2024-04-18   00:49:26
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Höstsimiaden 2022, Åkersberga

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass1

Document
Resultat
Höstsimiaden 2022, Åkersberga
Plats: Arrangör: SDF & Åkersberga
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 3 dec 2022 till den 4 dec 2022
Gren 9, 100m Bröstsim Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Selena Afoworki 2010 Väsby Simsällskap 1:31.05
50m: 42.29
100m: 1:31.05
(48.76)
Rebecka Almroth 2010 Väsby Simsällskap DSQ
Dilvin Altuntas 2010 Järfälla Simsällskap 1:44.04
50m: 48.63
100m: 1:44.04
(55.41)
Nefeli Antoniou 2010 Väsby Simsällskap 1:39.11
50m: 46.83
100m: 1:39.11
(52.28)
Alicia Ariamard 2010 Täby Sim 1:57.18
50m: 53.83
100m: 1:57.18
(1:03.35)
Kerstin Aronsson 2010 Täby Sim DSQ
Robina Bahi 2010 Järfälla Simsällskap DSQ
Maria Bebenek 2010 Täby Sim 1:26.62
50m: 40.77
100m: 1:26.62
(45.85)
Linn Bengtsson 2010 Väsby Simsällskap DSQ
Ebba Bergtass 2010 Turebergs Simklubb DSQ
Sara Bitskinashvili 2010 Väsby Simsällskap DNS
Tilly Bäckgren 2010 Täby Sim DSQ
Ella Edhäll 2010 Täby Sim DSQ
Tilde Ekman 2010 Väsby Simsällskap 1:40.82
50m: 48.37
100m: 1:40.82
(52.45)
Louise Engström 2010 Danderyd Simklubb 1:25.86
50m: 39.30
100m: 1:25.86
(46.56)
Nathalie Falk 2010 Väsby Simsällskap 1:31.56
50m: 43.05
100m: 1:31.56
(48.51)
Linnea Falkare 2010 Täby Sim 1:37.81
50m: 46.31
100m: 1:37.81
(51.50)
Nadia Firouzi 2010 Järfälla Simsällskap 2:05.84
50m: 57.25
100m: 2:05.84
(1:08.59)
Stina Fleck 2010 Väsby Simsällskap DSQ
Hedvig Flossing 2010 Täby Sim 1:39.83
50m: 47.92
100m: 1:39.83
(51.91)
Molly Green 2010 Solna Sundbyberg SS 04 DNS
Maria Grigoriadou 2010 Solna Sundbyberg SS 04 1:49.50
50m: 50.89
100m: 1:49.50
(58.61)
Tilde Hall 2010 Järfälla Simsällskap 2:00.46
50m: 54.83
100m: 2:00.46
(1:05.63)
Tilde Hellebro 2010 Järfälla Simsällskap 1:47.35
50m: 49.45
100m: 1:47.35
(57.90)
Caroline Hermansson 2010 Täby Sim 1:41.36
50m: 48.50
100m: 1:41.36
(52.86)
Freja Kroll Hallin 2010 Järfälla Simsällskap 1:26.63
50m: 41.65
100m: 1:26.63
(44.98)
Olivia Lamberstam 2010 Täby Sim 1:46.78
50m: 49.65
100m: 1:46.78
(57.13)
Ella Lind 2010 Järfälla Simsällskap 1:30.45
50m: 42.46
100m: 1:30.45
(47.99)
Meja Lindbäck 2010 Turebergs Simklubb 1:42.23
50m: 47.35
100m: 1:42.23
(54.88)
Claire Luo 2010 Väsby Simsällskap 1:36.50
50m: 45.11
100m: 1:36.50
(51.39)
Akina Sehasa Meddegoda Ged 2010 Täby Sim 1:50.34
50m: 52.11
100m: 1:50.34
(58.23)
Wilma Möllerberg Niska 2010 Väsby Simsällskap 1:38.81
50m: 46.55
100m: 1:38.81
(52.26)
Nilla Nirling 2010 Norrtälje Simklubb 1:33.47
50m: 44.35
100m: 1:33.47
(49.12)
Moa Pettersson Westergren 2010 Norrtälje Simklubb 1:41.78
50m: 48.46
100m: 1:41.78
(53.32)
Teodora Pop-Comanici 2010 Täby Sim 1:43.01
50m: 48.33
100m: 1:43.01
(54.68)
Ida Renholm 2010 Väsby Simsällskap 1:29.26
50m: 42.07
100m: 1:29.26
(47.19)
Alexie Sjölin 2010 Järfälla Simsällskap 1:58.49
50m: 54.39
100m: 1:58.49
(1:04.10)
Julia Steene 2010 Turebergs Simklubb 1:55.04
50m: 52.73
100m: 1:55.04
(1:02.31)
Tyra Söderman 2010 Norrtälje Simklubb 1:47.30
50m: 51.27
100m: 1:47.30
(56.03)
Kristina Tylets 2010 Åkersberga Simsällskap 1:24.48
50m: 39.47
100m: 1:24.48
(45.01)
Liyonie Withana 2010 Solna Sundbyberg SS 04 1:45.64
50m: 50.34
100m: 1:45.64
(55.30)
Tina Zhang Karlsson 2010 Solna Sundbyberg SS 04 1:53.26
50m: 52.07
100m: 1:53.26
(1:01.19)
Selma Ånöstam 2010 Väsby Simsällskap 1:43.13
50m: 47.67
100m: 1:43.13
(55.46)
2022-12-03 11:13:22 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Åkersberga Simsällskap

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner