Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
HBPB Summer Long Course Championships
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Hawke's Bay Regional Aquatic Centr |
Organizer: |
Hawkes Bay Poverty Bay |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Dec 16, 2022 to Dec 18, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 100m Freestyle Mixed - Men 9 and younger - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jasper Hu (V) |
8 |
Porirua City Aquatics |
+0.62 |
|
1:17.83 |
|
|
QH |
|
|
|
|
Entry time: 1:21.12 |
(-3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dylan Heerikhuisen (V) |
8 |
St Peter's Swimming Club |
+0.62 |
|
1:19.34 |
+1.51 |
|
QH |
|
|
|
|
Entry time: 1:20.66 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arahi Doggett (V) |
9 |
Whanganui Swimming Club |
+0.56 |
|
1:23.71 |
+5.88 |
|
QH |
|
|
|
|
Entry time: 1:26.92 |
(-3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alistair Bai (V) |
9 |
Porirua City Aquatics |
+0.88 |
|
1:29.07 |
+11.24 |
|
QH |
|
|
|
|
Entry time: 1:28.62 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Levi McEntee |
9 |
Heretaunga Sundevils |
+0.64 |
|
1:37.58 |
+19.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Haaroa Buxton |
9 |
Greendale Swim Club |
+0.75 |
|
1:39.47 |
+21.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.57 |
(-8.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Guy Wright |
8 |
Comet Swim Club |
+1.09 |
|
1:46.59 |
+28.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.01 |
(-20.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Deacon Carter (V) |
8 |
Ice Breaker Aquatics |
|
|
1:48.20 |
+30.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.43 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lawrence Wang (V) |
8 |
Porirua City Aquatics |
+0.58 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/16/2022 4:15:52 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 100m Freestyle Mixed - Men 10 years - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nathan Hu (V) |
10 |
Porirua City Aquatics |
+0.66 |
|
1:05.85 |
|
|
QG |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.53 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ovin Angammana (V) |
10 |
Nga Tai Tuatea a Taraika Swimm |
+0.63 |
|
1:16.04 |
+10.19 |
|
QG |
|
|
|
|
Entry time: 1:21.86 |
(-5.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Hodge (V) |
10 |
Porirua City Aquatics |
+0.76 |
|
1:16.53 |
+10.68 |
|
QG |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.21 |
(+4.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jack Lovatt |
10 |
Trojans Swim Club |
+0.79 |
|
1:21.62 |
+15.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.08 |
(-14.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nash Hutton |
10 |
Trojans Swim Club |
+0.72 |
|
1:23.43 |
+17.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.62 |
(+2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Yates (V) |
10 |
Levin Swimming Club |
+0.73 |
|
1:23.98 |
+18.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.74 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alex Stuttle |
10 |
Heretaunga Sundevils |
+0.78 |
|
1:26.30 |
+20.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.89 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Austin Li (V) |
10 |
Roskill Swimming Club |
+0.56 |
|
1:27.92 |
+22.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.10 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hugo Wedd |
10 |
Trojans Swim Club |
+0.76 |
|
1:28.84 |
+22.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.59 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
George Wickham |
10 |
Heretaunga Sundevils |
+0.56 |
|
1:29.62 |
+23.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hamish McLaren |
10 |
Trojans Swim Club |
+0.74 |
|
1:29.86 |
+24.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.34 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Harry Nicoll |
10 |
Trojans Swim Club |
+0.68 |
|
1:33.59 |
+27.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.96 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ollie Apatu |
10 |
Greendale Swim Club |
+0.88 |
|
1:43.05 |
+37.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Zane Marshall |
10 |
Heretaunga Sundevils |
+0.64 |
|
1:49.55 |
+43.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/16/2022 4:15:52 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 100m Freestyle Mixed - Men 11 years - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonathan Cui (V) |
11 |
Porirua City Aquatics |
+0.82 |
|
1:12.16 |
|
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.56 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jakob Alexander |
11 |
Enterprise Swim Team |
+0.66 |
|
1:14.26 |
+2.10 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.00 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cody Chen (V) |
11 |
Porirua City Aquatics |
+0.83 |
|
1:14.42 |
+2.26 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.51 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Archie Cole |
11 |
Heretaunga Sundevils |
+0.69 |
|
1:17.61 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.68 |
(-3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matekairoa Makoare |
11 |
Central Hawkes Bay Swimming |
+0.68 |
|
1:18.60 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gus Kinsella |
11 |
Comet Swim Club |
+0.57 |
|
1:22.45 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.74 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Thomas Birkett |
11 |
Heretaunga Sundevils |
+0.72 |
|
1:23.18 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.71 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Flynn Wickham |
11 |
Heretaunga Sundevils |
+0.75 |
|
1:24.12 |
+11.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.36 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Luke Wright |
11 |
Comet Swim Club |
+0.82 |
|
1:24.60 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.61 |
(-9.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Theo Marshall |
11 |
Heretaunga Sundevils |
+0.72 |
|
1:28.98 |
+16.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.95 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/16/2022 4:15:52 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 100m Freestyle Mixed - Men 12 years - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Te Paki (V) |
12 |
Northwave Swim Club |
+0.72 |
|
1:01.70 |
|
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.10 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Henry Childs (V) |
12 |
Northwave Swim Club |
+0.73 |
|
1:08.19 |
+6.49 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.73 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kian Salida (V) |
12 |
Taupo Swimming Club |
+0.74 |
|
1:08.59 |
+6.89 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.92 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Max Chase (V) |
12 |
Feilding Amateur Swimming Clu |
+0.74 |
|
1:09.01 |
+7.31 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.25 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Victor Yu (V) |
12 |
Porirua City Aquatics |
+0.73 |
|
1:10.27 |
+8.57 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.87 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Taylor Kijowski |
12 |
Comet Swim Club |
+0.66 |
|
1:11.14 |
+9.44 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.53 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kyle Setford |
12 |
Heretaunga Sundevils |
+0.86 |
|
1:11.87 |
