Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Espoonlahden Uimahalli |
Organizer: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 6, 2022 to Dec 6, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 100m Selkäuinti Naiset 8 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lilli Rugemalira |
2014 |
Cetus Espoo |
+0.83 |
|
1:52.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 10:42:08 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 100m Selkäuinti Naiset 9 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Charlotte Richard |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
|
2:02.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 10:42:08 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 100m Selkäuinti Naiset 10 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Diana Bityutskaya |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
|
1:25.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aino Marttila |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
|
1:35.42 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Enni Pirkkalainen |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
|
1:44.32 |
+19.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Senja Heikkinen |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
|
1:45.00 |
+19.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 10:42:08 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 100m Selkäuinti Naiset 11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jenni Korhola |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
|
1:27.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hilma Rinne |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
|
1:32.56 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Swaksha Balajee |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.91 |
|
1:35.41 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peppi Österberg |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
|
1:40.61 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Helmi Hautamäki |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.88 |
|
1:41.96 |
+14.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erika Lindroos |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
|
1:48.08 |
+20.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Severin |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.58 |
|
1:58.84 |
+31.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 10:42:08 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 100m Selkäuinti Naiset 12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Keneli Marybel Maranik |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
|
1:18.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emelia Jormanainen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.84 |
|
1:18.49 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Evelin Heikkinen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 10.4 Käännöksessä ei kosketusta seinään |
|
|
|
|
- |
|
Jade Vanhala |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 10:42:08 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 100m Selkäuinti Naiset 13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elle Liikkanen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
|
1:12.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kerttu Kiiski |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.63 |
|
1:14.31 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Neela Juvonen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
|
1:19.16 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elsa Idman |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
|
1:19.56 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kira Kekäle |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
|
1:21.06 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kia Kallio |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
|
1:21.38 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frida Viinikainen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
|
1:22.62 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isabel Meriläinen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
|
1:24.84 |
+12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofia Lam |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
|
1:25.26 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elsa Mänttäri |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
|
1:25.62 |
+12.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lila Eskola |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
1:27.33 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Venny Snellman |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
|
1:27.55 |
+14.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eine Färkkilä |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.88 |
|
1:31.63 |
+18.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lumia Rantala |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
|
1:34.45 |
+21.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 10:42:08 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 100m Selkäuinti Naiset 14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Raakel Rihte |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.65 |
|
1:14.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ronja Pyrhönen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
|
1:17.44 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristina Lindroos |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
|
1:17.93 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 10:42:08 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 100m Selkäuinti Naiset 15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Lindholm |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
|
1:10.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 10:42:08 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 100m Selkäuinti Naiset 16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iisa-Lotta Rantaniitty |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
|
1:13.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vivi Metsälä |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
|
1:28.22 |
+15.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 10:42:08 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 100m Selkäuinti Naiset 17-99 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peppi Siirtola |
2002 |
Cetus Espoo |
+0.55 |
|
1:01.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Kousa |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
|
1:04.88 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tuuli Pippuri |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
|
1:06.87 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Johansson |
2003 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
|
1:12.83 |
+11.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/6/2022 10:42:08 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-06 11:12:34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|