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viggo Klingstedt Sylwan |
2009 |
BA4709 |
+0.32 |
36.86 |
|
|
|
|
2:36.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Harnäs-Skutskärs SS Lag 2 |
15 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Alvin Visuri |
2010 |
AK0110 |
+0.64 |
41.75 |
|
|
|
|
41.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ata Östlund Keklik |
2008 |
AI2108 |
+0.42 |
37.16 |
|
|
|
|
1:18.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leo Freimuth |
2009 |
AK2509 |
-0.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joel Kilander |
2010 |
AJ9910 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Upsala Simsällskap lag 4 |
16 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Vincent Eriksson |
2007 |
AP1107 |
+1.21 |
38.98 |
|
|
|
|
38.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felix Eriksson |
2010 |
AB6710 |
+0.40 |
40.05 |
|
|
|
|
1:19.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Andersson |
2007 |
AC7507 |
+0.45 |
33.96 |
|
|
|
|
1:52.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Nordlund |
2008 |
AH2508 |
-0.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 09:24:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-06 09:25:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 50m Ryggsim Damer 17 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+1.01 |
510 |
31.61 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lisa Löf |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.73 |
467 |
32.56 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tova Franzén |
2001 |
Upsala Simsällskap |
+1.02 |
464 |
32.62 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.93 |
377 |
34.95 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hanna Stolt |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.91 |
334 |
36.40 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.91 |
325 |
36.75 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kajsa Franzén |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.90 |
299 |
37.77 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Evelina Karlsson |
2002 |
Leksands Simförening |
+0.77 |
271 |
39.02 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Sisell |
2003 |
Simsällskapet Mora |
+0.87 |
236 |
40.88 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 09:41:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 50m Ryggsim Damer A - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Lönn |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.70 |
568 |
30.51 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
+1.13 |
438 |
33.26 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
Gävle Simsällskap |
+0.65 |
428 |
33.53 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
379 |
34.90 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.86 |
378 |
34.93 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vesta Zukauskaite |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+1.11 |
363 |
35.40 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.87 |
345 |
36.02 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Hellström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.68 |
342 |
36.10 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julia Kraft |
2008 |
Hedemora Simsällskap |
+0.72 |
324 |
36.76 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alicia Kraft |
2007 |
Hedemora Simsällskap |
+0.65 |
306 |
37.47 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elsa Karls |
2008 |
Borlänge Simsällskap |
+0.64 |
304 |
37.58 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Minna Hedlund |
2007 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.99 |
283 |
38.46 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alice Persson |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.84 |
210 |
42.51 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anna Påve |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
194 |
43.61 |
+13.10 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Juno Domeij |
2008 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+1.05 |
184 |
44.35 |
+13.84 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Fredriksson |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.85 |
172 |
45.41 |
+14.90 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sara Hydén |
2008 |
Borlänge Simsällskap |
+0.82 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabelle Nilsson |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 09:41:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 50m Ryggsim Damer B - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mira Björkman |
2010 |
Borlänge Simsällskap |
+0.77 |
454 |
32.86 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matilda Konradsson |
2009 |
Gävle Simsällskap |
+1.00 |
395 |
34.42 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.91 |
393 |
34.47 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saga Jägare |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.62 |
364 |
35.36 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Johannesson |
2010 |
Gävle Simsällskap |
+0.81 |
310 |
37.32 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tilda Skärström |
2011 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.74 |
307 |
37.44 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Saga Engström |
2010 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+1.17 |
289 |
38.18 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elin Bohman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
264 |
39.38 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olivia Melin |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
263 |
39.41 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ester Wallström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+1.19 |
260 |
39.57 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ella Hedlund |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.82 |
260 |
39.58 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nova Selin |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.63 |
252 |
40.00 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sandi Jouma |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.62 |
236 |
40.86 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Louise Ahlstedt |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.97 |
221 |
41.79 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Saga Mesch |
2010 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.87 |
210 |
42.51 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Evelina Myhr |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
+0.83 |
202 |
43.01 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Astrid Svensk |
2010 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.70 |
197 |
43.41 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lo Berglund |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
+0.88 |
195 |
43.52 |
+10.66 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Wilma Svantes |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
+0.81 |
189 |
44.02 |
+11.16 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Yara Khasouf |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
+1.08 |
176 |
45.03 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Signe Bergqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
144 |
48.20 |
+15.34 |
|
S6 |
|
|
|
|
22 |
|
Ebba Winter |
2010 |
Leksands Simförening |
+0.82 |
80 |
58.52 |
+25.66 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elsa Hedenström |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.82 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 09:41:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-06 09:42:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 50m Ryggsim Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
575 |
26.71 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.96 |
492 |
28.14 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
412 |
29.85 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
409 |
29.91 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lukas Nilsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.90 |
399 |
30.18 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Martin Schön |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.83 |
384 |
30.56 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian Pettersson |
2006 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.79 |
335 |
31.97 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustaf Sandström |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.68 |
314 |
32.67 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Axel Pagard |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.82 |
293 |
33.42 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linus Almberg |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.79 |
241 |
35.68 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gustav Hedin |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.75 |
215 |
37.05 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oscar Lundberg |
2006 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 09:51:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 50m Ryggsim Herrar A - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.65 |
442 |
29.15 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malte Franzén |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.68 |
396 |
30.25 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leo Ku-Ringström |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.69 |
359 |
31.25 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskar Johannesson |
2008 |
Gävle Simsällskap |
+0.88 |
336 |
31.95 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.86 |
315 |
32.65 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.75 |
302 |
33.11 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
288 |
33.61 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Axel Haglund |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
+0.71 |
254 |
35.06 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nils Edberg |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.77 |
248 |
35.32 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hugo Nordlund |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.96 |
233 |
36.08 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vincent Eriksson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.95 |
216 |
37.02 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Seved Rönnholm |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.85 |
209 |
37.40 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alfred Eriksson |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+1.05 |
169 |
40.13 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Theo Kärrlander |
2007 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.98 |
150 |
41.75 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 09:51:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 50m Ryggsim Herrar B - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elis Nilsson |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.76 |
324 |
32.35 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tim Ku-Ringström |
2010 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.65 |
237 |
35.87 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nils Andersson |
2011 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.64 |
219 |
36.85 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felix Eriksson |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
201 |
37.92 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilgot Johansson |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.75 |
200 |
37.95 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leo Freimuth |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.77 |
196 |
38.22 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Zakk Sjöberg |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.78 |
192 |
38.51 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lucas Yu |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
187 |
38.80 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexius Hedström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
180 |
39.35 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alex Ström |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
+1.13 |
178 |
39.49 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Viggo Klingstedt Sylwan |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.99 |
172 |
39.89 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Egon Wessling |
2010 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.76 |
167 |
40.32 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Arvid Söderholm |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.86 |
156 |
41.22 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alvin Visuri |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.75 |
149 |
41.82 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Joel Kilander |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.86 |
82 |
51.13 |
+18.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 09:51:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-06 09:51:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 50m Ryggsim Mixed C - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Ella Ahlgren |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.65 |
|
38.62 |
|
|
|
|
|
|
Vera Berggren |
2011 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.71 |
|
48.44 |
|
|
|
|
|
|
Anni Gärds |
2012 |
Leksands Simförening |
+0.73 |
|
1:15.81 |
|
|
|
|
|
|
Walter Horn |
2012 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.65 |
|
42.43 |
|
|
|
|
|
|
Arvid Häll |
2011 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.59 |
|
37.40 |
|
|
|
|
|
|
Alicia Lindström |
2011 |
Söderhamns Simsällskap |
+1.17 |
|
45.81 |
|
|
|
|
|
|
Nora Mankler |
2011 |
Leksands Simförening |
+0.74 |
|
52.13 |
|
|
|
|
|
|
Nia Ström |
2011 |
Borlänge Simsällskap |
+0.88 |
|
48.04 |
|
|
|
|
|
|
Tove Tull Andersson |
2011 |
Leksands Simförening |
+0.92 |
|
1:02.65 |
|
|
|
|
|
|
Lovisa Törnros |
2012 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.65 |
|
42.07 |
|
|
|
|
|
|
Selma Widmark |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.87 |
|
43.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-06 09:55:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 50m Ryggsim Damer Masters - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carina Andersson |
1975 |
Upsala Simsällskap |
+0.88 |
246 |
40.31 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louise Säfström |
1995 |
Gävle Simsällskap |
+0.65 |
219 |
41.86 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Freijd Johansson |
1985 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.67 |
192 |
43.74 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Margareta Rainer |
1949 |
Gävle Simsällskap |
+1.22 |
155 |
47.01 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 09:56:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-06 09:56:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 50m Ryggsim Herrar Masters - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jon Lundqvist |
1971 |
Upsala Simsällskap |
+0.92 |
324 |
32.35 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Rydstedt |
1996 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.77 |
316 |
32.61 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 09:57:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-06 09:58:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 200m Bröstsim Damer 17 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Nilsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
+0.69 |
525 |
2:46.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.82 |
465 |
2:53.63 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
421 |
2:59.53 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hanna Stolt |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.67 |
376 |
3:06.31 |
+19.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
357 |
3:09.64 |
+22.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 10:13:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 200m Bröstsim Damer A - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.72 |
442 |
2:56.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabelle Nilsson |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.74 |
398 |
3:02.85 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Hellström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.68 |
395 |
3:03.35 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alicia Kraft |
2007 |
Hedemora Simsällskap |
+0.72 |
372 |
3:06.98 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Siri Ljunghall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
304 |
3:19.94 |
+23.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amanda Häll |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
300 |
3:20.93 |
+24.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emmy Olsson |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.89 |
291 |
3:23.03 |
+26.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 10:13:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 200m Bröstsim Damer B - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linn Olsson |
2010 |
Borlänge Simsällskap |
+0.79 |
413 |
3:00.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saga Jägare |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.47 |
413 |
3:00.67 |
+0.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elin Bohman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
383 |
3:05.30 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elsa Hedenström |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.73 |
334 |
3:13.89 |
+13.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ester Wallström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.85 |
331 |
3:14.35 |
+13.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Majken Lönn |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.74 |
315 |
3:17.75 |
+17.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julia Parenmark |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.61 |
294 |
3:22.26 |
+21.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alina Rücker |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
259 |
3:30.98 |
+30.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olivia Melin |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
223 |
3:41.87 |
+41.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 10:13:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-06 10:14:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 200m Bröstsim Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.63 |
499 |
2:31.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
495 |
2:31.88 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martin Schön |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.64 |
474 |
2:34.11 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.61 |
412 |
2:41.47 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
409 |
2:41.83 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 10:25:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 200m Bröstsim Herrar A - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.64 |
385 |
2:45.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.70 |
379 |
2:46.03 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sixten Lindell |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
334 |
2:53.09 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Haglund |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
+0.68 |
289 |
3:01.58 |
+16.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ata Östlund Keklik |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.82 |
246 |
3:11.65 |
+26.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Theo Kärrlander |
2007 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.84 |
222 |
3:18.18 |
+33.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alfred Eriksson |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.69 |
179 |
3:33.12 |
+47.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 10:25:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 200m Bröstsim Herrar B - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leo Freimuth |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.70 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 10:25:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-06 10:25:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 400m Frisim Damer 17 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.62 |
538 |
4:47.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 10:45:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 400m Frisim Damer A - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
529 |
4:49.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
497 |
4:55.15 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.71 |
483 |
4:57.96 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elsa Karls |
2008 |
Borlänge Simsällskap |
+0.75 |
445 |
5:06.20 |
+16.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Astrid Lönn |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.73 |
443 |
5:06.69 |
+17.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.73 |
440 |
5:07.55 |
+18.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nelly Widmark |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
399 |
5:17.61 |
+28.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emelie Törnquist |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
372 |
5:25.15 |
+35.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amanda Häll |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.85 |
303 |
5:48.00 |
+58.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Liv Glumoff |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.90 |
276 |
5:59.23 |
+1:10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Fredriksson |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
210 |
6:33.47 |
+1:44.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 10:45:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 400m Frisim Damer B - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.84 |
398 |
5:17.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Pellin Fattah |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.60 |
313 |
5:44.43 |
+26.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wilma Svantes |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
+0.75 |
255 |
6:08.57 |
+50.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nova Selin |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.67 |
255 |
6:08.69 |
+50.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Evelina Myhr |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
+0.64 |
194 |
6:43.42 |
+1:25.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Yara Khasouf |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 10:45:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-06 10:45:34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 400m Frisim Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.65 |
581 |
4:14.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Höglund |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
503 |
4:26.72 |
+12.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
481 |
4:30.78 |
+16.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.60 |
474 |
4:32.08 |
+17.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
440 |
4:38.95 |
+24.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Martin Schön |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
384 |
4:51.78 |
+37.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Axel Pagard |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.73 |
347 |
5:01.82 |
+47.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 11:09:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 400m Frisim Herrar A - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liam Hjertèn |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.71 |
414 |
4:44.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.54 |
404 |
4:46.92 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malte Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
394 |
4:49.51 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leo Ku-Ringström |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.74 |
380 |
4:52.97 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vincent Eriksson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.86 |
302 |
5:16.04 |
+31.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nils Edberg |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.80 |
298 |
5:17.62 |
+32.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Theo Kärrlander |
2007 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.83 |
177 |
6:17.80 |
+1:33.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 11:09:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 400m Frisim Herrar B - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