+10.17 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.73 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Samuel Delamare (V) |
12 |
Coast Swimming Club |
+0.69 |
|
1:12.13 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.04 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kaeto Sasamoto |
12 |
Enterprise Swim Team |
+0.67 |
|
1:12.51 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.31 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Max Tubby |
12 |
Trojans Swim Club |
+0.75 |
|
1:12.57 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.76 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Braden Turei |
12 |
Heretaunga Sundevils |
+0.79 |
|
1:14.16 |
+12.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.59 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frank Nicholls |
12 |
Napier Aquahawks |
+0.49 |
|
1:15.27 |
+13.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.44 |
(+3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maxwell Latu |
12 |
Enterprise Swim Team |
+0.75 |
|
1:15.70 |
+14.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.77 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Makauri Hape |
12 |
Comet Swim Club |
+0.69 |
|
1:16.33 |
+14.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.80 |
(-12.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
MacKenzie Marsh (V) |
12 |
Whanganui Swimming Club |
+0.60 |
|
1:18.38 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.55 |
(+4.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sean Frieslaar (V) |
12 |
Whanganui Swimming Club |
+0.92 |
|
1:18.41 |
+16.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.69 |
(-5.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
JM Macalalad |
12 |
Central Hawkes Bay Swimming |
+0.74 |
|
1:19.27 |
+17.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.37 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Daniel Wiley |
12 |
Heretaunga Sundevils |
+0.65 |
|
1:19.35 |
+17.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.80 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ollie Fritchley |
12 |
Heretaunga Sundevils |
+0.66 |
|
1:19.51 |
+17.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.07 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
William Plowman |
12 |
Enterprise Swim Team |
+0.63 |
|
1:21.44 |
+19.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.95 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Benjamin Chase (V) |
12 |
Feilding Amateur Swimming Clu |
+0.76 |
|
1:25.90 |
+24.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.88 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Jared Goh |
12 |
Trojans Swim Club |
+0.83 |
|
1:29.36 |
+27.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/16/2022 4:15:52 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 100m Freestyle Mixed - Men 13 years - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sam Skidmore |
13 |
Napier Aquahawks |
+0.67 |
|
1:01.97 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.38 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ashish Bavihal (V) |
13 |
Roskill Swimming Club |
+0.71 |
|
1:04.09 |
+2.12 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.40 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Roman Anderson (V) |
13 |
Tawa Swimming Club |
+0.63 |
|
1:04.27 |
+2.30 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.97 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
TeMaumahara Hape |
13 |
Comet Swim Club |
+0.70 |
|
1:05.31 |
+3.34 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.17 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Javarn Ray |
13 |
Heretaunga Sundevils |
+0.66 |
|
1:06.03 |
+4.06 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.37 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Commerford (V) |
13 |
Tawa Swimming Club |
+0.67 |
|
1:06.62 |
+4.65 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.80 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josh Humphreys (V) |
13 |
Feilding Amateur Swimming Clu |
+0.71 |
|
1:06.72 |
+4.75 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.23 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Boston Newman (V) |
13 |
Feilding Amateur Swimming Clu |
+0.74 |
|
1:07.18 |
+5.21 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.71 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jack McPhail (V) |
13 |
Tawa Swimming Club |
+0.60 |
|
1:07.86 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.31 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Bartly Trotter |
13 |
Trojans Swim Club |
+7.31 |
|
1:08.55 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.17 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Luke Houghton (V) |
13 |
Liz van Welie Aquatics |
+0.62 |
|
1:09.30 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.45 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Carter Abraham (V) |
13 |
Liz van Welie Aquatics |
+0.95 |
|
1:09.72 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.39 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
AJ Kinsella |
13 |
Comet Swim Club |
+0.70 |
|
1:11.58 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.47 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Cole Alexander |
13 |
Enterprise Swim Team |
+0.73 |
|
1:11.85 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.05 |
(-3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Louie Azevedo (V) |
13 |
Dannevirke Swimming Club |
+0.65 |
|
1:13.09 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.92 |
(-2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Liam McEntee |
13 |
Heretaunga Sundevils |
+0.62 |
|
1:15.51 |
+13.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.25 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aidan Hyde-Hills |
13 |
Greendale Swim Club |
+0.74 |
|
1:16.55 |
+14.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.04 |
(-7.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jacob Bradshaw |
13 |
Napier Aquahawks |
+0.69 |
|
1:16.59 |
+14.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.31 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mana Barham |
13 |
Heretaunga Sundevils |
+0.75 |
|
1:16.69 |
+14.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.40 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Noah Schulze (V) |
13 |
Swim Rotorua |
+0.82 |
|
1:17.31 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.08 |
(-4.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Dylan Waugh (V) |
13 |
Dannevirke Swimming Club |
+7.46 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/16/2022 4:15:52 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 100m Freestyle Mixed - Men 14 years - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andres Bejarano Valdazo (V) |
14 |
Evolution Aquatics Tauranga |
+0.73 |
|
58.32 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 58.46 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Savva Karpov (V) |
14 |
Onehunga Swimming Club Inc. |
+0.69 |
|
58.45 |
+0.13 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 57.58 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tyson Lynch (V) |
14 |
Vikings Swim Club Inc |
+0.69 |
|
58.65 |
+0.33 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.21 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hans Haufe (V) |
14 |
Northwave Swim Club |
+0.71 |
|
58.85 |
+0.53 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.20 |
(-3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eric Wong (V) |
14 |
Ice Breaker Aquatics |
+0.56 |
|
1:00.48 |
+2.16 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.74 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Flyn Beattie (V) |
