Resultat för Region Syd turneringsstævne 2
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Region Syd turneringsstævne 2
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Slotssøbadet |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
8. jan 2023 to 8. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Frisvømning Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lasse Thulstrup |
2004 |
Kolding SK |
|
509 |
25.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 11:37:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Frisvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
|
600 |
23.89 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Teodor Thuelund |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
469 |
25.94 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
462 |
26.06 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
415 |
27.02 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Thy |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
|
413 |
27.07 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sylvester Neto |
2007 |
Frem Odense |
|
402 |
27.31 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Phillip Thomsen |
2007 |
Fredericia Svømmeklub |
|
395 |
27.47 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rasmus Egebjerg Lauridsen |
2005 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
394 |
27.49 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nikolaj Kobbernagel |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
387 |
27.65 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Otto Milther |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
375 |
27.95 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Niels Bjerrum |
2005 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
372 |
28.02 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jakob Stærmose |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
325 |
29.32 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ebbe Als Olsen |
2007 |
Kolding SK |
|
278 |
30.87 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maksym Bovtruk |
2007 |
Kolding SK |
|
180 |
35.66 |
+11.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 11:37:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Frisvømning Herrer 13-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joakim Kristensen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
385 |
27.71 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
378 |
27.88 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Jørgensen |
2008 |
Frem Odense |
|
356 |
28.44 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jeppe Bech Bøgedal |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
355 |
28.47 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rolf Hjalmar Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
347 |
28.68 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Søe |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
344 |
28.76 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bertram Poser Jensen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
336 |
28.98 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rasmus Wadskjær |
2008 |
Vejen Svømmeklub |
|
317 |
29.56 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lauritz Høybye Olesen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
316 |
29.59 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Benjamin Thomsen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
312 |
29.71 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Toke Kousgaard |
2008 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
311 |
29.74 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jakob Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
307 |
29.86 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Malthe Petersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
305 |
29.94 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mads Bertelsen |
2010 |
Vejen Svømmeklub |
|
295 |
30.27 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aksel Sebelin Espegård |
2008 |
Frem Odense |
|
284 |
30.65 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Viktor Hjortkær Wintervad |
2008 |
Frem Odense |
|
282 |
30.74 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emil Asger Møller |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
280 |
30.81 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
David Beck Poulsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
252 |
31.88 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Noam Lykke-Kjeldsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
231 |
32.81 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Petro Orlovskyy |
2009 |
Svømmeklubben Grindsted |
|
217 |
33.53 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lucas Iversen |
2008 |
Fredericia Svømmeklub |
|
212 |
33.80 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Valdemar Pii Walther |
2010 |
Swim Team Odense |
|
210 |
33.89 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mikkel Guldager Stougaard |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
196 |
34.68 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Berthram Byskov |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
191 |
34.98 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lasse Bro Christensen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
171 |
36.32 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Marcus Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
169 |
36.42 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Luc Kasper Nielsen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
165 |
36.74 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Gustav Karow |
2009 |
Kolding SK |
|
147 |
38.17 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Milo Vinter-Bjerg |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
142 |
38.58 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Tobias Møller Jespersen |
2009 |
Fredericia Svømmeklub |
|
138 |
39.00 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
August Outze Maiborg |
2010 |
Swim Team Odense |
|
127 |
40.07 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Esajas Hemannsen |
2010 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
123 |
40.47 |
+12.76 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Emil Raunkjær Otzen |
2009 |
Kolding SK |
|
108 |
42.21 |
+14.50 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Rosendahl Søndergaard |
2010 |
Kolding SK |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 11:37:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Frisvømning Herrer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Trebbien |
2011 |
Swim Team Odense |
|
201 |
34.36 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Puggaard Hougaard |
2011 |
Vejen Svømmeklub |
|
195 |
34.76 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Jittipat Nielsen |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
188 |
35.16 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tristan Møller Sørensen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
166 |
36.63 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Chernyshov Caracappa |
2011 |
Kolding SK |
|
157 |
37.34 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Skov |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
149 |
38.02 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oskar Thompson |
2011 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
147 |
38.18 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hugo Jimenez |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
136 |
39.17 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Milad Fahim |
2011 |
Swim Team Odense |
|
134 |
39.33 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Christoffer Breinholt |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
128 |
39.92 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lucas Cheuk Wing Tse |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
126 |
40.17 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Christian Andresen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
122 |
40.58 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Holger Vinden Understup |
2011 |
Swim Team Odense |
|
118 |
41.03 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
August Baadsgaard |
2011 |
Swim Team Odense |
|
113 |
41.68 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tristan Juul Hein Rasmussen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
110 |
42.07 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
William Eugen Hansen |
2012 |
Vejle Svømmeklub |
|
103 |
42.87 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kristian Witt |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
94 |
44.21 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Adam Abou Lebde |
2012 |
Swim Team Odense |
|
80 |
46.66 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Johan Aggerholm |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
79 |
46.89 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Tristan Bertramsen |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
75 |
47.63 |
+13.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-01-2023 11:37:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-01-2023 11:43.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Kolding Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|