406 |
4:46.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elis Nilsson |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.87 |
386 |
4:51.42 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nils Andersson |
2011 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.69 |
257 |
5:33.57 |
+47.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Zakk Sjöberg |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.97 |
249 |
5:37.09 |
+50.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Felix Eriksson |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
244 |
5:39.25 |
+52.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 11:09:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-06 11:09:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 100m Fjärilsim Damer 17 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.69 |
546 |
1:06.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tova Franzén |
2001 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
525 |
1:07.66 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lisa Löf |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.68 |
449 |
1:11.29 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Stella Karlsson |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.76 |
322 |
1:19.58 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
306 |
1:20.96 |
+14.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 11:28:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 100m Fjärilsim Damer A - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.85 |
420 |
1:12.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Hellström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.67 |
401 |
1:13.98 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elsa Strömberg |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.70 |
308 |
1:20.77 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.70 |
298 |
1:21.72 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vesta Zukauskaite |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.71 |
274 |
1:23.96 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emmy Olsson |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.90 |
256 |
1:25.90 |
+13.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julia Kraft |
2008 |
Hedemora Simsällskap |
+0.68 |
232 |
1:28.72 |
+15.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Påve |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
202 |
1:32.90 |
+20.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 11:28:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 100m Fjärilsim Damer B - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mira Björkman |
2010 |
Borlänge Simsällskap |
+0.84 |
476 |
1:09.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.88 |
418 |
1:12.97 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linn Olsson |
2010 |
Borlänge Simsällskap |
+0.84 |
400 |
1:14.04 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilda Konradsson |
2009 |
Gävle Simsällskap |
+0.59 |
394 |
1:14.41 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Hedlund |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.77 |
251 |
1:26.49 |
+16.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Johannesson |
2010 |
Gävle Simsällskap |
+0.71 |
240 |
1:27.75 |
+17.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Saga Engström |
2010 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.80 |
230 |
1:29.00 |
+19.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Wilma Svantes |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
+0.76 |
216 |
1:30.98 |
+21.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Louise Ahlstedt |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
201 |
1:33.07 |
+23.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 11:28:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-06 11:28:14 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Fjärilsim Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.63 |
525 |
59.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.63 |
427 |
1:03.43 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martin Schön |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.66 |
426 |
1:03.47 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustaf Sandström |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.66 |
411 |
1:04.24 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
372 |
1:06.39 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
329 |
1:09.18 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Hedin |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.71 |
309 |
1:10.62 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 11:33:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Fjärilsim Herrar A - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.65 |
426 |
1:03.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
269 |
1:14.01 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Johannesson |
2008 |
Gävle Simsällskap |
+0.85 |
259 |
1:14.92 |
+11.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leo Ku-Ringström |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.75 |
250 |
1:15.79 |
+12.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Haglund |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
+0.67 |
196 |
1:22.25 |
+18.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 11:33:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 100m Fjärilsim Herrar B - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tim Ku-Ringström |
2010 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.75 |
242 |
1:16.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilgot Johansson |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.56 |
164 |
1:27.27 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viggo Klingstedt Sylwan |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.66 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 11:33:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-06 11:34:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 100m Fjärilsim Mixed C - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Ella Ahlgren |
2011 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
|
1:29.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Törnquist |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.61 |
|
1:23.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-06 11:36:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 200m Medley Damer 17 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tova Franzén |
2001 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
501 |
2:33.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Nilsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
+0.67 |
487 |
2:34.82 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.84 |
483 |
2:35.27 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
428 |
2:41.58 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
361 |
2:51.01 |
+17.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kajsa Franzén |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 11:46:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 200m Medley Damer A - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.77 |
446 |
2:39.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elsa Karls |
2008 |
Borlänge Simsällskap |
+0.72 |
379 |
2:48.27 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.71 |
367 |
2:50.06 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elsa Strömberg |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.70 |
355 |
2:52.05 |
+12.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nelly Widmark |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
353 |
2:52.38 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vesta Zukauskaite |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.74 |
306 |
3:00.78 |
+21.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Siri Ljunghall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
274 |
3:07.56 |
+28.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabelle Nilsson |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
-.-- |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 11:46:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 200m Medley Damer B - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mira Björkman |
2010 |
Borlänge Simsällskap |
+0.76 |
487 |
2:34.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
394 |
2:46.10 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Majken Lönn |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.67 |
313 |
2:59.40 |
+24.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saga Engström |
2010 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.84 |
269 |
3:08.59 |
+33.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 11:46:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-06 11:46:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 200m Medley Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.63 |
548 |
2:13.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.61 |
547 |
2:13.98 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
484 |
2:19.61 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
442 |
2:23.85 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Martin Schön |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
430 |
2:25.21 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Axel Pagard |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.74 |
355 |
2:34.71 |
+20.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linus Almberg |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.78 |
287 |
2:46.09 |
+32.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 11:57:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 200m Medley Herrar A - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liam Hjertèn |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.74 |
381 |
2:31.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nils Edberg |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.74 |
286 |
2:46.24 |
+15.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vincent Eriksson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.89 |
242 |
2:55.81 |
+24.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 11:57:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 200m Medley Herrar B - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
297 |
2:44.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo Freimuth |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.76 |
257 |
2:52.25 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felix Eriksson |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
238 |
2:56.81 |
+12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexius Hedström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
230 |
2:58.73 |
+14.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Egon Wessling |
2010 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.75 |
229 |
2:59.05 |
+14.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Arvid Söderholm |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.61 |
217 |
3:02.38 |
+18.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alvin Visuri |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.78 |
172 |
3:16.84 |
+32.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Yu |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 11:57:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-06 11:57:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 50m Frisim Damer 17 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.68 |
556 |
27.87 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tova Franzén |
2001 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
479 |
29.30 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lisa Löf |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.71 |
476 |
29.35 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emelie Wijker |
2003 |
Gävle Simsällskap |
+0.77 |
441 |
30.12 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kajsa Franzén |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
437 |
30.20 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
429 |
30.39 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.72 |
417 |
30.68 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Stella Karlsson |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.77 |
389 |