14 |
Mt Maunganui Swimming Club |
+6.15 |
|
1:01.13 |
+2.81 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.30 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Worthington-Thin |
14 |
Heretaunga Sundevils |
+0.69 |
|
1:02.05 |
+3.73 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.23 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gianni Martin (V) |
14 |
Liz van Welie Aquatics |
+0.61 |
|
1:02.31 |
+3.99 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.56 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sam Rowe (V) |
14 |
Ice Breaker Aquatics |
+0.73 |
|
1:02.62 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.58 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Leonard Rankin (V) |
14 |
Swim Rotorua |
+0.69 |
|
1:03.08 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.94 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jack Hayes |
14 |
Heretaunga Sundevils |
+0.65 |
|
1:03.14 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.23 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
William Lovatt |
14 |
Trojans Swim Club |
+0.76 |
|
1:03.20 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.76 |
(-4.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Max MacInnes |
14 |
Greendale Swim Club |
+0.77 |
|
1:05.32 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.78 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Reuben Pope |
14 |
Heretaunga Sundevils |
+0.73 |
|
1:05.48 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.67 |
(-3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elliot Wickham |
14 |
Heretaunga Sundevils |
+0.72 |
|
1:08.64 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.45 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Korbin Wigglesworth |
14 |
Enterprise Swim Team |
+0.77 |
|
1:09.00 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.19 |
(-3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Eli Rasmussen |
14 |
Napier Aquahawks |
+0.66 |
|
1:09.13 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.42 |
(+2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Calvin Braybrook |
14 |
Comet Swim Club |
+0.68 |
|
1:09.19 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.34 |
(-4.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ryan Laurence (V) |
14 |
Dannevirke Swimming Club |
+0.91 |
|
1:19.17 |
+20.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.68 |
(-4.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/16/2022 4:15:52 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 100m Freestyle Mixed - Men 15 years - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Angus Lovatt |
15 |
Trojans Swim Club |
+0.70 |
|
57.63 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 55.95 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Harrison James (V) |
15 |
Vikings Swim Club Inc |
+0.66 |
|
57.78 |
+0.15 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 59.08 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jackson Close (V) |
15 |
North Canterbury Swim Club Inc |
+0.74 |
|
57.89 |
+0.26 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 57.97 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ollie Robinson (V) |
15 |
Tawa Swimming Club |
+0.75 |
|
58.26 |
+0.63 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 57.63 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Delamare (V) |
15 |
Coast Swimming Club |
+0.80 |
|
58.85 |
+1.22 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 58.74 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jono Swanepoel (V) |
15 |
Coast Swimming Club |
+0.65 |
|
59.41 |
+1.78 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 57.36 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matthew Biddington (V) |
15 |
Tawa Swimming Club |
+5.87 |
|
1:00.40 |
+2.77 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.41 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nathan Webber (V) |
15 |
Tawa Swimming Club |
+0.78 |
|
1:01.61 |
+3.98 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.81 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jayden Bryant |
15 |
Napier Aquahawks |
+8.24 |
|
1:01.89 |
+4.26 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.40 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hunter Sands (V) |
15 |
Liz van Welie Aquatics |
+0.68 |
|
1:02.31 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.25 |
(+4.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Waimana Wharepapa-Chater |
15 |
Comet Swim Club |
+0.72 |
|
1:02.35 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.56 |
(-3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Joseph Tautu-Buchanan (V) |
15 |
North Shore Swimming Club |
+0.80 |
|
1:02.73 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.10 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Drew Bateson (V) |
15 |
Tawa Swimming Club |
+0.77 |
|
1:03.33 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.94 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nikau Rudge |
15 |
Enterprise Swim Team |
+0.63 |
|
1:03.72 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.94 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Timothy GilliesSmith (V) |
15 |
Liz van Welie Aquatics |
+0.89 |
|
1:04.99 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.56 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Wyatt Holmes |
15 |
Trojans Swim Club |
+0.90 |
|
1:09.40 |
+11.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.16 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Noah Wright |
15 |
Comet Swim Club |
+6.74 |
|
1:11.29 |
+13.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.85 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/16/2022 4:15:52 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 100m Freestyle Mixed - Men 16 and older - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christopher Elson (V) |
24 |
QEII Swim Club |
+0.68 |
|
52.00 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 50.89 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ollie Lutton (V) |
17 |
Aquagym Swimming Club |
+0.71 |
|
52.51 |
+0.51 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 51.92 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matthew Hutchins (V) |
28 |
Wharenui Swim Club |
+0.73 |
|
53.11 |
+1.11 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 51.97 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alex Esposito (V) |
18 |
Nga Tai Tuatea a Taraika Swimm |
+0.67 |
|
54.12 |
+2.12 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 54.69 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eligh Ashby (V) |
19 |
Neptune Swim Club |
+0.78 |
|
54.46 |
+2.46 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 54.53 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eyad Masoud (V) |
27 |
North Shore Swimming Club |
+0.71 |
|
54.61 |
+2.61 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 53.48 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Angus Blair |
17 |
Comet Swim Club |
+0.65 |
|
54.72 |
+2.72 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 53.42 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Riley McGirr (V) |
17 |
Kiwi West Aquatics |
+0.68 |
|
54.99 |
+2.99 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 54.21 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jordan Astley (V) |
17 |
Aquagym Swimming Club |
+0.67 |
|
55.18 |
+3.18 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 55.60 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
MacAllister Clark (V) |
20 |
