Resultater for Arena Carnival
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Jakso 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
28.01.2023 - 28.01.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Perhosuinti Tytöt 9 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mona Zilliacus |
2014 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
49.22 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Ilina |
2014 |
Cetus Espoo |
+0.94 |
|
54.63 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.98 |
(+2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 12:28:43 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Perhosuinti Tytöt 10 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milja Parkkamäki |
2013 |
Simmis Wanda ry |
+0.77 |
|
39.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.03 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erin Korpilammi |
2013 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.49 |
|
46.18 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Minea Toivonen |
2013 |
Vanders |
+0.72 |
|
47.18 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.64 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Tuohino |
2013 |
Vanders |
+0.82 |
|
49.11 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.88 |
(-4.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mia Helmi Rynty |
2013 |
Uimaseura Helsinki |
|
|
49.76 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.25 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mariia Butenko |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
|
51.52 |
+11.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.56 |
(-3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matilda Karvonen |
2013 |
Nurmijärven Uinti |
+0.57 |
|
59.11 |
+19.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.66 |
(-4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Charlotte Richard |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
|
1:00.32 |
+20.48 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kaisa Ikäheimonen |
2013 |
Savonlinnan Uimaseura |
|
|
1:00.81 |
+20.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 12:28:43 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Perhosuinti Tytöt 11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aamu Lindström |
2012 |
Uimaseura Aquila |
+0.77 |
|
43.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.08 |
(-4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ronya Firtina |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.91 |
|
43.90 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.27 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helmi Virtanen |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
+0.90 |
|
48.82 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emmi Palmola |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.99 |
|
50.64 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.17 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tessa Julia Lainio |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.58 |
|
52.75 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.48 |
(-2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Siina Savolainen |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
+0.86 |
|
53.14 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.41 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabel Palm |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.81 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 12:28:43 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Perhosuinti Tytöt 12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Lindroos |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.71 |
|
35.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.33 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Kaiser |
2011 |
ORCA Helsinki |
+0.70 |
|
37.61 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.23 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isla Ovaskainen |
2011 |
ORCA Helsinki |
+0.70 |
|
38.32 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.60 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linda Scheuer |
2011 |
Vanders |
+0.65 |
|
38.38 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.74 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aino Salminen |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.86 |
|
39.45 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.67 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Peppi Tuomainen |
2011 |
Vanders |
+0.75 |
|
42.27 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.29 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Venla Laine |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.82 |
|
43.96 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.00 |
(-8.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Erin Liikkanen |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
|
44.05 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.21 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aada Taipale |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.89 |
|
44.12 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.81 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jenni Korhola |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.82 |
|
44.91 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.18 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Meri Pöyhönen |
2011 |
Vanders |
+0.90 |
|
46.73 |
+11.58 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Leila Lintula |
2011 |
ORCA Helsinki |
+0.87 |
|
48.59 |
+13.44 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Inkeri Kujala |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.97 |
|
49.39 |
+14.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.73 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Isabella Heikkilä |
2011 |
Vanders |
+0.62 |
|
50.56 |
+15.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.47 |
(+3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rauha Riikonen |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
|
51.78 |
+16.63 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Swaksha Balajee |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.93 |
|
52.87 |
+17.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.28 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 12:28:43 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.01.2023 12:28:45 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|