31.40 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hanna Stolt |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.62 |
379 |
31.67 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Sisell |
2003 |
Simsällskapet Mora |
+0.69 |
343 |
32.73 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Evelina Karlsson |
2002 |
Leksands Simförening |
+0.65 |
325 |
33.33 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ronja Nordlund |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.71 |
233 |
37.23 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Klara Hellström |
2002 |
Leksands Simförening |
+0.81 |
219 |
38.02 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 12:10:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 50m Frisim Damer A - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Lönn |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.69 |
556 |
27.88 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emelie Törnquist |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
471 |
29.47 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.66 |
467 |
29.54 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.73 |
465 |
29.58 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.77 |
462 |
29.66 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
456 |
29.77 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Minna Hedlund |
2007 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.74 |
446 |
30.01 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elsa Karls |
2008 |
Borlänge Simsällskap |
+0.70 |
422 |
30.57 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nelly Widmark |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
405 |
30.98 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vesta Zukauskaite |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.78 |
395 |
31.23 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
364 |
32.10 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alice Persson |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.69 |
337 |
32.95 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Julia Kraft |
2008 |
Hedemora Simsällskap |
+0.68 |
334 |
33.03 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alicia Kraft |
2007 |
Hedemora Simsällskap |
+0.71 |
322 |
33.45 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emmy Olsson |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.87 |
317 |
33.61 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Liv Glumoff |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.84 |
298 |
34.32 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Juno Domeij |
2008 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.71 |
279 |
35.09 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Siri Ljunghall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
256 |
36.09 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anna Påve |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
255 |
36.14 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sara Hydén |
2008 |
Borlänge Simsällskap |
+0.43 |
244 |
36.65 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emma Fredriksson |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
180 |
40.58 |
+12.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 12:10:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 50m Frisim Damer B - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mira Björkman |
2010 |
Borlänge Simsällskap |
+0.95 |
471 |
29.46 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linn Olsson |
2010 |
Borlänge Simsällskap |
+0.76 |
427 |
30.45 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilda Konradsson |
2009 |
Gävle Simsällskap |
+0.73 |
424 |
30.52 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
417 |
30.67 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
405 |
30.98 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elsa Hedenström |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.72 |
399 |
31.13 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tilda Skärström |
2011 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.67 |
390 |
31.38 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saga Jägare |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.64 |
377 |
31.73 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Hedlund |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.74 |
338 |
32.89 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julia Parenmark |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.75 |
332 |
33.09 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nova Selin |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.66 |
314 |
33.71 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elin Bohman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
313 |
33.75 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Johannesson |
2010 |
Gävle Simsällskap |
+0.73 |
296 |
34.38 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Wilma Svantes |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
+0.78 |
295 |
34.41 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Saga Engström |
2010 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.80 |
291 |
34.59 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Olivia Melin |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
291 |
34.59 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Pellin Fattah |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.71 |
290 |
34.63 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Astrid Svensk |
2010 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.68 |
290 |
34.64 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Louise Ahlstedt |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.87 |
270 |
35.46 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Yara Khasouf |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.74 |
266 |
35.65 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sandi Jouma |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
-.-- |
263 |
35.76 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ida Käller |
2009 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.54 |
245 |
36.64 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lo Berglund |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
+0.82 |
225 |
37.66 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Saga Mesch |
2010 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.68 |
207 |
38.72 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Evelina Myhr |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
+0.69 |
198 |
39.31 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Signe Bergqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
179 |
40.67 |
+11.21 |
|
S6 |
|
|
|
|
27 |
|
Stina Rylander |
2009 |
Leksands Simförening |
+0.99 |
83 |
52.48 |
+23.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 12:10:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-06 12:10:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 50m Frisim Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.61 |
533 |
24.85 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
513 |
25.18 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Pettersson |
2006 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.73 |
466 |
26.00 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.62 |
464 |
26.04 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
455 |
26.21 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lukas Nilsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.77 |
420 |
26.91 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Martin Schön |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
410 |
27.13 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lukas Höglund |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
401 |
27.32 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Blomberg |
2003 |
Falu Simsällskap |
+0.77 |
393 |
27.51 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Arvid Lind |
2005 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.74 |
388 |
27.63 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gustav Hedin |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.69 |
384 |
27.72 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gustaf Sandström |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.68 |
348 |
28.66 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oscar Lundberg |
2006 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 12:19:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 50m Frisim Herrar A - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.63 |
505 |
25.30 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malte Franzén |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
430 |
26.69 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liam Hjertèn |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.70 |
416 |
27.00 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leo Ku-Ringström |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.67 |
402 |
27.30 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskar Johannesson |
2008 |
Gävle Simsällskap |
+0.82 |
383 |
27.74 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.68 |
380 |
27.82 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.60 |
371 |
28.05 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ata Östlund Keklik |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.73 |
361 |
28.30 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Axel Haglund |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
+0.67 |
349 |
28.61 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
319 |
29.48 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sixten Lindell |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
305 |
29.92 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Seved Rönnholm |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
302 |
30.03 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vincent Eriksson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.88 |
283 |
30.70 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hugo Nordlund |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.66 |
265 |
31.37 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alfred Eriksson |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.70 |
263 |
31.45 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Malte Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.64 |
261 |
31.52 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Theo Kärrlander |
2007 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.85 |
219 |
33.42 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 12:19:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 50m Frisim Herrar B - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elis Nilsson |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.85 |
359 |
28.34 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.65 |
318 |
29.51 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tim Ku-Ringström |
2010 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.76 |
303 |
30.00 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felix Eriksson |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
302 |
30.02 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leo Freimuth |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.66 |
265 |
31.37 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Zakk Sjöberg |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.80 |
261 |
31.54 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nils Andersson |
2011 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.67 |
245 |
32.18 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Egon Wessling |
2010 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.71 |
230 |
32.90 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Arvid Söderholm |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
225 |
33.14 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lucas Yu |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
209 |
33.95 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vilgot Johansson |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.54 |
207 |
34.08 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alex Ström |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
+0.69 |
206 |
34.13 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Viggo Klingstedt Sylwan |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
147 |
38.16 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Joel Kilander |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.88 |
120 |
40.76 |
+12.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 12:19:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-06 12:19:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 50m Frisim Mixed C - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Ella Ahlgren |
2011 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
|
33.37 |
|
|
|
|
|
|
Vera Berggren |
2011 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.81 |
|
43.74 |
|
|
|
|
|
|
Maria Fotescu |
2012 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.56 |
|
40.09 |
|
|
|
|
|
|
Frida Hallor |
2011 |
Leksands Simförening |
-.-- |
|
47.59 |
|
|
|
|
|
|
Walter Horn |
2012 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.65 |
|
35.08 |
|
|
|
|
|
|
Arvid Häll |
2011 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.35 |
|
33.12 |
|
|
|
|
|
|
Alicia Lindström |
2011 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.91 |
|
37.85 |
|
|
|
|
|
|
Nora Mankler |
2011 |
Leksands Simförening |
+0.87 |
|
44.92 |
|
|
|
|
|
|
Elma Skoglund |
2012 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.88 |
|
49.00 |
|
|
|
|
|
|
Nia Ström |
2011 |
Borlänge Simsällskap |
+0.96 |
|
38.99 |
|
|
|
|
|
|
Tove Tull Andersson |
2011 |
Leksands Simförening |
+1.02 |
|
53.24 |
|
|
|
|
|
|
Rasmus Törnquist |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
|
30.53 |
|
|
|
|
|
|
Lovisa Törnros |
2012 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.66 |
|
37.05 |
|
|
|
|
|
|
Selma Widmark |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
|
35.16 |
|
|
|
|
|
|
Märta Åkerman |
2012 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.80 |
|
53.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-06 12:43:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 50m Frisim Damer Masters - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carina Andersson |
1975 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
319 |
33.55 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Freijd Johansson |
1985 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.79 |
301 |
34.20 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Louise Säfström |
1995 |
Gävle Simsällskap |
+0.75 |
290 |
34.64 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Margareta Rainer |
1949 |
Gävle Simsällskap |
+0.96 |
266 |
35.65 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 12:25:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-06 12:44:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 50m Frisim Herrar Masters - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adam Rydstedt |
1996 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.79 |
406 |
27.21 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jon Lundqvist |
1971 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
401 |
27.32 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Henrik Svensk |
1975 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.74 |
314 |
29.66 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jesper Olsson |
1975 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
287 |
30.53 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 12:26:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-06 12:44:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 50m Fjärilsim Damer 17 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.67 |
589 |
29.07 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.74 |
564 |
29.50 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lisa Löf |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.65 |
519 |
30.32 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tova Franzén |
2001 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
514 |
30.43 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.73 |
388 |
33.40 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hanna Stolt |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.69 |
386 |
33.48 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Stella Karlsson |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.66 |
339 |
34.94 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
319 |
35.67 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kajsa Franzén |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
312 |
35.93 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ronja Nordlund |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.68 |
287 |
36.94 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Evelina Karlsson |
2002 |
Leksands Simförening |
+0.78 |
230 |
39.76 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Klara Hellström |
2002 |
Leksands Simförening |
+0.73 |
178 |
43.33 |
+14.26 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emelie Wijker |
2003 |
Gävle Simsällskap |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 15:10:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 50m Fjärilsim Damer A - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
443 |
31.97 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.70 |
430 |
32.29 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.76 |
385 |
33.50 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vesta Zukauskaite |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.74 |
377 |
33.73 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Minna Hedlund |
2007 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.75 |
365 |
34.10 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elsa Karls |
2008 |
Borlänge Simsällskap |
+0.69 |
345 |
34.76 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nelly Widmark |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
338 |
34.98 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
Gävle Simsällskap |
+0.58 |
336 |
35.06 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
332 |
35.19 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julia Kraft |
2008 |
Hedemora Simsällskap |
+0.69 |
291 |
36.77 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emmy Olsson |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.90 |
276 |
37.41 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alicia Kraft |
2007 |
Hedemora Simsällskap |
+0.77 |
259 |
38.23 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Påve |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
231 |
39.73 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Siri Ljunghall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
189 |
42.43 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sara Hydén |
2008 |
Borlänge Simsällskap |
+0.48 |
179 |
43.21 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Fredriksson |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
124 |
48.80 |
+16.83 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Hellström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.72 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 15:10:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 50m Fjärilsim Damer B - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mira Björkman |
2010 |
Borlänge Simsällskap |
+0.87 |
472 |
31.30 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linn Olsson |
2010 |
Borlänge Simsällskap |
+0.76 |
452 |
31.75 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
394 |
33.25 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Majken Lönn |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.73 |
310 |
36.00 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elsa Hedenström |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.68 |
300 |
36.41 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tilda Skärström |
2011 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.60 |
294 |
36.66 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elin Bohman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
264 |
37.96 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Hedlund |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.79 |
263 |
38.03 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Saga Engström |
2010 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.81 |
262 |
38.09 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Pellin Fattah |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.56 |
237 |
39.37 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Wilma Svantes |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
+0.78 |
229 |
39.84 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Johannesson |
2010 |
Gävle Simsällskap |
+0.70 |
222 |
40.23 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sandi Jouma |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.80 |
215 |
40.64 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Louise Ahlstedt |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
186 |
42.67 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ida Käller |
2009 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.83 |
175 |
43.55 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lo Berglund |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
+0.87 |
162 |
44.68 |
+13.38 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Astrid Svensk |
2010 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.57 |
159 |
44.95 |
+13.65 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alina Rücker |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.86 |
157 |
45.16 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ebba Winter |
2010 |
Leksands Simförening |
+0.80 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 15:10:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-06 15:12:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 42, 50m Fjärilsim Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.62 |
606 |
25.70 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Schön |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.66 |
511 |
27.19 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
486 |
27.66 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
467 |
28.03 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.61 |
446 |
28.45 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustaf Sandström |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.69 |
441 |
28.56 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lukas Nilsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.65 |
381 |
29.98 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sebastian Pettersson |
2006 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.71 |
378 |
30.06 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gustav Hedin |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.70 |
376 |
30.13 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Axel Pagard |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.74 |
334 |
31.33 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Linus Almberg |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.76 |
292 |
32.75 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Arvid Lind |
2005 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 15:19:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 42, 50m Fjärilsim Herrar A - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liam Hjertèn |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.69 |
399 |
29.54 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malte Franzén |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
374 |
30.18 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.66 |
361 |
30.53 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ata Östlund Keklik |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.77 |
329 |
31.50 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leo Ku-Ringström |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.71 |
319 |
31.81 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskar Johannesson |
2008 |
Gävle Simsällskap |
+0.79 |
316 |
31.92 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Seved Rönnholm |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
283 |
33.11 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nils Edberg |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.73 |
279 |
33.25 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Malte Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
266 |
33.80 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
260 |
34.05 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Axel Haglund |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
+0.69 |
242 |
34.87 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hugo Nordlund |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