North Shore Swimming Club |
+0.61 |
|
55.28 |
+3.28 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 53.11 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alex Odom (V) |
17 |
Ice Breaker Aquatics |
+9.23 |
|
55.39 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.30 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Henry Williams (V) |
19 |
North Shore Swimming Club |
+0.79 |
|
55.67 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.82 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Thomas White (V) |
16 |
Nga Tai Tuatea a Taraika Swimm |
+6.46 |
|
55.95 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.33 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Daniel Williams (V) |
16 |
SwimZone Racing |
+0.64 |
|
56.68 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.25 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Callum Lockhart (V) |
18 |
Vikings Swim Club Inc |
+7.75 |
|
57.06 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.10 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lewy Bell (V) |
18 |
North Canterbury Swim Club Inc |
+0.70 |
|
57.34 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.59 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Josh Carroll (V) |
16 |
Ice Breaker Aquatics |
+4.41 |
|
57.44 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.21 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Louis Appleby (V) |
16 |
Nga Tai Tuatea a Taraika Swimm |
+0.76 |
|
57.52 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.81 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Thomas Logger (V) |
18 |
Evolution Aquatics Tauranga |
+0.74 |
|
57.63 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.00 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Caleb Carlisle |
17 |
Greendale Swim Club |
+7.16 |
|
57.67 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.72 |
(+2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Vincent Downs-Honey (V) |
23 |
Pukekohe Swimming Club |
+6.61 |
|
57.88 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.10 |
(-4.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Regan Hanna (V) |
16 |
Whanganui Swimming Club |
+0.72 |
|
57.98 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.78 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Jacob Winter (V) |
16 |
Otaki Titans Swimming Club |
+0.80 |
|
58.28 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.24 |
(-2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Dion Wright (V) |
17 |
Swim Rotorua |
+0.64 |
|
58.31 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.08 |
(+3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
John Quirk (V) |
20 |
North Shore Swimming Club |
+7.30 |
|
58.39 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.64 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Tariq Billinghurst (V) |
16 |
Ice Breaker Aquatics |
+0.70 |
|
58.43 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.14 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Duncan Clark (V) |
16 |
Ice Breaker Aquatics |
+0.66 |
|
1:00.15 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.60 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Samuel Trass (V) |
17 |
Swim Rotorua |
+0.70 |
|
1:00.34 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Jack Rowe (V) |
16 |
Ice Breaker Aquatics |
+5.98 |
|
1:00.59 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.82 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Aaron Muchirahondo (V) |
16 |
Swim Rotorua |
+0.70 |
|
1:01.23 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.53 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Theo Weatherley |
17 |
Enterprise Swim Team |
+5.79 |
|
1:02.01 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.69 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Kimi Chemlev (V) |
17 |
North Shore Swimming Club |
+0.67 |
|
1:03.10 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.92 |
(-3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Darren Goh |
16 |
Trojans Swim Club |
+0.89 |
|
1:03.55 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.42 |
(-3.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Lance Dustow |
21 |
Greendale Swim Club |
+0.86 |
|
1:04.11 |
+12.11 |
|
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 1:04.03 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Matthew Joblin |
17 |
Comet Swim Club |
+0.77 |
|
1:06.48 |
+14.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.75 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Innes Chapman |
17 |
Greendale Swim Club |
+0.91 |
|
1:07.39 |
+15.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.16 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Guy Harrison |
21 |
Heretaunga Sundevils |
+8.69 |
|
1:11.11 |
+19.11 |
|
|
S8 |
|
|
|
Entry time: 1:10.68 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/16/2022 4:15:52 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 100m Freestyle Mixed - Women 9 and younger - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Araceli Marsh (V) |
9 |
Whanganui Swimming Club |
+0.69 |
|
1:26.86 |
|
|
QH |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.58 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ava Frey (V) |
9 |
Bay of Islands Swimming Club |
+0.65 |
|
1:32.44 |
+5.58 |
|
QH |
|
|
|
|
Entry time: 1:37.82 |
(-5.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freya White |
9 |
Greendale Swim Club |
+0.75 |
|
1:32.83 |
+5.97 |
|
QH |
|
|
|
|
Entry time: 1:36.55 |
(-3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Madeleine Heberley |
9 |
Napier Aquahawks |
+1.03 |
|
1:33.60 |
+6.74 |
|
QH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Esther Norman (V) |
9 |
Feilding Amateur Swimming Clu |
+0.73 |
|
1:35.15 |
+8.29 |
|
QI |
|
|
|
|
Entry time: 1:27.93 |
(+7.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aryah Davies |
9 |
Heretaunga Sundevils |
+0.81 |
|
1:35.25 |
+8.39 |
|
QI |
|
|
|
|
Entry time: 1:33.80 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Harper Huria (V) |
9 |
Levin Swimming Club |
|
|
1:38.27 |
+11.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.87 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Esther Choo (V) |
9 |
North Shore Swimming Club |
|
|
1:39.45 |
+12.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.63 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sylvie Plowman |
9 |
Enterprise Swim Team |
|
|
1:42.63 |
+15.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ivy Stewart |
9 |
Enterprise Swim Team |
|
|
1:45.66 |
+18.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tilda Frey (V) |
8 |
Bay of Islands Swimming Club |
+0.64 |
|
1:46.45 |
+19.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/16/2022 4:15:52 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 100m Freestyle Mixed - Women 10 years - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rebecca Yu (V) |
10 |
Porirua City Aquatics |
+0.70 |
|
1:07.86 |
|
|
QG |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.22 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Brooke Williams |
10 |
Enterprise Swim Team |
+0.70 |
|
1:10.58 |
+2.72 |
|
QG |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.98 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ziva Bunker (V) |
10 |
Whanganui Swimming Club |
+0.72 |
|
1:17.57 |
+9.71 |
|
QG |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.92 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Grace Stuttle |
10 |
Heretaunga Sundevils |
+0.64 |
|
1:19.21 |
+11.35 |
|
