Results for NÅC - Nyborg Årgangs Cup 2023
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg svømme og badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Butterfly Herrer 15 år - Indledende |
|
|
NÅC |
58.87 |
|
|
|
Tais Andkjær Kristensen |
1999 |
Nyborg Svømmeklub (DK) |
Nyborg Svømme og Badela |
04-03-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Bøttiger |
2008 |
Swim Team Odense |
|
499 |
1:00.21 |
|
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 59.26 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Conrad Elsborg Gorecki |
2008 |
Frem Odense |
|
397 |
1:05.00 |
+4.79 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.74 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Merl Larsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
365 |
1:06.85 |
+6.64 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.30 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Svane Hartmann |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
351 |
1:07.69 |
+7.48 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.38 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
322 |
1:09.69 |
+9.48 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.25 |
(+3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Bank Jørgensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
311 |
1:10.46 |
+10.25 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.89 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johan Lundsgaard Palm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
293 |
1:11.86 |
+11.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.51 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jens Nielsen |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
241 |
1:16.75 |
+16.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.07 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jakob Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
235 |
1:17.37 |
+17.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathias Jørgensen |
2008 |
Swim Team Odense |
|
216 |
1:19.60 |
+19.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.65 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laurits Bach Holm |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
163 |
1:27.33 |
+27.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.11 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hjalte Møller Carlsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
143 |
1:31.35 |
+31.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.58 |
(-15.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2023 20:20:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Butterfly Herrer 14 år - Indledende |
|
|
NÅC |
58.87 |
|
|
|
Tais Andkjær Kristensen |
1999 |
Nyborg Svømmeklub (DK) |
Nyborg Svømme og Badela |
04-03-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Mygind |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
407 |
1:04.44 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.02 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isaac Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
264 |
1:14.48 |
+10.04 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.60 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dominic Torkamani |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
244 |
1:16.36 |
+11.92 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:19.61 |
(-3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noam Lykke-Kjeldsen |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
85 |
1:48.55 |
+44.11 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nikolai Elgaard |
2009 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2023 20:20:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Butterfly Herrer 13 år - Indledende |
|
|
NÅC |
58.87 |
|
|
|
Tais Andkjær Kristensen |
1999 |
Nyborg Svømmeklub (DK) |
Nyborg Svømme og Badela |
04-03-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louie Lindblad |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
295 |
1:11.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.69 |
(-6.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Staghøj Andersen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
281 |
1:12.94 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.93 |
(-3.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
239 |
1:16.95 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.24 |
(+2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Guldager Stougaard |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
198 |
1:21.93 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.34 |
(-3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
178 |
1:24.83 |
+13.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.58 |
(+3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noah Dietrichsen |
2010 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
152 |
1:29.38 |
+17.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.88 |
(+5.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Otto Thuelund |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
134 |
1:33.27 |
+21.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.99 |
(-12.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Louis Moe |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Breaststroke kick used (legal in Masters Competitions) |
|
|
|
|
- |
|
David Beck Poulsen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2023 20:20:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Butterfly Herrer 12 år - Indledende |
|
|
NÅC |
58.87 |
|
|
|
Tais Andkjær Kristensen |
1999 |
Nyborg Svømmeklub (DK) |
Nyborg Svømme og Badela |
04-03-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asbjørn Christiansen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
167 |
1:26.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.54 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Witt |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
102 |
1:42.23 |
+15.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.27 |
(-4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noah Emil Schultz |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Arms not brought forward simultaneously or arms not brought forward over the water |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2023 20:20:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Butterfly Herrer 11 år - Indledende |
|
|
NÅC |
58.87 |
|
|
|
Tais Andkjær Kristensen |
1999 |
Nyborg Svømmeklub (DK) |
Nyborg Svømme og Badela |
04-03-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malte Skab |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
96 |
1:44.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Jittipat Nielsen |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
83 |
1:49.35 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.54 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl August Selch Aabakke |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
22 |
2:49.71 |
+1:05.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2023 20:20:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 100m Butterfly Herrer 10 og yngre - Indledende |
|
|
NÅC |
58.87 |
|
|
|
Tais Andkjær Kristensen |
1999 |
Nyborg Svømmeklub (DK) |
Nyborg Svømme og Badela |
04-03-2016 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arthur Cordova Schultz |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
59 |
2:02.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.22 |
(-6.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-03-2023 20:20:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 09:19.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|