234 |
35.27 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alfred Eriksson |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.70 |
219 |
36.03 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vincent Eriksson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.90 |
216 |
36.21 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 15:19:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 42, 50m Fjärilsim Herrar 12-14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
321 |
31.76 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tim Ku-Ringström |
2010 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.80 |
268 |
33.70 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leo Freimuth |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.79 |
247 |
34.65 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexius Hedström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
211 |
36.50 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nils Andersson |
2011 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.58 |
201 |
37.11 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Zakk Sjöberg |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.83 |
200 |
37.19 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Egon Wessling |
2010 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.76 |
196 |
37.42 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Felix Eriksson |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
194 |
37.52 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vilgot Johansson |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.58 |
185 |
38.17 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Arvid Söderholm |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
153 |
40.60 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alvin Visuri |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.77 |
124 |
43.58 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alex Ström |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
+0.70 |
122 |
43.76 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lucas Yu |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.66 |
118 |
44.24 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Viggo Klingstedt Sylwan |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
104 |
46.23 |
+14.47 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Joel Kilander |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.93 |
70 |
52.70 |
+20.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 15:19:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-06 15:19:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 50m Fjärilsim Mixed C - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Ella Ahlgren |
2011 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
|
35.78 |
|
|
|
|
|
|
Vera Berggren |
2011 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.90 |
|
1:00.47 |
|
|
|
|
|
|
Maria Fotescu |
2012 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.72 |
|
45.42 |
|
|
|
|
|
|
Walter Horn |
2012 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.52 |
|
45.22 |
|
|
|
|
|
|
Arvid Häll |
2011 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.54 |
|
39.99 |
|
|
|
|
|
|
Alicia Lindström |
2011 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.92 |
|
53.53 |
|
|
|
|
|
|
Nora Mankler |
2011 |
Leksands Simförening |
+0.89 |
|
1:01.72 |
|
|
|
|
|
|
Nia Ström |
2011 |
Borlänge Simsällskap |
+1.07 |
|
49.33 |
|
|
|
|
|
|
Rasmus Törnquist |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
|
35.48 |
|
|
|
|
|
|
Lovisa Törnros |
2012 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.77 |
|
44.29 |
|
|
|
|
|
|
Selma Widmark |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
|
46.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-06 15:22:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 44, 50m Fjärilsim Damer Masters - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louise Säfström |
1995 |
Gävle Simsällskap |
+0.73 |
294 |
36.66 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Freijd Johansson |
1985 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.81 |
290 |
36.83 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carina Andersson |
1975 |
Upsala Simsällskap |
+0.83 |
269 |
37.74 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Margareta Rainer |
1949 |
Gävle Simsällskap |
+1.00 |
118 |
49.66 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 15:24:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-06 15:24:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 45, 50m Fjärilsim Herrar Masters - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jon Lundqvist |
1971 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
400 |
29.51 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Rydstedt |
1996 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.78 |
376 |
30.11 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jesper Olsson |
1975 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
265 |
33.86 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Henrik Svensk |
1975 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.81 |
233 |
35.32 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 15:25:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-06 15:25:28 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 46, 400m Medley Damer 17 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Nilsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
+0.72 |
486 |
5:29.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
470 |
5:32.92 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
364 |
6:02.41 |
+33.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 15:39:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 46, 400m Medley Damer A - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Lönn |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.78 |
498 |
5:26.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.75 |
439 |
5:40.51 |
+13.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
423 |
5:44.84 |
+18.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elsa Strömberg |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.71 |
339 |
6:11.06 |
+44.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 15:39:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 46, 400m Medley Damer B - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matilda Konradsson |
2009 |
Gävle Simsällskap |
+0.61 |
414 |
5:47.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
306 |
6:24.00 |
+36.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 15:39:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-06 15:39:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 47, 400m Medley Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.62 |
594 |
4:39.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
523 |
4:51.29 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.62 |
471 |
5:01.61 |
+22.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
467 |
5:02.46 |
+23.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Martin Schön |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.62 |
412 |
5:15.43 |
+36.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Axel Pagard |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.77 |
341 |
5:35.86 |
+56.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 15:51:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 47, 400m Medley Herrar A - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.65 |
460 |
5:04.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
415 |
5:14.57 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malte Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
343 |
5:35.22 |
+31.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ata Östlund Keklik |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.80 |
313 |
5:45.68 |
+41.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 15:51:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 47, 400m Medley Herrar B - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
323 |
5:42.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 15:51:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-06 15:52:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 48, 100m Frisim Damer 17 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saga Andersson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.70 |
536 |
1:01.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.77 |
499 |
1:03.34 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tova Franzén |
2001 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
478 |
1:04.25 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lisa Löf |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.72 |
465 |
1:04.86 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kajsa Franzén |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
446 |
1:05.74 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.78 |
376 |
1:09.60 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Stella Karlsson |
2006 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.72 |
372 |
1:09.83 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
370 |
1:09.96 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Evelina Karlsson |
2002 |
Leksands Simförening |
+0.54 |
311 |
1:14.11 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Margareta Rainer |
1949 |
Gävle Simsällskap |
+1.04 |
248 |
1:19.97 |
+18.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 16:19:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 48, 100m Frisim Damer A - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.72 |
527 |
1:02.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
491 |
1:03.67 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Minna Hedlund |
2007 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.82 |
438 |
1:06.14 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elsa Karls |
2008 |
Borlänge Simsällskap |
+0.72 |
426 |
1:06.75 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emelie Törnquist |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.65 |
388 |
1:08.87 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
372 |
1:09.82 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vesta Zukauskaite |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.76 |
365 |
1:10.30 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elsa Strömberg |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.67 |
364 |
1:10.34 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alicia Kraft |
2007 |
Hedemora Simsällskap |
+0.75 |
336 |
1:12.23 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nelly Widmark |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
336 |
1:12.28 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julia Kraft |
2008 |
Hedemora Simsällskap |
+0.65 |
323 |
1:13.19 |
+10.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Liv Glumoff |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.93 |
276 |
1:17.14 |
+14.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emmy Olsson |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.87 |
275 |
1:17.21 |
+15.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anna Påve |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
271 |
1:17.62 |
+15.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Siri Ljunghall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
259 |
1:18.75 |
+16.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Juno Domeij |
2008 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.58 |
231 |
1:21.82 |
+19.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sara Hydén |
2008 |
Borlänge Simsällskap |
+0.85 |
227 |
1:22.31 |
+20.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emma Fredriksson |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.93 |
194 |
1:26.68 |
+24.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 16:19:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 48, 100m Frisim Damer B - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mira Björkman |
2010 |
Borlänge Simsällskap |
+0.92 |
479 |
1:04.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
440 |
1:06.03 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linn Olsson |
2010 |
Borlänge Simsällskap |
+0.78 |
436 |
1:06.23 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saga Jägare |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.59 |
397 |
1:08.32 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tilda Skärström |