QG |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.54 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frankie Spriggens |
10 |
Heretaunga Sundevils |
+0.64 |
|
1:19.46 |
+11.60 |
|
QG |
|
|
|
|
Entry time: 1:22.51 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ryleigh Dorricott (V) |
10 |
Whanganui Swimming Club |
+0.82 |
|
1:20.82 |
+12.96 |
|
QH |
|
|
|
|
Entry time: 1:20.35 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Phoebe Carter (V) |
10 |
Ice Breaker Aquatics |
|
|
1:21.29 |
+13.43 |
|
QH |
|
|
|
|
Entry time: 1:24.81 |
(-3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Boucher Taotahi |
10 |
Trojans Swim Club |
+0.89 |
|
1:23.97 |
+16.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.49 |
(-3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Eva Elers |
10 |
Trojans Swim Club |
+0.65 |
|
1:26.73 |
+18.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.66 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Emma Mill |
10 |
Trojans Swim Club |
+0.77 |
|
1:26.73 |
+18.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.17 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sophie Barnes |
10 |
Central Hawkes Bay Swimming |
+0.57 |
|
1:31.64 |
+23.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.59 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alyvia Williams |
10 |
Enterprise Swim Team |
+0.66 |
|
1:34.32 |
+26.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.41 |
(+2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/16/2022 4:15:52 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 100m Freestyle Mixed - Women 11 years - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alyssa Bai (V) |
11 |
Porirua City Aquatics |
+0.68 |
|
1:08.50 |
|
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.66 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mana Bavihal (V) |
11 |
Roskill Swimming Club |
+0.76 |
|
1:10.22 |
+1.72 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.49 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lola Stewart |
11 |
Enterprise Swim Team |
+0.59 |
|
1:11.71 |
+3.21 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.91 |
(-4.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lilah Eagar (V) |
11 |
Otaki Titans Swimming Club |
+0.73 |
|
1:12.48 |
+3.98 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.83 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rylee Earles (V) |
11 |
Whanganui Swimming Club |
+0.79 |
|
1:15.05 |
+6.55 |
|
QF |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.08 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elaijah Mananes |
11 |
Central Hawkes Bay Swimming |
+0.84 |
|
1:15.95 |
+7.45 |
|
QG |
|
|
|
|
Entry time: 1:17.66 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Niamh Clark (V) |
11 |
Ice Breaker Aquatics |
+0.78 |
|
1:16.36 |
+7.86 |
|
QG |
|
|
|
|
Entry time: 1:21.31 |
(-4.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexandria Bradshaw |
11 |
Napier Aquahawks |
+0.71 |
|
1:18.50 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.50 |
(-3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Christina McCutcheon |
11 |
Central Hawkes Bay Swimming |
+0.70 |
|
1:19.83 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.52 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sophie Wedd |
11 |
Trojans Swim Club |
+0.91 |
|
1:20.18 |
+11.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.29 |
(+2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nerys Fish (V) |
11 |
Roskill Swimming Club |
+0.71 |
|
1:20.22 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.45 |
(-10.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Katherine McEntee |
11 |
Heretaunga Sundevils |
+0.70 |
|
1:21.26 |
+12.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.40 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ella Singleton (V) |
11 |
Ice Breaker Aquatics |
+0.73 |
|
1:23.37 |
+14.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.11 |
(-2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mila Rasmussen |
11 |
Napier Aquahawks |
+0.68 |
|
1:25.32 |
+16.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.04 |
(-7.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Bailey Mayo (V) |
11 |
SwimZone Racing |
+0.74 |
|
1:26.82 |
+18.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anore Engelbrecht |
11 |
Heretaunga Sundevils |
+0.80 |
|
1:27.98 |
+19.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.48 |
(-15.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mia Scott |
11 |
Heretaunga Sundevils |
+0.76 |
|
1:28.61 |
+20.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.50 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Grace Sherwin (V) |
11 |
Ice Breaker Aquatics |
+0.71 |
|
1:32.08 |
+23.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.87 |
(+3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Linnea Plunket |
11 |
Trojans Swim Club |
+0.72 |
|
1:33.25 |
+24.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
India Newman (V) |
11 |
Feilding Amateur Swimming Clu |
+0.97 |
|
1:34.60 |
+26.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Payton Neill |
11 |
Heretaunga Sundevils |
+0.77 |
|
1:35.18 |
+26.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.68 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sasha Humphreys (V) |
11 |
Feilding Amateur Swimming Clu |
+0.92 |
|
1:48.64 |
+40.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.90 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Amiee Braybrook |
11 |
Comet Swim Club |
+1.11 |
|
1:53.17 |
+44.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.04 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/16/2022 4:15:52 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 100m Freestyle Mixed - Women 12 years - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Charlotte McLaren |
12 |
Trojans Swim Club |
+0.77 |
|
1:07.75 |
|
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.77 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Addy Wairama |
12 |
Napier Aquahawks |
+6.44 |
|
1:09.07 |
+1.32 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.19 |
(+2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Celia Willoughby |
12 |
Comet Swim Club |
+0.77 |
|
1:10.69 |
+2.94 |
|
QE |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.24 |
(-2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Annabelle Lott |
12 |
Napier Aquahawks |
+0.80 |
|
1:12.02 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.16 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tessa Murphy (V) |
12 |
Whanganui Swimming Club |
+0.73 |
|
1:12.53 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.71 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lara Migounoff (V) |
12 |
Fulton Amateur Swimming Tea |
+0.63 |
|
1:13.05 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.99 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Florence Reid |
12 |
Trojans Swim Club |
+0.72 |
|
1:13.80 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.03 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Breanna Franklin |
12 |
Central Hawkes Bay Swimming |
+0.78 |
|
1:13.93 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.06 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maggie Thompson (V) |
12 |
Dolphin Swimming Club |
+0.70 |
|
1:13.98 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.91 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ophelia Booth |
12 |
Heretaunga Sundevils |
+0.69 |
|
1:14.33 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.50 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lily Smith (V) |
12 |
Liz van Welie Aquatics |
