2024-04-18   00:56:02
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Höstsimiaden 2022, Åkersberga

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Höstsimiaden 2022, Åkersberga
Plats: Arrangör: SDF & Åkersberga
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022
Gren 1, 4x50m Frisim Damer - Final
Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
Järfälla Simsällskap lag 1 10 Järfälla Simsällskap 2:39.35
Ella Wrang 2012 AC6812 37.45 37.45
Freja Ahlén 2012 AC6212 40.33 1:17.78
Darina Smit 2012 AB2612 40.92 1:58.70
Saha Bihbodzade 2012 AI3612 40.65 2:39.35
Järfälla Simsällskap lag 2 10 Järfälla Simsällskap 3:12.36
Aura Guadad 2012 AB4012 45.03 45.03
Laura Lambrigger 2013 AA6013 49.33 1:34.36
Ingrid Fex 2014 AA3814 45.89 2:20.25
Hedvig Norell Cottino 2013 AA6413 52.11 3:12.36
Järfälla Simsällskap lag 3 10 Järfälla Simsällskap 3:34.98
Hanna Sidén 2013 AA6613 52.71 52.71
Maja Hagman 2013 AG5213 58.31 1:51.02
Charlotte Thulin 2012 AK5012 53.29 2:44.31
Lilian Valley 2013 AB6013 50.67 3:34.98
Turebergs Simklubb lag 2 10 Turebergs Simklubb 3:14.62
Jannica Höjertz 2012 AO1612 49.59 49.59
Lea Nelsén 2012 AO1212 41.37 1:30.96
Lakshmi Anjana Krithika Arveti 2012 AM3212 51.74 2:22.70
Molly Wei 2013 AI7613 51.92 3:14.62
Väsby Simsällskap lag blå 10 Väsby Simsällskap DSQ
Joline Borensjö 2014 AD1014 50.03 50.03
Millie Tidey 2014 AD0614
Lilly Blom 2012
Adele Boduljak 2014 AD1214
Väsby Simsällskap lag röd 10 Väsby Simsällskap 2:48.92
Nova Borensjö 2012 AG0812 40.65 40.65
Tilde Karlsson 2013 AJ2413 46.00 1:26.65
Cleo Tidey 2012 AF9812 38.52 2:05.17
Cassandra Edwards 2013 AB8413 43.75 2:48.92
Åkersberga Simsällskap T Lag 1 10 Åkersberga Simsällskap 2:57.43
Alva Sparf 2013 AC3813 43.90 43.90
Ebba-Li Sparre 2013 AC4013 41.64 1:25.54
Klara Jansson 2013 AC4213 46.46 2:12.00
Julia Agervald 2012 AG9812 45.43 2:57.43
Åkersberga Simsällskap T lag 2 10 Åkersberga Simsällskap 3:10.26
Wilma Sundby 2012 AL2812 41.59 41.59
Ronda Danko 2013 AD7413 50.85 1:32.44
Ellen Hoffegger 2012 AF7612 50.03 2:22.47
Julia Marten 2012 AF4012 47.79 3:10.26
Grenen officiell:  2022-12-03 09:18:15
2022-12-03 09:18:37 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden 2022, Åkersberga
Plats: Arrangör: SDF & Åkersberga
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022
Gren 2, 4x50m Frisim Herrar - Final
Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
Järfälla Simsällskap lag 1 10 Järfälla Simsällskap 2:35.41
Philip Demirian 2012 AA6112 36.55 36.55
Malte Forsberg 2012 AA5112 38.95 1:15.50
Arvid Karlqvist 2012 AA6512 40.10 1:55.60
Troj Sundberg 2012 AA8312 39.81 2:35.41
Järfälla Simsällskap lag 2 9 Järfälla Simsällskap 3:11.22
Yusuf Esenbay 2013 AA5713 43.50 43.50
Nils Hjertsson Winberg 2013 AB4513 44.45 1:27.95
Thor Nyman 2014 AA2914 50.19 2:18.14
Hugo Sahlström 2013 AC0513 53.08 3:11.22
Järfälla Simsällskap lag 3 10 Järfälla Simsällskap DSQ
Hugo Stolzenberg 2012 AB9712
Morgan Eriksson 2013 AA6113
Ludwig Larsson 2014 AA0914
Nikodemus Kahsay 2013 AA5913
Turebergs Simklubb 10 Turebergs Simklubb 3:18.92
Alex Omazic 2012 AF6712 42.79 42.79
Emilis Jakubauskas 2012 50.04 1:32.83
Rishi Gautham Kandikonda 2013 AE8513 54.18 2:27.01
Mikael Kazmins 2014 AB6314 51.91 3:18.92
Täby Sim Katterna 10 Täby Sim DNS
Victor Elander Uddhammar 2012 AD7712
Yuxi Zhu 2012 AF7912
Leo Ren 2014 AB8514
Lukas Wiberg 2013 AF5313
Väsby Simsällskap lag grön 10 Väsby Simsällskap 2:39.39
Josef Alfani 2013 AB5113 40.87 40.87
Robin Meller 2012 AE0912 42.17 1:23.04
