Resultater for Arena Carnival
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Jakso 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
28.01.2023 - 28.01.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Selkäuinti Tytöt 11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Diana Bityutskaya |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.85 |
|
1:27.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.26 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anni Tuomisto |
2012 |
Vanders |
+0.71 |
|
1:27.91 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.31 |
(-19.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elea Savanainen |
2012 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.74 |
|
1:31.21 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.61 |
(-5.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ronya Firtina |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.97 |
|
1:31.69 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.40 |
(-5.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aino Marttila |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.88 |
|
1:32.43 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.42 |
(-4.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jenna Suomela |
2012 |
Simmis Wanda ry |
+0.73 |
|
1:33.70 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.22 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jenna Wahlman |
2012 |
Vanders |
+0.66 |
|
1:33.78 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.57 |
(-22.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Fanni Olbert |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
+0.78 |
|
1:34.10 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.05 |
(-3.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tessa Julia Lainio |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.74 |
|
1:35.65 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.09 |
(-13.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Selja Takamäki |
2012 |
Vanders |
+0.79 |
|
1:37.25 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.40 |
(-14.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Molly Enroth |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.89 |
|
1:39.04 |
+11.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.81 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Saimi Toivanen |
2012 |
Vanders |
+0.70 |
|
1:39.58 |
+12.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Saara Järvelin |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.83 |
|
1:42.69 |
+15.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Enni Pirkkalainen |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.90 |
|
1:44.19 |
+16.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.58 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aliza Multanen |
2012 |
Uimaseura Helsinki |
+0.64 |
|
1:46.74 |
+19.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anete Niilo |
2012 |
Vanders |
+0.78 |
|
1:49.35 |
+21.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Katriina Simanen |
2012 |
Vanders |
+0.51 |
|
1:49.45 |
+22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nelli Nivala |
2012 |
Race Club Sveitsi |
+0.71 |
|
1:50.14 |
+22.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aino Virtanen |
2012 |
ORCA Helsinki |
+0.90 |
|
1:52.07 |
+24.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Arina Karpova |
2012 |
Uimaseura Helsinki |
+0.90 |
|
1:55.46 |
+28.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ronja Brännbacka |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
|
1:57.98 |
+30.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Aada Eloneva |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.67 |
|
1:58.06 |
+30.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aamu Lindström |
2012 |
Uimaseura Aquila |
+0.80 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.1 Jalat eivät koskettaneet lähdössä seinää |
|
|
|
|
- |
|
Olivia Lume |
2012 |
ORCA Helsinki |
+0.46 |
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Senja Heikkinen |
2012 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iisa Kallio |
2012 |
Vanders |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 11:58:09 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Selkäuinti Tytöt 12-13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Susanna Ilina |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
|
1:12.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.86 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanna Juntunen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.66 |
|
1:14.73 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.71 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Huttunen |
2011 |
Vanders |
+0.70 |
|
1:18.35 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.89 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Venla Tolvanen |
2010 |
Haminan Uimaseura |
+0.74 |
|
1:19.03 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.11 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jade Vanhala |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
|
1:19.29 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.90 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emelia Jormanainen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
|
1:20.69 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.49 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aino Pirkkalainen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
|
1:23.78 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.11 |
(+2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saaga Vesterbacka |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
|
1:23.90 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.53 |
(-5.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Venla Kiviaho |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.92 |
|
1:24.82 |
+11.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.90 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aida Herranen |
2011 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.69 |
|
1:26.56 |
+13.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.36 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
MAISA PAANANEN |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.99 |
|
1:26.67 |
+13.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.42 |
(+5.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aino Salminen |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
|
1:27.55 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.71 |
(-5.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aada Taipale |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.82 |
|
1:27.72 |
+14.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.03 |
(+3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lumia Pitkänen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
|
1:28.16 |
+15.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.25 |
(+3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aina-Taika Piminäinen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.79 |
|
1:28.45 |
+15.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.83 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ilona Gummerus |
2011 |
Uimaseura Aquila |
+0.75 |
|
1:30.38 |
+17.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.54 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emma Haapajärvi |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.60 |
|
1:30.66 |
+17.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.32 |
(+2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jenni Korhola |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
|
1:31.12 |
+18.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.38 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Siiri Into |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.93 |
|
1:31.25 |
+18.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.57 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Vilja Koskinen |
2011 |
Vanders |
+0.74 |
|
1:31.54 |
+18.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.73 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Camilla Närhi |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.70 |
|
1:31.65 |
+18.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emma Hakala |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.81 |
|
1:33.26 |
+20.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.92 |
(-3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ella Åström |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.85 |
|
1:33.32 |
+20.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.78 |
(-13.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ilona Marjanen |
2011 |
Simmis Grani |
+0.64 |
|
1:33.91 |
+21.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.40 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ingrid Ahlfors |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.66 |
|
1:34.52 |
+21.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.63 |
(+3.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sofia Ikonen |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.78 |
|
1:35.60 |
+22.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.57 |
(-5.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Swaksha Balajee |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.90 |
|
1:36.13 |
+23.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.41 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Laura Julia Reinikka |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.98 |
|
1:36.21 |
+23.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.13 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Matilda Koskela |
2011 |
Simmis Grani |
|
|
1:36.60 |
+23.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.04 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ella Kylmämaa |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.82 |
|
1:37.52 |
+24.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.76 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Hilma Rinne |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
|
1:37.62 |
+24.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.56 |
(+3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Lotte Peltola |
2011 |
Uimaseura Aquila |
+0.79 |
|
1:37.64 |
+24.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.55 |
(-3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Emilia Pieroni |
2011 |
Simmis Wanda ry |
+0.71 |
|
1:39.53 |
+26.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.60 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Pinja Karlsson |
