Tulokset Viriilit Vinstat 2023
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Espoonlahden uimahalli |
Organizer: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Jan 14, 2023 to Jan 14, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 100m sekauinti naiset - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kaisla Kollanus |
30 |
Espoon Kilpauinti |
+0.72 |
913 |
1:04.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Riikka Majander |
39 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.72 |
846 |
1:06.77 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Suvi Pulkkinen |
35 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.76 |
834 |
1:07.11 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Raakel Luoto |
48 |
Åbo Simklubb |
+0.77 |
907 |
1:07.76 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.86 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Satu Rahkonen |
46 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
825 |
1:09.93 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.08 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Walden |
30 |
Lahden Uimaseura |
+0.80 |
616 |
1:13.46 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.50 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ira Uusoksa |
36 |
ORCA Helsinki |
+0.77 |
586 |
1:15.46 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.03 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anu Ilander |
55 |
Espoon Kilpauinti |
+0.67 |
669 |
1:18.96 |
+14.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.77 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Petra Thodin |
55 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.81 |
649 |
1:19.78 |
+15.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.51 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kaisa Männistö |
45 |
S.C. Pingviinit |
+0.75 |
546 |
1:20.25 |
+15.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.79 |
(+3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Harriet Lindfors |
30 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.66 |
447 |
1:21.75 |
+17.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Thodin |
29 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.83 |
423 |
1:22.29 |
+17.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.18 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sanna Hokkanen |
46 |
Cetus Espoo |
+0.88 |
498 |
1:22.74 |
+18.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.20 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Paula Niinimäki |
42 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
+0.90 |
445 |
1:24.03 |
+19.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Julia Laijoki |
45 |
Keravan Uimarit |
+0.78 |
432 |
1:26.79 |
+22.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.65 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Roosa Järvinen |
32 |
HTU Stadi |
+0.87 |
364 |
1:27.54 |
+23.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Raisa Ala-Lipasti |
49 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
398 |
1:29.15 |
+24.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Pirjo Sohlo |
39 |
Vanders |
+0.79 |
350 |
1:29.56 |
+25.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sarri Sipilä |
46 |
Jyväskylän Aalto |
+0.89 |
303 |
1:37.61 |
+33.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Meri Santaholma |
59 |
Vanders |
+0.99 |
333 |
1:39.57 |
+35.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.73 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mari Tervonen |
55 |
Keravan Uimarit |
+0.74 |
333 |
1:39.62 |
+35.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Katja Andreev |
51 |
Keravan Uimarit |
+0.95 |
276 |
1:42.89 |
+38.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Minna Karhama |
57 |
Vanders |
+0.96 |
289 |
1:44.38 |
+39.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.50 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Anu Hanhinen |
57 |
Jyväskylän Aalto |
|
242 |
1:50.80 |
+46.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.96 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Saara Viteli |
38 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 1/14/2023 7:17:49 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-01-14 19:17:51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|