Nathan Afoworki 2012 AE9912 38.72 2:01.76
Eneas Von Walden 2012 AF0312 37.63 2:39.39
Väsby Simsällskap lag orange 10 Väsby Simsällskap 3:15.10
Marcus Karlsson 2013 AC5713 44.12 44.12
Jonathan Lindoff 2012 AE1312 42.36 1:26.48
Dante Gavric 2013 1:02.13 2:28.61
Benke Johansson 2012 AF0112 46.49 3:15.10
Grenen officiell:  2022-12-03 09:25:28
2022-12-03 09:25:37 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden 2022, Åkersberga
Plats: Arrangör: SDF & Åkersberga
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022
Gren 3, 4x50m Medley Damer - Final
Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
Danderyd Simklubb 12 Danderyd Simklubb 2:37.17
Märta Samuelson 2011 AP2811 +0.74 44.94 44.94
Louise Engström 2010 AV4210 38.20 1:23.14
Astrid Lerne 2010 AQ0210 37.03 2:00.17
Caroline Asplund 2011 AP2411 37.00 2:37.17
Girl Power 12 Solna Sundbyberg SS 04 3:04.59
Tuva Wallner 2010 AN5610 +0.84 40.03 40.03
Ebba Färnqvist 2011 AD9411 50.93 1:30.96
Maria Grigoriadou 2010 BB7610 54.90 2:25.86
Petra Hammes 2011 AD9611 38.73 3:04.59
Järfälla Simsällskap lag 1 12 Järfälla Simsällskap DSQ
Agnes Elmquist 2011 AA3211 +0.88
Freja Kroll Hallin 2010 AA2410
Ella Lind 2010 AA1410
Leah Demirian 2011 AA0611
Järfälla Simsällskap lag 2 12 Järfälla Simsällskap 2:56.89
Tilde Hellebro 2010 AA1610 +0.80 47.56 47.56
Dilvin Altuntas 2010 AE1010 48.52 1:36.08
Inés Mitteau-ryr 2011 AB2611 42.05 2:18.13
Leia Sandell 2011 AB0611 38.76 2:56.89
Järfälla Simsällskap lag 3 12 Järfälla Simsällskap 3:15.19
Tilde Hall 2010 AB2810 +0.78 52.61 52.61
Lourdes Shaya 2011 AD6411 52.09 1:44.70
Robina Bahi 2010 AB8610 45.71 2:30.41
Alexie Sjölin 2010 AF9610 44.78 3:15.19
Norrtälje Simklubb 12 Norrtälje Simklubb 2:52.69
Tyra Söderman 2010 AX2410 +0.78 43.98 43.98
Moa Pettersson Westergren 2010 AX2210 47.62 1:31.60
Nilla Nirling 2010 AM0810 40.76 2:12.36
Alina Wrangel 2011 AO4611 40.33 2:52.69
Power Puff Pinglorna 12 Solna Sundbyberg SS 04 2:55.27
Sofie Arnö 2011 AD9011 +0.71 43.68 43.68
Tina Zhang Karlsson 2010 BB4010 50.38 1:34.06
Liyonie Withana 2010 AR0210 43.82 2:17.88
Sigrid Bray 2011 AU3011 37.39 2:55.27
Turebergs Simklubb lag 2 12 Turebergs Simklubb 3:01.30
Julia Steene 2010 AL0410 +0.62 43.23 43.23
Inara Lamb 2011 AP4011 53.61 1:36.84
Alice Johansson Estmer 2011 AL7011 45.39 2:22.23
Saga Nordlander 2011 AL6411 39.07 3:01.30
Täby Sim Hamstrarna 12 Täby Sim 2:52.00
Kerstin Lundström 2011 AE9211 +0.93 49.47 49.47
Tilly Bäckgren 2010 AU2610 46.10 1:35.57
Kerstin Aronsson 2010 AP8010 40.04 2:15.61
Alicia Ariamard 2010 AP7810 36.39 2:52.00
Täby Sim Kaninerna 12 Täby Sim DSQ
Linnea Falkare 2010 AR7410 +0.92 38.46 38.46
Maria Bebenek 2010 AE0410
Caroline Hermansson 2010 AP7010
Olivia Lamberstam 2010 AP7210
Täby Sim Marsvinen 12 Täby Sim DSQ
Ella Edhäll 2010 AP7610 +0.66 44.48 44.48
Teodora Pop-Comanici 2010 AY7810 45.43 1:29.91
Hedvig Flossing 2010 AJ8810
Emily Hedlund 2011 AG8011
Väsby Simsällskap lag lejonen 12 Väsby Simsällskap 2:20.28
Claire Luo 2010 AM4810 +0.65 36.07 36.07
Selena Afoworki 2010 AN0610 40.93 1:17.00
Nathalie Falk 2010 AJ1410 31.90 1:48.90
Stina Fleck 2010 AF1410 31.38 2:20.28
Väsby Simsällskap lag pantrar 12 Väsby Simsällskap 2:30.63
Elin Bengtsson 2011 AL5811 +0.73 37.58 37.58
Rebecka Almroth 2010 AV0410 43.60 1:21.18
Tilde Ekman 2010 AU9810 36.29 1:57.47
Linn Bengtsson 2010 AV0610 33.16 2:30.63
Väsby Simsällskap lag tigrarna 12 Väsby Simsällskap 2:25.63
Nefeli Antoniou 2010 AE5610 +0.69 38.77 38.77
Lina Alfani 2011 AB5411 40.19 1:18.96