+0.78 |
|
1:14.53 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.67 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Farah MacKay |
12 |
Trojans Swim Club |
+0.73 |
|
1:14.65 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.52 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ava Winn (V) |
12 |
Roskill Swimming Club |
+0.82 |
|
1:15.44 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.06 |
(+3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Donnelly |
12 |
Greendale Swim Club |
+0.67 |
|
1:16.95 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.06 |
(-3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rachel Pui (V) |
12 |
Whanganui Swimming Club |
+0.82 |
|
1:17.02 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.88 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Molly Mayston (V) |
12 |
Liz van Welie Aquatics |
+0.71 |
|
1:17.27 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.02 |
(-2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Amelia Boden-Cave (V) |
12 |
Whanganui Swimming Club |
+0.79 |
|
1:19.21 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.02 |
(-4.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Tommie Hunter Pekepo |
12 |
Central Hawkes Bay Swimming |
+0.89 |
|
1:20.15 |
+12.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.47 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Maddison Spriggens |
12 |
Heretaunga Sundevils |
+0.72 |
|
1:21.20 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.62 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Harper Gill |
12 |
Greendale Swim Club |
+0.88 |
|
1:21.41 |
+13.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.01 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mia Lowe (V) |
12 |
Liz van Welie Aquatics |
+0.89 |
|
1:23.74 |
+15.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.06 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Samantha Baillie (V) |
12 |
Otaki Titans Swimming Club |
+0.85 |
|
1:24.70 |
+16.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.27 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Elle Limpus (V) |
12 |
Whanganui Swimming Club |
+0.76 |
|
1:25.84 |
+18.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.88 |
(-5.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Millie Green (V) |
12 |
Swim Rotorua |
+0.82 |
|
1:29.09 |
+21.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.99 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/16/2022 4:15:52 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 100m Freestyle Mixed - Women 13 years - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bianca Chan (V) |
13 |
Roskill Swimming Club |
+7.90 |
|
1:03.90 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.62 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Brooke Speers |
13 |
Greendale Swim Club |
+0.80 |
|
1:05.41 |
+1.51 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.66 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Taylor Newman |
13 |
Enterprise Swim Team |
+0.75 |
|
1:08.24 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.17 |
(-2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pippa Jory (V) |
13 |
Vikings Swim Club Inc |
+4.36 |
|
1:08.36 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.69 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ruby Conway (V) |
13 |
Tawa Swimming Club |
+5.62 |
|
1:09.03 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.35 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Savannah Brown (V) |
13 |
Tawa Swimming Club |
+0.76 |
|
1:11.31 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ruby Sisam |
13 |
Heretaunga Sundevils |
+0.67 |
|
1:12.49 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.18 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lexi Nobilo |
13 |
Napier Aquahawks |
+0.79 |
|
1:13.24 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.49 |
(-3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tahlia Roscoe (V) |
13 |
Liz van Welie Aquatics |
+0.85 |
|
1:13.56 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.16 |
(+3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Camryn Guthrie (V) |
13 |
Liz van Welie Aquatics |
+0.87 |
|
1:14.92 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Zyanja Rudge |
13 |
Enterprise Swim Team |
+0.87 |
|
1:15.64 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.05 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Harriet Monteith |
13 |
Heretaunga Sundevils |
+0.81 |
|
1:15.71 |
+11.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.54 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Holly Bake |
13 |
Trojans Swim Club |
+0.81 |
|
1:15.81 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.09 |
(-4.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Piki Wharepapa-Chater |
13 |
Comet Swim Club |
+0.88 |
|
1:15.94 |
+12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Abigail Boyd |
13 |
Central Hawkes Bay Swimming |
+0.93 |
|
1:16.20 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.49 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Khendall Maxwell (V) |
13 |
Nga Tai Tuatea a Taraika Swimm |
+0.69 |
|
1:16.20 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.94 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Matilde Barber |
13 |
Napier Aquahawks |
+0.74 |
|
1:16.33 |
+12.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.22 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kate Forster |
13 |
Heretaunga Sundevils |
+0.80 |
|
1:16.49 |
+12.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.19 |
(-4.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Luca Wohlers |
13 |
Napier Aquahawks |
+0.76 |
|
1:17.26 |
+13.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.51 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Hannah Del Mar |
13 |
Central Hawkes Bay Swimming |
+0.76 |
|
1:19.98 |
+16.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.02 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Tayla Appleby |
13 |
Greendale Swim Club |
+0.83 |
|
1:20.66 |
+16.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.67 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/16/2022 4:15:52 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 100m Freestyle Mixed - Women 14 years - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Millie Bell (V) |
14 |
North Canterbury Swim Club Inc |
+8.68 |
|
1:01.32 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.62 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ava Wilson (V) |
14 |
Carterton Swimming Club |
+0.74 |
|
1:02.55 |
+1.23 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.52 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sophie Martin (V) |
14 |
SwimZone Racing |
+5.32 |
|
1:04.06 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.53 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Genaya Baker (V) |
14 |
SwimZone Racing |
+0.75 |
|
1:04.17 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.14 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tessa Harvey (V) |
14 |
Liz van Welie Aquatics |
+5.45 |
|
1:04.25 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.88 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bella Sheridan (V) |
14 |
Tawa Swimming Club |
+0.70 |
|
1:04.29 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.96 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sophia Clapperton |
14 |
Heretaunga Sundevils |
+0.68 |
|
1:04.45 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.59 |
(-3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sophie Young-Wilson (V) |