2011 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.57 |
352 |
1:11.12 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Hedlund |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.79 |
341 |
1:11.87 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nova Selin |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.67 |
313 |
1:13.96 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Majken Lönn |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.77 |
307 |
1:14.44 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olivia Melin |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
304 |
1:14.68 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julia Parenmark |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.72 |
294 |
1:15.50 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Pellin Fattah |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.55 |
290 |
1:15.84 |
+11.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Wilma Svantes |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
+0.66 |
264 |
1:18.31 |
+14.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Louise Ahlstedt |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
259 |
1:18.74 |
+14.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Astrid Svensk |
2010 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.81 |
252 |
1:19.49 |
+15.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Yara Khasouf |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.63 |
238 |
1:21.02 |
+16.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Evelina Myhr |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
+0.76 |
203 |
1:25.40 |
+21.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Signe Bergqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
188 |
1:27.69 |
+23.50 |
|
S6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lo Berglund |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
+0.96 |
175 |
1:29.83 |
+25.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ebba Winter |
2010 |
Leksands Simförening |
+0.90 |
81 |
1:56.13 |
+51.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 16:19:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-06 16:19:27 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 49, 100m Frisim Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.60 |
579 |
53.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
516 |
55.90 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.63 |
502 |
56.41 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Pettersson |
2006 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.73 |
473 |
57.52 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
448 |
58.60 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Martin Schön |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
442 |
58.84 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lukas Nilsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.71 |
422 |
59.74 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lukas Höglund |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
419 |
59.90 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gustav Hedin |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.69 |
391 |
1:01.31 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gustaf Sandström |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.70 |
355 |
1:03.30 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Linus Almberg |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.76 |
344 |
1:03.94 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Arvid Lind |
2005 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 16:31:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 49, 100m Frisim Herrar A - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.61 |
489 |
56.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malte Franzén |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
472 |
57.57 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liam Hjertèn |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.68 |
453 |
58.37 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leo Ku-Ringström |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.68 |
410 |
1:00.32 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskar Johannesson |
2008 |
Gävle Simsällskap |
+0.88 |
375 |
1:02.14 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.66 |
352 |
1:03.48 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Axel Haglund |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
+0.66 |
349 |
1:03.65 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
344 |
1:03.95 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Seved Rönnholm |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
340 |
1:04.21 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nils Edberg |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.74 |
334 |
1:04.57 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sixten Lindell |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
313 |
1:05.98 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vincent Eriksson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
308 |
1:06.39 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hugo Nordlund |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
276 |
1:08.81 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Theo Kärrlander |
2007 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.87 |
227 |
1:13.43 |
+16.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alfred Eriksson |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.70 |
185 |
1:18.69 |
+21.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 16:31:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 49, 100m Frisim Herrar B - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elis Nilsson |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.84 |
384 |
1:01.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
340 |
1:04.19 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felix Eriksson |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
294 |
1:07.38 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tim Ku-Ringström |
2010 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.85 |
282 |
1:08.30 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leo Freimuth |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.81 |
275 |
1:08.91 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Zakk Sjöberg |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.87 |
257 |
1:10.47 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexius Hedström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
251 |
1:11.01 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nils Andersson |
2011 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.69 |
233 |
1:12.85 |
+11.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Arvid Söderholm |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
225 |
1:13.67 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Egon Wessling |
2010 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.79 |
225 |
1:13.68 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alvin Visuri |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.81 |
178 |
1:19.66 |
+18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alex Ström |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
+0.64 |
175 |
1:20.05 |
+18.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lucas Yu |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.66 |
150 |
1:24.27 |
+22.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Viggo Klingstedt Sylwan |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
136 |
1:27.05 |
+25.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Joel Kilander |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.95 |
100 |
1:36.46 |
+34.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 16:31:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-06 16:32:04 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 50, 100m Frisim Mixed C - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Ella Ahlgren |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.56 |
|
1:16.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vera Berggren |
2011 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.78 |
|
1:36.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Walter Horn |
2012 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.65 |
|
1:21.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Häll |
2011 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.39 |
|
1:15.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nia Ström |
2011 |
Borlänge Simsällskap |
-.-- |
|
1:34.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Törnquist |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.66 |
|
1:09.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lovisa Törnros |
2012 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.63 |
|
1:26.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-06 16:36:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 51, 200m Ryggsim Damer 17 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tova Franzén |
2001 |
Upsala Simsällskap |
+1.15 |
470 |
2:32.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.93 |
357 |
2:47.52 |
+14.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 16:47:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 51, 200m Ryggsim Damer A - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabelle Nilsson |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.81 |
431 |
2:37.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.88 |
407 |
2:40.48 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
377 |
2:44.52 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Hellström |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.76 |
367 |
2:46.11 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Fredriksson |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+1.03 |
204 |
3:21.77 |
+44.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 16:47:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 51, 200m Ryggsim Damer B - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Johannesson |
2010 |
Gävle Simsällskap |
+0.88 |
367 |
2:46.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saga Jägare |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
363 |
2:46.73 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ester Wallström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.87 |
312 |
2:55.26 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Melin |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
304 |
2:56.73 |
+10.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saga Engström |
2010 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+1.24 |
286 |
3:00.40 |
+14.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Evelina Myhr |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
+0.82 |
235 |
3:12.68 |
+26.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 16:47:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-06 16:47:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 52, 200m Ryggsim Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.66 |
552 |
2:08.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.62 |
492 |
2:13.77 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.99 |
491 |
2:13.88 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
452 |
2:17.54 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lukas Höglund |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+1.01 |
340 |
2:31.20 |
+22.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Martin Schön |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
321 |
2:34.16 |
+25.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 16:58:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 52, 200m Ryggsim Herrar A - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johannes Fischer |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
368 |
2:27.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.60 |
360 |
2:28.44 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vincent Eriksson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+1.29 |
222 |
2:54.42 |
+27.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Theo Kärrlander |
2007 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.77 |
153 |
3:17.44 |
+50.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 16:58:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 52, 200m Ryggsim Herrar B - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elis Nilsson |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