Julienne Falk 2011 AC0611 34.89 1:53.85
Ida Renholm 2010 AF1610 31.78 2:25.63
Åkersberga Simsällskap 12 Åkersberga Simsällskap 2:45.19
Nellie Eiving 2011 AP3011 +0.88 40.07 40.07
Kristina Tylets 2010 AB3210 39.55 1:19.62
Moa Sparf 2010 AA6610 39.93 1:59.55
Isadora Broberg 2011 45.64 2:45.19
Grenen officiell:  2022-12-03 09:44:45
2022-12-03 09:44:54 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden 2022, Åkersberga
Plats: Arrangör: SDF & Åkersberga
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022
Gren 4, 4x50m Medley Herrar - Final
Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
Blixten Mcqueen 12 Solna Sundbyberg SS 04 2:21.57
Valter Kinander 2010 AK9910 +0.68 35.93 35.93
Oscar Walfridsson 2010 AF1310 37.63 1:13.56
Noé Wikström 2011 AC4111 35.16 1:48.72
Joel Köhn 2010 AL0110 32.85 2:21.57
Danderyd Simklubb 12 Danderyd Simklubb 2:27.14
Joshua myrnäs 2010 AI3110 +0.66 40.32 40.32
Noah Concilio Hansson 2010 AP6510 39.99 1:20.31
Cesar Önnesjö 2010 AM4710 33.60 1:53.91
Leonard Burström 2010 AP6310 33.23 2:27.14
Järfälla Simsällskap lag 1 12 Järfälla Simsällskap 2:40.12
Ludwig Mäler 2011 AA7311 +0.80 41.38 41.38
Lukas Bäcklund 2010 AA9710 40.79 1:22.17
David Nyman 2010 AB1510 42.64 2:04.81
Mikail Esenbay 2010 AC9710 35.31 2:40.12
Täby Sim Sköldpaddorna 12 Täby Sim 2:24.53
Tage Carlén 2010 AF0310 +0.73 39.54 39.54
Cian Lilliesköld 2010 AK4110 41.56 1:21.10
Maximilliam Hamilton 2010 AK4710 32.82 1:53.92
Ludvig Fredholm 2010 AI8910 30.61 2:24.53
Väsby Simsällskap lag pantrar 12 Väsby Simsällskap 2:13.62
Axel Svahn 2010 AN9110 +0.65 31.49 31.49
Elton Rosén 2010 AA8310 37.72 1:09.21
Jesselton von Walden 2010 AD0910 32.88 1:42.09
Bosse Johansson 2010 AB8310 31.53 2:13.62
Grenen officiell:  2022-12-03 09:45:25
2022-12-03 09:45:29 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden 2022, Åkersberga
Plats: Arrangör: SDF & Åkersberga
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022
Gren 5, 50m Ryggsim Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Julia Agervald 2012 Åkersberga Simsällskap +0.57 50.53
Freja Ahlén 2012 Järfälla Simsällskap +0.80 44.30
Lakshmi Anjana Krithika Arveti 2012 Turebergs Simklubb +0.93 58.32
Emma Bergfors 2015 Järfälla Simsällskap +0.94 1:15.77
Saha Bihbodzade 2012 Järfälla Simsällskap +0.94 51.85
Lilly Blom 2012 Väsby Simsällskap +0.87 1:00.86
Adele Boduljak 2014 Väsby Simsällskap +0.66 1:07.29
Joline Borensjö 2014 Väsby Simsällskap +0.56 1:00.23
Nova Borensjö 2012 Väsby Simsällskap +0.75 47.03
Vera Brickner 2012 Turebergs Simklubb +0.88 46.01
Julia Chmielewski 2014 Järfälla Simsällskap +0.75 1:02.88
Ronda Danko 2013 Åkersberga Simsällskap +0.74 52.38
Cassandra Edwards 2013 Väsby Simsällskap +0.83 48.13
Ingrid Fex 2014 Järfälla Simsällskap +0.51 54.53
Alice Gauffin 2012 Solna Sundbyberg SS 04 +0.97 51.34
Tess Gjervaldsaeter 2014 Väsby Simsällskap +0.78 DSQ
Aura Guadad 2012 Järfälla Simsällskap +0.73 56.55
Maja Hagman 2013 Järfälla Simsällskap +0.84 1:02.84
Jannica Höjertz 2012 Turebergs Simklubb +0.89 53.27
Elise Jägemar 2014 Väsby Simsällskap +0.62 1:07.11
Leia Karlsson 2013 Väsby Simsällskap +0.76 1:08.32
Tilde Karlsson 2013 Väsby Simsällskap +0.87 57.28
Rebecca Klinga 2013 Täby Sim +0.76 51.98
Laura Lambrigger 2013 Järfälla Simsällskap +0.72 52.50
Kitty Law 2012 Täby Sim DNS
Tilda Malmberg 2012 Täby Sim +0.56 53.22
Alina Marmol 2012 Åkersberga Simsällskap DNS
Julia Marten 2012 Åkersberga Simsällskap +0.71 55.68
Hedda Mühlenbock 2014 Järfälla Simsällskap +0.79 1:03.28
