Resultater for NÅC - Nyborg Årgangs Cup 2023
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
5.afsnit Søndag Aften Finaler
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nyborg svømme og badeland |
Arrangør |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Butterfly Herrer 13 år - Finale |
|
|
NÅC |
26.41 |
|
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub (D |
Nyborg Svømme og Badela |
04-03-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louie Lindblad |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
379 |
30.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.58 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
319 |
31.82 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.52 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonas Staghøj Andersen |
2010 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
314 |
31.98 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.02 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
301 |
32.45 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.73 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
285 |
33.05 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.88 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Louis Stæhr Bentsen |
2010 |
Swim Team Odense |
|
281 |
33.17 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.48 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 15:37:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Butterfly Herrer 12 år - Finale |
|
|
NÅC |
26.41 |
|
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub (D |
Nyborg Svømme og Badela |
04-03-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hubert Nissen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
|
247 |
34.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.82 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aksel Dreyer Bøttiger |
2011 |
Swim Team Odense |
|
211 |
36.48 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.99 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malthe Jensen |
2011 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
175 |
38.84 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.07 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sylvester Haugsted |
2011 |
A6 Svømmeklubben Laksen |
|
140 |
41.85 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.28 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Laustsen |
2011 |
Ringe Svømme Klub |
|
131 |
42.82 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.53 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Witt |
2011 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
126 |
43.31 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.52 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 15:37:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Butterfly Herrer 11 år - Finale |
|
|
NÅC |
26.41 |
|
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub (D |
Nyborg Svømme og Badela |
04-03-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Christensen |
2012 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
259 |
34.12 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.06 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vitus Stæhr Bentsen |
2012 |
Swim Team Odense |
|
244 |
34.77 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.53 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Villum Møller |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
120 |
44.07 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.41 |
(-5.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jeppe Bøchmann Pheiffer |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
|
113 |
44.94 |
+10.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.57 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Jittipat Nielsen |
2012 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
108 |
45.62 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.05 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alfred Gandrup Svenningsen |
2012 |
Frem Odense |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Arms not brought forward simultaneously or arms not brought forward over the water |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 15:37:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Butterfly Herrer 10 og yngre - Finale |
|
|
NÅC |
26.41 |
|
|
Victor Juhl Hansen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub (D |
Nyborg Svømme og Badela |
04-03-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christoffer Kofoed |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
77 |
50.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.28 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isak Elmedyb |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
67 |
53.36 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.48 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilfred Skov Sejersten |
2013 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
33 |
1:07.75 |
+16.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.14 |
(-5.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Munch Lange |
2013 |
A6 JGI-Swim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Arms not brought forward simultaneously or arms not brought forward over the water |
|
|
|
|
- |
|
Laust Løvbjerg Nakos |
2014 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Arms not brought forward simultaneously or arms not brought forward over the water v 40m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 15:37:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 15:54.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|