2011 |
ORCA Helsinki |
+0.77 |
|
1:39.55 |
+26.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.20 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Elsa Sistonen |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.85 |
|
1:39.57 |
+26.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.96 |
(-15.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Venla Laine |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.82 |
|
1:40.47 |
+27.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.10 |
(-4.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Linnea Skyttä |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.70 |
|
1:40.61 |
+27.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.58 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Selina Kärkkäinen |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.73 |
|
1:42.01 |
+29.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.02 |
(-4.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Siiri Rouhiainen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.94 |
|
1:42.06 |
+29.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Helmi Hautamäki |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
|
1:42.64 |
+29.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.73 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Sanni Kangastalo |
2010 |
Simmis Wanda ry |
+0.95 |
|
1:43.75 |
+30.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Kiira Elisa Kautto |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.72 |
|
1:45.48 |
+32.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.22 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Erika Lindroos |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
|
1:45.56 |
+32.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.08 |
(-4.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Tamina Weißenborn |
2011 |
Vanders |
+0.82 |
|
1:45.92 |
+33.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.16 |
(+5.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Eveliina Isojärvi |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.91 |
|
1:45.94 |
+33.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.70 |
(+4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Orvokki Mård |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.95 |
|
1:47.23 |
+34.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.02 |
(+5.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Venla Liikkanen |
2011 |
Haminan Uimaseura |
+0.96 |
|
1:48.38 |
+35.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.61 |
(+6.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Ada Murto |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.84 |
|
1:48.82 |
+35.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.69 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Veera Vesterbacka |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.69 |
|
1:52.07 |
+39.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.20 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Pola Kuusela |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
|
1:53.78 |
+40.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.79 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Emma Kuusonen |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.81 |
|
2:00.01 |
+47.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.43 |
(-4.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Iina Kokkonen |
2011 |
ORCA Helsinki |
+0.72 |
|
2:03.46 |
+50.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erin Liikkanen |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Emma Stenström |
2010 |
Uimaseura Aquila |
+0.92 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Taimi Lehtinen |
2010 |
Simmis Wanda ry |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 11:58:09 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Selkäuinti Tytöt 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hilma Mannersalo |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
|
1:14.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.35 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liinu Nevalainen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.62 |
|
1:16.28 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.84 |
(+3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elle Liikkanen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
|
1:17.02 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.64 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ronja Pyrhönen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
|
1:17.18 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.34 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kerttu Kiiski |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.56 |
|
1:17.25 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.65 |
(+3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Raakel Rihte |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
|
1:19.00 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.81 |
(+3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Venni Niemi |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.79 |
|
1:19.10 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.96 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ylva Holmberg |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
|
1:19.60 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.11 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iina Hakulinen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
|
1:19.64 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.75 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vilma Päivärinta |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
|
1:19.66 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.65 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Luisa Sofia Zurban |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.66 |
|
1:20.44 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.83 |
(+4.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Ryhänen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
|
1:21.69 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.78 |
(+3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Iiris Myllymäki |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
|
1:22.07 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.95 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hanna-Mari Kuisma |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.74 |
|
1:22.98 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.34 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kristina Lindroos |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.91 |
|
1:23.30 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.93 |
(+3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Neela Juvonen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
|
1:24.16 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.16 |
(+3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Sana Kanerva |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.69 |
|
1:24.16 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.36 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aada Kaila |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
|
1:24.63 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.77 |
(+2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sofia Rokka |
2009 |
ORCA Helsinki |
+0.83 |
|
1:26.91 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.41 |
(-3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mette Alanen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
|
1:27.04 |
+12.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.55 |
(+2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Shreshta Balajee |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
|
1:27.44 |
+12.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.99 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Anna Pohjosenperä |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.65 |
|
1:28.80 |
+14.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.73 |
(+4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sofia Lam |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
|
1:30.52 |
+15.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.26 |
(+3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mette Virtanen |
2009 |
Uimaseura Aquila |
+0.72 |
|
1:30.71 |
+16.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.78 |
(-8.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sanni Ahvenniemi |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
1:30.80 |
+16.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.86 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Kira Kekäle |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.84 |
|
1:30.84 |
+16.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.06 |
(+7.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Pinja Kotakoski |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.87 |
|
1:35.25 |
+20.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.08 |
(-10.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Lila Eskola |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
1:37.40 |
+22.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.33 |
(+8.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Eine Färkkilä |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.84 |
|
1:39.00 |
+24.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.63 |
(+5.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Fiona Gardberg |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
|
1:39.68 |
+25.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.30 |
(+4.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Minni Rajalin |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.70 |
|
1:39.79 |
+25.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.47 |
(-6.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sanni Niiranen |
2009 |
Simmis Wanda ry |
+0.81 |
|
1:51.80 |
+37.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.27 |
(+3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sanni Romppanen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
1:57.50 |
+42.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.57 |
(+15.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sarisha Agarwal |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Minni Kovalainen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1/28/2023 11:58:09 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.01.2023 11:58:14 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|