Lea Nelsén 2012 Turebergs Simklubb +0.76 57.09
Nova Nirling 2012 Norrtälje Simklubb +0.72 51.44
Hedvig Norell Cottino 2013 Järfälla Simsällskap +0.92 DSQ
Ida Reinius 2013 Täby Sim DNS
Clara Richardson 2012 Åkersberga Simsällskap +0.86 52.90
Hanna Sidén 2013 Järfälla Simsällskap +0.64 DSQ
Sally Sjökvist 2013 Järfälla Simsällskap +0.84 1:03.61
Darina Smit 2012 Järfälla Simsällskap +0.84 47.26
Alva Sparf 2013 Åkersberga Simsällskap +0.66 51.12
Ebba-Li Sparre 2013 Åkersberga Simsällskap +0.79 49.11
Wilma Sundby 2012 Åkersberga Simsällskap +0.82 51.53
Charlotte Thulin 2012 Järfälla Simsällskap +0.68 DSQ
Cleo Tidey 2012 Väsby Simsällskap +0.78 48.15
Millie Tidey 2014 Väsby Simsällskap +0.77 58.38
Astrid Värna 2012 Solna Sundbyberg SS 04 +0.74 47.69
Molly Wei 2013 Turebergs Simklubb +0.91 59.30
Ella Wrang 2012 Järfälla Simsällskap +0.98 43.30
Linnea Wångerud 2012 Norrtälje Simklubb +0.69 53.48
2022-12-03 10:08:58 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden 2022, Åkersberga
Plats: Arrangör: SDF & Åkersberga
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Nathan Afoworki 2012 Väsby Simsällskap +0.68 47.62
Josef Alfani 2013 Väsby Simsällskap +0.56 46.39
Elias Atterbom 2014 Järfälla Simsällskap +0.68 DSQ
Ermuun Baatarkhuu 2013 Väsby Simsällskap +0.73 DSQ
Philip Demirian 2012 Järfälla Simsällskap +0.69 43.21
Victor Elander Uddhammar 2012 Täby Sim +0.78 51.24
Oskar Eriksson 2014 Väsby Simsällskap +0.75 DSQ
Yusuf Esenbay 2013 Järfälla Simsällskap +0.89 52.98
Malte Forsberg 2012 Järfälla Simsällskap +0.97 47.65
Rishi Gautham Kandikonda 2013 Turebergs Simklubb +0.76 DSQ
Sixten Grönberg 2014 Järfälla Simsällskap +0.89 DSQ
Nils Hjertsson Winberg 2013 Järfälla Simsällskap +0.69 55.06
Mio Håkansson 2013 Turebergs Simklubb +0.62 54.23
Benke Johansson 2012 Väsby Simsällskap +0.90 49.45
Arvid Karlqvist 2012 Järfälla Simsällskap +0.96 47.37
Marcus Karlsson 2013 Väsby Simsällskap +0.79 DSQ
Thorin Kaur 2012 Norrtälje Simklubb +0.69 44.24
Mikael Kazmins 2014 Turebergs Simklubb +0.26 DSQ
Ludwig Larsson 2014 Järfälla Simsällskap +0.79 1:05.74
Jonathan Lindoff 2012 Väsby Simsällskap +0.82 50.59
Axel Lingman 2012 Solna Sundbyberg SS 04 +0.23 51.97
Sebastian Löhr 2012 Åkersberga Simsällskap +0.71 1:03.86
Robin Meller 2012 Väsby Simsällskap +0.61 46.95
Arihant Mukherjee 2012 Turebergs Simklubb +0.62 DSQ
Thor Nyman 2014 Järfälla Simsällskap +0.77 DSQ
Alex Omazic 2012 Turebergs Simklubb +0.93 51.79
Leo Ren 2014 Täby Sim +0.58 51.04
Elias Roos 2012 Danderyd Simklubb +0.62 48.65
Hugo Sahlström 2013 Järfälla Simsällskap 1:05.87
Uno Sandqvist 2012 Solna Sundbyberg SS 04 +0.61 46.11
Robert Sprogis 2012 Åkersberga Simsällskap +0.77 DSQ
Hugo Stolzenberg 2012 Järfälla Simsällskap +0.74 1:00.49
Troj Sundberg 2012 Järfälla Simsällskap +0.82 46.55
Alexander Szczep 2012 Åkersberga Simsällskap +0.61 DSQ
Sebastian Szczep 2013 Åkersberga Simsällskap +0.81 DSQ
Sina Tabatabaei 2012 Järfälla Simsällskap +0.96 DSQ
Gergoriy Tretyak 2012 Täby Sim +0.66 DSQ
Eneas Von Walden 2012 Väsby Simsällskap +0.81 47.71
Lukas Wiberg 2013 Täby Sim +0.81 DSQ
Haoyan Yu 2012 Täby Sim +0.65 55.77
Yuxi Zhu 2012 Täby Sim DNS
2022-12-03 10:32:01 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden 2022, Åkersberga
Plats: Arrangör: SDF & Åkersberga
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022
Gren 7, 50m Ryggsim Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Isabelle Ahlberg 2011 Norrtälje Simklubb +0.78 56.02
Wilma Alén 2011 Solna Sundbyberg SS 04 +0.91 DSQ