14 |
Whanganui Swimming Club |
+6.38 |
|
1:04.58 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.91 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Paige Franklin |
14 |
Central Hawkes Bay Swimming |
+7.96 |
|
1:05.28 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.40 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Scout Carter (V) |
14 |
Ice Breaker Aquatics |
+0.74 |
|
1:05.54 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.47 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Edie Jackson (V) |
14 |
Evolution Aquatics Tauranga |
+0.80 |
|
1:06.52 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.95 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sophie Mayo (V) |
14 |
SwimZone Racing |
+0.73 |
|
1:06.66 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.22 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Piper Rogers (V) |
14 |
Tawa Swimming Club |
+0.71 |
|
1:06.69 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.11 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rebecca Boden-Cave (V) |
14 |
Whanganui Swimming Club |
+0.68 |
|
1:06.92 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.48 |
(-3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Eliana Brown (V) |
14 |
Dannevirke Swimming Club |
+0.72 |
|
1:07.08 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.48 |
(+2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Molly Duly |
14 |
Heretaunga Sundevils |
+5.27 |
|
1:07.70 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.55 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alahna Singleton (V) |
14 |
Ice Breaker Aquatics |
+0.75 |
|
1:08.08 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.63 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elisa Schneider (V) |
14 |
Coast Swimming Club |
+7.02 |
|
1:09.35 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.19 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emily Petro |
14 |
Enterprise Swim Team |
+0.65 |
|
1:09.51 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.62 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emma Winn (V) |
14 |
Roskill Swimming Club |
+0.79 |
|
1:09.89 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.60 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ella Mitchell |
14 |
Napier Aquahawks |
+0.75 |
|
1:10.14 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.77 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Kayla De Vries (V) |
14 |
Kiwi West Aquatics |
+0.75 |
|
1:10.24 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.29 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Shae Jackson (V) |
14 |
North Canterbury Swim Club Inc |
+0.79 |
|
1:10.54 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.05 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Chelsea Holland (V) |
14 |
Otaki Titans Swimming Club |
+0.71 |
|
1:10.78 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.40 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Maisie Pullan |
14 |
Heretaunga Sundevils |
+0.74 |
|
1:11.89 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.14 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Kate Staunton (V) |
14 |
Swim Rotorua |
+0.74 |
|
1:13.28 |
+11.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.31 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Leah Crowie (V) |
14 |
Roskill Swimming Club |
+0.63 |
|
1:13.33 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.32 |
(+4.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Tiana Marsden |
14 |
Heretaunga Sundevils |
+0.72 |
|
1:13.66 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.19 |
(+3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Jaime Findlay |
14 |
Greendale Swim Club |
+0.76 |
|
1:13.89 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.67 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Olivia Meynell |
14 |
Greendale Swim Club |
+0.81 |
|
1:15.80 |
+14.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.10 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Jorja Miles |
14 |
Greendale Swim Club |
+7.42 |
|
1:22.48 |
+21.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.53 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/16/2022 4:15:52 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 100m Freestyle Mixed - Women 15 years - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Holli Macdonald |
15 |
Enterprise Swim Team |
+0.72 |
|
1:02.12 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.76 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lorna Vaivao (V) |
15 |
Vikings Swim Club Inc |
+0.70 |
|
1:02.56 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.94 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna McLaren |
15 |
Trojans Swim Club |
+0.74 |
|
1:02.88 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.48 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ngamihi Simpson (V) |
15 |
Swim Rotorua |
+5.42 |
|
1:03.27 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.33 |
(+1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kate McLaren |
15 |
Trojans Swim Club |
+0.75 |
|
1:03.39 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.70 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Zaniqua Pratt-Smith (V) |
15 |
Mt Maunganui Swimming Club |
+6.74 |
|
1:03.55 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.25 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Bendall (V) |
15 |
Ice Breaker Aquatics |
+9.72 |
|
1:04.61 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.94 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Zoe Ennor |
15 |
Napier Aquahawks |
+0.72 |
|
1:05.01 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.28 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Izzie Edge (V) |
15 |
Carterton Swimming Club |
+0.84 |
|
1:05.26 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.58 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Holly Stanford |
15 |
Greendale Swim Club |
+0.77 |
|
1:06.11 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.87 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Madeleine Howorth (V) |
15 |
Levin Swimming Club |
+0.78 |
|
1:06.37 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.04 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ellie Meynell |
15 |
Greendale Swim Club |
+0.78 |
|
1:06.40 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.76 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ramona Lively-Masters |
15 |
Central Hawkes Bay Swimming |
+0.73 |
|
1:07.85 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.28 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Poppy Walling |
15 |
Napier Aquahawks |
+0.83 |
|
1:08.70 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.25 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lily London (V) |
15 |
Swim Rotorua |
+0.77 |
|
1:09.07 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.90 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Eva Kinsella |
15 |
Comet Swim Club |
+0.77 |
|
1:09.08 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.70 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anika Moleta (V) |
15 |
Ice Breaker Aquatics |
+0.68 |
|
1:10.22 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.59 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sienna Leilua (V) |
15 |
Tawa Swimming Club |
+0.76 |
|
1:11.21 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.10 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sierra Blumfield |
15 |
Comet Swim Club |
+0.73 |
|