+1.13 |
328 |
2:33.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilgot Johansson |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+1.02 |
195 |
3:01.99 |
+28.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leo Freimuth |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.72 |
188 |
3:04.28 |
+31.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 16:58:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-06 16:58:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 53, 100m Bröstsim Damer 17 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matilda Nilsson |
2004 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.82 |
532 |
1:16.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Nilsson |
2003 |
Gävle Simsällskap |
+0.71 |
506 |
1:18.22 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hanna Stolt |
2004 |
Gävle Simsällskap |
+0.68 |
391 |
1:25.27 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emelie Runarsson |
2006 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.69 |
372 |
1:26.65 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ronja Nordlund |
2006 |
Gävle Simsällskap |
+0.71 |
361 |
1:27.52 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
356 |
1:27.91 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
305 |
1:32.59 |
+15.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 17:14:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 53, 100m Bröstsim Damer A - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Lönn |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.71 |
447 |
1:21.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tindra Byqvist |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.74 |
417 |
1:23.42 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
416 |
1:23.47 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Junie Mattsson |
2007 |
Gävle Simsällskap |
+0.56 |
407 |
1:24.09 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elsa Karls |
2008 |
Borlänge Simsällskap |
+0.72 |
386 |
1:25.60 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alicia Kraft |
2007 |
Hedemora Simsällskap |
+0.69 |
343 |
1:29.02 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Siri Ljunghall |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
329 |
1:30.31 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nelly Widmark |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
324 |
1:30.76 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Minna Hedlund |
2007 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.81 |
320 |
1:31.08 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julia Kraft |
2008 |
Hedemora Simsällskap |
+0.69 |
302 |
1:32.94 |
+11.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amanda Häll |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.59 |
277 |
1:35.63 |
+14.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Edith Wallberg |
2007 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.73 |
272 |
1:36.18 |
+14.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Påve |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.58 |
262 |
1:37.42 |
+15.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Juno Domeij |
2008 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.52 |
228 |
1:42.07 |
+20.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Liv Glumoff |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.89 |
225 |
1:42.38 |
+20.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Moa Hellström |
2008 |
Leksands Simförening |
+0.79 |
148 |
1:57.79 |
+36.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 17:14:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 53, 100m Bröstsim Damer B - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saga Jägare |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.59 |
422 |
1:23.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mira Björkman |
2010 |
Borlänge Simsällskap |
+0.87 |
420 |
1:23.25 |
+0.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linn Olsson |
2010 |
Borlänge Simsällskap |
+0.73 |
415 |
1:23.59 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elin Bohman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
406 |
1:24.15 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matilda Konradsson |
2009 |
Gävle Simsällskap |
+0.55 |
347 |
1:28.72 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elsa Hedenström |
2009 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.70 |
334 |
1:29.87 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tilda Skärström |
2011 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.62 |
331 |
1:30.14 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julia Parenmark |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.77 |
323 |
1:30.82 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Majken Lönn |
2009 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.61 |
320 |
1:31.16 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
284 |
1:34.86 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sandi Jouma |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.56 |
265 |
1:36.97 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alina Rücker |
2010 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.66 |
241 |
1:40.15 |
+17.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Yara Khasouf |
2010 |
Söderhamns Simsällskap |
+0.86 |
224 |
1:42.63 |
+19.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Wilma Svantes |
2009 |
Borlänge Simsällskap |
+0.80 |
195 |
1:47.52 |
+24.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Louise Ahlstedt |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
185 |
1:49.43 |
+26.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Saga Mesch |
2010 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.50 |
172 |
1:51.98 |
+28.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Stina Rylander |
2009 |
Leksands Simförening |
+0.96 |
139 |
2:00.36 |
+37.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 17:14:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-06 17:14:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 54, 100m Bröstsim Herrar 17 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
506 |
1:09.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Schön |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
504 |
1:09.46 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikael Söderberg |
2003 |
Upsala Simsällskap |
+0.62 |
502 |
1:09.51 |
+0.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adi Ramovic |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.59 |
494 |
1:09.89 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
430 |
1:13.19 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linus Almberg |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.77 |
219 |
1:31.64 |
+22.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Arvid Lind |
2005 |
Bollnäs Simsällskap |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 17:24:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 54, 100m Bröstsim Herrar A - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
417 |
1:13.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elliot Ekman |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.61 |
407 |
1:14.55 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aston Horn |
2007 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.65 |
379 |
1:16.33 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leo Ku-Ringström |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.67 |
343 |
1:18.90 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sixten Lindell |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
341 |
1:19.06 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nils Edberg |
2008 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
+0.72 |
302 |
1:22.38 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Axel Haglund |
2007 |
Borlänge Simsällskap |
+0.69 |
299 |
1:22.64 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liam Hjertèn |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.68 |
278 |
1:24.63 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Seved Rönnholm |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
235 |
1:29.47 |
+15.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Theo Kärrlander |
2007 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.88 |
214 |
1:32.36 |
+18.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alfred Eriksson |
2008 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.69 |
181 |
1:37.64 |
+23.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 17:24:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 54, 100m Bröstsim Herrar B - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
298 |
1:22.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tim Ku-Ringström |
2010 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.82 |
233 |
1:29.74 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felix Eriksson |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
232 |
1:29.93 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Egon Wessling |
2010 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.58 |
191 |
1:35.91 |
+13.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arvid Söderholm |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
185 |
1:36.91 |
+14.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexius Hedström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
181 |
1:37.60 |
+14.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Yu |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 17:24:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-06 17:25:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 55, 100m Bröstsim Mixed C - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Ella Ahlgren |
2011 |
Upsala Simsällskap |
-.-- |
|
1:30.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Häll |
2011 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.46 |
|
1:37.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Mankler |
2011 |
Leksands Simförening |
+0.91 |
|
2:02.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elma Skoglund |
2012 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.80 |
|
1:55.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nia Ström |
2011 |
Borlänge Simsällskap |
+1.01 |
|
1:50.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lovisa Törnros |
2012 |
Bollnäs Simsällskap |
+0.68 |
|
1:56.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Widmark |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.57 |
|
1:40.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-06 17:30:27 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 56, 100m Medley Damer Masters - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carina Andersson |
1975 |
Upsala Simsällskap |
+0.83 |
325 |
1:22.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louise Säfström |
1995 |
Gävle Simsällskap |
+0.75 |
303 |
1:24.10 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Freijd Johansson |
1985 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.80 |
278 |
1:26.50 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Margareta Rainer |
1949 |
Gävle Simsällskap |
+0.96 |
186 |
1:38.98 |
+16.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 17:34:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-06 17:34:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Palles Minne - TYR Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Bollnäs Simhall |
Arrangör: |
Bollnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 jan 2023 till den 6 jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 57, 100m Medley Herrar Masters - Final |
|
|
Sponsor: |
TYR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jon Lundqvist |
1971 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
397 |
1:07.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Rydstedt |
1996 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.75 |
379 |
1:08.09 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jesper Olsson |
1975 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
229 |
1:20.48 |
+13.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Henrik Svensk |
1975 |
Sandvikens Sim o Hoppklubb |
+0.81 |
218 |
1:21.76 |
+14.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-01-06 17:37:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-06 17:37:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|