Lina Alfani 2011 Väsby Simsällskap +0.61 38.22
Sofie Arnö 2011 Solna Sundbyberg SS 04 +0.78 45.58
Caroline Asplund 2011 Danderyd Simklubb +0.72 47.71
Nora Baraka 2011 Täby Sim +0.88 52.54
Elin Bengtsson 2011 Väsby Simsällskap +0.69 38.15
Tillie Bloom 2011 Järfälla Simsällskap +0.59 53.10
Sigrid Bray 2011 Solna Sundbyberg SS 04 +0.82 45.45
Leah Demirian 2011 Järfälla Simsällskap +0.65 39.30
Nellie Eiving 2011 Åkersberga Simsällskap +0.94 40.88
Agnes Elmquist 2011 Järfälla Simsällskap 36.95
Julienne Falk 2011 Väsby Simsällskap +0.69 38.52
Ebba Färnqvist 2011 Solna Sundbyberg SS 04 +0.72 49.99
Mindra Haglund Åhlqvist 2011 Järfälla Simsällskap +0.85 46.60
Petra Hammes 2011 Solna Sundbyberg SS 04 +0.91 45.78
Emily Hedlund 2011 Täby Sim +0.68 38.23
Märta Heneryd 2011 Täby Sim +0.87 49.90
Lina Ibrahim 2011 Järfälla Simsällskap +0.80 52.57
Meya Jansson 2011 Norrtälje Simklubb +0.75 47.15
Alice Johansson Estmer 2011 Turebergs Simklubb DNS
Inara Lamb 2011 Turebergs Simklubb +0.90 49.92
Kerstin Lundström 2011 Täby Sim +0.97 50.27
Astrid Lyberg 2011 Danderyd Simklubb +0.73 51.88
Inés Mitteau-ryr 2011 Järfälla Simsällskap +0.69 40.59
Saga Nordlander 2011 Turebergs Simklubb +0.86 44.40
Iveel Ochirbat 2011 Väsby Simsällskap +0.74 47.47
Mia Ristevska 2011 Täby Sim +0.89 50.55
Märta Samuelson 2011 Danderyd Simklubb +0.77 45.98
Leia Sandell 2011 Järfälla Simsällskap +0.88 45.36
Lourdes Shaya 2011 Järfälla Simsällskap +0.82 49.25
Sophia Strand 2011 Danderyd Simklubb +0.63 47.91
Sigrid von Seth 2011 Åkersberga Simsällskap +0.45 44.92
Wilma Wallin 2011 Järfälla Simsällskap DNS
Alina Wrangel 2011 Norrtälje Simklubb +0.95 52.43
2022-12-03 10:44:26 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden 2022, Åkersberga
Plats: Arrangör: SDF & Åkersberga
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Yngve Blixt 2011 Järfälla Simsällskap +0.84 44.33
Alexander Clason 2011 Täby Sim +0.82 39.27
Mats Dijkstra 2011 Danderyd Simklubb +0.86 40.11
Anton Eriksson 2011 Väsby Simsällskap +0.73 41.46
Oskar Eriksson 2011 Åkersberga Simsällskap +0.83 50.57
Einar Eskilsson Frank 2011 Danderyd Simklubb +0.57 41.12
Philip Frisk Garcia 2011 Väsby Simsällskap +0.84 47.96
Rami Ghanem 2011 Norrtälje Simklubb +0.77 45.44
Alexander hildebrand 2011 Turebergs Simklubb DNS
Eddie Johansson 2011 Solna Sundbyberg SS 04 +0.63 40.32
Hugo Johansson 2011 Solna Sundbyberg SS 04 +0.70 45.89
Arnel Kaur 2011 Norrtälje Simklubb +0.70 44.96
Joel Myrnäs 2011 Danderyd Simklubb +0.81 45.90
Carl Månsson 2011 Järfälla Simsällskap +0.99 48.68
Ludwig Mäler 2011 Järfälla Simsällskap +0.76 41.34
Birger Säker 2011 Danderyd Simklubb DNS
Erik Wei 2011 Turebergs Simklubb DNS
Noé Wikström 2011 Solna Sundbyberg SS 04 +0.64 41.20
Morgan Zetterlund 2011 Åkersberga Simsällskap +0.54 DSQ
2022-12-03 10:48:42 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden 2022, Åkersberga
Plats: Arrangör: SDF & Åkersberga
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022
Gren 9, 100m Bröstsim Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Selena Afoworki 2010 Väsby Simsällskap 1:31.05
50m: 42.29
100m: 1:31.05
(48.76)
Rebecka Almroth 2010 Väsby Simsällskap DSQ
Dilvin Altuntas 2010 Järfälla Simsällskap 1:44.04
50m: 48.63
100m: 1:44.04
(55.41)
Nefeli Antoniou 2010 Väsby Simsällskap 1:39.11
50m: 46.83
100m: 1:39.11
(52.28)
Alicia Ariamard 2010 Täby Sim 1:57.18
50m: 53.83
100m: 1:57.18
(1:03.35)
Kerstin Aronsson 2010 Täby Sim DSQ
Robina Bahi 2010 Järfälla Simsällskap DSQ
Maria Bebenek 2010 Täby Sim 1:26.62