1:11.26 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.96 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Danielle Setford |
15 |
Heretaunga Sundevils |
+0.74 |
|
1:11.63 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.49 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Livvie Cole |
15 |
Heretaunga Sundevils |
+0.68 |
|
1:13.25 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.08 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Siobhan Burgess (V) |
15 |
Levin Swimming Club |
+0.82 |
|
1:13.64 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.03 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Abigail Chapman |
15 |
Greendale Swim Club |
+0.82 |
|
1:14.18 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.75 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/16/2022 4:15:52 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 100m Freestyle Mixed - Women 16 and older - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Chelsey Edwards (V) |
21 |
Capital Swim Club |
+0.63 |
|
56.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.88 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Phoebe Nelson (V) |
22 |
Otaki Titans Swimming Club |
+5.36 |
|
59.20 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.36 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Brooke Bennett (V) |
16 |
Vikings Swim Club Inc |
+2.77 |
|
1:00.70 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.19 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Annika Yeldon (V) |
17 |
Tawa Swimming Club |
+0.79 |
|
1:01.55 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.23 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Molly Player (V) |
17 |
Nga Tai Tuatea a Taraika Swimm |
+0.76 |
|
1:01.59 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sarah-Kate Birkett |
20 |
Heretaunga Sundevils |
+0.73 |
|
1:01.87 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.21 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kate Molloy |
16 |
Heretaunga Sundevils |
+0.73 |
|
1:03.11 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.46 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lucy Ellis (V) |
16 |
Aquagym Swimming Club |
+0.71 |
|
1:03.31 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.09 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Imogen Waite (V) |
16 |
Otaki Titans Swimming Club |
+0.71 |
|
1:03.38 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.72 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kennedy Molloy |
17 |
Heretaunga Sundevils |
+0.74 |
|
1:03.50 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.20 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amber George (V) |
17 |
Coast Swimming Club |
+0.78 |
|
1:03.75 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.56 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mia Booth (V) |
17 |
Tawa Swimming Club |
+0.81 |
|
1:04.15 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.79 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hannah Campbell (V) |
16 |
Tawa Swimming Club |
+8.10 |
|
1:04.26 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.98 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Arianna Roberts (V) |
16 |
Evolution Aquatics Tauranga |
+0.77 |
|
1:04.27 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.35 |
(+3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jorja Stott (V) |
16 |
North Canterbury Swim Club Inc |
+0.78 |
|
1:04.48 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.41 |
(+2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jaimee Fisher |
25 |
Enterprise Swim Team |
+0.88 |
|
1:04.49 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.19 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jasmine Hagan (V) |
18 |
Swim Rotorua |
+0.80 |
|
1:05.08 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.19 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Abigail Prouty (V) |
17 |
Nga Tai Tuatea a Taraika Swimm |
+0.78 |
|
1:05.13 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.62 |
(-5.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sophie Bryant |
17 |
Napier Aquahawks |
+0.70 |
|
1:05.23 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.74 |
(+3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Piper Burroughs |
16 |
Heretaunga Sundevils |
+0.69 |
|
1:05.46 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.87 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ella Drummond (V) |
17 |
Nga Tai Tuatea a Taraika Swimm |
+0.71 |
|
1:05.54 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.48 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Caitlin O'Reilly (V) |
18 |
North Shore Swimming Club |
+0.70 |
|
1:05.83 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.93 |
(-3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Harriet Park |
19 |
Heretaunga Sundevils |
+0.71 |
|
1:05.85 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Nancy Johnson |
16 |
Greendale Swim Club |
+0.75 |
|
1:06.48 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.55 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Stella Weston (V) |
17 |
Swim Rotorua |
+0.71 |
|
1:06.63 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.79 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Kapone Richardson-Box |
16 |
Heretaunga Sundevils |
+0.75 |
|
1:06.68 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.03 |
(-5.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ava Sands (V) |
16 |
Liz van Welie Aquatics |
+0.80 |
|
1:06.74 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.81 |
(+2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Gaby Smith (V) |
16 |
Vikings Swim Club Inc |
+0.74 |
|
1:06.95 |
+10.76 |
|
|
S10 |
|
|
|
Entry time: 1:05.52 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Rhiannon Scurr (V) |
16 |
Taupo Swimming Club |
+0.79 |
|
1:07.13 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.19 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Charlotte Cole |
17 |
Heretaunga Sundevils |
+0.73 |
|
1:07.27 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.35 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Jade Morrison (V) |
17 |
Nga Tai Tuatea a Taraika Swimm |
+0.72 |
|
1:07.34 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.69 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Isabela Cameron (V) |
16 |
Northwave Swim Club |
+0.69 |
|
1:07.88 |
+11.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.08 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Kate Dekker (V) |
16 |
Liz van Welie Aquatics |
+0.84 |
|
1:10.22 |
+14.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.89 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Isabella Turei |
17 |
Heretaunga Sundevils |
+0.74 |
|
1:10.68 |
+14.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.96 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Tara Swamy (V) |
16 |
Tawa Swimming Club |
+0.80 |
|
1:11.05 |
+14.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.63 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Maia Oldfield (V) |
17 |
Vikings Swim Club Inc |
+4.23 |
|
1:11.59 |
+15.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.81 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Alisha Stanford |
17 |
Greendale Swim Club |
+0.77 |
|
1:13.07 |
+16.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.21 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/16/2022 4:15:52 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-16 17:51:56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Hawkes Bay Regional Aquatic Centre |
|
|
|
|
|
|