Results for RSK International 2022
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Indledende afsnit - lørdag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Idrætscenter Midtfyn |
Arrangør |
Ringe Svømme-Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
26. nov 2022 to 27. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Herrer 12 og yngre - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik R Mortensen |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:22.72 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vitus Stæhr Bentsen |
2012 |
Swim Team Odense |
|
|
1:26.25 |
+3.53 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Trebbien |
2011 |
Swim Team Odense |
|
|
1:28.93 |
+6.21 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskar Mørk Larsen |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:38.11 |
+15.39 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Laustsen |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:40.56 |
+17.84 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Holger Vinden Understup |
2011 |
Swim Team Odense |
|
|
1:49.28 |
+26.56 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oskar Nissen |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:55.39 |
+32.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
August Baadsgaard |
2011 |
Swim Team Odense |
|
|
1:58.52 |
+35.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Magnus Hansen |
2012 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:58.85 |
+36.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Simon fentz Albrechtsen |
2011 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
async. bens i fly |
|
|
|
|
- |
|
Anton Busk-Clausen |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
brystben v. 20m |
|
|
|
|
- |
|
Milad Fahim |
2011 |
Swim Team Odense |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
1 hånd i vend. 75m |
|
|
|
|
- |
|
Thomas Olsen |
2012 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Jonathan R. S. Pedersen |
2011 |
Swim Team Odense |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Ludvig Præstholm |
2012 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 12:58:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Herrer 13-14 år - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Mygind |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:11.50 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niclas Petersen |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:13.55 |
+2.05 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hans Jakob Søltoft Jensen |
2010 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
1:16.71 |
+5.21 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asbjørn Quaade |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:19.12 |
+7.62 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lasse Wilkens Hansen |
2010 |
Svendborg Svømmeklub |
|
|
1:26.59 |
+15.09 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aksel Damsted Lund |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:26.64 |
+15.14 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victor Jørgensen |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:29.57 |
+18.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noah Andersen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:29.96 |
+18.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Otto Thuelund |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:31.49 |
+19.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anton Plauborg |
2010 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:32.50 |
+21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Valdemar Pii Walther |
2010 |
Swim Team Odense |
|
|
1:42.51 |
+31.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathias Søgård Jørgensen |
2010 |
Svendborg Svømmeklub |
|
|
1:45.02 |
+33.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Louis Stæhr Bentsen |
2010 |
Swim Team Odense |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
afslut rygsv. på mave 50m |
|
|
|
|
- |
|
Gustav Egeberg |
2009 |
Svendborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Jakob Kobbernagel |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
ej ber. v. 50m |
|
|
|
|
- |
|
Oliver Kuettel |
2009 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 12:58:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Herrer 15-16 år - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Pedersen |
2007 |
Berns Swim Team |
|
|
1:02.14 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Boris Gamishev |
2007 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:03.72 |
+1.58 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sissu Petersen |
2007 |
Berns Swim Team |
|
|
1:03.75 |
+1.61 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Sigmann Dreyer |
2007 |
Berns Swim Team |
|
|
1:04.08 |
+1.94 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Bøttiger |
2008 |
Swim Team Odense |
|
|
1:04.83 |
+2.69 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:05.12 |
+2.98 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hjalmer Lunden |
2008 |
Swim Team Odense |
|
|
1:08.63 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Besian Selaci |
2007 |
Swim Team Odense |
|
|
1:10.65 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathias Møller Nielsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:10.94 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marcus Berg |
2007 |
Svendborg Svømmeklub |
|
|
1:11.07 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marius Lundsfryd |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:11.31 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Martin Kjeldsen |
2007 |
Swim Team Odense |
|
|
1:11.72 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anders Beier |
2007 |
Swim Team Odense |
|
|
1:11.81 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kasper Kühne |
2007 |
Agerskov Ungdomsskole |
|
|
1:13.08 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Hjalte Vinther-Okholm |
2008 |
Swim Team Odense |
|
|
1:13.88 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Asbjørn Larsson |
2008 |
Svendborg Svømmeklub |
|
|
1:15.79 |
+13.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mathias Jørgensen |
2008 |
Swim Team Odense |
|
|
1:16.14 |
+14.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mads Poulsen |
2007 |
Berns Swim Team |
|
|
1:16.21 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mantas D. Ilcus |
2008 |
Svendborg Svømmeklub |
|
|
1:18.44 |
+16.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lau Lamberg |
2007 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
1:18.92 |
+16.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Noah Quistgaard |
2008 |
Swim Team Odense |
|
|
1:19.38 |
+17.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Marius Lillevang |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
1:22.83 |
+20.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Noah Vangsgård |
2007 |
Tommerup Svømme Klub |
|
|
1:24.52 |
+22.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sebastian Hald Seilen |
2008 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
1:24.66 |
+22.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Mathias Juel Pedersen |
2008 |
Svendborg Svømmeklub |
|
|
1:25.84 |
+23.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 12:58:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Medley Herrer 17 og ældre - Indledende heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luca Hertzog |
2005 |
Swim Team Odense |
|
|
1:02.30 |
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Bak Mathiasen |
2006 |
Berns Swim Team |
|
|
1:03.09 |
+0.79 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Brix Søhoel |
2006 |
Berns Swim Team |
|
|
1:05.45 |
+3.15 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silas Åkerlind |
2005 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
|
1:06.28 |
+3.98 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias Damsgaard |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
1:06.60 |
+4.30 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Jørgensen |
2004 |
Tommerup Svømme Klub |
|
|
1:07.73 |
+5.43 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
Berns Swim Team |
|
|
1:08.19 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Phillip Gram |
2006 |
Swim Team Odense |
|
|
1:09.40 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Magnus Tranekjer |
2005 |
Swim Team Odense |
|
|
1:10.36 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daniel Thilker |
2006 |
Berns Swim Team |
|
|
1:11.39 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jakob Tietgen |
2002 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
|
|
1:12.11 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mads Kristensen |
2005 |
Svendborg Svømmeklub |
|
|
1:12.15 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nikolai Kristensen |
2005 |
Agerskov Ungdomsskole |
|
|
1:12.92 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mads Schelde Jensen |
2006 |
Agerskov Ungdomsskole |
|
|
1:13.65 |
+11.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jonas Bergmann |
2006 |
Berns Swim Team |
|
|
1:14.32 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Felix Nielsen |
2006 |
Berns Swim Team |
|
|
1:14.62 |
+12.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Toke Gormsen |
2006 |
Agerskov Ungdomsskole |
|
|
1:17.09 |
+14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Tobias Holt |
2006 |
Agerskov Ungdomsskole |
|
|
1:20.54 |
+18.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Daniel Kristensen |
2006 |
Berns Swim Team |
|
|
1:25.28 |
+22.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christian Moefelt |
2006 |
Berns Swim Team |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
afslut på mave v. 50m |
|
|
|
|
- |
|
Jacob Wahl |
1991 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-11-2022 12:58:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-11-2022 12:58.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|