50m: 40.77
100m: 1:26.62
(45.85)
Linn Bengtsson 2010 Väsby Simsällskap DSQ
Ebba Bergtass 2010 Turebergs Simklubb DSQ
Sara Bitskinashvili 2010 Väsby Simsällskap DNS
Tilly Bäckgren 2010 Täby Sim DSQ
Ella Edhäll 2010 Täby Sim DSQ
Tilde Ekman 2010 Väsby Simsällskap 1:40.82
50m: 48.37
100m: 1:40.82
(52.45)
Louise Engström 2010 Danderyd Simklubb 1:25.86
50m: 39.30
100m: 1:25.86
(46.56)
Nathalie Falk 2010 Väsby Simsällskap 1:31.56
50m: 43.05
100m: 1:31.56
(48.51)
Linnea Falkare 2010 Täby Sim 1:37.81
50m: 46.31
100m: 1:37.81
(51.50)
Nadia Firouzi 2010 Järfälla Simsällskap 2:05.84
50m: 57.25
100m: 2:05.84
(1:08.59)
Stina Fleck 2010 Väsby Simsällskap DSQ
Hedvig Flossing 2010 Täby Sim 1:39.83
50m: 47.92
100m: 1:39.83
(51.91)
Molly Green 2010 Solna Sundbyberg SS 04 DNS
Maria Grigoriadou 2010 Solna Sundbyberg SS 04 1:49.50
50m: 50.89
100m: 1:49.50
(58.61)
Tilde Hall 2010 Järfälla Simsällskap 2:00.46
50m: 54.83
100m: 2:00.46
(1:05.63)
Tilde Hellebro 2010 Järfälla Simsällskap 1:47.35
50m: 49.45
100m: 1:47.35
(57.90)
Caroline Hermansson 2010 Täby Sim 1:41.36
50m: 48.50
100m: 1:41.36
(52.86)
Freja Kroll Hallin 2010 Järfälla Simsällskap 1:26.63
50m: 41.65
100m: 1:26.63
(44.98)
Olivia Lamberstam 2010 Täby Sim 1:46.78
50m: 49.65
100m: 1:46.78
(57.13)
Ella Lind 2010 Järfälla Simsällskap 1:30.45
50m: 42.46
100m: 1:30.45
(47.99)
Meja Lindbäck 2010 Turebergs Simklubb 1:42.23
50m: 47.35
100m: 1:42.23
(54.88)
Claire Luo 2010 Väsby Simsällskap 1:36.50
50m: 45.11
100m: 1:36.50
(51.39)
Akina Sehasa Meddegoda Ged 2010 Täby Sim 1:50.34
50m: 52.11
100m: 1:50.34
(58.23)
Wilma Möllerberg Niska 2010 Väsby Simsällskap 1:38.81
50m: 46.55
100m: 1:38.81
(52.26)
Nilla Nirling 2010 Norrtälje Simklubb 1:33.47
50m: 44.35
100m: 1:33.47
(49.12)
Moa Pettersson Westergren 2010 Norrtälje Simklubb 1:41.78
50m: 48.46
100m: 1:41.78
(53.32)
Teodora Pop-Comanici 2010 Täby Sim 1:43.01
50m: 48.33
100m: 1:43.01
(54.68)
Ida Renholm 2010 Väsby Simsällskap 1:29.26
50m: 42.07
100m: 1:29.26
(47.19)
Alexie Sjölin 2010 Järfälla Simsällskap 1:58.49
50m: 54.39
100m: 1:58.49
(1:04.10)
Julia Steene 2010 Turebergs Simklubb 1:55.04
50m: 52.73
100m: 1:55.04
(1:02.31)
Tyra Söderman 2010 Norrtälje Simklubb 1:47.30
50m: 51.27
100m: 1:47.30
(56.03)
Kristina Tylets 2010 Åkersberga Simsällskap 1:24.48
50m: 39.47
100m: 1:24.48
(45.01)
Liyonie Withana 2010 Solna Sundbyberg SS 04 1:45.64
50m: 50.34
100m: 1:45.64
(55.30)
Tina Zhang Karlsson 2010 Solna Sundbyberg SS 04 1:53.26
50m: 52.07
100m: 1:53.26
(1:01.19)
Selma Ånöstam 2010 Väsby Simsällskap 1:43.13
50m: 47.67
100m: 1:43.13
(55.46)
2022-12-03 11:13:22 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden 2022, Åkersberga
Plats: Arrangör: SDF & Åkersberga
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Alexander Andrason 2010 Solna Sundbyberg SS 04 1:28.08
50m: 41.39
100m: 1:28.08
(46.69)
Leonard Burström 2010 Danderyd Simklubb 1:41.48
50m: 46.69
100m: 1:41.48
(54.79)
Lukas Bäcklund 2010 Järfälla Simsällskap DSQ
Tage Carlén 2010 Täby Sim 1:36.69
50m: 44.63
100m: 1:36.69
(52.06)
Noah Concilio Hansson 2010 Danderyd Simklubb DSQ
Mikail Esenbay 2010 Järfälla Simsällskap 1:47.61
50m: 50.17
100m: 1:47.61
(57.44)
Ludvig Fredholm 2010 Täby Sim 1:36.18
50m: 47.20
100m: 1:36.18
(48.98)
Maximilliam Hamilton 2010 Täby Sim 1:32.77
50m: 43.41
100m: 1:32.77
(49.36)
Bosse Johansson 2010 Väsby Simsällskap 1:30.71
50m: 42.05
100m: 1:30.71
(48.66)
Bamse Karjanmaa 2010 Täby Sim DSQ
Joel Köhn 2010 Solna Sundbyberg SS 04 1:39.95
50m: 47.47
100m: 1:39.95
(52.48)
Cian Lilliesköld 2010 Täby Sim 1:32.22
50m: 43.80
100m: 1:32.22
(48.42)
Joshua myrnäs 2010 Danderyd Simklubb 1:41.68
50m: 47.71
100m: 1:41.68
(53.97)
David Nyman 2010 Järfälla Simsällskap 1:43.22
50m: 48.73
100m: 1:43.22
(54.49)
Anand Ochirbat 2010 Väsby Simsällskap DSQ
Joel Regnander 2010 Turebergs Simklubb 1:50.64
50m: 51.32
100m: 1:50.64
(59.32)
Elton Rosén 2010 Väsby Simsällskap 1:22.54
50m: 39.19
100m: 1:22.54
(43.35)
Levi Salamon 2010 Danderyd Simklubb 1:40.06
50m: 46.86
100m: 1:40.06
(53.20)
Max Shatkus 2010 Solna Sundbyberg SS 04 1:57.36
50m: 55.41
100m: 1:57.36
(1:01.95)
Axel Svahn 2010 Väsby Simsällskap 1:24.80
50m: 40.20
100m: 1:24.80
(44.60)
Oliver Svedin 2010 Väsby Simsällskap 1:41.96
50m: 48.51
100m: 1:41.96
(53.45)
Jesselton von Walden 2010 Väsby Simsällskap 1:27.89
50m: 41.36
100m: 1:27.89
(46.53)
Oscar Walfridsson 2010 Solna Sundbyberg SS 04 1:23.82
50m: 39.55
100m: 1:23.82
(44.27)
Alexander Wettle 2010 Täby Sim 1:42.11
50m: 47.92
100m: 1:42.11
(54.19)
Cesar Önnesjö 2010 Danderyd Simklubb 1:29.97
50m: 42.37
100m: 1:29.97
(47.60)
2022-12-03 11:28:50 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden 2022, Åkersberga
Plats: Arrangör: SDF & Åkersberga
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022
Gren 11, 50m Bröstsim Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Julia Agervald 2012 Åkersberga Simsällskap 55.93
Freja Ahlén 2012 Järfälla Simsällskap 50.95
Lakshmi Anjana Krithika Arveti 2012 Turebergs Simklubb 1:04.00
Saha Bihbodzade 2012 Järfälla Simsällskap 56.45
Lilly Blom 2012 Väsby Simsällskap 1:06.69
Adele Boduljak 2014 Väsby Simsällskap 1:14.07
Nova Borensjö 2012 Väsby Simsällskap 52.01
Vera Brickner 2012 Turebergs Simklubb 51.80
Nellie Donoso Hammar 2012 Danderyd Simklubb 52.37
Cassandra Edwards 2013 Väsby Simsällskap 54.48
Ingrid Fex 2014 Järfälla Simsällskap 59.97
Alice Gauffin 2012 Solna Sundbyberg SS 04 DSQ
Tess Gjervaldsaeter 2014 Väsby Simsällskap DSQ
Maja Hagman 2013 Järfälla Simsällskap 1:02.98
Ellen Hoffegger 2012 Åkersberga Simsällskap 54.16
Jannica Höjertz 2012 Turebergs Simklubb 55.20
Elise Jägemar 2014 Väsby Simsällskap 1:22.62
Leia Karlsson 2013 Väsby Simsällskap DSQ
Tilde Karlsson 2013 Väsby Simsällskap DSQ
Rebecca Klinga 2013 Täby Sim 56.00
Laura Lambrigger 2013 Järfälla Simsällskap DSQ
Kitty Law 2012 Täby Sim DNS
Tilda Malmberg 2012 Täby Sim 55.22
Julia Marten 2012 Åkersberga Simsällskap DSQ
Lea Nelsén 2012 Turebergs Simklubb 56.50
Nova Nirling 2012 Norrtälje Simklubb 52.97
Hedvig Norell Cottino 2013 Järfälla Simsällskap 59.06
Hanna Sidén 2013 Järfälla Simsällskap 1:09.72
Darina Smit 2012 Järfälla Simsällskap 53.77
Alva Sparf 2013 Åkersberga Simsällskap 1:00.67
Ebba-Li Sparre 2013 Åkersberga Simsällskap 56.88
Wilma Sundby 2012 Åkersberga Simsällskap 50.75
Charlotte Thulin 2012 Järfälla Simsällskap 57.83
Cleo Tidey 2012 Väsby Simsällskap 54.76
Millie Tidey 2014 Väsby Simsällskap DSQ
Lilian Valley 2013 Järfälla Simsällskap 1:01.63
Molly Wei 2013 Turebergs Simklubb 1:00.99
Ella Wrang 2012 Järfälla Simsällskap 46.02
Linnea Wångerud 2012 Norrtälje Simklubb 57.76
2022-12-03 11:41:11 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden 2022, Åkersberga
Plats: Arrangör: SDF & Åkersberga
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022
Gren 12, 50m Bröstsim Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Frank Aaltonen 2013 Väsby Simsällskap 1:01.93
Josef Alfani 2013 Väsby Simsällskap 55.54
Ermuun Baatarkhuu 2013 Väsby Simsällskap 1:07.54
Philip Demirian 2012 Järfälla Simsällskap 48.10
Victor Elander Uddhammar 2012 Täby Sim 59.21
Morgan Eriksson 2013 Järfälla Simsällskap 1:02.14
Oskar Eriksson 2014 Väsby Simsällskap DSQ
Yusuf Esenbay 2013 Järfälla Simsällskap 56.46
Malte Forsberg 2012 Järfälla Simsällskap 51.17
Rishi Gautham Kandikonda 2013 Turebergs Simklubb DSQ
Dante Gavric 2013 Väsby Simsällskap 59.69
Oliver Glycerio Balleste 2012 Järfälla Simsällskap 1:04.00
Nils Hjertsson Winberg 2013 Järfälla Simsällskap 53.26
Mio Håkansson 2013 Turebergs Simklubb DSQ
Emilis Jakubauskas 2012 Turebergs Simklubb 1:00.42
Benke Johansson 2012 Väsby Simsällskap 51.15
Oskar Johansson Estmer 2013 Turebergs Simklubb DSQ
Pheemchana Kaewthep 2013 Åkersberga Simsällskap 58.80
Nikodemus Kahsay 2013 Järfälla Simsällskap 58.88
Arvid Karlqvist 2012 Järfälla Simsällskap 55.89
Marcus Karlsson 2013 Väsby Simsällskap 58.70
Thorin Kaur 2012 Norrtälje Simklubb 50.80
Mikael Kazmins 2014 Turebergs Simklubb DSQ
Ludwig Larsson 2014 Järfälla Simsällskap DSQ
Jonathan Lindoff 2012 Väsby Simsällskap 58.36
Axel Lingman 2012 Solna Sundbyberg SS 04 DSQ
Sebastian Löhr 2012 Åkersberga Simsällskap DSQ
Jonathan Marten 2014 Åkersberga Simsällskap DSQ
Robin Meller 2012 Väsby Simsällskap 58.62
Arihant Mukherjee 2012 Turebergs Simklubb DSQ
Leo Ren 2014 Täby Sim 59.70
Hugo Sahlström 2013 Järfälla Simsällskap DSQ
Uno Sandqvist 2012 Solna Sundbyberg SS 04 DSQ
Robert Sprogis 2012 Åkersberga Simsällskap DSQ
Troj Sundberg 2012 Järfälla Simsällskap 55.01
Alexander Szczep 2012 Åkersberga Simsällskap DSQ
Sebastian Szczep 2013 Åkersberga Simsällskap DSQ
Sina Tabatabaei 2012 Järfälla Simsällskap 1:03.14
Gergoriy Tretyak 2012 Täby Sim 57.93
Eneas Von Walden 2012 Väsby Simsällskap 47.80
Lukas Wiberg 2013 Täby Sim 58.45
Haoyan Yu 2012 Täby Sim DSQ
Yuxi Zhu 2012 Täby Sim DNS
Maxwell Zolin 2012 Åkersberga Simsällskap DNS
2022-12-03 11:59:55 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden 2022, Åkersberga
Plats: Arrangör: SDF & Åkersberga
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022
Gren 13, 4x50m Medley Damer - Final
Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
Järfälla Simsällskap lag 1 10 Järfälla Simsällskap 2:59.45
Freja Ahlén 2012 AC6212 +0.84 43.59 43.59
Darina Smit 2012 AB2612 52.35 1:35.94
Ella Wrang 2012 AC6812 41.12 2:17.06
Saha Bihbodzade 2012 AI3612 42.39 2:59.45
Väsby Simsällskap superstars 10 Väsby Simsällskap 3:11.81
Cleo Tidey 2012 AF9812 +0.71 47.48 47.48
Nova Borensjö 2012 AG0812 51.82 1:39.30
Cassandra Edwards 2013 AB8413 45.43 2:24.73
Millie Tidey 2014 AD0614 47.08 3:11.81
Åkersberga Simsällskap 10 Åkersberga Simsällskap DSQ
Alva Sparf 2013 AC3813 +0.68 50.86 50.86
Julia Agervald 2012 AG9812 54.17 1:45.03
Isabelle Remming 2012 AF7812 1:02.25 2:47.28
Wilma Sundby 2012 AL2812
Grenen officiell:  2022-12-03 16:07:08
2022-12-03 16:07:49 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap
Document
Resultat
Höstsimiaden 2022, Åkersberga
Plats: Arrangör: SDF & Åkersberga
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022
Gren 14, 4x50m Medley Herrar - Final
Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
Järfälla Simsällskap lag 1 10 Järfälla Simsällskap 2:58.87
Arvid Karlqvist 2012 AA6512 +0.88 47.21 47.21
Malte Forsberg 2012 AA5112 49.04 1:36.25
Philip Demirian 2012 AA6112 42.34 2:18.59
Troj Sundberg 2012 AA8312 40.28 2:58.87
Väsby Simsällskap raketer 10 Väsby Simsällskap 3:01.23
Robin Meller 2012 AE0912 +0.57 46.98 46.98
Joris Vanlandewyck 2012 AE1112